ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΑΣΤΡΑ---ΕΡΩΤΗΣΗ (Σχετικά με την σημασία των προόδων)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zwitsa
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 12:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zwitsa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ....ΕΧΩ ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ. ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΥΔΡΟΧΟΟΣ...ΛΟΙΠΟΝ 8ΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΟΔΩΝ ΣΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΟΠΟΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.......

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 19:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το προοδευτικο ωροσκοπιο ασχολειται με τις μελλοντικες τασεις και πιθανα μελλοντικα γεγονοτα. Υπαρχουν αρκετες μεθοδοι προβλεψης, οπως ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ, ΩΡΙΑΙΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ,ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ, ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΕΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ, ΔΙΛΕΥΣΕΙΣ, ΠΡΟΟΔΟΙ κλπ..Ενας τροπος ειναι, στο γενεθλιο ωροσκοπιο να μετακινουμε ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ μπροστα τους πλανητες και να αντιστοιχουμε καθε μοιρα προοδου σε ενα ετος. Απο τις θεσεις και τις σχεσεις που προκυπτουν, συναγουμε καποια συμπερασματα για μελλοντικες τασεις και πιθανα γεγονοτα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astroman
Νέο Μέλος


36 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2003, 21:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astroman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν κοίτα, όπως είπε και ο Πασχάλης υπάρχουν πολλά ωροσκόπια προβλέψεων. Τα προοδευτικά που χρησιμοποιούνται περισσότερο είναι μοίρα - έτος, μέρα - έτος και ηλιακό τόξο. Τώρα τι είναι αυτά; Έχεις το γενέθλιο ωροσκόπιο σου. Αν γεννήθηκες πχ. 15 του μηνός, η επόμενη 16 αντιστοιχεί στο πρώτο έτος σου, η 17 στο δεύτερο κλπ. Αυτό είναι προοδευτικό μέρας - έτους. Η διαφορά φαίνεται κυρίως στην σελήνη τον Άρη τον Ερμή και τον Ήλιο που κινούνται γρήγορα. Για μοίρα έτος προχωράς τους πλανήτες ανάλογα με τα χρόνια σου έναν έναν. Το ηλιακό είναι σαν το μοίρα - έτος αλλά προχωράει λίγο λιγότερο από μοίρα γιατί η κίνηση του ηλίου είναι έτσι. Σε 365 μέρες διανύει 360 μοίρες (φαινομενικά εννοείται). Πως δουλεύουν τα προοδευτικά; Όταν ένας προοδευτικός πλανήτης κάνει ακριβή όψη με έναν γενέθλιο 0, 90, 120 κλπ κάποια χρονιά η όψη αυτή θα ενεργοποιηθεί στην χρονιά. Για να γίνει αυτό πρέπει και ένας διελαύνων πλανήτης συνήθως μικρός όπως ο Άρης να κάνει όψη και να την ενεργοποιήσει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy