ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΚΥΠΡΟΣ-ΚΡΙΣΙΜΕΣ ΩΡΕΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 28
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 09:57:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΠ'ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΟΙΓΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΣΥΝΟΡΩΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 29 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.

ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑ(ΑΣΧΕΤΟ)

ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΜΥΑΛΑ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ.ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ.

ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΣΑΝ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ.

ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ.ΝΑ ΔΟΥΝ ΞΑΝΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΟΥΝ.ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΕΚΕΙ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΙΝΗΘΩ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΓΡΙΟΥΛΕΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΓΟΝΑΤΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑ.

ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΤΟΥ ΝΤΕΚΤΑΣ.

ΠΟΛΛΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ>
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΥΠΡΙΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ Η ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ?
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΥΣ?
ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ?
ΕΧΕΙ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ ΜΙΑ ΝΕΑ ΜΕΡΑ Η ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΤΟΥ ΝΤΕΚΤΑΣ?

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΙΘΟΝΤΑΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΧΩΡΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.


THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 22/01/2004 15:53:44

Edited by - Loucas on 11/02/2004 16:42:43

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 11:07:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΦΙΛΕ ΛΟΥΚΑ
ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΩ ΔΙΟΤΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΣΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΔΕΣΜΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΝΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟ.
ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΑΝ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...ΩΣΤΟΣΟ, ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΟΣΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΥΠΕΣΤΕΙ ΕΝΑ ΠΛΗΓΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΕΥΡΥΝΣΕΙ ΤΗΣ Ε.Ε. ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ, ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΕΔΑΦΟΣ. ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ; Ο ΓΚΡΙΖΟΣ ΛΥΚΟΣ ΕΓΙΝΕ ΛΕΥΚΟ ΑΡΝΑΚΙ; ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΕΡΟΒΑΜΩΝΕΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΗΝΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΤΑΜΑΤΑ. ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ; ΑΠΛΟ, Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΕΙΝΑΙ "ΑΡΧΗΓΟΣ" ΕΝΟΣ "ΚΡΑΤΟΥΣ" ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ, ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΥΝΟΜΙΛΙΩΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΧΑΡΤΙ, ΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ; ΜΑ Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΥΝΟΡΩΝ ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΠΟΥ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟΤΗΝ ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ )ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΑΙ ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑ) ΥΣΝΟΡΙΑΚΗ ΓΡΑΜΜΗ. ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΕΣΤΕΙ ΜΕΘΩΡΙΑΚΗ ΓΡΑΜΜΗ, ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΤΑΠΑΥΣΗΣΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ ΚΤΛ ΚΤΛ. ΔΗΛΑΔΗ Η ΜΗ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ "ΣΥΝΟΡΩΝ" ΚΑΙ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΠΛΗΘΥΣΜΩΝ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΚΑΤΑΔΥΚΝΥΕΙ ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΟΡΙΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙ ΥΠΟ ΚΑΤΟΧΗ. ΑΡΑ...ΑΡΑ ΘΕΣΗ ΙΣΧΥΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΑΚΗ ΠΛΕΥΡΑ Η ΟΠΟΙΑ -ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟ- ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΑΜΥΝΑ ΑΦΟΥ ΕΧΑΣΕ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ ΤΗΣ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΕΜΜΕΣΑ ΟΡΙΖΕΙ ΣΥΝΟΡΑ, ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΩΝ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΘΕΣΜΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΠΟ ΑΠΟΔΕΙΞΑΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΑΥΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΩΝ ΣΥΝΟΡΟΦΥΛΑΚΩΝ).
ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΩΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΚΤΑΣ. ΘΕΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΣΑΝ ΤΟΝ ΗΓΕΤΗ ΕΝΟΣ ΚΡΑΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ 'Η ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΕΝΟΣ ΟΜΟΡΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ;

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 11:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ

ΕΓΡΑΨΑ ΕΔΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΑ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ.ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ?
Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΖΗΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ.ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΝΤΕΚΤΑΣ.
ΕΞΑΛΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΝΟΣ ΓΕΡΟΥ Η ΜΙΑΣ ΓΡΙΟΥΛΑΣ 60 70 80 ΧΡΟΝΩΝ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΔΟΥΝΕ, ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΠΟ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΣΥΝΟΡΟΝ?

ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ Ο ΑΠΛΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ.
ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΧΙΜΕΝΕΣ.

ΠΟΛΛΟΙ ΕΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΛΠΑ ΤΟΥ ΝΤΕΚΤΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΝΕ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΤΟΥΣ,ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥΣ,ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΜΙΚΡΟΙ.

ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΔΙΚΟ?

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 12:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ..ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΩΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΛΕΑΣΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ; ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΔΑΓΚΩΣΕΙΣ. ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΒΝ ΠΟΛΕΜΟ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ) ΥΠΗΡΞΑΝ ΠΟΛΛΑ ΘΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ...ΑΣ ΥΠΟΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΞΕΡΗΖΩΜΟ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ..ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ Η ΘΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΧΑΜΕΝΗ.
ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΔΟΞΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 12:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΙΚΑΙΟ.
ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΕΡΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΡΙΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ 29 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΖΗΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ.
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ.
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΤΟΥΣ.

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΛΕΓΟΝ ΘΕΜΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
ΑΥΤΟ ΔΗΧΝΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΑΙ.

ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΥΡΚΙΚΑ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΤΕ.ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΥΡΚΙΚΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 13:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΦΙΛΕ ΛΟΥΚΑ
ΑΓΑΠΩ ΤΟ ΝΗΣΙ ΣΟΥ (ΜΑΣ) ΑΝ ΚΑΙ..."ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ"
ΜΕ ΛΥΠΕΙ Η ΣΙΩΠΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ... ΛΥΠΑΜΑΙ ΜΑ EΙΠΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΤΙ ΠΟΙΟ ΑΝΩΔΥΝΟ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ "ΕΛΑΦΡΥΝΩ".
ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΟΡΙΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ ΠΟΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΛΕΝΕ ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΥΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ, ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΤΩΝO ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 13:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ.

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΛΥΠΕΙ Η ΣΙΩΠΗ ΚΑΙ ΤΟ ΜΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.

ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΙΕΣ ΤΟΥ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ.ΑΠΟΛΟΓΟΥΜΑΙ ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΔΕΙΞΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΜΕΙΝΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ(ΣΑΝ ΚΥΠΡΙΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ).ΦΥΣΙΚΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 21:46:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Πραγματικά επίκαιρο και μείζονος σημασία θεμα και για μας τους "έλληνες" αλλά προπαντώς για τους κυπριους ...
πρωτα απόλα να πω πως από το τίποτα αυτή η κίνηση του ντενκτας είναι κάτι ... ένα ξεκίνημα και κάτι πουδίνει στους κυπρίους -στο συνολό τους- μία ελπίδα ότι λύση θα βρεθεί .
βέβαια , ένα κίνητρο του ντενκας είναι βέβαια και το πολιτικο΄μιας και ο ίδιος βλέπει τη δημοτικότητά του να βουλιάζει . έχει αποδείξει σε όλους μας τις τελευταίες δεκαετίες ότι μία λύση είναι το τελευταίο πράγμα πουθελει . αυτό φαινόταν στις διαπραγματεύσεις που συναντούσαν την αδιαλαξία αυτού του "ηγέτη" καθώς και της τουρκίας που είναι και η ουσιαστικά υπεύθυνη δύναμη . το καλό είναι ότι η παγκόσμια κοινότητα το αναγνωρίζει επιτέλους αυτό και του το καταλογίζει .
αλλά πέρα από όλα αυτά δεν νομίζω ότι η κίνηση που έκανε ήταν απλώς ένα κόλπο . Πλέον είναι μονόδρομος το ζήτημα για αυτόν και για την τουρκία . Αν θελει η τουρκία να έχει μία ευρωπαική προοπτική θα πρέπει να υποκύψει στις πιέσεις και να βρει μια λύση .Δεν έχει άλλη επιλογή και ο ντενκτας αρχίζει και το καταλαβαίνει . Αργά ή γρήγορα πιστεύω πως λύση θα βρεθεί και κανένας "ντενκτας" δεν πρόκειται να το εμποδίσει αυτό . Πρωταγωνιστικό ρόλο έπαιξε βέβαια η ένταξή της κύπρου στην ΕΕ . Οι τουρκοι καταλαβαίνουν ότι δεν τους συμφερει πλεον η μέχρι τώρα συμπεριφο΄ρα τους μιας και η ευρωπαική ένωση δεν τους έχει ανάγκη , οπότε αν θα μπούν θα πρέπει να μπουν με το σπαθί τους . Ισα ίσα θα πρέπει να κάνει πολύ προσπαθεια μιας και με την τωρινή κατάταξη μόνο προβλήματα θα φέρει . επεκτείνοντας και λίγο το θεμα προς αυτό το ζήτημα , πιστεύω προσωπικά πως είναι τρομερά δυσκολο να μπει στην ευρωπαικη ένωση και με την ισχύουσα κατάσταση δεν νομίζω να γίνει κατι τέτοια για τα επόμενα τουλάχιστον 10-15 χρόνια(και λίγα λεω) . εσείς τι πιστεύετε για αυτό ?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 21:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Α...και για το θεμα με την θεωρία για προσπάθεια αναγνωρισης ως κράτος ... ναι ίσως να βλέπει και προς τα εκεί αλλά πιστεύω πως είναι έξυπνος άνρθωπος ... δεν είμαστε πλέον στο 70 και η κυπρος δεν είναι μόνη της . ανήκει πλέον στην ευρωπαική οικογένεια και αυτό θα την ωφελήσει τρομερά ως αναφορά τυχόν τετοιες παρανομες ενέργειες του ντενδτας . όπως έχει ωφελήσει και την ελλάδα άλωστε . Αφήστε που η τουρκία δεν έχει πλέον τόσο στενές σχέσεις με τις ΗΠΑ ! δεν μπορεί να κάνει ότι θελει και αυτό θα φανεί στο μελλον . Και ούτε έχει και τα μέσα να αντιταχθεί ... η οικονομία είναι διαλυμενη , υπάρχει ερωτερική διαμάχη και γενικά επικράτει χαος !
...
τελειωσαν τα ψέματα...

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 21:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΝΗ ΘΕΣΗ ΟΣΟ ΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟ "ΑΔΕΙΑΣΜΑ" ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΑΓΚΥΡΑ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ; Ε ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΠΟΝΑΕΙ, Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ (ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ) ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΙΑ ΓΑΤΑ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΗ. ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΗ ΓΑΤΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΗΔΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑ ΚΑΜΙΑ, ΠΡΟΟΔΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ; ΜΗΔΕΝΙΚΗ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ Η ΓΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΟΥΤΕ ΜΠΡΟΣ ΟΥΤΕ ΠΙΣΩ, ΜΟΝΗ ΑΜΥΝΑ; ΝΑ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΕΙ. ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
ΣΥΜΦΩΝΩ Η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΑΠΙΘΑΝΗ ΑΛΛΑ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΣΥΜΜΑΧΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ Ε.Ε.

Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2003, 23:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥΡΚΙΑ -ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΕΑΝ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Η ΚΥΠΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΚΑΝΕ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ.

ΣΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΤΩΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΦΙΛΕ T-SEEKER.
ΑΛΛΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ARCHON ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΥΝΥΠΕΥΘΗΝΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ(ΕΑΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΦΥΣΙΚΑ).

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ.
ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ:Ο ΝΟΥΡΟΣ(ΟΥΡΑ) ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΔΕΝ ΙΣΙΩΝΕΙ(ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΖΕΤΑΙ).

ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΕΔΩ ΔΙΠΛΑ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΗΡΘΑΝ ΧΘΕΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ.
ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΛΗΣΕΙ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ Η ΚΑΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΞΑΝΕΜΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΝΩΣΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΛΕΜΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ.ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.

ΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΝΥΧΤΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΡΕΦΟΥΝ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΑΝΑΙ ΠΑΛΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΔΑΚΡΥΖΩ.ΒΛΕΠΩ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΖΟΥΣΑΝΕ ΜΑΖΙ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΙ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΟΥΝ.
ΤΩΡΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ ΤΗΣ ΕΙΣΒΟΛΗΣ.
ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 29/04/2003 23:22:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 09:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΧΑΙΡΕΤΩ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..
ΦΙΛΕ ΛΟΥΚΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ, Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΕΠΩ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ, ΦΥΣΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΝΑΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΧΡΕΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΕΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ.

ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ T-SEEKER ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ , ΕΝ ΜΕΡΗ, ΑΛΛΑ
....ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΓΚΡΙΖΟ ΛΥΚΟ...ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΕΣΤΩ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ ΟΣΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ (ΝΑΙ ΜΕΝ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΠΑΕΙ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΠΟΛΙΤΕΥΜΑ ΤΗΣ "ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ" ΓΑΡ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΝΟΧΕΣ) ΕΞ ΑΛΛΟΥ Η ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΚΑΤΑΤΡΟΠΩΣΗ ΤΩΝ ΚΟΥΡΔΩΝ (ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΛΑΟ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΙΡΑΚ) ΘΑ ΤΟΝΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΣΥΣΠΕΙΡΩΝΟΝΤΑΣ ΝΕΟ ΚΥΜΑ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΥ. ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΦΟΝΤΑΜΕΝΤΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΔΟΓΜΑΤΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ. ΟΙ ΓΚΡΙΖΟΙ ΛΥΚΟΙ ΘΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΞΑΘΛΙΩΜΕΝΟ ΛΑΟ (ΣΑΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΕΝΑΡΙΟ; ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ;)ΑΛΛΑ....ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΜΨΟΥΜΕ ΑΥΤΑ, ΕΣΤΩ ΟΤΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΗΜΙΘΑΝΗΣ ΛΥΚΟΣ, ΞΑΠΛΩΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ, ΤΡΕΜΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΕΜΑΤΟΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ; ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΛΥΚΟΥ;ΟΣΟ ΑΚΙΝΔΥΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΝΤΑΖΕΙ...ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ;
ΔΕ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΥΠΡΙΩΝ ΑΛΛΑ, ΣΥΝΑΙΣΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΥΝΟΗΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟΥ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ) ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ.
ΤΩΡΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ Η.Π.Α. , ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Η ΗΠΑ ΒΟΜΒΑΡΔΙΖΑΝ ΜΙΑ ΙΣΛΑΜΙΚΗ ΧΩΡΑ. ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΙΣΛΑΜΙΣΤΩΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΕΣ (ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΠΑ), Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΦΥΣΗ ΘΕΣΗ ΑΚΡΩΣ ΦΟΝΤΑΜΕΝΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΧΩΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΘΕΙ. ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΤΟΥ ΙΡΑΚ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ...Ο ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΣΗ ΑΝΑΤΟΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ.Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗ ΣΥΡΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ Η ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΤΗΣ ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2 ΜΕ 3 ΧΡΟΝΑΚΙΑ. ΜΟΛΙΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΑΒΙΚΑ ΚΡΑΤΗ ΑΠΟΚΟΜΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗ "ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΡΚΙΑ". ΕΩΣ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ...ΟΙ ΗΠΑ ΘΑ ΧΑΪΔΕΥΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΓΕΙΡΟΥΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ..ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ; ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ;
ΕΧΟΥΝ; ΤΙ ΛΕΤΕ; ΕΙΝΑΙ Ο ΛΥΚΟΣ ΜΙΣΟΠΕΘΑΜΕΝΟΣ; ΙΣΩΣ ... ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΥΝΑΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΣ.
ΣΥΝΑΙΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΑΣΜΩΔΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ, Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ... ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ; ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ; ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΗΣ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON


Edited by - ARCHON on 30/04/2003 09:53:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 12:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.

ΑΛΛΑ Ο ΠΡΟΣΦΥΓΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΒΟΛΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΠΡΙΟΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΛΕΟΝ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑΝ ΑΛΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ 29 ΧΡΟΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ.

ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΗ ΕΠΙΛΥΣΗ.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ.
ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?
ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ.ΟΤΑΝ Η ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΑΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟΤΕ ΤΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΧΩΡΩΝ.
ΕΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΛΥΠΑΜΑΙ.

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ.

Η ΚΥΠΡΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΗΝ ΣΤΥΗΞΗ ΟΛΩΝ ΜΑΣ.

ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΕΚΛΑΒΕΤΑΙ ΤΟ ΣΑΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ Η ΕΡΕΥΝΑ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 13:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΦΙΛΕ ΛΟΥΚΑ,
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΕΝΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΚΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΑΛΛΑ ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ, ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ. ΩΣΤΟΣΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΦΥΠΝΙΣΤΕΙ ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΗΣΟΥΜΕ ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ. Ο ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΘΝΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΗΘΗ.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΤΕΚΤΑΣ ΘΑ ΔΑΝΕΙΣΤΩ ΕΝΑΝ ΣΤΙΧΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΥΠΕΣ:
"ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΑΡΕΣ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΙ ΕΥΧΕΣ..."

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 13:32:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΑΡΧΟΝ

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΗΣΟΥΜΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ.ΣΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΖΙ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΚΥΠΡΟΣ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ.

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΓΡΑΨΕΙ?

ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ.ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 13:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON

Edited by - ARCHON on 30/04/2003 13:41:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 21:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Eχεις δίκιο... πριν μερικοοους μήνες αν με ρώταγες θα σου έλεγα ότι υπάρχουν νόμοι και δεν μπορεί να κάνει ο καθένας ότι θελει σε αυτην την γη -επιτέλους- . Αλλά τα τελευταία γεγονότα μας απέδειξαν ποιός είναι ο κυρίαρχος εδώ πέρα ... πάντως δεν είναι ο κοφι αναν ! οπότε διακαιολογημένα και εσείς είστε ακόμη επιφυλακτικοί και ακόμη θεωρείτε την τουρκία επικίνδυνη . ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να κάνει μέσα σαυτό το αδιεξοδο που έχει περιέλθει ! Πάντως εκτός απροόπτου , πιστεύω πως πρέπει να έχουμε μία συγκρατημένη αισιοδοξία παρόλαυτά .
Ευτυχώς , και κατα περίεργο τρόπο για την ιστορία της ελλάδας , ο πολιτικός κόσμος της ελλάδας είναι ενωμένος σαυτό το θεμα και αυτό ήταν πολύ σημαντικό . Εγώ έχω εμπιστοσύνη στα δυο μεγάλα κόματα σχετικά με αυτό το θεμα και πιστεύω πως τα μαθήματα της ιστορίας θα μας ωφελήσουν . αλλά δεν πρέπει να είμαστε υπερβολικά αισιόδοξοι γιατί αυτό μπορεί να καταλήξει σε βιαστικές κινήσεις που στοσ μελλοον να αποδειχτουν λανθασμένες .
Πάντως πιστεύω πως ότι είναι να γίνει, διόλου απιθανό είναι να γίνει εντος αυτου ή του επόμενου χρόνου

αλήθεια μήπως ξέρετε πότε διεξάγονται εκλογές στο ψευδοκράτος?

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2003, 23:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ
KAΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΙ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ,Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΗ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΜΕΡΙΜΝΑ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 09:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ T-SEEKER

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ.ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΡΑΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ.ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΘΑΡΗ ΘΕΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΟΥΝ ΤΧΟΝ ΠΑΓΙΔΕΣ ΤΟΥ ΝΤΕΚΤΑΣ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ ΕΑΝ ΕΙΧΕ ΣΤΗΣΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΓΙΔΑΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΤΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.

ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΕΛΘΕΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΞΗ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΟΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΕΧΕΙ ΔΕΧΤΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΑΘΩ.ΜΕΙΝΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ Η ΑΥΡΙΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΙΧΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 09:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΠΡΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ.ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΦΙΛΕ ΠΑΝ.

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΙΠΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ.ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΠΟΥ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

ΑΦΟΥ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΙΠΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ, ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΑΡΧΟΝ(ΕΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ) ΘΑ ΠΡΟΥΣΙΑΖΟΥΜΑΙ ΤΑ ΦΛΕΓΟΝΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΚΥΠΡΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΜΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ.Ο ΤΙΤΛΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΡΟΣ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΝΑΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ ΠΑΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 1700 ΜΕΛΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ, ΜΟΝΟ 5-6 ΑΤΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΕΣΤΩ ΕΛΛΙΠΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ.

ΟΣΑ ΜΕΛΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, Η ΕΣΤΩ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΙΠΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΟΛΙΤΙΚΑ(ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ ΟΜΩΣ).ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ.

ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 13:36:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
Η ΝΕΑ ΕΙΔΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 49 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ ΓΙΟΡΤΑΣΑΝ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Η ΓΙΟΡΤΗ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΩΣΙΑ ΣΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

Edited by - Loucas on 01/05/2003 13:38:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TENPELHS
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2003, 23:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TENPELHS
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΦΙΛΕ Louca ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ.
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΛΙΚΗ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΜΑΣ. ΩΣΤΟΣΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΥΟ ΟΨΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΝΑ.
1)ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΓΙΑ
ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟΨΗ.
ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΝΤΕΚΤΑΣ Η ΟΧΙ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ
2)ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ. ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΟΥΣ
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΔΟΣΙΑ???
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΙ &
ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ ?
ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟ ?
ΑΝ ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΙΝΕΤΕ Η
ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΤΕ !!!

ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ ΣΟΦΟΚΛΗΣ


ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΜ & ΝΑ ΓΡΑΦΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 00:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON
ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ
ΕΘΕΣΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΩΡΑΙΑ ΒΑΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΟΙ ΛΑΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΕΙΡΑΓΩΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΛΩ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΛΑΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΟΥ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 15:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ ΤΕΜΠΕΛΗ

ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΑΡΜΟΝΙΚΑ.ΟΠΩΣ ΖΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΞΑΛΛΟΥ.ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ.ΑΥΤΟΙ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΡΟΠΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΑΝ ΡΘΕΙΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΖΟΥΝΕ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.

ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΠΟΥ ΕΣΦΑΞΑΝ ΚΥΠΡΙΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΙ ΕΣΦΑΞΑΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΜΑΧΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ.
ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΨΕΥΣΗ.

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΦΑΓΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΝ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 21:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER
Eυχαριστώ φίλε λουκά για τα καλά σου λόγια αλλά πιστεύω πως είναι ένα θεμα που θα έππρεπε να μας ενδιαφέρει όλους μας και για να πω την αλήθεια και εγώ απορώ γιατι υπάρχει τόσο μειωμένη συμμετοχή ... στην αρχή δεν το σχολίασα πιστεύοντας ότι δεν το είχαν προσέξει αλλά τώρα... anyway...
Εγώ δυστυχώς μόνο μετά από περιπου μια εβδομάδα θα έχω πρόσβαση στο ιντερνετ και ελπίζω όταν μπω να δω και άλλα μέλη να παίρνουν μέρος...
Εχεις δίκιο σχετικα με το θεμα των πολιτικών... βλέπω πως ευτυχώς η ιστορία μας δίδαξε τελικά καποια πράγματα και έτσι ακόμη και η αντιπολίτευση στην ελλάδα δεν χειρίστηκε με μικροπολιτική σκόπο το θέμα . Είναι φανερο΄πως ο ντενκτασ ψάχνει για αφορμή να μας κατηγορήσει αλλά ευτυχώς τόσα χρόνια το έχουμε μάθει το παιχνίδι του... πιστεύω πάντως πως είναι σχεδον απίθανο να μην χάσει στις επερχόμενες εκλογές όποτε και αν γίνονται . Πρέπει επιτέλους να γίνει μία ανανέωση .
Οι τουρκοκύπριοι τίποτα δεν έχουνε να χωρίσουνε με τους ελληνοκυπριους , μέχρι πριν τριάντα χρόνια συζούσαν αρμονικά . Μεμονωμένες περιπτώσεις φανατισμού θα υπάρχουν βέβαια αλλα είναι η εξαίρεση. αναφέρεσαι σε αληλοσφαγές ... είχαν φτάσει τα πράγματα σε τετοιο σημείο ? .Αλήθεια , πόσοι τούρκοι έχουν εγκατασταθεί στην κύπρο ? Απλώς να συγκρίνουμε λίγο τους πλυθυσμους . Ομως παρόλαυτα πιστεύω πως και τους ίδιους τους τουρκους που ζουβν εκεί τους συμφέρει να ενωθουν καθως θα είναι πολίτες της ευρωπαικής ένωσης που καμία σχέση δεν έχει με την τουρκία . Πολλυ σωστά τεθηκε επίσης το θεμα της χειραγώγησης του λαου στην τουρκία που δυστυχώς το μείγμα ισλαμισμού , χαμηλού βιοτικού επιπέδου και μορφωτικού επιπέδου μπορει να είναι εκρηκτικό . Ας ελπίσουμε οι πολιτικοί να φερθουν ώριμα ...εγώ τους στρατιωτικούς φοβάμαι που κρατουν την τουρκία σε αυτο το σημείο που βρίσκεται ενω με την θεση της θα μπορούσε να ήταν σε πολύ καλύτερο επίπεδο . Η μη ύπαρξη δημοκρατίας πάντα προκαλεί καμψη της πορείας μιας χώρας .
Ομως βέβαια ας κοιτάξουμε λίγο και την οπτική του ντενκτας... εγώ πιστεύω πως οποιοσδήποτε από μας ήταν στη θεση του δεν θα ήθελε λύση γιατί αναπόφευκτα θα βρισκο΄ταν σε υποδεεστερη θεση είτε βραχυπρόθεσμα είτε μακρυπρόθεσμα . αυτό γιατί όταν αναμειχθούν οι πληθυσμοί οι ελληνοκύπριοι λόγω του μεγαλύτερου πλούτου και επιπεδου τους θα υπερισχύσουν. οι τουρκοι θα είναι όπως έχουν πολλοι στην ελλάδα τους αλβανούς , για τα χωράφια κκλπ... Δεν συγκρίνονται οι ελληνοκύπριοοι με τους τούρκους . Ομως ότι και να κάνει τα πράγματα ευτυχω΄ς έχουν πάρει το δρόμο τους ( τον δίκαιο δρόμο) ...


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 01:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΦΙΛΕ T-SEEKER

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΕΜΑ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΜΙΚΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ.
ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ?

ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ Π[ΙΘΑΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ.

1)ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.

2)ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.

3)ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.

ΑΡΑ..............................................................

ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΦΙΛΕ T-SEEKER ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΟΥ ΕΠΙΔΥΚΝΕΙΗΣ.

1)ΡΩΤΑΣ: Μεμονωμένες περιπτώσεις φανατισμού θα υπάρχουν βέβαια αλλα είναι η εξαίρεση. αναφέρεσαι σε αληλοσφαγές ... είχαν φτάσει τα πράγματα σε τετοιο σημείο ?

ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ 60ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ 74 ΥΠΗΡΞΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΦΑΓΕΣ ΚΥΡΟΛΕΧΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΑΜΑΧΟΥ ΠΛΥΘΗΣΜΟΥ.ΜΙΛΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΤΗΚΑΝ ΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ.
ΟΙ ΠΛΕΙΣΤΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΓΝΩΟΥΜΕΝΟΙ.


2)ΡΩΤΑΣ:.Αλήθεια , πόσοι τούρκοι έχουν εγκατασταθεί στην κύπρο ?

ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΠΙΚΟΙ ΜΕΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ.ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΡΙΘΜΟ.ΚΑΠΟΥ 250 ΧΙΛ.
ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΞΕ.ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΠΙΚΟΙ ΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ.ΟΧΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ. ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΚΥΠΡΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΥΠΡΙΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΤΟΤΕ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ.ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Η ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΑΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ Ο ΕΠΙΚΟΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΙΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ.


ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΨΕΥΔΟΚΡΑΤΟΣ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ.Ο ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣΤΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ.ΜΙΑ ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΡΟ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.ΜΙΛΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΟΥΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΕΙ ΣΕ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ ΝΗΣΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 12:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Γεια σας.

Φίλε "Loucas" θα ήθελα να σου πω να μην απογοητεύεσαι για το ότι υπάρχει μικρή συμμετοχή στο θέμα αυτό. Δεν σημαίνει ότι ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται

Υπάρχουν topics που άνοιξαν με θέμα το Κάρμα-Μοίρα, τον Θάνατο, κ.α. Λες να μην ενδιαφέρεται όλος ο κόσμος για αυτά τα θέματα. Κι όμως η συμμετοχή δεν ήταν ανάλογη του αναμενόμενου ενδιαφέροντος.

Νομίζω ότι οι περισσότεροι, ειδικά αυτοί που κατοικούν στην Ελλάδα τα έχουν και λίγο χαμένα με αυτά που γίνονται τον τελευταίο καιρό και δεν γνωρίζουν τι θέση να πάρουν και τι να πιστέψουν. Υπήρξαν σημαντικά ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα τον τελευταίο χρόνο. π.χ.

  • Μια πιο φιλική σε εμάς κυβέρνηση της Τουρκίας κι όμως αποδεικνύεται δέσμια των στρατηγών.

  • Ο πόλεμος στο Ιράκ και η θέση της Τουρκίας, αποδυναμωμένη, θα υπάρξει επιδείνωση των σχέσεών μας για να αποδείξουν οι στρατηγοί ότι κάνουν κουμάντο;

  • Σχέδιο Ανάν, θα το δεχτούν; Ναι, μάλλον. 'Οχι; Γιατί; Τι πήγε στραβά; Οι τουρκοκύπριοι με ποιον είναι; Με εμάς; Αν, ναι γιατί ακόμα αφήνουν τον Ντενκτάς στην θέση του;

  • Μπήκε η Κύπρος στην Ε.Ε. Να χαρούμε; Ναι, αλλά όχι πολύ, γιατί θα δώσουμε την αφορμή στον Ντενκτάς να ανάψει τον φθόνο στους Τουρκοκύπριους για τους Ελληνοκύπριους.

  • Ο Ντενκτάς ανοίγει τα σύνορα. Γιατί; Τον πίεσαν; Αν, όχι γιατί τώρα το παίζει καλός; Για να κερδίσει πολιτικά; Μα, γιατί; Ίσα, ίσα φέρνει πιο κοντά τους Ελληνοκύπριους και τους Τουρκοκύπριους; Τους φέρνει όπως πιο κοντά για καλό ή για κακό; Ποιος ξέρει; Μα, καλύτερα από όλους οι ίδιοι οι Ελληνοκύπριοι και οι Τουρκοκύπριοι

Καταλαβαίνεις ότι το θέμα μάς φέρνει σε αμηχανία; Δεν μας κάνει κουράγιο να μιλήσουμε γιατί τα πράγματα είναι τόσο ρευστά και κρίσιμα που πολλοί προτιμάμε να ακούσουμε, να συλλογιστούμε και να περιμένουμε.

Μην απογοητεύεσαι. Μας διαβάζουν εκατοντάδες. Ακόμα και να μην συμμετέχουν είναι μαζί μας και προβληματίζονται μαζί μας.

Ενδιαφέρονται; Ναι, πολύ. Αλλά, για τους παραπάνω λόγους, μάλλον, τα έχουν λίγο χαμένα, όπως εγώ, και περιμένουν να ακούσουν αυτούς που τα ζουν όλα αυτά στο δικό τους πετσί.

Και μία είδηση : Οι εκλογές στο ψευδοκράτος γίνονται στον Δεκέμβριο αυτού του χρόνου.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 14:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ THOTH.

ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΘΑ ΔΕΚΤΩ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ Η ΟΧΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ.

ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΑ ΚΑΤΕΧΟΜΕΝΑ.

ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΩΝ ΕΞΕΛΙΞΕΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΥΛΟΓΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΥΣ.
ΟΜΩΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΩΡΑ Ο ΝΤΕΚΤΑΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΟΤΙ ΕΧΑΝΕ ΤΗΝ ΔΗΜΟΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΟΙ ΑΡΧΙΖΑΝ ΝΑ ΞΕΣΗΚΩΝΩΝΤΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΖΕΙ ΠΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΘΕΛΕΤΕ.ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΔΩΣΩ ΑΜΕΣΑ.ΕΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ,ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
Ένα νέο που υπάρχει είναι οτι τα παιδία των εγκλωβισμένων μπορουν μεν να πάνε να δούνε τους γονείς τους αλλά δεν μπορούν να διανυχτερεύσουν μαζί τους.Χθές τρια παιδία απο την αγία τριάδα πήγαν να δούνες τους γονείς τους και να μείνουν το βράδυ μαζί τους.Ο ντεκτας όμως έστειλε την αστυνομία του και τους ανάγκασε να πάνε να διαμείνουν σε ξενοδοχείο στα κατεχόμενα.

Τα σχόλια δικά σας.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy
Γεια σου φίλε μου! Είμαι Κύπριος και πιστεύω ότι δεν είναι κόλπο του Ντεκτας γιατί δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς η Κύπρος έχει υπογραφθεί ως μέλος της Ευρωπα'ι'κής Ένωσης. Τώρα πια ο Ντεκτάς (που πιστεύω ότι υπάκουε σε εντολές της Τουρκίας) είναι ακινητοποιημένος, αφού και οι Ελληνοκύπριοι και οι Τουρκοκύπριοι είναι εναντίον του!

"Rocky"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 23:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas
Φίλε και συμπατριώτη Rock Boy

Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα και να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως.

Ο Ντεκτάς και η τουρκία είναι απρόβλεπτοι.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 28 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2011719
Maintained by Digital Alchemy