ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Κάτι παράξενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2016, 00:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρετε εν όψη κάποιον θεμάτων υγείας
Και κάποιους προβληματισμούς που μου έχουν έρθει ξαφνικά και κάποιον περίεργων δραστηριοτήτων μου θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι που υπό άλλες συνθήκες θα το έκρυβα πολύ καλά μέσα μου.
Είμαι γεννημένος 17 Απριλίου του 1993
Όταν ήμουν μικρός κάπου 8 9 στις πρώτες μου σκέψεις για την αντίληψη τον πραγμάτων
Έπαιζα σπίτι μου και ξαφνικά μπήκε ένα κοριτσάκι στο δωμάτιο μου.
Μου είπε για τα νέα που θα μου πει η μαμά μου τότε να μην στεναχωριθω και να προσπαθήσω να βοηθήσω τους γονείς μου.
Όταν ήρθε η μαμά μου ανακοίνωσε ότι ο παππούς πέθανε. Δεν έκλαψα δεν το πήρα καν κατακαρδα σαν να μην ένιωσα τίποτα.
Βέβαια αυτό μάλλον οφειλόταν στο ότι δεν είχα ζήσει και πολύ μαζί με τον παππού.
Αυτή ήταν η πρώτη φορά που είδα αυτή την κοπέλα.
Αργότερα την ξανά είδα πάλι μου συστήθηκε.
Την λένε Altair ακόμα και σήμερα είναι μια φίλη μου πολύ κοντινή.
Αυτή η φίλη για τον κόσμο είναι αόρατη.
Τώρα τελευταία απουσιάζει έχω να την δω δύο μήνες και από τότε έχω διαφορά προβλήματα υγείας.
Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο ??
P.S.
Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με σολομωνηκή
Οι κοπέλα είναι σαν φυσική υπάρξει έχει χρώμα κόκκινα μαλλιά φακιδες και αλλάζει και την εμφάνιση της ανά διαστήματα.

Αν χρειαστεί μπορώ να δώσω πολλές πληροφορίες όσο αναφορά αυτήν αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει..

Craven
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
583 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2016, 17:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Craven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν μιλάς σοβαρά, νομίζω το να αναζητάς βοήθεια σε ένα οποιοδήποτε forum που καθένας θα σου πει το μακρύ του και το κοντό του (και όλοι θα έχουν δίκιο απ την δική τους σκοπιά) δεν έχει κανένα νόημα.
Θα βγει ο ένας θα σου πει ότι πρέπει να δεις ψυχίατρο, θα βγει ο άλλος να σου πει ότι αυτό που βλέπεις είναι αληθινό και είναι ο φύλακας άγγελος σου, άλλος θα σου πει για εξωγήινους για δαίμονες για άλλη διάσταση για χίλια 2. Τι νόημα θα βγάλεις απ όλα αυτά? εκτός αν έχεις προαποφασίσει περί τίνος πρόκειται και ψάχνεις κάπου αυτόν τον κάποιο που θα σου πει κάτι παρόμοιο για να νοιώσεις καλύτερα.
Είναι σαν να πήγαινες την ίδια μέρα σε έναν ψυχίατρο, έναν παπά, έναν που ψάχνεται με εξωγήινους και έναν που γουστάρει τον αποκρυφισμό. Θα έπαιρνες την ίδια μέρα 4 απαντήσεις και μάλιστα τεκμηριωμένες.

Είτε είναι παιχνίδι του μυαλού σου είτε όχι, αντί να ρωτάς άλλους για την γνώμη τους, εσύ την έχεις ρωτήσει ποια είναι και απο που έρχεται και γιατί την βλέπεις μόνο εσυ? Αν όχι γιατί δεν το χεις κάνει? Ξεκίνα ψύχραιμα με τις πιο λογικές απαντήσεις και σιγά σιγά το ξετυλίγεις.. αν το πρώτο πράγμα που κάνεις είναι να αρχίσεις να λες για σολομωνικές μάλλον ήρθες όπως είπα προκατειλημμένος να ακούσεις συγκεκριμένα πράγματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2016, 21:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Craven. Δεν κάνω καθόλου πλάκα. Είναι ένα σοβαρό θέμα και έχω αρχίσει να φοβάμαι γενικά. Γενικά δεν έχω φόβους.
Η αλταιρ δεν μου έχει αποκαλύψει τι ακριβώς είναι. Σε ένα άλλο θέμα ρωτούσα για τους μανασαπουτρας. Ακόμα και εκεί έχω στραφεί.
Όσο αφορά την αναφορά μου στην σολομωνικη ήταν επειδή έχω ακούσει από κάποια άτομα που ασχολούνται ότι βλέπουν ένα μαύρο κοριτσάκι μετά την δραστηριότητα που έκαναν στο κεφάλαιο 4 ARS ALMADEL. Εγώ την βλέπω από παιδί απλά ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι δεν είναι κάτι τέτοιο.
Η αλταιρ γνωρίζει τα πάντα είναι από αιώνες πριν από μας. Ξέρει τα πάντα αλλά δεν αποκαλύπτει τίποτα. Η απλά καθοδηγή με τρόπο. Περισσότερω μου αποκαλύπτει πράγματα που ήδη γνωρίζω η τα έχω μπερδεμενα στο μυαλό μου με ξεμπλεκη.
Επίσης μου εκφερει γνώμη για το ότι δηποτε.
Αν συμπαθεί κάποιον αν είναι καλός αν κρύβει κάτι.
Θέλω της γνώμες και των 4 που προ είπες.
Η κάποιος που να του συμβαίνει κάτι παρόμοιο.
Εννοώ να έχει και αυτός κάποιον αόρατο φίλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2016, 22:45:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sangreal36, θα σου μιλήσω ειλικρινά και θέλω να δώσεις μεγάλη προσοχή σε αυτά που θα σου πω, τουλάχιστον σαν μεγαλύτερος σου. Έχω στον κύκλο μου ανθρώπους που θεωρούν ότι έχουν καθοδήγηση από οντότητες, πνευματικούς οδηγούς τους λένε άλλοι. Η προέλευση τους δεν έχει σημασία, εξαρτάται από το μορφωτικό και πολιτιστικό επίπεδο τους καθενός. Άλλος θέλει να πιστεύει πως μπορεί να είναι κάποιος σοφος γέροντας, προγονός του (σαμανική, νεοπαγανιστική οπτική), άλλος τις θεωρεί εξωγήινες, εξωδιαστασιακές οντότητες. Άλλος πιστεύει πως ψαρεύει στο συλλογικό ασυνείδητο, πως δέχεται καθοδήγηση από τον ασαφή χώρο των αρχετύπων. Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις γίνεται η λεγόμενη διαύλωση, channeling το λένε άλλοι, δεν έχει σχέση με σολομωνικές, σεάνς, τραπεζάκια, ποτηράκια και άλλες αηδίες που βγάζει το Χόλιγουντ.

Ενορατική γνώση είναι, που την θεωρείς ή την αναγνωρίζεις να προέρχεται από μια πηγή διαφορετική από εσένα. Αυτός είναι ο δρόμος της ισορροπίας. Ο δρόμος της ανισορροπίας είναι όταν η πηγή αυτή μορφοποιείται πάντα υλικά. Είναι πολύπλοκο το θέμα για να το αναλύσω εδώ, απλά σου λέω πως η πηγή η δικιά σου, όπως την περιγράφεις, δείχνει να αποτελεί παραίσθηση. Δημιουργία του δικού σου ασυνείδητου και γίνεται με τρόπο που παραπέμπει σε ψυχική νόσο και όχι σε ελεγχόμενες καταστάσεις.
Αυτό είναι ανεξάρτητο της όποιας πληροφορίας παίρνεις, που μπορεί να είναι έτσι όπως την περιγράφεις. Πριν το ψάξεις λοιπόν στο χώρο του αποκρυφισμού, πρέπει να εξαντλήσεις το ψυχιατρικό κομμάτι. Γιατί αν επιχειρήσεις κατάδυση στον αποκρυφισμό με δεδομένα ψυχικά θέματα, δεν θα βγεις αλώβητος, πιθανόν και να μην βγεις ποτέ από κάποιο αδιέξοδο που θα φτάσεις.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2016, 23:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Το εκτιμώ αφάνταστα. Κοίτα δεν ξέρω αλλά τα τελευταία χρόνια έχω πιστή ότι δεν είναι στο μυαλό μου η κάποιου ιδους ψευδαίσθηση. Τρις άνθρωποι γνωρίζουν για αυτήν την (δεν ξέρω πως να την χαρακτηρίσω) μου μιλάει έχει φωνή η αφή της είναι μια περίεργη αίσθηση σαν να σε ακουμπάει νερό μέσα σε λεπτή σακούλα.
Τα δύο άτομα είναι από τι στενό μου περιβάλλον τους οποίους η ίδια δεν συμπαθεί και τους λπγοκρινη. Και πριν φυγή (η αλταιρ) είπα για την παρουσία της σε μια πλέον φίλη μου. Η φίλη μου για αρχή την αμφισβήτουσε και μου έκανε κάποια πειράματα. Εμείς τρέχαμε στο ανοιχτό στάδιο της πόλης. Και με ρωτάει που είναι μπροστά η πίσω μας που βρίσκεται αν τρέχει μαζί μας και τα λοιπά. Με ρωτάει σε κάποια στιγμή στο αριστερό μου χέρι ρώτα την αλραιρ τι κάνω αυτή την στιγμή. Εγώ κοιτούσα μπροστά μόνο και ι αλραιρ μου είπε ότι είχε σταυρωμένα τα δάχτυλα της και ότι κρατάμε κραταγε με τον αντιχιρα το διπλανό δάχτυλο του μικρού και το μικρό σε ευθεία γραμμή. Σαν λατινικά I-V αν υποθέσουμε ότι δεν κάνει τον Σταύρο. Αυτό μου είπε και της το είπα. Και αποκάλυψε τα δάχτυλα. Για λίγα λεπτά η κοπέλα είχε φρικάρει εκλαιγε και με κοιταγε μουδιασμενη. Εν τέλει σταμάτησε να με αμφισβητή. Γενικά πλέον η συγκεκριμένη δεν μου κάνει πολλές συζητήσεις για την αλταιρ.
Τι έχεις να πεις με αυτό heretic ???.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου κιόλας :)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2016, 23:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ να πω κάτι, γιατί δεν ήμουν παρών σε όλα αυτά. Βασίζομαι στο λόγο σου, αλλά κι εσύ πρέπει να λάβεις υπόψη κάποια πράγματα.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2016, 00:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και γω απαντήσεις ψάχνω. Ίσως από κάποιον που του συμβαίνει και αυτού. Κάποιον να ξέρει τι λέω :(

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2016, 08:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να στο πω λίγο διαφορετικά. Το ότι μπορείς και μαθαίνεις πράγματα που δεν θα μπορούσες με κάποιον ρεαλιστικό τρόπο να μάθεις, δεν συνεπάγεται πως το κορίτσι αυτό υπάρχει στα αλήθεια. Με οποιαδήποτε μορφή ύπαρξης μπορείς να φανταστείς. Άνθρωποι που έχουν "ικανότητες" δημιουργούν φανταστικά πρόσωπα σαν φορείς πληροφορίας, γιατί αδυνατούν να διαχειριστούν τις ικανότητες που έχουν. Έτσι, είναι πιο βολικό να θεωρούν ότι προέρχονται από κάποιον τρίτο.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2016, 01:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το υποσυνειδητο αποσχίζεται της βιωματικής λογικής και το υποκείμενο έρχεται σε κατάσταση εσωτερικής διενεξη τι οποία εξωτερικεύει κατά αυτό τον τρόπο ??

Όμως ας υποθέσουμε ότι είναι έτσι.
Οι αισθήσεις ακοη αφή όραση. Όλο το feeling αυτό ?. Δεν ξέρω ήδη έχω καιρό να την δω και μου μοιάζει σαν δοκιμασία
Πρέπει να επιστρέψει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PsychoTronic
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2016, 13:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ :
Η αλταιρ γνωρίζει τα πάντα είναι από αιώνες πριν από μας. (ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΣΑΤΑΝΑΚΙ ! "ΕΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΑ"...)
Ξέρει τα πάντα αλλά δεν αποκαλύπτει τίποτα.
(ΓΙΑ ΡΩΤΑ ΤΗΝ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΤΤΟ, ΕΧΩ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ...)
Περισσότερω μου αποκαλύπτει πράγματα που ήδη γνωρίζω (ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΣΑΤΑΝΑΚΙ, Η ΚΑΘΕ "ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ" ΜΕ ΑΥΤΟ ΜΕΝΤΙΟΥΜ, ΚΑΦΕΤΖΟΥ,... )
ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΧΩΡO ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΕΛΑΙΟ, ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ (Π.Χ. ΓΟΡΔΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ) ΛΥΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΝΑΛΥΟΝΤΑΙ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2016, 15:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και φυσικά ο τρόφιμος του Δρομοκαΐτειου, για μια φορά ακόμα κοντά μας

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2016, 17:18:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
PsychoTronic δώσε λίγη προσοχή στα παρακάτω:
1ον Η γλώσσα που γράφουμε στο φόρουμ είναι μόνο τα Ελληνικά!
2ον Ανασύρεις πολυ παλιά θέματα, χωρίς να έχεις καν να καταθέσεις μια άποψη.

Αν συνεχιστεί αυτό, ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί.


υ.γ.

quote:
Μάντης κακόν ο Heretic.... αλλά, δεν παύει να είναι μάντης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2016, 23:34:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν συνεχιστεί αυτό, ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί.

Αυτή τη φορά ομολογουμένως
γρήγορα αντανακλαστικά.

(καλό είναι να μην είναι α λα καρτ και περιστασιακά όμως.....)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 00:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ευχελαια να λες ????. Την θέλω εδώ. Να έρθει. Όχι να λύσω το πρόβλημα με την απουσία της. Αν θεωρείτε πρόβλημα... Παιδιά είμαι τρελός ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 00:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αυτή τη φορά ομολογουμένως
γρήγορα αντανακλαστικά.

(καλό είναι να μην είναι α λα καρτ και περιστασιακά όμως.....)



Ε δεν είναι όλα τα προβλήματα το ίδιο προφανώς επιλύσιμα βρε PY8AGORA!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 10:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι ευχελαια να λες ????. Την θέλω εδώ. Να έρθει. Όχι να λύσω το πρόβλημα με την απουσία της.

Δεν πιστεύω πως έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κανέναν, για να σε συμβουλέψει. Πιστεύω πως κάθε τέτοια περίπτωση είναι μοναδική στο είδος της.

quote:

Αν θεωρείτε πρόβλημα... Παιδιά είμαι τρελός ???


Εσύ αισθάνεσαι τρελός;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 13:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic μέχρι πριν φύγει από όταν ήρθε ήμουν εντάξει. Και γενικά έχω συνηθίσει μαζί της.
Τώρα που έχω τόσο καιρό χώρις αυτή ναι νιώθω ότι τρελαίνομαι.
Την θέλω εδώ
Γιαυτό αναζητώ τι είναι τελικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 14:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την ρώτησες ποτέ;

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 19:44:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να την ρωτήσω ??.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 20:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιαυτό αναζητώ τι είναι τελικά


Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 22:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται ότι έχω ρωτήσει.
Αρνείται κάθε ονομασία.
Δηλαδή "άγγελος δαίμονας φάντασμα πνεύμα σκιά ότι δηποτε το αρνείται. Αρνείται κάθε θρησκεία.
Και έχει μια ιδιαίτερη αγάπη στον Δια και στον Ηλιο. Και αγαπημένα ζώα είναι οι αετοι δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.
Αν είναι να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα ρώτα με ότι θες και αν το ξέρω θα στο απαντήσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2016, 23:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι απολύτως αδύνατο να βγει συμπέρασμα sangreal μέσω του ίντερνετ. Εδω έχεις ανθρώπους που τους ξέρεις χρόνια, μπροστά σου, και αδυνατείς να καταλάβεις τι τους συμβαίνει. Θα βγάλεις με αγνώστους;
Προτείνω να συνηθίσεις την νέα σου ζωή (χωρίς την Altair) και να προσπαθήσεις να την αντικαταστήσεις με απτούς ανθρώπους.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2016, 00:36:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ ούτε στην σκέψη.
Φοβάμαι ότι ήταν ένα ψέμα που έπλασε το μυαλό μου και τώρα πρέπει να δω την αλήθεια.
Μια αλήθεια που πραγματικά με τρομάζει. Δεν ξέρω :(

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

deadmoon54
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2016, 09:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβασα ολο το αρθρο και ειδα οτι εχουν περασει αρκετες μερες απο τοτε, τελικα την ξαναειδες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sangreal36
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2016, 11:34:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακόμα δεν έχει έρθει. Και έχω πέσει σε κατάθλιψη :(

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2016, 16:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Sangreal36, θα σου μιλήσω ειλικρινά και θέλω να δώσεις μεγάλη προσοχή σε αυτά που θα σου πω, τουλάχιστον σαν μεγαλύτερος σου. Έχω στον κύκλο μου ανθρώπους που θεωρούν ότι έχουν καθοδήγηση από οντότητες, πνευματικούς οδηγούς τους λένε άλλοι. Η προέλευση τους δεν έχει σημασία, εξαρτάται από το μορφωτικό και πολιτιστικό επίπεδο τους καθενός. Άλλος θέλει να πιστεύει πως μπορεί να είναι κάποιος σοφος γέροντας, προγονός του (σαμανική, νεοπαγανιστική οπτική), άλλος τις θεωρεί εξωγήινες, εξωδιαστασιακές οντότητες. Άλλος πιστεύει πως ψαρεύει στο συλλογικό ασυνείδητο, πως δέχεται καθοδήγηση από τον ασαφή χώρο των αρχετύπων. Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις γίνεται η λεγόμενη διαύλωση, channeling το λένε άλλοι, δεν έχει σχέση με σολομωνικές, σεάνς, τραπεζάκια, ποτηράκια και άλλες αηδίες που βγάζει το Χόλιγουντ.

Ενορατική γνώση είναι, που την θεωρείς ή την αναγνωρίζεις να προέρχεται από μια πηγή διαφορετική από εσένα. Αυτός είναι ο δρόμος της ισορροπίας. Ο δρόμος της ανισορροπίας είναι όταν η πηγή αυτή μορφοποιείται πάντα υλικά. Είναι πολύπλοκο το θέμα για να το αναλύσω εδώ, απλά σου λέω πως η πηγή η δικιά σου, όπως την περιγράφεις, δείχνει να αποτελεί παραίσθηση. Δημιουργία του δικού σου ασυνείδητου και γίνεται με τρόπο που παραπέμπει σε ψυχική νόσο και όχι σε ελεγχόμενες καταστάσεις.
Αυτό είναι ανεξάρτητο της όποιας πληροφορίας παίρνεις, που μπορεί να είναι έτσι όπως την περιγράφεις. Πριν το ψάξεις λοιπόν στο χώρο του αποκρυφισμού, πρέπει να εξαντλήσεις το ψυχιατρικό κομμάτι. Γιατί αν επιχειρήσεις κατάδυση στον αποκρυφισμό με δεδομένα ψυχικά θέματα, δεν θα βγεις αλώβητος, πιθανόν και να μην βγεις ποτέ από κάποιο αδιέξοδο που θα φτάσεις.

Abyssus Abyssum Invocat


Και πλάκα να κάνει ο Sangreal36, συμφωνώ με τον Heretic ^^
κατά τα λοιπά: http://www.constellationsofwords.com/stars/Altair.html

«Πάτερ, εἰς χεῖρας σου παρατίθεμαι τό πνεῦμα μου»
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2016, 13:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ακόμα δεν έχει έρθει. Και έχω πέσει σε κατάθλιψη :(



Φίλε μου, θα σου πρότεινα να μιλήσεις με ένα πνευματικό. Ο πονηρός φίλε μου γνωρίζει άριστα το παρελθόν και γνωρίζει το παρόν. Το ότι σε ρώτησε ένας φίλος παραπάνω να της ζητήσεις τους αριθμούς του λόττου δεν είναι τυχαίο, διότι ο πονηρός και τα ταγκαλάκια του δεν γνωρίζουν το μέλλον. Το μόνο που έχουν είναι άπειρη γνώση και είναι πονηροί και μπορούν να διαχειριστούν για πλάκα έναν άνθρωπο. Το ότι δεν σου λέει το όνομα της είναι επειδή εάν στο πει και κάνεις εξορκισμό θα φύγει για πάντα και δεν θα μπορεί να σε ταλαιπωρεί. Όλα τα δαιμόνια έχουν κάποιο όνομα. Πήγαινε φίλε μου πρώτα σε ανθρώπους της εκκλησίας και αυτοί θα σε καθοδηγήσουν τι να κάνεις.

φιλικά πάντα...

8 Μαίου, Μέρα μεσημέρι σαν να έσβησε κάποιος τα φώτα και σκοτείνιασε η Τουρκία και όλοι μαζί με μια φωνή, ο εκ πενίας βασιλεύς...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy