ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Υπαρχει η μοιρα ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Akis42
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2017, 08:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα πω πολλα εδω ..

Θελω αποψεις πανω σε ενα θεμα .

Πιστευετε πως υπαρχουν πραγματα που ειναι " γραφτο " να γινουν για καθε ανθρωπο ;
Δηλαδη πως ( παραδειγμα ) υπαρχουν πραγματα ή αποφασεις που θα παρω εγω ή καποιος αλλος οι οποιες ειναι γραφτο να γινουν για καποιο λογο ?

Μηπως υπαρχουν μερικα γεγονοτα που να αφορουν το συνολο των ανθρωπων και τα οποια θα μας οδηγησουν σε ενα σημειο που πρεπει εν τελει να φτασουμε ;

Μηπως οι αποφασεις που παιρνουμε σαν ανθρωποι ξεχωριστα αλλα και σαν συνολο ειναι " της στιγμης " ;

Ποιες οι αποψεις πανω στο θεμα ;

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2017, 01:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πιστευετε πως υπαρχουν πραγματα που ειναι " γραφτο " να γινουν για καθε ανθρωπο ;

Εσύ πιστεύεις?


quote:

Δηλαδη πως ( παραδειγμα ) υπαρχουν πραγματα ή αποφασεις που θα παρω εγω ή καποιος αλλος οι οποιες ειναι γραφτο να γινουν για καποιο λογο ?

Εσύ τι λες? Υπάρχουν? Αν ναι, γιατί? Αν όχι, γιατί?


quote:

Μηπως υπαρχουν μερικα γεγονοτα που να αφορουν το συνολο των ανθρωπων και τα οποια θα μας οδηγησουν σε ενα σημειο που πρεπει εν τελει να φτασουμε ;


Εσύ τι λες? Υπάρχουν? Και σε ποιό σημείο?


quote:

Μηπως οι αποφασεις που παιρνουμε σαν ανθρωποι ξεχωριστα αλλα και σαν συνολο ειναι " της στιγμης " ;

Η δική σου άποψη στο ερώτημα?

quote:

Ποιες οι αποψεις πανω στο θεμα ;

Αφού εκθέσεις τις δικές σου εμπεριστατωμένες, τότε θα μάθεις και τις δικές μας.


quote:

Θελω αποψεις πανω σε ενα θεμα .

Κι εγώ θέλω αστακό με μαγιονέζα.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Akis42
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2017, 05:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαγιονεζα ... τι μου θυμισες ...

Παω να κανω κανα μπεργκερ με μπιφτεκι , κρεμμυδι , ισως κανα αυγο , μαρουλι , τυρι , μπεικον , πατατες εννοειται και θα βαλω και μαγιονεζα .. Να σαι καλα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2017, 09:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν θα πω πολλα εδω ..

Θελω αποψεις πανω σε ενα θεμα .

Πιστευετε πως υπαρχουν πραγματα που ειναι " γραφτο " να γινουν για καθε ανθρωπο ;
Δηλαδη πως ( παραδειγμα ) υπαρχουν πραγματα ή αποφασεις που θα παρω εγω ή καποιος αλλος οι οποιες ειναι γραφτο να γινουν για καποιο λογο ?

Μηπως υπαρχουν μερικα γεγονοτα που να αφορουν το συνολο των ανθρωπων και τα οποια θα μας οδηγησουν σε ενα σημειο που πρεπει εν τελει να φτασουμε ;

Μηπως οι αποφασεις που παιρνουμε σαν ανθρωποι ξεχωριστα αλλα και σαν συνολο ειναι " της στιγμης " ;

Ποιες οι αποψεις πανω στο θεμα ;



Η μοίρα δεν είναι το 'γραφτό' αλλά το "μερίδιο" που έχεις από γέννηση θέλοντας και μη και το οποίο δεν αποφεύγεται χωρίς κόπο ή κόστος. Πχ γεννημένος στην Ελλάδα είναι στη "μοίρα" σου να πας στο στρατό ενώ κάποιος πχ στην Αγγλία δεν είναι στη μοίρα του. Μπορεί και ο Έλληνας να μην πάει αν το επιδιώξει αλλά θα του κοστίσει.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy