ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 Σελήνη>>
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 02:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες και κορασίδες, ποιός και ποιά γνωρίζει πως μπορώ να βρώ σε ποιό ζώδιο πέφτει η σελήνη μου?
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2003, 14:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAΛΩΣ ΤΟΝ-Ε!


ακου λοιπον...συμφωνα με το σεληνιακο ημερολογιο το ζωδιο που κυβερνα την ωρα της γεννησης σου ...ειναι αυτο που αν δεν μου δωσειs την ημερομηνια ...δεν θα μπορεσεις να το μαθεις...
so mail me...
ωστοσο θα ψαξω στο net ... on line αστρολογικες εφημεριδες..-
(+σιγουρα θα βρω.
...


aummmmmmm

Edited by - ΑΤΜΑ on 14/05/2003 14:21:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 15:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.astro.com/swisseph/swepha_e.htm. . . . . . . .. .Φιλτατη ΑΤΜΑ ,μια πλουσια σελιδα αστρολογικων εφημεριδων, ειναι στην παραπανω διευθυνση....................Πατριωτακι, ΓΡΗΓΟΡΗ, γραψε ημερομηνια, ωρα, τοπο γεννησης, το ονομα της πεθερας σου και αν εχεις ενυδρειο(για ακριβη προσδιορισμο φυλου!) γα να γινει δυνατος ο προσδιορισμος της θεσης που εχει η Σεληνη σε ζωδιο και οικο. Επ' ευκαιρια θα σου πουμε και δυο-τρια ΣΤΡΑΒΑ πραγματα του ψυχισμου σου(!)......(Μεταξυ μας, μονο χρονος-ημερα-μηνας- τοπος και ωρα γεννησης χρειαζονται).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 15:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xα!χα! (για την πεθερά). Αυτό για το ενυδρείο δε το κατάλαβα. Για τα στραβά της προσωπικότητάς μου? Τοξότης με ωροσκόπο τι περίμενες φίλε μου? Ασε είμαι πολύ μπερδεψοκατάσταση. Αυτό που δείχνω και "βγαίνει" πρώτο στις κοινωνικές και άλλες σχέσεις μου (ωροσκόπος=Ταύρος=χώμα) σβήνει την αληθινή μου φύση (Τοξότης=φωτιά). (Το χώμα σβήνει τη φωτιά). Απο εκεί και πέρα πιστεύω γεννιούνται πολλές αντιφάσεις μέσα μου που βγαίνουν τοιουτοτρόπως.
(Για να ψάξω σ' αυτή τη σελίδα που μου προτείνεις...)
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 16/05/2003 15:36:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 15:15:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλτατε Γρηγορη, την.... αυτοκτονια τη σκεφτηκες;;;;.................................................................................................................................ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟ ΣΚΟΡΠΙΟ: Εντονα παθη, πολυ πεισμα, ισχυρη λιμπιντο, καχυποπτος, απολυτος στις ερωτικες σχεσεις. Δεν εκφραζεις πολυ ευκολα το ψυχισμο σου και δε συγχωρεις την απιστια με τιποτα. Εισαι ομως μεγαλος ανθρωπιστης, σε σημειο μαλλιστα να νοιαζεσαι περισοτερο για τους αλλους, παρα για τους οικειους σου και τον εαυτο σου.....................................................................Για το ενυδρειο, ειναι ανεκδοτο! Για τα λοιπα, δεν υπαρχει προβλημμα χωρις τη λυση του!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 21:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παλαιότερα τη σκεφτόμουν (όπως και πάρα πολλοί υποθέτω).
Για τα έντονα πάθη δεν ισχύει. Αν βάλω κάτι στο μυαλό μου το κατορθώνω. 6 χρόνια δεν έτρωγα κρέας (δίχως να καταπιέζομαι ψυχολογικά). Επίσης έχω εκφράσει κι άλλου είδους ασκητικές συμπεριφορές. Σε όλα τα άλλα έτσι είναι. Ιδιαίτερα στο σημείο του ανθρωπισμού. Μπορώ να δώσω τη ζωή μου αν πιστεύω οτι είναι για καλό σκοπό γιατί πιστεύω οτι η ζωή μου έχει μικρότερη σημασία απο το καλό που θα προξενήσω.
'
'
Η Σελήνη στον αστρολογικό χάρτη κάποιου ατόμου σε ποιούς τομείς επιδρά? Π.χ. ο ωροσκόπος αφορά σε αυτό που δείχνουμε προς τα έξω και μετά τα 25 για τους άνδρες, σχεδόν επικρατεί του ζωδίου.
~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 17/05/2003 21:54:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2003, 23:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Σεληνη στο Ζωδιακο, δειχνει αυτο που επιζητα ο ανθρωπος σαν ψυχικη και σωματικη αναγκη. Συνδεεται με την ευαισθησια μας, το ψυχισμο μας, τα ονειρα μας και με τις οργανικες μας αναγκες. Ακομα, δειχνει τη βιολογικη ιδιοσυγκρασια μας και το ποσο γερη "κραση" εχουμε. Ετσι, σαν δεικτης σωματικης και ψυχικης λειτουργιας, εχει μεγαλη σημασια. Με τη κληρονομικοτητα εχει σχεση στο τι επιρροες εχουμε δεχτει κατα την εμβρυηκη μας ζωη, βιολογικες η ψυχικες, τις οποιες κληρονομουμε....Μεταφυσικα, αναφερεται και σαν κληρονομικο σημειο στοιχειων παλαιοτερων ζωων..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

octane
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 11:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους octane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σε όλους....βρε παιδιά ζήλεψα και εγώ ,μήπως μπορεί να βοηθησει κανείς με τον πίνακα....να μου πει 5-10 βασικά πράγματα απο αυτα που καταλαβαίνει....???


Planetary positions

planet sign degree house motion

Sun Aries 18°59'37 12 direct
Moon Taurus 07°52'30 12 direct
Mercury Aries 23°14'16 12 retrograde
Venus Taurus 07°47'55 12 direct
Mars Cancer 29°27'45 04 direct
Jupiter Gemini 29°36'32 02 direct
Saturn Leo 23°53'14 05 retrograde
Uranus Scorpio 15°26'13 07 retrograde
Neptune Sagittarius 18°13'06 08 retrograde
Pluto Libra 15°13'08 06 retrograde
True Node Libra 05°53'49 06 retrograde


House positions (Placidus)

Ascendant Taurus 11°55'20
2nd House Gemini 10°56'29
3rd House Cancer 03°20'19
Imum Coeli Cancer 25°06'44
5th House Leo 20°45'53
6th House Virgo 25°51'53
Descendant Scorpio 11°55'20
8th House Sagittarius 10°56'29
9th House Capricorn 03°20'19
Medium Coeli Capricorn 25°06'44
11th House Aquarius 20°45'53
12th House Pisces 25°51'53

Major aspects

Sun Conjunction Mercury 4°15
Sun Trine Saturn 4°54
Sun Trine Neptune 0°47
Sun Opposition Pluto 3°46
Moon Conjunction Venus 0°05
Moon Opposition Uranus 7°34
Moon Conjunction Ascendant 4°03
Mercury Trine Saturn 0°39
Mercury Trine Neptune 5°01
Venus Conjunction Ascendant 4°07
Jupiter Sextile Saturn 5°43
Saturn Trine Neptune 5°40
Uranus Opposition Ascendant 3°31
Neptune Sextile Pluto 3°00


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 14:14:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
  • 1.Ηλιος στον Κριο: Κινητικος, παρορμητικος,ενθουσιωδης και φυσικα αρκετα εγωιστης! Ελαττωμα; βαριεσαι γρηγορα και θες παντα κατι καινουριο.Ασε που παρατας πολυ ευκολα στη μεση μ'αυτο που ασχολεισαι.
  • Σεληνη στον Ταυρο:Μπορει καποιος να βασιστει σε σενα,σταθερος στις αποφασεις, αν και ευκολα αναβαλεις τα δυσκολα για αργοτερα και δε χολοσκας ιδιαιτερα για καποια αναποδια.Εχεις την ταση για υλικη δημιουργια.Το σιγουρο ειναι οτι σε τιποτα μπροστα δε θα γονατισεις ψυχικα..Αμα εχεις λεφτα, τιποτα δε σε ενοχλει!
  • Ερμης στον Κριο:Ανυπομονος και ισχυρογνωμων, ετοιμος για δραση και αρκετα ορθολογιστης, γινεσαι πολλες φορες νευρικος, βιαστικος και καπου καπου ευεξαπτος και απροσεκτος. Το περπατημα σου γρηγορο και με "καποια" πηδηματακια.Καμμια φορα κρινεις επιπολαια και δεν προσεχεις -οσο χρειαζεται- τι λες.
  • Αφροδιτη στον Ταυρο:Κωλοφαρδος. Δε θα κινδυνευσεις ποτε απο ελλειψη φαγητου(αγαθων) το πολυ να κινδυνευσεις απο ..πολυ φαϊ!!!Πεισματαρης αλλα και ευελικτος,πετυχαινεις αυτο που θες ειτε με πυγμη ειτε με γοητεια(εχεις μπολικη απο ..αυτην).
  • Αρης στον Καρκινο:Εσωστρεφης, ευαισθητος (καπου σε πληγωσε το..σπιτι) και δεν εκδηλωνεσαι ευκολα.Κρατας μεσα σου την πικρα για οτι αρνητικο και αυτο δεν ειναι οτι καλυτερο για σενα. Εξω καρδια φιλε..
  • Διας στος Διδυμους! Ευστροφος με ευθραδεια λογου, τεμπελακος(!) στο διαβασμα. Θελει προσοχη να μη παρασυρεσαι σε επιπολαιες κρισεις και λιγο παραπανω εμβαθυνση..δε βλαπτει..Αν σου φερθουν με καλοσυνη, εισαι φιλοτιμος ..μεχρι..βλακειας!
  • κρονος στο Λεοντα:Χαμηλωσε τον εγωισμο,αυτοι που σου ..χαϊδευουν τα αυτια, δεν ειναι οι καλυτεροι φιλοι,ακου και τις υποδειξεις των αλλων καμμια φορα, ξερεις πολλα αλλα ε, κατι θαχεις να μαθεις ακομα απο φιλικες συμβουλες. Μη σε πιασουν βεβαια και οι υπερβολικες μετριοφροσυνες, ισορροπια, φιλε, ισορροπια.Εχεις την ταση απο τη μια να πιστευεις οτι εισαι βασιλιας και απο την αλλη, σε αλλη στιγμη, να νομιζεις οτι δεν αξιζεις ..φραγκο! Μια καλη σχεση,νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο...
  • Οι εξωτερικοι πλανητες ειναι περισσοτερο μαζικοι παρα προσωπικοι.Ο Ουρανος "μιλαει" για τα υπαρξιακα προβλημματα του ανθρωπου και για την καταγωγη των συναισθηματων και αν τα κατανοησουμε, τοτε θα ειμαστε απο τους λιγους που θα μπουμε στον πυρηνα της αληθειας και θα ξαναανακαλυψουμε την αρχαια γνωση.Ο Ποσειδωνας εχει δυο πλευρες, δυο οψεις. Η μια κανει τον ανθρωπο εμπνευσμενο αλτρουιστη και μεταφυσικο ιδεαλιστη, αλλα η αλλη- η κακη- κανει τον ανθρωπο εξαλο και ανοργανωτο, φαντασιοπληκτο και ανευθυνο. Διαλεγεις και περνεις.
  • Ο Πλουτωνας..ωχ, ωχ..Ο Πλουτωνας γκρεμιζει τα παντα που δεν εχουν αξια και περιεχομενο. Οι ανθρωπινες σχεσεις αμφισβητουνται γιατι εχουν καταντησει συμβατικες. Ο θεσμος του γαμου απαξιωνεται, γιατι ειχε καταντησει σκετος συναιτερισμος.Αν δε μαθουμε οτι το συντροφο τον διαλεγουμε, οχι επειδη "ετσι λεει το κατεστημενο" η επειδη δεν αντεχουμε να μεινουμε μονοι μας, αλλα επειδη ελευθερα επιλεγουμε αυτον-η που μαζι θα βιωνουμε χαρα και ευτυχια, αν δεν το συνειδητοποιησουμε αυτο, τοτε και η ιδια η σχεση αναμεσα στα δυο φυλα θα τεθει σε αμφισβητηση..
Λιγα γενικα,φιλε μου, απο τα παρα πολλα που υπαρχουν να πουμε..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

octane
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/05/2003, 22:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους octane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για φαντάσου.....
Πάντως σε αρκετά έπεσες μέσα....εκεί προς το τέλος έχασα λιγακι την μπάλα....
Χίλια ευχαριστώ φίλε Πασχάλη....Αλήθεια γιατί το "Διας στους Διδυμους!" έχει θαυμαστικό ενώ τα άλλα όχι...???

Υ)Το "κωλόφαρδος" με έκανε και γέλασα...χεχε

Edited by - octane on 20/05/2003 22:33:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2003, 01:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Re file Pasquale opote eykairiseis xtypa kai mia analysi kata dw Thanks
~Greg~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy