ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ξερόλες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 23:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας!
κυκλοφορώ πολύ στο εσωτερικά συνήθως χωρίς να μιλάω, αλλά διαβάζοντας. Όμως παρατηρώ κάποια πράγματα που πραγματικά δεν μπορώ να τα προσπεράσω. Έτσι σκέφτηκα να ανοίξω το θέμα αυτό για να ακούσω τις απόψεις σας.
Έχω την εντύπωση πως υπάρχουν μέλη εδώ μέσα που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Φυσικά δεν το λένε αλλά με τον τρόπο τους το δείχνουν. Ίσως να κάνω λάθος ίσως πάλι όχι... Όπως και να έχει το θέμα μερικά απο αυτά τα μέλη δεν είναι απλά μέλη, και καλό είναι να διατηρείται μια ηρεμία στον τρόπο που μιλάνε, διότι πως να το κάνουμε; δεν τα ξέρουν όλα. Τι πιστεύετε λοιπόν εσείς,ισχύει ή είναι απλά της φαντασίας μου;

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tk

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2003, 23:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου BillG.

Νομίζω ότι θα έπρεπε να γίνεις πιο σαφής και πιο συγκεκριμένος. Το να λες...

quote:
Έχω την εντύπωση πως υπάρχουν μέλη εδώ μέσα που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Φυσικά δεν το λένε αλλά με τον τρόπο τους το δείχνουν. Ίσως να κάνω λάθος ίσως πάλι όχι... Όπως και να έχει το θέμα μερικά απο αυτά τα μέλη δεν είναι απλά μέλη, και καλό είναι να διατηρείται μια ηρεμία στον τρόπο που μιλάνε, διότι πως να το κάνουμε; δεν τα ξέρουν όλα.

...είναι σα να "φωτογραφίζεις" άτομα.

Ποια είναι αυτά; Μπορείς να μας πεις;

Πάντως αμφιβάλλω πολύ για την προσφορά του topic που άνοιξες γιατί μάλλον στρατόπεδα θα δημιουργήσεις.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 13:21:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε BillG!
Η πρόταση που έθεσες είχε αρκετά υπονοούμενα για να αποτελέσει έναν "τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμύδια" γρίφο.

Παρόλα αυτά, στο φόρουμ αυτό δεν είμαστε για να κρίνουμε τους άλλους, αλλά για να μάθουμε και να βάλουμε και το δικό μας λιθαράκι στην αναζήτηση της γνώσης. Εκτός από τις περιπτώσεις που κάποιος βρίζει και επιτίθεται στους άλλους, όλοι οι υπόλοιποι χαρακτήρες αυτού του ζωντανού θεατρικού είναι κατά τη γνώμη μου πολύτιμοι. Στο χέρι μας είναι να αντλήσουμε ότι καλύτερο μπορούμε από τα φόρουμς αυτά, όπως και να προσπαθήσουμε αν όχι να τα βελτιώσουμε, τουλάχιστον να τα διατηρήσουμε σε ένα καλό επίπεδο.
Ευχομαι η συμμετοχή σου να είναι επικοδομητική για όλους, και καλώς ήρθες στα φόρουμ.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 13:56:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sigoura uparxoun kai oi 3eroles, alloste milame gia an8ropous kai oxi gia kapoia anotera kai alan8asta onta, alla mesa sto forum den mporeis na katalabeis an o allos einai 3erolas mias kai sini8os to katalabeneis apo ton tropo pou leei kati, sto forum an kapoios pei mia asinartisia pou 8eorei sosti akoma kai an tin upostiri3ei gia ligo den 8a fanei an to paizei 3erolas, pantos mou fanike oti eixa paratirisei 3erola alla telika apodiktika lan8asmenos opote den mporoume na poume pote me sigouria an den milisoume zontana me to atoma,
a kai pou ste an ginei polemos stratopaidon na min ginei proi giati 8a koimame



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 15:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ BillG ΜΕ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΜΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.
ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΙΟ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΝΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ.
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΡΙΚΕΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΕΞΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΥΨΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΕΙΣΤΟΝ.

ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΟΝ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.

ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΛΕΣ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ) ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΣΤΟΜΩΣΕΙΣ ΕΑΝ ΕΙΧΕΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ?????
ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ???

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΣΕΛΙΔΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας, ευμενή και δυσμενή, βοήθησαν πολύ.

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΛΗΘΩΡΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΛΕΞΗ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ???????????
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΠΙΚ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΛΗΘΩΡΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 17:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν εννοείς εμένα εγώ ειμαι νέο μέλος στις 2 Μα'ι'ου μπήκα κ λέω ό,τι ξέρω και όχι ότι τα ξέρω όλα γιατι είμαι 14. Εγώ πάντως πιστεύω πως κανείς εδώ μεσα δεν κάνει τον ξερόλα γιατί ό,τι λένε το στηρίζουν με κάποια επιχειρήματα, αιτιολογήσεις και έχουν κάποια συγκεκριμένη λογική. Τέλος, θα ήθελα να πω πως αν υπάρχουν τέτοια άτομα είναι δικαίωμά τους να νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, άποψή τους... άλλωστε σ'αυτό το site εκφράζουμε διάφορες απόψεις!!!!

"Rocky"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ!...ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ...ΚΑΘΡΕΦΤΙΣΤΗΚΕΣ ..."ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ";

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΒΑΤΑΡ...


aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν καθρεφτίστηκα δες τα θεματά μου και θα καταλάβεις

"Rocky"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ!ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΕΣΕΝΑ!!!

(ΑΧ! ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙΣ ΤΗΝ ΑΤΜΑ..ΠΟΥ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ+ΟΛΑ..)..

ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟN ANTIΘETO TOY ....
BILL GATES...
ΑΥΤΟ.

aummmmmmm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALvaNoS
Νέο Μέλος

Turkey
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:44:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALvaNoS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ κάνω συνέχεια πως τα ξέρω όλα, κακό είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rock Boy
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 21:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Rock Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθόλου! Μαγκιά σου!

"Rocky"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

captain steven
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2003, 22:54:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είμαι ένας μικρός τρελός ξερόλας
μα όμως μου τελείωσε το λάδι κατσαρόλας!
ωχ Παναγια πω πω πω δεν ξέρω τι να κάνω
απο ετούτο τον γκρεμό θα πέσω να πεθάνω!

άτσα ο ποιητής!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 00:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας και παλι...
αμαλια μου και όμως ο λίθος που προσφαιρεται μέσα απο μεσα απο αυτο το θεμα ειναι πολυ πιο χρησιμος,διότι δεν προστίθεται,αλλά ως ακατέργαστος, σκοπός είναι η κατεργασία. Σκοπός που το άνοιξα αυτό δεν είναι για να πω:"Να!αυτός αυτός!" σκοπός μου είναι να μπορέσω να κάνω το forum έναν καλύτερο τόπο, να κάνω τον λίθο που αναφέρουμε, "ολοκληρωμένο". Όχι φιλε thoth δεν φωτογραφίζω άτομα, αυτό το πιστεύουν αυτοί που ξέρουν πως είναι ξερόλες, ότι τους φωτογραφίζω, μιλάω πολύ γενικά ακριβώς για αυτό το λόγο και δεν πιστευω πως κανένας από όσους έχουν γράψει μέχρι τη στιγμή αυτή στο θεμα είναι ξερόλες, όταν θα γράψει θα σταματήσω να λέω ότι δεν έχει γραψει κανείς ξερόλας :) παρόλα αυτά τι έχετε να προτείνετε για να βελτιωθεί αυτό το θέμα; Προσωπικά είναι ένα λόγος για τον οποίο δεν συμμετέχω ενεργά στο forum, διότι θα έρθει ένας που θα λέει πως τα ξέρει όλα για να επιβάλλει και όχι πει τη γνώμη του, χωρίς να ξέρει ποιος έγραψε τα λόγια που σχολιάζει,κριτικάρει,κατακρίνει στην άλλη άκρη της γραμμής

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 01:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο φίλος μας BillG λέει:

quote:
παρόλα αυτά τι έχετε να προτείνετε για να βελτιωθεί αυτό το θέμα; Προσωπικά είναι ένα λόγος για τον οποίο δεν συμμετέχω ενεργά στο forum, διότι θα έρθει ένας που θα λέει πως τα ξέρει όλα για να επιβάλλει και όχι πει τη γνώμη του, χωρίς να ξέρει ποιος έγραψε τα λόγια που σχολιάζει,κριτικάρει,κατακρίνει στην άλλη άκρη της γραμμής

Ξέρεις BillG, έχω καιρό να προβληματιστώ τόσο έντονα όπως με αυτήν σου την φράση.

Αν ισχύει αυτό είναι κρίμα όχι μόνο για σένα αλλά και για όλους, γιατί με την συμμετοχή σου θα κερδίζαμε σε πολυφωνία και εσύ θα μπορούσες όχι μόνο να σκέφτεσαι και να διαβάζεις αλλά να συμμετέχεις και ενεργά σε αυτήν την κοινότητα. Και, αν τελικά, αυτός είναι ο λόγος που δεν συμμετέχουν κι άλλα μέλη του forum;

Αν είναι έτσι όπως τα λες, όντως είναι πρόβλημα.

Αλλά γιατί δεν κάνεις μιαν αρχή; Το να έρθει κάποιος και να απαντήσει μετά από εσένα, είναι δικό του δικαίωμα όπως κι εσένα δικό σου δικαίωμα είναι να λες την γνώμη σου και την άποψή σου.

Μήπως το να θεωρώντας κάποιους "ξερόλες" και έτσι να μην γράφεις τις σκέψεις σου, γιατί αυτοί οι "ξερόλες" θα προσπαθήσουν να σε καπελώσουν (όπως το θεωρείς) αλλάζει τίποτα; Όχι. Οι "ξερόλες" λένε πάλι, έτσι κι αλλιώς τα δικά τους και εσύ "δεν υπάρχεις". Αυτή είναι καλύτερη κατάσταση; Δεν νομίζω.

Επίσης ποιος κρίνει ποιος έχει δίκιο και ποιος δεν έχει δίκιο σε ένα θέμα; Γίνεται δικαστήριο εδώ και ψηφίζουμε ποιος θα βγει από το "Party" ή από το "The Wall"; Δεν το έχω διαπιστώσει αυτό. Κι εγώ διαφωνώ με φίλους μου εδώ μέσα, πολλές φορές, και δεν θεωρώ ότι πρέπει να τους την "μπω" γιατί σαν τον Highlander "στο τέλος πρέπει να μείνει μόνο ένας" . Και δεν νομίζω, από ότι έχω διαπιστώσει, ότι κάποιος άλλος εδώ μέσα έχει τέτοια πρόθεση.

Ίσως μερικές φορές στην θέρμη και την έξαψη του διαλόγου, το παρακάνουμε και αυτό φαίνεται σαν να θέλουμε να "καπελώσουμε" τον άλλον, αλλά αυτό δικαιολογείται εν μέρει, Έλληνες είμαστε ρε, αδερφέ μου. Το έχουμε και λίγο στο αίμα μας τον εγωισμό στην... πάρλα . Δεν νομίζω όμως ότι σε τελική ανάλυση η πρόθεσή μας είναι κακή, σε αυτήν την περίπτωση.

Έτσι σε προτρέπω να συμμετέχεις και αν κάποιος θεωρείς ότι πάει να σου βγει από τα... αριστερά, πες του με ευγένεια και υπομονή ότι εδώ κάνουμε κουβέντα και όχι δικαστήριο κι ότι όπως αυτός έχει δικαίωμα να λέει τις απόψεις του έτσι κι εσύ λες τις δικές σου. Μέσα από αυτόν τον διάλογο αλληλογνωριζόμαστε και διαμορφώνουμε νέες απόψεις, καλύτερες από πριν γιατί βλέπουμε και την άλλην άποψη καθαρά και αυτό είναι κέρδος για όλους.

Τα περισσότερα μέλη που συμμετέχουν εδώ και καιρό δεν ισχυρίζονται ότι ξέρουν πολλά πράγματα και όμως επικοινωνούν, συμμετέχουν ισότιμα με όλους και προσφέρουν την άποψή τους και τις σκέψεις τους. Αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία από την κρίση του ενός ή του άλλου. Να μιλήσεις, να εκφραστείς, να συζητήσεις, να μάθεις, να συνδιαλλεχθείς. Μικρή σημασία έχει αν κάποιος ισχυρίζεται ότι ξέρει περισσότερα από εσένα.

Αφού εσύ δεν αισθάνεσαι "μαθητής" κάποιων, ούτε κι αυτοί είναι τότε "δάσκαλοί" σου. Αυτή η σκέψη διαλύει κάθε φόβο και αμφιβολία.

Περιμένω με περίσκεψη τα σχόλιά σου...

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 06:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προσωπικά είναι ένα λόγος για τον οποίο δεν συμμετέχω ενεργά στο forum, διότι θα έρθει ένας που θα λέει πως τα ξέρει όλα για να επιβάλλει και όχι πει τη γνώμη του, χωρίς να ξέρει ποιος έγραψε τα λόγια που σχολιάζει,κριτικάρει,κατακρίνει στην άλλη άκρη της γραμμής

Μάλιστα... και έλεγα ότι δεν υπήρχε κάποιος λόγος να γράψω σε αυτό το Θέμα!

Αυτό, όμως, με προβλημάτισε κι εμένα!!

... και θα συνεχίσω να συμφωνώ με τον thoth, λέγοντάς σου:

Αυτό που έχεις εσύ να κάνεις είναι να εκθέσεις την άποψή σου, να μας προσφέρεις το βίωμά σου, να μας κάνεις να δούμε μία από τις χιλιάδες διαφορετικές οπτικές γωνιές του ίδιου δρόμου!

Πιστεύω ότι πλέον οι Ομάδες Συζήτησης του ESOTERICA.gr έχουν αναπτύξει μία ζωή και μία οντότητα δική τους που (αργά ή γρήγορα) ενσωματώνει καθετί που είναι υγιεινό γι'αυτές και αποβάλλει αυτά που θα θέσουν σε κίνδυνο την δράση και την ζωή των υπολοίπων κυττάρων του συνολικού "Οργανισμού".

Καλή Συμμετοχή!!
... σε σένα και σε αυτούς που θα ακολουθήσουν.

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 08:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.. μιλάω πολύ γενικά ακριβώς για αυτό το λόγο και δεν πιστευω πως κανένας από όσους έχουν γράψει μέχρι τη στιγμή αυτή στο θεμα είναι ξερόλες, όταν θα γράψει θα σταματήσω να λέω ότι δεν έχει γραψει κανείς ξερόλας

Αγαπητέ Μπίλ νά άλλος ένας, που γράφει..Ας παίξουμε λοιπόν ρώσσικη ρουλέτα...

"Ο χρόνος είναι ο καλύτερος δάσκαλος, δυστυχώς όμως σκοτώνει όλους τους μαθητές του..."

Hector Berlioz


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2003, 23:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, λοιπόν, εν κατακλείδι...
εγώ το μήνυμα που ήθελα να περάσω, το πέρασα. Πριν παρεξηγηθώ:
Συμφωνώ με όλους σας, και πιστεύω πως την πολιτική που προτρέπετε θα ακολουθήσω, το μήνυμά μου ήταν πως πρέπει να προσέχουμε το τί γράφουμε, γιατί μερικές φορές αντί να γράφουμε περισσότερη ποιότητα γράφουμε περισσότερη ποσότητα και η ποιότητα χάνεται κάπου εκεί μέσα.
Θα μου πείτε, ποιός μιλάει για ποιότητα ανοίγοντας τέτοιο θέμα!
Δεν είναι ίσως πιοτικό το όλο θέμα, όμως αυτό ήθελα να φανεί. Ας λήξει κάπου εδώ και ας ελπίζουμε πως όλοι θα μάθουμε κάτι από αυτό. Καλή συνέχεια

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 04:46:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ας λήξει κάπου εδώ και ας ελπίζουμε πως όλοι θα μάθουμε κάτι από αυτό. Καλή συνέχεια.

Ευχαριστούμε BillG!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 07:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
... μιλάω πολύ γενικά ακριβώς για αυτό το λόγο και δεν πιστευω πως κανένας από όσους έχουν γράψει μέχρι τη στιγμή αυτή στο θεμα είναι ξερόλες, όταν θα γράψει θα σταματήσω να λέω ότι δεν έχει γραψει κανείς ξερόλας

Μπίλ σταμάτησες ή λάθος κατάλαβα...?????

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 09:34:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω κάτι που αν το προχωρήσω θα χασει τη σημασία του. Το νόημα είναι ένα. Απάντηση πήρα σε αυτό που πρότεινα. Δεν θα το κανουμε σαν τα χαρτιά που όταν κάποιος αποφασίσει να τελειώσει το παιχνίδι του λενε "τωρα δεν μπορείς!" όχι φίλε μου, το θέμα λήγει εδώ. ας κρατήσουμε τα όριά μας και τις δυνάμεις μας και το χρόνο μας για ένα καλύτερο θέμα και ας αφήσουμε αυτό εδώ το θέμα για τους νέους που θα έχουν το ίδιο πρόβλημα ή προβληματισμό με εμένα και εμείς ας αφήσουμε τους εαυτους μας να αφεθούν στο χρόνο και στο παρελθόν. Το Esoterica για να μην λενε κατα τη γνώμη μου είναι πολύ χρήσιμο, αλλά σίγουρα κανείς δεν είναι τέλειος και τα πράγματα πάντα μπορούν να γίνουν καλύτερα. Ολα πάνε απο την τάξη στην αταξία μέχρι κάποιος να θυμίσει πως υπάρχει η τάξη. Στην περίπτρωσή μας θέλω να πιστεύω πως είμαι εγώ.
Καλή σας μέρα και να είστε πάντα καλά εσείς και οι οικογένειές σας

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

EoN
Μέλος 3ης Βαθμίδας


513 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 10:08:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους EoN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγώ τόσο καιρό εδώ δεν έχω πετύχει καναν "ξερόλα"...
Αντιθέτως έχω δεί πολλούς να σχολιάζουν τους άλλους με γενικολογίες και αερολογίες όπως αυτα που γράφεις πιο πάνω BILL G .
Aν κάποιος σου φάνηκε "ξερόλας" γιατι απλά δεν του έστειλες ποστ κάτω απο το μύνημά του να το επισημάνεις ?
Εγώ θέλω πιο πολλούς "ξερόλες" , θέλω άτομα με γνώμη ισχυρή στα πάντα, άτομα να συγκρουστώ και να κάνω διαλογο, άτομα που θα μου δώσουν το καινούργιο να σκεφτώ γιατι η ζωή μου έχει δείξει οτι απο αυτούς θα μάθω....
Πολλοί πριν απο εσένα κατηγόρισαν συγκεκριμένο άτομο, τον Κέλσο, για ξερόλα. Το θέμα είναι οτι ο Κέλσος είναι ακόμα εδώ και δίνει φοβερά ερεθίσματα για σκέψεις σε όλους,κρατάει ζωντανά τα θέματα και δίνει τροφή για την αναπτυξή τους.... αυτοί που τον κατηγόρησαν έχουν να φανούν πολύ καιρό και κάτι ανάλογο πιστεύω οτι θα γίνει και με σένα....
Με τον Κέλσο έχω συγκρουστεί σε μερικά τόπικ και "την έχουμε πεί" ο ένας στον άλλο αλλά είμαι σίγουρος οτι κάτι έμαθα...όπως σίγουρος είμαι ετούτη τη στιγμή οτι αν δεν μιλάς μόνο για αυτόν ...μιλάς τουλάχιστον και για αυτόν...
Αλλά ο άνθρωπος έχει γνώμη,γνώση,κρίση και την λέει...γιατι για αυτό και μόνο αυτό το λόγο υπάρχει το Esoterica.ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ , ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΤΑ ΖΥΜΩΣΟΥΜΕ ...το τι θα κάνει μετά ο καθένας είναι δικό του καπέλο....Το μεγάλο λάθος είναι να γράφουμε για αυτά ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ...
Συγχώρα με αλλά όλα αυτά που επισήμανες φαίνονται τουλάχιστον γελοία... αν σε κάποιον δεν αρέσει ο τρόπος που γράφει κάποιος άλλος δεν έχει παρα να τον αγνοήσει , αν δεν συμφωνεί... να αντιπαραβάλλει τα επιχειρήματά του. Το να ανοίγεις ένα θέμα και εκεί να καυτηριάζεις κάποιον άλλον (και χωρίς να λές και ποιός είναι...)αυτό στο χωριό μου το λέμε "ΚΑΤΙΝΙΑ" ....


_________________________

"Ειμαστε μικροί Ουρανοί
Ανθρώπινοι πλανήτες σε γιορτή "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2003, 13:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα μπορούσα να σου απαντήσω φίλε ΕοΝ μου αλλά δεν θα το κάνω γιατί θελω να κλείσω το θέμα. Σεβαστή η άποψή σου πάντως.

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 10:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ BillG ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΙΑΛΕΞΕΣ ΕΝΑΝ ΔΡΟΜΟ ΟΧΙ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΙΣΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ.
ΕΚΑΝΕΣ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΙΣΤΗ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ...
ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΕΔΩ .......

ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕΣ ΤΗΝ ΠΛΗΘΟΡΑ ΤΩΝ ΔΙΑΦΩΝΙΩΝ ΛΕΣ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΚΑΛΟΠΙΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΑΘΗΣΗΣ
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΡΙΤΙΚΗ.....
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΕΟΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ

quote:
Αλλά ο άνθρωπος έχει γνώμη,γνώση,κρίση και την λέει...γιατι για αυτό και μόνο αυτό το λόγο υπάρχει το Esoterica.ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ , ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΤΑ ΖΥΜΩΣΟΥΜΕ ...το τι θα κάνει μετά ο καθένας είναι δικό του καπέλο....Το μεγάλο λάθος είναι να γράφουμε για αυτά ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 22:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε BillG,εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις.
Και ξερολες εχει
και προπαγανδιστες
και φασιστακια
και αλλα ωραια.
Εχει ομως και καλα μελη,και καλες συζητησεις.
Ολα ειναι και καλο και κακο.
Το να εξωραιζουμε και να ωραιοποιουμε ασχημες καταστασεις,
συνεργαζομαστε με το κακο.
Μπραβο σου,που ειχες το θαρρος
να πεις την γνωμη σου-οποια και ναναι-
εναντια στο mainstream εδω,
και να μην παιξεις τον 'καλο'χαιδευοντας.
Μπραβο σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 23:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ω ναι φίλε μου Helios!!!
έχεις Α Π Ο Λ Υ Τ Ο Δ Ι Κ Ι Ο, εγώ ποτέ δεν είπα το αντίθετο!Δεν νομίζω να έγραψα ότι εδώ είναι το άνδο της ακολασίας, δεν νομίζω να έγραψα ότι αυτό το site και ειδικοτερα το forum δεν έχει να προσφαίρει τίποτα! Αν έκανα κάτι τέτοιο θα έπρεπε να ντρέπομαι να με κοιτάξω στον καθρέπτη!
Έχεις διαβάσει καθόλου καποιο βιβλίο του Χοκινς σχετικά με το Σύμπαν; Σε καποιο σημείο γράφει πως το σύμπαν έχει την τάση να πηγαίνει απο την Τάξη στην Αταξία. Πολύ λογικό, όμως εγώ επειδή τρελαίνομαι για την φιλοσοφία και όλα τα συμβολίζω και τα αποσυμβολίζω το επέκτεινα και είπα πως και στη ζωή μας πάνε όλα από την τάξη στην αταξία! Δες παράδειγμα τους πρεσβύτερους, όλοι, σε όλα τα χρόνια θα σου πουν:"Δεν είναι η νεολαία όπως στα χρόνια μας, έχει διαφθαρεί". Γιατί το λενε αυτό; Επειδή μέσα στα πολλά άλλα είναι και ότι στην εποχή τους ήταν πιο ταξινομημένα τα πράγματα. Πρέπει να το έχεις σκεφτεί! Δεν μπορεί
Μια και μου έγραψες αυτό το τόσο αισιόδοξο μήνυμα, θα ήθελα να πω το εξής. Ναί, είμαι καινούριο μέλος, ναί έχω γράψει μόνο σε ένα θέμα που είχα αντικρουόμενες απόψεις με έναν συντονιστή. Αλλά αυτό ούτε νομίζω μου αφαιρεί το δικαίωμα να εκφέρω τη γνώμη μου, ούτε φυσικά σημαίνει ότι λόγω της ανταλλαγής απόψεων αυτής άνοιξα αυτό το θέμα. Τυχαίο γεγονός. Όποιος έχει αντίρρηση ας την εκφράσει

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 23:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχισε και γραφε οπως θελεις.
Ο τοπος ειναι δημοσιος και οχι για 'εκλεκτους'.
Αλλοιως ας τον εκαναν prive'...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 00:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους.
Νομίζω τελικά πως ο φίλος BillG μπορεί και να έχει δίκιο.
Αν βέβαια με τη λέξη “Ξερόλες” δεν εννοεί αυτούς που γνωρίζουν αρκετά, αλλά αυτούς που ο εγωισμός τους, πολλές φορές τους κάνει να έχουν πάντα δίκιο και η λέξη συγνώμη να είναι διαγραμμένη από το λεξιλόγιο τους.


Και τέλος, κάτι για τον κάθε ξερόλα.

«Συνεχισε και γραφε οπως θελεις.
Ο τοπος ειναι δημοσιος και οχι για 'εκλεκτους'.
Αλλοιως ας τον εκαναν prive'… »


Θεέ μου συχώρεσε με, τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 00:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aκριβως φιλε Νοτη,αυτο που εγραψα ,αυτο και ευχομαι να συμβαινει.
Σε εναν δημοκρατικο και ελευθερο χωρο,δεν χωρουν φασισμοι,προπαγανδα,εκκλησιες και συναγωγες.
Και προσεξε-γιατι σεβομαι τον Χριστο οσο και τον Κρισναμουρτι-μην ζωντανεψει η εικονα του Χριστου που εχεις,και αρχισει να κυνηγαει με την μαγκουρα-οπως καποτε αλλοτε-Γραμματεις,Φαρισαιους και 'Χριστιανους' τρομαρα τους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 01:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Bill G θα συμφωνήσω κατά κάποιο τρόπο μαζί σου εξηγώντας τις θέσεις μου. Αυτό που με ενοχλεί είναι όχι όταν κάποιος δείχνεί οτι τα ξέρει όλα γιατί αυτός είναι ο αυτοσκοπός μας, η τελείωσή μας ως άτομα στο φινάλε, να κατορθώσουμε να φτάσουμε στη Θέωση. Αυτό που με ενοχλεί είναι η άσχημη συμπεριφορά (τώρα δε φωτογραφίζω κάποια άτομα απλά ό,τι υπάρχει μέσα στη μνήμη μου απο το λίγο διάστημα που βρίσκομαι στο esoterica). Κάποιοι όταν έχουν πολλά μέσα τους και ασχολούνται αρκετά είναι φυσικό να γνωρίζουν κάποια πράγματα παραπάνω απο τους άλλους. Τώρα, αν αυτά που γνωρίζουν τα μοιράζονται με τους άλλους με όμορφο διαλλακτικό ύφος δε θα πρέπει οι υπόλοιποι που γνωρίζουν λιγότερα πράγματα να τους φθονούν ή αν το κάνουν να το παραδεχτούν-είναι προτιμότερο. Ωστόσο δε νομίζω οτι υπάρχει κάποιος που ξέρει τόσα πολλά πράγματα ώστε να φτάνει σε σημείο πρόκλησης. Εξ' άλλου θα πρέπει να μοιραζόμαστε αυτά που γνωρίζουμε. Η γνώση όπως και η αλήθεια δεν είναι κτήμα κανενός. Είναι δοσμένα σε αφθονία απο το ανώτερο Ον γι' αυτούς που μπορούν να τα αγγίξουν. Εσύ φίλε μου γιατί τόσο καιρό δεν συμμετείχες και παρέμενες απλός θεατής και το ελάχιστο μήνυμα που γράφεις είναι κατηγορώ δίχως να προσφέρεις κι εσυ κάτι στο οικοδόμημα της γνώσης (esoterica.gr) που βρεθήκαμε να αλληλοδρούμε?
Φιλικά~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 14/05/2003 01:15:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

notis_29
Πλήρες Μέλος

Greece
850 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 01:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους notis_29  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος notis_29  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε εναν δημοκρατικο και ελευθερο χωρο,δεν χωρουν φασισμοι,προπαγανδα,εκκλησιες και συναγωγες.


Επειδή δε θέλω να μετατρέψω το θέμα σε θρησκευτική διαμάχη, άστο καλύτερα.

Όσο για τη πρόταση σου, που έχω παραθέσει ποιο πάνω, έχω να πω ότι τη βρίσκω κάπως λάθος.
Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο που δε μπόρεσα να καταλάβω.

Θεέ μου συχώρεσε με, τοσο όσο συχωρώ και εγώ τους άλλους


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 00:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και παλι!ελπίζω να είστε όλοι καλα:)
θα απαντήσω μέσα απο ένα μήνυμα σε όλα για να μην γράφω πολλά μηνύματα:
Helios>ευχαριστώ
notis_29, και στους υπολοιπους>σας λέω το εξής,πρώτα από όλα δεν γίνεται κάποιος να ξέρει τα ΠΑΝΤΑ σε ένα θέμα,αδύνατο αλλά εγώ σας λέω πως έτσι είναι,δεν μπορείς να μιλάς λες και εσύ είσαι και οι άλλοι σκουλίκια.Ακραίο παράδειγμα,δεν φωτογραφίζω δεν εχω κατι υποψιν σχετικά με αυτό,απλά παράδειγμα συμπεριφοράς ήταν.
Όπως και αν έχει το θέμα λίγη μετριοφροσύνη και όλοι θα μάθουμε πολλά,από εμάς και απο τους γύρω μας.
Γιατί δεν γράφω σε άλλο άρθρα να μοιραστώ μαζί σας τα φώτα μου;πρώτα από όλα δεν προλαβαίνω γραφω πανελληνιες,δευτερον δεν ασχολουμαι με παρα πολλά θεματα,όσα γνωρίζω ασχολουμαι κα ιμου αρέσουν,έχουν κορεστεί. Γιατι ξεκινάω με γκρινια; μα δεν ξεκιναω με γκρινια, απλά με σχόλιο.διαφέρει.η γρινια είναι παθητικη το σχόλιο ενεργητικό ;)

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy