ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Τεστ ΜΕΝΣΑ (Test Mensa)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 00:43:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια, συζητωντας με κατι φιλους τωρα το Πασχα για παραξενα πραγματα, στο τραπεζι επεσε το θεμα της ΜΕΝΣΑ. Για οσους δεν ξερουν, η Μενσα ειναι μια κοινωτητα ανθρωπων με πολυ υψηλο IQ.

Μου λεγανε οτι αυτη η κοινωτητα δεν ειναι αυτο που φαινετε απλως, αλλα οτι κινουν και καποια νυματα στα παγκοσμια τεκτενομενα.
Βασικα δεν ξεραμε και τιποτα το ιδιαιτερο πανω στο θεμα και εδω ειναι που ζηταω την γνωμη σας και οτι ξερετε στο θεμα αυτο.



...open minds are better minds!

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 01:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητό Alastis,
το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό σχετικά είναι μιά κάπως πρόσφατη ταινία

"τα πορφυρά ποτάμια"

ξεκινά με πολύ ενδιαφέρον, σχετίζεται με αυτά που γράφεις -ίσως-,
δυστυχώς όμως, και πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη, τελειώνει κάπως άδοξα με μιά λύση αστυνομικού θρύλερ.

Πάντως, αν δεν την έχεις δει, αξίζει να τη δεις, τουλάχιστον όσον αφορά τους προβληματισμούς που έθεσες σε αυτό το θέμα!

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 10:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες αυτόhttp://www.mensa.org.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 10:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΜΕΝΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΡΥΦΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΕΥΦΟΙΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ..ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ IQ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1171
TO SITE TOY ΜΑΚΡΙΝΟΥ ΜΑΣ ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ SITE THΣ MENSA.

ME ΑΓΑΠΗ
ARCHON


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 11:00:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AN ANAZΗΤΑΣ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΔΩ (ΣΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΠ' ΟΣΗ ΣΤΗ MENSA ... ,ΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΥΠΟΙ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΥΨΗΛΟ IQ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.
ΕΠΟΦΕΛΗΣΟΥ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ IQ ΚΑΤΑ ΤΗ ΜΕΝΣΑ

ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ, ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ, ΕΠΙΛΥΣΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΚΤΛ ΚΤΛ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΣΤ.

ΜΕΣΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ ΜΕΝΣΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ...ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΤΗ ΜΕΝΣΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ IQ ΑΣ ΠΟΥΜΕ 150. ΑΡΚΕΤΑ ΥΨΗΛΟ. Η ΠΟΣΟΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ ΣΟΥ 'Η ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΙΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ, ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕ ΓΙΑΤΙ ΝΟΙΩΘΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΧΑΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΜΟΥΝ Ο ΚΥΡΙΟΣ 150. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ Η ΜΕΝΣΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ, ΜΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ...ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ;

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 23:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλλον εθεσα το θεμα σε λαθος μερος των forum.

Με ενδιαφερει αν καποιος απο εσας γνωριζει αν παιζει κατι παραξενο με την οργανωση αυτη, τιποτα αλλο. Ατομα με υψηλοτατο ΙQ που εχουν μια κλειστη κοινοτητα και συζητουν, εκφραζουν αποψεις που προφανος δεν θα θελουν να μεινουν μονο στο τραπεζι των συζητησεων.

Φιλε ARCHON δεν με ενδιαφερει καθολου να κανω καποιο τεστ να μαθω το υψος του IQ μου, δεν με νοιαζει να ειμαι το ατομο με 150 ή με 90. Φτανει και μονο οτι βρισκω παντα λυση οταν την χρειαζομαι στη δουλεια μου ή οπουδηποτε αλλου. Οσο για τις συζητησεις εδω, αν δεν τις εβρισκα ενδιαφερον, πιστεψε με πως θα την ειχα κανει με χαλαρα αλλα καθε αλλο ,και γι' αυτο ευχαριστω ολα τα μελη του forum...

Οσο για την ταινιαρα αυτη που λες αγαπητη λιλιθ, προσεξες για ποιον λογο μαζευαν αυτα τα ατομα εκει, για να δημιουργησουν ενα ανωτερο ειδος ας πουμε αν θυμαμε καλα.

Με λιγα λογια, απλως η ιδεα μια κλειστης κοινοτητας που αποτελειτε απο ατομα με κριτηριο το IQ τους, δεν μου καθεται και τοσο καλα. Απλως αυτο...


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 00:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΥΠΟΙ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΥΨΗΛΟ IQ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΜΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.

Θα με αφήσετε ποτέ στην ησυχία μου;;


Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον,κόσμοιο τό σύμπαν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 09:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ALASTIS

ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΩΣ Η ΜΕΝΣΑ ΑΠ'ΟΣΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΟΜΑΔΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΤΗΣΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕ ΤΕΛΕΤΕΣ ΜΥΗΣΗΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΕΙΚΑΣΙΑ. ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΥΨΗΛΟ IQ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΕ ΜΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΗ ΚΑΠΟΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ ( ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΠΟΥ ΟΡΙΟΘΕΤΕΙΣ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΟΥ ΜΗΝΥΜΑ). ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΤΗΣ ΕΠΑΓΩΓΙΚΗΣ ΘΑ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ( ΑΝ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ) ΣΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΤΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΤΗΣ ΜΕΝΣΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΨΗΛΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΩ

ΑΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ, ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΣΩΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΜΕ ΑΓΑΠΗ
ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ARCHON
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 09:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ARCHON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NΑΙ ΤΡΕΛΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΕΡΙ ΠΑΓΑΝΙΣΜΟΥ.

ARCHON

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 01:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω μια υποθεσουλα κανω και αναρωτιεμαι...

Το συζητησα λιγο το θεματακι με μια φιλη που σπουδαζε Αγγλια ψυχολογος και μου ειπε για μια περιπτωση οπου ενα παληκαρι το πλησιασανε κατι τυποι απο τη Μενσα και του λεγανε κατι περιεργα.

Αυτες οι κλειστες ομαδες εντος της ευρυτερης ειναι που ισως κανουν κατι οπως λες και εσυ. Βεβαια υποθεσεις ολα.

Ρε Εχεμβροτε, ΟΚ ρε δικε μου... μονο αμα δουμε επιτελους αυτα τα σκιτσακια ομως!!! Πως παει η τενοντιτιδα, περναει?????


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maria3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
653 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2014, 20:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήθελα να ανοίξω ένα θέμα εδώ και καιρό, αλλά βρήκα αυτό οπότε και το ξανά επαναφέρω στο προσκήνιο, αφορά το δείκτη ευφυίας, πολύ τον λένε iq.

Οι άνθρωποι ως κατά το πλείστον πιστεύουμε σε αυτά και μας κάνουν τα τεστάκια αυτά, να περνάμε ευχάριστα την ώρα μας.

Βέβαια τώρα τελευταία στο προσκήνιο βγήκε και το συναισθηματικό iq και ορίζει και αυτό την ιδιοφυία, δηλαδή ναι μεν είσαι ευφυής αλλά πρέπει να έχεις και την ανάλογη κοινωνικότητα για να πετύχεις και να ανταπεξέλθεις, οπότε και οι χαρισματικοί άνθρωποι οι κλεισμένοι των θυρών έφυγαν σαν πρότυπα από το παρασκήνιο.

Και θέλω να θέσω κάποια ερωτήματα;

1. Πως μπορεί ένα τεστ να μπει στην πολυπλοκότητα και την ιδιοσυγκρασία ενός ευφυή ανθρώπου και να τον κατατάξει σύμφωνα λέμε τώρα για παράδειγμα mensa και στο δύο της τις εκατό;

Οπότε ανέφερα σε άλλο θέμα ένα από τα ερωτήματα μου και το επαναφέρω.

2.Πως μπορεί ένα τεστ να αφαιρέσει την τεχνητή νόηση;

μίλησα για το δεύτερο ερώτημα σε άλλο θέμα.

3.Ποιος άνθρωπος ήταν τόσο ευφυής για να γίνει κριτής και να περάσει στον υπολογιστή τις σωστές απαντήσεις που συνήθως έχουν πολυπλοκότητα ως προς την σωστή απάντηση και είναι υποκειμενικές;

4.Πως δηλαδή ένα σύστημα μετράει την πολυπλοκότητα του μυαλού, κάποτε έκανα ένα χαρακτηριστικό τεστ όπου είναι από τα ποιο αξιοσημείωτα και παρουσιάζει το μυαλό σύμφωνα με τον υπολογιστή και σε ρωτάει να του δόσεις την σωστή απάντηση αν το αντικείμενο είναι στο τραπέζι αν είναι αριστερά ή δεξιά κτλ.

Σε μία ερώτηση με ρώτησε ο υπολογιστής να δω μία εικόνα και είχε σύστημα πολλαπλών απαντήσεων, που θα περιέγραφα ότι στέκεται ένα άνθρωπος, πίσω από ένα φορτηγό ή δίπλα στα γραφεία και επειδή σκέφτηκα πως ξέρει ότι είναι γραφεία ο άλλος, απάντησα πίσω από το φορτηγό, δεν ρώτησαν δίπλα στο κτήριο και ήταν λάθος απάντηση.

Μετά είχε και άλλες ερωτήσεις και σκέφτηκα πως θα το περιέγραφα σε έναν τυφλό οπότε και η απάντηση μου ήταν η ανάλογη, ήταν πάλι λάθος, κανείς όμως δεν με άφησε να επιχειρηματολογήσω.

4.Το ερώτημα μου αυτό συνοψίζεται με τα άλλα, γιατί δεν υπάρχει σε αυτά τα τεστ επιχειρηματολογία;

Σου λένε βέβαια κάποια από αυτά, ότι έχουν φτιαχτεί και για αγράμματους ανθρώπους, οπότε και παιδιά, αλλά σου λένε ανάμεσα από αυτούς τους αριθμούς ποιος θα σου καθόταν καλύτερα στο μάτι;

Και πολλά άλλα ερωτήματα έβαλα μερικά για αρχή.

Το βάζω αυτό σαν θέμα από την άποψη των ηλιθίων, αλλά δεν μπορούν να θεωρηθούν αυτά τα τεστ παράλογα γιατί και ο Αϊνστάιν είχε δείκτη νοημοσύνης εκατόν εξήντα και ρωτάω ποιος το όρισε και με τι;

Άρα στο άλλο θέμα έχω αναφερθεί ότι και τα σχολεία μας δεν έχουν φτιαχτεί για του πολλούς αλλά για τους λίγους;

Ποιος είναι για παράδειγμα υπεύθυνος το να δει και να ασχοληθεί με ένα παιδί με νόηση ποια είναι η κοινωνική δομή σε όλα αυτά, όταν μέσα από τα παραπάνω μας εξωθούν στο όλοι να τείνουμε στο ίδιο και οι ιδιοφυής να μην αναγνωρίζονται και να καταστέλλουν τον νου τους.

Τους κάνει όμως έτσι το σύστημα, γιατί προσπαθεί να ομαδοποιήσει και την νόηση και να περάσει αυτό το κομμάτι της νοημοσύνης.

Δεν είμαι μητέρα, αλλά θα ήθελα να ήξερα μία μητέρα ή ένας πατέρας που βλέπει ότι το παιδί του είναι χαρισματικό που απευθύνεται και πως γίνεται αυτό;

Θα βάζει το παιδί της κάθε μέρα να κάνει αυτά τα τεστ νοημοσύνης;

Αυτές είναι κάποιες εύλογες απορίες, γιατί διάβασα μία συνέντευξη με ένα τρίχρονο κοριτσάκι και που άλλου στην Αμερική που του βρήκαν δείκτη νοημοσύνης εκατόν εξήντα.

Και αναρωτιέμαι σαν επιστήμονες θα το είχατε κατατάξει και θα του είχατε δώσει την ανώτερη του Αϊνστάιν και πως θα ξέρατε αν δεν διακόσια ή τριακόσια;

Αρά αυτό το εκατόν εξήντα είναι ο δείκτης που μπορεί να δώσει η ανθρωπότητα και ποιος το κρίνει.

Γιαυτό και οι άνθρωποι που ανακάλυψαν ή δημιούργησαν τεχνολογία για αυτόν τον πλανήτη γεμίζουν το ΟΑΚΑ, αν αναρωτηθούμε πόσοι έχουν περάσει όμως άνθρωποι από την γη απελπιζόμαστε και λέμε μας αξίζει αυτό το σύστημα ιδεών και τεχνητής νόησης.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy