ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΛΕΣΧΗ ΜΠΙΛΝΤΕΡΜΠΕΡΓΚ - ΜΑΪΟΣ 2003
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lambros
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2003, 03:19:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lambros  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Lambros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΕΣΧΗ ΜΠΙΛΝΤΕΡΜΠΕΡΓΚ
15-18 Μαΐου 2003 - Βερσαλλίες, Παρίσι

Όπως κάθε χρόνο από το 1954, έτσι και φέτος οι πολιτικοοικονομική ελίτ Ευρώπης και Αμερικής θα μαζευτεί για την ανεπίσημη σύνοδο της μυστικοπαθούς λέσχης Μπίλντερμπεργκ (Bilderberg) όπου πιθανότατα λαμβάνονται βαρυσήμαντες αποφάσεις. Στην περσινή συνάντηση της λέσχης στις ΗΠΑ αποφασίσθηκε και ο πόλεμος κατά του Ιράκ.

- Ποιοι συμμετέχουν;
- Τι συζητείται και ποια είναι η ατζέντα;
- Τι λένε τα λιγοστά ΜΜΕ που έκαναν αναφορά για το γεγονός;
- Όλες οι πληροφορίες σχετικά με την συνάντηση
- Φωτογραφικό υλικό

Όλη η έρευνα: http://www.noitikiantistasis.com/bilderberg2003.html


Χαιρετισμούς,
::Λάμπρος

http://www.NoitikiAntistasis.com

Αποκαλύπτουμε την Νέα Τάξη μέσα από την Προπαγάνδα των ΜΜΕ!

Dr.Doom
Μέλος 1ης Βαθμίδας


138 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 23:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dr.Doom  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο μονο που θα ηθελα να πω σχετικα με τη Λεσχη Μπιλντερμπεργκ ειναι οτι αποτελει απο τις πιο μεγαλες και ισχυρες μυστικες ομαδες η οποια συνεργαζεται και με τους MG 12 και πως εξαιτιας εσωτερικων διαφορων η Λεσχη εχασε πολλα απο τα μελη της τα οποια λιγο αργοτερα συγκροτισαν την αλλη πανισχυρη ομαδα με την ονομασια Τριμερης Επιτροπη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

savel
Μέλος 1ης Βαθμίδας


76 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 13:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους savel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kai oi duo upopsifioi prwthipourgoi sumetoixan
sti lesxi.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 16:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια πλήρη ανάλυση για τις μυστικές κοινωνίες καθε μορφής που κυβερνούν τον πλανήτη μας με πλήθως ιστορικών στοιχείων από την αρχαιότητα μέρχι σήμερα καλύπτεται στο εξαιρετικό βιβλίο

"Rule By Secrecy"

του Jim Marrs

Διαβαστε το, αξιζει τον κοπο αν και ογκώδες (630 σελίδες)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 16:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα.

Υπάρχει, παρακαλώ, κάποιος που να γνωρίζει περισσότερα στοιχεία γι’ αυτή την «ομάδα»?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 20:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' αυτή τη σελίδα ενός άλλου τόπικ, θα βρείτε κάποια στοιχεία: "Εξαιρείται η Ελλάς"


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευθύμης
Μέλος 2ης Βαθμίδας


187 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2004, 21:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευθύμης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η παρακάτω ιστοσελίδα καλύπτει τις συνεδριάσεις από το '91 μέχρι και φέτος.

Ιδιαιτέρως "ενδιαφέρουσα" χρονιά είναι το '93.

http://www.bilderberg.org/1993.htm

Edited by - Ευθύμης on 03/03/2004 21:44:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

εμβιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 02:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους εμβιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρά

quote:

Μια πλήρη ανάλυση για τις μυστικές κοινωνίες καθε μορφής που κυβερνούν τον πλανήτη μας με πλήθως ιστορικών στοιχείων από την αρχαιότητα μέρχι σήμερα καλύπτεται στο εξαιρετικό βιβλίο

"Rule By Secrecy"

του Jim Marrs

Διαβαστε το, αξιζει τον κοπο αν και ογκώδες (630 σελίδες)



Προμηθεα που το βρίσκω , ξέρεις έκδοση , βιβλιοπωλείο και αν κυκλοφορεί μόνο Αγγλικά ή υπάρχει και Ελληνικά .

Ευχαριστώ

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2004, 08:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γεια χαρά

quote:

Μια πλήρη ανάλυση για τις μυστικές κοινωνίες καθε μορφής που κυβερνούν τον πλανήτη μας με πλήθως ιστορικών στοιχείων από την αρχαιότητα μέρχι σήμερα καλύπτεται στο εξαιρετικό βιβλίο

"Rule By Secrecy"

του Jim Marrs

Διαβαστε το, αξιζει τον κοπο αν και ογκώδες (630 σελίδες)



Προμηθεα που το βρίσκω , ξέρεις έκδοση , βιβλιοπωλείο και αν κυκλοφορεί μόνο Αγγλικά ή υπάρχει και Ελληνικά .

Ευχαριστώ

Ποιος ξέρει αν η μεν ζωή είναι θάνατος, ο δε θάνατος ζωή;
ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ



Δυστυχώς δεν εχει μεταφραστεί ακόμα. Μπορείς να το παραγγείλεις από τον Παπασωτηρίου (μαλλον ακριβός) ή μέσω Amazon


http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0060931841/qid=1078381959/sr=1-1/ref=sr_1_11_1/202-7995449-8550255

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 13:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΦΕΡΟΝ ΘΕΜΑ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ?Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 13:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή katia,

αν ψάξεις μέσα στα λινκς, θα δεις πληθώρα ελληνικών ονομάτων του πολιτικού (και απ' τα δύο μεγάλα κόμματα) κι επειχηρηματικού τομέα.

Γιατί εντυπωσιάζεσαι όμως; Μήπως έχουμε κάποια ιδέα γι' αυτή τη διάσκεψη που υπερβαίνει τα όρια της πραγματικότητας;

Όπως έχει ξαναγραφτεί: Μήπως κάποιοι απλά παίζουν με τη διάθεσή μας να συνομωσιολογούμε;

Αλλιώς δεν εξηγείται η τόση δημοσιότητα που παίρνει το θέμα παρουσιάζοντας σχεδόν πλήρη στοιχεία.

Ή μήπως φανταζόμαστε ότι αν ήθελαν να κρυφτούν, δε θα μπορούσαν;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 13:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΘΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΕΣΚΕΜΕΝΑ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2004, 17:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω να πω ότι μόνο για μυστικές διαβουλεύσεις δε μου κάνουν όλα αυτά, την στιγμή που διοχετεύονται στο διαδίκτυο σχεδόν πλήρη στοιχεία είτε επίσημα, είτε και καλά ανεπίσημα.


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Question
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2004, 10:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Question  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά πολλές <μυστικές ομάδες> έχουν μαζευτεί και τους επίσημους/φανερούς κοσμοπατέρες(πολιτικούς) τους έχουμε στο απυρόβλητο!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αναζητητης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
179 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 04:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αναζητητης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ
το θεμα της λεσχης ειναι τεραστιο και δεν πρεπει να μενει τοσα χρονια στην αφανια!!!

http://video.google.com/videoplay?docid=1270081493781521177&q=david+ickeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zudrafio
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 03:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zudrafio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xa xa xa

Πολύ καλό βιντεο κυρίως το σημείο , που δείχνει ενα τραπέζι να συνεδριάζουν μετά τν αναφορά των λεσχών σε αυτό είναι ο Μητσοτάκης, νομίζω ότι στηνκορυφή ηταν η Μαρίκα αλλά δεν έιμαι σίγουρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 11:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα περιεργο αρθρο σχετικα με αυτη τη Λεσχη:


H Λέσχη Μίλντερμπεργκ επέβαλε ΤΟ ΝΗΣΙ στο Mega, για να αισθάνεσαι ευτυχισμένος που δεν είσαι λεπρός!

Όλα ήταν προγραμματισμένα, ακόμη και ΤΟ ΝΗΣΙ!
Δείτε πόσο καλοστημένο ήταν το σχέδιο της προσφυγής στο ΔΝΤ αλλά και της χρεοκοπίας που πρόκειται ν ακολουθήσει.
Το Μεγάλο κανάλι, επέλεξε να κάνει σήριαλ το βιβλίο της Βικτόρια Χίσλοπ, μετά από εντολή-υπόδειξη!
Η εντολή δόθηκε από συγκεκριμένα πρόσωπα που μετέχουν στις συνεδριάσεις της Λέσχης Μπίλντερμπεργκ.
Ένας από αυτούς, ο Χένρυ Κίσινγκερ, φρόντισε η εντολή-υπόδειξη του συγκεκριμένου βιβλίου (ώστε να γίνει τηλεοπτικό σήριαλ), να.....
φτάσει κατ ευθείαν σε μεγαλομέτοχο του καναλιού, ο οποίος προσκλήθηκε γι αυτό το λόγο στο Λονδίνο.
Εκεί έλαβε σαφείς οδηγίες για το πώς πρέπει το Mega, να συμβάλλει στον εγκεφαλικό κατευνασμό και στην επιβολή στη κοινή γνώμη ενός κλίματος χαρμολύπης, ώστε να μην υπάρξει καμία αντίσταση τόσο στα εξευτελιστικά μέτρα του ΔΝΤ, όσο και σε όσα πρόκειται ν ακολουθήσουν, όπως το μοίρασμα του Αιγαίου και της Θράκης.
Ο στόχος τους είναι να κάνουν τους πολίτες να αισθάνονται ευτυχισμένοι και να βρίσκονται σε καταστολή.

Η λογική είναι , να μας κάνουν να πούμε «Θεέ μου, είμαστε ευτυχισμένοι, επειδή δεν είμαστε λεπροί σαν τους κολασμένους της Σπιναλόγκα…»
Κανείς πόλεμος δεν κερδίζεται, εάν δεν προηγηθεί η ψυχολογική ήττα του αντιπάλου και η πρόκληση χαρμολύπης.
Πριν το "σφάξε με Αγά μου ν αγιάσω...", είναι το "σ ευχαριστώ Θεέ μου που δεν είμαστε λεπροί…"
Τίποτε δεν είναι τυχαίο. Ακόμη και η στολή που φόρεσε ο Γιώργος για να τρέξει στον Μαραθώνιο. Δεν την ψώνισε η Άντα στο Mall.
Ήταν πολύ σαφής επιλογή- οδηγία των επικοινωνιολόγων της Λέσχης Μπίλντερμεργκ που κάνουν διαρκώς παιγνίδι.
Ο Παπανδρέου φόρεσε το μαύρο κολάν και το αεροδυναμικό γυαλί για να δείχνει ήρωας τύπου Σούπερμαν-κι όχι βλαχαδερό σαν τον Κολοκοτρώνη.
Το κόλπα επηρεασμού της κοινής γνώμης είναι προαιώνια. Απλά προσαρμόζονται στην εποχή
Μείνετε συντονισμένοι...


anti-ntp.blogspot.com

μηπως απο το τοσο παροξυσμο, καποιοι ειναι καθολα υπερβολικοι? δεν νομιζω να ειμαστε τοσο "χαϊβανια" ωστε να τρωμε κουτοχορτο και να κλεινουμε τα ματια μας στην πραγματικοτητα που μας περιβαλλει...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 12:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο λογος που οι ελληνες δεν ειναι δεκτοι στην κολαση ειναι οτι κατι θα βρουν για να διασκεδασουν,
παρασυροντας το συμπαν.


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παίρνει εντολές??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΕΓΩ Ή ΤΑ ΤΑΝΚΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΨΗΦΙΣΤΕ ΜΕ ΡΕΕΕΕΕ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:51:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 18:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2010, 19:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Έχω ένα μυστικό που τη ζωή σας θα αλλάξει
μα δεν το 'χω σκοπό ποτέ μου να σάς το πω

Έχω ένα μυστικό που μες στα χείλη μου έχει μπλέξει
κι είναι μια λέξη μόνο, μια λεξούλα, μόνο μια...

Έχω ένα μυστικό που στην καρδιά μου μέσα λάμπει
το ξέρουνε οι κάμποι, το 'χει μάθει το βουνό
μα δεν το 'χω σκοπό ποτέ μου να σάς το πω

Να μείνει θέλω πάντα δικό μου, το μυστικό μου
αυτό το μυστικό το γλυκό μου, που τ' αγαπώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy