ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τι σας εκανε να ασxοληθειτε με το ανεξηγητο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 02:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι 2:30 το πρωϊ, ο υπνος δεν με περνει με τιποτα και κανοντας την ημερισια βολτα μου απο το Esoterica σκεφτηκα αυτο.
Τι σας εκανε να ασχοληθειτε με τον χωρο του ανεξηγητου?

Αναγκη ωστε να απαντησετε στα τοσα παραξενα που συμβαινουν γυρω μας, ειχατε καποια εμπειρια και για να δειτε τι γινεται ή κατι αλλο?

Ας αρχισω εγω ομως...
Ολα αρχισαν απο προσωπικη εμπειρια πριν απο καμια 10αρια και βαλε χρονια, οταν πιτσιρικας, 12 χρονων τοτε, τελειωνοντας το καθιερομενο βραδυνο κρυφτο, ειχαμε αραξει και ριχναμε ματιες στον ουρανο. Ξαφνικα, ενα "αστερι" το οποιο περιεργως ειχε καρφωθει στο ματι ολων μας, λες και εβαλε τις μηχανες μπροστα, αρχισε να κινειτε... και να σταματαει, και ξανα να κινειτε...

Τρελαθηκαμε βεβαια με αυτο, καθως ιδεα δεν ειχαμε για τετοια πραγματα, μονο ακουστα και νομιζαμε οτι ηταν μονο και μονο φαντασια. Ετσι αρχισε το ψαξιμο για το τι ηταν αυτο που ειδαμε εκεινο το βραδυ... και δωσε παρε, ψαχνοντας το ενα θεμα πεταγοταν και το αλλο μπροστα μας. Χαμος στην τελικη, δεν ξεραμε τι γινεται τελικα εδω που ζουμε...

Μετα απο μερικα χρονια ασχολιας κυριως με το θεμα των ΑΤΙΑ, εχασα το ενδιαφερον πια μιας και εκτος απο το να μαζευω καθε λογης πληροφοριες δεν ειχα κατι πιο "χειροπιαστο".
Η επανοδος πισω στο ανεξηγητο εγινε και παλι μολις ανακαλυψα το Esoterica και την καταπληκτικη παρεα των ατομων στα forum, και γι' αυτο σημερα βρισκομαι εδω μαζι σας... και σας ευχαριστω πολυ γι' αυτο.

ΑLASTIS...


...open minds are better minds!

Edited by - Alastis on 10/05/2003 02:55:27

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 12:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
e ligo ta X-files ligo i periergia , ligo 8ema xaraktira...

anisixo pneuma ka8os eimai brika kai mia aperanti pigi pliroforion sto internet...



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 12:35:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξεκινησε με συζητησεις για το συμπαν, τα ατια και ολα αυτα τα ωραια πριν απο πολλα χρονια - θα πρεπει να ημουν 12- 13 - στην βεραντα μας στην Αιγινα αργα τα βραδυα κοιταζωντας τα απειρα αστρα στον ουρανο...
Ενα λιθαρακι εβαλε στην συνεχεια ο Νταινικεν...ε και μετα τα υπολοιπα πηραν το δρομο τους


And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

marsilia
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 13:26:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους marsilia  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος marsilia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟ ΠΟΛΛΗ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΩΗ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ Η ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΤΑΙΟ ΚΟΣΜΟ.ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΑΤΙΑ ΚΛΠ.ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΟΥ ΑΝΗΦΟΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΗΦΟΡΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 15:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ..ΑΜΟΥΣΤΑΚΟ ΑΚΟΜΑ..
ΕΒΛΕΠΑ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΠΑΙΔΙΚΗ,ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΝΑΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ Η ΚΑΡΤΟΥΝ,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ,ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΞΩΤΙΚΟ....
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ...ΑΡΧΙΣΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΗΛΙΚΙΑ 8 ΕΤΩΝ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ,ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΙΜΝΙΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ...ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ...ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ...
ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΗΜΟΥΝ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ <<ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΥ>> ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ...
ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΤΙΑ....ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...
ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑ ΟΝΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,ΤΗ ΦΥΣΗ,ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΛΥΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΒΑΘΙΑ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ....
Η ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΙΜΙΩΔΗΣ...Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΡΓΙΑΣΕΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ....
ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΑΣΧΟΛΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΒΙΩΣΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ..ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ..ΑΠΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΠΟΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ...


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 16:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.
ΜΑΛΛΟΝ ΕΜΦΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΡΑΒΟΥΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΑΣΧΟΛΟΥΜΟΥΝ.
ΧΑΟΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΡΑΒΗΞΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΜΦΥΤΟ ΕΙΝΑΙ.

ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2003, 16:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
APLA ANAROTITHIKA AN MOU PROSFEREI TPT TO IDIAITERO I PRAGMATIKOTITA... OXI. I FANTASIA KAI TO ANEKSIGITO MOU PROSFEROUN APELEUTHEROSI SE ALLOUS APAGOREUMENOUS KOSMOUS POU LIGOI SAN KAI MAS MPOROUN KAI PATOUN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2003, 03:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα ισως ερεθισμα χρειαζεται μονο για δεις ενα αλλο μαγικο κοσμο, αυτο του ανεξηγητου...

Ελα και τα αλλα μελη να γραφουν σιγα σιγα, δειτε το σαν ενα poll.


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

faye
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2003, 07:41:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους faye  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος faye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΘΑΣΟ:ΟΙ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗΣ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ.
ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΡΙΧ ΦΟΝ ΝΤΑΙΝΙΚΕΝ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ,ΠΑΝΕ 15 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ,ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΑΜΕΙΩΤΟ ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΣΚΑΚΙΕΡΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2003, 14:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον ηταν εμφυτο ....δεν εξηγήτε αλλιώς
μα από τα 12 να ψάχνω για U.F.O στόν ουρανό? .....(τότε δεν ηξερα ..) τώρα ψάχνω και στό εδαφος !!!!...

Και στο σχολείο ...U.F.O ζωγράφιζα ...καλά δεν το συζητώ ...μάλλον εγώ ειμουν το U.F.O για μερικούς !!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2003, 19:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΘΑΣΟ:ΟΙ ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗΣ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΥ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΟ ΚΟΝΤΙΝΟΤΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ.
ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΔΙΑΛΕΞΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΡΙΧ ΦΟΝ ΝΤΑΙΝΙΚΕΝ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ,ΠΑΝΕ 15 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ,ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΑΜΕΙΩΤΟ ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΣΚΑΚΙΕΡΑ.


Που ακριβώς στη Θάσο faye?
πριν από τόσα χρόνια, γιά την ακρίβεια από πριν 20++ χρόνια μέχρι πριν 14 χρόνια κάναμε οικογενειακές διακοπές στα Λυμενάρια... η βαρεμάρα, αν δεν ήταν τα μεταλλέια...

αχ τα μεταλλεία!!! τα ξέρεις faye? τα ξέρεις τα μεταλλεία?

στο θέμα μας τώρα!
Από πιτσιρίκα είχα καταβάσει τα ράφια της δημοτικής βιβλιοθήκης στη γειτονιά μου, τα σχετικά με εσωτερισμό, ανεξήγητο, επιστημονική φαντασία, κλπ.
Ο θείος μου επίσης είχε βιβλιοπωλείο και τις καλοκαιρινές διακοπές, που περνούσαν μέσα στην πλήξη, στο βιβλιοπωλείο, διάβαζα ό,τι μεταφυσικό υπήρχε στο ράφι!
Νομίζω από μικρό παιδί πίστευα σε όλ' αυτά τα μεταφυσικά περίεργα, που όταν νύχτα τα ακούς σε μαγικές ιστορίες, τα λόγια σε κάνουν ν' ανατριχιάζεις...
Πιστεύω ότι λίγο βοηθήσαν και οι γονείς, που ήταν περίεργοι... Η μαμά διάβαζε με μανία Νταίνικεν και ο μπαμπάς είχε το βιβλίο "οι μεγάλοι μύσται" πάντα πάνω στο γραφείο του...
Στο σχολείο, οι συζητήσεις "γιά αυτά" ήταν πολύ συνηθισμένες... στα διαλλήματα, στις εκδρομές, παντού!

Τελικά δεν ξέρω τι είναι αυτό που με "έκανε" ν' ασχοληθώ με αυτά, ίσως ήταν όλα μαζί και όχι μόνο αυτά!

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iaira
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
134 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2003, 20:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...όταν ήμουν μικρή, εκέι που κοιμόμουν ή νόμιζα ότι κοιμόμουν, είδα ξαφνικά τον εαυτό μου στο ταβάνι να με παρατηρεί.Απαραίτητη
λεπτομέρεια το πράσινο φωτάκι της νύχτας πάνω στο εικόνισμα που τα έβαφε όλα πράσινα ακόμη και το πρώσοπό μου...
Επίσης το αμείωτο ενδιαφέρον μου για τους εξωγήϊνους, τα UFO, τα φαντάσματα και κάθε τι περίεργο και παράξενο που συμβαίνει πάνω σε αυτή τη γη...
Φιλικά..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2003, 22:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε και φίλοι γενικά,

Η συγκεκριμένη ερώτηση είναι πολύ σημαντική με ιδιαίτερη βαρύτητα.
Πιστεύω ότι δεν μπορεί να απαντηθεί έτσι απλά και ξεκάρφωτα.
Η ανάγκη ενασχόλησης με το Μυστήριο είναι θέμα αφ'ενός φιλοσοφικό
και αφ'ετέρου ίδιον γνώρισμα της ανθρώπινης φύσης.
Το απλούστερο παράδειγμα σαν απάντηση στα λεγόμενα μου αποτελεί η
ανάγκη,από καταβολής κόσμου,της κατασκευής κάποιου λατρευτικού
προτύπου (Βλέπε θρησκευτικά συστήματα).Συνεπώς τι άλλο περισσότερο
ή απλούστερο θα μπορούσε κανείς να ισχυριστεί σαν απάντηση στην
αδυσώπητη ανάγκη της ενασχόλησης με το Άγνωστο;
Θεωρώ την ενασχόληση αυτή σαν ΑΠΟΛΥΤΗ ανάγκη κάθε λογικά σκεπτόμενου
ανθρώπου προκειμένου να ολοκληρώση τελολογικά την αποστολή του.
Βέβαια η ενασχόληση αυτή πρέπει να διέπεται από ορθολογισμό ώστε να μη
καταντά "γραφικότητα" μέσα στον "γραφικό" κόσμο που ζει.
Πάντως και εν κατακλείδι οι αποχρώσες ενδείξεις δείχνουν οτι "ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ"ανεξάρτητα της μορφής του Αγνώστου και του Μυστηρίου που
ψάχνει κάθε ένας από εμάς.

Φιλικώτατα
Πετρος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2003, 07:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΤΩΝ ΣΗΡΙΑΛ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ..ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ..ΕΒΛΕΠΑ "LOST IN SPACE",META "STAR TREK", "SPACE 1999","GALACTICA"..Κ.Λ.Π...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BillG
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2003, 09:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BillG  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος BillG  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας και απο μένα,
πριν απο πολλά χρόνια, είχα δει μια ταινία επιστημονικής φαντασίας, δεν θυμάμαι ακριβώς ποιά ήταν, όμως έχω την εντύπωση πως ήταν το Μαντ Μαξ...
Το ενδιαφέρον που ανέπτυξα ήταν για το μέλλον, αλλά και για τους γύρω μου. Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως αισθανόμουν σαν να ήμουν μόνος στον κόσμο.Αναρρωτιώμουν πολλές φορές, πως αισθάνονται οι γύρω μου; Τι γίνεται όταν δεν τους βλέπω; Φτάνοντας στα 9 μου, διάβασα τον Κόσμο της Σοφίας του Γιοστέιν Γκααρντερ. Αργότερα γύρω στα 12 είχα διαβάσει το "Ο Γλάρος Ιωνάθαν Λιβινγκστον" όλα αυτά, και άλλα βιβλία, όμως και το γεγονός που στην 3η γυμνασίου όταν άλλαξα σχολείο γνώρισα ένα παιδί το οποίο είχε "ξεφύγει" σε αυτά τα θέματα λιγάκι πάρα πολύ, με έκανε να ασχοληθω ενεργά. Στη συνέχεια μια κοπέλα που είχα σχέση μαζί της, ήθελε να γίνει αστροφυσικός(και το πέτυχε) και αυτή ήταν η επιστημονική πλευρά του άλλου του φίλου μου του τρελού που ενδιαφερόταν πιο πολύ για τα παραφυσικά και όχι για τα μεταφυσικά.
Ο δρόμος που ακολούθησα για τα θέματα "πέραν των φυσιολογικών" είχαν να κάνουν και με την παιδεία απο την οικογένειά μου, η οποία είχε ως αρχή το ρητό"ερεύνα και ου πιστευε"...
Πιστεύω πως είναι θέμα παιδείας πιο πολύ, και θέμα εσωτερικής αναζύτησης...

BillG - no Bill Gates, the opposite
http://www.billg.tkΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2003, 11:39:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"GALACTICA"

Α….. ρε beyond, τι μου θύμησες… το είχαμε κάνει και παιχνίδι στο σχολείο…
Σε κάθε χτύπημα του κουδουνιού tρέχαμε να παίξουμε GALACTICA…..


Πάνα καλώ κρατερόν,νόμιον,κόσμοιο τό σύμπαν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2003, 15:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΕΞΓΗΓΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΞΗΓΗΣΗ.
ΚΑΛΟ Ε?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2003, 18:03:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περίπου στα μέσα του 80 και σε ηλικία 12 με 13 είχα διαβάσει κάτι βιβλία με το "Τρίγωνο των Βερμούδων" και με την "Ατλαντίδα" και...... αυτό ήταν.Το μικρόβιο απο τότε δέν λέει να φύγει (και ούτε πρόκειται).
Λίγο τα λίγο οι λίγο τα με τα
διάβασα και ένα βιβλίο με με πιάσαν και μένα οι μεταφυσικές και φιλοσοφικές αναζητήσεις και ανησυχίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 00:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανυσηχα πνευματα ολα τα μελη του Esoterica...
Για να δουμε τι εχουν να μας πουν και τα πιο παλια μελη...

Αραγε ,τι ειναι αυτο που ωθει τον ανθρωπο τοσο πολυ στο να ασχοληθει με το ανεξηγητο, γιατι ειναι τοσο διαχυτη η περιεργια στον ανθρωπο?

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

octane
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 08:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους octane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά χαρά σε όλους.Είμαι νέος στην παρέα σας αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό τις συζητήσεις .Δεν μπορώ να πω οτι συμφωνώ με όλα όσα έχετε γραψει, βλέπω αρκετές υπερβολές , αλλά για αυτό είμαστε όλοι εδώ, για να μπορέσουμε να βρούμε την αλήθεια.Αν την γνωρίζαμε δεν θα λεγόμασταν άνθρωποι...!!! Αυτά ώς πρόλογος...
Για το θέμα τώρα.Και εγώ είμαι ένας απο αυτούς που έχουν επηρεαστεί απο ταινίες βιβλία κτλ κτλ , αλλα υπάρχει και κάτι άλλο το οποίο με κάνει ευάλωτο σε τέτοια θέματα.Είναι το γεγονός οτι δεν είμαι ευχαριστημένος απο τον τρόπο ζωής , το σύστημα , την γνώση που με το σταγονόμετρο μας δίνουν.Η σκέψη και μόνο οτι μπορεί να υπάρχει κάτι πέρα απο τα "γνωστά"-λογικα ,κάτι το οποίο δεν βλέπουμε αλλα επηρεάζει την ζωή μας , με κάνει να ελπίζω και συμβάλει στην ψυχική μου ισορροπία.Γιατί?....Γιατί απλά καλύπτει κενά που η επιστήμη δεν μπορεί να μου καλύψει...ακόμα...
Να είστε όλοι καλά....καλές αναζητήσεις...ελπίζω να βρούμε όλοι κάποτε μια μικρή ΄κρυφή' αλήθεια....Α...και καλή αρχή και σε εμένα σε αυτο το αξιόλογο Forum...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Παύλος
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 12:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Παύλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ολα άρχισαν πριν απο 3 χρόνια, όταν ένα βράδυ άρχισα να σκέφτομαι
για το τι θα είμαστε και τι θα γίνουμε όταν δεν θα βρισκόμαστε πια στην σημερινή μας ζωή. Με πολλές σκέψεις και συζητήσεις το ενδιαφερον μου πάνω σε αυτό το θέμα, άρχισε να μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο, με αποτέλεσμα να αρχίσω να ενδιαφέρομαι και στα θέματα Pοltergeist, UFO και οτι άλλο ανεξήγητο υπάρχει και μας "βασανίζει".


ΔΕΛΗΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Παύλος
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 12:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Παύλος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ολα άρχισαν πριν απο 3 χρόνια, όταν ένα βράδυ άρχισα να σκέφτομαι
για το τι θα είμαστε και τι θα γίνουμε όταν δεν θα βρισκόμαστε πια στην σημερινή μας ζωή. Με πολλές σκέψεις και συζητήσεις το ενδιαφερον μου πάνω σε αυτό το θέμα, άρχισε να μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο, με αποτέλεσμα να αρχίσω να ενδιαφέρομαι και στα θέματα Pοltergeist, UFO και οτι άλλο ανεξήγητο υπάρχει και μας "βασανίζει".


ΔΕΛΗΜΑΝΩΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 12:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ Alasti ΔΕΝ ΜΕ ΓΥΡΝΑΣ ΠΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΥΤΗ.
ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΙΣ 10-ΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 70 Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΝΑ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.
ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΟΥ ΒΟΡΟΥ-ΒΑΝΔΟΡΟΥ.
ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΛΕΓΟΝΤΟ ΜΕΣΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΘΑΡΑ.
(ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ 21)

ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΩ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.....
ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ ,ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ (ΙΝΚΑΣ-ΑΙΓΥΠΤΙΟΙ-ΕΛΛΗΝΕΣ-ΝΟΥΒΙΟΙ) .....

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΑ ΕΒΛΕΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΡΙΖΩΝΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΕΜΕΛΩΔΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ.
ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ,ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ????????

ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΑΡΧΗ ...
ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΒΙΒΛΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.........

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 13:35:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ GALACTICA ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ..
ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΜΙΛΑΓΑ ΣΑΝ ΤΟΥΣ CYCLOPS ..ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑΝ ΤΟΥΣ ΡΟΜΠΟΤΟΕΙΔΕΙΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2003, 14:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάστε από το πάρακάτω θέμα http://www.esoterica.gr/fotums/topic.asp?TOPIC_ID=455 το εναρκτήριο post μου και θα έχετε την απάντηση μου σ'αυτό το θέμα.
Συγγνώμη για την ταλαιπωρία αλλά βαριέμαι να τα ξαναγράφω.

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 04:00:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
exei ginei tis modos na asxolise me to esoterica

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elladara
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 10:40:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elladara  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος elladara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά.
Στην ερώτηση αυτή θα απαντήσω ότι από μικρή είχα μιά κλίση να μπαίνω μέσα σε τρύπες - σπηλιές και ότι άλλο περίεργο έβλεπα στα βουνά χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό που με ελκύει.
Ξέρω όμως ότι κάτι υπάρχει μέσα στη γη και σίγουρα ανήκω και εγώ κάπου εκεί.
Επίσης έχω ένα πολύ περίεργο συναίσθημα όταν βρίσκομαι κοντά σε αρχαία. Αν υπάρχουν αρχαία έστω και κρυμμένα σε κάποιο μέρος, αν τύχει και περάσω από εκεί το νιώθω ότι υπάρχουν. Δεν ξέρω πως και γιατί.
Ξέρω όμως ότι η ζωή είναι ωραία μόνο γιά αυτό τον λόγο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lia
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 17:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από πολύ μικρή ήμουν φαντασιόπληκτη.........
Ονειρεύομουν πως μπορούσα να γιατρεύω τον κόσμο.....
...πως είμαι άγγελος καλυμένος στην μορφή μιας συνηθισμένης μαθητριούλας... και έδινα ζωή ....
Έβλεπα πολλά παράξενα όνειρα....το ωραιότερο πως πετούσα......!

Μεγαλώνοντας και μπαίνοντας στην εφηβεία ...
ασχολήθηκα αποκλειστικά με το παραμύθι της ζωής...
δεν πίστευα σε κανένα θεό.... το σύμπαν ήταν μια τυχαία έκρηξη...
και εγώ ίσως ένας εξελιγμένος πίθηκος........
που του αρέσει μόνο να αρέσει.....!

Η μόνη επαφή μου με το ανεξήγητο ήταν μια φωνή που κάθε τόσο άκουγα....
και μια περίεργη "τρανς" που έμπαινα....
( με αύρα- γραβιέρας ..... και συνείδηση - ροκφόρ ..... φαντάζομαι τα "πάρτυ" που γίνονταν σπίτι μου !!!! )

Στα 18 μου γνώρισα ένα αγόρι που με τρομερή υπομονή και αγάπη....
μου έδειξε πρώτα ένα δέντρο....μετά το δάσος....τον ορίζοντα της θάλασσας....τον ουρανό....το σύμπαν
...και πως να τα αγαπώ όλα αυτά..... σαν να είμαι Εγώ.

Από τότε προσπαθώ ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jo Loucoumis
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Antigua and Barbuda
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 00:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jo Loucoumis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΤΩΝ ΣΗΡΙΑΛ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ..ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ..ΕΒΛΕΠΑ "LOST IN SPACE",META "STAR TREK", "SPACE 1999","GALACTICA"..Κ.Λ.Π...




τα ίδια και εγώ σε πιό σοβαρό βαθμό (πλήρη απώλεια με την πραγματικότητα εάν υπάρχει κάτι τέτοιο).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 00:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πες λίγο που με τραβάει από φυσικού μου το μυστήριο και το άγνωστο...

Πες λίγο για μια εφηβεία που πέρασα με X-Files, Παπαθανασίου και Σπανουδάκη.... (επιλογές προσωπικές μεν, ξενέρωτες δε...)

Πες αυτό το ξενέρωτος που είχα σαν ρετσινιά από τους γύρω μου, επειδή δεν είχα το μυαλό μου συνέχεια στο κοκο...

Πες κάτι περίεργες οικογενειακές ιστορίες που μου έλεγε από παλιά η μάνα μου...

Πες μια μανία που είχα (και έχω...) με την μουσική που μας δημιουργεί περίεργα συναισθήματα..(μικρός, 5-6 χρονών είχα πόρωση με τη μουσική από τον Doctor Who..τη θυμάται κανείς σας;;;)

Βάλε και λίγο από τα βιβλία του TIME LIFE για το μεταφυσικό που διάβαζα στα ξαδέρφια μου τα καλοκαίρια στην Αίγινα....

Ε..... Πολύ νομίζεις ότι θέλει ο άνθρωπος ;!;!;!;!;!

Υ.Γ.: mara σε ποιά περιοχή της Αίγινας μένεις;

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?

Edited by - bladerunner on 17/05/2003 00:06:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 13:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 16 ΧΡΟΝΙΑ... ΕΝΑ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΤΗΣ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΜΑΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ... ΠΤΩΜΑΤΑ Ή ΑΕΡΟΣΚΑΦΟΣ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ... ΠΟΛΛΟΙ ΗΞΕΡΑΝ, ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΟΙ, ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ... Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΠΙΛΟΤΩΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΜΑΤΙΚH: " Ξ Ε Χ Α Σ Τ Ε Τ Ο Υ Σ "...... ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy