ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 'Αλλη μια παράξενη ιστορία.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Pupee
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2017, 18:32:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήμουν 3η Γυμνασίου, λίγες μέρες μετά τις εξετάσεις όταν έγιναν όλα. Ήμασταν μια παρέα 7 ατόμων. Παιδικοί φίλοι, συμμαθητές, κολλητοί μια ζωή. Εκείνη την χρονιά ψάχναμε όλοι τα "παράξενα" τοπία της ύπαρξης. Αναζητούσαμε στο ίντερνετ ιστορίες φαντασμάτων κλπ. Εγώ πάντα πίστευα στο υπερφυσικό χωρίς να έχω ζήσει κάτι μέχρι τότε. Η παρέα ήταν διχασμένη για το αν τα πνεύματα/φαντάσματα είναι πραγματικά ή όχι. Έτσι, αποφασίσαμε εκείνο το απόγευμα να πάμε για "κυνήγι φαντασμάτων" στο εγκαταλελειμμένο ιατρίο του χωριού. Επειδή ήταν καλοκαίρι είχε πολύ φως παρόλο που ήταν απόγευμα. Μπήκαμε μέσα προετοιμασμένοι με φακούς και κάμερες στα χέρια. Το κτίριο από μόνο του ήταν τρομακτικό με σκισμένα έπιπλα, σπασμένα βάζα και σκονισμένο φαρμακευτικό εξοπλισμό. Όσο προχωρούσαμε στον διάδρομο τα παιδιά πάγωσαν και κοιτούσαν προς το βάθος του διαδρόμου τρομαγμένα. Εγώ αναρωτιώμουν γιατί δεν έβλεπα κάτι περίεργο. Με τα πολλά βγήκαμε έξω στην αυλή του κτιρίου και προσπάθησα να μάθω από τα παιδιά τί ήταν αυτό που είδαν. Όταν ο Κ. άρχισε να μου εξηγεί, πριν μάθω οτιδήποτε, φύσιξε αέρας και έριξε ένα μπουκαλάκι με νερό που είχαμε αφήσει δίπλα μας. Το νερό χύθηκε και σχημάτισε ένα τέλειο βέλος που έδειχνε την είσοδο του κτιρίου. Φυσικά εμείς τρομάξαμε και φύγαμε. Είχε πια νυχτώσει και καθώμασταν στο στέκι μας (σε μια παιδική χαρά). Οι περισσότεροι είχαν στριμωχτεί και καθώντουσαν σε ένα παγκάκι ενώ εγώ και η Τ. στεκόμασταν όρθιες απέναντί τους. Ενώ όλα κυλούσαν ομαλά και είχαμε ξεχάσει το συμβαν στο ιατρείο κάνοντας τις συνηθισμένες μας χαζοκουβέντες, ένιωσα ένα πολύ κρύο αεράκι να περνάει ξυστά από το δεξί μου μπράτσο και με την άκρη του ματιού μου είδα μια μαύρη μάζα να κατευθύνεται προς τα πίσω. Μη θέλωντας να φανώ τρελή δεν αντέδρασα μέχρι που είδα το πρόσωπο του Κ. να με κοιτάει με γουρλωμένα μάτια και να μου λέει "Το είδες?" Δεν το συζητήσαμε περεταίρω και ούτε το έχουμε αναφέρει ξανά μέχρι σήμερα. Το επόμενο πρωί αφού πήρα το πρωινό μου, επέστρεψα στο δωμάτιο μου για να κάτσω στον υπολογιστή. Ακριβώς πάνω από το κρεβάτι μου είδα μια ολοστρόγγυλη λάμψη σαν αντανάκλαση. Έψαξα να βρω την πηγή του φωτός χωρίς αποτέλεσμα. Σκέφτηκα οτι αν έβαζα το χέρι μου πάνω στη λάμψη και έκανε σκιά θα ήταν αντανάκλαση. Έτσι, ακούμπησα το χέρι μου στον τοίχο και τότε είδα οτι το χέρι μου κάλυπτε τη λάμψη χωρίς να της δημιουργεί σκιά και χωρίς το φως να αγκαλιάζει το χέρι μου. Δεν την ανέφερα ποτέ στα παιδια. Με απασχολεί μέχρι και σήμερα.

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy