ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΣΩΜΑ Η ΨΥΧΗ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sembek
Νέο Μέλος

Azores
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2002, 20:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sembek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΙΣΩ ΑΝ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ, Η Η ΨΥΧΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΜΑ

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2002, 13:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα διαφωνήσω με τον φίλο μου το Theo
Καλό είναι να γνωρίζουμε "τι είναι που, και γιατί είναι έτσι" (αν ειναι δυνατόν φυσικά).
Θα απαντήσω λοιπόν και στα δύο ερώτηματα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ και σίγουρα, ΟΧΙ ΑΛΑΘΗΤΑ!!!

Sembek, το ΣΩΜΑ, δημιουργήται ΚΑΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ, για να κατοικήσει μέσα σε αυτό η ΨΥΧΗ.
Το σώμα λοιπόν είναι ΠΕΠΕΡΑΣΜΕΝΟ άρα ΦΘΑΡΤΟ.
Η ψυχή, είναι ΚΑΙ ΑΥΤΗ πεπερασμένη, ΑΛΛΑ σε πολύ μεγαλύτερα χρονικά διαστήματα που προσεγγίζουν την αιωνιότητα.
Με αυτή την απλή σκέψη δε φοβάμαι να καταλήξω στο συμπέρασμα, ότι Η ΨΥΧΗ είναι αυτή που έχει ΟΧΙ ΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΣΩΜΑΤΑ, λόγο των πολλαπλών και συνεχών επαναγγενήσεων της.

Τheo, στο ερώτημα για τη κότα, απαντώ στηριζόμενος στην Ορφική Κοσμογονία που μας διδάσκει: "... απο το ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟ ΑΥΓΟ ξεπήδησε ο ΦΑΝΗΣ, που μας εΦΑΝέρωσε τον κόσμο..."
Μάλλον λοιπόν το αυγό κάνει την κότα...

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sembek
Νέο Μέλος

Azores
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2002, 13:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sembek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΙΣΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΕΟ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΤΟ ΝΟΥ ΤΟΥ ΜΕ ΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΕΤΑ.ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΜΙΝ ΙΣΧΥΟΥΝ
ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ.ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΡΟΤΙΕΣΑΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΣΟ ΚΟΡΥΦΕΑΙΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΚΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΓΟ" Ο ΦΙΛΟΣ ΚΕΛΣΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΟΛΛΗ ΣΩΣΤΑ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΤΕΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΕΚΤΟ ΚΑΙΦΑΛΕΟ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΤΟΜΟΥ ΤΙΣ ΜΥΣΤΙΚΗΣ ΔΟΞΑΣΙΑΣ ΤΙΣ Ε.Π.Μ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2002, 20:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sembek το ερώτημα της κότας ήταν ρητορικό απο τον Theo.
Το ερώτημα το δικό σου όμως ήταν πιο ουσιαστικό. Στη τοποθέτησή μου επάνω στο ερώτημά σου τι έχεις να πείς; Σε κάλυψα";;;
Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψή σου...
'Οσο για την σύσταση στο Theo για το 6ο Κεφ του 2ου Τόμου της Μυστικής Δοξασίας, (που πιστεύω ότι τον έχει υπόψιν του), όταν τον πρωτομελέτησα κράτησα το παρακάτω κομμάτι ως "φάρο" για τις μελέτες μου επάνω στον εσωτερισμό.
Σας το παραθέτω και σας παρακινώ να το ακολουθήσετε και ποιός ξέρει μπορεί να δείξει τον δρόμο...
"...αρκεί να ψάξουμε με ΕΙΛΗΚΡΙΝΕΙΑ και να ΜΗΝ παραμορφώσουμε μέσα στην ΥΠΕΡΟΨΙΑ, της φανταστικής νοητικής και φυσικής ανωτερότητάς μας, την ΑΡΧΙΚΗ ΙΔΕΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΩΝ..."
Ελένη Πετρόβνα Μπλαβάτσκυ
Μυστική Δοξασία
Τόμος 2ος Κεφ 6ο σελ 88 (Ελλ. έκδοσης)

Ειληκρινά πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει στις έρευνές μας...

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sembek
Νέο Μέλος

Azores
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2002, 22:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sembek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ .
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΙΣΗΣΟΥ ,ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ,ΠΑΝΤΟΣ ΗΤΑΝ ΕΥΣΤΟΧΗ Η ΑΠΑΝΤΙΣΗ ΣΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2002, 23:45:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το απόσπασμα δεν το παρέθεσα είδικα για σένα....
Το παρέθεσα απλά για να δείξω ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΔΟΥΝ καθώς και ΟΣΟΙ ΤΟ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΝ, έναν τρόπο που ΔΥΣΤΥΧΟΣ στις μέρες μας δεν είναι "αποδεκτός".
Ο κάθε ένας "ερευνητής" στη προσπάθειά του να πετύχει την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥ εξέλιξη και μέσω αυτής, ΙΣΩΣ και άλλων συνανθρώπων του μέσα απο τον "αποσυμβολισμό" των μυστηρίων, κάνει το λάθος που η Ε.Π.Μπλαβάτσκυ μας καταδεικνύει...
Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι η ΣΥΝΧΗΣΗ που σε άλλο άρθρο πάλι ανέφερα.

Δεν είχα σκοπό να προσβάλω, αν το έκανα άθελά μου, ζητώ συγγνώμη
Πάντος ακόμα δεν άκουσα την άποψή σου. Φανέρωσέ την μας και ας μην είναι σε μια παράγραφο

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sembek
Νέο Μέλος

Azores
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2002, 20:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sembek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ,ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ,
Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΨΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ "ΦΟΡΑ" ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΚΔΗΛΩΜΕΝΟ ΚΟΣΜΟ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ 'ΣΕΝΑ ,ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2002, 09:25:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου και το εννοώ αυτό το ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, συγχωρέστε με που "έπεσα στη παγίδα σας". Δεν ηξερα ότι γνωρίζεστε... καλό αυτό, πολύ καλό!!!
Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια φίλε μου Sembek, αλλά και εγώ είμαι όπως και εσεις, όπως και ΟΛΟΙ ΜΑΣ:
ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ

Απλά εσείς και εγώ το έχουμε ανακαλύψει, ενώ οι άλλοι θα το ανακαλύψουν. Ολα θέμα χρόνου είναι.
"Εκεί που είσαι ΗΜΟΥΝΑ
και
εδώ που είμαι ΘΑ'ΡΘΕΙΣ"

'Ολοι μας και 'Ολα υποκεινται σε νόμους.

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Theo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2002, 14:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Theo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα έρθουν φίλε μας.

Πιστεύω πως η πορεία προς τη γνώση θα συνεχιστεί. Και δεν έχει σημασία ποιός είναι ο πρώτος αλλά το να μη μείνει πίσω κανείς.

theo_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2002, 01:11:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να μη μείνει ΚΑΝΕΙΣ μα ΚΑΝΕΙΣ πίσω, θα πρέπει όσοι προπορεύονται, να ρίχνουν και μια ματιά σε εμας, τους απο πίσω. Και αν δεν μπορούμε να προχωρήσουμε άλλο, οφείλουν να μας κουβαλήσουν! Στο στρατό αυτό με έμαθαν να κάνω, ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΩ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ.
Ειναι ωραία να ζείς τη ζωή σου ΣΑΝ ήρωας.

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Theo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2002, 12:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Theo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ο Ηρωισμός συνίσταται στο να ξέρει να πολεμά κανείς ακόμα και με σπασμένα τα όπλα.
Διάβασα τις "ΠΥΛΕΣ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ", ένα μυθιστόρημα για τη μάχη των Θερμοπυλών. Είναι φανταστικό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

theo_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/02/2002, 17:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oι "ξένοι" θαυμάζουν τους πρόγονουσ μας, και εμέις τους ξανανακαλύπτουμε διαμέσου των ξένων...
Το βιβλιο ειναι καλό και ήδη γυρίζετε ταινία στο ιερό ξύλο...Hollywοod

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Theo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
172 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2002, 18:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Theo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ενδιαφέρει πολύ η ταινία. Ελπίζω να πέσει σε κάποιον σκηνοθέτη αντάξιο του "Άρχοντα των Δακτυλιδιών".
Φοβάμαι όμως πως το εν λόγω βιβλίο που δεν έχει πουλήσει τα 80 εκ. αντίτυπα του Τόλκιν, είναι πιο ευάλωτο στο σημείο αυτό.

theo_Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sembek
Νέο Μέλος

Azores
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2002, 23:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sembek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΡΕΥΝΗΤΗΣ ,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ "ΒΑΔΙΖΩ" ΑΝΤΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ "ΠΕΡΠΑΤΩ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2002, 22:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποια η διαφορά του "βαζίζω" απο το "περπατώ" φίλε μου;;;

Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sembek
Νέο Μέλος

Azores
32 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2002, 02:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sembek  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΝΧΩΡΕΣΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΦΙΛΕ ΚΕΛΣΟ . ΑΛΛΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ,ΕΙΝΑΙ Η ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΔΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ , ΠΕΡΠΑΤΩ ΣΥΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΗΓΗΤΗΣ ,ΒΑΔΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΜΟΥ¨"ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΑΛΛΟ".ΔΕΝ ΠΑΡΑΣΥΡΟΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΓΥΡΟΗΧΟ ΒΟΥΙΣΜΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΗΣ ΠΥΓΟΛΑΜΠΙΔΑΣ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΟΥΓΚΡΙΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΛΕΦΑΝΤΩΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2002, 09:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου, έχεις δίκιο. 'Ετσι είναι όπως το λές...
Με ποιητική διάθεση δική μου, θα ήθελα να προσθέσω ότι είναι καλύτερο να ΒΑΔΙΖΕΙΣ στο δρόμο που ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ όχι απλά δίαλεξες να ΒΑΔΙΣΕΙΣ, αλλά που ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣΕΣ ΝΑ ΧΑΡΑΞΕΙΣ!!!

Πότέ μου δε περπάτησα επάνω στα βήματα άλλων, επάνω στο δρόμο που διάλεξαν ΑΛΛΟΙ να περπατήσω.
Χρησημοποιήσα τα βήματα άλλων ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΡΟΜΟ.

Καλημέρα σε όλους με πολύ ποιητική διάθεση...


Κέλσος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.179688E-02
Maintained by Digital Alchemy