ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Περι εμου , της ιδιας :-)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2018, 20:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετε,
εγω ειμαι μια κυρια η οποια δυστυχως ειμαι αυτο που λεν ασθενης κ οδοιπορος.
Και λογω ασθενειας δεν συχναζω πολυ σε κεντρα διασκεδασεων και καφετεριες εως οτου αναρωσω πληρως, κυριος οιδεν ποτε.
Ως εκ τουτου περιοριζομαι σε ιντερνετ τηλεοραση βιβλιο και περιπατο.

Το δικο σας φορουμ μου αρεσει διοτι συχναζουν καθως πρεπει κυριοι και συζητουν περι ανεμων κ υδατων και
ζητηματα φιλοσοφιας.


Δια μιαν χηραν ενωμοταρχου επομενως :-) ειναι καταλληλον.

Επικαλουμαι την ανοχην σας- αφθονη εις ιδιωτας, καθως βλεπω
και παρακαλω να με θεωρησετε μελος του φορουμ με δικαιωματα νεοεισερχομενου.

Θα ειμαι διακριτικη, εχεμυθος και θα λεω τη γνωμη μου μεσω εγκυρων ρητων κ γνωμικων, γνωριζουσα και αποδεχομενη την χαμηλη θεση μου ως γυναικος.
:-)
Με σεβασμο

κυρια Μπουμπου

νοικοκυρα


PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2018, 00:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρετε
καλωσήλθες (ή για την ακρίβεια καλώς επανήλθες)

και ...περαστικά!

quote:
Το δικο σας φορουμ μου αρεσει διοτι συχναζουν καθως πρεπει κυριοι και συζητουν περι ανεμων κ υδατων και
ζητηματα φιλοσοφιας.


Ας πούμε ότι τό πιασες το νόημα, μέσες άκρες.

quote:
Θα ειμαι διακριτικη, εχεμυθος και θα λεω τη γνωμη μου μεσω εγκυρων ρητων κ γνωμικων, γνωριζουσα και αποδεχομενη την χαμηλη θεση μου ως γυναικος.
:-)

Αυτό είναι και άσχετο και αναληθές.
Διακριτικότητα και εχεμύθεια δεν κολλαει σε ένα φόρουμ με ψευδώνυμα,
και η θέση της γυναικός είναι εξ ορισμού ισότιμη με του ανδρός στο 2018 και στις δυτικές χώρες (εκτός αν μας γράφεις ως ...οδοιπόρος από το Ισλαμαμπάντ...)

quote:
κυρια Μπουμπου

Κάντο "κυρία Ντουντού".
Για χήρα ενωμοτάρχου είναι πιο πιασάρικο


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2018, 13:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε κυριε Πυθαγορα,

η θεσις της γυναικος ειναι παρα τω πλευρω του ανδρα της, αφου και απο εκει προερχεται κατα την βιβλο.

Να αποτελει συντροφον του κατα τον βιον και στηριγμα του κατα τα γεραματα.

Αν ο ανηρ ειναι η κολωνα του σπιτιου η γυνη οφειλει να αποτελει μια μικροτερα ωστε ο οικος να ειναι σταθερος, και να μην αναγκαιοι εις εφευρετικα υποστυλωματα ως εις ετερον ποστ, συμπαθους εφευρετου ειδα.

Στην εποχην μας ομως φρονω οτι περισσοτερη χρεια θα ειχε να εφευρισκαμε τροπο δια την ευτυχη διατηρηση και ζωη των ενοικων του οικου, που απειλειται απο τους κοινωνικους και οικονομικους τριγμους.


Edited by - Asiret_ose 1 on 23/05/2018 13:34:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2018, 13:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογος που εισηλθα στο φορουμ σας ειναι οτι η ηλικια μου μου επιτρεπει να αφιερωνω χρονο σκεψης δια το μελλον μου μετα του θανατου μου.

Εχω μεγαλες αποριες δια την εξελιξη της ψυχης μας οταν αφηνει το σωμα, ενα ερειπιο προς αποσυνθεση.

Τροφη σκωληκων και οστα που ακτινοβολουν τρεμοσβηνον φως ζωης..
Αλλα ποιας ζωης?

Αυτης εις την οποια γεννιωμαστε?
Αυτης απ την οποια προερχομαστε?
Εχω βλεπετε μεταφυσικες αποριες.

Edited by - Asiret_ose 1 on 23/05/2018 13:53:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2018, 13:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλ ομως δεν προτιθεμαι να σας ενοχλω ζητωντας να μου αναλυσετε τις γνωμεις αποψεις πεποιθησεις περι του θεματος.
Θα σας θετω συγκεκριμενες ερωτησεις και μακαρι οι απαντησεις να μου φανουν χρησιμες.


Σε αυτο το ποστ.
Σε αλλα ομως θα ειμαι ο απλος εαυτος μου, μια ηλικιωμενη κυρια που αγαπα τη συντροφια των σκεπτομενων ανθρωπων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2018, 14:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αισθανθειτε ελευθερος ομως οποιαδηποτε στιγμη να μου ζητησετε να σιωπησω σε σχολια και να παραμεινω διακριτικη σε καποια γωνια.


Edited by - Asiret_ose 1 on 23/05/2018 15:16:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2018, 14:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατοπιν συλλογισμων που μολις τωρα εκανα διαπιστωσα οτι ειναι δυσκολο να τιθενται ερωτησεις μεταφυσικων αποριων σε ενα φορουμ ελαχιστων εν ενεργεια μελων και να αναμενονται σοβαρες απαντησεις για σοβαρα ζητηματα.
Ως εκ τουτου θα παραμεινω εν υπνωσει :-)p αναγνωστης και σχολιαστης καμμια φορα στο πνευμα των τρολ σταιλ μελων.

Με εκτιμηση

κυρια μπουμπου
χηρα ενωμοταρχη

---
Οτι ειναι μεγαλο ειναι και μικρο
Οτι ειναι εξω ειναι και μεσα


Edited by - Asiret_ose 1 on 23/05/2018 15:26:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2018, 10:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
η θεσις της γυναικος ειναι παρα τω πλευρω του ανδρα της, αφου και απο εκει προερχεται κατα την βιβλο.

Καλά, πλευρά και Βίβλους άστα κατά μέρος. Είπαμε να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση, μην το γυρίσουμε στην ανεκδοτολογία.

quote:
Να αποτελει συντροφον του κατα τον βιον και στηριγμα του κατα τα γεραματα.

Αν ο ανηρ ειναι η κολωνα του σπιτιου η γυνη οφειλει να αποτελει μια μικροτερα ωστε ο οικος να ειναι σταθερος, και να μην αναγκαιοι εις εφευρετικα υποστυλωματα ως εις ετερον ποστ, συμπαθους εφευρετου ειδα.


Αν η μία κολώνα είναι "μικροτέρα" η στεγη θα γέρνει, και ο οίκος μόνο σταθερός δεν θα είναι.
Οι κολώνες πρέπει να είναι ισότιμες/ισοδύναμες.
Αλλιώς η μια "κολώνα" είναι θύμα, κορόιδο ή παρακατιανή, και οίκος έτσι δεν γίνεται.

quote:
Στην εποχην μας ομως φρονω οτι περισσοτερη χρεια θα ειχε να εφευρισκαμε τροπο δια την ευτυχη διατηρηση και ζωη των ενοικων του οικου, που απειλειται απο τους κοινωνικους και οικονομικους τριγμους.

Τρόπος υπάρχει, αλλά βλέπεις δεν θέλουν να τον εφαρμόσουν γιατί δεν συμφέρει.

quote:
Ο λογος που εισηλθα στο φορουμ σας ειναι οτι η ηλικια μου μου επιτρεπει να αφιερωνω χρονο σκεψης δια το μελλον μου μετα του θανατου μου.
Εχω μεγαλες αποριες δια την εξελιξη της ψυχης μας οταν αφηνει το σωμα, ενα ερειπιο προς αποσυνθεση.

Τροφη σκωληκων και οστα που ακτινοβολουν τρεμοσβηνον φως ζωης..
Αλλα ποιας ζωης?

Αυτης εις την οποια γεννιωμαστε?
Αυτης απ την οποια προερχομαστε?
Εχω βλεπετε μεταφυσικες αποριες.


Όλοι τις έχουμε αυτές τις απορίες.

Εσύ τί πιστεύεις, ή τι διαλέγεις (να πιστεύεις)?
Έτσι κι αλλιως υποθετική άσκηση κάνουμε στο ...μετά

quote:
Αισθανθειτε ελευθερος ομως οποιαδηποτε στιγμη να μου ζητησετε να σιωπησω σε σχολια και να παραμεινω διακριτικη σε καποια γωνια.

Δεν χρειάζεται αυτό, αλλοίμονο!

Εξάλλου η γιαγιάκα μπορεί να λέει ωραία παραμυθια

quote:
Απεστάλη: 23/05/2018, 13:59:27
Αλλ ομως δεν προτιθεμαι να σας ενοχλω ζητωντας να μου αναλυσετε τις γνωμεις αποψεις πεποιθησεις περι του θεματος.
Θα σας θετω συγκεκριμενες ερωτησεις και μακαρι οι απαντησεις να μου φανουν χρησιμες.

Σε αυτο το ποστ.
Σε αλλα ομως θα ειμαι ο απλος εαυτος μου, μια ηλικιωμενη κυρια που αγαπα τη συντροφια των σκεπτομενων ανθρωπων.



quote:
Απεστάλη: 23/05/2018, 14:47:33
Κατοπιν συλλογισμων που μολις τωρα εκανα διαπιστωσα οτι ειναι δυσκολο να τιθενται ερωτησεις μεταφυσικων αποριων σε ενα φορουμ ελαχιστων εν ενεργεια μελων και να αναμενονται σοβαρες απαντησεις για σοβαρα ζητηματα.
Ως εκ τουτου θα παραμεινω εν υπνωσει :-)p αναγνωστης και σχολιαστης καμμια φορα στο πνευμα των τρολ σταιλ μελων.
Με εκτιμηση

κυρια μπουμπου
χηρα ενωμοταρχη

---
Οτι ειναι μεγαλο ειναι και μικρο
Οτι ειναι εξω ειναι και μεσα


Βρε κυρία Μπουμπού,
σε ολιγότερον της μίας ώρας εσυλλογίσθης και απεφάσισες
"οτι ειναι δυσκολο να τιθενται ερωτησεις μεταφυσικων αποριων σε ενα φορουμ ελαχιστων εν ενεργεια μελων και να αναμενονται σοβαρες απαντησεις για σοβαρα ζητηματα." ???

quote:
Ως εκ τουτου θα παραμεινω εν υπνωσει :-)p αναγνωστης και σχολιαστης καμμια φορα στο πνευμα των τρολ σταιλ μελων.

"Τρόλ στάιλ μελών". Ουάου!

Μάλιστα.
Για ...γιαγιά πολύ προχώ σε βλέπω.
Και για "νέο μέλος" επίσης


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2018, 20:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νεε μου, σε ευχαριστω δια τον κοπον που ελαβες να μου απαντησεις.
Εχω επισκεφθει παλαιοτερα το φορουμ αλλα για λιγο.
Η ιδεα για τη κολωνα μου ηρθε απ το νομισμα που ευρισκεται στην εικονικη υπογραφη κατω δεξια.

Ομως δεν επιμενω σε οσα ειπα, απλα ειναι κλισε φρασεις για τη σχεση ανδρων γυναικων.

Θα μου επιτρεψετε απο καιρου εις καιρον να αναρτω κανενα γνωμικο απο αυτα που με εντυπωσιαζουν η εμπνεουν.

:-)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Asiret_ose 1
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
56 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2018, 16:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Asiret_ose 1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγκυρος ρουφιανος μου ειπε οτι στο φορουμ αυτο ολοι οι πρωην συμμετεχοντες εχουν απαχθει απο εξωγηινους και οτι μονον ενας εμεινε εδω μονος του ..μπουκαλα..

Αυτος τωρα παιρνει νικ και κανει διαλογο μονος του.

Ειναι υπεργηρος και εχει ενα ανηψακι που το βαζει να πληκτρολογει.

Το ονομα του ειναι Σολωμονίκος και καταγεται απ το σοι του Μυτογκα αρχαιου ιουδαιου τοκογλυφου.

Οταν απουσιαζει καιρο ειναι γιατι η προσευχεται στη συναγωγη η γιατι σιδερωνει τις ζωχαδες του.


Συνισταται η αποφυγη του παροντος μπλογκ για λογους ασφαλειας.


-Δεν θελετε να ξετετε πως ειναι, η πως μυριζει..


Φιλικα

ΥΓ. Για το Βικτωρια ντε Ροτσιλντ τι λες?

Edited by - Asiret_ose 1 on 26/05/2018 16:28:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2018, 17:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ίδια παλαβά έλεγε και με κάτι τρολοψευδώνυμα τύπου '' Moto bar '' και '' Tereza Varma Dacosta '' ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2018, 19:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω καταλήξει ότι οι περιπτώσεις σαν και την παραπάνω έχουν αυξηθεί, από τότε που έβαλαν ίντερνετ στις κλινικές

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2018, 20:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σόρυ παίδες αλλά το βραβείο αυτή τη φορά είναι δικό μου, όπου βλέπετε αντι-εβραϊκό παραλήρημα (σε οποιαδήποτε μορφή) πρόκειται για τον λατρεμένο μας χρίστο-ελ, εγγυημένα πράγματα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 00:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ποντάρω στο ότι είναι άλλη μια μετενσάρκωση της Μυθήρας

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 07:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Τα ρέστα μου" στη Μυθήρα κι εγώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 08:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τα ίδια παλαβά έλεγε και με κάτι τρολοψευδώνυμα τύπου '' Moto bar '' και '' Tereza Varma Dacosta '' ...

Σαν "Τερέζα" θα ήταν μάλλον πιο πιασάρικο.

quote:
Εγώ ποντάρω στο ότι είναι άλλη μια μετενσάρκωση της Μυθήρας

Αλλά η συγκεκριμένη ...γιαγιάκα Μυθηρίζει πάρα πολύ.
(κατά δήλωσιν ηλικιωμένη, με προβλήματα υγείας, ψάχνει/θαυμαζει τους διαλόγους Νικομαχου-Μυθηρας, για όλα φταίνε οι Εβραίοι-Σιωνισταί κλπ,κλπ)


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 10:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα υπακούσω στην πλειοψηφική απόφαση της αξιότιμης επιτροπής και θα παραδώσω το βραβείο πίσω...επιφυλάσσομαι ωστόσο επί της διαδικασίας, και εάν ούτο κριθεί αναγκαίο ενδεχομένως να ασκήσω το δικαίωμα της ένστανσης...και επαναξιολόγησης των γραπτώνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 12:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα υπακούσω στην πλειοψηφική απόφαση της αξιότιμης επιτροπής και θα παραδώσω το βραβείο πίσω...επιφυλάσσομαι ωστόσο επί της διαδικασίας, και εάν ούτο κριθεί αναγκαίο ενδεχομένως να ασκήσω το δικαίωμα της ένστανσης...και επαναξιολόγησης των γραπτών

Αγαπάμε Μύθηρα....χμμ...γακ.....



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 12:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

της ένστανσης


Από τότε που είδα τον τίτλο εκείνου του θέματος, μου "καρφώθηκε" στο μυαλό αυτό :

https://youtu.be/Yea8k_SKSOw

Ένσταν... si
Ένσταν... no

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2018, 13:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

πωπω κομματάρα από τα early 90s!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2018, 10:59:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπάμε Μύθηρα....χμμ...γακ.....


Ναι! γμμ... γακ... ούστ!

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2018, 13:35:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εντελώς θηριοτροφείο , τι να κλάσσει το κολοσσαίο
μάλλον χαθηκε για αναξιοπρεπεις λόγους

Λούις Κάρρολλ - "Είμαστε όλοι τρελοί εδώ"
Leave a Comment
-->
Κάρρολλ Λούις, Οι Περιπέτειες της Αλίκης στη Χώρα των Θαυμάτων, μτφρ. Μένη Κουμανταρέα, Ερμείας, Αθήνα, 1982.
-->
Βλέποντας την Αλίκη, ο Γάτος συνέχεια χαμογελούσε. Φαινόταν ένας αγαθός γάτος, ωστόσο επειδή διέθετε τρομερά νύχια και πολλά δόντια, η Αλίκη ένιωσε πως έπρεπε να του φερθεί με σεβασμό.
«Ψιψίνε του Τσεσάιρ», δοκίμασε να κάνει δειλά την αρχή, μιας και δεν ήξερε καθόλου, καταπόσο θα του άρεσε αυτή η προσφώνηση˙ παρ’ όλα αυτά, εκείνος συνεχώς φάρδαινε το χαμόγελό του. «Άντε, το πετύχαμε, μέχρι στιγμής μοιάζει ευχαριστημένος», σκέφτηκε η Αλίκη και συνέχισε: «Παρακαλώ σε, Γάτε, μπορείς να μου πεις ποιο δρόμο πρέπει να ακολουθήσω για να φύγω από δω;»
«Αυτό εξαρτάται κυρίως από το πού θέλεις να πας», είπε ο Γάτος.
« - αρκεί να φτάσω κάπου», συμπλήρωσε σαν επεξήγηση η Αλίκη.
«Τότε οπωσδήποτε θα φτάσεις», είπε ο Γάτος˙ «αρκεί να είναι μακρύς ο δρόμος σου».
Η Αλίκη ένιωσε πως σ’ αυτό πάνω δεν χωρούσε καμιά αντίρρηση, έτσι δοκίμασε να ρωτήσει κάτι άλλο: «Τι σόι κόσμος ζει εδώ γύρω;»
«Προς αυτήν την κατεύθυνση», είπε ο Γάτος κουνώντας αόριστα το δεξί του ποδάρι, «κατοικεί ένας Καπελάς˙ και προς εκείνη την κατεύθυνση», κουνώντας το άλλο του ποδάρι, «μένει ένας Μαρτιάτικος Λαγός. Επισκέψου όποιον απ’ τους δύο θέλεις: είναι και οι δύο τρελοί».
«Μα δεν θέλω να πάω σε τρελούς», παρατήρησε η Αλίκη.
«Α, ξέρεις αυτό δεν μπορείς να το αποφύγεις», είπε ο Γάτος˙ «είμαστε όλοι τρελοί εδώ. Είμαι τρελός όπως κι εσύ είσαι τρελή».
«Πώς ξέρεις ότι είμαι τρελή;», είπε η Αλίκη.
«Πρέπει να είσαι», είπε ο Γάτος, «διαφορετικά δεν θα βρισκόσουν εδώ».
Η Αλίκη δεν φάνηκε να πείστηκε εντελώς˙ ωστόσο, συνέχισε «Καλά εσύ πώς ξέρεις ότι είσαι τρελός;»
«Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους», είπε ο Γάτος, «ένας σκύλος δεν είναι ποτέ τρελός. Συμφωνείς;»
«Έτσι πρέπει νάναι όπως τα λες», είπε η Αλίκη.
«Ωραία, τότε», συνέχισε ο Γάτος, «όπως ξέρεις ένας σκύλος σκούζει όταν είναι θυμωμένος και κουνάει την ουρά του όταν είναι ευχαριστημένος, Λοιπόν, εγώ σκούζω όταν είμαι ευχαριστημένος και κουνάω την ουρά μου όταν είμαι θυμωμένος. Επομένως, είμαι τρελός».
[...] Ύστερα από καναδυό λεπτά, η Αλίκη άρχισε να βαδίζει κατακεί όπου υποτίθεται ότι ζούσε ο Μαρτιάτικος Λαγός. «Καπελάδες έχω ξαναδεί», είπε μόνη της, «αλλά Μαρτιάτικο Λαγό, ποτέ˙ θα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον. Και καθώς μάλιστα έχουμε Μάη, δε θάναι τρελός για δέσιμο – τουλάχιστον όχι τόσο τρελός όσο ήταν τον Μάρτη».

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bed Rull
Μέλος 2ης Βαθμίδας


176 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 12:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

Ο Μηρμυγκολέων


Υπάρχει κι ένα ζωντανό που περιγράφει ο Μπόρχης
Που ναι από πίσω μέρμηγκας,μπροστά έχει τους Όρχεις,
Και εχει όψη λιονταριού και είναι πειναλέων,
Ξέχασα να πω το όνομα : Το λεν Μηρμυγκολέων


Με σαρκοφάγο τον μπαμπά και μάνα σποροφάγο
Θα έπρεπε το ζωντανό, να είναι, ένα παμφάγο
Αντις αυτού -αλίμονο- τίποτε δεν μασάει
Και- επειδής δεν τρέφεται, εν τελικώς ,ψοφάει

What???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 13:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
What???

Είναι απλό αγαπητέ ρέντ μπούλη. Το

quote:
Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

μπορείς να το δεις και σαν το γνωστό:

Don't feed the trolls

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 17:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α να μπράβο, από εδώ ...Ο βραδύκαυστος, αυτός που καταλαβαίνει το καλαμπούρι και την προσβόλα κανά κοστετράωρο μετά.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

Τέσσερα μικρά ξυλάκια
φτιάχνουν ένα καρεκλάκι,
θα θέλες να σου το σπάσω,
στο αδειανό σου κεφαλάκι;

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν

Ρε σεις η κάθεκάστη μυθηροπιτα ήταν βαθειά ασυνάρτητη και δυσλεκτική πέρα από όλα τα άλλα.

Edited by - ammophila on 29/05/2018 17:45:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 18:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α να μπράβο, από εδώ ...Ο βραδύκαυστος, αυτός που καταλαβαίνει το https:/καλαμπούρι και την προσβόλα κανά κοστετράωρο μετά.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

Τέσσερα μικρά ξυλάκια
φτιάχνουν ένα καρεκλάκι,
θα θέλες να σου το σπάσω,
στο αδειανό σου κεφαλάκι;

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράν


Τώρα αφού παράτησε το σχήμα της δημοσιεύει πονήματα πιο βόρεια εδώ: https://elefthero.net/viewtopic.php?f=56&t=6127&start=10

Ρε σεις η κάθεκάστη μυθηροπιτα ήταν βαθειά ασυνάρτητη και δυσλεκτική πέρα από όλα τα άλλα.

Edited by - ammophila on 29/05/2018 17:45:11


Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 19:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μάλιστα...όλα τα πρώην και νυν βλαστάρια μας εκεί είναι μαζεμένα (χρίστος ελ, relativer, μύθηρα, ammophila και άλλοι)...τι σάιτ είναι τούτο; Απόπατος; Διαχείριση και συντονισμός ανύπαρκτοι, επίπεδο εκπομπής Τσουκαλά και η παιδική χαρά του κάθε βαρεμένου! Και με εκατοντάδες ενεργά μέλη περικαλώ! Εσείς το αποκαλείτε 'δικαίωμα στην ελευθερία έκφρασης', εγώ πλέον θα αρχίσω να το αποκαλώ 'λόγο για ένα ακόμα μνημόνιο'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ammophila
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
99 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 19:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ammophila  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλιστα...όλα τα πρώην και νυν βλαστάρια μας εκεί είναι μαζεμένα (χρίστος ελ, relativer, μύθηρα, ammophila και άλλοι)...τι σάιτ είναι τούτο; Απόπατος; Διαχείριση και συντονισμός ανύπαρκτοι, επίπεδο εκπομπής Τσουκαλά και η παιδική χαρά του κάθε βαρεμένου! Και με εκατοντάδες ενεργά μέλη περικαλώ! Εσείς το αποκαλείτε 'δικαίωμα στην ελευθερία έκφρασης', εγώ πλέον θα αρχίσω να το αποκαλώ 'λόγο για ένα ακόμα μνημόνιο'



Μάλιστα, το είχα καταλάβει από τότε που κάηκε το ορφανοτροφείο , ότι είσαι μεγάλος αντιληπτωρ για μας τους καταφρονεμένους.

Μυρμηγκολέων ώλετο παρά το μη έχειν βοράνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ilias1990
Μέλος 2ης Βαθμίδας


319 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 20:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλιστα...όλα τα πρώην και νυν βλαστάρια μας εκεί είναι μαζεμένα (χρίστος ελ, relativer, μύθηρα, ammophila και άλλοι)...τι σάιτ είναι τούτο; Απόπατος; Διαχείριση και συντονισμός ανύπαρκτοι, επίπεδο εκπομπής Τσουκαλά και η παιδική χαρά του κάθε βαρεμένου! Και με εκατοντάδες ενεργά μέλη περικαλώ! Εσείς το αποκαλείτε 'δικαίωμα στην ελευθερία έκφρασης', εγώ πλέον θα αρχίσω να το αποκαλώ 'λόγο για ένα ακόμα μνημόνιο'


Έχω κάνει μια '' περασιά '' από εκεί. Για να συνειδητοποιήσετε για τι κατάσταση μιλάμε, είναι το μοναδικό φόρουμ απ'το οποίο δεν θα διαγαφεί ποτέ ο Ελ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 21:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμείς περιμέναμε να πατήσει ο Κιμ το κουμπί,
τελικά θα το πατήσει ο Σουλτάνος

Sultan, lütfen düğmeye bas!

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2018, 21:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Α να μπράβο, από εδώ ...Ο βραδύκαυστος, αυτός που καταλαβαίνει το καλαμπούρι και την προσβόλα κανά κοστετράωρο μετά.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

Τέσσερα μικρά ξυλάκια
φτιάχνουν ένα καρεκλάκι,
θα θέλες να σου το σπάσω,
στο αδειανό σου κεφαλάκι;


Αμμόφιλε/η, γράψε και τίποτις δικό σου. Άμα είναι να ξεσηκώνεις ότι σαβούρα βρεις στο νετ και να έρχεσαι να την πετάς εδώ για να χαριεντίζεσαι, ξαναφέρνουμε ακόμα και τον Ελ για να σπάμε πλάκα. Τουλάχιστον αυτός ήταν αυθεντικός.

Abyssus Abyssum InvocatΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy