ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑ 'Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ Η ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2016, 16:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ειναι αξιο αποριας που οτι και να αγορασουμε για να φαμε μας στελνει αδιαβαστους ,η εκπαιδευση των παιδιων μας ,το ιατροφαρμακευτικο συστημα ,το παγκοσμιο πολιτικο συστημα καιη κατρακυλα των πολιτικων μας ,το εργασιακο κλπ κλπ κλπ
Μηπως υπαρχει συνδεση σχεση μεταξυ ολων αυτων


Ειναι κατα την γνωμη σας αληθη ολα τα παραπανω
Αν ειναι μηπως υπαρχει μια βαθυτερη κοινη αιτια προελευση, πισω απο αυτα ,που δεν σχετιζεται με την συσωρευση πλουτισμου ,αλλα με τα σχεδια μιας καστας ανθρωπων η μη που εχουν τους δικους τους σκοτεινους σκοπους
Μηπως ολα ,απλα ειναι αποροια της πλεονεξιας καποιων ,και μιας νοοτροπιας των κοινωνιων μας ,οπου το χρημα αποτελει την υψιστη ,αξια ,υποβιβαζοντας ετσι την ανθρωπινη υπαρξη

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2016, 17:39:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν ειναι αξιο αποριας που οτι και να αγορασουμε για να φαμε μας στελνει αδιαβαστους ,η εκπαιδευση των παιδιων μας ,το ιατροφαρμακευτικο συστημα ,το παγκοσμιο πολιτικο συστημα καιη κατρακυλα των πολιτικων μας ,το εργασιακο κλπ κλπ κλπ
Μηπως υπαρχει συνδεση σχεση μεταξυ ολων αυτων


Ειναι κατα την γνωμη σας αληθη ολα τα παραπανω
Αν ειναι μηπως υπαρχει μια βαθυτερη κοινη αιτια προελευση, πισω απο αυτα ,που δεν σχετιζεται με την συσωρευση πλουτισμου ,αλλα με τα σχεδια μιας καστας ανθρωπων η μη που εχουν τους δικους τους σκοτεινους σκοπους
Μηπως ολα ,απλα ειναι αποροια της πλεονεξιας καποιων ,και μιας νοοτροπιας των κοινωνιων μας ,οπου το χρημα αποτελει την υψιστη ,αξια ,υποβιβαζοντας ετσι την ανθρωπινη υπαρξη


Ναι.
Από την άλλη, νομίζεις πως η φύση είναι αλλιώτικη;
Με άλλα λόγια αν βάλεις σε ένα σκυλί φαγητό για 7 μέρες λες πως θα τρώει λίγο-λίγο κάθε μέρα ή πως θα το φάει όλο την 1η μέρα;

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 20:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σε σχέση με τι πρέπει να είναι συμπληρωματική η συμβολή του εναλλακτικού γιατρού;

Απο την στιγμη που καποιος γνωριζει και εφαρμοζει ,τους κανονες υγιεινης διαβιωσης ,απαξ αρρωστησει ερχεται ο εναλακτικος ,και δινει το κατι παραπανω ,που ο ασθενης δεν ειναι σε θεση να ξερει
Αυτο ενοω συμβουλευει και συμπληρωνει τον ασθενη
Καποιος ομως που δεν γνωριζει τους νομους που διεπουν μια σωστη διαβιωση ,χρειαζεται εκπαιδευση ,οποτε εκει δεν μπορουμε να μιλησουμε για συμπληρωματικη παρα μονο για συμβουλευτικη


quote:
Διότι απ' όσο γνωρίζω αρκετοί εναλλακτικοί γιατροί είναι αντίθετοι με τη λήψη των κλασικών φαρμάκων από την πλευρά του ασθενούς.


Υπαρχουν ολων των ειδων
Καποιοι διαφωνουν τελειως καποιοι ειναι πιο συγκαταβατικοι


quote:
Η εναλλακτική ιατρική έχει αιώνες παράδοσης (είτε μιλάμε για την ανατολική είτε για τη δυτική).
Η εξάλειψη όμως διαφόρων θανάσιμων ασθενειών, η αύξηση του προσδόκιμου της ζωής, η βελτίωση της υγείας των ανθρώπων εν γένει είναι κάτι που έχει επιτευχθεί με την κλασική ιατρική

Ναι η αληθεια ειναι οτι η κλασικη ιατρικη εχει απαλαξει το ανθρωπινο γενος απο ασθενειες που ηταν θανατηφορες και ανιατες
Ομως το απαλαξε τοτε ....κεινο τον καιρο
Τωρα δεν απαλασει απο τιποτα

Εγω αναρωτιεμαι ,εχω σκεφτει.... μηπως ηταν κατι σχεδιασμενο ,για να αποσπασουν την εμπιστοσυνη του κοσμου

Αναρωτιεμαι επισης ....η τοτε με την τωρα ανηκουν στην ιδια κατηγορια ειχαν τα ιδια σχεδια

Ομως αυτα ειναι απλα εικασιες και δεν το λογιζω καν

Αυτο που κανει η διατροφη σε συνδοιασμο με την συγχρονη κλασικη ιατρικη , ειναι να αρρωσταινουν τον κοσμο ,και μετα ,να τον φορτωνουν με φαρμακα ισοβιως
Θεωρουν οτι μπορουν ν μιμηθουν την φυση και το θεο
Αραγε δεν γνωριζουν οτι το γαλα ,.....η πιο φημισμενη για τα ωφελη της τροφη ειναι ο υπ αριθμος ενα κινδυνος
Αραγε δεν το γνωριζουν
Δεν γνωριζουν το ,ποσες θεραπειες εμπεριεχει η επαφη μας με την φυση;;;
Δεν γνωριζουν για την ισοροπημενη ασκηση
Και δεν αναφερομαι στους γιατρους ,αλλα αυτους που τους εκπαιδευουν
Διοτι οι περισσοτεροι γιατροι οντως εχουν αγνοια απο πολλα

Και οντως εχει αυξησει το προσδοκιμο!!
Πιο προσδοκιμο ομως
Των ανθρωπων που εχουν αρρωστησει ,λογω των χημικων και ακαταληλων τροφων
Και αντι να προτεινουν μια μονιμη λυση προτεινουν χημικα
Εχει κανεις διαβασει οτι οντως υπαρχουν και λειτουργουν θεραπειες για τον καρκινο και αλλες χρονιες ασθενειες ,που ειναι φυσικες
Δεν αναγκαζουν επισης τον κοσμο να τα παιρνει μια ολοκληρη ζωη

Μηπως με τις τωρινες συνθηκες ,αν οι ανθρωποι τρεφοντουθσαν και διαβιουσαν υγιεινα ,θα ξεπερνουσαν κατα πολυ το τωρινο μεσο ορο ζωης

___________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΘΕΣΗΣ
ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΤΗΣ ΜΟΡΦΗ.
14/04/2016
___________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 20:39:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και βεβαια οποιος καταλαβαινει καταλαβαινει
Οπου απλα αναρωτιεμαι το δηλωνω
Εχω ομως ατρανταχτες αποδειξεις ,και οχι new age, που δεν αφηνουν περιθωρια αμφισβητησης
Τουλαχιστον σε μενα
Εχω πειραματιστει με το γαλα ....κυριως το αγελαδινο ,τις ζαχαρες κρεατα και πολλα αλλα
Εχω μαθει να αντιλαμβανομαι πως λειτουργει το σωμα κατω απο τις διαφορες επηρειες αυτων και αλλων διατροφικων παραγοντων
Και επισης πως λειτουργει ,οταν του συμπεριφερομαστε με τον δεοντα τροπο
Οταν κανεις διατηρει ενα καθαρο απο λαθη περιβαλον σωματικο ,τοτε ειναι ευκολο να αντιληφθει ,την οποιαδηποτε επηρεια απο οτιδηποτε
Και βεβαια δεν προτρεπω κανενα να δεχτει οσα λεω
Απλα λεω οτι καλο θα ηταν ο καθενας να κανει τα δικα του πειραματα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 21:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προκειμένου να μην μπερδευτούν οι αναγνώστες, θα πρέπει να αναφέρουμε ότι τα δύο παραπάνω μηνύματα είναι απάντηση σε αυτό το μήνυμα το οποίο γράφτηκε στο θέμα Επιγνωση.

Αγαπητέ xristosxatz, θα απαντήσω οσονούπω στο μήνυμά σου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 21:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xristosxatz

Η διατροφή είναι αναμφισβήτητα, μία από τις αιτίες των ασθενειών.

Το να προσέχεις την διατροφή σου, απλώς ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να νοσήσεις, όχι να θεραπεύσεις σοβαρές ασθένειες.

Δώσε άλλη μια ανάγνωση στο κατεβατό του heretic.Είναι σημαντικό να το κατανοήσεις.
Περισσότερο σημαντικό από Σαμαέλ και Τσόπρα.
Οπως ο ίδιος λες, έχεις προσωπικές εμπειρίες και σύμφωνα με όσα έγραψε ο Γιάννης, πρέπει να έχεις και βιώματα σχετικά.Οπως έχω κι εγώ.Αλλά είναι αυστηρά προσωπικά.

Με καταλαβαίνεις έτσι?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 22:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να προσέχεις την διατροφή σου, απλώς ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να νοσήσεις, όχι να θεραπεύσεις σοβαρές ασθένειες.

Δώσε άλλη μια ανάγνωση στο κατεβατό του heretic.Είναι σημαντικό να το κατανοήσεις.
Περισσότερο σημαντικό από Σαμαέλ και Τσόπρα.
Οπως ο ίδιος λες, έχεις προσωπικές εμπειρίες και σύμφωνα με όσα έγραψε ο Γιάννης, πρέπει να έχεις και βιώματα σχετικά.Οπως έχω κι εγώ.Αλλά είναι αυστηρά προσωπικά.

Με καταλαβαίνεις έτσι? [/quote]

Οι κυριοτεροι λογοι ειναι η διατροφη και τα συναισθηματα
Πρωτα ομως κατα την αποψη μου ειναι τα συναισθηματα
Και βεβαια κανεις λαθος οσο αφορα την θεραπεια
Εχουμε συνηθισει και σαν θεραπεια θεωρουμε ενα πραγμα μονο
Ομως θεραπεια μπορει να ειναι πολλα
Η θεραπεια δηλαδη να ειναι συνισταμενη ,πολλων συνηθειων βοτανων η ακομα και συνδυασμοι με χημικα φαρμακα
Θα σου πω μερικα ενδεικτικα
που ο οποισδηποτε αρρωστος αλλα και υγιεις πρεπει να τα εφαρμοζει
Η ζαχαρη ας πουμε δημιουργει θρεπτικο χρεωστικο ,κανει ζημια στον μεταβολισμο στο πεπτικο συστημα που ειναι και η αιτια των περισσοτερων χρονιων ασθενειων ,δημιουργει φλεγμονες ,ελειψη ενεργειας ,και μειωνει την δυναμη του αμυντικου συστηματος

Αλλο
Το να περπατα κανεις ξυπολυτος ειναι παραγοντας αντιοξειδωσης ,και καταστολης φλεγμονων


Αλλο
Το να τρωει κανεις κρεατα γεμιζει τον οργανισμο με αντιβιοτικα και ορμονες
Τρωει επισης τον φοβο του ζωου οταν πηγαινε στην σφαγη την οποια διαισθανοταν
Αρα εχουμε και αρνητικα συναισθηματα


Αλλο
Η αγιουβερδα λεει οτι σε περιοδους αρρωστιας η θλιψης το σεξ ειναι μαλλον κακκη ιδεα
Ακουσες ποτε την κλασικη ιατρικη να αναφερετε σε αυτο
Και το ζητημα δεν ειναι να δεχτεις ,αλλα να μπορις να διαπιστωσεις
Γιατι μονο τοτε θα εχεις το κινητρο να εφαρμοσεις


Αλλο
δημιουργει κανεις ελευθερες ριζες που ειναι μια απο τις αιτιες για ολες τις ασθενειες με πολλους τροπους
σωματικο στρες ,ψυχολογικο στρες ,χημικους παραγοντες ,και μικροβιακους παραγοντες

Αλλο
εχεις ακουσει για το χλωριο και τα βαρεα μεταλα στο νερο

Εχεις ακουσε για τον κουρκουμα για το καγιεν την αλοη την μαστιχα χιου κλπκλπ

Αλλο
Εχεις ακουσει για τα οφελη οταν υπαρχει επαρκεια βιταμινης δ που σημαινει εκθεση στον ηλιο

Εχεις ακουσει οτι το κουκουτσι απο βερικοκο εχει μια ουσια λαετριλη που ειναι αντικαρκινογονα

Ο καταλογος Νικ ειναι ατελειωτος
Το ρεζουμε ομως ειναι οτι ο καθε παραγοντας συνεισφερει
Η υγιεια η η ασθενεια ειναι συνισταμενη ,πολλων παραγοντων


Αληθεια Νικ
Εχεις πλυνει ποτε πιατα
Αν ναι θα καταλαβεις ποση διαφορα εχει οποιοδηποτε πιατο που ειχε ζωικο λιπος ,απο πιατο με ελαιολαδο
Αν δεις πως κολα το ζωικο λιπος θα ρωτησεις ευλογα τον εαυτο σου
Μηπως αραγε κατι παρομοιο συμβαινει και με τις αρτηριες και φλεβες


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:05:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχεις ακουσει οτι το κουκουτσι απο βερικοκο εχει μια ουσια λαετριλη που ειναι αντικαρκινογονα

Το πρόβλημα με τους αμόρφωτους αν και ανεξάρτητους και τίμιους ερευνητές του κώλου, είναι ακριβώς κάτι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ μαλακίες που διαδίδουν, σαν την παραπάνω.

Χατζηχρήστο, μπαίνεις πλέον σε πολύ θολά νερα. Γίνεσαι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ. Για του λόγου το αληθές, μπείτε σε οποιαδήποτε σοβαρή ιατρική σελίδα και ψάξτε.

Ήμαρτον με τους καραγκιόζηδες πλέον!

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οσο για τον Σαμαελ και Τσοπρα να σου πω οτι δεν ειμαι και δεν υπηρξα οπαδος κανενος
Αν βεβαια διαπιστωσω μετα απο προσπαθεια κατι που ειπε ο οποιοσδηποτε ,ισως αναφερω και το ονομα του
Ξαναλεω ομως Δεν ειμαι οπαδος κανενος ,και ουτε θα γινω ποτε
Προσφατα δε ειχα μια διαμαχη για το ζητημα αυτο με την Μυθηρα
Δεν ξερω ισως καποοιες φορες δινω την εντυπωση οτι ειμαι οπαδος
Ομως δεν ειναι ετσι
New age ειναι ολοι αυτοι που ακολουθουν ακριτα
Εγω δεν ανηκω εκει
Ακομα και αν θα βρω πραγματα ,που βεβαια παντα ανηκουν στην επιφανεια θα συνεχισω να αμφιβαλω
Γιατι απλα ξερω οτι ειμαι στην επιφανεια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το πρόβλημα με τους αμόρφωτους αν και ανεξάρτητους και τίμιους ερευνητές του κώλου, είναι ακριβώς κάτι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ μαλακίες που διαδίδουν, σαν την παραπάνω.
Χατζηχρήστο, μπαίνεις πλέον σε πολύ θολά νερα. Γίνεσαι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ. Για του λόγου το αληθές, μπείτε σε οποιαδήποτε σοβαρή ιατρική σελίδα και ψάξτε.

Ήμαρτον με τους καραγκιόζηδες πλέον!



Να μας πεις πια ειναι η σοβαρη σελιδα ,και επειτα ο καθενας ας κατσει να ψαξει διαφορες μελετες πανω σε αυτο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μην μου πειτε
Απο ολα αυτα που ανεφερα ,και μπορω να απαριθμησω ισως εκατονταδες ,οι γιατροι της κλασικης κανουν λογο ,μονο για κανα δυο τρια
Γιατι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χατζηχρήστο, πάρε πχ. αυτήν:

http://www.foodstandards.gov.au/consumer/safety/Pages/Apricot-kernels-raw.aspx

Γενικά τώρα, κόψε τις μαλακίες, γιαί όπως είπε και ο Γιάννης, πολλοί διαβάζουν κι ας μην γράφουν. Γίνεσαι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:39:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και σε αυτα οχι και με πολυ παθος
Ασκηση, τα πολλα ζωικα λιπαρα , να πινουμε νερο
Ομως πανω απο ολα δεν πρεπει να ξεχναμε το φαρμακακι
Την ευθυνη ομως για τις παρενεργειες απο το φαρμακο ,μαντεψτε πιος θα τις επωμιστει
Υπαρχει μαλιστα και ειδικη κατηγορια ανθρωπων που χανουν την ζωη τους
Αυτη που οφειλετε στις παρενεργειες απο τα φαρμακα


Και μια τελευταια ερωτηση
Ολα αυτα ,γιατι δεν περιλαμβανονται στα εκπαιδευτικα συστηματα
Δεν ειναι σοβαρο το ζητημα η υγιεια ,η μηπως δεν εχουν σχεση με αυτη
Τι μαθαινουν τα παιδια στα σχολεια
Εγω τουλαχιστον ειμαι πεπεισμενος οτι ολα εχουν ενα κοινο παρανομαστη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Χατζηχρήστο, πάρε πχ. αυτήν:
http://www.foodstandards.gov.au/consumer/safety/Pages/Apricot-kernels-raw.aspx

Γενικά τώρα, κόψε τις μαλακίες, γιαί όπως είπε και ο Γιάννης, πολλοί διαβάζουν κι ας μην γράφουν. Γίνεσαι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ.



Αυτα τα επικυνδυνος ειναι η μπαλα στην εξεδρα που ελεγε και καποιος αλλος

Ο καθενας ας κανει την ερευνα του για το συγκεκριμενο ζητημα
Εχω διαβασει οτι δεν πρεπει να καταναλωνουμε πανω απο δυο τρια την ημερα
Προσωπικα εχω καταναλωσει και 4 χωρις καμμια παρενεργεια
Ας μην ξεχναμε οτι μπορει να γινει φαρμακο ,μπορει να γινει και δηλητηριο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2016, 23:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χατζηχρήστο, ποτέ δεν έχω πετάξει την μπάλα στην εξέδρα. Κι εσύ είσαι ΑΓΥΡΤΗΣ και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ πλέον.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 00:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.superfoods.gr/news/%CE%B217-%CE%B1%CE%BC%CF%85%CE%B3%CE%B4%CE%B1%CE%BB%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%85%CF%81%CE%AE-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BF

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 00:08:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε Χατζηχρήστο, καταλαβαίνεις τη διαφορά βαρύτητας ανάμεσα στο link που ανάρτησα και τη μαλακία που ανάρτησες εσύ? Πόσο πιο καραγκιόζης κι αγύρτης θα γίνεις?

Ρε νούμερο, αν κανένας πιτσιρικάς ακολουθήσει τις παπαριές που γράφεις, και πάθει καμμιά χοντρή ζημιά, μετά τί θα λες? Έχεις καμμία συναίσθηση της επικινδυνότητας των γραπτών σου?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 00:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ xristosxatz, προτού απαντήσω στο μήνυμά σου θα ήθελα να αναφέρω ότι το θέμα το οποίο έχεις ανοίξει ταιριάζει καλύτερα στην Κατηγορία .-= Η ΣΟΦΙΑ =-. καθώς δεν έχει καμία σύνδεση με την Κατηγορία .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. στην οποία έχει ανοιχθεί, οπότε θα μεταφερθεί σύντομα.



=============================================


Απαντώντας στο μήνυμα που έστειλες στις 14/04/2016, 20:18:01, η Ιατρική είναι μια επιστήμη η οποία εξελίσσεται συνεχώς.
Ο κάθε κλάδος της δεν μπορεί να παραμείνει στάσιμος ούτε να μην προσπαθήσει να αντιμετωπίσει τις όποιες ασθένειες προκύπτουν.
Όσο εμφανίζονται νέες ασθένειες, η Ιατρική - κι οι επιμέρους κλάδοι της - θα πρέπει να προχωράει.
Εξάλλου, το γεγονός ότι η τεχνολογία εξελίσσεται βοηθάει και την Ιατρική στο να εισάγει νέες μεθόδους και να συνεργάζεται καλύτερα με την τεχνολογία.

Η διατροφή μας κι οι διάφορες συνήθειές μας σαφώς κι έχουν άμεση επίπτωση στην υγεία μας.
Μια ισορροπημένη διατροφή, ένας πιο υγιεινός τρόπος ζωής και μια άσκηση είναι παράγοντες που βοηθούν και στην ευεξία αλλά και στην καλύτερη υγεία του ανθρώπου, σε αυτό δεν χωράει αμφιβολία.
Αυτό όμως δεν γίνεται γνωστό μόνο μέσω της εναλλακτικής ιατρικής, είναι πολλοί οι γιατροί οι οποίοι τονίζουν τη σημασία των παραπάνω.
Αναφέρεις ότι αυτό που κάνει η σύγχρονη διατροφή σε συνδυασμό με την κλασική ιατρική αρρωσταίνει τον κόσμο.
Πώς θα μπορέσει η εναλλακτική ιατρική να μειώσει αυτόν τον κίνδυνο όταν τόσες και τόσες τροφές (βασικές για τον άνθρωπο και φαινομενικά αθώες) αποδεικνύονται κάθε λίγο και λιγάκι ακατάλληλες προς βρώση;
Εάν πχ ένας εναλλακτικός ιατρός μου έλεγε αύριο να προσθέσω κι άλλα λαχανικά στη διατροφή μου, πώς θα εξαλειφόταν ο κίνδυνος να καταναλώνω επικίνδυνα λαχανικά είτε από φυτοφάρμακα είτε δεν ξέρω κι εγώ από τι άλλο;
Δεν είμασε σε μια αγγελικά πλασμένη εποχή και κοινωνία όπου θα μπορούμε να καλλιεργούμε και να παράγουμε μόνοι μας ό,τι καταναλώνουμε.
Σχετικά με τον καρκίνο που αναφέρεις, πολλές μορφές καρκίνου πλέον αντιμετωπίζονται αποτελεσματικά ή και γίνεται έγκαιρη διάγνωσή τους.

Η προσωπική μου θέση είναι πως υπάρχουν πολλές ασθένειες τις οποίες η εναλλακτική ιατρική δεν θα μπορούσε να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά.
Αυτό όμως δεν με κάνει να σκέφτομαι απαξιωτικά για τις διάφορες μορφές εναλλακτικών θεραπειών, ειδικά αυτών που έχουν μακραίωνη παράδοση.
Θα πρέπει όμως να υπάρχουν σαφή όρια και να είναι ξεκάθαρος ο ρόλος της κάθε μίας.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 00:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Γιώργο, τί είναι αυτά που του λες τώρα? Ο τύπος παρέχει συμβουλές αυτοκτονίας σε αμόρφωτους κι απελπισμένους. Τί δεν καταλαβαίνεις?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 00:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είχα ανοιχτή τη φόρμα συγγραφής μηνύματος για ώρα οπότε έχω χάσει τα τελευταία μηνύματα.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 01:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλλο
Το να τρωει κανεις κρεατα γεμιζει τον οργανισμο με αντιβιοτικα και ορμονες
Τρωει επισης τον φοβο του ζωου οταν πηγαινε στην σφαγη την οποια διαισθανοταν
Αρα εχουμε και αρνητικα συναισθηματα

Παρόλο που απέχω από την κρεατοφαγία εδώ και 4+ χρόνια, αυτή η θέση μου φαίνεται αστήρικτη.
Ο άνθρωπος ως ον έχει ανάγκη από το κρέας και το ψάρι όπως έχει κι από τα φρούτα κι από τα λαχανικά κι αυτό που λες ότι καταναλώνοντας το κρέας καταναλώνει και το φόβο του ζώου μου φαίνεται αρκετά έωλο.
Εξάλλου, στη Φύση υπάρχουν τόσα σαρκοφάγα ζώα τα οποία κυνηγούν και τρώνε άλλα ζώα...

quote:
Αλλο
Η αγιουβερδα λεει οτι σε περιοδους αρρωστιας η θλιψης το σεξ ειναι μαλλον κακκη ιδεα
Ακουσες ποτε την κλασικη ιατρικη να αναφερετε σε αυτο
Και το ζητημα δεν ειναι να δεχτεις ,αλλα να μπορις να διαπιστωσεις
Γιατι μονο τοτε θα εχεις το κινητρο να εφαρμοσεις

Για την ακρίβεια το σεξ λειτουργεί ευεργετικά...

quote:
Εχεις ακουσει οτι το κουκουτσι απο βερικοκο εχει μια ουσια λαετριλη που ειναι αντικαρκινογονα

Στο άρθρο που παρέθεσες δεν διάβασα κάτι τέτοιο.
Εν πάση περιπτώσει, επειδή ο καρκίνος είναι μια μάστιγα για την ανθρωπότητα κι ένα αρκετά λεπτό κι ευαίσθητο ζήτημα, θα ήταν καλό να επισημάνουμε, προς αποφυγήν πιθανών παρεξηγήσεων, ότι η σύγχρονη ιατρική είναι αυτή στην οποία θα πρέπει να απευθύνονται οι ασθενείς για την καταπολέμηση αυτής της ασθένειας...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 06:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αγιουβερδα λεει οτι σε περιοδους αρρωστιας η θλιψης το σεξ ειναι μαλλον κακκη ιδεα
Ακουσες ποτε την κλασικη ιατρικη να αναφερετε σε αυτο

Το να μπαίνει κάποιος με αρνητικά συναισθήματα στο σεξ, δεν είναι και ο,τι καλύτερο για τη σχέση γενικά

Το να έχει και πυρετό κιόλας και να αρχίσει να γα*** σίγουρα δεν θα τον κάνει καλύτερα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 07:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απαντώντας στο μήνυμα που έστειλες στις 14/04/2016, 20:18:01, η Ιατρική είναι μια επιστήμη η οποία εξελίσσεται συνεχώς.
Ο κάθε κλάδος της δεν μπορεί να παραμείνει στάσιμος ούτε να μην προσπαθήσει να αντιμετωπίσει τις όποιες ασθένειες προκύπτουν.
Όσο εμφανίζονται νέες ασθένειες, η Ιατρική - κι οι επιμέρους κλάδοι της - θα πρέπει να προχωράει.
Εξάλλου, το γεγονός ότι η τεχνολογία εξελίσσεται βοηθάει και την Ιατρική στο να εισάγει νέες μεθόδους και να συνεργάζεται καλύτερα με την τεχνολογία.

.



θα ελεγα ειναι πολλα τα λεφτα Αρη αλλα επιφυλατωμε
Κανεις δεν γνωριζει συμφεροντα και σκοπιμοτητες
Ασθενειες που θα μπορουσαν να ιαθουν με απλα μεσα φορτωνονται με χημικες ουσιες
Αυτο το ξερω απο πρωτο χερι
Δεν ειναι νομιζω θεμα δυνατοτητων αλλα προθεσης
Οσο για το θεμα νομιζω οτι ανηκει στο παρον
Συμφωνα με τον τιτλο δεν αναφερομαι μονο στην διαροφη ,αλλα και γενικοτερα σε ολους τις παραμετρους
Ο κοινος παρανομαστης σε ολα ειναι η παγκοσμιοποιηση
Στοχος να δουμε ,αν τελικα ολα ειναι τυχαια η μηπως ανηκουν σε ενα ευρυτερο πλαισιο σχεδιων καποιων ελιτ
Οπως και να εχει η αποφαση δικη σου


quote:

Αυτό όμως δεν γίνεται γνωστό μόνο μέσω της εναλλακτικής ιατρικής, είναι πολλοί οι γιατροί οι οποίοι τονίζουν τη σημασία των παραπάνω.


Εγω θα ρωτησω σε τι εκταση και σε τι βαθμο
Και ποσοι
Οπως και να εχει δεν σε πειθω δεν με πειθεις
Ο καθενας ας κρινει απο την δικη του μερια

quote:
Αναφέρεις ότι αυτό που κάνει η σύγχρονη διατροφή σε συνδυασμό με την κλασική ιατρική αρρωσταίνει τον κόσμο.
Πώς θα μπορέσει η εναλλακτική ιατρική να μειώσει αυτόν τον κίνδυνο όταν τόσες και τόσες τροφές (βασικές για τον άνθρωπο και φαινομενικά αθώες) αποδεικνύονται κάθε λίγο και λιγάκι ακατάλληλες προς βρώση;

Ενημερωση ενημερωση αι παλι ενημερωση
Οποιος δεν ενημερωνεται και δεν ασχολειται χανει μεγαλο μερος της εικονας


quote:
Εάν πχ ένας εναλλακτικός ιατρός μου έλεγε αύριο να προσθέσω κι άλλα λαχανικά στη διατροφή μου, πώς θα εξαλειφόταν ο κίνδυνος να καταναλώνω επικίνδυνα λαχανικά είτε από φυτοφάρμακα είτε δεν ξέρω κι εγώ από τι άλλο;
Δεν είμασε σε μια αγγελικά πλασμένη εποχή και κοινωνία όπου θα μπορούμε να καλλιεργούμε και να παράγουμε μόνοι μας ό,τι καταναλώνουμε.


Το καλυτερο ειναι να μην καταναλωνουμε τετοια φρουτα και λαχανικα
Προσωπικα στην πραξη τα ραντιζω με διαλυμα σοδας ξυδιου

quote:

Η προσωπική μου θέση είναι πως υπάρχουν πολλές ασθένειες τις οποίες η εναλλακτική ιατρική δεν θα μπορούσε να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά.
Αυτό όμως δεν με κάνει να σκέφτομαι απαξιωτικά για τις διάφορες μορφές εναλλακτικών θεραπειών, ειδικά αυτών που έχουν μακραίωνη παράδοση.
Θα πρέπει όμως να υπάρχουν σαφή όρια και να είναι ξεκάθαρος ο ρόλος της κάθε μίας


Και βεβαια ο καθενας εχει τις αποψεις του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 08:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η προσωπική μου θέση είναι πως υπάρχουν πολλές ασθένειες τις οποίες η εναλλακτική ιατρική δεν θα μπορούσε να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά.

Θα σου πω μονο ενα
Στην εναλακτικη ,αν και δεν συμφωνω με τον ορο ,διοτι τσουβαλιαζει ,λενε οτι το πεπτικο συστημα παιζει πρωταρχικο ρολο στην δημιουργια αλλα και στην ιαση ασθενειων


Προσωπικα εχω δει ταλαιπωρημενο μεταβολισμο ,να παιρνει μπρος και μαζι να συμπαρασυρει ολα τα συμπτωματα της αρθριτιδας
Κατι παρομοιο το εκανε και η μαστιχα Χιου

Η κλασικη ιατρικη δεν μπορει να κανει καλα τιποτα
Γιατι απλα επικεντρωνεται στο συμπτωμα και οχι στην αιτια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 08:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παρόλο που απέχω από την κρεατοφαγία εδώ και 4+ χρόνια, αυτή η θέση μου φαίνεται αστήρικτη.
Ο άνθρωπος ως ον έχει ανάγκη από το κρέας και το ψάρι όπως έχει κι από τα φρούτα κι από τα λαχανικά κι αυτό που λες ότι καταναλώνοντας το κρέας καταναλώνει και το φόβο του ζώου μου φαίνεται αρκετά έωλο.
Εξάλλου, στη Φύση υπάρχουν τόσα σαρκοφάγα ζώα τα οποία κυνηγούν και τρώνε άλλα ζώα...




Εγω ειμαι σε αυτο το τρυπακι δυο χρονια ,για πολλους λογους
Το μονο αρνητικο συμπτωμα που εχω δει ειναι λιγο μειωμενη ενεργητικοτητα
Καταναλωνω ομως κατσικισιο γαλακτοκομικα και γαλα σε μικρες ποσοτητες αυγα ,και σπανιως οστροκοδερμα μαλακια και ψαρι οταν νοισω την αναγκη
Ομως νοιωθω πολυ πολυ πιο ηρεμος ,και το εντερο γενικα δουλευει ρολοι
Παρεπιπτοντως το ανθρωπινο λεπτο εντερο παρομοιαζει στο μηκος με αυτο των φυτοφαγων ,που ειναι μακρυ ,και οχι των σαρκοφαγων που ειναι κοντο
Δεν πρεπει επισης να παραβλεπει κανεις τα αντιβιοτικα και τις ορμονες με τις οποιες ειναι φουλ τα κρεατα της αγορας
Και παλι το βασικο ρολο στον σχηματισμο αποψεων ,θα παιξει η προσωπικη εμπειρια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 08:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χατζηχρηστος
Η κλασικη ιατρικη δεν μπορει να κανει καλα τιποτα
Γιατι απλα επικεντρωνεται στο συμπτωμα και οχι στην αιτια

Και μετά έχουμε άδικο να σε...γράφουμε και να σε παραπέμπουμε αρμοδίως!!!

Σταμάτα να ενημερώνεσαι από το διαδίκτυο, χωρίς να έχεις τα απαραίτητα επιστημονικά προσόντα, ώστε να χρησιμοποιείς την κριτική αντίληψη ως μέσο αξιολόγησης.

Δεν είσαι κακός χατζηχρηστο, ούτε τρολ, ούτε βλάκας.
Παραπλανημένος είσαι και μπορείς να το διορθώσεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 09:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για την ακρίβεια το σεξ λειτουργεί ευεργετικά...

Εχεις ακουσει οτι το κουκουτσι απο βερικοκο εχει μια ουσια λαετριλη που ειναι αντικαρκινογονα
Στο άρθρο που παρέθεσες δεν διάβασα κάτι τέτοιο.
Εν πάση περιπτώσει, επειδή ο καρκίνος είναι μια μάστιγα για την ανθρωπότητα κι ένα αρκετά λεπτό κι ευαίσθητο ζήτημα, θα ήταν καλό να επισημάνουμε, προς αποφυγήν πιθανών παρεξηγήσεων, ότι η σύγχρονη ιατρική είναι αυτή στην οποία θα πρέπει να απευθύνονται οι ασθενείς για την καταπολέμηση αυτής της ασθένειας...


Οσο αφορα τον καρκινο ,εκτος απο τον τροπο ζωης ,στην εναλακτικη φαρετρα υπαρχουν πολλα οπλα
Δεν μπορω να εκφερω αποψη για τον καρκινο
Εχω ομως αποψη για καποια απο τα οπλα ,που δεν ειναι ειδικα και μονο για τον καρκινο αλλα για την γενικη λειτουργικοτητα του σωματος
Αν ομως μου συνεβαινε ποτε κατι ,νομιζω θα απευθυνομουν εναλακτικα
Η τουλαχιστον και εναλακτικα
Κανεις ομως δεν ξερει ,γιατι σε παρομοιες στιγμες χανεται δυστυχως η ψυχραιμια ,και ο φοβος και πανικος ειναι μαλλον ο χειροτερος συμβουλος
Βεβαια εχουμε δει ,ανθρωπους να γινονται καλα η απλα να γλυτωνουν προσωρινα ..... ,και μεσω κλασικης
Ο καθενας βεβαια ,μπορει να εκφερει,....και παλι ... σχετικη και αποψη ,μονο για οτι εχει σαν βιωμα
Και ολες οι αποψεις ειναι μαλλον υποκειμενικες και πολυδιαστατες
Οσο για το κουκουτσι μην αρκστειται σε αυτα που λεω εγω η ο DSM
Ψαξτε στο ιντερνετ να παρετε μια γενικη εικονα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 09:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για την ακρίβεια το σεξ λειτουργεί ευεργετικά...

Ναι το σεξ λειτουργει χαλαρωτικο
Κατω απο ποιες συνθηκες ,και ποιο βεβαια διαστημα
Γιατι αλλη επηρεια αμεσως μετα και αλλη δυο η τρεις μερες αργοτερα
Ζητημα που χρηζει ερευνας μεγαλης
Οι αθλητες ολοι γνωριζουμε οτι για να αποδωσουν κρατουν τις δυναμεις τους
Τυχαιο ;
Εγω μονο θα πω ,οτι θρησκεια και φιλοσοφια το αντιμετωπιζουν σαν ενα ζητημα που χρηζει προσοχης
Επενεργει δε σε πολλα επιπεδα
Εμεις το αντιμετωπιζουμε σαν μεσο ψυχαγωγιας ανταγωνισμου ,και πολλες φορες αντικειμενο χλευασμου ,και πολλα αλλα
Και παλι ο καθεις ,ειναι ελευθερος να βγαζει , τα δικα του

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 09:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σταμάτα να ενημερώνεσαι από το διαδίκτυο, χωρίς να έχεις τα απαραίτητα επιστημονικά προσόντα, ώστε να χρησιμοποιείς την κριτική αντίληψη ως μέσο αξιολόγησης.

Την κριτικη αντιληψη Νικομαχε ,μπορει κανεις να την χρησιμοποιησει ,και μαλιστα καποιες φορες και πιο αντικειμενικα ,απο οτι αν πηγαινε στα πανεπιστημια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Godzilla
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 11:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Godzilla  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
______________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.
15/04/2016
______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Godzilla
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2016, 11:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Godzilla  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_____________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ.
15/04/2016
_____________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy