ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Σκοτεινά Μυστικά
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Revelator
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2021, 14:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Revelator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos


quote:
Η σωστή ερώτηση που έπρεπε να σου κάνω ήταν:
Αφού δεν έχεις ιδέα πως γνωρίζεις την πραγματική αλήθεια;
Σου την είπε κάποιος από το υπερπέραν;
Την ήξερες από πάντα;

Σου είπα ότι έχω μία super εφαρμογή που ξεχωρίζει το σωστό απο το λάθος. Σε καλύπτει αυτό;

quote:
Σε έναν τέτοιο κόσμο, το να μιλάς για τυχαιότητα είναι τουλάχιστον δυο αιώνες πίσω που δεν ξέραμε που πανε τα τέσσερα

Η αλήθεια είναι ότι οι θεωρίες μου είναι αρκετά παλίες, τι να κάνουμε όμως τώρα αυτή είναι αλήθεια..

quote:
Τα κύτταρα αν θες, έχουν συγκεκριμένο τρόπο που εξελλίσονται

Ας πούμε ότι έγινε ακριβώς το αντίθετο απο αυτό που ισχυριζόταν O Ain stain. Πέσαν πολλές ζαριές για να γίνει αυτό που έγινε..

quote:
Το ερώτημα μου δεν ήταν ποιος έφτιαξε τον άνθρωπο.Δεν είμαστε το κέντρο του κόσμου.
Το ερώτημα μου ήταν ποιος έφτιαξε τον κόσμο.
Ας πούμε ότι όλα ήταν ένα άπειρο σημείο πριν το μεγάλο μπαμ. (Big bang theory)
Το άπειρο αυτό σημείο από που προήλθε; Ήταν εκεί εξαπανέκαθεν;

Τα άστρα, οι πλανήτες οι γαλαξίες προυπήρχαν. Νομίζω το λέει και ο Αριστοτέλης αυτό. ( σου είπα οι θεωρίες μου είναι παλιές)
Όσον αφορά την θεωρία του Bing Bang απλά δεν υπάρχει. Έτσι και αλλιώς είναι απλά μία θεωρία η επικρατέστερη άλλα λανθασμένη.

quote:
Και αφού προερχόμαστε από αυτό το άπειρης μάζας σημείο, και είμαστε ζωντανοί(μάλλον), ήταν και το σημειο ζωντανό; Και τι στον κόρακα θεωρείται ζωντανό εν τέλει;
Και ποιος το έβαλε εκεί; Και αν δεν το έβαλε κανείς μπήκε μόνο του; και το εκεί θεωρείται χώρος; Και αν θεωρείται χώρος που τον τοποθετείς σε έναν τρισδιάστατο κόσμο; Είναι όλος ο τρισδιάστατος κόσμος; Άρα θα πάμε σε πιο πολλές διαστάσεις για να κάνουμε την τοποθέτηση και το μερεμέτι;

Κάηκες;


Η αλήθεια είναι ότι εδώ λίγο σε έχασα...

quote:
Περιέργως, τις καλύτερες απαντήσεις που έχω διαβάσει αυτά τα ερωτήματα τις έχουν πει πριν κάτι χιλιετίες.
Ο ένας, ήταν ο Πλάτωνας. Ο άλλος ο Ορφέας. Ο άλλος, ήταν ο Ερμής ο Τρισμέγιστος.

Οι αρχαίοι Έλληνες είχαν βρεί πολλά πράγματα όπως λόγου χάρη είχαν εντοπίσει εξωηλιακούς πλανήτες είχαν κάνει όμως και τα λάθη τους..



quote:
Σύμφωνα με σένα, πριν τους δεινόσαυρους υπήρχαν τα κύτταρα, που κάνανε τον άνθρωπο

Όχι, σύμφωνα με εμένα ή μάλλον σύμφωνα με την εφαρμογή μου, πρίν τους δεινόσαυρους δεν υπήρχε καμία μορφή ζωής ίσως μόνο βλάστηση..

quote:
Και οι Νεάντερταλ;
Οι Νεάντερταλ αγαπητέ μου γκουρού, δεν ήταν Χόμο Σάπιενς. Ήταν πριν από μας, με εντελώς διαφορετικό DNA, και μάλλον δεν θα πρέπει να τους θεωρείς ανθρώπους με βάση τη θεωρία σου. Στα τελευταία τους μάλλον αναμίχθηκαν με μας, και τελικά εξαφανίστηκαν. Αυτοί από που προκύπτουν με την εξελικτική θεωρία των 150000 ή 300000 χρόνων; Και εμείς από που σκάσαμε; Η από που το σκάσαμε;
Αλλά και αυτό, δεν απαντάει στην ερώτηση, από που προέρχεται η ζωή, ο κόσμος μας, και γιατί. Καλά το γιατί ειδικά ούτε που το προσπάθησες.

Η αλήθεια είναι ότι με τους Homo εχω χάσει λίγο τη μπάλα.Εξ ου και ο λόγος που δεν τους αναφέρω στο blog (θέλω να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο, έχω μπερδευτεί αρκετά)
Η Αλήθεια είναι ότι δεν εξαφανίστηκε κανένα είδος, είμαστε απόγονοι όλων των ειδών (προφανώς αναπαραχθήκαν μεταξύ τους) κάποιοι δε απο αυτούς δεν θεωρούνται άνθρωποι όπως είναι αν θυμάμαι καλά οι Homo Sapiens. Άμεσος και πλησιέστερος συγγενής του ανθρώπου είναι ο Homo Erectus.

quote:
Αν είμαστε η εξέλιξη ενός κυττάρου, όπως λες, θα σου πρότεινα να κόψεις κάτι από το αιώνια. Γιατί μάλλον θα εξελιχθούμε σε κάτι άλλο

Είναι πολύ πιθανόν...


quote:
Δεν απάντησες στην ερώτηση. Κατέβα λίγο από το συννεφάκι και πάρτο αλλιώς γιατί θα βρείς.

Το ρεζουμέ είναι ότι δεν είμαστε δημιουργία άλλα εξέλιξη.


quote:
Το να μην υπάρχει τίποτα πέρα από τον υλικό κόσμο από την άλλη, κάνει τα πράγματα ακόμα πιο περίπλοκα. Συγκεκριμένα, τα κάνει παντελώς ακατανόητα.
Τόσο ακατανόητα, που η μυθολογία Κθούλου φαντάζει πιο αληθινή.

Γιατί τα κάνει ακατανόητα; Όπως γεννιέται και πρέπει να πεθάνει ένας ποντικός, ένας χιμπαντζής, ή ένα πρόβατο έτσι και εσύ σαν ένα ανώτερο θηλαστικό γεννιέσαι και ύστερα εξαφανίζεσαι όπως και τα υπόλοιπα ζώα πάνω στη γή..


Συμπερασματικά δεν είμαι φωστήρας όπως λές, μπορώ όμως με τις κατάλληλες γνώσεις να ξεκλειδώσω πολλά πράγματα..

Συγγνώμη αν σε απογοήτευσα, άλλα δεν εντοπίζω Θεό ούτε Παναγία και Αγίους παρα μόνο τον Χριστό σαν άνθρωπο.


«Γνώσεσθε την αλήθειαν, και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς…»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2021, 21:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ιταλος, στον παραδίδω για φάπες. Απλά δεν χρειαζεται σοβαρότητα...

quote:
Όχι, σύμφωνα με εμένα ή μάλλον σύμφωνα με την εφαρμογή μου, πρίν τους δεινόσαυρους δεν υπήρχε καμία μορφή ζωής ίσως μόνο βλάστηση..

Στοιχηματίζω οτι η "εφαρμογή" θα εχει και κόστος ανάπτυξης, οπότε πιθανόν να είναι εδώ ψαχνοντας για "επενδυτές"...


Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2021, 01:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Heretic εσυ που ξέρεις ο.... Ain stain ποιος είναι ?

(Ασε που παω και στοίχημα οτι η ηλικία της Γης είναι 6350 χρόνια)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2021, 08:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον είναι προσπάθεια διακωμώδησης του γνωστού τσαρλατάνου επιστήμονα της πεντάρας A. Einstein με κάτι να μοιάζει με Γερμανικά, αντίστοιχο του "ρηχά είναι ρε μπείτε".

Μου έχει δημιουργηθεί πάντως η επιθυμία να γνωρίσω απο κοντά όλους αυτούς τους τύπους...

https://www.youtube.com/watch?v=a8E0y5n0R8s


Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2021, 02:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα. Τέλεια. Μμμμμμ...

quote:
Σου είπα ότι έχω μία super εφαρμογή που ξεχωρίζει το σωστό απο το λάθος. Σε καλύπτει αυτό;

quote:
Η αλήθεια είναι ότι οι θεωρίες μου είναι αρκετά παλίες, τι να κάνουμε όμως τώρα αυτή είναι αλήθεια..

Η εφαρμογή είναι και αυτή εποχής, vintage;
Εμπεριέχει οδηγίες, ποτηράκι και γράμματα, ή κάρτες Ταρώ αλά επιτραπέζιο;

Ή είναι μοντέρνα με κουμπάκια και τη φωνή της Κορτάνα;

Είχα φτιάξει και γω φίλε μια εφαρμογή σε Excel, ξεκίνησα για το απόλυτο ERP που θα μου έδινε τα νούμερα του Τζόκερ, έβαλα και το νόμο του Mέρφυ μέσα, αλλά μου βγήκε Έντυ Μέρφυ, και τελικά κατέληξε σε γνωστό app εύρεσης παρτενέρ με δώρο τα "παράσημα" που χρήζουν αντιβίωσης ξέρεις τα καλά.
Ε την πούλησα και έβγαλα και γω το κατιτίς μου.

Αλλά τι λέγαμε α ναι, για τα κύτταρα, και ότι έχουν συγκεκριμένο τρόπο που εξελίσσονται.
Και ότι ο Ειν Στέιν δεν το πέτυχε αυτό με τα κύτταρα.
Θες που δεν ήταν βιολόγος, θες που δεν έπαιζε ζάρια στο στρατό, συμβαίνουν αυτά φίλε μου.

Βέβαια τα κύτταρα, συνεχίζουν να έχουν συγκεκριμένο τρόπο που εξελίσσονται. Τώρα ο Αινστάιν αν έπαιζε ζάρια εν τέλει και αν είχε συγκεκριμένο σύστημα θα σε γελάσω.

Όσον αφορά τώρα το μεγάλο ΜΠΑΜ, τον Αριστοφάνη και τα Άστρα και τους Πλανήτες που προϋπήρχαν της βλάστησης στη γη, των Δεινοσαύρων και του έρμου του Homo Σάπιους, ότι προϋπήρχαν προϋπήρχαν το σωστό να λέγετε (εσείς οι πολλοί με ε), ποιος τα βαλε εκεί δεν είπαμε.
Τώρα θα σου λεγα ότι μπορεί να ήταν εκεί από πάντα και έχεις δίκιο, για αυτό πρέπει να κοιτάξουμε για άλλες διαστάσεις για να ορίσουμε το χρόνο σε αυτά, αλλά φοβάμαι ότι πάλι θα χάσουμε τη μπάλα. Και με αυτά που διάβασα ξέχασα και τι μπάλα ήτανε, ποδοσφαίρου, βόλλεϋ, θα σε γελάσω. (χαχα, σε γέλασα).

Και εκεί που διάβασα για τον αστρονόμο Όρφέα, ήρθε το ότι εν αρχή ήτο η βλάστηση. Μετά ήρθαν οι Δεινόσαυροι, παρακάμπτοντας τα θαλάσσια είδη ήδη από καιρό, και μετά ο άνθρωπος, από το κύτταρο, και από όλα τα είδη μαζί. Θηλαστικά, ερπετά και μαλάκια, έβγαλαν τον μακάκα. Επιτυχία.

Ο άνθρωπος δε,ο μακάκας, έχει ιστορία 150,000 χρόνια, με κοντινότερο συγγενή τον Homo Erection, που το πλησιέστερο σε εμάς εύρημα για αυτόν υπολογίζεται περί τα 2 εκατομύρια χρόνία πριν.

Μετά από όλα αυτά, αν οι βλάττες (κατσαρίδες) βγουν για διαδήλωση στην Ομόνοια που τις ξεπετάξαμε στην εξέλιξη, μην έχουμε παράπονα και τις κυνηγάμε σαν άλλοι ματατζήδες με αεροζόλ-δακρυγόνα.

Όπως και να χει:

quote:
Το ρεζουμέ είναι ότι δεν είμαστε δημιουργία άλλα εξέλιξη.

Θα συμφωνήσω. Προς τα πίσω όμως. Εγώ για παράδειγμα, όσο περνάνε τα χρόνια νιώθω ότι ο κοινωνικός περίγυρος γίνεται όλο και πιο βλαξ και με τραβάει αναπόφευκτα προς τα κάτω στο ρεύμα της χαρούμενης ηλίθιας λήθης.
Από μακριά, μια φωνή ακούγεται να μου λέει: "Αφέσου, πέσε μέσα, όλα θα ναι ωραία, θα δεις", και γω κρατιέμαι μόνος από μια κολώνα. Στο τέλος , όσοι κρατάμε αγκαλιά την κολώνα, μας βλέπω να μιλάμε με την κολώνα για να μη νιώθουμε μόνοι μας.

ΒΕΒΑΙΑ, το ότι όλα εξελίσσονται μπορεί να μην αναιρεί χαζά πράγματα όπως την αιτία και το αιτιατό, όπως το ότι άλλο το ΕΞΩ από τον ορατό κόσμο μας με το μέσα σε αυτόν, και το πιο μέσα σε αυτόν, τι να μας πούνε τα φωτόνια δηλαδή.
Ευχαριστώ τον Θεό (έναν δεν τον ξέρεις) που σέβομαι ακόμα τη Φύση και δεν την βλέπω σαν αναλώσιμο δηλαδή. Αγκαλιά στην κολώνα μου.

Όπως και να χει πάμε και στο προκείμενο:

quote:
Συγγνώμη αν σε απογοήτευσα, άλλα δεν εντοπίζω Θεό ούτε Παναγία και Αγίους παρα μόνο τον Χριστό σαν άνθρωπο.

Και σου απαντάω:
Ναι.
Ναι. Ναι. Δηλαδή, ναι.

Και κλείνω με το καλύτερο:


quote:
Ύστερα απο ενδελεχή μελέτη & έρευνα παραθέτω το προσωπικό μου blog γνωρίζοντας ότι στο παρελθόν γινόντουσαν υψηλού επιπέδου συζητήσεις φιλοσοφικές, ιστορικές εσωτερικού στοχασμού κ.τ.λ.
Παρακαλώ θα ήθελα τη γνώμη σας.
Εκφραστείτε ελέυθερα..

Ναι.

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...

Edited by - Italos on 09/06/2021 02:13:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2021, 19:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos το 'χεις, ε; Εχω διαβάσει πολύ λογοτεχνία (έχω γράψει και λίγη), με έκπληξη σου ανακοινώνω πως πρώτη φορά βλέπω Ελληνική γραφή σε τέτοια απίστευτη ομοιότητα με αυτή των Shea & Wilson στο γνωστό The Illuminatus! Trilogy.


Πρόσεξε, δεν μιλάω για αντιγραφή. Είσαι πνευματικό τους παιδί. Aν δεν τους ξέρεις, τότε επιβάλλεται να τους γνωρίσεις. Ξεκινάς από εδώ:

ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΠΥΡΑΜΙΔΑΣ

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2021, 23:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic σε ευχαριστώ!
Έχω διαβάσει και γω πολύ, έχω μπλεχτεί κατά λάθος και σε ένα διήγημα πολύ γνωστού συγγραφέα του φανταστικού τρόμου στην Ελλάδα, (η συνέχεια ενός πολύ γνωστού του διηγήματος είναι παραλλαγή μιας ιστορίας που έγραψα λόγω... βαρεμάρας και ενώ έπαιζα ένα παιχνίδι με παρέα -γράψε μια ιστορία βασισμένη σε τρεις λέξεις- όταν ξημεροβραδυαζόμουνα στο περίπτερο ακόμα.

Να σου πω βέβαια την αλήθεια, είναι ο τρόπος που σκέφτομαι αυτός, όσο τρομαχτικό και αν φαίνεται... Δεν το θεώρησα ποτέ ως είδος γραφής ή κάτι ξεχωριστό.
Με την ποίηση και τη μουσική είχα ψώνιο μικρός αλλά μεγαλώνοντας μεγαλώσανε και οι υποχρεώσεις μας...

Τους Shea & Wilson όχι δεν τους γνωρίζω, όμως μου κίνησες την περιέργεια θα το πάρω το βιβλίο να διαβάσω το... alter ego μου, και θα σου πω εντυπώσεις!

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2021, 02:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_________________
Διαγραφή μηνύματος
14/07/21
_________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2021, 03:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
_________________
Διαγραφή μηνύματος
14/07/21
_________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2021, 03:20:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

_________________
Διαγραφή μηνύματος
14/07/21
_________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2021, 05:49:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ.
ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΟΡΗΤΙΚΑ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2021, 12:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aitherovamon, αν μπορείς διέγραψε αυτο το προφίλ το συντομότερο. Εξ' αιτίας της (πάγιας) κατάστασης που βρίσκεται αυτό το ταλαίπωρο πλάσμα, θα προσπαθήσει να μπλέξει όποιον δυστυχή βρεθεί μπροστά της, όπως προσπάθησε να κάνει και σε όλα τα forum που πέρασε. Να θίξω φυσικά ότι για την παρουσία της και το επακόλουθο ξεψάρωμά της εδώ μέσα, ευθύνονται και κάποια μέλη του φόρουμ που την είχαν δει ότι θα την έχουν υπό την προστασία τους.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Empty Space
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2021, 20:44:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Empty Space  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Heretic δεν έχει κανείς το δικαίωμα να το παίζει γιατρός εδώ μέσα και να παίζει με την υγεία του άλλου και να τον επηρεάζει με τα φάρμακα.
Αυτός κανονικά θα πρέπει να πληρώσει την κλινική.
Δεν έχει ιδέα από το πρόβλημά μου και νομίζει ότι ο Θεός θα με βοηθήσει όπως νόμιζα κι εγώ παλιά και επηρεάστηκα ξανά γιατί ήμουν ονειροπαρμένη.
Η αντίσταση του άλλου αμβλύνεται όταν είναι ευάλωτος συναισθηματικά λόγω ασθένειας. Προσπαθεί να βρει λύση στο πρόβλημά του.
Διαγράψτε παρακαλώ τα μηνύματά μου όπως προείπα. Ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2021, 00:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Empty Space
Αρμοδιοτητα για τέτοιου είδους θεματα έχει η Ελληνική Δικαιοσύνη
και οχι τα φόρα, ειδικα του esoterica.gr
Ατόπημα τα τελευταια μηνυματα σου και ο υπαινιγμο σου για το χώρο.

Ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθει.

(Στο esoterica.gr κανενα αρχειο ΔΕΝ διαγραφεται, αλλα μεταφερεται σε δεσμευμένο χώρο και ειναι στη διαθεση καθε αρμοδιας αρχης)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2021, 14:28:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όσους δεν έχουν καταλάβει περί τίνος προκειται, το empty space ήταν ακόμα ένα προφίλ της maria3, παλιάς γνώριμης του forum. Προσωπικά συνιστώ αφενός να μην πιστεύετε τίποτα από όσα εξιστορεί κατά καιρούς, γιατί πρόκειται για κλινική περίπτωση, από την άλλη συνιστώ να αποφύγετε οποιαδήποτε επαφή, ακόμα και σε επίπεδο email, πμ κλπ. Η περίπτωση αυτή θεωρώ πως ειναι πραγματικά επικίνδυνη και δεν προκειται για κάποιον αργοσχολο με όρεξη για τρολιές. Φανταστείτε μια γυναίκα να πάει και να καταγγέλλει τον έναν και τον άλλον σαν βιαστές και κακοποιούς, υπό τις συνθήκες που επικρατούν. Θα πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας, κατόπιν του διασυρμού σου. Γνωρίζω επίσης κάποια στοιχεία (αν ειναι αληθινά), μου τα έχει δώσει άνθρωπος που δεν ειναι πια μαζί μας (δεν εννοώ στο forum), μαζί με τις παραπάνω συμβουλές, ο οποίος την είχε γνωρίσει λίγο καλύτερα.

Και μιας και το έφερε η συζήτηση, έχω μια ιστορία από το παρελθόν, από το φόρουμ του metafysiko. Κάποια στιγμή εμφανίστηκε μια υποτιθέμενη ανήλικη, η οποία φρόντισε να το δηλώσει ανοικτά από την πρωτη στιγμή σε όλους, όπως και το ότι μένει σε χωριό. Αυτή ισχυρίζονταν πως η κούκλα της είχε αρχίσει και συμπεριφέρονταν περίεργα κλπ. Αν έχετε υπόψη σας τον Chucky από το γνωστό franchise τρόμου, κάτι τέτοιο. Να μην πολυλογώ.

Από την πρωτη στιγμή κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά, θεώρησα δηλαδή ότι ήταν κάτι παραπάνω από κάποιο troll που είχε φτιάξει εκείνο το προφίλ για κακοήθειες. Κάποια στιγμή μου άνοιξε εκείνη συζήτηση μέσω π.μ, ήθελε να συναντηθούμε για να τη βοηθήσω κλπ. Από ένα σημείο και μετά κατάλαβα ότι ειχα απέναντι μου μπάτσο της ΔΗΕ, ο οποίος είχε έρθει στο φόρουμ εκείνο για να ψαρέψει παιδεραστές, μάλλον για κατασκευή ενόχων παιδεραστίας ή ότι άλλο παρελκόμενο, να το πω καλύτερα. Είτε επρόκειτο για εκπαιδευτική διαδικασία νεοσυλλέκτων, είτε για επαγγελματική πράξη βάρδιας, αντιλαμβάνεστε ένας αφελής περίεργος, ακόμα και να είχε καλές προθέσεις, που επρόκειτο να μπλέξει. Το είπα στον υπεύθυνο, την διέγραψε σαν ανήλικη, αυτή έφτιαξε άλλο ένα προφίλ για να συνεχίσει για λίγο ακόμα και μετά τα παράτησε.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2021, 00:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Empty Space
Αρμοδιοτητα για τέτοιου είδους θεματα έχει η Ελληνική Δικαιοσύνη
και οχι τα φόρα, ειδικα του esoterica.gr
Ατόπημα τα τελευταια μηνυματα σου και ο υπαινιγμο σου για το χώρο.
Ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθει.


Επ, τι έγινε εδώ? Ξαναγύρισε φουριόζα η Γιωργίτσα?

quote:
Για όσους δεν έχουν καταλάβει περί τίνος προκειται, το empty space ήταν ακόμα ένα προφίλ της maria3, παλιάς γνώριμης του forum. Προσωπικά συνιστώ αφενός να μην πιστεύετε τίποτα από όσα εξιστορεί κατά καιρούς, γιατί πρόκειται για κλινική περίπτωση, από την άλλη συνιστώ να αποφύγετε οποιαδήποτε επαφή, ακόμα και σε επίπεδο email, πμ κλπ

Καλά, το ότι πέταγε άρες μάρες κουκουνάρες είναι γνωστό.
Από πότε όμως άρχισε να παίρνει και επικίνδυνη τροπή?
Μάλλον έχασα αρκετά επεισόδια...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2021, 15:06:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι επειδή δεν διάβασες αυτά που σβήστηκαν, για briefing θα έλεγα msg στον Αιθεροβάμων (εγώ ανακατεύομαι μόνο που τα θυμάμαι)

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arika
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2021, 04:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους arika  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για όσους δεν έχουν καταλάβει περί τίνος προκειται, το empty space ήταν ακόμα ένα προφίλ της maria3, παλιάς γνώριμης του forum.


Καμία σχέση. Είναι δύο διαφορετικά πρόσωπα. Το δεύτερο έχει εξαφανιστεί από το προσκήνιο εδώ και καιρό. Τι ακριβώς έγραψε η πρώτη και ζήτησε να σβηστούν;

quote:

Προσωπικά συνιστώ αφενός να μην πιστεύετε τίποτα από όσα εξιστορεί κατά καιρούς, γιατί πρόκειται για κλινική περίπτωση, από την άλλη συνιστώ να αποφύγετε οποιαδήποτε επαφή, ακόμα και σε επίπεδο email, πμ κλπ. Η περίπτωση αυτή θεωρώ πως ειναι πραγματικά επικίνδυνη και δεν προκειται για κάποιον αργοσχολο με όρεξη για τρολιές. Φανταστείτε μια γυναίκα να πάει και να καταγγέλλει τον έναν και τον άλλον σαν βιαστές και κακοποιούς, υπό τις συνθήκες που επικρατούν. Θα πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας, κατόπιν του διασυρμού σου.

Συμφωνώ. Αλλά τι έγραψε ακριβώς;;;;

quote:

Γνωρίζω επίσης κάποια στοιχεία (αν ειναι αληθινά), μου τα έχει δώσει άνθρωπος που δεν ειναι πια μαζί μας (δεν εννοώ στο forum), μαζί με τις παραπάνω συμβουλές, ο οποίος την είχε γνωρίσει λίγο καλύτερα.

Και εγώ την έχω γνωρίσει. Αλλά δεν ξέρω αν θα με θυμάται πια. Και εδώ δε νομίζω να έγραφε μόνο ένας άνθρωπος με το ψευδώνυμό της.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2021, 15:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτό που συνέχεια βγαίνουν στην επιφάνεια backup acc, με ξεπερνάει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2021, 16:07:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Italos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1829 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2021, 00:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιας και το θέμα έχει πάει στο ότι να ναι.

Αιθεροβάμμων με έπιασε βραδυάτικα και καθόμουν και διάβαζα παλαιότερα θέματα, και μου ρθε αυθόρμητα, όχι ότι έχει και καμία σημασία, αλλά συγγνώμη για τον τρόπο φέρθηκα στο τελευταίο μήνυμα που αναφέρθηκα σε σένα. Γενικά έχεις κάνει ότι μπορείς να μαζέψεις τη μπουγάδα εδώ μέσα, κανείς δεν είναι αλάθητος , και σίγουρα όχι εγώ.


Λίγο η κυκλοθυμικότητα, λίγο ότι ήταν και δύσκολη εκείνη η μέρα μου, έφερε και αυτό το αποτέλεσμα.
Όπως και να χει δεν θέλω να χεις τέτοια εικόνα για μένα, ούτε είναι ο τρόπος που "μίλησα" αυτός που με χαρακτηρίζει.

Αυτά από μένα, καλό βράδυ σε όλους.

Νιάου νιάου νιάου φρρρρρρρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2021, 02:38:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Italos
ούτε καν φίλε μου...
Ειδικά εσυ τόσα χρόνια εχεις δώσει πολλές φορές "εξετάσεις"
Κανεις δεν κρίνεται σε μια λάθος στιγμή
(οχι οτι εχίνε και τίποτα την τελευταια φορά)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Revelator
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


31 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2021, 18:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Revelator  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________
Διαγραφή μηνύματος
10/08/2021
___________________

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2021, 16:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tip:
Για διαφήμιση της πραμάτειας του καθενός, υπαρχει η google !
με ενα μικρό κόστος κάνει θύματα
διαφημίσεις στο esoterica... last year!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2021, 08:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Θύματα"; Γλώσσα λανθάνουσα!

Εγώ είχα αρχίσει να διασκεδάζω πάντως. Περίμενα κι άλλο υλικό για να ρωτήσω αν όλα αυτά εξορύσσονται από την "εφαρμογή" που έχει φτιάξει. Πάντως έχουν βγει διάφοροι πια και απροκάλυπτα διαφημίζουν την πραμάτεια τους. Η πελατεία των "πατριωτών", αγανακτισμένων, ψεκασμένων, αντιεμβολιαστών κλπ συνεχώς διευρύνεται.

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2021, 08:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περιμένω επίσης νέο υλικό από την arika-Marika, κάποια ιστορία με πρωταγωνιστές θαμώνες του φόρουμ

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2021, 17:24:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

arika
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2021, 03:09:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους arika  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Περιμένω επίσης νέο υλικό από την arika-Marika, κάποια ιστορία με πρωταγωνιστές θαμώνες του φόρουμ

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)



To arika δεν έχει περισσότερο σχέση με τη Μαρίκα από όσο με την κασκ-αρίκα! Αλλά θα μπορούσε να το συσχετίσει κανείς και με το eureca και με πολλά άλλα πχ. την πόλη Αρίκα της Χιλής. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αυτοπροσδιορίζομαι ως αρσενικού γένους και δεν ανήκω στα ΛΟΑΤΚΙ και δεν έχω σχέση με άλλο μέλος. Εννοώ δεν είμαι ο Revelator ή άλλος/η. Γνώρισα τα δύο μέλη maria3 και empty space και ξέρω ότι είναι διαφορετικά άτομα.
Δυστυχώς για σένα δεν έχω άλλο υλικό αλλά μπορείς να δημιουργήσεις Heretic. Ποτέ δεν είναι αργά για ένα καλό έργο.

Edited by - arika on 12/08/2021 03:11:28

Edited by - arika on 12/08/2021 03:15:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2021, 03:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποια συγγένεια με την Λερναία Ύδρα ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2021, 08:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων αυτοπροσδιορίζομαι ως αρσενικού γένους και δεν ανήκω στα ΛΟΑΤΚΙ και δεν έχω σχέση με άλλο μέλος. Εννοώ δεν είμαι ο Revelator ή άλλος

Κοίτα να δεις... κι εγω νόμισα ότι είσαι το γνωστό troll

Θα γνωρίσει το μυστικό του Αόρατου μόνο εκείνος που είναι ικανός να κλείσει τα χείλη του και να μείνει σιωπηλός (Τζελαλαντίν Αλ Ρουμί)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy