ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Vril (Βρίλ)..... Ζούνε όντως στα Βριλήσσια?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Tasos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 11:22:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tasos
Geia se olous pedia!!! Eime kenourio melos stin parea sas. Tha ithela na anikso ena kenourio thema, to opio me apasxoli ton telefteo kero. Akougete apo diaforous idikous, oti iparxi mia fili eksogiinon me onoma "Vril", i opia zei stin kiti enos rematos sta Vrilisia. Apo aftin tin fili legete oti exei parei kai to onoma tis i perioxi. Diladi Vril-isia...... Exete eseis na prosthesete kapies plirofories epi tou thematos?

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 11:59:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas
Ψυχραιμία παιδιά.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 13:32:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare
Ας με συγχωρέσει ο φίλτατος Τάσος.

Εγώ έχω ακούσει για τα "πατ" απο τα πατήσια.

Είχα δεν είχα το ξεφτύλησα πάλι. Sorry δε μπορούσα να κρατηθώ!!

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 13:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλημέρα Τάσο.

Επάνω δεξιά στην οθόνη σου, ακριβώς κάτω από την γαλάζια λεζάντα "ESOTERICA.gr Forums!"
υπάρχει η λέξη "Αναζήτηση".
Πάτησέ την!
Γράφοντας...
βριλ
ΒΡΙΛ
βρυλ
κ.λ.π. συνδιασμούς, θα σου βγει μια λίστα με τόπικς, όπου αναφέρονται πληροφορίες σχετικά με τη φυλή βριλ-για
η οποία έχω βάσιμες πληροφορίες ότι δεν κατοικεί στα Βριλλίσια, ούτε έχει σχέση με τις φυλές "ΠΑΤ" (που διαμένουν στα Πατήσια), "ΜΕΛΛ" (γνωστοί κάτοικοι των μελισσίων), "ΚΗΦ" (οι ντόπιοι της Κηφησιάς), κ.λ.π.

Τα υπόλοιπα είναι απλά φήμες...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 13:39:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood
Εμένα άλλο με απασχολεί. Η φυλή Βριλ λοιπόν βρίσκεται στα Βρυλλήσια. Η φυλή "Παγκ" βρίσκεται στο Παγκράτι ή στο παγκάκι. Παρακαλώ ο φίλος Τάσος να με διαφωτίσει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 15:24:00  Εμφάνιση Προφίλ
Αγαπητή Amalia σε παρακαλώ να ελέγχεις ποιο καλά της πληροφορίες σου .

Στα Μελίσσια κατοικούν οι γυναίκες απο τη φυλή μέλισσες και έχουν ως εθνικό ύμνο το τραγούδι του Μπίγαλη «Μελισσούλα» .
Στην Κηφησιά είναι οι Κηφήνες που έχουν ως εθνικό ύμνο το «Ο σκύλος μου είναι gay» του Καρβέλα .
Ο διαχωρισμός των δύο αυτών περιοχών που κάποτε ήταν μία έγινε όταν οι Μέλισσες έπιασαν τους Κηφήνες στα πράσα .

Αυτά για αποκατάσταση της αλήθειας .


Ο κακός λύκος

Edited by - Ramoglou on 21/07/2003 19:32:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 19:21:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood
Φίλε Τάσο,

Μετά από ώρες μελέτης για το θέμα των Vrill και αν όντως ζούνε στα Βρυλλήσια ανακάλυψα τις παρακάτω πληροφορίες:

Δεν είναι μόνο η φυλή Vrill που ζει στα Βρυλλήσια αλλά και το τζατζίκι που ζει στο Τζατζικιστάν. Αν δεν ξες που είναι το Τζατζικιστάν μπορείς να συμβουλευθείς τον χάρτη είναι δίπλα στο Τατζικιστάν. Μπορεί κάποιος να μας πει από που είναι η χωριάτικη σαλάτα ????

Edited by - cyberhood on 21/07/2003 19:27:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 19:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
Εγώ γνωρίζω έναν Γαβρίλο πού μένει κάπου κεί!!!
Λέτε νά΄ναι "τοιούτος";;;
Μόλις τού φωνάξεις: "ρε Γαβρίίίλ΄" γυρίζει!!!
Τώρα, εξωγήινοι που μένουνε σε ρέμα... σαν πολύ UFO δεν ακούγεται;;;!!!
Κάνα αυθαίρετο θά΄χουνε χτισμένο...

Βάσωωω, την μπουλντόζα!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tasos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 20:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tasos

Cyberhood me ton tropo pou grafis, apodikniis to xamilo pnebmatiko sou epipedo, kai to poso probato eise. An den gnorizis kati ousiastiko epi tou thematos, tote eine kalitera na min parembenis. An eixes diabasi esto kai ena biblio tou kiriou Fouraki, tote tha katalabenes polla... Alla esi tin bgazis mallon me Mickie Mouse kai athlitikes efimerides. Pigene sto www.fourakis.gr kai tha diapistosis an iparxoune ta Vril or not. Den eine tixeo oti gnosti ellinida tragoudistria pou meni apenanti apo to rema sta Vrilisia, akoui periergous ixous ta bradia, pou den ofilonte se kapion anthropo i zoo....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 22:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Καλησπέρα.

Πάντως αγαπητέ Τάσο, πέρα από τις όποιες χιουμοριστικές παρεμβάσεις σχετικά με το θέμα, μπορείς να διαβάσεις το τόπικ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1305
το οποίο ασχολείται ακριβώς με το ίδιο θέμα που άνοιξες, και να παραθέσεις εκεί και τις δικές σου τις απόψεις.

Είναι σκόπιμο να μην ανοίγονται θέματα τα οποία ήδη υπάρχουν, ώστε να είναι πιο εύκολα τα φόρουμς στην πλοήγησή μας (μέσα στα θέματα), αλλά και να μην υπάρχει διασπορά γνώσεων.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 22:32:27  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat
Οχι μόνο διασπορά γνώσεων αμαλια μου...........
αλλα και διασπορά παραπληροφορίσης.......ειλικρινά...δεν ειχα ιδεά...

Δεν ξαναπάω το σκύλο βόλτα στο ρέμαααααααααααααααααααα

πέραν τις πλάκας ....Οι βριλ...ηταν αρχαία φυλή που εμενε στους πρόποδες της Πεντέλης ....
μάλλον εδώ υπάρχει διάσταση απόψεων ..σχετικά. με το εξωγήινος ....
Μάλλον αυτοί ειναι οι περιβόητοι εσωγήινοι που ακόμα ψάχνει να καταλάβει τι ειναι, η Πάνια !!!!!!

Τώρα αν ηταν τελικα βριλ αυτό που συναντησε ο secondborn kai o pinkhead μέσα στην σπηλιά των αμωμων ....μάλλον δεν 8α το μάθουμε ποτέ ...


Σας μπέρδεψα λίγο ..για να δούμε πόσο διαβασμένοι ειστε !!!


"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 00:10:15  Εμφάνιση Προφίλ
Την φυλή Κόλ! Την ξέρετε;

Από τον Κολωνό (όπου και μένω) είναι και έχω βάσιμες υποψίες ότι και ο Οιδίποδας ανήκε σε αυτήν την φυλή.

Οιδίπους επί Κολωνό (το μεγάλο μυστήριο…….)

Το θέμα θα πρέπει να κλειδωθεί!!!! Μεταφέρατε αυτό στην Θεραπεία! Αμαλία τι λες;;;

(sataniko γέλιο) μπουαχαχαχαχαχα……………….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 01:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat
Πολλές φυλες μαζευτίκαν εδώ μέσα και θα εχουμε πρόβλημα !!!!

Edited by - cat on 22/07/2003 01:14:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lordsavo
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 03:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lordsavo
Φιλε Τασο. Οσο και αν σου φανει, απιστευτο ή απίθανο, η φυλή Βρίλ και όχι Βρυλ, ειναι υπαρκτη. Εγω ζω στα Βρυλλησια εδω και 25 χρονια, και μαζι με φιλους μου που ασχολουντε με το θεμα, εχουμε ψαξει το θεμα με το ρεμα το οποιο αναφερεις. Πραγματι κατω απο το μικρο γεφυρακι, βρισκεται η εισοδος στο βασιλειο των Βριλ. εχουμε δει την πυλη της να ανοιγει μπροστα στα ματια μας και τα Βριλ (υψους περιπου 60-70 εκατοστων), να ξεπροβαλλουν απο μεσα. Για οποιαδηποτε πιο λεπτομερη περιγραφη ομως επειδη το θεμα εχει μια επικινδυνοτητα, θα επικοινωνησω μαζι σου στελνοντας σου e-mail, ωστε αμα θες να κανονισουμε μια συναντηση....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kakao
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 08:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kakao
Τί πα΄ να πεί e-mail;
Εμάς έτσι θα μάς αφήσεις;
Θέλω και γω ένα vril! ή μάλλον δύο, να δώσω και στη μάνα μου...
(Τα πάνε καλά με τίς γάτες; γιατί η δικιά μου τσαντίζεται εύκολα! μήν έχουμε ντράβαλα.)
60-70 εκατοστά!!! θα το βάλω να κοιμάται στην ντουλάπα...

Vril? Ja!

Edited by - kakao on 22/07/2003 08:54:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 10:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas
quote:

Τί πα΄ να πεί e-mail;
Εμάς έτσι θα μάς αφήσεις;
Θέλω και γω ένα vril! ή μάλλον δύο, να δώσω και στη μάνα μου...
(Τα πάνε καλά με τίς γάτες; γιατί η δικιά μου τσαντίζεται εύκολα! μήν έχουμε ντράβαλα.)
60-70 εκατοστά!!! θα το βάλω να κοιμάται στην ντουλάπα...

Vril? Ja!

Edited by - kakao on 22/07/2003 08:54:59


Kai εγώ θέλω ένα για το αυτοκίνητο. Οταν οδηγάω μονος θα το έχω στη θέση του συνοδηγού με ανοικτό το παράθυρο να χαζεύει τους γύρω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cyberhood
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
86 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 11:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cyberhood
Αγαπητέ Τάσο,

αν νομίζεις ότι τη βγάζω με Μίκυ Μάους και αθλητικές εφημερίδες είσαι πολύ γελασμένος. Αν διαβάσεις τι έχω γράψει στο φόρουμ τότε θα καταλάβεις ότι αύτα είναι για το επίπεδο το δικό σου (επίπεδο δαπέδου δηλαδή). Και αν μπόρεσες να διαβάσεις τις απαντήσεις στο φόρουμ το οποίο εσύ δημιούργησες τότε θα καταλάβεις ότι όχι μόνο εγώ το αντιμετώπισα χιουμοριστικά το θέμα αλλά και οι περισσότεροι οι οποίοι μπήκαν σε αυτό το φόρουμ. Λίγο χιούμορ ρε παιδιά στη ζωή (αλλά και στα φόρουμ) δεν βλαπτει!!!

Τέλως πάντων, ζητώ συγγνώμη για το αν σε πρόσβαλλα ή οτιδήποτε άλλο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 13:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Το θέμα αυτό δεν θα δεχτεί άλλες απαντήσεις...

Όπως πολύ σωστά αναφέρει η amalia υπάρχει ήδη μία Συζήτηση για το ζήτημα (διαβάστε τα μηνύματά της παραπάνω).

Ακόμη το θέμα με αύξων αριθμό 1305 μετονομάζεται σε " "Βρυλ" ή "Βριλ" -ΤΙ ΕΙΝΑΙ; " από " ΤΙ ΕΙΝΑΙ? " για την καλύτερη λειτουργία της Αναζήτησης.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy