ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ιπταμενο αντικειμενο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 20
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 22:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την καλησπερα μου σε ολους,προσεξατε την συγκαλυψη του γεγονοτος θεασης ιπταμενου αντικειμενου στα ιωαννινα?στις ειδησεις βγηκε καποιος υποτιθεται αστρονομος ,ο οποιος αναφερε το εξης,οτι δεν ειδε το αντικειμενο,παρολ'αυτα ειχε (οπως στην συνεχεια ανεφερε)περιπου διαμετρο ενος μετρου.
ενω εχτες ανεφεραν συγκεκρημενα στο σταρ channel πως το αντικειμενο ακολουθησε πορεια προς βουλγαρια η αλβανια,σημερα αναφεραν σε αλλο καναλι πως πηγε προς ιταλια και πως πιθανολογειται οτι ηταν μετεωρητης η απομειναρι δορυφορου.
την γνωμη σας αν ακουσατε κατι πανω σε αυτο το θεμα.και παλι την καλησπερα μου και καλη συνεχεια:)))

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 00:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλησπέρα Μάνο και καλωσόρισες στα forums.

Ευτυχώς έχω πάψει από καιρό να βλέπω τηλεόραση και έτσι δεν είχα την "τύχη" να παρακολουθήσω τα όσα αναφέρεις.
Απλά άκουσα το πρωί στο ραδιόφωνο του Flash οτι τελικά ήταν μετεωρίτης,χωρίς άλλες λεπτομέρειες.
Για μένα οι ανακολουθείες,οι ανακρίβειες,και το γενικό παραλήρημα των δελτίων ειδήσεων της τηλεόρασης δεν σημαίνουν απαραίτητα και προσπάθεια συγκάλυψης.Οι άνθρωποι αυτοί απλά δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον να σε ενημερώσουν σωστά.Show παρουσιαζουν και αμοιβή τους είναι τα νούμερα τηλεθέασης.


Hey you,don't tell me there's no hope at all
Together we stand,divided we fallΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nereid
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 02:02:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nereid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαλλον προκειται για μετεωριτη απ οσο δειχνουν τα πραγματα. Βεβαια κανεις δεν ξερει ακριβως ουτε μπορει να μαθει ευκολα. Εχουμε καμια περιγραφη απο την Ηπειρο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 05:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καταρχας να σας ευχαρηστησω για την ανταποκριση σας:))))
mercury θα συμφωνησω εν μερη με την αποψη σου,κατα ενα πολυ μεγαλο μερος εχεις απολυτο δικαιο,ειμαι ανθρωπος ,ο οποιος ακουει(θελει να ακουει) πολλα,μα πιστευω λιγα.απλα εχω την απορια,(μια απο τις παρα πολλες),πως ειναι δυνατον να μην υπαρχει ενας,εστω ενας δημοσιογραφος ,που να μην μπει στον πειρασμο,εστω και απο περιεργεια να μελετησει(οχι να ψαξει εκτενως)λιγο την υποθεση,ολοι μα ολοι να ειναι οτι τους γραφουν απο το μηχανημα του υπολογιστη μπροστα τους,η απο τα χαρτια και κειμενα τα οποια καποιοι τους δινουν ετοιμα?δεν θελω να το πιστευω αυτο,ξερω πως ισως να μην μου δωθει απαντηση ,αλλα αξιζει τον κοπο να αναρωτιεμαι:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2003, 06:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
siga mhn htan kai fwtovolida :P eleos me tis suggalupseis to eide olh h ellada kai mas lene oti htan komhths??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2003, 18:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
May 7, 2003
Posted Aug 9.02
Greek Villagers Claim To See UFO Land
[Original headline: Farmer claims UFO landed in his field]
Residents of the village of Prini, near the town of Trikala in central Greece, claim an unidentified flying object landed in a nearby field early on Wednesday morning, destroying crops growing there.
Athanassios Tsioukas, a local farmer, said he saw a huge circular flying object about 10 meters in diameter, and full of small holes, land in his field. It apparently left depressions in the soil of up to 20 centimeters. He ran to the local cafe to tell his neighbors, who all rushed to the scene.
Children in a nearby village claimed they saw large flashes in the sky that moved in the direction of Tsioukas’s field at the time of the alleged landing.
Another farmer, Apostolos Patramanis, who was in his own field at the time, said he saw the large object land on Tsioukas’s property.
Locals say UFOs are regularly sighted in the area.
• Story originally published by:
Kathimerini <http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_politics_100016_09/08/2002_19661> / Greece - Aug 9.02
[Original headline: GREEN ALIENS ARE IN GREECE! ]
They land on farmers' fields!
Aliens reached Greece. A local peasant found an UFO on his field. All local residents confirmed his words. As the residents of the village of Prini say, the owner of the field saw a strange circle that was ten meters in diameter, which landed on the field, having left the cavities 20 cm deep.
Another local resident said that he saw the landing of a strange object as well. The children of the village said that they saw the sky glistening above the village, when the object was landing. The news about a strange circle made a half of Prini’s residents come into the field, and the whole neighborhood was talking about aliens the next day. People started saying that they saw such things before, so there was nothing new for them.
The strangest thing here, however, is the fact that nothing has been reported about it before. Why such a commotion now? Is it a way for the local government to attract tourists? Probably, yes.
Circles on the field is not groundbreaking news. Mysterious circles started appearing on the fields of English farmers some ten or fifteen years ago. Everybody was saying that aliens did that. However, as it became known afterwards, it was all about two local jokers. Maybe someone is joking in Greece too?
• Story originally published by:
PRAVDA.Ru <http://english.pravda.ru/society/2002/08/09/34128.html>, Moscow / Russia | Vasily Bubnov - Aug 9.02

All Copyrights © are acknowledged.
Material reproduced here is for educational & research purposes only.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2003, 00:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον άρθρο... αν δεν το έχετε υπ όψιν σας υπάρχει το

http://www.huforc.net/

για διάφορα ufo νέα και τις ελληνικές περιπτώσεις.

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2003, 04:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου οστρια:)))))σε ευχαρηστω ,ναι το γνωριζω το site,ισως απο εκει πηρα και το σγκεκρημενο αρθρο.μου απευθυνθηκες στον πληθυντικο:)ναι ειμαι παππουλης(31),μα δεν νοιωθω ετσι.
να εισαι καλα,αν εχεις πληροφοριες επι του πιο προσφατου θεματος σε παρακαλω ενημερωσε με:)
ο φιλος σου μανος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2003, 14:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ABCNEWS.COM
Aegean Airspace Challengers ... From Outer Space?

By John K. Cooley

A T H E N S, Aug. 8 — Greek and Turkish air force pilots, sharing contested Aegean airspace, are used to seeing a fighter or two of their usually friendly adversary looping around them, or diving to intercept their patrol or training flights.

But for two Turkish trainee pilots, the aerobatics were different this time.
While on a routine training flight in a U.S.-made T-37 off the Turkish Aegean coastal town of Candarli, they suddenly had reason to call their home base control tower.

A bright object had approached their plane at high speed and reportedly gyrated around them for about a half hour.

The Turkish newspaper Hurriyet quoted their call: "Object approaching the wings. Now it's behind the plane ... now it's in front of us." They told their controller and the regional war alert center of the Turkish army that the apparent Unidentified Flying Object had an unusual shape that looked like a cross between a cone and a disc.

A Widely Curious Incident

Turkish air force sources said they were investigating. So were the neighboring Greeks.

The Turks were planning to report the encounter to international bodies — especially the U.S. National Aeronautics and Space Administration


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 09:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Iπτάμενο αντικείμενο εθεάθηκε χθες βράδυ στον Αττικό ουρανό γύρω στις 1,30-2,00. Το είδε η μητέρα μου (73 χρονών) και μου το ανέφερε το πρωϊ σα να ήταν το πιο φυσικό πράγμα στον κόσμο. Να σας πω ότι η μητέρα μου δε πίστευε αλλά και δε πιστεύει ακόμα και τώρα σε UFO. Δε με ξύπνησε λέει για να μη της βάλω τις φωνές...
Τη σκοτώνεις ή δε τη σκοτώνεις?
Τόσα χρόνια άκαρπης παρατήρησης του ουρανού και η μητέρα μου το είδε σε 10 λεπτά αϋπνίας που την έκαναν να βγει στο μπαλκόνι.
Το πιο τρελλό: Είναι τόσο αδιάφορη και άσχετη με αυτά τα πράγματα που ούτε κάθησε να δει τι θα κάνει και πως θα εξαφανιστεί.
Κατά τις περιγραφές της ήταν ένα μεγάλο αντικείμενο (χαρακτηριστικά ένωσε τα χέρια της σε αγκαλιά για να μου δείξει το μέγεθος)σε σχήμα οβάλ κάτι σαν καρπούζι και κατακόκκινο με αυξομειώσεις στο χρώμα του το οποίο έστεκε ακίνητο. Βαρέθηκε να το κοιτάζει και μπήκε μέσα οπότε δε ξέρουμε και πως εξαφανίστηκε...
Αν έχει κανείς δει κάτι ας το γράψει παρακαλώ.


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 08/07/2003 09:17:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 09:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ manos ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Η ΣΑΘΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΗΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΞΕΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΜΜΕ ΠΡΑΓΜΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΤ' ΕΜΕ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Avallon ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΣΟΥ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 10:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ αυτές οι μαμάδες μας!
Αν ήταν αρκετά "εντυπωσιακό" κάτι θα ακουστεί σήμερα!


Φίλε Μάνο βρήκα μία ακόμα σχετικά πρόσφατη (του 2001) περίπτωση ufo κοντά στην Βραβρώνα και μάλιστα με εμφάνιση εξωγήϊνων!
http://www.ufoinfo.com/sightings/greece/010800.shtml

Φίλε Avatar και μένα μου κάνει εντύπωση τελικά πόσο γρήγορα
"ξεφούσκωσε" το θέμα, παρόλο που είχαμε τόσες πολλές και διαφορετικές μαρτυρίες. Την δεύτερη μέρα είδα σε ένα κανάλι μερικά παιδάκια (από την ευρύτερη περιοχή της Καβάλας αν θυμάμαι σωστά)που κρατούσαν στα χέρια κομμάτια από τον μετεωρίτη που βρήκαν στους αγρούς. Υποθέτω ότι ειδοποιήθηκε ή ενδιαφέρθηκε κάποιος ειδικός και θα πήρε μερικά για ανάλυση. Μου είναι αδύνατον να φανταστώ ότι δεν θα ενδιαφερθεί κανείς
από την στιγμή που τα απομεινάρια των μετεωριτών (αν ήταν τέτοια) έχουν τόση σημασία για την επιστημονική έρευνα!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2003, 13:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα:)))ευχαρηστω που ειστε διπλα μου:)))
αναφερθηκατε στα παιδακια ,τα οποια κραταγαν κομματια απο μετεωρητη,δεν θελω να σκεφτω αν αυτα τα κομματια ειχαν η οχι ραδιενεργεια,η πυροσβεστικη υπηρεσια με 5 οχηματα "υποτιθεται" πως εψαξε ενα σημαντικο μερος της περιοχης και δεν βρηκε απολυτος τιποτα?
μηπως ηταν κομματια επιτηδες αφημενα?μηπως η "πυροσβεστικη"(αν ηταν μελη της πυροσβεστικης υπηρεσιας) εκαναν αψογα την "δουλεια" τους?
κατι υπαρχει,δεν ξερω,υπαρχει περιπτωση (ακουγεται τρελλο) πανω σε σχεδια του καθ.σαντορινη παυλου και της κροπι(εχει διαλυθει) να εχει η ελλαδα,μαζι με καποιο η καποια αλλα κρατη κατασκευασει κατι?μπορει η μεγαλη βαση να ειναι στον ολυμπο?
να ειστε καλα,να προσεχετε και παλι σας ευχαρηστω:)))))))))))))))
ο φιλος σας μανος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 01:06:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλη μια προσπαθεια συγκαληψης ???

Απο τις διαφορες μαρτυριες ανθρωπων που το ειδαν παντως, το συμπερασμα ειναι οτι ηταν ΑΤΙΑ... Ποιος ξερει, σαμπως θα μας πουνε και ποτε τιποτα?

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 02:13:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Μάνο, η πυροσβαστική έψαχνε στα Ζαγοροχώρια, τα κομμάτια βρέθηκαν στην Καβάλα... η πιθανότερη εξήγηση είναι ότι σιγά σιγά ο μετεωρήτης (αν ήταν όντως) διαλυόταν και ότι μερικά κομμάτια έπεσαν στην πορεία. Ψάξτε για τα χαμένα κομμάτια!

Φίλε Alasti πολύ φοβάμαι ότι δεν είναι θέμα συγκάλυψης αλλά αδιαφορίας! Δεν αποκλείεται βέβαια να μάθουμε τίποτα νεώτερα τις επόμενες μέρες...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 09:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ:

ΗΜΟΥΝ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΑΜΕ ΤΑ ΑΣΤΡΑ.

ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ. ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΛΑ.

ΕΒΛΕΠΑ ΤΡΙΑ "ΑΣΤΡΑΚΙΑ" ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΙΣΟΣΚΕΛΟΥΣ ΤΡΙΓΩΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ , ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ. Η ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΕ "ΟΔΗΓΟ" ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΤΡΙΓΩΝΟΥ.

ΦΥΣΙΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΕΔΕΙΞΑ ΣΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΔΑΔΙΠΛΑ ΚΑΙ ΨΑΡΕΥΑΝΕ. ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ. ΑΝΡΩΠΙΝΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ Ή ΟΧΙ?

...ΔΕΚΤΗ ΚΑΘΕ ΑΠΟΡΙΑ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 15:10:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα:))))))
οστρια θα συμφωνησω ως προς το οτι ,αν οντως ηταν θραυσματα απο μετεωριτη ναι σιγουρα θα ειχαν απλωθει σε μια ευρυτερη περιοχη ,σα τα συντριμια του κολουμπια,ομως στην προκειμενη περιπτωση να ψαχνει η πυροσβεστικη σε ενα σημειο,ο στρατος να μην φαινεται πουθενα,η ομαδα ελεγχου ειδικων περιπτωσεων ,σε θεματα μετρησης ραδιενεργειας ,(απ'οσο ξερω η πυροσβεστικη δεν εχει μετρητες γκαικερ) που ηταν?
ειμαστε τοσο συνηθισμενοι, ..εστω και σε πτωσεις μετεωρητων, που δεν μας νοιαζει?δεν ξερω,δεν ειμαι αρμοδιος να ψαχνω κομματια,αλλα αν ημουν ,πιστεψε με θα το εκανα,εκτος και αν ειχα εντολη να ξεχασω οτι ειδα ,γιατι θα αναλαβουν "αλλοι"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 15:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sunny:))καλωςηρθες στην παρεουλα μας:)))
τριγωνικου σχηματος ειναι απ'οσο ξερω τα f117(stealth fighters),δεν αποκλειεται να ηταν ενα τετοιο αεροσκαφος,η ελλαδα εχει βασεις για τετοιου ειδους βομβαρδιστικα,αν και υποτιθεται πως ειναι για αεροσκαφη που ανηκουν στο νατο(τα συγκεκρημενα δεν ανηκουν στο νατο).
αυτα ειναι αθορυβα,και αορατα,τωρα επειδη πεταγε σε φιλικο εναεριο χωρο,ισως ειχε τα συστηματα πιο χαλαρα.με απεραντο σεβασμο ο φιλος σας μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 15:46:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΔΕΚΤΗ Η ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ (ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΜΠΑΚΙ.
ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΗΤΟΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ ΟΤΑΝ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ? ΤΑ ΤΡΙΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΤΑΝ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 15:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
sunny,προσωπικα το περασμενο αλοκαιρι αθομουν και παρατηρουσα τα αστρα ,ειδα ενα τετοιο "αστρο":),ηταν δορυφορος ,ο οποιος ακολουθησε αργη αλλα σταθερη πορεια διαγραφοντας μια τροχια απο ενα σημει σε καποιο αλλο.ο δορυφορος φαινεται σαν αστρο ,τα λαμπακια που ειδες δεν ηταν δορυφορος,τα συγκεκρημενα αεροσκαφη RS71(τυπος βομβαρδιστικου παλαιοτερος του f117,μπορουν και κανουν πτησεις στο διαστημα,αλλα δεν ξερω αν μπορουν να πληξουν στοχους απο εκει,με σεβασμο ο φιλος σας μανος:)))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΩ ΕΠΙΜΟΝΗ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΗΤΑΝ UFO, ΕΤΣΙ? ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ.

ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΡΟΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΕΓΩ , ΤΟΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ.


ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΑ ΜΑΧΗΤΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΡΕΜΟΠΑΙΖΟΥΝ Ή ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΟΥΝ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πιο πειστικος τροπος πιστευω για να καλυψεις την εμφανιση ενος ΑΤΙΑ ειναι να πεις οτι ηταν δορυφορος ή μετεωριτης.

Εχω δει 2 φορες ενα τετοιο θεαμα και μαλιστα η μια ειχε γινει και θεμα και λεγανε οτι ηταν καποιος δορυφορος.
Πιστεψτε με οτι ουτε κατα διανοια αυτο που ειδα δεν ηταν δορυφορος, γιατι οι δορυφοροι δεν κανουν βολτες περα δωθε, ουτε σταματανε και ξαναξεκινανε...

Για το συγκεκριμενο περιστατικο δεν ξερω γιατι δεν ημουν μαρτυρας, αλλα απο αυτα που λενε...

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ...OPEN MINDS!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:24:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sunny κάτι παρόμοιο είχα δει και εγώ πριν μερικά χρόνια πάνω από τα Ζαγοχώρια!
3 φωτάκια σε σχηματισμό σκαλινού τριγώνου όμως, που ακολούθουσαν συγκεκριμένη ευθεία πορεία κρατώντας συνέχεια την ίδια απόσταση μεταξύ τους. Ανάμεσα τους έβλεπες τα άλλα αστέρια. Στην αρχή είπα ότι είναι δορυφόροι (λόγω του μεγάλου ύψους αλλά και της ταχύτητας τους) αλλά οι δορυφόροι δεν πετάνε παρέα, ούτε αλλάζουν πορεία ξαφνικά (ποτέ δεν αλλάζουν πορεία και κινούνται αν θυμάμαι καλά σε μια συγκεκριμένη κατεύθυνση όλοι) και μάλιστα σε ορθή γωνία!
Ξαφνικά το πρώτο φωτάκι έστριψε κάθετα και τα υπόλοιπα το ακολούθησαν κρατώντας πάντα την ίδια απόσταση μεταξύ τους και τελικά χάθηκαν πίσω από το βουνό.

Στην αρχή ήμουν σίγουρη ότι επρόκειτο για "σχηματισμό" σκαφών (εφ όσον φαινόταν ο έναστρος ουρανός ανάμεσα τους) υπάρχει περίπτωση να ήταν ένα μεγάλο (τεράστιο αν φτιάξουμε το τρίγωνο) σκάφος που η "κοιλιά" του αντανακλούσε τον νυχτερινό ουρανό;

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ!

ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!

ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΝΤΟΥΣΤΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΡΕΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν ξερω,δεν ειμαι αρμοδιος να ψαχνω κομματια,αλλα αν ημουν ,πιστεψε με θα το εκανα,εκτος και αν ειχα εντολη να ξεχασω οτι ειδα ,γιατι θα αναλαβουν "αλλοι"


Φίλε Μάνο νομίζεις ότι τους δόθηκε εντολή να μαζέψουν τα κομμάτια του μετεωρήτη ή ότι άλλο υποτίθεται ότι έπεσε;
Η πυροσβεστική και η αστυνομία στάλθηκαν να βρουν που έπεσε το αντικείμενο, για να σβήσουν την φωτιά που πιθανώς θα προκάλεσε (έτσι περίμεναν) και να επιβεβαιώσουν ότι δεν είναι κάποιο συμβατικό σκάφος με επιβάτες.
Τα άλλα δεν είναι δουλειά τους. Είναι σίγουρο ότι από κει και πέρα αναλαμβάνει ο στρατός ή κάποια ειδική υπηρεσία του κράτους με την συμβολή του Δημόκριτου, του Αστεροσκοπείου ή κάποιου άλλου Επιστημονικού Ιδρύματος.
Δεν είναι απαραίτητο να μάθουμε ότι δόθηκε η εντολή, ίσως μάθουμε αν το βρήκαν ή όχι και αν ναι, τί ήταν... μέσω δελτίου τύπου.
Αν πρόκειται για ufo μην περιμένετε καμιά δημοσιότητα, αν και προσωπικά δεν μου φαίνεται για κάτι τέτοιο.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sunny το ότι άλλαξαν ήταν και το "εντελώς τρελλό της υπόθεσης" γιατί μέχρι τότε ήμουν σίγουρη ότι ήταν δορυφόροι.
Οταν τα είδαμε να αλλάζουν πορεία και μάλιστα σε γωνία 90 μοιρών το πρώτο, μείναμε ξεροί! Να σκεφτείς ότι είχαμε και τηλεσκόπιο μαζί μας και δεν καταφέραμε καν να εστιάσουμε για να τα δούμε από πιό κοντά από την ταραχή μας! χαχα

Πάντως δεν άφηναν κανένα ίχνος πίσω τους και δεν είχαν καμμιά αλλαγή χρώματος ή μεγέθους, ήταν μικρά έντονα άσπρα φωτάκια ακριβώς όπως φαίνονται οι δορυφόροι (τους οποίους παρακολουθούσαμε συχνά στον ουρανό εκείνα τα χρόνια).


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 16:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΑ "ΙΔΙΑ" ...ΙΠΤΑΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ.

ΠΡΙΝ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΕΣΥ ?

ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (ΑΤΤΙΚΗ)

Edited by - SUNNY on 09/07/2003 16:53:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 17:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμία σχέση... Αυγουστο του 95-96 νομίζω. Εκείνο τον καιρό αν θυμάμαι κάλα όμως κάτι παιζόταν πάλι στον Κόλπο (με τον Σαντάμ) και δεν αποκλείεται να ήταν αεροσκάφη των Αμερικάνων. Πάντως όχι συμβατικά!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 19:16:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να'μαι:)))) εχω ακουσει πως σε μερες που ειναι να γινει κατι αντιστοιχο απο αυτα που αναφερατε,(δηλαδη πολεμικες ενεργειες σε καποιες περιοχες),εχει παρατηρηθει εντονη κινητικοτητα απο μη συμβατικα σκαφη ,οπως επισης αναφερατε,ναι σιγουρα στην πλειαδα αυτων των σκαφων συμβατικων η μη θα υπαρχουν και σκαφη αγνωστης προελευσης για ολους,με την διαφορα οτι αυτο γινεται φανερο μονο στις περιπτωσεις σαν και αυτη που εγινε προσφατα στην χωρα μας.
επειδη διαβασα πως εισαστε οργανωμενοι(τηλεσκοπιο) στις διακοπες σας θα μας παρετε μαζι σας,αλλα ειμαι τοσο αρτσουμπαλος που μπορει να κοιταζω με κλειστο το καπακι του τηλεσκοπιου (σα τον μπους με τα κυαλια) χαχαχαχαχαχαχα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2003, 19:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

να'μαι:)))) εχω ακουσει πως σε μερες που ειναι να γινει κατι αντιστοιχο απο αυτα που αναφερατε,(δηλαδη πολεμικες ενεργειες σε καποιες περιοχες),εχει παρατηρηθει εντονη κινητικοτητα απο μη συμβατικα σκαφη ,οπως επισης αναφερατε,ναι σιγουρα στην πλειαδα αυτων των σκαφων συμβατικων η μη θα υπαρχουν και σκαφη αγνωστης προελευσης για ολους,με την διαφορα οτι αυτο γινεται φανερο μονο στις περιπτωσεις σαν και αυτη που εγινε προσφατα στην χωρα μας.
επειδη διαβασα πως εισαστε οργανωμενοι(τηλεσκοπιο) στις διακοπες σας θα μας παρετε μαζι σας,αλλα ειμαι τοσο αρτσουμπαλος που μπορει να κοιταζω με κλειστο το καπακι του τηλεσκοπιου (σα τον μπους με τα κυαλια) χαχαχαχαχαχαχα



Αν όπως ισχυρίζεσαι οτι όπου υπάρχει έντονη κινητικότητα από μη συμβατικά σκάφη τότε στην περιοχή υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάποιο πολύ μεγάλο γεγονός όπως πόλεμος ή κάτι άλλο σχετικό με τρομοκρατικές ενέργειες,τότε στην περιοχή του Ολύμπου που γίνεται "παρέλαση" από δαύτα θάπρεπε να είχε στηθεί "πανηγύρι" πολέμου εδώ και μία δεκαετία περίπου....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 20 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy