ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ξόρκια και μαγεία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Apercatn6
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2015, 10:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα παιδια! Γνωριζω οτι το θεμα υπαρχει ηδη. Αυτο που θελω ειναι να μου πειτε δυο λογια σχετικα με τα ξορκια και την αποτελεσματικοτητα τους και κατα ποσο ειναι εφικτο να επιτευχθει απο ενα αρχαριο σαν και μενα που εχει διαβασει μονο κατι θεωρητικα βιβλια.Στην ουσια ο σκοπος αυτου του thread ειναι να μου στειλει καποιος pm με ξορκια που γνωριζει προκειμενου να τα μελετησω!

Ευχαριστω εκ το προτερων! :)

Apercatn6
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2015, 14:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλω παιδια, ας μου απαντησει καποιος :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χριστιανός Ορθόδοξος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2114 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2015, 14:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χριστιανός Ορθόδοξος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρακαλω παιδια, ας μου απαντησει καποιος :)



Είναι ΄''εξειδικευμενο'' το θεμα που θετεις,γι'αυτο και ισως δεν σου εχει απαντησει κανεις μεχρι τωρα.Εγω προσωπικα δεν εχω καμια σχεση με αυτά,και δεν θελω κιολας να εχω.....Αφηνω λοιπον το πεδιο ελευθερο για καποιο άλλο μελος του Εσοτερικα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2015, 14:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίρνεις το τρίτο αριστερό πόδι μιάς καφετιάς αράχνης, που έχει μόλις ζευγαρώσει.Το τυλίγεις με πλακούντα νεογένητου γαϊδουριού.Το "δέμα" το ποτίζεις με δηλητήριο αστρίτη και το βάζεις πάνω σε αναμμένο κάρβουνο ψέλνοντας συνεχώς, για όσο καίγεται, το << ουμ μάνι πάντμε ουμ >>.

Κατά την διαδικασία, σκέπτεσαι συνεχώς το ξόρκι που θα ζητήσεις να υλοποιηθεί, ή να πραγματοποιηθεί.

Θα εκπλαγείς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apercatn6
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2015, 21:09:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Παίρνεις το τρίτο αριστερό πόδι μιάς καφετιάς αράχνης, που έχει μόλις ζευγαρώσει.Το τυλίγεις με πλακούντα νεογένητου γαϊδουριού.Το "δέμα" το ποτίζεις με δηλητήριο αστρίτη και το βάζεις πάνω σε αναμμένο κάρβουνο ψέλνοντας συνεχώς, για όσο καίγεται, το << ουμ μάνι πάντμε ουμ >>.

Κατά την διαδικασία, σκέπτεσαι συνεχώς το ξόρκι που θα ζητήσεις να υλοποιηθεί, ή να πραγματοποιηθεί.

Θα εκπλαγείς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Προφανώς αγαπητέ Νικόμαχε η απάντηση προς το ερώτημα μου αποτελεί μια ειρωνία (αν κάνω λάθος συγχώρα με). Θα σε παρακαλούσα όμως σε κάθε περίπτωση αν δεν γνωρίζεις κάτι σχετικά με αυτό που ρώτησα να μην το κατακρίνεις. Πιστεύω ότι πρόκειται για ένα εξειδικευμένο θέμα που όμως υπάρχουν πολλοί που θα ήθελαν να το μελετήσουν :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2015, 22:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί?
Το δοκίμασες και δεν έπιασε?

Το αποκλείω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Apercatn6
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2015, 09:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακαλώ μόνο σοβαρές απαντήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2015, 15:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν θες σοβαρές απαντήσεις, να κάνεις σοβαρές ερωτήσεις.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2015, 12:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παρακαλώ μόνο σοβαρές απαντήσεις.



quote:

Καλημερα παιδια! Γνωριζω οτι το θεμα υπαρχει ηδη. Αυτο που θελω ειναι να μου πειτε δυο λογια σχετικα με τα ξορκια και την αποτελεσματικοτητα τους και κατα ποσο ειναι εφικτο να επιτευχθει απο ενα αρχαριο σαν και μενα που εχει διαβασει μονο κατι θεωρητικα βιβλια.Στην ουσια ο σκοπος αυτου του thread ειναι να μου στειλει καποιος pm με ξορκια που γνωριζει προκειμενου να τα μελετησω!

Ευχαριστω εκ το προτερων! :)


Τα ξόρκια είναι είναι τυποποιημένη συμεπεριφορά ή λόγια (συνήθως λεκτικές φόρμουλες - τυπικές φράσεις - που ίσως συνοδεύονται και από πράξεις ή συμπεριφορές, κινήσεις κτλ) που έχουν σκοπό να (συν)"δέσουν" τη θέλησή σου με ένα επιθυμητό αποτέλεσμα έτσι ώστε να το προκαλέσουν - πρόσεξε πως το "ξόρκι" προέρχεται από το "όρκος" που σήμαινε αρχικά δέσιμο ή δέσμευση. Υπάρχουν και βιβλία τριγύρω που εξετάζουν το θέμα.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2015, 14:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελείωσαν οι διακοπές της pampam.
Ενισχύονται οι Ρωμαίοι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy