ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ένα ανεξήγητο πραγματικό συμβάν (Προαίσθημα?)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2003, 00:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακουσα καποτε στην τηλεοραση για ενα συμβαν που ελαβε χωρα σε
ενα γαμο.Το συμβαν αυτο το ανεφερε γνωστος αξιοπιστος επωνυμος.
Καθως γινοτανε η τελετη του γαμου δυο νεων μια κυρια που ηταν
καλεσμενη στο γαμο ξαφνικα αρχισε να ταραζεται και να φωναζει.Τοτε
την ρωτησε ο επωνυμος τι συμβαινει΄.Εκεινη του απαντησε οτι
αντι να ακουει την μουσικη της τελετης του γαμου ακουγε μουσικη
που ακουγεται στις κηδειες.Μετα απο δυο εβδομαδες οι δυο νεοι
που ειχαν παντρευτει σκοτωθηκαν σε τροχαιο.Αυτο το θεωρειται
απλως τυχαιο και οτι η κυρια που ακουγε την μουσικη της κηδειας
και οχι του γαμου ηταν απλως τρελη;H μηπως κατι αλλο κρυβεται πισω απο το συμβαν;Θελω τις
γνωμες σας το συμβαν;

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2003, 11:26:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΘΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ "ΚΑΤΑΛΑΒΕ" ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΕΘΑΙΝΕ!!! ΣΗΚΩΘΗΚΕ, ΠΛΥΘΗΚΕ, "ΕΤΟΙΜΑΣΤΗΚΕ" ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΕ ΞΑΝΑ, ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΑΠΑΔΙΑ ΑΦΩΝΗ!!! ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΡΩΙΝΟ Ο ΠΑΠΑΣ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕ... ΠΟΥ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΟΦΕΙΛΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2003, 13:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ VIKING ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΙΣΔΡΑΗΛΙΝΟΥ ΚΟΣΜΟΝΑΥΤΗ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΕ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΤΗΣ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΥΝΑΜΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΘΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ / ΑΙΣΘΗΣΗ
ΘΑΝΑΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 13:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι πάντα υπάρχει αυτό το "κάτι" που σε προειδοποιεί. Δεν ξέρω αν είναι διαίσθηση ή τι είναι ακριβώς, πάντως έχω ακούσει χιλιάδες ιστορίες σχετικές.

Όταν έχασα την μητέρα μου, κάποια γνωστή της, την είχε προειδοποιήσει πως θα γύριζε "χωριστά" από τον πατέρα μου (πηγαίναμε Χριστουγεννιάτικες διακοπές στο χωριό του πατέρα μου) και η μητέρα μου μάλιστα το είχε συζητήσει και φαντάστηκε πως ίσως τσακωθεί με τον μπαμπά μου και αυτή θα ήταν η αιτία γιατί δεν μπορούσε να φανταστεί άλλο λόγο για να γυρίσουν χώρια από τις διακοπές....

* Irene *
~ Love is the only truth ~
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2003, 14:29:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κυρια που ηταν
καλεσμενη στο γαμο ξαφνικα αρχισε να ταραζεται και να φωναζει

ΦΙΛΕ "VIKING" ΑΥΤΗ Η ΚΥΡΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΗΣ.

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 02:59:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε oneiric1 σε αυτο το συμβαν που σου λεω εγω η κυρια
ακουγε μουσικη κηδειας που δεν ακουγε κανενας αλλος.Εδω δεν υπηρχε
καποιος που να την προειδοποιησει οτι θα συμβει κατι κακο.Ισως
η μουσικη της Κηδειας που μονο αυτη ακουγε να σημαινε οτι το ζευγαρι που
παντρευοταν θα πεθαινε στο μελλον,πραγμα που συνεβει.Αναρωτιεμαι
πως ορισμενοι ανθρωποι εχουν την τυχη να τους συμβαινουν τετοια
πραγματα που προμηνυουν κατι κακο για το μελλον.Ειναι αλλο να
σου λεει καποιος οτι καποιος αλλος θα πεθανει και τελικα να συμβει
και αλλο αυτο που συνεβει στην Κυρια.Διοτι εδω δεν μπορεις
να μιλησεις για συμπτωση,ειναι προειδοποιηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

octane
Νέο Μέλος


28 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 08:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους octane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ερώτηση.....

γιατί μιλάμε για προειδοποιηση...???
ποιό εύκολο δεν είναι να διαμορφώσουμε το μέλλον (εκούσια ή ακούσια) παρά να το προβλέψουμε...?
αφου η δυναμη του νου είναι τοσο μεγάλη και ανεξέλεγκτη , ποιό είναι πιθανότερο...να "ταξιδέψει στο χωρόχρονο" και να δει το μέλλον ή να "διαμορφώσει τον χωρόχρονο" ωστε να συμβεί αυτο που φανταστηκε-πίστεψε?

Edited by - octane on 30/05/2003 08:59:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 12:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΙΝ ΜΙΣΟ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΗΣ ΕΙΔΕ ΜΙΑ ΚΗΔΕΙΑ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ Σ' ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΜΕ ΤΗ ΜΕΚΡΟΦΟΡΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ "ΠΡΟΜΥΝΗΜΑΤΑ"?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 15:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε/η viking, σε πρώτη φάση είμαι φίλη.

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω. Συγνώμη αν δεν το "έδωσα" εγώ σωστά.

Λέω λοιπόν ότι πάντα υπάρχει "κάτι" το οποίο σε προειδοποιεί με κάποιον τρόπο. Όταν λέω "κάτι" φυσικά και δεν αναφέρομαι σε κάτι τόσο ξεκάθαρο, όπως το να έρθει κάποιος και να στο πει κατάμουτρα! Και στην ιστορία που αναφέρεις αυτό το "κάτι" είναι η μουσική-κηδείας που άκουγε αυτή η κυρία στον γάμο, "σημάδι/προειδοποίηση" ότι κάτι πρόκειται να συμβεί σε αυτά τα 2 παιδιά. Αν αυτό δεν είναι προειδοποίηση, τότε δεν ξέρω τι είναι.

Και, χωρίς να θέλω να φανώ αντιδραστική, αμφιβάλλω αν είναι τύχη (όπως αναφέρεις) να έχει κάποιος τέτοια προμηνύματα. Νομίζω ότι είναι τρομακτικό και "βαρύ" για έναν άνθρωπο.

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2003, 17:48:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ...
ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΧΕΙ Η ΚΗΔΕΙΑ?
ΤΩΡΑ ΒΑΖΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΘΑΜΕΝΟΥΣ?
ΓΙΑΤΙ?

η δηναμη της μαγειας ειναι μεγαληΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 00:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
me auta pou lete mou 8imisate to blepo to 8anato sou , foberi tainia bgike kai sequel

to melon den pistebo oti einai etimo kai mas perimenei

den nomizo na ginete na exei prominima gia kati
afou to melon poli apla den uparxei



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2003, 00:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ...
ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΧΕΙ Η ΚΗΔΕΙΑ?
ΤΩΡΑ ΒΑΖΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΘΑΜΕΝΟΥΣ?"

Κοιταξτε απο οτι θυμαμαι η γυναικα ακουγε μουσικη
με αυτη που ακουγεται κατα την περιφορα νεκρου.Ειναι σαν
να ακουει καποιος ηχους που κανενας γυρω του δεν τους ακουει.Ειναι
σαν να εχει παραισθησεις με την διαφορα οτι στο συμβαν που ανεφερα
ακουγε η γυναικα στο γαμο του ζευγαριου μουσικη η οποια ακουστηκε
στην κηδεια μετα απο καποιες μερες του ζευγαριου.Αρα ηταν σαν
να ενιωθε η γυναικα το τι θα συμβει στο μελλον.Δηλαδη ειναι σαν καποιος να ακουει ηχους απο το μελλον.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DRACIEL
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2003, 21:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DRACIEL  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΟΥΝ.ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΟΣΟ ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ,ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΤΕ ΟΧΙ,ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΠΡΙΝ ΚΑΜΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΩΡΙΖΑΝ 3 ΣΤΕΝΑ.ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΕΙΔΕ ΕΝΑ ΣΕ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΜΠΕΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ.ΑΥΤΟς ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΡΩΙ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΕΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΛΗΣΤΕΨΑΝ ΚΙΟΛΑΣ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΕΝΑΣ ΑΔΕΡΦΟΣ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥ ΔΕΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 00:10:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Φιλε Draciel σε καλοσωριζω μια και πρωτη φορα σε βλεπω στο forum.
Ισως να εχεις δικιο σε αυτο που λες,πολλες φορες οι ανθρωποι
εχουν την διαισθηση οτι κατι κακο θα συμβει και το περιεργο
ειναι οτι ποτε δεν εχω ακουσει καποιον που να διαισθανεται οτι
κατι καλο θα συμβει,παντα ασχημα πραγματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Enas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2003, 22:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Enas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ DEJA VU. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΙΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ, ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.

Υ.Γ. Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΚΗΔΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΩΝ CANDLEMASS.

I am no human now
because I choose to know..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 01:33:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΠΡΙΝ 7 ΧΡΟΝΙΑ

ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΤΕ ΕΒΛΕΠΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ
ΟΤΙ ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΟΙΜΩΜΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ
ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.
ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ
ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΒΡΙΣΚΑ.ΤΟΤΕ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΤΙΚΑ ΣΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ
ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ
ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ
ΕΓΩ ΕΛΕΙΠΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ
ΒΡΕΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ
ΟΤΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΣΤΟ ΘΥΡΩΕΙΔΗ.
ΙΣΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΑΝ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΕΣ ΑΠΟ 4 ΕΤΩΝ (Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ
ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 16:26:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΕ/Η VICING ΓΙΕΤΙ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΡΟΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ!!!!!

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 19:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΕ/Η VICING ΓΙΕΤΙ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΡΟΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΤΥΧΕΙ!!!!!

respect



Καλωσηρθες στην παρεας μας sansationf.Ειμαι ο VIKING.
Οντως καποιοι ανθρωποι φαινεται οτι προαισθανονται καποια
ασχημα πραγματα.Υποθετω οτι ολα αυτα σχετιζονται με αυτο που
ονομαζεται ΕSP(EXTRA SENSORY PERCEPTIΟN).
Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι
γιατι συμβαινει σε ορισμενους ανθρωπους τετοια πραγματα αφου
υποτιθεται οτι ολοι οι ανθρωποι εχουν "εκτη αισθηση".Ισως ορισμενοι
ανθρωποι εχουν αναπτυγμενη την διαισθηση σε πολυ μεγαλο βαθμο και
καποιοι αλλοι οχι.
Τετοια παραδειγματα ανθρωπων πιθανον να ηταν
ο Νοστραδαμος,ο Ιωαννης της Αποκαλυψης κ.λ.π.
Παντως οι επιστημονες δεν εχουν δωσει μια
εξηγηση που να διαφωτιζει το τι οντως συμβαινει και γιατι.
Στην παραψυχολογια υπαρχει και ενας ορος που ονομαζεται "remote
viewing".Ειναι η ικανοτητα καποιου να συλλαμβανει οπτικες πληροφοριες
που δεν μπορει να αντιληφθει με τις κανονικες αισθησεις του,ειδικα
οταν αυτες οι πληροφοριες δεν ειναι διαθεσιμες σε κανενα αλλον παρατηρητη.Ενα παραδειγμα remote viewing θα μπορουσε να ειναι
ο εντοπισμος καποιου αψυχου και χαμενου αντικειμενου σε μια ερημικη
τοποθεσια απο καποιοι ατομο που δεν εχει επισκεφτει ποτε ή δει την
τοποθεσια εκεινη.Ισως να ειχε επισκεφθει το μερος αυτο σε μια
προηγουμενη ενσαρκωση του, αν δεχτουμε τις θεωριες για μετενσαρκωσεις.
Ενα αλλο παραδειγμα ειναι η προγνωση του επομενου χαρτιου που θα σηκωθει απο την τραπουλα απο καποιον χωρις αυτο το χαρτι να το εχει δει κανεις.Με
λιγια λογια αυτος βλεπει το χαρτι απο την αναστροφη πλευρα του.
Ενδιαφερον παρουσιαζουν επισης ολα αυτα που σχετιζονται με το deja vu.H ψυχιατρικη το κατηγοριοποιει στον τομεα των "διαταραχων μνημης"
που μπορουν να εχουν διαφορες μορφες.Η αισθηση οτι αυτο που ζει καποιος το εχει ζησει αλλοτε ονομαζεται "deja vu".Οι ψυχιατροι
λενε πως καταστασεις deja vu εμφανιζονται σε περιοδους στρες και
σε ασθενεις που παθαινουν επιληπτικες κρισεις.Ισως φιλοι μου
να σχετιζεται με προηγουμενες ζωες.
Υπαρχουν βεβαια και αλλες θεωριες οπως αυτη που ανεπτυξε ο
Ζιγκμουντ Φρουντ.Αυτος μιλησε για την "ασυνειδητη φαντασια".
Ελεγε πως το οτι καποιοι ανθρωποι νομιζουν οτι τους ειναι γνωριμος
ενας τοπος τον οποιο δεν ειχουν επισκεφτει ή δει στο παρελθον
εχει να κανει με την "ασυνειδητη φαντασια".Δηλαδη η γνωριμη
αισθηση αυτου του τοπου προκυπτει εξαιτιας της ομοιοτητας
της συναισθηματικης καταστασης που βιωνει το προσωπο που επισκεπεται
τον τοπο με καποια αλλη περισταση.O Φρουντ ελεγε οτι η αισθηση
deja vu αντιστοιχει στην αναμνηση καποιας ασυνειδητης φαντασιας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2003, 19:24:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ VIKING ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ 6Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ. ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.ΣΚΕΥΤΕΣΤΕ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΝ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕ 100% .ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΕΦΑΠΜΟΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΚΙΝΗΣΗ Κ.Α

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2003, 21:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε/η sansationf αν καποιο ατομο δουλεψει το 100% του εγγεφαλου του τοτε θα εχει γινει θεος/α
και σε μενα εχουν δοθει καποια μηνυματα απο το αμεσο μελον
ενα πρωι ξεκινοντας για την δουλεια μου περασε απο το μυαλο η σκεψη οτι αν σπασει καποιος σωληνας στο σπιτι θα παθω μεγαλη ζημια(μενω μονος μου) το απογευμα που γυρισα τα παντα ειχαν πλυμηρισει μαζευα μεχρι τις 11 το βραδυ

πολλες φορες ξερω δευτερολεπτα πριν συμβει κατι τι θα γινει

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 15:17:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΦΙΛΕ GIGENI ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΑΛΛΑΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΆ? ΠΩΣ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΣΑΝ ΟΡΑΜΑ ΣΑΝ ΜΙΑ ΦΕΥΓΑΛΕΑ ΕΙΚΟΝΑ???

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 13:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia to dejavu exoume milisei ektenestata se allo paliotero 8ema to opoio distixos den 8imame oute kan pou to eixame ani3ei, an bro xrono kai psa3o 8a sas para8eso link, gia tin ora 8a sas po ti eixa simperenei ego apo to olo 8ema.

to dejavu loipon prokite simfona me tous epistimones gia mia egefaliki blabi i opoia mporei na simbei se asxeto xoro i xrono,
o egefalos otan dexete plirofories apo to peribalon(apo oles tis es8iseis) tis dexete apo 2 diaforetikes diodous(as to poume etsi) tixenei loipon merikes fores i pliroforia se kapoia apo tis diodous na ka8isterisei etsi oste na ftasei me diaforetiki taxitita ston egefalo kai etsi na ton kanei na nomizei oti i proti einai anamnisi kai i deuteri to tora, etsi nomizei oti ti skini tin exei 3anazisei sto parel8on eno stin pragmatikotita , antilamabanete to tora se 2 diaforetikes xronikes stigmes(apiroelaxistes alla arketes gia na dimiourgisoun to dejavu)

kapos etsi den 3ero an ta eipa kapos mperdemena 8a psa3o na bro to 8ema na sas diafotiso perisotero sto dejavu

see ya



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αλεξία
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2003, 19:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αλεξία  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει συμβεί και σε μένα κάτι αρκετά δυσάρεστο. Από 7-10 χρονών (περίπου) έβλεπα συχνά το ίδιο ακριβώς όνειρο. Ότι η αδερφή μου σκοτωνόταν.Αρκετά χρόνια αργότερα η αδερφή μου σκοτώθηκε με τον ίδιο τρόπο που έβλεπα & στο όνειρο. Ποτέ δεν πίστευα ότι θα γινόταν πραγματικότητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2003, 20:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μου ερχονται σαν εικονα.την δευτερα στην δουλεια ενας συναλδεφος ζαλιστικε και εχασε προσωρινα το φως του οταν ξεκινισαμε να τον παμε στο νοσοκομειο αναφερθηκε το <<αγια ολγα>> τοτε εγω σκεφτηκα οτι δεν θα βρουμε κανεναν γιατρο και θα μας παραπεψουν στο <<παπαμακαριστον>>
ετσι εγινε. φυσηκα δεν γνωριζα τις εφημεριες υποψην οτι και τα δυο νοσοκομεια απεχουν σχεδον το ιδιο απο την δουλεια μου.

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 01:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Egw twra kanw mia skepsh...
An kapote mou tuxei kai dw ena oneiro-orama h kati pou na mou parousiazei gegonos(kalo h asxhmo)sto mellon pou na prwtagwnisw egw h allos pou tha vriskete ekeinh thn wra dipla mou... kai efoson telika pragmati erhei auth h xronikh stigmh sthn "pragmatikothta" egw ti tha prepei na kanw?
Na afisw to gegonos na ekselixthei etsi "stegna" mprosta sta matia mou opws to eixa "dei" h na prospathisw na allaksw thn roh twn pragmatwn me kapoia paremvash mou me estw kai aplh periergia´ti tha ginotan AN den ekana auto pou "eixa dei" na kanw?
periergo den einai?

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimika
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2010, 17:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παντευομαι το 2011 τα εχω ολα ετοιμα το εχω ανακοινωσει σε ολους 16 μηνες νωριτερα κ ξαφνικα μου ανακοινωνουν τα πεθερικα μου οτι ο αδερφος του αντρα μου θελει να παντευτει την ιδια χρονια με εμας....αλλα στις αρχες του 2011 οχι την ιδια μερα με εμας...εγω γνωριζω απο τους παλιους οτι δεν κανει να παντρευτουν δυο αδερφια την ιδια χρονια γιατι ισως κατι συμβει στα 2 ζευγαρια...αυτο με εχει αγχωσει γιατι εγω αντιμετοπιζω ηδη ενα προβλημα υγειας κ δεν ειναι μικρο...ποιος μου λεει εμενα οτι δεν θα συμβει τιποτα???και ας μου λεει ο παπας οτι δεν θα γινει τιποτα και οτι δεν υπαρχει προβλημμα!!!εγω θα συνεχεισω να φοβαμαι!!!εσεις τι λετε??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2010, 18:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπερβολες... να μην ανησυχεις καθολου... τετοιες δυσιδαιμονιες δεν υπαρχουν...


Edited by - PREDATOR on 19/10/2010 18:05:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2010, 21:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μου λεει ο παπας οτι δεν θα γινει τιποτα και οτι δεν υπαρχει προβλημμα!!!

E άμα το λέει ο Παπάς ! θα μπούμε εμείς στα χωράφια του ?
ο "απεσταλμένος" του θεού μίλησε ... μωροί ε σώπασαν

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2010, 22:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν ζουμε στη παλαιολιθικη εποχη, αλλα στη συγχρονη... ακομα και ο παπας να μην το ελεγε, παλι δεν θα γινει τιποτα το κακο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2010, 02:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
PREDATOR -υπερβολες... να μην ανησυχεις καθολου... τετοιες δυσιδαιμονιες δεν υπαρχουν..

Μάλλον καλυτέρα θα ήταν να λέγαμε πως δυστυχώς τέτοιες δεισιδαιμονίες συνεχίζουν ακόμα να υπάρχουν που ορισμένες φορές σε κάνει να αναρωτιέσαι αν ζούμε ακόμα στον μεσαίωνα …

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2010, 05:03:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mimika κι εγώ δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς για προκαταλήψεις. Οι περισσότερες τέτοιες ιδέες στηρίζονται στην άγνοια και διατηρούνται στην παράδοση επίσης λόγω άγνοιας και δεισιδαιμονίας. Και η αρχική αιτία που δημιουργήθηκαν πιθανότατα να αποτέλεσε μια απλοϊκή ερμηνεία συμπτώσεων.

Για παράδειγμα, μπορεί σε κάποια χωριά (ή γενικότερα μέρη με λίγους κατοίκους που οι φήμες κυκλοφορούσαν γρήγορα) κάποια αδέλφια να είχαν παντρευτεί τον ίδιο χρόνο και σε κοντινές χρονικές αποστάσεις και να έτυχε να μαλώσανε (π.χ. για τα περουσιακά) και να έγινε κανένα φονικό, οπότε να το απέδωσαν σε γρουσουζιά. Αν και φαίνεται παράλογο, πολλές φορές είναι πιο εύκολο να επιλέξουμε μια μη ορθολογική, αλλά ψυχολογικά βολική ερμηνεία για κάποια γεγονότα. Μετά, αυτό που μένει μπορεί να μη διατηρεί καθόλου στοιχεία από την αρχική ιστορία αλλά να παραμένει το συμπέρασμα και στις επόμενες γενιές.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy