ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 πάμε πίσω στον χρόνο η γνώση της εποχής της χρυσής τότε ........
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2017, 18:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ένα θέμα πολύ ενδιαφέρον .διδαχές τον αρχαίων φιλοσόφων μας.γνώσεις που σα φως μεταλαμπαδεύτηκαν στα "περαντα" της γης.σήμερα πως τιμούμε αυτούς τους αγίους ανθρώπους ???με την "νεοελινικιστικη" συμπεριφορά, που μας οδηγεί στον όλεθρο ???απλά απορία κι τροφή για σκέψη.


Ο Σωκράτης (5ος αιώνας π.χ.), δάσκαλος των μεγάλων αρχαίων φιλοσόφων, αρχικά εξάσκησε την τέχνη του πατέρα του, τη γλυπτική. Την φιλοσοφία την γνώρισε χωρίς τη βοήθεια κάποιου δασκάλου. Αν και παρακολούθησε μαθήματα των φυσικών φιλοσόφων και των σοφιστών. Σκοπός της ζωής του ήταν να αφυπνίσει τους συμπατριώτες του και να τους παροτρύνει να σκεφτούν για το καλό τους και γενικότερα για το νόημα της ζωής.
Εκφράσεις και γνωμικά του Σωκράτη
Ού τό ζήν περί πλείστου ποιητέου,αλλά τό εύ ζήν.
(Δεν πρέπει να βάζουμε σε ανώτερη μοίρα την πεζή ζωή, αλλά την έντιμη,ηθική,
ανώτερη ζωή).
Αισχρόν δε μήδεν πράττε, μηδέ μανθάνε
Ούτε να πράττης ,ούτε να μανθάνης κάτι το αισχρόν
Αν έχεις κάτι δύσκολο να κάνεις, ανάθεσέ το σε έναν τεμπέλη. Θα βρει έναν εύκολο τρόπο να το κάνει.
Αλίμονο σ' αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.
Πήγαινε να δεις ένα ακρωτήρι, ένα βουνό, μια θάλασσα κι ένα ποτάμι και τα είδες όλα!
Σε συμβουλεύω να παντρευτείς. Αν βρεις μια καλή γυναίκα, θα είσαι ευτυχισμένος. Αν όχι, θα γίνεις φιλόσοφος.
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Δεν είμαι Αθηναίος, ούτε Έλληνας πολίτης, αλλά πολίτης του κόσμου.
Εκείνος που περισσότερο μοιάζει με Θεό είναι εκείνος που δεν εξαρτάται από τίποτα.
Ο μέν δειλός τής πατρίδος,ό δέ φιλόδοξος τής πατρώας ουσίας εστί προδότης.
(Ο δειλός γίνεται προδότης της πατρίδας του, ενώ ο φιλόδοξος της πατρικής
κληρονομίας).
Η αγάπη προς τις διακρίσεις παροτρύνει προς τα καλά και τα έντιμα.
Αρχή της σοφίας είναι η γνώση της άγνοιας.
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.
Αι μεν ποδήρες εσθήτες τα σώματα, αι δε υπέρμετροι περιουσίαι τας ψυχάς εμποδίζουσιν.
Τοίς νόμοις γάρ τών πολιτών εμμενόντων,οί πόλεις ισχυρόταταί τε καί ευδαιμονέσταται γίγνονται.
(Οταν οι πολίτες μένουν σταθεροί στους νόμους, οι πόλεις γίνονται και πιο
ισχυρές και πιο ευτυχισμένες).
Το ασήμι και η πορφύρα ειναι χρήσιμα στους τραγωδούς, οχι στη ζωή.
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.
Αγαθοί άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.
Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη
Πρέπει να προκαλούμε την κρητική των κωμικών, γιατι αν μιλήσουν για κατι πραγματικό, μας βοηθούν να το διορθώσουμε, διαφορετικά μας αφήνουν αδιάφορους.
Καλό ειναι οι νέοι να καθρεπτίζονται συνεχώς, έτσι ώστε αν ειναι ωραίοι, να γίνονται αντάξιοι του εαυτού τους, και αν ειναι άσχημοι να προσπαθούν να συγκαλύψουν την ασχήμια με μόρφωση.
Είτε αν παντρευτείς, είτε αν δεν παντρευτείς, ό,τι και αν κάνεις από τα δυο, θα μετανιώσεις.
Το καλό ξεκίνημα δεν είναι βέβαια ασήμαντο πράγμα, ούτε όμως σημαίνει πολλά πράγματα.
Ο χορός είναι εξάσκηση που βοηθάει στη σωματική ευεξία.
Υπάρχει ένα μόνο καλό, η γνώση και ένα κακό, η αμάθεια.
Το σπουδαιότερο απόκτημα είναι οι ελεύθερες ώρες.


============
https://www.youtube.com/watch?v=C6uAUdCyJes

https://www.youtube.com/watch?v=It4kP0R0DgE
==============

Μάθε ότι:

Ο μεγαλύτερος και καλύτερος φίλος είναι : Ο Θεός.
Οι καλύτεροι σύντροφοι είναι : Οι γονείς.
Το καλύτερο σπίτι είναι : Το σπίτι σου.
Η καλύτερη ευτυχία είναι : Η καλή συνείδηση.
Η ωραιότερη ημέρα είναι : Η σημερινή.
Ο καλύτερος χρόνος είναι : Τώρα.
Η καλύτερη μέθοδος για να νικήσεις είναι : Η πειθαρχία.
Η καλύτερη ασχολία είναι : Η εργασία.
Η καλύτερη διασκέδαση είναι : Η μελέτη.
Η πλουσιότερη συλλογή είναι : Η συλλογή των καλών πράξεων.
Ο πιο εύκολος δρόμος για να είσαι ευτυχής είναι : Η ευθεία οδός.
Η μεγαλύτερη χαρά είναι : Το εκπληρωθέν καθήκον.
Η μεγαλύτερη δύναμη είναι : Το καλό.
Η καλύτερη συμπεριφορά είναι : Η φιλοφροσύνη.
Ο μεγαλύτερος ηρωισμός είναι : Το θάρρος να είσαι καλός.
Το μεγαλύτερο σφάλμα είναι : Το ψέμα.
Η χειρότερη φτώχεια είναι : Η τεμπελιά.
Η μεγαλύτερη καταστροφή είναι : Η αποθάρρυνση.
Ο μεγαλύτερος εχθρός είναι : Το κακό.
Το καλύτερο σπορ είναι : Να κάνεις το καλό.

Και αν θέλεις ακόμα μια συμβουλή, θέτε στον εαυτόν σου, κάθε βράδυ, έπειτα από την προσευχή σου,
αυτή την ερώτηση :
Τι καλό έκαμα σήμερα; . .

Μακάριο το σπίτι, που όλοι προσεύχονται.

===============

εγώ ανοίγω κάποια θεματα.apo εκεί και πέρα αφήνω τους ανθρώπους που κοιτούν αυτά όπου γράφω κι παραθέτω, μονοι να ψάχνουν κι να βρίσκουν την δικη τους αλήθεια.ψάξτε στο net κι βρείτε αρκετό υλικό που μπορεί να σας κατατοπίσει.έτσι θα βρείτε μιαν χρυσή τομή.ψάξτε μονοι σας λοιπόν κι βγάλτε συμπεράσματα .έχετε την κρίση σας κι μπορείτε μονοι να επιλέξετε, τι θέλετε να κρατάτε στην ψυχή σας.

mark.giann

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2017, 23:01:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
markos.giann
ένα θέμα πολύ ενδιαφέρον .διδαχές τον αρχαίων φιλοσόφων μας.γνώσεις που σα φως μεταλαμπαδεύτηκαν στα "περαντα" της γης.σήμερα πως τιμούμε αυτούς τους αγίους ανθρώπους ???με την "νεοελινικιστικη" συμπεριφορά, που μας οδηγεί στον όλεθρο ???απλά απορία κι τροφή για σκέψη.

Φίλε markos.giann. Απ' ότι βλέπω δεν έχεις κατανοήσει ορισμένα πράγματα σχετικά με το esoterica. Το esoterica φίλε μου, δεν είναι χώρος προπαγάνδας, αλλά χώρος διαλόγου και ανταλλαγής απόψεων πάνω στο θέμα που αναρτά ο θεματοθέτης. Εσύ όμως αντί για τον διάλογο, έχεις επιλέξει να στέλνης είτε σε παλιά θέματα που ξεθάβεις, είτε σε νέα που ανοίγεις, κείμενα που βρίσκεις και αντιγράφεις από το ίντερνετ δίχως να κάνης μετά το κόπο ν' απαντήσης στους συμμετέχοντες ώστε ν' ανοίξη κάποιος διάλογος. Αυτό όμως που κάνεις δεν είναι διάλογος αλλά προπαγάνδα.

Ορισμός της λέξεως "Προπαγάνδα":
Προπαγάνδα (Propaganda)= Η συστηματική απόπειρα διάδοσης ιδεών, αντιλήψεων ή απόψεων στον θρησκευτικό, πολιτικό, ιδεολογικό ή άλλο τομέα, που έχει σκοπό να επηρεάσει την κοινή γνώμη και να την διαμορφώσει κατάλληλα, μέσω της μεροληπτικής, στρεβλής ή ελλιπούς μετάδοσης των πληροφοριών και της παραπληροφόρησης.

Και τώρα ας έλθουμε και στους Έλληνες φιλοσόφους μιας και τους αναφέρεις στην εισαγωγή του μηνύματός σου.

Αν έριχνες αγαπητέ markos.giann μια ματιά στην ιστορία, θα γνώριζες ότι η θρησκεία σου όχι μόνο για τους φιλοσόφους αλλά και για την συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων, εθεωρείτο βλακεία. Και δεν θα την αποδεχόντουσαν, αν δεν τους επιβαλλόταν από τον Κωνσταντίνο και τους μετέπειτα αυτοκράτορες με διωγμούς, βασανιστήρια και ποταμούς αίματος. Η καλύτερη απόδειξη γι αυτό, είναι οι καθημερινές ύβρεις κατά των Ελλήνων φιλοσόφων μέσα στα εκκλησιαστικά κείμενα, που υποδηλώνει το μίσος του χριστιανισμού για την αρχαία ελληνική φιλοσοφία.
Όσο για το ότι οι Έλληνες θεωρούσαν βλακεία την χριστιανική αίρεση του Ιουδαϊσμού, αυτό φαίνεται στις επιστολές του Παύλου, όταν στην Α' επιστολή του προς την εβραϊκή κοινότητα της Κορίνθου, μεταξύ άλλων γράφει:

ἐπειδὴ καὶ Ἰουδαῖοι σημεῖον αἰτοῦσι καὶ Ἕλληνες σοφίαν ζητοῦσιν,ἡμεῖς δὲ κηρύσσομεν Χριστὸν ἐσταυρωμένον, Ἰουδαίοις μὲν σκάνδαλον, Ἕλλησι δὲ μωρίαν, (Α' Κορ. 1,22-23)

Αυτά τα ολίγα, και όπως πάντα σύμφωνα με την πάγια τακτική σου, δεν περιμένω απάντηση.

*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

markos.giann
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2017, 14:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην συσχετίζεται την ορθοδοξία με τον ιουδαϊσμό καμια σχέση !!! ούτε με τον παπισμό ούτε με όλες αυτές τις αιρέσεις.οι αιρέσεις είναι που κάναν τον κόσμο να διχαστεί,στο όνομα του θεού οι άνθρωποι γράψαν κι πράξαν αίσχη !!! δε ευθύνεται ο θεός για αυτό.οι άνθρωποι με τις πράξεις κι τα λόγια τους ξεφτίλισαν την ενια θεος.!!αυτοί φταίνε που αλλοίωσαν βιβλία κι λόγια της ορθοδοξίας χώσαν μέσα ζιζάνια ψευτιές και κάνουν τον κόσμο να σιχαίνεται τον θεο.παράφρασαν τα πάντα λογικό πολλοι να μιλούν άσχημα για τον θεο.βλέπουν κι κρίνουν μέσα από βιβλία παραφρασμενα,o κάθε νοήμον ας ψάξει μονος να βρει την αλήθεια.


https://www.youtube.com/watch?v=MqHZjOVvdZU

https://www.youtube.com/watch?v=RCTcYyoqei0

https://www.youtube.com/watch?v=pjZwsSlNN4U

https://www.youtube.com/watch?v=zrhUM1EiHEY

λοιπόν εσείς τι πρόβλημα έχετε μαζί μου ??? οποιος δε συμφωνεί με εσάς είναι "προπαγαντιστης" κύριε ??? εδώ πρέπει να ασπαζόμαστε ότι εσείς πιστεύετε ??? εσείς σε τι θεο πιστεύετε ???του ΕΓΩ σας ???εγώ έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα μέσα από εμπειρίες και την ζωή που είναι η ίδια το μεγαλύτερο σχoλιο.έχω ψάξει έχω διαβάσει έχω ακούσει κόσμο που ξέρει καλλίτερα τα πραγματα.de είναι όλα όπως φαίνονται, ζούμε ένα matrix. λέω αυτά που πιστεύω εσείς ψάξτε μονοι σας στοιχεια κι κρίνετε μονοι σας δε σας piezo να ασπαστείτε ότι εγώ πιστεύω.ψάξτε μονοι κι βρείτε στοιχεια "επαλιθεφτε" μονοι.κρίση έχετε κάτι θα βρείτε που θα σας φέρει πιο κοντά στην πραγματική γνώση αρκεί να το επιθυμείτε πραγματικά.αφήστε τον καθένα να εκφράζεται όπως επιθυμεί κι κρατήστε κι εσείς τα πιστεύω τα δικά sas.de θα σας κρίνω για το τι πιστεύετε δικαίωμα σας σε ότι πιστεύετε η δε πιστευετε.de θα με κρίνετε εσείς όμως για τα πιστεύω τα δικά μου !!! σταματήστε τις επιθέσεις επιτέλους !!! κι δε σας απαντώ ακριβώς γιατί δε "μαρεσει" αυτό το γαϊτανάκι που παίζεται με τους ανθρώπους που έρχονται σε άσχημες διάνεξεις.παραθέτω την άποψη μου σας αρέσει ??ok!! δε σας αρέσει ???σεβαστόν αλλα δε μπορείτε να βρίζετε να ειρωνεύεστε να ρίχνετε λάσπη !!! κι μην ξαναπεριμενετε " απάντηση δε θα κάτσω να σας εξηγώ τα πάντα εγώ σε ότι αφορά πράγματα όπου πιστεύω αφού δε έχετε διάθεση να ακούσετε.πιστεύετε ότι εσείς θέλετε κι αφήστε κι τους άλλους να πιστεύουν ότι η ψυχή τους προστάζει.και στο κάτω κάτω αν δε σας αρέσω διεγραψτεμε απλά !!!δε επιβάλω τίποτε σε κανέναν εκφέρω άποψη σε θέματα που με εκφράζουν κι την μοιράζομαι με τον κόσμο.εγώ ζήτησα σωστή επικοινωνία.συζήτηση ωραία με κάποια ποιότητα κάποιο επίπεδο.εγώ μπορεί να μην έχω σωστό τρόπο γραφης μα δε σας μοιάζω στη ψυχή!! λυπάμαι που το λέω αυτο.ki δε εννοώ ότι κρίνω απ τα πιστεύω σας την ψυχή σας ............ κρίνω την συμπεριφορά σας προς αυτόν που τόλμησε να διαφωνεί μαζί σας.ψάξτε μονος απαντήσεις σε θέματα που σίγουρα σας αφορούν κι μην επιτίθεστε σε οποιον σκέφτεται διαφορετικά από εσάς.ούτε "προπαγαντα" κάνω ούτε τίποτε τέτοιο απλά λέω τι pistevo.an σας ενοχλεί απλά μην ασχολείστε !!να είστε πάντα όλοι καλά !!!

https://www.youtube.com/watch?v=PxbBM-VqEWM

mark.giann


Edited by - markos.giann on 11/02/2017 15:41:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2017, 16:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mark.giann .... ούγκα μπούγκα! Θα παω στη ζούγκλα με τον Ταρζαν και τ' αγρια θηρία. Δεν φτανει που γεμισες το φορουμ με ενα βαγονι σαχλαμαρες και αναρθρες κραυγες ζουγκλας, εχεις το θρασσος να γραφεις οτι σου επιτιθονται κιολας!
Παντως αυτο που διαπιστωνω απο τα γραπτα σου ειναι οτι η "ορθοδοξια" σας και η προσευχές στους Χριστουληδες και στ' αλλα ιερα τοτεμ σας, βλαπτει σοβαρα την ψυχικη σας υγεια. Οποτε, μαλλον τα αναποδα ισχυουν απ' αυτα που γραφεις, δεν σου τα πανε καλα εκει στο κατηχητικο που πας και ενημερωνεσαι.
Επισης, πριν ξανα-αρχισεις τη λασπη απεναντι στις πεποιθησεις και τις πρακτικες των αλλων, πηγαινε και βρες εναν παπα -οποιονδηποτε- και πες του ολα αυτα που αραδιασες εδω μεσα. Αυτα με τους αγγελους που συναντας στα αστρικα ταξιδια που κανεις. Και μετεφερε μας τι θα σου πει. Αλλα θελω την αληθεια, ετσι;


Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2017, 22:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Markos.giann
μην συσχετίζεται την ορθοδοξία με τον ιουδαϊσμό καμια σχέση !!!

Έτσι σου 'παν να λες ρε Marko? Αν δεν έχει καμιά σχέση η ορθοδοξία με τον ιουδαϊσμό, τότε γιατί ο παπάς στο τρισάγιο λέει,

... τῶν ἁγίων, ἐνδόξων καὶ πανευφήμων Ἀποστόλων, τῶν ὁσίων καὶ θεοφόρων Πατέρων ἡμῶν, τῶν ἁγίων ἐνδόξων προπατόρων Ἀβραάμ, Ἰσαάκ καὶ Ἰακώβ...και.... ἐν σκηναῖς δικαίων τάξαι, ἐν κόλποις Ἀβραάμ ἀναπαύσαι

και στέλνει τον Ορθόδοξο χριστιανό στην αγκαλιά του Εβραίου πατριάρχη Αβραάμ, τον οποίο μάλιστα αποκαλεί και προπάτορα? Και γιατί στην εκκλησία σου δοξάζουν τον Γιαχβέ με το "αλληλούια", που στα εβραϊκά σημαίνει "Δόξα στον Ιεχωβά"? Γιατί της Υπαπαντής ο παπάς διαβάζει στην εκκλησία αποσπάσματα από την Παλαιά διαθήκη, και μάλιστα από την "Πεντάτευχο"?

quote:
Markos.giann
ούτε με τον παπισμό ούτε με όλες αυτές τις αιρέσεις.οι αιρέσεις είναι που κάναν τον κόσμο να διχαστεί,στο όνομα του θεού οι άνθρωποι γράψαν κι πράξαν αίσχη !!!

Κολιός και κολιός από το ίδιο βαρέλι είναι Marko. Οι διαφορές σου από τον παπισμό είναι το περίφημο "Filioque" (δηλαδή ότι το Άγιο Πνεύμα εκπορεύεται και απόν Υιό) που έχουν προσθέσει όλοι οι δυτικοί στο "Σύμβολο της πίστεως". Αντί για κρασί και άρτο με το κουτάλι στην κοινωνία, τα ζυμώνουν και τα κάνουν όστια για να μην ανακατεύονται τα σάλια των πιστών όταν κοινωνούν, πράγμα που ήθελε να εφαρμόσει και ο μακαρίτης ο Χριστόδουλος. Κάνουν τον σταυρό τους από αριστερά προς τα δεξιά με τα τέσσερα δάχτυλα. Σιγά τα λάχανα δηλαδή! Ο τσακωμός στην πραγματικότητα δεν είναι αυτός, αλλά το ποιος θα 'χει το πάνω χέρι, ο Πάπας ή ο Πατριάρχης. Και τα κορόιδα οι πιστοί σκοτώνονται. magazaki
quote:
Markos.giann
αυτοί φταίνε που αλλοίωσαν βιβλία κι λόγια της ορθοδοξίας χώσαν μέσα ζιζάνια ψευτιές και κάνουν τον κόσμο να σιχαίνεται τον θεο.παράφρασαν τα πάντα λογικό πολλοι να μιλούν άσχημα για τον θεο.βλέπουν κι κρίνουν μέσα από βιβλία παραφρασμενα,o κάθε νοήμον ας ψάξει μονος να βρει την αλήθεια.

Αν εννοείς τους πατέρες της εκκλησίας σου που τους προσκυνάς και για άγιους, ενώ κανονικά αν ζούσαν σήμερα οι περισσότεροι απ' αυτούς θα ήταν στον Κορυδαλλό, συμφωνώ μαζί σου γιατί αυτοί τα έγραψαν!
quote:
Markos.giann
λοιπόν εσείς τι πρόβλημα έχετε μαζί μου ??? οποιος δε συμφωνεί με εσάς είναι "προπαγαντιστης" κύριε ??? εδώ πρέπει να ασπαζόμαστε ότι εσείς πιστεύετε ??? εσείς σε τι θεο πιστεύετε ???του ΕΓΩ σας ???εγώ έχω καταλήξει σε κάποια συμπεράσματα μέσα από εμπειρίες και την ζωή που είναι η ίδια το μεγαλύτερο σχoλιο.έχω ψάξει έχω διαβάσει έχω ακούσει κόσμο που ξέρει καλλίτερα τα πραγματα.de είναι όλα όπως φαίνονται, ζούμε ένα matrix. λέω αυτά που πιστεύω εσείς ψάξτε μονοι σας στοιχεια κι κρίνετε μονοι σας δε σας piezo να ασπαστείτε ότι εγώ πιστεύω.ψάξτε μονοι κι βρείτε στοιχεια "επαλιθεφτε" μονοι.κρίση έχετε κάτι θα βρείτε που θα σας φέρει πιο κοντά στην πραγματική γνώση αρκεί να το επιθυμείτε πραγματικά.αφήστε τον καθένα να εκφράζεται όπως επιθυμεί κι κρατήστε κι εσείς τα πιστεύω τα δικά sas.de θα σας κρίνω για το τι πιστεύετε δικαίωμα σας σε ότι πιστεύετε η δε πιστευετε.de θα με κρίνετε εσείς όμως για τα πιστεύω τα δικά μου !!! σταματήστε τις επιθέσεις επιτέλους !!! κι δε σας απαντώ ακριβώς γιατί δε "μαρεσει" αυτό το γαϊτανάκι που παίζεται με τους ανθρώπους που έρχονται σε άσχημες διάνεξεις.παραθέτω την άποψη μου σας αρέσει ??

Σιγά ρε Marko, θα σκίσης κανένα καλτσόν με την φόρα που έχεις πάρει! Αν είχες πράγματι ψάξει και διαβάσει όπως διατυμπανίζεις, δεν θα πόσταρες αυτές τις μπούρδες που μαζεύεις από δω κι από κει επειδή σου αρέσουν, δίχως να κάνης τον κόπο να τις διασταυρώσεις. Σε πληροφορώ λοιπόν, ότι τις έχουμε διαβάσει πριν εσύ ανακαλύψεις το κομπιούτερ με το χαλασμένο πληκτρολόγιο που γράφει αλαμπουρνέζικα, και τις έχουμε απορρίψει γιατί αν μη τι άλλο προσβάλλουν τον κοινό νου.
quote:
Markos.giann
κι μην ξαναπεριμενετε " απάντηση δε θα κάτσω να σας εξηγώ τα πάντα εγώ σε ότι αφορά πράγματα όπου πιστεύω αφού δε έχετε διάθεση να ακούσετε.

Γιατί ρε Marko είχες τη εντύπωση ότι μέχρι τώρα έκανες κάτι τέτοιο?

*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2017, 13:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εγώ ανοίγω κάποια θεματα.apo εκεί και πέρα αφήνω τους ανθρώπους που κοιτούν αυτά όπου γράφω κι παραθέτω, μονοι να ψάχνουν κι να βρίσκουν την δικη τους αλήθεια.ψάξτε στο net κι βρείτε αρκετό υλικό που μπορεί να σας κατατοπίσει.έτσι θα βρείτε μιαν χρυσή τομή.ψάξτε μονοι σας λοιπόν κι βγάλτε συμπεράσματα .έχετε την κρίση σας κι μπορείτε μονοι να επιλέξετε, τι θέλετε να κρατάτε στην ψυχή σας.

O Y S T !!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy