ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ζώνη της Παναγίας στη Δράμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2019, 15:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ζώνη της Παναγία στην πόλη μας! Αναρωτιέμαι βέβαια αν ήρθε με σκοπό τον αγιασμό των πιστών ή τη συλλογή δωρεών... Όσοι πιστοί προσέλθετε ...

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 10:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γνωρίζουμε ήδη από την 18/06/2019. Το διαδίκτυο βλέπεις ... μας έχει ενημερώσει σχετικώς πολύ πριν από σένα ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 11:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το γενικότερο ερώτημα είναι: έχει σημασία; Μας ενδιαφέρει;
Για όσους μετέχουν στο εγρήγορος του χριστιανισμού δεν είναι και τόσο άσχημο. Εμείς που κολλάμε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 12:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα το θέμα ... δεν το ανοίγει για μας το παλουκάρι. Το ανοίγει για τον οποιονδήποτε άλλον. Ο φίλος μας εδώ, θέλει οπωσδήποτε να πιάσει λακιρντί με κάποιο μέλος εκτός από εμάς. Φανατικός Χριστιανός είναι, ε, όλο και κάποιον άλλον ομόθρησκό του θα βρει. Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι στο μέτρο που μου είναι δυνατόν, εγώ δεν θα τον αφήσω να το κάνει, θα τον εμποδίσω με κάθε τρόπο εκτός φυσικά κι αν μου το απαγορεύσει η διαχείριση.

*Παρατηρήσεις (ως στιγμής) προς τους λοιπούς αναγνώστες οι οποίοι θα θελήσουν να συμμετάσχουν στο θέμα. Θα πρέπει να γνωρίζουν ότι :

α) Ο θεματοθέτης δεν απαντάει σε ερωτήσεις όταν θεωρεί ότι οι ερωτήσεις αυτές αφορούν κάτι αυτονόητο για τον ίδιο. ( βλ. σχετ. εδώ)

β) Ο θεματοθέτης πιθανόν να διακατέχεται από ένα σύνδρομο καταδιώξεως / συνωμοσιολογίας (βλ. και σχετικό του θέμα εδώ) θεωρώντας πως ορισμένες ερωτήσεις πιθανότατα να του γίνονται βάσει τεχνικών ή μεθόδων πρόκλησης της συναισθηματικής του διέγερσης. ( βλ. σχετ. εδώ)

γ) Ο θεματοθέτης εμμέσως πλην σαφώς, απαιτεί από τους συμμετέχοντες προτού ξεκινήσουν έναν διάλογο μαζί του να έχουν διαβάσει αρκετά και να είναι απόλυτα κατατοπισμένοι επί του θέματος, ώστε κάποια στιγμή να φτάσουν σε ικανό σημείο να μπορούν να διαλεχθούν με τις απόψεις του. ( βλ. σχετ. εδώ)

δ) Ο θεματοθέτης θεωρεί πως για οποιοδήποτε άσχετο σχόλιο με το θέμα, θα πρέπει ο συνομιλητής του να τον ρωτήσει ιδιωτικά με ιδιωτικό προσωπικό μήνυμα (p.m) ή με e-mail ( βλ. σχετ. εδώ) ενώ ο ίδιος μπορεί άνετα να κάνει ερωτήσεις του τύπου "Και εσύ γιατί φοβάσαι να στείλεις ΠΜ;" ή "Δε σε αφήνει κάποιος που θέλει να βλέπει όλα όσα γράφεις;".


"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 15:18:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 15:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Μπορεί να θέλει να μας πεί ότι ζεί ενα δράμα και μας το λέει συμβολικά με αυτόν τρόπο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 16:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περονοσπόρι μου, δεν ξέρω αν περνάει ένα δράμα αλλά ας τον γνωρίσουμε καλύτερα εδώ Είναι ο filosofos3, μέλος του forum από την 17/12/2004 και ο οποίος μετά από δύο χρόνια ενεργής και πολυγραφότατης συμμετοχής, ζητά την διαγραφή του από τους υπεύθυνους του χώρου, λέγοντας χαρακτηριστικά :

quote:
29/09/2006

Με το παρόν μύνημα ζητώ να γίνει διαγραφή του λογαριασμού filosofos3 και αποκλεισμός του ip από νέα συμμετοχή με άλλο όνομα. Δηλώνω επίσης ότι δε θα υπάρξει συμμετοχή μου με το ίδιο ψευδώνυμο ή με οποιοδήποτε άλλο, αν ποτέ αποφασίσω κάτι τέτοιο και αν γίνει δεκτό από την διαχειριστική ομάδα, χωρίς να συνοδεύεται το όποιο ψευδώνυμο και από πλήρη στοιχεία ταυτότητας στο προφίλ μέλους. Επίσης ζητώ να γίνει αν είναι δυνατό διαγραφή όλων των μυνημάτων μου. Ή όλων, αν γίνεται ή κανενός, αν δε γίνεται. Όχι μερική διαγραφή.


Αν διαβάσετε παρακάτω, θα δείτε και ποιο είναι το πραγματικό του όνομα. Ξανα-εμφανίσθηκε το 2013, με το ίδιο ψευδώνυμο, δήθεν για να ελέγξει αν οι διαχειριστές είχαν προχωρήσει στις διαγραφές των όσων ζητούσε πριν από 7 χρόνια.

30/12/2013 η amalia δημοσιεύει το εξής :

quote:
Προσωρινή απενεργοποίηση του παρόντος θέματος και του λογαριασμού filosofos3

Θα τα πούμε μετά τις γιορτές.


Από τότε ... δεν τον ξαναείδαμε ποτές ... η προσωρινή του απενεργοποίηση προφανώς έγινε μόνιμη και το παλουκάρι ασχολήθηκε με άλλα σπορ ... (παρακολουθήσεις, ανακρίσεις και τέτοια).


"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"

Edited by - kangaro on 23/06/2019 16:09:31

Edited by - kangaro on 23/06/2019 16:18:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 17:45:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, καλά... τη θυμάμαι αυτή την ιστορία. Τότε είχε πολλά θέματα το esoterica και δεν καθόσουν να διαβάσεις τον πόνο του καθενός. Κατάλαβα τι είχε συμβεί χρόνια αργότερα. Στην αρχή νόμιζα ότι είχε γίνει κάτι σοβαρό, αυτός φοβόνταν ότι τον παρακολουθούσε το esoterica. Να πω όμως κάτι με τις αναγραφές των ονοματεπωνύμων. Κανονικά δεν έπρεπε να συμβαίνουν ακόμα και οι λεγόμενες "οικειοθελείς αποκαλύψεις". Γιατί το πρόσωπο αυτό που υποτίθεται δηλώνει "Γεια σας, είμαι ο Γιάγκος Χλέμπουρας από τη Ραφήνα και δεν τα πάω καλά με την πάρτη μου", μπορεί να αποδειχτεί συνώνυμος με κάποιον τρίτο ή να έχει δώσει κακοβούλως τα στοιχεία τρίτου, πραγματικού προσώπου.

Και στη συνέχεια να κάνει λίαν αποκαλυπτικές ...εκμυστηρεύσεις εκθέτοντας τον άλλον. Έτσι σε μια τυχαία αναζήτηση (google Γιάγκος Χλέμπουρας), να βγαίνουν στοιχεία που να τον φωτογραφίζουν, χωρίς να είναι δικά του. Εγώ δεν θα τα επέτρεπα, ειδικά σε τέτοιο φόρουμ που μπορεί να χαρακτηριστεί ο άλλος ... (εδώ βάζεις ότι θέλεις). Δεν είναι φόρουμ για μοτοσυκλέτες για να καταλάβεις ή για ηλεκτρικές κιθάρες. Όλα τα άλλα τώρα που έχει γράψει ο filosofos3 μου φαίνονται σαχλαμάρες. Δεν ξέρω αν είναι ο Λ.Α αυτός, μια μανία καταδίωξης ομολογουμένως είναι ευδιάκριτη και στους δυο.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 19:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic, έχω αποδείξεις γι' αυτά που λέω (όχι απαραίτητα μέσα από το esoterica αλλά και από social εφαρμογές), οι οποίες είναι στην διάθεση της διαχείρισης αν και όποτε μου ζητηθούν.

Προσωπικά, δεν νομίζω πως θα ξαναγράψει μετά απ' αυτό. Δεν θυμόμουν το nick του (θυμόμουν μόνο το όνομά του) αλλά έκανα μια αναζήτηση στο google συνδέοντάς το με το esoterica.gr και μου έβγαλε το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρω παραπάνω γιατί προφανώς εκεί υπήρχε αυτό το όνομα, που σημειωτέον, το αναφέρει ο ίδιος. Και μετά ... όλα συνδέθηκαν μεταξύ τους ... σαν από θαύμα !

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"


Edited by - kangaro on 23/06/2019 19:32:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περονοσπόρι μου, δεν ξέρω αν περνάει ένα δράμα αλλά ας τον γνωρίσουμε καλύτερα εδώ Είναι ο filosofos3, μέλος του forum από την 17/12/2004 και ο οποίος μετά από δύο χρόνια ενεργής και πολυγραφότατης συμμετοχής, ζητά την διαγραφή του από τους υπεύθυνους του χώρου, λέγοντας χαρακτηριστικά :

quote:
29/09/2006

Με το παρόν μύνημα ζητώ να γίνει διαγραφή του λογαριασμού filosofos3 και αποκλεισμός του ip από νέα συμμετοχή με άλλο όνομα. Δηλώνω επίσης ότι δε θα υπάρξει συμμετοχή μου με το ίδιο ψευδώνυμο ή με οποιοδήποτε άλλο, αν ποτέ αποφασίσω κάτι τέτοιο και αν γίνει δεκτό από την διαχειριστική ομάδα, χωρίς να συνοδεύεται το όποιο ψευδώνυμο και από πλήρη στοιχεία ταυτότητας στο προφίλ μέλους. Επίσης ζητώ να γίνει αν είναι δυνατό διαγραφή όλων των μυνημάτων μου. Ή όλων, αν γίνεται ή κανενός, αν δε γίνεται. Όχι μερική διαγραφή.


Αν διαβάσετε παρακάτω, θα δείτε και ποιο είναι το πραγματικό του όνομα. Ξανα-εμφανίσθηκε το 2013, με το ίδιο ψευδώνυμο, δήθεν για να ελέγξει αν οι διαχειριστές είχαν προχωρήσει στις διαγραφές των όσων ζητούσε πριν από 7 χρόνια.

30/12/2013 η amalia δημοσιεύει το εξής :

quote:
Προσωρινή απενεργοποίηση του παρόντος θέματος και του λογαριασμού filosofos3

Θα τα πούμε μετά τις γιορτές.


Από τότε ... δεν τον ξαναείδαμε ποτές ... η προσωρινή του απενεργοποίηση προφανώς έγινε μόνιμη και το παλουκάρι ασχολήθηκε με άλλα σπορ ... (παρακολουθήσεις, ανακρίσεις και τέτοια).


"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"

Edited by - kangaro on 23/06/2019 16:09:31

Edited by - kangaro on 23/06/2019 16:18:57



Πώ ρε φίλε τι είπες τώρα!?
Ήμουν ενεργό μέλος εκείνη την περίοδο που έγραψε εκείνο το νήμα και ποτέ δεν κατάλαβα τί παίχτηκε!
Μου λύθηκε η απορία μετά απο 13 χρόνια!
Τώρα εξηγούνται πολλά πράγματα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περονοσπόρι, p.m!

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανγκουρω, δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω. Ουτε στην ερευνα, ουτε στα συμπερασματα. Αποδειχτηκε μαλιστα οτι υπαρχουν κι αλλοι αξιοι σαμουραι εδω

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κανγκουρω, δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω. Ουτε στην ερευνα, ουτε στα συμπερασματα. Αποδειχτηκε μαλιστα οτι υπαρχουν κι αλλοι αξιοι σαμουραι εδω

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)



Σωστή πρέπει να είναι, ταιριάζουν όλα τα κομμάτια στο πάζλ. Μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση τότε η ιστορία και θεωρούσα ότι ο filosofos3 ήταν αξιόλογος συνομιλητής. Τώρα τί μεσολάβησε και μετατράπηκε σε αυτό το δύστροπο και σνομπ πλάσμα, δεν ξέρω και στην τελική δεν με νοιάζει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κανγκουρω, δεν εχω λογο να σε αμφισβητησω. Ουτε στην ερευνα, ουτε στα συμπερασματα. Αποδειχτηκε μαλιστα οτι υπαρχουν κι αλλοι αξιοι σαμουραι εδω

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)


Thanks φίλε! Το χρωστούσα αυτό ... στο esoterica και στα παιδιά ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"


Edited by - kangaro on 23/06/2019 20:34:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περοσνοσπόρι, pm ... 2min μόνο, ενημέρωσέ με αν τις πήρες ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 20:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περοσνοσπόρι, pm ... 2min μόνο, ενημέρωσέ με αν τις πήρες ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Όλα καλά, μπορείς να προχωρήσεις σε διαγραφή κανονικά. Τα συμπεράσματα στο πμ το δικό μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 21:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περονοσπόρι μου, δεν ξέρω αν περνάει ένα δράμα αλλά ας τον γνωρίσουμε καλύτερα εδώ Είναι ο filosofos3, μέλος του forum από την 17/12/2004 και ο οποίος μετά από δύο χρόνια ενεργής και πολυγραφότατης συμμετοχής, ζητά την διαγραφή του από τους υπεύθυνους του χώρου, λέγοντας χαρακτηριστικά :

quote:
29/09/2006

Με το παρόν μύνημα ζητώ να γίνει διαγραφή του λογαριασμού filosofos3 και αποκλεισμός του ip από νέα συμμετοχή με άλλο όνομα. Δηλώνω επίσης ότι δε θα υπάρξει συμμετοχή μου με το ίδιο ψευδώνυμο ή με οποιοδήποτε άλλο, αν ποτέ αποφασίσω κάτι τέτοιο και αν γίνει δεκτό από την διαχειριστική ομάδα, χωρίς να συνοδεύεται το όποιο ψευδώνυμο και από πλήρη στοιχεία ταυτότητας στο προφίλ μέλους. Επίσης ζητώ να γίνει αν είναι δυνατό διαγραφή όλων των μυνημάτων μου. Ή όλων, αν γίνεται ή κανενός, αν δε γίνεται. Όχι μερική διαγραφή.


Αν διαβάσετε παρακάτω, θα δείτε και ποιο είναι το πραγματικό του όνομα. Ξανα-εμφανίσθηκε το 2013, με το ίδιο ψευδώνυμο, δήθεν για να ελέγξει αν οι διαχειριστές είχαν προχωρήσει στις διαγραφές των όσων ζητούσε πριν από 7 χρόνια.

30/12/2013 η amalia δημοσιεύει το εξής :

quote:
Προσωρινή απενεργοποίηση του παρόντος θέματος και του λογαριασμού filosofos3

Θα τα πούμε μετά τις γιορτές.


Από τότε ... δεν τον ξαναείδαμε ποτές ... η προσωρινή του απενεργοποίηση προφανώς έγινε μόνιμη και το παλουκάρι ασχολήθηκε με άλλα σπορ ... (παρακολουθήσεις, ανακρίσεις και τέτοια).


"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"

Edited by - kangaro on 23/06/2019 16:09:31

Edited by - kangaro on 23/06/2019 16:18:57



Τι σε κάνει να με συσχετίζεις με το πρόσωπο αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 21:56:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι σε κάνει να με συσχετίζεις με το πρόσωπο αυτό;




Τα τσακίρικά σου μάτια μάλλον...

Edited by - Peronosporos on 23/06/2019 22:06:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Μα δε σας είπα την άποψή μου περί αυτού. Περί σατανά και Θεού είπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:07:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Μα δε σας είπα την άποψή μου περί αυτού. Περί σατανά και Θεού είπα.




Ακόμα χειρότερα....
Θα μας πείς για ποιόν σκοπό άνοιξες αυτό το θέμα ή θα έχουμε την Λουκιακή γαργάρα υπ αριθμόν 3?


Edited by - Peronosporos on 23/06/2019 22:08:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Μα δε σας είπα την άποψή μου περί αυτού. Περί σατανά και Θεού είπα.




Ακόμα χειρότερα....
Θα μας πείς για ποιόν σκοπό άνοιξες αυτό το θέμα ή θα έχουμε την Λουκιακή γαργάρα υπ αριθμόν 3?


Edited by - Peronosporos on 23/06/2019 22:08:38



Τι δίνεις για να σου πω;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:

Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Μα δε σας είπα την άποψή μου περί αυτού. Περί σατανά και Θεού είπα.




Ακόμα χειρότερα....
Θα μας πείς για ποιόν σκοπό άνοιξες αυτό το θέμα ή θα έχουμε την Λουκιακή γαργάρα υπ αριθμόν 3?


Edited by - Peronosporos on 23/06/2019 22:08:38



Τι δίνεις για να σου πω;




Ένα αγγούρι όρθιο και δυό αυγά μελάτα....
Ότι ακριβώς αξίζουν όλα τα θέματά σου μέχρι τώρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:21:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Το ερώτημα λοιπόν είναι άλλο :

Γιατί στο προηγούμενο θέμα με το Ιησού και τον Εωσφόρο μας έβγαλε το λάδι μέχρι να μέχρι να μας ψελλίσει την άποψή του, ενώ σ' αυτό μας δίνει απροκάλυπτα τον τόπο διαμονής του ;

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



Μα δε σας είπα την άποψή μου περί αυτού. Περί σατανά και Θεού είπα.




Ακόμα χειρότερα....
Θα μας πείς για ποιόν σκοπό άνοιξες αυτό το θέμα ή θα έχουμε την Λουκιακή γαργάρα υπ αριθμόν 3?


Edited by - Peronosporos on 23/06/2019 22:08:38



Τι δίνεις για να σου πω;




Ένα αγγούρι όρθιο και δυό αυγά μελάτα....
Ότι ακριβώς αξίζουν όλα τα θέματά σου μέχρι τώρα...




Αυτά σου χρειάζονται και πρέπει να τα βάλεις εκεί που ξέρεις. Να μη σου τα στερήσω. Αφού δεν αξίζουν τότε γιατί ζητάς να μάθεις το λόγο; Τι σε αφορά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς εκεί θα τα βάλω! Σκύψε λοιπόν!
Τα θέματά σου είναι σκουπίδια. Δεν έχουν καμία αξία για αναζητητές. Είναι παγίδες για την αναζήτηση γιατί αναλώνεσαι σε ανούσιες συζητήσεις σημειολογίας αντί να ασχολείσαι με πρακτικά ζητήματα.
Διυλίζεις τον κώνωπα και καταπίνεις την κάμηλο λοιπόν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένω να δώ τι στο διάολο θα μας πείς δηλαδή. Τι θες να συζητήσουμε; Αν η ζώνη είναι όντως της παναγίας; Αν είναι θαυματουργή; Τι ακριβώς; Ως είδηση είναι τελείως ουδέτερη όπως και έπρεπε να είναι. Εσύ δεν παίρνεις θέση για άλλη μια φορά, παρά του ότι θέτεις το θέμα.
Για τί πράγμα να συζητήσουμε; και κυριότερα γιατί να το κάνουμε μαζί σου την στιγμή που δεν πληροίς καμία προϋπόθεση να συζητήσεις μαζί μας σε αυτόν τον χώρο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ακριβώς εκεί θα τα βάλω! Σκύψε λοιπόν!
Τα θέματά σου είναι σκουπίδια. Δεν έχουν καμία αξία για αναζητητές. Είναι παγίδες για την αναζήτηση γιατί αναλώνεσαι σε ανούσιες συζητήσεις σημειολογίας αντί να ασχολείσαι με πρακτικά ζητήματα.
Διυλίζεις τον κώνωπα και καταπίνεις την κάμηλο λοιπόν...



Δεν κατάλαβες καλά! Εσύ πρέπει να σκύψεις. Σου χρειάζονται είπα όχι ότι μου χρειάζονται. Τα θέματα τα κάνατε εσείς να αναλώνονται σε ανούσιες συζητήσεις και προσβολές. Αν δεν καταλαβαίνεις τη σημασία των ορισμών που δεν είναι απλά σημειολογία τότε μην ασχολείσαι με τέτοια θέματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περιμένω να δώ τι στο διάολο θα μας πείς δηλαδή. Τι θες να συζητήσουμε; Αν η ζώνη είναι όντως της παναγίας; Αν είναι θαυματουργή; Τι ακριβώς; Ως είδηση είναι τελείως ουδέτερη όπως και έπρεπε να είναι. Εσύ δεν παίρνεις θέση για άλλη μια φορά, παρά του ότι θέτεις το θέμα.
Για τί πράγμα να συζητήσουμε; και κυριότερα γιατί να το κάνουμε μαζί σου την στιγμή που δεν πληροίς καμία προϋπόθεση να συζητήσεις μαζί μας σε αυτόν τον χώρο;




Δε σε εξαναγκάζω να συζητήσεις κάτι ανούσιο για σένα. Υπάρχει και το καγκουρώ που είναι χριστιανός/ή και βρίσκει ουσία. Μπορεί και άλλοι.


Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 23/06/2019 22:44:19

Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 23/06/2019 22:47:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kangaro
Μέλος 3ης Βαθμίδας


634 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου φαίνεται δεν κατάλαβες τι σου είπα : Σε παρακολουθεί η Δίωξη φίλε! τώρα! αυτήν την στιγμή! Συνέχισε ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Λουκάς Αυγερινός
Μέλος 2ης Βαθμίδας


290 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 22:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μου φαίνεται δεν κατάλαβες τι σου είπα : Σε παρακολουθεί η Δίωξη φίλε! τώρα! αυτήν την στιγμή! Συνέχισε ...

"Ποτέ δεν ξέρεις με ποιον μιλάς", Berthold Brecht, "Η όπερα της πεντάρας"



OK Ευχαριστώ! Χαίρομαι γιατί έτσι θα φανεί ότι δεν κάνω τίποτε παράνομο :) Ούτε έχω κάνει ως τώρα. Άλλοι πρέπει να φοβούνται. Γιαυτό καθυστερούσε ο υπολογιστής προηγουμένως;
Α να μην το ξεχάσω: είπατε ότι θα με ονομάσετε Κυριακή έτσι δεν είναι; Το έγραψε ο Heretic αν θυμάμαι καλά.

Και keylogger να μου έβαλες εγώ δεν αλλάζω γνώμη ως προς το ότι οι δραμινές είναι κουκλάρες! Αυτές που έχω γνωρίσει τουλάχιστον όσα χρόνια έζησα εκεί.

Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 23/06/2019 22:49:30

Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 23/06/2019 22:50:36

Edited by - Λουκάς Αυγερινός on 23/06/2019 23:03:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2019, 23:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι δάσκαλε και Κυριακή, αυτό είναι ξεκατίνιασμα. Μιας και τερμάτισες τον δείκτη Tuesday Λόμπσανγκ Ράμπα, σε βαφτίσαμε τιμητικά Sunday Τσάμπα Ουάμπα.

Παιδεία δεν είναι τα πτυχία μας, αλλά η αισθητική μας (Αντρέ Μπρετόν)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2019, 07:00:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[
quote:

quote:

Ακριβώς εκεί θα τα βάλω! Σκύψε λοιπόν!
Τα θέματά σου είναι σκουπίδια. Δεν έχουν καμία αξία για αναζητητές. Είναι παγίδες για την αναζήτηση γιατί αναλώνεσαι σε ανούσιες συζητήσεις σημειολογίας αντί να ασχολείσαι με πρακτικά ζητήματα.
Διυλίζεις τον κώνωπα και καταπίνεις την κάμηλο λοιπόν...



Δεν κατάλαβες καλά! Εσύ πρέπει να σκύψεις. Σου χρειάζονται είπα όχι ότι μου χρειάζονται. Τα θέματα τα κάνατε εσείς να αναλώνονται σε ανούσιες συζητήσεις και προσβολές. Αν δεν καταλαβαίνεις τη σημασία των ορισμών που δεν είναι απλά σημειολογία τότε μην ασχολείσαι με τέτοια θέματα.




Τι κάπνισες πάλι; Τα αγγούρια είναι δικά σου είπαμε πάρτα και βάλε τα στην έδρα σου;
Ακόμα περιμένουμε να δούμε εξηγήσεις ή ανάπτυξη του θέματος. Ε σε καμιά 5-6 χρόνια και όταν θα φτάσει και αυτό το θέμα στις 45 σελίδες αλλά xristosxatz μπορεί να δούμε και κανένα ψήγμα "διδασκαλίας" απο τον "¨Κυριακή"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy