ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Ονειροπαγίδα (Dreamcatcher)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
RIR
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 05:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RIR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tha ithela tin apopsi sas.!

Edited by - RIR on 08/05/2003 06:09:37

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 09:31:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κλασικος King!

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Fotini
Μέλος 2ης Βαθμίδας


205 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 12:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Fotini  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που οπως παντα σε βαζει σε σκεψεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimindy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 17:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimindy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
k opws panta...DEN metaferetai se tainia!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 18:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΝΟΙΡΟΠΑΓΙΔΑ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 18:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΑΓΙΔΕΥΕΙ ΟΝΟΙΡΑ?


η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2003, 23:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Φίλε wicca μιας και ρώτησες:
Ονειροπαγίδα είναι μια κατασκευή συνήθως από ύφασμα,λεπτά ξυλάκια ή λουρίδες δέρματος,διακοσμημένες συνήθως με φτερά ή και χάντρες,όπως αυτή της ταινίας.Δε ξέρω αν τα σχέδια και το μέγεθος έχουν κάποια ιδιαίτερη σημασία.
Χρησιμοποιούνταν από ιθαγενείς Αμερικανούς,που τις κρεμούσαν σα φυλαχτά πάνω από τις κούνιες των μωρών και των μικρών παιδιών. Πίστευαν ότι κρατούσε μακριά τους εφιάλτες,εξ'ού και το όνομα.

Αν θέλεις μια (θεωρώ ότι είναι υπέροχο σαν διακοσμητικό) υπάρχουν σε μεγάλη ποικιλία στην αγορά.


Στα της ταινίας τώρα:
Καλογυρισμένη,ωραίο το σενάριο (King είναι αυτός!) αλλά εκτός από τους εξωγήινους κλπ,τί άλλο καταλάβετε από την ταινία?
Επιφυλάσσομαι να παραθέσω την άποψή μου αργότερα!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Edited by - Darkangel_78 on 08/05/2003 23:12:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 18:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΧΕΡΟΝΤΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλους και όλες .
Έχω διαβάσει μόνο το βιβλίο προς το παρόν, αν και στο πρόγραμμα είναι και ο κινηματογράφος. Θα συμφωνήσω dimindy πως οι μεταφορές βιβλίων του Κινγκ στον κινηματογράφο δεν είναι και τόσο επιτυχημένες . Η μοναδική (για μένα) αξιόλογη μεταφορά, ΄΄εγινε με το "Rose red".

HIGHLANDER
"who wants to live for ever,who dares to love for ever?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 16:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο σου RIR που άνοιξες αυτό το θέμα. Με πρόλαβες.
Την ταινία την είδα προχτές και πραγματικά με καθήλωσε. Μου άρεσε πάρα πολύ γιατί είχε δωθεί με τέτοιο τρόπο που μου θύμισε τον τρόπο γραφής του King. Αυτά όσο αναφορά την ταινία.
Θα συμφωνήσω και εγώ ότι όλες οι ταινίες που βασίζονται σε βιβλίο του King δεν καταφέρνουν να σου πουν πολλά. Όμως μήπως αυτό συμβαίνει γενικά με τις ταινίες που βασίζονται σε βιβλία. Πάντα πιστέυω ότι το βιβλίο θα είναι ανώτερο. Το βιβλίο "Ονειροπαγίδα" δε το έχω διαβάσει και δε μπορώ να κρίνω αν η μεταφορά του στο πανί ήταν πετυχημένη. Πιο πιθανό μου φαίνετε όμως ότι από τη στιγμή που θα διαβάσω το βιβλίο η ταινία θα υποβιβαστεί...


"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy