ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Τα χρυσα ψαλιδια και οι χρυσες κλειδαριες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 21:44:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θελω να δωσω τα πραγματικα μου συγχαρητηρια στο αξιο διδυμο Thoth-Admin,για το εξαιρετικο ταλεντο τους,στην χρηση κλειδαριων και ψαλιδιων.
Με το 'προσχημα 'οτι 'βριζω',οτι οι συζητησεις 'ξεστρατησαν',και αλλα ωραια,κοβουν και ραβουν απο τα γραφομενα μου.
Στην πραγματικοτητα καλυπτουν εβραιοχριστιανους και παιζουν τα γνωστα παιχνιδια,οπως και κατηγγειλα στην αρχη,για το συνολο του τοπου εδω,και για το οποιο δεν πηρα καμμια σαφη απαντηση.
Ενοχη σιωπη?Αδυναμια απαντησης?Δειγμα εβραιοχριστιανικου ηθους και υφους?
Βλεπε-'διαχειριστες ειμαστε,οτι θελουμε κανουμε,δικος μας ο τοπος'.
Και 'φιλαρακια λοιπον με τον ΕΟΝ,και την χριστιανοκαρακαξα.
Και 'προστασια'λοιπον της 'ευαισθητης'προσωπικοτητας τους.
Δεν κοιτατε λοιπον το διδυμο των διαχειριστων κανενα βιβλιαρακι περι δημοκρατιας-φασισμου-ελευθεριας του λογου-λογοκρισιας?
Ετσι για να πληροφορηθητε μερικες εννοιες.
Και η μαγκια του κλειδωματος και του ψαλιδιου,απο θεση ισχυος θα σας ελεγα πραγματικα τι ειναι,και ποιο ειναι το αληθινο της ονομα,αλλα θα στενοχωρησω την Εκατη,καλη της ωρα.
Στο κατω-κατω,εσεις αποφασιζετε ποτε ξεστρατιζουν οι συζητησεις,και που ξερετε τι θελει ο αλλος να πει,γιατι το γραφει,που θελει να το παει?
Τι ειναι εδω,reality εσωτερισμου?
Καντε τοτε και ψηφοφορια με sms,για τους πιο ωραιους και ωραιες,ηθικη της γειτονιας και της τηλεορασης.
Λοιπον,αν θελησετε καποτε να αλλαξετε την ονομασια του χωρου σας,θα σας προτεινα το archiepiskopi.gr η το synagogi.gr,για να ξερει και ο καθε καινουργιος που μπαινει.
Οι κινησεις σας ειναι λογοκρισια,απο θεση ισχυος,με αστειες προφασεις και φανερη καλυψη εβραιοχριστιανισμου και εβραιοχριστιανων.
Και 'τις βρισιες'και τα παρομοια ,πειτε τα πουθενα αλλου.

Edited by - Helios on 07/06/2003 21:48:56

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 22:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-----------------Τ Ε Λ Ο Σ------------------

Edited by - ananasss on 07/06/2003 22:20:37


Σεβόμενος την επιθυμία του Ananasss δεν θα δώσω ξεχωριστή απάντηση.

Θα απαντήσω... μέσα του.

Ananasss, πολύ ζουμερός είσαι, πράγματι!

Απλά θα καταθέσω τα πειστήρια του... εγκλήματος.
Όλα τα κλειδώωωωνωωωω, όλα τα ψαλιδίιιζωωω

THOTH

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 22:31:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Helios.

Συγνώμη καταρχήν που εμπλέκομαι στη διαπλοκή αυτή, ίσως φταίει ότι το έχω το ρημάδι σήμερα όλη τη μέρα ανοιχτό ().
Απλά βλέπω όλες αυτές τις μέρες να εξελίσσεται ένα σκηνικό αντιπαραθέσεων, τόσο στενά πλεγμένο, ώστε δεν χωράει από καμιά μεριά λίγος νεκρός χρόνος να ηρεμίσουν τα πράγματα και να δωθεί μια λύση, που αυτό είναι κατά τη γνώμη μου το ζητούμενο. Ναι να γίνεται καυγάς, ναι διαφωνία, αλλά γόνιμη.

Σαφώς και το ότι ζούμε σε μια δημοκρατική κοινωνία (έτσι τουλάχιστον μας λένε) σημαίνει ότι ο καθένας από εμάς έχει ελευθερία της γνώμης αλλά και της βούλησής του. Μέσα σε αυτήν την λεγόμενη δημοκρατία έχουν διαπραχθεί τα χειρότερα εγκλήματα που ουδεμία σχέση έχουν με την έννοια του υψηλού αυτού ιδανικού. Δικαίωμά μας είναι λοιπόν να αντιδρούμε και να φωνάζουμε ότι ενοχλούμαστε.
Ισως και να υπήρχε ένα κοινωνικό σύστημα που δεν θα μας ενοχλούσε τόσο πολύ, ένα κοινωνικό σύστημα που θα σεβόταν στην πράξη κι όχι στη θεωρία το δικαίωμά μας να είμαστε αυτό το οποίο θέλουμε εμείς.

Θα σου θέσω κάποια ερωτήματα λοιπόν.
Ξέρεις εσύ κάποια ομάδα που να το έχει πετύχει αυτό;
Πιστεύεις ότι είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο με την παρούσα ωριμότητα των ανθρώπων, τη διαφορετικότητα και τον εγωϊσμό που τους διέπει;
Θα μπορούσες εσύ ως μέλος αυτής της ομαδας να δράσεις τόσο υποδειγματικά ώστε να φτάσεις το ιδανικό αυτό;


Η δημιουργία ενός χώρου όπως τα φόρουμς του εσωτέρικα, πιστέυω ότι έχει εμπνευστεί από δημοκρατικά ιδανικά. Με την αύξηση των μελών του, προέκειψαν και αναπαράγονται οι σχέσεις που διακρίνονται σε μία ομάδα, σε μία κοινωνία. Πολύ συχνά η ομάδα αυτή γεννά τις καταστάσεις που εξοργίζουν κάποιους από τα μέλη, η δε προσπάθεια του συντονισμού είναι πρακτικά πολύ δύσκολη, αφού χωρίς να σπάσεις αυγά ομελέτα δεν γίνεται. Κι ας μην σου αρέσει να σπας τα αυγά. Αναγκάζεσαι να συμβιβάσεις το ιδανικό χάρην της επίτευξης του πρακτικού. Αρχικά ζητώντας κάτι απλό: Ευγένια, προσπάθεια καταστολής της αγανάκτισης της οποίας μπορεί ο καθένας μας να νιώθει για πολλούς και διάφορους λόγους.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να εκφράσουμε τις ιδέες μας, αν αυτός είναι ο στόχος μας. Κι αν στόχος μας είναι να μπορέσουνε να τις ακούσουνε οι άλλοι και να μην κλείσουνε τα αυτιά τους κάνοντάς μας να νιώθουμε ότι μιλάμε στον αέρα, πρέπει να επιστρατέψουμε την εξυπνάδα μας, πέραν από το πάθος μας να φωνάξουμε γιαυτό που πιστέυουμε μέσα μας ότι είναι αλήθεια.
Κι αν πάλι υπάρχουν κάποιοι που δεν θα μας ακούσουν, που θα συνεχίσουν να ναρκώνονται από χαπάκια που τους προσφέρουν (όπως τον εβραιοχριστιανισμό με την έννοια που πιστέυω ότι τον εννοείς), τότε κακό του κεφαλιού τους αγαπητέ Helios. Γιατί να σκάσεις εσύ; Αξίζει να χαλιέσαι;

Φιλικά, αναμένω να διαβάσω τις ιδέες σου στα φόρουμς αυτά με ειρηνικό τρόπο, όπως έχω ήδη διαβάσει σε διάφορα τόπικ, και τις θεώρησα αξιόλογες (συμφωνώντας ή μη)...

Αμαλία


αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 22:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη Αμαλια σε χαιρετω.
Πρωτα-πρωτα,θελω να μου πεις,τι το επιληψιμο ειχε το θεμα που κλειδωθηκε?
Πες μου εντιμα και ειλικρινα.
Ειχε κατι?
Σου λεω εντιμα και ειλικρινα οτι δεν ειχε τιποτε.
Γυρνα πισω σε παλιες συζητησεις,και δες υφος ,ηθος και γραφομενα,απο εβραιοχριστιανους που λες και γραφανε αλλου,και το αυτακι του θρυλικου διδυμου,εκανε οτι δεν ακουγε.
Τα ιδια αν γραφοταν απο ατομο της δυσαρεσκιας τους,η και λιγωτερα ,αμεσως συστασεις,ψαλιδι,κλειδαριες.
Καλα,μα που τα λενε αυτα?
Εμφανιστηκε και ο aunanass,και με τον ενα απο το θρυλικο διδυμο,διασκεδαζει εντυπωσεις.
Λες και χρειαζομαστε πολυ παρατηρητικοτητα να δουμε μεθοδευσεις συζητησεων,και 'ομπρελλες'.
Απλα θελουν δικαιολογιες για να αναδεικνυονται 'σωστοι',βαφτιζοντας αλλους 'λαθος'.
Μα θα τρελλαθουμε τελειως,δεν ειμαι ο μονος που καταγγελει παρομοιες συμπεριφορες,τωρα μου ερχεται τελειως συμπτωματικα ο Ατλας,που παλιοτερα διαμαρτυρηθηκε και αυτος για παρομοια σταση.
Να γινουμε ολοι φασισταρια και εβραιοχριστιανοι με τα σιροπια,για να ευχαριστηθουν καποιοι?
Και 'τα αυγα που θα σπασουν αναγκαστικα για να γινει η ομελετα',μηπως αναλογουν και σε αυτους που βριστικαν απο τους εβραιοχριστιανους τραμπουκους στην θεσ/νικη?
Μηπως και σε οσους διαγραφτηκαν η φιμωθηκαν ,οχι εβραιοχριστιανοι,για να διατηρηθει το image του εβραιοχριστιανισμου,και μην παθουν τιποτε τα εβραιοχριστιανοπουλα του χωρου?
'ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΡΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΘΝΟΣ'τι μου θυμιζει αυτο....
Αν υπηρχε πραγματικη ελευθερια του λογου,θα μπορουσες να δεις ποιος θα μπορουσε να αντεξει σε διαλογους.
Τωρα ομως αυτοι που κρατουν την ομπρελλα,διαγραφουν και κλειδωνουν κατα βουληση.

Edited by - Helios on 07/06/2003 23:04:01

Edited by - Helios on 07/06/2003 23:05:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 23:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Helios.

Καταρχήν δεν θα ήθελα να μπω στο ρόλο να κρίνω ποιος έχει δίκιο και ποιος όχι, γιατί δεν πιστεύω ότι έχω τέτοιο δικαίωμα. Ουτε και οι διαχειριστές πιστεύω ότι κρίνουν απόψεις, απλά έχουν τον δυσάρεστο ρόλο του τροχονόμου των φόρουμς, ώστε να κρατηθεί η θεματολογία τους στο σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκαν. Ούτε και πως το καταφέρνουν αυτό θα ήθελα να κρίνω, γιατί πραγματικά δεν ξέρω έαν ήμουν στη θέση τους εάν έπρατα καλύτερα ή χειρότερα και ποιους θα στεναχωρούσα με την παρέμβασή μου. Κάτα κάποιον τρόπο Helios στη θέση που βρίσκομαι μιλάω εκ του ασφαλούς, ως μέλος, άρα ως το ίδιο πράγμα που είσαι κι εσύ και όλοι μας.
Σε νιώθω βέβαια, γιατί κι εγώ είμαι αντιδραστικό στοιχείο και δεν θέλω να μου επιβάλλουν οι άλλοι κανόνες συμπεριφοράς, πιστεύω ότι υποτιμούν τη νοημοσύνη μου.
Εργάζομαι σε ένα σχολείο Helios. Η διευθύντρια του σχολείου αυτού είναι φημισμένη για την αυστηρότητά της και την απολυτότητα με την οποία βλέπει και αντιμετωπίζει κάποιες καταστάσεις. Ως αντιδραστικό στοιχείο, από την αρχή έπεφτα σε αντιπαραθέσεις μαζί της. Κάποια στιγμή έκανα πέρα την Αμαλία και είδα το ρόλο της ως άτομο εξουσίας αλλά και μεγάλης ευθύνης στο σχολείο αυτο. Είδα και το αποτέλεσμα, ένα σχολείο με τη μεγαλύτερη επιτυχία στις Πανελλαδικές εξετάσεις σε όλα τα σχολεία της Αθήνας. Τα ζύγισα όλα τούτα. Ηθελα να είμαι στο χώρο αυτό, δεν ήθελα όμως να μου πατάνε τον εγωϊσμό λες και είμαι ανεγκέφαλη. Βρήκα τον τρόπο να κάνω αυτο που θελω εγώ, χωρίς κανένας να μου επιβάλλει τους κανόνες του.
Στην τελική όπως σου ξαναείπα δεν με ενδιαφέρει τι σκέφτονται οι άλλοι, και πως προσδιορίζονται μέσα από τον τρόπο που έχουν διαλέξει να εξωτερικεύουν τις ιδέες τους. Με ενδιαφέρει τι κάνω εγώ. Κι αν μπορώ κάτι να πάρω από αυτούς και να με βοηθήσει στον προσωπικό μου στόχο ως Αμαλία.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 23:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Helios, έχεις χάσει τόσα επεισόδια σε αυτό το σήριαλ, που σε συγχωρώ για την άγνοιά σου. Έχουν γίνει τόσες εξελίξεις και δεν γνωρίζεις τίποτε. Το θέμα κλειδώθηκε για άλλους λόγους που αγνοείς γιατί δεν παρακoλουθούσες κανονικά το site. Από τον ΕΟΝ, αφαιρέθηκε η άδεια (προσωρινά) να γράφει στο forum από τον Admin. Αυτό το ήξερες; Μήπως στενοχωριέσαι που δεν θα έχεις κάποιον να ξεσπάς τα νεύρα σου;

Κάνε μια περιήγηση στο site, και ίσως καταλάβεις κάποια πράγματα.

Μετά θυμίσου πως φερθήκατε εσύ και ο EON στους υπόλοιπους και αν νομίζεις ότι θα συνεχίσεις να συζητάς με τον τρόπο που συζητούσες και να γελειοποιείς και να βρίζεις τους συνομιλητές σου, τότε να ξέρεις ότι εμείς θα συνεχίσουμε να κάνουμε αυτό που μας υπαγορεύει ο ρόλος μας.

Και αν δεν σου αρέσει, αν νομίζεις ότι είμαστε Εβραιοχριστιανοί και φασίστες, μπορείς να αποχωρήσεις, βρίζοντάς μας, ως συνήθως. Εμείς δεν θα σου κρατήσουμε κακία.


It's a free country όπως λέει και η ΑΤΜΑ.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 23:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα μεταφέρεται στο forum "Απόψεις-Προτάσεις"

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2003, 23:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτα -πρωτα ,οντως δεν μπορω να παρακολουθω συνεχως τον τοπο λογω δουλειας.Μπαινω αραια -ισως και επειδη μολις αρχισω να γραφω,κατι θα γινει.
Οποιος και ναναι ο ΕΟΝ,ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ,ΛΟΓΩ ΑΡΧΗΣ.
Δεν βριζω τους παντες οπως θελεις να λες,μπορω και να συζηταω,με δημοκρατικα ατομα,κι οχι με φασισταρια και προπαγανδιστες.
Γνωμη μου ειναι ο καθενας να ειναι ελευθερος να γραφει,χωρις παρεμβασεις,ψαλιδια και κλειδαριες,και διαγραφες.
Εδω κανεις λαθος,γιατι την οργη και 'τις βρισιες',νομιζω οτι την δημιουργουν η φιμωση και η στερηση ελευθεριας.
Αν ειχες αφησει ελευθερη την ροη των συζητησεων,χωρις παρεμβασεις και μεροληψιες θαβλεπες απο μονος σου τι θα γινοταν.
Και δεν θα γινοταν το ελα να δεις.
Αυτο γινεται σε κατευθυνομενες καταστασεις.
Σου αρεσει που οι περισσοτεροι συμφωνουν μαζι σου και σε χαιδευουν,σαν συντονιστη?
Σου αρεσει αυτη η συμπεριφορα ,λογω της εξουσιας που εχεις?
Αυτο ειναι ενταξει κατα την γνωμη σου?
Σου αρεσουν αυτοι οι φιλοι?
Αν δεν μπορεις να καταλαβεις κατι αλλο απο αυτα που γραφεις για μενα,
τις προθεσεις μου ,και με κατατασσεις σαν υβριστη που σου χαλαω τον τοπο,σου δηλωνω
ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΞΩ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΟΥ.
Αμαλια ευχαριστω για τα γραφομενα σου,θα τα λαβω υπ'οψιν αν και εχω καποιες αντιρρησεις.
Πολλες φορες οταν ο σκοπος αγιαζει τα μεσα,χανουμε τον σκοπο.
Θα τα πουμε στο εγγυς μελλον.
Φιλακια.


Edited by - Helios on 12/06/2003 20:51:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 00:17:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Helios, στο έχω πει κι άλλες φορές. Δεν περιμένω εξωτερική επιβεβαίωση από κανέναν για το ποιος είμαι.

Και να σου πω την αλήθεια, δεν περιμένω, πλέον, ούτε να με καταλάβεις.

Με βρίζεις, με συκοφαντείς, με "γράφεις" στα παλιά σου τα παπούτσια, κάνεις ό,τι γουστάρεις και ακόμα είσαι εδώ. Ξέρεις γιατί; Γιατί δεν με ενδιαφέρει η γνώμη σου για μένα και για το site. Μακάρι να με ενδιέφερε αλλά δεν με ενδιαφέρει.

Έτσι, ως Διαχειριστής, δεν ελπίζω τίποτα δεν φοβάμαι τίποτε, είμαι ελεύθερος να υπακούσω την συνείδησή μου. Κι αν η συνείδησή μου, μου πει να σβήσω τις βρισιές και τις χυδαιότητές σου προς τα άλλα μέλη, θα το κάνω, είτε με χαϊδέψει κάποιος, είτε με "μουτζώσει".

Εκτιμώ πολλές από τις απόψεις σου και τα αναγνώσματά σου. Έχεις καλό κριτήριο σε πολλά εσωτεριστικά ζητήματα (σύμφωνα με την προσωπική μου άποψη), για αυτό μου γίνεται δύο φορές δυσάρεστο, όταν η συνείδησή μου με αναγκάζει να παρέμβω ως Διαχειριστής. Αλλά τι να κάνουμε; Είναι το... Δάρμα μου σε αυτό το forum. Η ιστορία και η εξέλιξη του Esoterica.gr και του forum του θα δείξει πόσο φασίστες και Εβραιοχριστιανοί είμαστε.

Όπως λέει και η Dion Fortune: "Η φύση είναι ένας δίκαιος ταμίας. Σου δίνει μόνο τα μεροκάματα που έχεις κερδίσει".

Έχω υπομονή και δεν φοβάμαι την αλήθεια. Τι άραγε μπορεί να βλάψει τον ΕΑΥΤΟ μέσα μου; Αν κάνω εγώ δεκάδες λάθη, σε αυτήν την θέση, μετά από τόσο καιρό, φαντάσου πόσα λάθη θα κάνει κάποιος άσχετος και αδιάφορος. Μας έφερε η Μοίρα σε αυτές τις θέσεις. Ας ζήσουμε και ας διαφωνήσουμε πολιτισμένα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2003, 00:49:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εκτιμώ πολλές από τις απόψεις σου και τα αναγνώσματά σου. Έχεις καλό κριτήριο σε πολλά εσωτεριστικά ζητήματα (σύμφωνα με την προσωπική μου άποψη), για αυτό μου γίνεται δύο φορές δυσάρεστο, όταν η συνείδησή μου με αναγκάζει να παρέμβω ως Διαχειριστής. Αλλά τι να κάνουμε; Είναι το... Δράμα μου σε αυτό το forum. Η ιστορία και η εξέλιξη του Esoterica.gr και του forum του θα δείξει πόσο φασίστες και Εβραιοχριστιανοί είμαστε.

Πιστέυω ότι και μετά από αυτήν την ειλικρινή ομολογία του Θωτ, τα πράγματα θα πάρουν διαφορετική τροπή. Διέκρινε και αναγνώρισε λοιπόν και ο Θωτ τη σημαντική σου συνεισφορά σε πολλά θέματα. Το να γίνει αυτό εν μέσω μιας διαφωνίας - διαμάχης, αν μη τι άλλο είναι πολύτιμο Helios. Ευχομαι αυτή η δήλωση να πιάσει τόπο.
Σας εμπιστέυομαι ότι για μένα προσωπικά το να λυθεί ειρηνικά αυτή η διαφωνία θα είναι ένα πολύ όμορφο και σημαντικό μάθημα.

Εύχομαι...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 21:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Thoth,παρ'ολα οσα εγραψα-και εγραψες-ο καθενας εξακολουθει να εμμενει στις γνωμες του.
Αυτο δεν φαινεται να προχωραει.
Ομως να σε ρωτησω και κατι αλλο.
Πιστευεις οτι οποιοσδηποτε εδω,χρειαζεται υπερασπιση και προφυλαξη της προσωπικοτητας του απο οποιονδηποτε?
Τι ηλικιες πιστευεις οτι γραφουν εδω,Προνηπια,Νηπιαγωγιου,Δημοτικου,Γυμνασιου,Λυκειου η παραπανω?
Και τι το τρομερο και φοβερο γραφεται απο μενα ας πουμε,'προς ολους',ωστε να τους κανει ζημια?
Η 'προστασια',ηταν παντα η δικαιολογια ολοκληρωτικων,για ελεγχο και περιστολες της ατομικης ελευθεριας και δικαιωματων-μην το παρεις παλι προσωπικα,μιλαω γενικα.
Θελεις ενα προσωπο προς τα εξω,το καταλαβαινω.
Καταλαβαινεις ομως οτι η ειλικρινεια ειναι ζωτικης σημασιας αρετη,για τους εσωτεριζοντες?
Προτιμας τις γλυκαναλατες κοινοτυπιες εσωτερικων βαλτων?
Εχεις δει φανταζομαι τον Τσαγκρινο να μιλα,η τον Βερετα.
Εχεις δει τις εκρηξεις τους.
Δεν ειναι καλα ατομα?Δεν ειναι μορφωμενα?
Εχεις υποψη σου τι παιχνιδια επαιζε ο Γκουρτζιεφ,οι αρχαιοι ραββινοι,αρχηγικα μελη της Golden Down,και αλλοι,με τους μαθητες τους?
Αν ολα ειναι ομορφα,απαλα,χαιδεμενα ,ειναι αλλο ενα υπνωτικο.
Αλλο ενα υπνωτικο για την ικανοτητα να χωριζεις το περισσοτερο αξιο απο το λιγωτερο.
Ετσι μην εισαι ευκολος στις κρισεις σου.
Ξεροντας γιατι γραφω ετσι,μπορει να μαθαινω για τον καθενα απο σας.
Εσεις μαθαινετε τιποτε για σας,εκτος απο το να αντιδρατε σαν αυτοματα 'σε βρισιες?'.
Δεν γραφω κανεναν στα παλια μου τα παπουτσια,δεν κανω οτι μου κατεβει,δεν σε συκοφαντω-αυτο ηταν πολυ ευκολο για σενα!
Επιμενω οτι καποιοι εβραιοχριστιανοι ξεφυγαν και επραξαν απρεπα σε βαρος καλων μελων του χωρου,με την ανοχη του διδυμου.
Τιποτε περισσοτερο,τιποτε λιγωτερο απο το οτι τσατιστηκα λιγο,δικαιολογημενα ,οπως ο καθενας.
Με την Αμαλια,καπως αρχισε να μου περναει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 22:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2003, 23:17:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΜ...
ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΠΟΣΤ,.
KRATHΣΑ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ HELIOS...
MA ΔΕ ΣΤΑΘΗΚΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...
ΕΡΧΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΩΣ ΕΠΙΚΟΔΟΜΙΤΙΚΗ ΙΣΩΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ...
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΩ ΣΥΜΦΩΝΑ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟ ΗΛΙΟ...ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ..
(ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ +ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ...)
...ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
ΣΕ ΣΑΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΤΕ ΗΔΗ ΜΑ +ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΤΟ ΘΕΜΑ.

[Καταλαβαινεις ομως οτι η ειλικρινεια ειναι ζωτικης σημασιας αρετη,για τους εσωτεριζοντες?]

ΑΥΤΟ.-

ΥΓ..."LOCK ME OUT"...




Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2003, 00:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας αφήσουμε τα πράγματα να κυλίσουν. Κουράστηκα με τις αντιπαραθέσεις.

Έχω γύρω 100 φίλους και κανένα εχθρό.

Μερικοί, φτάνουν να με ψέγουν γιατί είμαι τόσο επιεικής και ήπιος με τους άλλους.

Δεν υπάρχει κάτι προσωπικό, Helios.

Μακάρι να με πείσεις. Μακάρι να γίνω αναίσθητος. Μακάρι να τα γράφω όλα στα παλιά μου τα παπούτσια και να βρω την ησυχία μου.

Θα προσπαθήσω, ειλικρινά.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2003, 23:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2003, 22:54:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ατμουλα,μου φαινεται οτι χαδακια θελεις κι εσυ...
Τελος παντων.
Διαβασα και τα γραφομενα,στο ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΜΟΥ.
Ειχα στειλει γραμμα στο ατομο οπως και στον ουροβορο,να τελειωνει αυτη η εβραιοχριστιανικη αηδια.
Λοιπον Τhoth,ειχες στοιχεια οτι δεν ημουν ο Γεωργακοπουλος,αλλα δεν τα παρουσιαζες,κι αφηνες τον ΕΟΝ να λεει τα δικα του.
Συνεχιζεις να με συσχετιζεις με τον serpentpan.Μηπως εχεις και καποια στοιχεια να μου στειλεις?
Θα ανοιξεις ΙΡ,εβραιοχριστιανων εδω,...πριν εμφανιστει και ο serpentpan,ζητωντας εξηγησεις?
Γιατι αποκρυβεις στοιχεια?


Edited by - Helios on 18/06/2003 23:16:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2003, 00:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Helios, σοβαρέψου επιτέλους!

Άρχισες να παραληρείς πάλι, με θεωρίες συνομωσίας, απoκρύψεων, επικίνδυνων αποστολών κ.α.

Λοιπόν είσαι ο Serpentpan σύμφωνα με την έρευνα που κάναμε στο IP σου μαζί με τον ADMIN. Στα περισσότερα μηνύματα μεταξύ του Serpentpan και του Helios υπάρχει το ίδιο ή σχεδόν το ίδιο IP, μιας και κάθε φορά ο Provider δεν δίνει ακριβώς το ίδιο IP αλλά διαφέρει στους τελικούς αριθμούς.

Για εμάς εσύ και ο Serpentpan γράφετε από τον ίδιο λογαριασμό Ιντερνετ. Αν δεν είστε ίδιοι τρέξετε σε κανέναν ψυχίατρο για κάποια περίπτωση σχιζοφρένειας. Ξέρεις Δρ. Τζέκυλ και Μρ. Χάυδν.

Λοιπόν δεν τα βρίσκεις κι εσύ με τον... εαυτό σου να ησυχάσεις κι εσύ και η διχασμένη σου προσωπικότητα;

Ξέρω τώρα ότι θα απαντήσεις και θα ξαναχρησιμοποιήσεις την ίδια "καραμέλα" αλλά τι να κάνω; Το θράσος έχει και όρια.

Καλή ψυχανάλυση...


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2003, 04:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Helios ή... αγαπητέ Serpentpan!

Απ'ότι βλέπω έβγαλες τον thoth "έξω από τα ρούχα του" (ή τα θεϊκά πούπουλά του, το ίδιο κάνει!)!

Η "Συνομωσιολογία" επί προσωπικού επιπέδου δεν έχει κανέναν λόγο ύπαρξης στο ESOTERICA και στα Forums του!

Εάν έχεις, και θέλεις φυσικά, κάτι να προσφέρεις στις Συζητήσεις μας, σε παρακαλώ θερμά να το κάνεις από εδώ και πέρα!

Εάν όχι, και επιθυμείς να διαιωνίσεις και άλλο αυτήν την "διαπλεκόμενη" κατάσταση, θα σου προτείνω πολύ φιλικά αλλά και πολύ "σταθερά" να το κάνεις μέσω άλλης οδού!

Εάν δεν συμφωνείς και μ'αυτό θα είναι επιβεβλημένο μου καθήκον και προσφορά προς το "έργο" σου να σε βοηθήσω να "συναντήσεις" τον EoN! Σίγουρα θα έχετε να "πείτε" πολλά μεταξύ σας που σίγουρα δεν μας ενδιαφέρουν...

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2003, 08:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΧ....τα έλεγα, τα λέω , αλλά ποιος με ακούει...
ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ IVET ...

τώρα για ψάξτε και κανα άλλο ip ρε παιδιά έτσι για να γελάσουμε λίγο... γιατι πολλοί αγνοί εσωτεριστές μαζευτήκαμε...
εγώ πάντως είμαι ο ΑΙΟΝ ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2003, 20:28:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι λετε βρε παιδια!
Ειμαι ο serpentpan?
Kαι γραφουμε και απο τον ιδιο υπολογιστη?
Αφου λοιπον ειστε τοσο εξυπνοι -και με απειλειτε κιολας οτι θα με ξαναφιμωσετε,αφου κλειδωσατε μερικα θεματα που εγραφα-και βρηκατε
οτι 'σχεδον'μοιαζουν το η τα ΙΡ,-να το κοψουμε η να το αφησουμε,ειναι κοντα στο 1μισυ κιλο...-μηπως μπορειτε να μου πειτε
και τα ονοματα των λογαριασμων-αριθμων-των γραμμων του ΟΤΕ,που αντιστοιχουν στα νουμερα που βρηκατε?
ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΤΗΣ ΨΕΥΤΙΑΣ
ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ
ΑΠΟ INTERNET CAFE,ΟΠΟΥ ΠΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ,
ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ 'ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ ΣΑΣ'
ΚΑΙ 'ΤΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΜΕΡΙΚΩΝ-ΜΕΡΙΚΩΝ
ΕΥΑΙΣΘΗΤΩΝ ΨΥΧΩΝ'.
ΤΑ 30 PC,ΤΟΥ ΕΝΟΣ CAFE,ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ
ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ
ΚΑΙ ΤΑ ΙΡ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.
ΓΙΑΤΙ ΚΥΤΤΩΝΤΑΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣΕΤΕ
Η ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ ΟΠΩΣ...(Γ.Κ.)
ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ
ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΟΤΙ,
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Α.Η.
ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΕΧΕΙ
ΤΑ ΜΥΗΤΙΚΑ ΑΡΧΙΚΑ ...Μ.Λ.Μ.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΨΕΥΤΟΔΙΔΥΜΟ.
Υ.Γ.Οσον αφορα το ποιοι ειναι ιδιοι
Admin-Thoth-ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ-ΕΟΝ(ΚΙ ΑΣ 'ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ')-ψευτοκελσος-Αντωνιτσα-Φωτιος και πολλοι μα πολλοι αλλοι,
ειστε απολυτως ιδιοι 'ψυχη τε και σωματι',
και εμενα δεν μπορει κανεις να με φοβισει
με ανοητες απειλες για διαγραφες και τα παρομοια
γιατι απλα
για μιαν ακομη φορα
ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΕΒΡΑΙΟΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΩΝΑ.
Γρηγορα λοιπον για ομαδικη ψυχαναλυση.


Edited by - Helios on 21/06/2003 20:36:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 12:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Helios...

Πολλά

Δεν θα σε ακολουθήσω στην... Δύση σου.

Έχω πιο σπουδαία πράγματα να κάνω.

Καλή συνέχεια, Ψυχή μου ελπιζοντας να ξαναανατείλεις σύντομα.

Ο θεός (ή οι θεοί, αν προτιμάς), οι Αρετές, και όλες οι Δυνάμεις των Ουρανών να σου δίνουν έμπνευση, σοφία και δύναμη.



"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2003, 22:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικα με το IP μονο, θα σας ενημερωσω οτι κατι τετοιο δεν ισχυει.
Το να παραμενουν οι αρχικοι αριθμοι ιδιοι και να αλλαζουν οι τελευταιοι, μπορει να δηλωνει μια αποσταση πολλων χιλιομετρων...


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2003, 03:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας!

Νομίζω ότι είναι επιβεβλημένο, ως Υπεύθυνος Ανάπτυξης και Τεχνικός Υπεύθυνος συνολικά για τον Τόπο του ESOTERICA, να προσφέρω κι εγώ τον "λίθο" μου σε αυτό το, τόσο μικρής σημασίας για τις Ομάδες Συζήτησης, θέμα!

Προς Alastis,

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό φίλε μου:

quote:
Το να παραμενουν οι αρχικοι αριθμοι ιδιοι και να αλλαζουν οι τελευταιοι, μπορει να δηλωνει μια αποσταση πολλων χιλιομετρων...

Πράγματι μπορεί να δηλώνει αυτό ακριβώς, μπορεί να δηλώνει διαφορετικό χρήστη στον ίδιο Provider εφόσον η IP είναι Dynamic (εάν μιλάμε για Dial-up συνδέσεις, που είναι και η τεράστια πλειονότητα στην χώρα μας). Ακόμη και αν το IP είναι απολύτως ίδιο υπάρχει αυτή η πιθανότητα (καθώς ο Provider έχει στη διάθεση του ένα συγκεκριμένο - παρότι μεγάλο - εύρος από IPs μπορεί να δώσει το ίδιο σε διαφορετικούς χρήστες, όχι όμως ταυτόχρονα οπωσδήποτε)!

Ο φίλος μου thoth πάντως είπε το εξής:

quote:
Στα περισσότερα μηνύματα μεταξύ του Serpentpan και του Helios υπάρχει το ίδιο ή σχεδόν το ίδιο IP ...

Σε κάθε περίπτωση ο thoth δεν έχει τις τρομερές τεχνικές γνώσεις σχετικά με τα Δίκτυα για να εξηγήσει πλήρως τα πράγματα - αν και οι γνώσεις του πάνω στην πληροφορική είναι υψηλότατου βαθμού οπωσδήποτε! Ο Admin φυσικά έχει αυτές τις γνώσεις και ικανότητες που απαιτούνται για τέτοιες αναλύσεις, όμως δεν μίλησε για IPs... για ποιον λόγο άραγε;;

Για να δώσω λοιπόν μία ανάσα στο "άξιο δίδυμο" όπως αποκαλεί τους Thoth & Admin ο Helios και την εύλογη δυνατότητα να μην απαντήσουν πλέον σε αυτό το Θέμα και σπαταλήσουν απαραίτητη ενέργεια και χρόνο, θα ήθελα να πω ότι εκτός από τις IP διευθύνσεις, υπάρχουν και άλλα πράγματα από τα οποία συνολικά μπορεί να εξαχθεί ένα αρκετά ασφαλές συμπέρασμα σχετικά με την ταυτότητα κάποιου: οι χρόνοι εισόδου και γενικότερα οι χρονικές συγκυρίες σχετικά με τις αποστολές μηνυμάτων, ο πηγαίος κώδικας των e-mail μηνυμάτων με το τμήμα των Headers, τα αρχεία καταγραφής (Logfiles) των Servers που μπορούν να δώσουν πλήθος άλλων πληροφοριών εκτός από την IP που είναι και το λιγότερο (υπάρχουν "ονόματα" μηχανημάτων, cookies, refererring διευθύνσεις και διάφορα άλλα στοιχεία...) εάν κάποιος έχει την υπομονή και κάποιο background γνώσεων για να τα "σκαλίσει", υπάρχει η σύγκριση των γραφόμενων σε συντακτικό και ορθογραφικό επίπεδο καθώς και σε σχέση με τις διασταυρούμενες πληροφορίες που περιέχουν, το ψυχολογικό προφίλ σε σχέση με τις αντιδράσεις σε όμοια ή ανάλογα ερεθίσματα και πιέσεις...

Και μιας και αναφέρθηκα και εγώ(όπως και ο Helios πρωτύτερα) σε Ψυχολογία, πραγματικά (δεν το λέω ειρωνικά) μου άρεσε πάρα πολύ η νύξη σου Helios για την "ομαδικη ψυχαναλυση". Την ασπάζομαι, όταν γίνεται με συναίσθηση και έχει βάθος χωρίς εμμονές, και πρέπει να ομολογήσω ότι έχω δράσει μέσα από αυτό το "άξιο" κανάλι προσφοράς αρκετά έντονα στο παρελθόν! Πολύ ολοκληρωμένες, αλλά και "σκληρές" στιγμές μου θυμίζεις Helios... Εσύ; Μήπως έχεις κάποια σχέση; Ναι;; Θα ήταν μία πραγματικά ευτυχής, αν και παράδοξη, συγκυρία μέσα στην δυστυχία αυτού του Θέματος και της ατυχούς του Συνομωσιολογίας...

quote:
Admin-Thoth-ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ-ΕΟΝ(ΚΙ ΑΣ 'ΔΙΑΓΡΑΦΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ')-ψευτοκελσος-Αντωνιτσα-Φωτιος

... εάν αυτοί που αναφέρεις φίλε "αναλυτή" είναι το ίδιο άτομο(μα απορώ πραγματικά πώς σου καρφώθηκε αυτή η ιδέα, αφού οι νοοτροπίες τους και τα γραφόμενά τους δεν έχουν καμία σχέση, εκτός των δύο του "Διδύμου" σου βέβαια, όπου υπάρχει μία συνάφεια εφόσον πρόκειται για δύο εκ των Υπευθύνων/Συνιδρυτών του τόπου, πράγμα αναμενόμενο λοιπόν) μάλλον πάμε για ατομική!! Εάν είναι όντως 7 διαφορετικά άτομα πάμε για Small Group (νομίζω δηλαδή γιατί πάντα τα μπέρδευα λίγο στους αριθμούς...). Σκέψου και την περίπτωση να υπάρχουν περισσότερα του ενός άτομα που χρησιμοποιούν το ίδιο Όνομα Μέλους... Μήπως καταφέρουμε να "κτυπήσουμε" και ένα Median Group τελικά;;

Πέρα από τα παραπάνω, δυνητικά, ενδιαφέροντα, θα ήθελα να σε παρακαλέσω κι εγώ από την πλευρά μου Helios να μην δώσεις παραπάνω βάση(από αυτή που τους αξίζει) σε οποιεσδήποτε Συνομωσιολικού τύπου σκέψεις τυχόν έχεις για τις ταυτότητες και τα πιστεύω των Μελών και πιο συγκεκριμένα Μελών της Συντονιστικής ομάδας του ESOTERICA, γιατί είναι πέρα ως πέρα αβάσιμες! Θα σε γλυτώσει από μεγάλο ξόδεμα ενέργειας και ίσως απομείνει ένα περίσευμα για να συμμετέχεις με πιο... ουσιαστικό τρόπο στις Συζητήσεις μας!

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helios
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2003, 21:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι Arzuna και Alastis,ευχαριστω ειλικρινα για τις πληροφοριες σας,και την υγιη τοποθετηση σας.
Επιτελους κατι λογικο και υγιες,γιατι ασχολουμενοι με το διδυμο της συμφορας,και τον ΕΟΝ=ΑΙΟΝ=ΥΒΕΤ,θα χασω τελικα και το λιγο μυαλο που μου εμεινε ,απο τοτε που γραφω εδω.
Δεν εχω προσωπικα με κανεναν,γιατι δεν ξερω κανεναν προσωπικα.
Εθιξα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ,ΣΕ ΒΑΡΟΣ- ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ-ΚΑΛΩΝ ΜΕΛΩΝ,ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ ΕΤΣΙ ΣΕ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ,και που αν εμεναν θα ωφελουσαν τον τοπο.
Και το φοβερο διδυμο περα βρεχει.
Μην τυχον και πειραχτουν,αξιοι εβραιοχριστιανοι του τοπου-ξερετε ποιους εννοω-και ανοιξει η μυτουλα τους.
Τελος ,κατι αλλο που με στενοχωρησε,ηταν η ανιλεικρινεια ενος μελους,που ηταν βαλτο απο το διδυμο,και καθως εκανε οτι συζηταγε μαζι μου,εψαχνε το ΙΡ του υπολογιστη μου.
Γι'αυτο η ειλικρινεια,ειναι απαραιτητη αρετη για τους εσωτεριζοντες,και καλα θα κανουν ολοι ,να το εχουν κατα νου.
Αλλοιως μαθηματικα θα καταντησουν,φουσκωμενα μπαλονια,ολα γεματα απο σκουληκια του εγωισμου,η αλλιως καφετζουδες και χαρτορριχτρες.
Τεθηκαν ερωτηματα,καμμια απαντηση.
Και το φοβερωτερο,η αγελη των εβραιοχριστιανων εδω,με κατηγορησε οτι ημουν 1.η Εκατη,2.ο serpent pan,3.o dottore,την στιγμη που ηθελα να ψαξουν,για οργανωμενες και συμφωνημενες επιθεσεις,διπλες η τριπλες η ν-ταυτοτητες,κι αυτοι ταρριξαν σε μενα.
Πρωτα ο εβραιοχριστιανος ΕΟΝ,ειπε οτι ημουν η Εκατη.
Σιωπη το διδυμο,ειπε ,αραξε να δουμε τι θα βγαλει η λασπη του τραμπουκου.
Προφανως τζιφος.
Μετα ο Γεωργακοπουλος,παλι λασπη του τραμπουκου,ειπαν αραξε για λιγο να δουμε τι θα βγει.
Βεβαια δεν υπολογισαν την επικοινωνια μου με τον Γεωργακοπουλο-οπως και τον ουροβορο-που ξεκαθαρησε τα πραγματα,ο ενας.
Μετα εμφανιστηκε το διδυμο,και σαν καθαρα μαντηλια,δηλωσαν οτι,ποτε δεν με συσχετισαν με τον Γεωργακοπουλο.
Μετα ηρθε και η σειρα του ουροβορου.
Επειδη αρκετα απο αυτα που γραφω,αποτελουν προεκτασεις των γραφομενων του ουροβορου,και τον αναφερω συχνα-γιατι απλα ,το ατομο,κατα την ταπεινη μου γνωμη,εχει καποια αξια-και τσατιστηκα απο αλητηριες συμπεριφορες σε βαρος του,οπου εκτος λιγων καλων μελων,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ,ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΔΥΣΜΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΤΟΥ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ,ειπαν να ο ουροβορος ιδιος και απαραλλαχτος.
Και βγηκε και ο εβραιοχριστιανος τραμπουκος και ερριξε την ιδεα των ΙΡ.Αλλα οταν εχουν συμβουλατορες τετοιους,καλα να παθουν.
Και γιατι να εχει ο serpentpan,αναγκη για δευτερο ονομα?
Αφου το ιδιο το site,εδειξε την εκτιμηση του στα γραφομενα του,στηνοντας 5 σελιδες.
Φαινεται οτι και πολυς κοσμος ενδιαφερθηκε για τα γραφομενα του,απο τους αριθμους αναγνωστων.
Γιατι λοιπον?
Μηπως για να γλυτωσει απο το φανερο μισος του ΕΟΝ,ΦΩΤΙΟΥ,ΑΝΤΩΝΙΟΥ,και μερικων αλλων 'της αγαπης'?
Και παλι,περα απο ολα οσα γραφετε φιλοι,τις τεχνικες πληροφοριες δηλ.,υπαρχει και η πολυ απλη σκεψη,οτι το σκεπτικο του ανοιγματος των ΙΡ,θα μπορουσε να ισχυει ΜΟΝΟΝ,στην περιπτωση οπου θαχουμε
ενα και μονον το ιδιο PC
μια γραμμη επικοινωνιας
και τοτε-ισως -θα μπορουσε να ειναι το ιδιο ατομο.
Οταν ομως εχεις πολλα public PC
πολλες γραμμες και πολλα ατομα να μπαινοβγαινουν σε ενα η περισσοτερα πολυσυχναστα καφε,τοτε
εμφανιζεται καποιος -α,γραφει κατι καπου
μετα ενα μηνα εμφανιζεται ο Β και στελνει κατι
μετα απο δυο μερες ο Γ,Δ,Ε
τοτε ολοι αυτοι ειναι το ιδιο ατομο.
Εδω βεβαια μπερδεψαν τον Ορφεα με τον Μιθρα και τον Χριστο,
ειναι δυσκολο να μπερδεψουν δυο μελη?
Τελος παντων ,λυπαμαι περισσοτερο απο ολα,και το εννοω,
για τις απειλες για φιμωμα και διαγραφη
σαν απαντηση.
Ουτε και εγω θελω να ερχομαι σε συγκρουσεις,και να φορτιζομαι,βγαινω να πιω εναν καφε,διαλειμμα απο την δουλεια,και μου τον βγαζουν απο την μυτη.
Τελος παντων,ληγει εδω,γιατι οντως υπαρχουν και σημαντικωτερα ζητηματα,απο το αν και ποιος ειναι ο ουροβορος και ποια η ΥΒΕΤ.
***Φιλε Arzuna,καποιος φαινεται απο τις εκδηλωσεις του.
Αναλογες εκδηλωσεις,μπορει να αφορουν το ιδιο ατομο,μπορει ομως να αφορουν και ατομα,με ιδιο σκεπτικο,ιδια φιλοσοφια,η πιο απλα,παλια μελη ιδιων εσωτερικων σχολων.
Επισης το μερος ,ειναι ενας τεραστιος καναπες,αρκει καποιος να ξερει απο ψυχολογια.
Σε διαφωτισα λιγο?


Edited by - Helios on 26/06/2003 21:59:57

Edited by - Helios on 26/06/2003 22:04:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy