ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Κρυφά μηνύματα σε δίσκους
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 20:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλά ακούγονται για τα κρυφά μηνύματα σε δίσκους ή cd απο πολλούς καλλιτέχνες όπως:
ΟΖΖΥ - LED ZEPPELIN - MOTLEY CRUE - EAGLES - QUEEN και ακόμα σε Μαρινέλα - Παπακωσταντίνου - Πρωτοψάλτη κα.
Πολλά απο τα παραπάνω γκρούπ έχουν φτάσει στα δικαστήρια απο γονείς που το παιδί τους αυτοκτόνησε είτε προσπάθησε να αυτοκτονήσει.Αρκετά απο τα συγκροτήματα αθωώθηκαν αφου δέν αποδείχθηκε τίποτα εναντίον τους.Πολλά άλλα έφαγαν ένα «τσουχτερό» πρόστιμο (ένα απο αυτά είναι και ο ΟΖΖΥ).
Πιστεύεται ότι υπάρχουν κρυφά μηνύματα σε δίσκους και άν ναί μπορούν να επηρεάσουν τον άνθρωπο για να φτάσει σε μία ακραία κατάσταση σαν την αυτοκτονία;

ΥΓ.Υπάρχουν και τραγουδιστές που όλα αυτά γίνονται εν αγνοία τους και ευθύνονται αποκλειστικά οι εταιρίες.

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 21:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτά που ξέρω είναι πως στο τραγούδι suicide solution υπάρχει στίχο που μπορεί κάποιος να μην τον καταλάβει και λέει do it, do it , pick a gun and shoot. Επίσης έχω ακούσει πως το Hotel California των eagles αν ακουστεί ανάποδα έχει σατανιστική τελετή. Για την Μαρινέλα έχω ακούσει πως αν ακούσεις το τραγούδι που λέει <<ύστερα ύστερα , μα δεν υπάρχει ύστερα>> ανάποδα ακούς <<ο σατανάς μας ζει>>. Αν μπορεις γράψε τι ξέρεις για την Πρωτοψάλτη και τον Παπακωνσταντίνου.

Edited by - Wolffaced on 16/05/2003 11:36:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyBeR_JiM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
165 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 21:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyBeR_JiM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω ακουσει οτι πολλα γκρουπ που οι τραγουδιστες τους ειναι σατανιστες πρωτου γραψουν τους στιχους παρακαλουν τον σατανα να τουσ φωτισει να γραψουν στιχους που να περιεχουν υποσυνηδητα μηνυματα...

ΥΓ:Επισης πριν δωσουν τον δισκο για αναπαραγωγη,κανουν την λεγομενη τελετη Odycrue ωστε ο δισκος να αγαπηθει απο τον κοσμο και να πουλησει...

"Οταν ολες οι λογικες
εξηγήςεις απορριφθουν,
αυτή που θα μείνει οσο
απίθανη και αν ειναι...
είναι η σωστή."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2003, 22:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aυτά που ξέρω εγώ είναι για τα εξής τραγούδια:
1)starway to heaven-Led Zeppelin.Ενω ακούγετε κανονικά "Theres still time to change" ανάποδα έχουμε "Here's to my Sweet Satan"
2)Another Bites The Dust-Queen
3)Hotel California -Eagles
3)Shout at the devil-Motley Crue
4)Mr Crowley-OZZY (και ακόμα ένα αλλά δέν το θυμάμαι)
5)Σε Ελληνικά τραγούδια έχουν εμφανιστεί μηνύματα όπως σε ένα τραγούδι Μαρινέλλα-Χατζής στο οποίο λέει "Ο Σατανάς μας ζεί".
6)Like A Prayer -Μadonna
7)«Kiss» είναι σύντμηση τού «Kings in Satan's Service»

Και τέλος πάντων ονόματα όπως Alice Cooper, ΑC.DC, Black Sabbath, John Lennon ,Saymon and Garfunkel έχουν εμπλακεί σε αυτήν την κόντρα.

Εγω προσωπικά αν και 30 χρονών άκουγα και ακούω ROCK και παρόλ'αυτά που λένε κατα καιρούς γι'αυτά τα τραγούδια, θα εξακολουθώ να ακούω
Πολλά απο αυτά είναι τραγουδάρες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 01:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς το ίδιο που υποστηρίζει ο Wolffaced για το τραγούδι "Hotel California" των Eagles έχω ακούσει και εγώ.
Μάλλον όμως όλα αυτά είναι φήμες. Εξάλλου γιατί να πρέπει να περαστούν μυνήματα κρυφά;;;Εδώ τόσα και τόσα περνούν καθημερινά φανερά. Λίγα είναι τα τραγούδια που εξυμνούν το σατανισμό;

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimindy
Μέλος 1ης Βαθμίδας


89 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 01:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimindy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ax plane.................nios imouna kai gerasa kai akomi ta idia leme..............den antilegw oti mynimata mporoun na pernane "apo katw" i anapoda.........alla kapote an thimasai i an xereis,ola ayta eixan ginei moda(75-85)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 10:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή έχει τύχει εγώ ο ίδιος να ακούσω τα "ανάποδα μηνύματα" σε δύο από τα προαναφερθέντα τραγούδια, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου. Λοιπόν, όσον αφορά στο τραγούδι "Another one bites the dust" των Queen, το υποτιθέμενο μήνυμα στο σημείο που ο Mercury λέει το ρεφραίν είναι "It's fun to smoke marijuana". Σας πληροφορώ ότι, για να ακούσω το συγκεκριμένο μήνυμα, χρειάστηκε να παίξει το τραγούδι πολλές φορές και να μου επιστήσουν την προσοχή στο σημείο όπου, με πολλή φαντασία, ακούγεται "κάτι", σαν όμως να το λέει κάποιος που έχει λόξυγκα και βαμβάκια στο στόμα ταυτόχρονα! Το άλλο τραγούδι είναι το "Ύστερα" της Μαρινέλλας, όπου, αφού και πάλι έπαιξε το τραγούδι 5-6 φορές και μάλιστα σε αργή κίνηση, μπορείς μετά βίας να διακρίνεις κάτι σαν "Σααα...τααα...νααα" και όχι σε όλα τα ρεφραίν. Ομολογώ ότι δεν πείστηκα αρκετά, τουλάχιστον όσον αφορά στα δύο συγκεκριμένα τραγούδια, χωρίς να αποκλείω να υπάρχει "κάτι" σε άλλα. Γεγονός είναι ότι Black Sabbath, Led Zeppelin, Queen, αλλά και Παπακωνσταντίνου έχω ακούσει άπειρες ώρες στη ζωή μου και...κέρατα δεν έβγαλα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 14:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα θεμα που τελικα οσο και να περασουν τα χρονια μενει επικαιρο..
Ωραια και το Hotel California ειναι υμνος προς τον σατανα...Ωραια και η Μαρινελλα εχει μυστικα μυνηματα...

Εχει υπαρξει ποτε κανενας που να τον επηρεασανε???
Γιατι πιο πολυ σε διαφημηστικες καμπανιες μου ακουγονται παρα σε κατι που μας απειλει!

Το Hotel California ειναι απο τα αγαπημενα μου κομματια... αλλα μετα απο τοσες φορες που το εχω ακουσει δεν με πιανει τρεμουλο οταν μπαινω σε εκκλησια

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2003, 15:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εχει υπαρξει ποτε κανενας που να τον επηρεασανε???

Εδω Μάρα να σου πώ οτι σχεδόν όλα τα τραγούδια μας επηρεάζουν την διάθεση.Αλλά αυτό δέν πάει να πεί οτι όλα τα τραγούδια έχουν κρυφά μηνύματα.
Τα τραγούδια μας αλλάζουν την διάθεση πχ όταν ακούμε ένα απαλό κομμάτι ηρεμούμε και όταν ακούμε κάποιο πιο γρήγορο ανεβαίνουμε.
Πολλά τραγούδια μας θυμίζουν κάτι η κάποιο πρόσωπο η κάποιο γεγονός.
Στη Αμερική (που αλλού) είχαν όμως και κρούσματα με αυτοκτονίες αφού όπως λένε πολλά τραγούδια σε ωθούν προς αυτό.Για μένα τα άτομα αυτά είχα την προδιάθεση για κάτι τέτοιο και τα τραγούδια ήταν η αφορμή.
Οταν είσαι κάτω απο την επήρεια αλκοόλ η ναρκωτικών ουσιών και ακούς αυτά τα τραγούδια και έχεις την προδιάθεση ε !! δεν θέλει και πολύ να κάνεις την βλακεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 13:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε plane,
Μόνος σου το είπες...Αν κάποιος έχει τα μύρια όσα ψυχολογικά προβλήματα, καταναλώνει διάφορες ουσίες, έχει γενικώς προδιάθεση προς διάφορα "κακά" πράγματα, ε, δεν του φταίνε τα τραγούδια που πήγε και τίναξε τα μυαλά του στον αέρα. Ο καθένας μπορεί να κάνει όποιον συνειρμό θέλει όταν ακούει ένα τραγούδι. Το τί συνειρμό θα κάνει, το τί επιθυμία θα του γεννηθεί εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες και δεν είναι ευθύνη του καλλιτέχνη. Αυτό άλλωστε θα πει και "τέχνη". Ο καθένας την ερμηνεύει όπως θέλει! Αν εσύ ακούγοντας τους στίχους ενός τραγουδιού ο οδηγείσαι συνειρμικά στην αυτοκτονία ή σε ο,τιδήποτε άλλο, δεν φταίει ο ερμηνευτής γι' αυτό αλλά αποκλειστικά εσύ.

Edited by - durden_alie on 18/05/2003 16:31:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2003, 15:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ, ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο dimindy. ΕΧΕΤΕ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ??? ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙ??? ΥΠΟΓΕΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ??? ΙΣΩΣ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy