ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Επισκεψη δαιμονα στον υπνο {οχι Μορα]
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 02:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα παιδια πρωτο μου θεμα εδω στο εσωτερικα, θελω να σας περιγραψω μια εμπειρια μου προ ημερων και να γραψουν κι αλλα μελη τις αποψεις τους και παρομοιες εμπειριες.
Λοιπον ειχε 2 νυχτες που στον υπνο μου εμφανιζοταν ενας αντρας και μιλουσαμε και καναμε συζητηση, δεν θυμαμαι τι λεγαμε απλα το ονειρο ηταν πολυ αληθινο. τελος παντων δεν συνεβαινε κατι περιεργο μεχρι που στον υπνο μου του μιλησα για τον Αγιο Ραφαηλ , δεν ξερω γιατι το ειπα αυτο, με το που ειπα αγριεψε υπερβολικα αρχησε να τρεμει κι εξαφανιστηκε.
Εγω εντωμεταξυ επεσα σε μια δυνη μετα απο αυτο γυρνουσα και δεν μπορουσα να ξυπνησω με τιποτα, το περιεργο ειναι οτι μεσα σε αυτη την δυνη ακουγα εναν εκκωφαντικο θορυβο απο μυγες μεσα στα αυτια μου.

τελος ξυπνησα επιτελους και πεταχτηκα πανω, σηκωθηκα κι αρχησα να ψαχνω το δωματιο για μυγες, ειπα μηπως ηρθε καμια στον υπνο μου και μου δημιουργησε αυτο τον εφιαλτη. δεν βρηκα ουτε κουνουπια ουτε μυγες το δωματιο ηταν καθαρο. η κοπελα μου που κοιμοταν μαζι μου μου ειπε οτι ηταν μια πολυ ησυχη νυχτα.

πλεον εχω τρομαξει , νομιζω οτι ειναι δαιμονας και συγκεκριμενα αυτος που εμφανιζεται στην γοητια με το σμηνος μυγων και το βουητο. το ονομα καλυτερα να μην το γραψουμε γιατι αοιγει κλειδια ετσι την πατησα κι εγω. ειδα την σφραγιδα του και ανοιξα πυλη, το θεμα ειναι απο εδω και περα τι κανουμε.

παρακαλω να απαντησουν μονο γνωστες ,παρομοιες εμπειριες σαν αυτη θα βοηθησουν. τελικα ειναι δυνατον οι σφραγιδες της σολωμονικης να ανοιξουν πυλες?

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 13:15:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι εννοείς "είδες" τη σφραγίδα του;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 13:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εννοω το γρημοριο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 13:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έκανες κάποιο "ξόρκι" απο μέσα ή απλά είχες το βιβλίο σε υλική μορφή (οχι ηλεκτρονική) και το κοίταξες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 14:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας υποθέσουμε οτι όλα αυτά περι δαιμόνων και αρχαγγέλων είναι αλήθεια (υπόθεση εργασίας). Πρώτα θα ήθελα να διευκρινήσεις αν έχεις ασχοληθεί με την Σολομωνική και ποια έκδοση ακριβώς χρησιμοποίησες. Οσο για τον δαίμονα που αναφέρεις, όπως είδες έκανες κάποιον στοιχειώδη εξορκισμό και έφυγε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 14:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν εχω την σολωμονικη ουτε εκανα ξορκι απλα ειδα το γρημοριο και διαβαζα για την γοητια ηλεκτρονικα. δεν ηταν στοχος μου να κανω επικληση απλα να δω αν οντως υπαρχουν ολα αυτα. ετσι επεσα στα γρημορια που λογικα εφερε τον δαιμονα στον υπνο μου

διαβαζα ενα αρθρο για το πως θα ερθεις σε επαφη με τους δαιμονες μεσω γρημοριων, δεν ειχα σκοπο να το δοκιμασω απλα απο περιεργεια. η ερρωτηση ειναι οτι κοιταζοντας απλα το γρημοριο μπορει να ερθει ο δαιμονας σε σενα ναι η οχι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 15:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι βρε καλο μου παιδί, κατάλαβα τι έκανες. Ποιό γριμόριο όμως είδες; Μπορείς να παραθέσεις τον σύνδεσμο στο ίντερνετ να το δουμε κι εμείς; Ας υποθέσω πως είδες την γνωστή έκδοση του Πήτερσον. Ξέρεις πόσος κόσμος έχει δεί, έχει μελετήσει και έχει εφαρμόσει αυτά που γράφουν όλα αυτά τα βιβλία; Ξέρεις τι θα έπρεπε να είχε γίνει τότε; Θα ήταν γύρω μας η κατάσταση, κάτι σαν τους πίνακες του Ιερώνυμου Μπός.

Τέλος πάντων, πάντα πιστός στην υπόθεση εργασίας, δεν γίνεται να γίνει αυτό που λές. Χρειάζεται να ολοκληρωθεί όλο το τελετουργικό. Εκτός κι αν, δεύτερη υπόθεση εργασίας, έχεις ασχοληθεί ο ίδιος πολύ στενά με το αντικείμενο (σε προηγούμενη σου ενσάρκωση) και βλέποντας την σφραγίδα, ενεργοποίησες υποσυνείδητα παλιές γνωσεις και τεχνικές.

Επειδή όμως μαζεύονται πολλές υποθέσεις εργασίας, θα κάνω την απλούστερη όλων, οτι κατατρόμαξες και επηρρεάστηκες με όλα αυτά που διάβαζες και κάτι απο το υποσυνείδητό σου, κάτι σαν εσωτερικός φρουρός για να καταλάβεις, αποφάσισε να σε τρομάξει, για να φύγεις τρέχοντας απο αυτά τα πράγματα.

Επειδή βλέπω οτι είσαι απο αυτούς που τα φοβούνται, είσαι και από αυτούς που τους πιάνουν εύκολα αυτές οι ενέργειες. Σιγουρέψου πρώτα οτι δεν έχεις κάποιον άνθρωπο στο περιβάλλον σου που να ασχολείται με αυτά και αποφάσισε να σου κάνει κάποιο χουνέρι. Επειτα, μην ξανασχοληθείς και "αυτά" δεν θα σε ξαναενοχλήσουν.

Για να καταλάβεις λίγο, θα σου πω πως αν διάβαζες οτι υπάρχει δαίμονας που τραβάει καρπαζιές και η σφραγίδα του είναι το μακρύ χέρι του Τιραμόλα, εσυ θα έβλεπες μια σχετική ιστορία σαν εφιάλτη. Ετσι λειτουργούν αυτά. Απλά, επειδή βλέπω πως δεν έχεις σοβαρές άμυνες, μείνε μακριά για να μην σε ενοχλούν.


Edited by - Heretic on 31/05/2015 15:33:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 15:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
heretic δεν θυμαμαι ποια σφραγιδα ηταν απλα εψαχνα ετσι απο περιεργεια και η αληθεια ειναι οτι ουτε πιστευω ουτε δεν πιστευω ειμαι στην μεση. ουτε φοβομουν ακριβως, τρομαξα απο το σκηνικο στον υπνο.

εσυ λες οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ηρθε? αλλος μου ειπε οτι και μονο το ονομα τους να πεις ειναι διπλα σου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 15:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
heretic εσυ εχεις ολοκληρωσει τελετουργικο? εχεις ερθει σε επαφη με καποιον απο την γοητια, κι αν ναι τι κινδυνους εχει?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 15:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, βλέπω πως ψάχνεσαι στο αντικείμενο. Δεν ασχολούμαι με τελετουργικά καθόλου, αλλά είχα και έχω επαφές με ανθρώπους που ασχολούνται. Θέλεις να μάθεις αυτά που έπαθαν κάποιοι ή αυτά που κέρδισαν; Οι ίδιοι ή άλλοι.

quote:

αλλος μου ειπε οτι και μονο το ονομα τους να πεις ειναι διπλα σου

Εγω θα σου πω πως είναι δίπλα σου τα πάντα όλη την ώρα. Αν δεν ασχολείσαι μαζί τους, δεν ασχολούνται κι αυτά.

Edited by - Heretic on 31/05/2015 15:53:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 15:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και τα 2, αυτα που κερδιζεις νομιζω ειναι γνωστα φημη λεφτα κτλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 16:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, το πιο χοντρό που έχω δεί ως τώρα, είναι εγκλεισμός σε ψυχιατρικό ίδρυμα ύστερα απο πολύ σοβαρό ψυχωτικό επεισόδιο. Ετσι εκδηλώνεται η "άτσαλη επαφή" συνήθως, με μικρής ή μεγάλης έκτασης επεισόδιο/α. Απο τα χοντρά αυτά που έχω ακούσει είναι θανατηφόρα ατυχήματα ή απροσδόκητες ασθένειες, τα οποία φυσικά μπορεί να γίνοταν έτσι κι αλλιώς, αλλά και τα πρώτα.

Στα καλά τώρα, ότι καλό μπορείς να φανταστείς μπορεί να γίνει με άλλους τρόπους, λιγότερο νοσηρούς και πιο μόνιμους. Από σκληρή και έξυπνη δουλειά, μέχρι θετική σκέψη και συνεργασίες με όμοια θετικά σκεπτόμενους. Απλά να ξέρεις οτι οι εύκολοι τρόποι επιτυχίας, έχουν ενα παράθυρο χρόνου. Θα πετύχουν δηλαδή για κάποιο διάστημα, μετα απο αυτό συνηθως αναστρέφεται η κατάσταση.

Μπορεί και να μην είναι μεταφυσικό αυτό, να οφείλεται στο οτι "τελικά σε πήραν χαμπάρι", "τελείωσε το δούλεμα" ή "κόπηκε η πίστωση" κτλ. Εσυ μπορείς να το δεις έτσι κι αλλιώς άλλωστε. Αυτά τα λίγα είχα να συνεισφέρω στις απορίες σου, μπορεί να γράψει και άλλος από εδώ μέσα για τις εμπειρίες του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 16:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαλιστα, μια τελευταια ερωτηση. οποιοσδηποτε μπορει να δει την υπαρξη τους με ενα τελετουργικο η οχι? αν λες για ψυχωτικα επισοδια πολυ πιθανον να μιλαμε για ψυχασθενεις κι αυτο με τους δαιμονες να μην ισχυει.

καποιος ελεγε οτι ερχεται σε επαφη και του παρουσιαζονται κανονικα, ισχυει αυτο?μαλιστα οτι μιλαει με τον δαιμονα που καλει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 16:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναείμαι ειλικρινής, δεν θέλω να συμμετέχω σε αυτή τη συζήτηση, αλλά αφού ο Heretic μπήκε στον κόπο, ας πω δυο πράματα άσχετα και σχετικά μαζί.

Η περιγραφή που έκανες με τις δίνες και τα βζζζζζζ θυμίζουν στάδιο της Αστρικής προβολής ή άτσαλης "επιστροφής" από όνειρο , (ναι τα χω ακούσει και γω), εκεί που δεν είσαι ακριβώς μέσα στο σώμα σου. Εγώ θα τα περιέγραφα σαν να περνάει αυτοκίνητο πάνω από το κεφάλι μου πέρα δώθε.

Οσον αφορά το τι μπορείς να πάθεις, μπορώ να σου πω ότι υπάρχουν και χειρότερα πράγματα από ψυχιατρείο και ατυχήματα, χωρίς να ονοματίσω συμβάντα.
Θα σου πρότεινα με την ψυχή σου και την ψυχολογική σου υγεία να μην παίζεις.
Τέλος για να μην αγχώνεσαι, δεν είσαι μόνος σου εκεί όπως είπε και ο Heretic. Κάποιος σε προσέχει. Φυσικά όμως κανείς δεν σε εμποδίζει να κάνεις του κεφαλιού σου.
Πρέπει να το θέλεις για να την πατήσεις. Πρόσεχε τι επιθυμείς, όλα έχουν ένα τίμημα.
Γενικά στις προτροπές ψηφίζω heretic.
Επίσης, μην ξεχνάς ότι όλα είναι στο μυαλό μας. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν νιώθουν καν από τέτοια θέματα.
Αυτά τα ελάχιστα.

Μετά Τιμής...ο μικρός Κθούλου

https://www.youtube.com/watch?v=0aRi4R01CZMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 16:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν αναφέρομαι στο να "δείς" την ύπαρξη δαιμόνων, αγγέλων, πνευμάτων ή ό,τι άλλο. Ολα αυτά είναι υποθετικά αντικείμενα. Θα τα συνοψίσω γενικά σαν κάποιου είδους υπερβατικές εμπειρίες, που είναι βιωματικές και σχεδόν απόλυτα υποκειμενικές. Ακόμα και πολλοί να παρίστανται στο συμβάν, οι εμπειρίες που αποκομίζουν δεν συμπίπτουν, αλλα διαφέρουν, λίγο ή πολύ.

Για τα ψυχωτικά επεισδιο, όχι draryan. Με κάνενα τρόπο δεν σημαίνει πως όποιος είχε ή έχει έστω κι ένα ψυχωτικό επεισόδιο είναι ψυχικά άρρωστος, γιατί σχεδόν όλοι οι άνθρωποι λίγο ή πολύ θα βιώσουν τέτοια σε όλη την ζωή τους. Είναι καταστάσεις που δεν μπορεί να διαχειριστεί η τυπική λογική και το κέντρο σου φεύγει εκτός ισορροπίας. Σε κάποιους δεν επανέρχεται ή αποκτά μόνιμη τάση διαφυγής. Για αυτούς σου μιλάω, είναι αυτοί που απέκτησαν κουσούρια ύστερα από την ενασχόληση με την μαγεία και τον αποκρυφισμό. Όπως και άλλοι αποκτούν κουσόυρια ύστερα απο χρήση ψυχότρόπων ουσιών.

Τέλος, αυτός που μιλάς, μπορεί να είναι τρελός, κακόβουλος, μυθομανής, ψεύτης ή απλά πλακατζής και να σε δουλεύει. Αφού μιλάει και τα λένε τακτικά, πες του τότε να τον πείσει να του πασάρει και μερικές χρήσιμες πληροφορίες (πχ τυχερά νούμερα κτλ). Επίσης απέφυγε αυτές τις γνωριμίες μέσω ιντερνετ, αν είναι τέτοια, γιατί (προφανώς) δεν βλέπεις ποιόν έχεις απέναντι σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 17:52:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μεσα απο την goetia , για αυτο εχει και τις σφραγιδες. δεν μου το ειπε καποιος απλα το διαβασα σε φορουμ του εξωτερικου. συζητουσαν για το ποιος ειναι ο καλυτερος για να καλεσουν και μαλιστα εγραφαν διαφορες εμπειριες μαζι τους.

εσυ λες οτι δεν ισχυει κατι τετοιο? μιλαω για goetia με τις σφραγιδες για επικλησεις. εγω δεν εχω εμπειριες απλα τα εχω διαβασει κι ακουσει. ασχοληθηκα μονο απο περιεργεια ,δεν εχω σκοπο να κανω επικληση

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 18:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα σου θίξω ορισμένα πράγματα περιληπτικά: Οσοι ασχολούνται σοβαρά με το αντικείμενο, δεν βγαίνουν να διαλαλούν στο ίντερνετ τις επιδόσεις τους. Αν σε ενδιαφέρει ο χώρος της τελετουργικής μαγείας, πας να το κάνεις με τον εντελώς λάθος τρόπο. Ξεκινάς απο άλλα πράγματα πιο βασικά, όπως μελέτη Καμπάλας, Αλχημείας και Ερμητισμού, όπως και μερικών βασικών συγγραφέων του αποκρυφισμού, των 2 τελευταίων αιώνων. Αν αυτά δεν σου λένε τίποτα, πιο λιανά χρειάζεσαι σχετική απομόνωση απο την καθημερινότητα, διάβασμα, διαλογισμοί, ξανά διάβασμα, εξάσκηση, νέοι διαλογισμοί και μετά ξανά διάβασμα και πρακτική.
Και κάποιον δίπλα σου πιο προχωρημένο να σε τσεκάρει να μην διολισθήσεις στην παράνοια. Μετά αρχίζεις και βλέπεις τι γίνεται. Τι σου γίνεται συγκεκριμένα, γιατί μετα απ' όλα αυτά δεν θα είσαι ο ίδιος που είσαι τώρα. Θα είσαι αυτός θα ήθελες πραγματικά να είσαι. Μετά βλέπεις αν θέλεις για φιλαράκια σου τους μπαμπούλες της Ars Goetia. Ή αν θέλεις να συνεχίσεις να ασχολείσαι με όλα αυτά γενικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 19:57:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αδερφε καταλαβα τι λες και συμφωνω μαζι σου, δεν εχω σκοπο να ακολουθησω αυτο το δρομο. απλα εψαξα να δω μεσα απο εμπειριες αλλων που εχουν ασχοληθει αν υπαρχει αυτος ο κοσμος των πνευματων και της μεταφυσικης. ετσι εμπλεξα κι εγω και καταλαβα οτι δεν ειναι αστειο.

παντως απο οτι βλεπω κι εδω περα δεν εχει κανεις καμια εμπειρια να μας πει για αν ολα αυτα ισχυουν, για το αν δουλευει δηλαδη η σολομωνικη και αν υπαρχει ο κοσμος των πνευματων γενικοτερα.
γενικα και η δικη μου εμπειρια μπορει να ηταν ενας απλος εφιαλτης, αν και νομιζω πως ηταν κατι παραπανω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 20:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΑΜΏ ΤΟ ΚΈΡΑΤΌ ΜΟΥ ΜΈΣΑ ΓΑΜΏ!!!!!

Φέρτε μου κόκκινες, κίτρινες κάρτες, να μοιράσω.

Ρε θα πάω μόνος μου στο Δαφνί και θα ζητήσω προστασία και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη αντιψυχωτικής δράσης.

Αμαν πια ρε διολοπαρμένα!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 20:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορει να ηταν και σταδιο αστρικης προβολης οπως ειπε ο italos και να μην εχει καμια σχεση με δαιμονες τις σφραγιδες κτλ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 20:15:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νικομαχε δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου, δοκιμασες κατι απο σολομωνικη και ειδες οτι ειναι μπουρδες? να αποριπτεις κατι και να εισαι απολυτος ειναι ευκολο, το δυσκολο ειναι να ψαξεις

ενα ον που ζει στις 3 διαστασεις δεν μπορει να ειναι απολυτο για τιποτα, ποσο μαλλον οταν υπαρχουν αποδειγμενα πανω απο 10

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 20:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αληθνή ιστορία:

Προ ημερών νοσηλευόμουν στην ΜΕΘ του Αγία Ολγα.
Ενα βράδυ, επικρατούσε στον θάλαμο, άκρα του τάφου σιωπή.Δεν ακουγόταν τίποτα.Ούτε καν ο επιθανάτιος ρόγχος του γεράκου με το εγκεφαλικό στο απέναντι κρεββάτι.Ξαφνικά βλέπω έναν τύπο με μαύρο μανδύα, κουκούλα και ένα δρεπάνι περασμένο στην μέση του.Πήγε πάνω από τον γεράκο, τον σήκωσε, τον πήρε και έφυγαν περπατώντας, αλλά τα πέλματα των ποδιών τους δεν ακουμπούσαν στο πάτωμα.

Σκιάχθηκα λίγο και δεν ήξερα τι ακριβώς είδα.Δεν είπα τίποτα σε κανέναν.Σε ένα άλλο κρεββάτι ήταν μια γιαγιά έτοιμη και αυτή για...άτα
.Το βράδυ το ίδιο σκηνικό, με την διαφορά πως ο τύπος γύρισε και μου έρριξε μια ματιά όλο νόημα.

Τον περίμενα λοιπόν και μόλις εμφανίσθηκε, άρχισε να περπατάει προς το μέρος μου.Σηκώθηκα μόνος μου και τον σταμάτησα με την χαρακτηριστική κίνηση του χεριού.

-Τι θες? τον ρώτησα.
-Ηρθα να πάμε άτα, μου λέει.
-Είσαι πολύ μαλάκας του λέω αυθόρμητα. Ο τύπος φάνηκε να κλονίσθηκε και πήγε να πιάσει το δρεπάνι.Ξαφνου, εμφανίσθηκε ο Ταξιάρχης ο Μιχαήλ με την σπάθα από το Μανταμάδο.
_ Χαρούλη, βάλε το δρεπάνι στη θέση του αμέσως, γιατί σε κάνω παϊδάκια στο άψε σβήσε, του λέει.Κόκαλο ο...κοκαλιάρης.Μούγκα.

-Να κάνω μια συμφωνία μαζί του Αρχάγγελε του λέω εγώ και θα είσαι μάρτυρας?
-Ναι κάνε μου λέει, αφού κατάλαβε την σκέψη μου.Γυρνάω στον τύπο και του λέω:
-Χαρούλη, πήγαινε σε άλλο νοσοκομείο να παίξεις μέχρι να βγώ και θα έρχεσαι ποτέ σε όποιο νοσοκομείο παραθερίζω εγώ.Σαν αντάλαγμα, θα σου δώσω το πρώτο μου παιδί.Καταχάρηκε ο Χαρούλης.
-Ενα φρέσκο μωρό μου λέει?
-Ναι του απαντώ.
-Σύμφωνοι μου λέει.Κλείσαμε.Και έφυγε με έκδηλη την χαρά στο πρόσωπό του.

Ο Αρχάγγελος κρυφογελούσε και τον μιμήθηκα.Ο Χαρούλης δεν ήξερε ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία, να την συζητήσουμε ή σας ξεπέρασα όλους?

drayan?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 20:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νικομαχε δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου, δοκιμασες κατι απο σολομωνικη και ειδες οτι ειναι μπουρδες? να αποριπτεις κατι και να εισαι απολυτος ειναι ευκολο, το δυσκολο ειναι να ψαξεις

ενα ον που ζει στις 3 διαστασεις δεν μπορει να ειναι απολυτο για τιποτα, ποσο μαλλον οταν υπαρχουν αποδειγμενα πανω απο 10



Αυτό με τις διαστάσεις με εξέπληξε όντως.Αλήθεια πως έχει αποδειχθεί η ύπαρξη τόσων πολλών?Υπήρξαν διαστασιακά ταξίδια?Είμαι περίεργος.

Οσο για την σολομωνική, φυσικά και είναι μπούρδες.Ακριβώς τόσο μπούρδες, όσο και η θρησκεία που την...πραγματεύεται!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 22:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Χαρούλης δεν ήξερε ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά.


Νικομαχε δεν συμορφωνεσαι με το τιποτα ε!!!

Αλλα μου αρεσεις ρε μπαγασα

Αν ημουνα σειχης και ειχα λεφτα θα σε προσλαμβανα να με διασκεδαζεις

Edited by - xristosxatz on 31/05/2015 22:24:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 23:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...χρατς, χρατς, χρατς


ΝΙΚΟΜΑΧΕ συμφωνούμε σε όλο και περισσότερα πράγματα και αρχίζω να ανησυχώ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2015, 23:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz

Δηλαδή, αν δεν ήσουν σεΐχης και είχες λεφτά, πρόσληψη γιόκ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

draryan
Νέο Μέλος


23 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η εμπειρια σου νικομαχε ηταν οντως συγκλονιστικη, δεν περιγραφω αλλο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:09:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να σας αποδειξω ποσο σας εκτιμω ,θα αρχισω να γραφω και παλι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό ήταν προειδοποίηση, ή απειλή?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

απλα εψαξα να δω μεσα απο εμπειριες αλλων που εχουν ασχοληθει αν υπαρχει αυτος ο κοσμος των πνευματων και της μεταφυσικης...

αν δουλευει δηλαδη η σολομωνικη και αν υπαρχει ο κοσμος των πνευματων γενικοτερα.


Φυσικά και υπάρχει κόσμος των πνευμάτων. Εγω το οσμίστηκα, αλλά απορώ πως δεν το έκαναν και άλλοι που τώρα γκρινιάζουν. Drayran, υπάρχουν πολλά εκτός από αυτά που δεν βλέπουμε, όμως δυστυχώς (ή ευτυχώς) δεν συμπεριφέρονται όπως τα μαθηματικά που ξέρουμε. Είναι ο χώρος που 2+2 κάνει μερικές φορρές 4, και άλλες φορρές παραπάνω ή λιγότερα. Θα πρέπει να βγάλεις την δεισιδαιμονία και να πας λίγο πιο μπροστά από τα ημερολόγια των μάγων του μεσαίωνα. Διάβασε αρκετά σύγχρονα βιβλία και θα καταλάβεις τι εννοώ, χρειάζεσαι όμως και μια εύλογη ηλικία για να το κάνεις αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2015, 00:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
να πας λίγο πιο μπροστά από τα ημερολόγια των μάγων του μεσαίωνα

Γρηγοριανός, Heretic, γρηγοριανός?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy