ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Το ταξίδι του Just A Man προς την Εν Χριστώ Ζωή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 16
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
iamblixos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 17:20:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iamblixos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Mr. Iamblixos (άντε, και διεθνής μεγάλε!)

Βλέπω ότι δεν χάνεις ούτε ευκαιρία κατηχητισμού. «xτυπάς» ανελέητα (γνώριμο εργαλείο επιβολής «συνετισμού» στους κύκλους των απολογητών Ιουδαιοχριστιανών). Μόνο που, άλλαξε τέκνο του Αβραάμ και κανένα άλλο δίσκο γιατί κατάντησες γραφική φιγούρα των forum.

Γνωρίζεις, δεν γνωρίζεις, πάντα στον χορό! Βέβαια, το….«ειδικό σου βάρος» πέφτει στο ΔΕΝ, γι’αυτό και καταλήγεις σε τετριμμένα και χιλιοειπωμένα στιχάκια περί της Χαλδαϊκής Θεουργικής αμπελοφιλοσοφίας.

Στο έχω ξαναπεί: ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙ!

Όσο για τα γελοία «επιχειρήματα» που παραθέτεις στον Helios περί της…καλής οργάνωσης των εβραιόπληκτων συλλόγων σας (τα «καρφάκια» σου εκεί στοχεύουνε), θα σου το ξανά επιθυμήσω: ΠΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΖΥΓΟΥΣ ΛΥΣΑΤΕ!

Απαγκιστρωθείτε πρώτα από τις πολυπληθείς κοσμικές εξουσίες (Ρωμαιοχριστιανικό «κεκτημένο» του καισαροπαπισμού που ΕΠΑΓΓΕΛΛΕΤΑΙ το παπαδαριό) μέσω των οποίων καταδυναστεύετε τον Ελληνικό λαό ΠΟΥ ΣΑΣ «ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ» ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΓΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΤΟΥ, περιοριστείτε στους ασιατικούς οίκους λατρείας του Γιαχβέ, ξεκολλήστε από το Υπουργείο Παιδείας, αφήστε τον κρατικό κορβανά και τότε να δούμε ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΟ ΜΕΣΣΙΑΝΙΚΟ ΜΑΝΤΡΙ ΣΑΣ.

Φορτωθήκατε (μέσω βίας και κρατικού πειθαναγκασμού ) σαν καρκίνωμα στην πλάτη του Έλληνα φορολογούμενου και μετατρέψατε την Θεουργία των Χαλδαίων μάγων σε ΕΠΙΚΕΡΔΗ ΘΕΟΚΑΠΗΛΙΑ, χέρι- χέρι με τον κρατικό προστατευτισμό, τον οποίο και ΠΑΝΤΑ υπηρετούσατε (βλέπε Τουρκοκρατία, Βυζάντιο, Χούντα και δεν συμμαζεύεται!). Μήπως η σημερινή κοσμική σας κατάντια αναφέρεται και αυτή πουθενά στα χαλκευμένα σας βιβλιαράκια? Λέω, μήπως?

Διότι, οι εικόνες που μοσχοπουλάτε στα άβουλα πρόβατα σας δεν απεικονίζουνε ούτε Υπουργεία, ούτε τράπεζες, ούτε ξενοδοχεία, ούτε χρυσοστολισμένους «Πατέρες», ούτε security παρά κάτι τσοπάνηδες εβραίους της ερήμου.

Λίγη σοβαρότητα λοιπόν κύριε ιεροκήρυκα διότι η γραφικότητα έχει και αυτή τα όρια της.

Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΚΛΙΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ,ΤΙ ΚΡΙΜΑ ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΥΜΠΑΘΗΣΑ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ,ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ [ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΤΡΑΜΠΟΥΚΩΝ ,ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ]

IAMBLIXOS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 17:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για σας και πάλι μετά από πολύ καιρό. Αν και έχω αποσυρθεί για λίγο παρακολουθώ την όλη κατάσταση.

Έχω ξανά πει ότι είμαι ένας απλός άνθρωπος. Και μπορεί να κάνω και λάθος και να μην καταλαβαίνω και πολλά.

Διάβασα τα τελευταία μηνύματα και προσπάθησα να βρω καρπούς Aγάπης. Αλλά δεν τα κατάφερα.

Θα παρακαλέσω όλα τα μέλη που καταχώρισαν μηνύματα μετά από της δύο Σεπτεμβρίου μέχρι και σήμερα, να τα διαγράψούνε.

Σας ευχαριστώ για την συνεργασία σας.

Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 15/09/2003 17:41:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΦΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
91 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 17:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 17:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το ΦΟΣ μηπως θα πρεπε να ναι φως? εκτος και αν εννοεις αλλα πραγματα .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2003, 12:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φως.

Γιατί όπως μας είπε:

Εγώ!!!, είμαι το Φως…

Αν ο Ήλιος που ανατέλλει κάθε μέρα, και φωτίζει τα πάντα, δεν μπορεί να μας φωτίσει να δούμε τις ομορφιές και την πραγματικότητα που υπάρχει γύρο μας και μέσα μας, τότε ένας δεύτερος ¨Ήλιος (Φως, ένας καινούργιος Χριστός) δεν θα άλλαζε την πραγματικότητα μας.

Αν θέλουμε μια Θέση στον Ήλιο, θα πρέπει να συμβιβαστούμε και με κανένα δύο εγκαύματα.

Είναι ένα από τα τελευταία μου μηνύματα στο Forum: H Θρησκεία της Αγάπης.

Με τη Χάρη του Τριαδικού μας Θεού θα σας ανακοινώσω τον Νέο δικτυακό κόμβο όπου θα καταγράφω το Πνευματικό μου Ημερολόγιο.

Σας ευχαριστώ όλους που με την αγάπης σας με βοηθήσατε να εξελιχτώ ένα ακόμα σκαλοπάτι πνευματικά.

Με αγαθή Αγάπη,


Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 15:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένα μου φιλαράκια.

Για σας και πάλι.

Και λέγοντας ότι στο προηγούμενο μήνυμα μου ότι θα είναι ένα από τα τελευταία, δεν προσδιόρισα πόσα ακόμα μηνύματα θα μοιραζόμουνα μαζί σας.

Γιατί η Αγάπη πάντα έχει ανοιχτή την πόρτα της.

Πρώτα ο Θεός του Σύμπαντος Κόσμου, ο Just A Man θα είναι εκεί.

Τελευταία φορά, είναι αλήθεια ότι με στεναχώρησε το γεγονός ότι κάποια μέλη βρήκαν το συγκεκριμένο Forum “Η Θρησκεία της Αγάπης” για να δημιουργήσουν εντάσεις μεταξύ άλλων μελών.

Τώρα ποια ξέρω.!!!

Ο φανατισμός και οι διαμάχες είναι και αυτές ένα κομμάτι της εξέλιξης μας. Είναι όμως, ο μόνος δρόμος που μας κρατά μόνιμα στην Γη!!!

Ας είναι.

Ο Just A Man παραμένει ένας ερευνητής. Πολλές οι αλήθειες που του έχουν αποκαλυφθεί τους τελευταίους τέσσερις μήνες.
Αλλά να θυμάστε. Ότι το δύσκολο δεν είναι να ανακαλύψεις την αλήθεια.
Το δύσκολο είναι όταν φτάσεις και βιώσεις την αλήθεια, να παραμείνεις στην κορφή της αλήθεια (Βιωματικά).

Ευλογημένο να είναι το ταξίδι της Ζωής σας μέσα στην οδό της Αλήθειας.

Να ξέρετε ότι μαθαίνουμε δεν είναι ψέματα. Απλά δεν είναι όλη η αλήθεια!!!

Υστερόγραφο: Όταν δεν απαντώ σε κάποια μηνύματα μέσω forum η μέσω e-mail, αυτό δεν γίνεται από εγωισμό η από μη συμπάθεια κάποιου μέλους.
Απλά ο χρόνος μου είναι περιορισμένος. Κάποια στιγμή θα απαντήσω σε όλα τα μηνύματα.

Σας ευχαριστώ για την ανοχή σας και την κατανόηση σας.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 17/03/2004 10:36:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MANAG
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 20:16:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MANAG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ΙΩΑ δ,16. Ο Θεός είναι αγάπη και όποιος έχει αγάπη έχει το Θεό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2004, 23:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MANAG,

τόοοοοοση αγάπη πια????

"Ναί' η θεία αγανάκτησις και οργή μας περιμένει. Διότι όταν κανείς παραβή τον Μωσαϊκόν νόμον και βεβαιώσουν την παράβασιν αυτή δύο ή τρείς μάρτυρες, αυτός χωρίς επιείκειαν ΘΑΝΑΤΩΝΕΤΑΙ" (εβραίουςΙ'28)

Ας ελπίσουμε να μην μας βρεθεί τουλάχιστον κανένας......ψευδομάρτυρας!!!

Αϊντε, αϊντε καημένη Ελλάδα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VAIHINGER
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
203 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 01:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VAIHINGER  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος VAIHINGER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΣ ΘΕΩΡΙΑ Ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΓΑΠΗ.ΟΜΩΣ, ΟΙ ΑΝΑ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΥ ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ, ΛΕΗΛΑΤΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΘΕΙΡΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΛΥΚΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ…..ΕΛ-ΛΑΣ, ΕΛ-ΛΗΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ…ΠΟΣΑ ΒΙΒΛΙΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ? ΠΟΣΟΥΣ ΦΤΩΧΟΥΣ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΠΟΛΥΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ?

ΠΒ*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MANAG
Μέλος 1ης Βαθμίδας


87 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 09:21:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MANAG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Χριστός είπε κόλλησε το αυτί του φρουρού που διέπραττε μαζί με τους υπόλοιπους τη μεγαλύτερη αμαρτία όλων των εποχών. Θέλετε μεγαλύτερη απόδειξη της αγάπης που δίδαξε? Μιμητές μου γίνετε είπε.. Η θανατική ποινή που ίσχυε ως τότε καταργήθηκε όταν είπε "ο αναμάρτητος πρώτος το λίθω βαλέτω".
Όσο για τους αμαρτωλούς χριστιανούς (στο όνομα μόνο), δε συμφωνώ με τα έργα τους. Συμφωνώ με τους χριστιανούς που αγωνίζονταν να μοιάσουν στο Χριστό.
Όσο για τον πολιτισμό του Βυζαντίου που αποτελεί αντικείμενο θαυμασμού ακόμη και σήμερα όπως και ο αρχαίος ελληνικός βέβαια. Η διαφορά των δύο θρησκειών που επικρατούσαν κατα τις 2 αυτές εποχές του ελληνισμού ήταν ότι ο 12θεισμός δίδασκε τη βαρβαρότητα, ήταν η πίστη τους, σε αντίθεση με το χριστιανισμό που την καταδίκαζε...
Διαβάστε και τα πολύ ενδιαφέροντα
http://www.geocities.com/anonymos_apologitis/gr/arxaiatot.htm
http://www.geocities.com/anonymos_apologitis/gr/ancient/thisies.htm
και
http://www.geocities.com/anonymos_apologitis/gr/ancient/filosof-dioks.htm


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 10:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MANAG,

όποιος βουτάει για πολύ καιρό στα εβραϊκά λασπόνερα φίλτατε και βάρβαρους Ελληνες βλέπει αλλά και....ρομφαίες θα δέι!!

Είναι ηλίου φαεινότερο ότι εκτός απο το σαπισμένο δακανίκι του "Απολογητή" που προσπαθείς να κρατηθείς ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Τι να πω, απλά προσπάθησε, που ξέρεις μπορεί να ακούσει και κανένας...

Την ίδια στιγμή που η εβραιόπληκτη σχολή σας και "παιδεία" οργιάζει απο μένος κατα των Ελλήνων,έξω από εμάς, ολόκληρη η παγκόσμια διανόηση βλέπει την Ελλάδα ως μητέρα παντός αγαθού του πολιτισμού αλλά και ταυτόχρονα ως μοναδική οδό διαφυγής από τα μεγάλα αδιέξοδα της σύγχρονης ανθρωπότητας.

Μία διαφυγή που ούτε με «εξωκόσμιες αλήθειες» μπόρεσε ποτέ έστω και να προσεγγιστεί (Βυζαντινός μεσαίωνας-οπισθοχώρηση της επιστήμης του ελεύθερου λόγου και της φιλοσοφίας-καταστροφές άλλων πολιτισμών κτλ) αλλά ούτε και προσφέρει ακόμα και στις μέρες μας τίποτε άλλο εκτός από πόλεμο στο όνομα του κοινού-Θεού-Γιαχβέ, εξαθλίωση και ατελείωτο αίμα.

Αρκεί μία ματιά γύρω μας (λυσσαλέα διαμάχη Ελλαδικής και Πατριαρχείου για τα….εδάφη!) για να αντιληφθούμε ότι Η ΕΞΑΓΓΕΛΘΕΙΣΑ «ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ» ΕΠΙ 1700 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΛΑ ΕΜΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΨΥΧΕΣ!

Ένας άξιος εκφραστής της διανόησης, ο Βιλαμόβιτς, είπε σχετικά: «κάθε λαός είναι υπερήφανος για την πνευματική του κτήση. Αλλά η ελληνική φυλή στέκεται ψηλότερα από κάθε άλλη, διότι έχει τούτο το προσόν, να είναι η μητέρα παντός πολιτισμού».
Και η οικουμενικότητα αυτού του πολιτισμού ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να συγχέεται ούτε με «εξωκόσμιες αλήθειες» αλλά ούτε και με εκφραστές αυτής της δοτής «αλήθειας». Και ας λέγονται αυτοί «Γέροντες», «Αγιοι» η οτιδήποτε άλλο.


Ποιο είναι άραγε το όφελος με το να παραχαράζουμε, να εγκληματούμε στο σώμα της Ελληνικής ιστορίας, θέλοντας να «εξελληνίσουμε» ΟΛΑ τα ιουδαϊκά πρότυπα και ιδεολογίες? (Βυζάντιο, χριστιανισμό, ενίοτε και…….τον ίδιο τον Ιησού!!)

Ποιο το όφελος από την ακύρωση της πνευματικής μας κληρονομιάς? Διότι, πολύ απλά, η έντεχνη νοθεία και η εμμονή μας σε έναν παράλογο και αφύσικο κόσμο μίας ιουδαϊκής φαντασίωσης, ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΕΠΙΦΕΡΕΙ. Και αυτό και ζούμε καθημερινά.

Είναι φυσικό και επόμενο λοιπόν να βλέπεις βαρβαρους και τα σχετικά. Αυτό ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ!

Βέβαια, όλες αυτές τις «παραδόσεις» που επικαλείσαι τόσο εσύ όσο και το φερέφωνο που μελετάς τις κληρονομήσαμε ως ένα επακόλουθο της ρωμιοσύνης. Ουσιαστικά μία «παράδοση» που είναι προϊόν ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΑΙΩΝΩΝ, και έφτασε στα χέρια μας ως……Ελληνικό Βυζάντιο!

Όση ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΗΤΑ αποπνέει η «εξ αποκαλύψεως αλήθεια» άλλο τόσο αποπνέει και το «Ελληνικό» Βυζάντιο……….

Αλήθεια, ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο "ΑΠΟΛΟΓΗΤΗΣ"? Μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις ΓΙΑΤΙ κρύβεται ένας "καλός χριστιανός"? Ντρέπεται άραγε ή φοβάται περισσότερο?

Αϊντε, αϊντε ρε καημένε.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2004, 12:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και πάλι.

Καταλαβαίνω απόλυτα με ποια συναισθήματα καταχωρείται ένα άρθρο από όλους. Ακόμα και από μένα προσωπικά.

Μην περιμένετε όμως να έχετε επικοινωνία με τον αόρατο κόσμο, όσο θα είστε διχασμένοι, φανατισμένοι γεμάτοι με συνθήματα θυμού και οργής.

Είμαστε στο έτος 2004. Η ερώτηση που πρέπει να κάνει ο καθένας στον εαυτό του είναι;

Με το να ζω στο παρελθών 1000 χρόνια πίσω, 2000 χρόνια, 3000 χρόνια, 4000 χρόνια πίσω, αυτό μας πάει μπροστά?

Και αυτό απευθύνετε και σε όλους μας με πρώτο εμένα.

Σε όποιο μονοπάτι και αν είναι. Του Χριστιανισμού, του Βουδισμού, του Αρχαίου Ελληνικού Πνεύματος και σε οποιαδήποτε άλλο μονοπάτι.

Όποιος θέλει να ανέβει στον ουρανό και δεν θέλει να κάνει βόλτες πάνω κάτω, θα πρέπει να ξανά προσδιορίσει την πορεία του.

Είναι πολλά τα στραβά σε όλες τις Θρησκείες Παγκόσμια. Και αυτό είναι παραδεχτώ από όλους!!!

Μάθετε να διδάσκετε με το παράδειγμα σας, και όχι με την Ιστορία.

Πραγματικά πολλές φορές ντρέπομαι που είμαι Έλληνας και Χριστιανός.
με την συμπεριφορές που βλέπω γύρο μου.

Θα πρέπει να αρχίσουμε όλοι να σεβόμαστε την διαφορετικότητα των άλλων σε όποιο μονοπάτι και αν είναι.

Τελικά αυτό που βλέπουμε στην τηλεόραση στα διάφορα παράθυρα δεν απέχει και πολύ από αυτά που διαβάζουμε στα forum.

Θα σας παρακαλούσα να μην ξανά καταχωρίστε μηνύματα με διαμάχες και αντιπαλότητες.

Και το τελευταίο που θα ήθελα να παρακαλέσω.

Οι ομάδες που θα μιλήσουν στην Ημερίδα θα είναι από πολλές σχολές
και δεν έχουν να κάνουν με τον Ορθόδοξο Χριστιανισμό.

Είναι εγωιστικό να θέλετε να περάσετε τα πνευματικά σας πιστεύω
και να αφήσουμε να χαθεί η ενημέρωση της Ημερίδας.

Ας ενηλικιωθούμε όλοι πνευματικά και ας αφήσουμε να ενημερωθούν όλα τα μελή για την Ημερίδα.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

"Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά."

Edited by - Just_A_Man on 17/03/2004 10:38:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2004, 20:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νομίζω ότι ματαιοπονεί η ανθρωπότητα εδώ και πολλά χρόνια.

Μάθετε να αποδέχεστε τα πνευματικά πιστεύω κάθε ψυχής.

Αφού ο Θεός του Σύμπαντος Κόσμου το επιτρέπει η κάθε ψυχή να έχει το αυτεξούσιο και να αποφασίζει για την ουσία της, ας γίνει το θέλημα του ως εν Ουρανών και επί της Γης.

Πιστεύω ότι θα νιώθει πιο χαρούμενος ο Θεός του Σύμπαντος Κόσμου όπως και ο Just A Man με το να δηλώνει ένας άνθρωπος ότι είναι άθεος αλλά η καρδιά του, το κέντρο της ψυχής του, να είναι γεμάτο από αγάπη. Αγάπη στις σκέψεις του, αγάπη στα λόγια του και στις πράξεις του.

Καθώς επίσης από τους οπαδούς της εκάστοτε θρησκείας θα είναι πιο απογοητευμένος και λυπημένος που ενώ πρεσβεύουν το θέλημα του, οι σκέψεις τους, τα λόγια τους, και οι πράξεις τους μόνο αγάπη δεν
πραγματώνουν.

Όπως έχει πει και γλυκός μας Χριστός ακάθαρτα δεν είναι αυτά που τρώει ο άνθρωπος αλλά αυτά που βγάζει από το στόμα του, την πένα του…

Η μόνη θρησκεία που υπάρχει είναι η Αγάπη.

Μάθετε να κάνετε Υπέρβαση!!! του οποιουδήποτε πνευματικού σας πιστεύω, για χάρη της Αγάπης.

Αν θέλουμε να φτάσουμε στο Φως, να επικοινωνήσουμε με τον αόρατο κόσμο θα πρέπει να φύγει ο εγωισμός από τις καρδιές μας.

Προσωπικά το βίωσα μέσα από την Αγάπη για τον γλυκό μας Χριστό.
Όποιος αληθινά αγαπάει τον Χριστό, Αγαπάει ότι Αγάπησε και ο Χριστός.
Αγαπάει την Ανθρωπότητα. Και κάνει Υπέρβαση και το Ιερό Ευαγγέλιο για χάρη της Αγάπης!!!

Εύχομαι ολόψυχα να βιώσει η κάθε ψυχή την αγάπη στην καρδιά της σε όποιο πνευματικό μονοπάτι και αν είναι.

Ακόμα και ένας άθεος έχει πνεύμα. Έχει πνευματικά πιστεύω. Δεν πιστεύει πουθενά. Αλλά έχει Πίστη!!! Και είναι αποδεχτό.

Και για να ολοκληρώσω. Κάποτε ένα άθεος για να αποδείξει ότι δεν υπάρχει Θεός πιάνει και γράφει ένα γράμμα στο θεός και του λέει:

“Αν υπάρχεις, να μου το αποδείξεις. Γράψε κάτι πάνω στο χαρτί”.
Το αφήνει πάνω στο τραπέζι και πάει για ύπνο. Την επόμενη μέρα ξυπνάει, κοιτάει το χαρτί, δεν βλέπει τίποτα. Θύμωσε πολύ. Πιάνει το στυλό και τραβάει ένα μεγάλο Χ στο χαρτί.
Και λέει τώρα ποια είμαι σίγουρος όλο χαρά και υπερηφάνεια.
Και εκείνη την στιγμή ακούγεται μια φωνή εξ Ουρανού να του λέει.
Μόλις διέγραψες το Θεό με το σημείο του Σταυρού!!!
Οπού υπάρχει Σταυρός υπάρχει Θεός. Όπου υπάρχει Σταυρός υπάρχει Ζωή!!!

Ευλογημένο να είναι το ταξίδι της κάθε ψυχής στο μονοπάτι της Αγάπης.
Οπού και αν πιστεύετε.
Προσωπικά το ότι δεν είναι όλοι Χριστιανή, αυτό δεν με ενοχλεί.
Φτάνει που τους έχουμε με Αγάπη στην καρδιά μας και στην προσευχή μας.

Να είστε καλά συνοδοιπόροι μου. Ευλογημένες να είναι οι σκέψεις μας, τα λόγιας μας, οι γραφές μας και οι πράξει μας.

Παρακαλώ διαβάστε το μήνυμα που έχω καταχωρήσει στης
27/01/2004 : 15:14:37 για την Ημερίδα από εμένα προσωπικά.

Παρακαλώ μέχρι της 29-2 να μην καταχωρίσετε κάποιο μήνυμα.

Σας ευχαριστώ.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 30/01/2004 20:42:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 11:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε θρησκεία θα σήμαινε αγάπη,αν σ'αυτήν την αγάπη πιστεύαμε όλοι μας.
Ποια αγάπη βρε παιδιά?Εδώ σκοτωνόμαστε στο όνομά της.
Τί μου φταίει η οποιαδήποτε θρησκεία, όταν εγώ είμαι στενόμυαλος και εγωιστής?
Λέω για να πω...Λέω για να πείσω.Λέω για να αποδειχτεί ότι εγώ είμαι σωστός.
quote:
Νομίζω ότι ματαιοπονεί η ανθρωπότητα εδώ και πολλά χρόνια.

Μάθετε να αποδέχεστε τα πνευματικά πιστεύω κάθε ψυχής.



Εδώ είναι η αγάπη!!


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 12:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κάθε θρησκεία θα σήμαινε αγάπη,αν σ'αυτήν την αγάπη πιστεύαμε όλοι μας.
Ποια αγάπη βρε παιδιά?Εδώ σκοτωνόμαστε στο όνομά της.
Τί μου φταίει η οποιαδήποτε θρησκεία, όταν εγώ είμαι στενόμυαλος και εγωιστής?
Λέω για να πω...Λέω για να πείσω.Λέω για να αποδειχτεί ότι εγώ είμαι σωστός.
quote:
Νομίζω ότι ματαιοπονεί η ανθρωπότητα εδώ και πολλά χρόνια.

Μάθετε να αποδέχεστε τα πνευματικά πιστεύω κάθε ψυχής.



Εδώ είναι η αγάπη!!


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>



Αλληλεπίδραση + Ελευθερία = Αγάπη + Δικαιοσύνη + Αρμονία = Ειρήνη.

Αγαπητή Ελευθερία.

Μόνο όταν η ανθρωπότητα θα συνυπάρχει και θα αλληλεπιδρά ελεύθερα
ο ένας με τον άλλο τότε θα φτάσουμε στην πηγή της Αγάπης.
Στον Ουράνιο Πατέρα μας. Στην Μονάδα.


Ο καλός Paulo Coelho μας χάρισε σήμερα Σάββατο το παρακάτω.

Η Αγάπη.

Όταν σας καλέσει η Αγάπη, να αποδεχτείτε το κάλεσμα της,
ακόμα κι αν ο δρόμος είναι σκληρός και δύσκολος.

Και όταν ανοίξουν τα φτερά της, να παραδοθείτε, παρόλο που το σπαθί που βρίσκεται κρυμμένο μέσα τους θα προκαλέσει τελικά πληγές.

Και όταν η Αγάπη λέει κάτι, να την πιστεύετε, ακόμα και αν η φωνή της καταστρέφει τα όνειρα σας όπως καταστρέφει ο βοριάς τους κήπους.

Γιατί η Αγάπη δοξάζει και σταυρώνει. Κάνει τα κλαδιά να μεγαλώνουν και τα κλαδεύει. (Παιδαγωγεί – Κάθαρση)

Δουλεύει τους ανθρώπους ώσπου να γίνουν εύκαμπτοι και εύπλαστοι. Τους ψήνει σε Θεία Φλόγα για να μπορέσουν να μετατράπουν σε καθαγιασμένο άρτο, ο οποίος θα καταναλωθεί στο συμπόσιο του Θεού.

Ωστόσο, αν φοβάστε και θέλετε από την Αγάπη μόνο Γαλήνη και Ευχαρίστηση, είναι καλύτερο να απομακρυνθείτε από την πόρτα της και να ψάξετε να βρείτε ένα κόσμο, στον οποίο να μπορείτε να γελάτε, αλλά χωρίς να είστε πολύ χαρούμενοι, καιν να κλαίτε, χωρίς να χύνετε όλα σας τα δάκρυα.
(Και αυτό είναι Ταπείνωση, Καθαρή Συνείδηση εκπλήρωση της συνειδητότητας μας για την υπάρξει μας).

Η Αγάπη δεν είναι τίποτα και δεν ζητάει τίποτα, εκτός από εσάς τους ίδιους. Η Αγάπη δεν κατέχει και δεν κατέχεται γιατί είναι από μόνη της αρκετή.

Και μην προσπαθήσετε να κατευθύνετε την πορεία της Αγάπης, αν η Αγάπη σας κρίνει άξιους, Θα σας κατευθύνει εκείνη εκεί που πρέπει να φτάσετε.!!!


Ας είναι Ευλογημένο το ταξίδι μας στο μονοπάτι της Αγάπη.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά."

Edited by - Just_A_Man on 31/01/2004 12:02:58

Edited by - Just_A_Man on 31/01/2004 12:05:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 12:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο καλός Paulo Coelho μας χάρισε σήμερα Σάββατο το παρακάτω.

Η Αγάπη.

Όταν σας καλέσει η Αγάπη, να αποδεχτείτε το κάλεσμα της,
ακόμα κι αν ο δρόμος είναι σκληρός και δύσκολος.

Και όταν ανοίξουν τα φτερά της, να παραδοθείτε, παρόλο που το σπαθί που βρίσκεται κρυμμένο μέσα τους θα προκαλέσει τελικά πληγές.

Και όταν η Αγάπη λέει κάτι, να την πιστεύετε, ακόμα και αν η φωνή της καταστρέφει τα όνειρα σας όπως καταστρέφει ο βοριάς τους κήπους.

Γιατί η Αγάπη δοξάζει και σταυρώνει. Κάνει τα κλαδιά να μεγαλώνουν και τα κλαδεύει. (Παιδαγωγεί – Κάθαρση)

Δουλεύει τους ανθρώπους ώσπου να γίνουν εύκαμπτοι και εύπλαστοι. Τους ψήνει σε Θεία Φλόγα για να μπορέσουν να μετατρέπουν σε καθαγιασμένο άρτο, ο οποίος θα καταναλωθεί στο συμπόσιο του Θεού.

Ωστόσο, αν φοβάστε και θέλετε από την Αγάπη μόνο Γαλήνη και Ευχαρίστηση, είναι καλύτερο να απομακρυνθείτε από την πόρτα της και να ψάξετε να βρείτε ένα κόσμο, στον οποίο να μπορείτε να γελάτε, αλλά χωρίς να είστε πολύ χαρούμενοι, καιν να κλαίτε, χωρίς να χύνετε όλα σας τα δάκρυα.
(Και αυτό είναι Ταπείνωση, Καθαρή Συνείδηση εκπλήρωση της συνειδητότητας μας για την υπάρξει μας).

Η αγάπη δεν είναι τίποτα και δεν ζητάει τίποτα, εκτός από εσάς τους ίδιους. Η αγάπη δεν κατέχει και δεν κατέχεται γιατί είναι από μόνη της αρκετή.

Και μην προσπαθήσετε να κατευθύνετε την πορεία της αγάπης, αν η αγάπη σας κρίνει άξιους, Θα σας κατευθύνει εκείνη εκεί που πρέπει να φτάσετε.!!!


Πληροφοριακά αυτό δεν είναι Κοέλο. Είναι από ένα ποίημα του Χαλίλ Γκιμπράν από τον "Κήπο του Προφήτη"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2004, 12:14:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Ο καλός Paulo Coelho μας χάρισε σήμερα Σάββατο το παρακάτω.

Η Αγάπη.

Όταν σας καλέσει η Αγάπη, να αποδεχτείτε το κάλεσμα της,
ακόμα κι αν ο δρόμος είναι σκληρός και δύσκολος.

Και όταν ανοίξουν τα φτερά της, να παραδοθείτε, παρόλο που το σπαθί που βρίσκεται κρυμμένο μέσα τους θα προκαλέσει τελικά πληγές.

Και όταν η Αγάπη λέει κάτι, να την πιστεύετε, ακόμα και αν η φωνή της καταστρέφει τα όνειρα σας όπως καταστρέφει ο βοριάς τους κήπους.

Γιατί η Αγάπη δοξάζει και σταυρώνει. Κάνει τα κλαδιά να μεγαλώνουν και τα κλαδεύει. (Παιδαγωγεί – Κάθαρση)

Δουλεύει τους ανθρώπους ώσπου να γίνουν εύκαμπτοι και εύπλαστοι. Τους ψήνει σε Θεία Φλόγα για να μπορέσουν να μετατρέπουν σε καθαγιασμένο άρτο, ο οποίος θα καταναλωθεί στο συμπόσιο του Θεού.

Ωστόσο, αν φοβάστε και θέλετε από την Αγάπη μόνο Γαλήνη και Ευχαρίστηση, είναι καλύτερο να απομακρυνθείτε από την πόρτα της και να ψάξετε να βρείτε ένα κόσμο, στον οποίο να μπορείτε να γελάτε, αλλά χωρίς να είστε πολύ χαρούμενοι, καιν να κλαίτε, χωρίς να χύνετε όλα σας τα δάκρυα.
(Και αυτό είναι Ταπείνωση, Καθαρή Συνείδηση εκπλήρωση της συνειδητότητας μας για την υπάρξει μας).

Η αγάπη δεν είναι τίποτα και δεν ζητάει τίποτα, εκτός από εσάς τους ίδιους. Η αγάπη δεν κατέχει και δεν κατέχεται γιατί είναι από μόνη της αρκετή.

Και μην προσπαθήσετε να κατευθύνετε την πορεία της αγάπης, αν η αγάπη σας κρίνει άξιους, Θα σας κατευθύνει εκείνη εκεί που πρέπει να φτάσετε.!!!


Πληροφοριακά αυτό δεν είναι Κοέλο. Είναι από ένα ποίημα του Χαλίλ Γκιμπράν από τον "Κήπο του Προφήτη"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"



Σε ευχαριστούμε καλέ μας συνοδοιπόρε.
Προσωπικά το διάβασα σήμερα για πρώτη φόρα από την στήλη του Paulo Coelho στον ταχυδρόμο.
Και αισθάνθηκα την χαρά να το μοιρασθώ με όλους.
Αλλά και τη σημασία μπορεί να έχει το ποιος μας το λέει. Και από ποιον το πρώτο ακούμε.
Μακάρι να αξιωνόμαστε πάντα να είμαστε γεμάτοι από Αγάπη βιωματικά.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία που με Αγάπη μοιράστηκες μαζί μας.
Ευλογημένη να είναι η μέρα μας γεμάτη Αγάπη.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 31/01/2004 12:15:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 22:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντα μου άρεσαν τα παραμύθια. Μόνο που όταν ήμουνα μικρός δεν αξιώθηκα να τα ακούσω.
Από το να θέλω την Αυτό-Δικαίωση=Εγωισμό στην Ζωή μου προτιμώ, τα Παραμύθια.

Πάντα το τζάκι προσφερόταν για τον Παππού και την Γιαγιά για να διαβάζουν παραμύθια στα εγγόνια τους.
Μια βραδιά καθόταν ο εγγονός με τον Παππού του στο τζάκι. Και σε μια στιγμή ο εγγονός ρωτάει τον παππού του;
Παππού, πες μου για τον Αδάμ και την Εύα.
Ένταξη λοιπόν. Και αρχίζει ο παππούς.

Μια φορά και ένα καιρό ήταν οι πρωτόπλαστοι στο Παράδεισό (Αγνότητα-Αθωότητα, Τέταρτη Συνειδητότητα-Τέταρτο Ενεργειακό κέντρο της Δημιουργίας).

Και ενώ ζούσαν ανέμελα την ύπαρξη τους, ένα μικρό φιδάκι ο Δια-μαντής πάνω στο Δέντρο του Καλού και του Κακού (Τρίτη Συνειδητότητα) λέει στην Εύα. Αν δοκιμάστε τον απαγορευμένο καρπό, (που ήταν το να έρθουν σε συνένωση με τον Αδάμ), θα γίνετε Θεοί. Γιατί από αυτή την συνένωση θα προέκυπτε ένας Νέος Άνθρωπος.

Με το που έγινε η συνένωση τους αποκόπηκαν από τον Δέντρο της Ζωής – Πέμπτη Σηνειδητότητα και προσκολλήθηκαν στην Τρίτη. Έτσι από την Τέταρτη Συνειδητότητα με το αυτεξούσιο μας αποφασίσαμε να κατέβουμε στην Τρίτη Συνειδητότητα. Από την Αγάπη στο Φόβο.

Η ουσία τους πήρε μορφή. Από εκεί που ήταν ασώματοι σαν τους Αγγέλους, πήραν την μορφή της φθοράς. Καθετή πού έχει μορφή έχει και φθορά. Για αυτό και ντράπηκαν οι πρωτόπλαστοι και κρύφτηκαν μόλις είδαν το σώμα τους ότι πήρε μορφή.

Σε κάθε τι ζωντανό που έχει μορφή υπάρχει, μέσα του το δηλητήριο του Θανάτου. Για αυτό και κάθε άνθρωπος φοβάται κάθε είδους απώλεια. Κάθε φορά που βιώνουμε μια άρνηση είναι και ένας μικρός θάνατος.

Μόνο όταν ζούμε με Αγάπη δεν φοβόμαστε το θάνατο. Και ιδικά όταν συνειδητοποιήσου με ότι θα επιστρέψουμε στην Πηγή της Αγάπης!!!

Με το που κατεβήκαμε στην Τρίτη Σσυνειδητότητα χάσαμε την επαφή μας με την Πέμπτη Συνειδητότηα που είναι ο Ανώτερος μας, Άγιος και Αγγελικός μας Εαυτός (Φύλακα Άγγελο μας). (Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αξίωση για ένα άνθρωπο από το να έρθεις σε επικοινωνία με τον Φύλακα Άγγελο του).


Στην τέταρτη συνειδητότητας υπάρχουν οι ψυχές που είναι ….
(Αν και αυτό το κομμάτι … ακόμα είναι που … κάποιες λεπτομέρειες… συν το χρόνο…)
Πόσο μεγάλη ευκαιρία είναι το Ψυχοσάββατο..


Ο Γλυκός μας Χριστός (Ένατη Συνειδητότητα) με την Αγάπη του για την Ανθρωπότητα, την Ταπείνωση του, την Υπακοή στο Θείο Σχέδιο του Πατρός μας, άνοιξε την επικοινωνία και Σωτηρία των Ψυχών μεταξύ της Τρίτης, Τέταρτης και Πέμπτης Συνειδητότητας μέσω της Σταυρικής του Θυσίας. Για αυτό και όποιος βιωματικά ενσαρκώσει το Λόγο του Θεού και Πατέρα μας (Ευαγγέλιο) αποδεσμεύετε από την Τρίτη Συνειδητότητα.

Δια μέσω της Σταυρικής μας Πορείας (Ταπείνωση και Υπακοή στο λόγο του Θεού) έρχεται η κάθαρση.

Μέσω της Προσευχής ((Η Κυριακή Προσευχή “Πάτερ Ημών”, Επτά στίχων)= (Θετικό – Ανιδιοτελή Αγάπη – Ελπίδα - Ευγνωμοσύνη)),
Εξομολόγησης (Αρνητικό - Σπάσιμο του Εγωισμού – Λουτρό κάθαρσης αρνητικών συναισθημάτων)
εναρμόνιση των πρώτων έξη κέντρων,
και μέσω της Θείας Ευχαριστίας το άνοιγμα του έβδομου κέντρου)
δηλαδή δια μέσο του Χριστού, έρχεται η αναγέννηση και η ανάσταση μας.

Παρά πολλές Ψυχές τα έχουν καταφέρει να ολοκληρώσουν το ταξίδι τους. Πολλές είναι…

Πολλές φορές μπορεί να μας δημιουργεί άγχος αυτό που πολλές φορές λέγεται Σωτηρίας της Ψυχής.

Δύο πράγματα μπορούν να βοηθήσουν μια Ψυχή να ολοκληρώσει το ταξίδι της.

Το πρώτο είναι να μην ξεχνάμε τις αμαρτίες =(Λάθος τρόπο λειτουργίας μας) μας.

Και το δεύτερο να έχουμε μνήμη θανάτου καθημερινά.

Μπορεί να φαίνονται σκληρά αυτά τα δύο, και είναι αλήθεια ότι χρειάζονται πολύ εξήγηση και ελπίζω να με συγχωρέστε που δεν μπορώ να σας γράφω πολλά.

Αν τα δύο παραπάνω τα αποδεχτούμε και τα δεχτούμε με Αγάπη τότε όλη μας η Ύπαρξη Μεταμορφώνεται.

Το μόνο που πρέπει να φροντίσου με Αγάπη είναι ο εξαγνισμός μας.

Αν και το παρακάτω το έχω ξαναγράψει, πιστεύω ότι είναι σημαντικό.

Τελικά κάθε άνθρωπος καλείτε να διαλέξει πιο Σταυρό θα σηκώσει.
Ο Θεός μας έχει δώσει την ελεύθερη βούληση να διαλέξουμε τον Σταυρό μας. Και αγάπη χωρίς ελεύθερη βούληση δεν είναι αγάπη.

Δυστυχώς πολλές φορές η Ελευθερία μεταφράζετε σαν ασυδοσία!! Η αγάπη πολλές φόρες θα πρέπει να είναι αυστηρή. (Αυστηρή: Δηλαδή αυτή που στερεί (Εγκράτεια)).

Η ελευθερία δεν είναι τίποτε άλλο από την ευκαιρία που μας έχει δώσει ο Θεός να γνωρίσουμε την αγάπη. Η αγάπη ελευθερώνει!!!

Γι' αυτό ο Θεός, θα αγαπούσε τα παιδιά Του, να ξαναβρούν την Ελευθερία να ζήσουν, την Ελευθερία των σκέψεων, την Ελευθερία του λόγου τους, και την Ελευθερία να πράξουν για να μπορέσουνε να φτάσουνε να είναι Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ.

Μόνο ο Γλυκός μας Χριστός μπορεί να μας ελευθερώσει.

Άραγε πόσο βαρύς είναι ο Σταυρός της Αγάπης, της Πραότητας, της Πίστης, του Σεβασμού για τον συνάνθρωπο μας, της Ειλικρίνειας, της Καλοσύνης, της Συμπόνιας, της Κατανόησης, της Μακροθυμίας, της Αγαθοσύνη, της Εγκράτειας, της Φιλανθρωπίας, της ενότητας με κάθε μέλος σώματος του Χριστού μας, της Συγγνώμης της, της Ελεημοσύνης, της ανιδιοτελής υπηρεσίας στον συνάνθρωπο μας (διακονία), όταν τον σηκώνομαι συνοδοιπόροι μαζί με τον Γλυκό μας Χριστό.

Μήπως τελικά το βάρος του Σταυρού που προέρχεται από το ΕΓΩ μας και την υπερηφάνεια μας, τους θυμού μας, το μίσους μας, από την τσιγκουνιά συναισθημάτων, την μικροπρέπεια, από το ψέμα, από την εξυπνάδα του πνεύματος, την εξουσία πάνω σε πράγματα και ανθρώπους, την κοσμική αθυμία, την ακαταστασία της ψυχής, την ταραχή της καρδιάς, την πονηριά, την περιέργεια, την αδιαφορία, την οργή, την πολυφαγία, την μέθη, την κακολογία, την κατάκριση, την επιθυμία των πολλαπλών και ανεξέλεγκτων σαρκικών τέρψεων, την φιλαργυρίας τον φανατισμό και αλαζονεία της ψυχής κάνουν αυτό το Σταυρό ασήκωτο?

Τελικά, ποιος είναι πιο βαρύς Σταυρός?

Μόνο όταν σηκώσεις και τους δύο Σταυρούς καταλαβαίνουμε γιατί ο Σταυρός της Αγάπης είναι ελαφρύτερος.

Αφήστε να ανθίσει μυστικά ο Γλυκό μας Χριστός στην Ζώη μας. Ας είμαστε συνοδοιπόροι. Και τότε θα είναι ελαφρύ το φορτίο του Σταυρού μας. Αυτό με λόγια δεν γίνετε να σας το εξηγήσω. Μόνο βιώνετε!!!!!!
Χίλιες φορές στη βηθλεέμ, να γεννηθεί ο Χριστός

Εντός μας αν δεν γεννηθεί (Στην καρδιά μας), ποτέ δεν θα μας σώσει…
Να μας λυτρώσει δεν μπορεί του Γολγοθά ο Σταυρός
Αν στην ψυχή μας δεν στηθεί, κι αν δεν ριζώσει.

Γιατί είναι ποια γνωστό. Ο Δ... μερικά από τα πράγματα που δεν μπορεί να έχει και να κάνει με τίποτα είναι η Ευγνωμοσύνη, η Υπακοή-Εγκράτεια και η Ταπείνωση.

Η έλλειψη Υπακοής μας (Εγκράτεια) στον απαγορευμένο καρπό μας έχει φέρει εκεί είμαστε σήμερα. Η Υπακοή-Εγκράτεια δεν είναι δήγμα αδυναμίας. Η Υπακοή-Εγκράτεια είναι μια πανίσχυρη δύναμη που οι αδύνατες ψυχές δεν μπορούν να την ακολουθήσουν. Μόνο με την βοήθεια του Γλυκού μας Χριστού μπορούμε να αποχτήσουμε αυτή την δύναμη. Γιατί είναι η Δύναμη της Υπακοής και της Εγκράτεια!!!.

Από την Πρώτη μέχρι την Τρίτη Συνειδητότηα κάνει βόλτα ο γνωστός Δ….

Ένα να θυμάστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο Θεός, μας κρύβει κομμάτια της γνώσεις γιατί δεν είμαστε Ταπεινοί !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η γνώση της ιατρική και της επιστήμης (Έκτη Συνειδητότητα - Κέντρο Εξελίξεων) είναι ένα δώρο Θεού (Θεία Χάρη-Παράταση) ώστε να μετανοήσουμε για το λάθος τρόπο λειτουργίας μας (Αμαρτίες).

Έχοντας υγεία με αυτό τον τρόπο μας δίνετε η ευκαιρία να συγχωρέσουμε όσους μας πίκραναν και μας θύμωσαν, να συμφιλιωθούμε με αυτούς που δεν έχουν τα ίδια πνευματικά πιστεύω, να Αγαπήσουμε όλους αυτούς που η λογική μας τους θεωρεί εχθρούς μας (αν και εδώ και πολλά χρόνια η Λογική, η Πίστη και ο Έρωτας δεν γνωρίζονται μεταξύ τους.) και γενικά να αγαπήσουμε και να αγαπηθούμε.

Για αυτό είναι καλύτερο να παρακαλάμε το Άγιο Θεό μας αντί να μας αυξάνει τα χρόνια της ζωής μας, την γνώση μας, την Πνευματικότητα μας, να μας αυξάνει την Αγάπη μας για τον πλησίον μας καθώς και για την φροντίδα του εαυτού μας.

Και άλλα πολλά που δεν έχω χρόνο να σας τα αναλύσω. Είμαι κουρασμένος και σαν ένας απλός άνθρωπος αισθάνομαι να χρειάζομαι ξεκούραση.

Υστερόγραφο:
Μόνο όσοι είναι παιδιά στην Ψυχή θα συναντήσουνε τον Κύριο μας. Μας το είπε, μας το υποσχέθηκε. Ήταν ξεκάθαρος.
Κάποιοι, το παραπάνω θα το διαβάσουν σαν παραμύθι. Κάποιοι θα το διαβάσουν σαν παιδιά και όχι σαν πρόβατα!!!!!
Τυχεροί και υπέρ ευλογημένοι όσοι είναι ακόμα παιδιά στην Ψυχή!!!!

Καλό Τριώδιο + Καλή Σαρακοστή = Επι-σ-τροφή (Τροφή για την Ψυχή μας) στο δρόμο της Μετανοίας (Μετά Εννοώ, Καταλαβαίνω την λάθος καθοδική μου πορεία = Καλή Ανάσταση = Δέκα εβδομάδες = 10 = 1 = Οικουμένη.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=

Edited by - Just_A_Man on 16/02/2004 17:56:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 23:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ερώτηση: Τι εστί θεός?

Απάντηση: Άνθρωπος αθάνατος!


Ερώτηση: Τι εστίν άνθρωπος?

Απάντηση: Θεός θνητός!


Ηράκλειτος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 17:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όλοι οι Πνευματικοί Αναζητητές τους αρέσει να κάνουν πνευματικές εργασίες.
Το ερώτημα που θα πρέπει να μας προβληματίσει είναι;

Αυτές τις εργασίες της κάνει για τον ίδιο προσωπικά;
Για τον πλησίον μας;
Για το Θεό. (Με ότι μπορεί να σημαίνει για τον καθένα η λέξη Θεός);
Προσωπικά η για τον Πλησίον μας;
Για το Πλησίον μας και τον Θεό;
Προσωπικά και Θεό;
Η ένα καλό συνδυασμό όλων των παραπάνω;

Η διάσταση που ζούμε, μεγάλο κομμάτι της, την γνωρίζουμε (την πραγματώνουμε) μέσω κάποιας πόλωσης.

Στην δυαδικότητα πάντα υπάρχει διαχωρισμός.

Ορατά - Αόρατα.
Κτιστές Ενέργειες - Άκτιστες Ενέργειες.
Άσπρό - Μαύρο
Ήλιος - Φεγγάρι.
Καλός – Κακός.
Άγγελοι – Δαίμονες
Μεγάλος σε Ηλικία – Μικρός σε ηλικία.
Ωραίος – Άσχημος.
Ψηλός – Κοντός.
Έλληνας – Αλλοδαπός.
Ορθόδοξοι – Καθολικοί
Αρχαίο Έλληνα – Νέο Έλληνας.
Ορθόδοξος – Αιρετικός.
Ορθόδοξή Θρησκεία – Ελληνική Θρησκεία.
Προσευχή – Διαλογισμός.
Η δικιά μου πνευματική Αλήθεια – Η δική σου πνευματική Αλήθεια.
Μορφωμένος – Αμόρφωτος.
Ταπεινός - Εγωιστής
Στρατηγός – Στρατιώτης
Πλούσιος – Φτωχός.
Δάσκαλος – Μαθητής.
Πιστός - Άπιστος.
Άσπρος – Μαύρος.
Άνδρας – Γυναίκα.
Αγάπη – Φόβος.

Και ένα σωρό άλλες πολώσεις.

Όταν τις δυαδικότητες τις κοιτάζουμε με τα μάτια της Αγάπης
τότε και μόνο τότε θα ολοκληρώσουμε το ταξίδι μας στην Αγάπη.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ανθρωπότητα, σε ότι έχει να κάνει με μας τους ανθρώπους είναι ότι δεν βλέπουμε τον πλησίον μας σαν μια Ψυχή και μόνο.


Όταν θα αρχίσουμε να βλέπουμε μόνο Ψυχές είτε στον Ουρανό είτε στην Γη τότε θα γνωρίσουμε την αληθινή Αγάπη.

Ο μεγαλύτερος Αιρετικός που μπορεί να υπάρχει
είναι αυτός που Αίρεται κατά της Αγάπης
με οποιοδήποτε τρόπο.

Μόνο όταν υπάρχει αρμονία με το Όλον θα έχουμε ένα καλό συνδυασμό όλων των παραπάνω.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=

Edited by - Just_A_Man on 16/02/2004 17:50:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 18:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δίπολα λοιπόν…

Αγάπη – Φόβος….

quote:
Όταν τις δυαδικότητες τις κοιτάζουμε με τα μάτια της Αγάπης
τότε και μόνο τότε θα ολοκληρώσουμε το ταξίδι μας στην Αγάπη.

Και όταν τα κοιτάξεις με τα μάτια του στρατιώτη/ωραίος/καλός/κακός θα ολοκληρώσεις το ταξίδι σου σαν στρατιώτης /ωραίος/καλος/κακός…..
Και λοιπόν…? Ότι θέλει να φάει κανείς (όπως είχε πει κάποια…)
quote:
Το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ανθρωπότητα, σε ότι έχει να κάνει με μας τους ανθρώπους είναι ότι δεν βλέπουμε τον πλησίον μας σαν μια Ψυχή και μόνο.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν ότι όσο αφορά τα δίπολα …..δοκιμάζοντας/υποστηρίζοντας/ αγαπώντας τον ένα πόλο (της δυαδικότητα ) ο άλλος αναπόφευκτα θα μαζέψει της δυνάμεις του στο «σκοτάδι» και θα επανέλθει (επιτεθεί) * φέρνοντας την Ισορροπία στο σύστημα….
«Ο θεός είναι αγάπη» είναι μια δοκιμασμένη φόρμουλα … αλλά που έχει προκαλέσει και μύρια κακά…. (γιατί το σύστημα πρέπει να είναι σε ισορροπία) … όπως και το «θεός ειναi δύναμη»… (που έλεγε και ο Παύλος)… τα έχουμε δει τα αποτελέσματα…
quote:
Μόνο όταν υπάρχει αρμονία με το Όλον θα έχουμε ένα καλό συνδυασμό όλων των παραπάνω.

Η αρμονία υπάρχει φίλε μου στο σύμπαν … είναι κωδικοποιημένη στο - για ένα σωματίδιο υπάρχει και ένα αντισωματίδιο .. για μια Δράση υπάρχει η Αντίδραση….
Αν θες αγάπη .. να ξέρεις θα θέσεις σε λειτουργία της δυνάμεις του Φόβου….


* πως νομίζεις ότι βγαίνουν η προφητείες και οι αποκαλύψεις… δες το έναν πόλο και μετά θα καταλάβεις τι σε περιμένει… δεν είναι δα δύσκολο…εεε?

Γιώργος
γιατί δεν δοκιμάζεις το Παν μέτρον άριστον….?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 22:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιώργο,
Με βρίσκεις σύμφωνο με τα παραπάνω.

Αυτό είναι και το μήνυμα της Αγάπης. Όπου υπάρχει αγάπη υπάρχει δικαιοσύνη, αρμονία και ειρήνη.

Όπώς είχε πει μια καλή μας φίλοι όλα είναι Γίν Γιάνγκ. Αλλά … από μόνοι μας δεν δινόμαστε να φέρουμε αυτή την ισορροπία στο Όλον.

Και αυτή η Ισορροπία θα πρέπει να περιλαμβάνει την Συμπαντική Ισορροπία την Αλλήλων Ισορροπία και την Προσωπική μας.

Ευλογημένος να είναι μέσα στους Αιώνες ο “Πρίγκιπας της Ειρήνης”.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 23:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλα πιστευετε οτι θα ερθει ποτε ο κοσμος της αγαπης. Αν θελετε εστω και λιγο να καλυτερεψετε τον κοσμο θα πρεπει να χυθει και λιγο αιμα, αναγκαστικα γιατι οι ανθρωποι παραμενουν ζωα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 20:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλα πιστευετε οτι θα ερθει ποτε ο κοσμος της αγαπης. Αν θελετε εστω και λιγο να καλυτερεψετε τον κοσμο θα πρεπει να χυθει και λιγο αιμα, αναγκαστικα γιατι οι ανθρωποι παραμενουν ζωα.


Έχεις Δίκιο. Δυστυχώς.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 21:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αγάπη δεν είναι να κοιτάζουμε ο ένας τον άλλο, αλλά να βλέπουμε μαζί προς την ίδια κατεύθυνση.
Α. Ντε Σεντ Εξιπερί

Οι παθιασμένες καταστάσεις δεν έχουν τίποτα να κάνουν με την πραγματική αγάπη.
Φ. Σαμπέο

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 07:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αγάπη δεν είναι να κοιτάζουμε ο ένας τον άλλο, αλλά να βλέπουμε μαζί προς την ίδια κατεύθυνση.
Α. Ντε Σεντ Εξιπερί

Οι παθιασμένες καταστάσεις δεν έχουν τίποτα να κάνουν με την πραγματική αγάπη.
Φ. Σαμπέο

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>


Σωστό και αυτό.
Έχει δίκιο Ελευθερία.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2004, 08:00:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Αγάπη μου για όλες τις Ψυχές είναι χωρίς διάκρισης, και είναι αυτή που με κάνει να ολοκληρώσω το ταξίδι μου προς Εκείνον.

Αποφάσισα λοιπόν τα έξης.

Με αγαθή αγάπη προς τα δύο παιδιά μας, για συμπαράσταση, ξεκινάω
την Πνευματική Νηστεία που πρότεινα στο topic "Διάβολος".

Οι προσευχές μου για Ειρήνη στις Ψυχές σας, θα σας ακολουθούνε.

Θα ξανά μπω στο Esoterica και στο Υahoo Mail μου στης 8:00 π.μ. 25/2/2004.

Το να αγαπάς κάποιον σημαίνει πως … ενδιαφέρεσαι
Μοιράζεσαι
Υπομένεις
Δουλεύεις
Αλλάζεις
-ΜΑΖΙ


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2004, 14:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Καλα πιστευετε οτι θα ερθει ποτε ο κοσμος της αγαπης. Αν θελετε εστω και λιγο να καλυτερεψετε τον κοσμο θα πρεπει να χυθει και λιγο αιμα, αναγκαστικα γιατι οι ανθρωποι παραμενουν ζωα.


Έχεις Δίκιο. Δυστυχώς.

Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Ο Ιερός Ναός της Αγάπης.
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1286&whichpage=1&ARCHIVE=


Χμ… ωραία αγάπη…

Πού σε…? όταν αρχίσεις και χύνεις αίμα … φώναξε … πληρώνομαι με την ώρα..


Γιώργος.
Στον ρόλο του πασά … από το (σφάξε με πασά μου να αγιάσω…)


Edited by - Γιώργος on 19/02/2004 15:01:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2004, 10:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, Καλή Καθαρά Τετάρτη και Καλή Σαρακοστή
Εύχομαι αυτή την Σαρακοστή το πολύτιμο Διαμάντι μας, να καλλιτεχνήσει τις Ψυχές μας


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”

Edited by - Just_A_Man on 17/03/2004 10:32:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Just_A_Man
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
766 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 15:25:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Just_A_Man  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τους αγαπημένους μας συνοδοιπόρους του Topic H Θρησκεία της Αγάπης θα ήθελα να σας Ευχαριστήσω για την συμμετοχή σας. Σας Ευχαριστούμε Εκείνος και ο Just A Man για την Αγάπη σας.

Και επειδή οι κραδασμοί της Ψυχή μου έχουν αναγεννηθεί, μεταφέρουμε λίγο πιο δίπλα σε ένα νέο Topic.

Όπως και με το Topic Ένα Παραμύθι που ήταν από τα αγαπημένα μου σαν μικρό παιδί πια δημιουργώ το Νέο μου Topic Με θέμα:
ΤΟ ΓΝΩΘΙ ΣΑΥΤΟΝ - Επιστροφή στην Αγάπη.
http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3483

Αναζήτησε Εκείνον, τον Γλυκό μας Πατέρα, Τον Κύριο Ημών Ιησού Χριστό,
και Χιλιάδες Άνθρωποι θα βρουν το Φως γύρο μας.

Το παρόν topic απευθύνετε σε παιδιά από επτά ως και δεκατεσσάρων χρόνων.

Αν κάποιος θέλει να μας καταχωρίσει ένα μήνυμα Αγάπης θα ήταν επιθυμητό να διαβάσει τα πρώτα επτά μηνύματα του topic.

Σας Ευχαριστούμε για την Αγάπη σας.


Με αγαθή Αγάπη.
Just A Man

“Ο Θεός του Κόσμου, που είναι η ΑΓΑΠΗ, ας μας έχει πάντα καλά.”
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 16 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy