ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 19:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους !

Χαίρομαι πάρα πολύ που μετά από τόσο καιρό βρήκα επιτέλους κάποιο αξιόλογο forum με άτομα και συζητήσεις που με ενδιαφέρουν και μοιράζονται τις ίδιες ανησυχίες με μένα !

Ας περάσω όμως στο κυρίως θέμα !

Πριν από 3 χρόνια έχασα ξαφνικά από καρκίνο την κολλητή μου φίλη !
Είχαμε κάνει αρκετές συζητήσεις και μέσα σε αυτές είχαμε μιλήσει για την ενόραση και τα αστρικά ταξίδια .
Δεν ξέρω αν είναι σωστοί οι όροι ,θα καταλάβετε παρακάτω για τι μιλάω .
Έτσι λοιπόν μου είχε εκμυστηρευτεί μια δικιά της εμπειρία την οποία και καταθέτω εδώ !
Ο πατέρας της (έλεγε) ότι την είχε μάθει πώς να διώχνει την ψυχή της από το σώμα της και να το χρησιμοποιεί για το καλό της !
Μέχρι κάποια χρόνια δεν το είχε προσπαθήσει γιατί φοβόταν !
Ο πατέρας της ήταν μαθηματικός , είχε ασχοληθεί με την παραψυχολογία και όλες του οι ζωγραφιές [πίνακες που υπάρχουν ακόμα] είχαν σχέση μόνο με το διάστημα !
2 χρόνια μετά τον θάνατο του [από καρκίνο και αυτός ] η φίλη μου είπε στην μητέρα της να μην την ενοχλήσει κανείς γιατί θα προσπαθούσε να πάει στον μπαμπά της !
Η μητέρα της αφού ήξερε το γεγονός ότι ο άντρας της είχε μάθει την μικρή για το πώς να διώχνει την ψυχή της συμφώνησε .
Έτσι λοιπόν έπεσε για ύπνο κατά της 3 το μεσημέρι και ακολούθησαν τα παρακάτω :
Μου είπε ότι ένιωσε την ψυχή της να αιωρείται μέσα στο δωμάτιο και σιγά σιγά πέρασε έξω από το σπίτι και άρχισε να πετάει προς τα επάνω !
Αφού πέρασε πάνω από καταπράσινα βουνά έφτασε σε ένα μέρος που υπήρχε μια μεγάλη βαριά και ψηλή ξύλινη πόρτα !
Χτύπησε την πόρτα και τότε ένας γαλήνιος και καλοσυνάτος κύριος άνοιξε και με απορία την ρώτησε τι ήθελε εκεί μιας και δεν άνηκε σε αυτό το μέρος !!!
Του είπε ότι είχε πάει για να δει τον πατέρα της ο οποίος και τις είχε δείξει τον τρόπο !
Την άφησε να περάσει και της έδειξε που καθότανε ο πατέρας της αλλά της είπε ότι πρέπει να φύγει γρήγορα πριν ο ήλιος δύσει γιατί τότε θα έμενε μόνιμα εκεί !!!
Προχώρησε λοιπόν προς το μέρος που της είχε δείξει ο παππούλης [είχε άσπρα γέλια] και όντως βρήκε τον πατέρα της να κάθεται σε ένα μέρος όπου υπήρχε παντού ηρεμία , όλοι γύρω γύρω φαίνονταν ήρεμοι και ευτυχισμένοι .
Ένα λευκό φως υπήρχε παντού το οποίο σε γέμιζε χαρά και ζεστασιά !
Μετά από την συζήτηση που είχαν εκεί ξεκίνησε τον δρόμο του γυρισμού .
Φτάνοντας στο σπίτι ,πέρασε πρώτα από το σαλόνι όπου είδε την γιαγιά της να μιλά με την μητέρα της .
Όταν είχε πέσει για ύπνο δεν είχε έρθει η γιαγιά της σπίτι [μένει 200 χλμ μακριά και ερχότανε σπάνια]
Άκουσε το τι συζητούσαν και μετά από 10 λεπτά περίπου ξύπνησε και πήγε στο σαλόνι μαζί τους !
Χωρίς να δείξει καμία έκπληξη χαιρέτισε την γιαγιά της και είπε στην μητέρα της το τι είχε γίνει !
Βέβαια η μητέρα της δεν την πίστευε στην αρχή μέχρι που της είπε το τι συζήταγε με την γιαγιά λίγη ώρα πριν .
Όπως είναι κατασκευασμένο το σπίτι δεν μπορουσε να ακούσει το τι γίνετε στο σαλόνι !
Της είπε επίσης ότι κεντούσαν ενώ την στιγμή που ξύπνησε είχαν σταματήσει και μαζέψει τα πάντα !
Μόνο τότε την πίστεψε η μητέρα της η οποία μέχρι σήμερα πιστεύει ότι το γεγονός είναι πραγματικό !
Αυτή ήταν η μοναδική φορά που από όσα μου έχει πει δοκίμασε κάτι τέτοιο .

Δεν έχω κανένα λόγο να γράψω ψεύτικα στοιχεία απλά ήθελα να μοιρασθώ μαζί σας αυτή την εμπειρία μου και φυσικά να μου πείτε την άποψη σας !

Ζήτω συγνώμη για το τεράστιο POST αλλά νομίζω ότι έπρεπε να είναι αναλυτικό για να καταλάβετε όσο το δυνατόν περισσότερα αν και έχω παραλείψει αρκετές λεπτομέρειες .

Στην Μνήμη Της Ντίνας

Cronos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Christmas Island
404 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2003, 15:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cronos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, ίσως αυτός να είναι ο παράδεισος. Ίσως πάλι να είναι και το ασυνήδητο, τα Ακασικά Αρχεία και πολλά άλλα...

Πάντως θα ήθελα να σου προτείνω το βιβλίο

"Το Πέρασμα-Ο Θάνατος δεν είναι το τέλος"

του συγγραφέα:
Jess Weiss

<<Σκοπός και κίνητρο του βιβλίου αυτού είναι να αποδειχθεί με μεγαλύτερη βεβαιότητα η ύπαρξη μιας μετά θάνατον ζωής και να εξαφανιστεί εντελώς ή ως ένα βαθμό, ο φόβος του θανάτου>>
Jess Weiss

Μάτια...Παρατηρούν...Δεν μπορούν να δουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2003, 17:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε MoHe-L ,
η όλη αφήγηση μου θυμίζει έντονα το φαινόμενο της Αστρικής Προβολής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/07/2003, 01:11:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ φίλε Adonios μου ότι μοιάζει πολύ με την αστρική προβολή και πιθανόν να είναι !
Το περίεργο στην όλη περίπτωση είναι ο τόπος και τα άτομα που είδε εκεί που μπόρεσε και πήγε !
Με κάποια άτομα που το έχουμε συζητήσει μου έχουν πει ότι παραπλήσια μέρη έχουν δει αρκετοί και το περίεργο είναι ότι υπάρχουν πολλά κοινά σημεία [πόρτα , ο κύριος που ανοίγει , το γαλήνιο φως ]
Τι να πω δεν ξέρω !
Μακάρι μια μέρα να μπορέσω να βρω την απάντηση .
Crone ευχαριστώ για τον τίτλο του βιβλίου !
Σίγουρα θα το αγοράσω .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/07/2003, 14:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.

Για μένα το θέμα αυτό έχει να κάνει απόλυτα με την αστρική προβολή. Η φίλη που έζησε αυτή την εμπερία πρέπει να ήταν πολύ "έμπειρη" στα αστρικά ταξίδια, γιατί το να πας σε ένα τόσο "ανώτερο" επίπεδο (λέγεται ότι είναι το 5ο επίπεδο νομίζω, στο οποίο βρίσκονται οι ψυχές) δεν είναι καθόλου εύκολο!

Το ότι περιέγραψε κατ'αυτόν τον τρόπο τον παράδεισο, είναι πιθανόν να έχει σχέση με τις θρησκευτικές της αντιλήψεις. Δηλαδή θεωρώ πιθανό κάποιος που είναι άθεος να μην μπορεί να επισκεφτεί τον παράδεισο όσο και αν προσπαθήσει σε κάποιο αστρικό ταξίδι.

Η εμπειρία της πάντως είναι υπέροχη & μου έδωσε κουράγιο να συνεχίσω να προσπαθώ!

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpalou
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2003, 02:17:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpalou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ti einai h astrikh probolh??eyxaristw


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2003, 05:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου η αλήθεια είναι ότι πριν διαβάσω σε αυτό το FORUM λεπτομέρειες για την αστρική προβολή δεν ήξερα πως και τι ήταν αυτό που έκανε η φίλη μου ΝΤΙΝΑ !
Τώρα είμαι σχεδόν πεπεισμένος ότι επρόκειτο για αστρική προβολή !

@ oneiric1

Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω αν η φίλη μου ήταν έμπειρη η όχι .
Το μόνο που ξέρω είναι ότι ήθελε πραγματικά να συναντήσει τον πατέρα της οπότε μάλλον αυτό είναι και το μυστικό στην όλη υπόθεση !
Δηλαδή !
Αν κάποιος θέλει πραγματικά να κάνει κάτι τότε όλο το σύμπαν θα μοιάζει ότι συνωμοτεί για να το καταφέρει όπως έχει πει κάποιος συγγραφέας [δεν θυμάμαι ποιος , συγνώμη]
Πάντως από ότι μου είχε πει δεν το είχε ξανά επιχειρήσει !

@ mpalou

Για την αστρική προβολή μπορείς να μάθεις περισσότερα από εδώ: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=131
Και φυσικά αν θελήσεις ποτέ να το ‘δοκιμάσεις’ συνειδητά σίγουρα
Θα βρεις αρκετές πληροφορίες σχετικά σε αρκετά βιβλία που έχουν κυκλοφορήσει αν και η γνώμη μου είναι να διαβάσεις πρώτα τις εμπειρίες των μελών του Forum !

Φιλικά MoHe-L


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Adonios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
58 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2003, 07:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Adonios  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Adonios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν κάποιος θέλει πραγματικά να κάνει κάτι τότε όλο το σύμπαν θα μοιάζει ότι συνωμοτεί για να το καταφέρει όπως έχει πει κάποιος συγγραφέας [δεν θυμάμαι ποιος , συγνώμη]

Paolo Coehlo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2003, 09:50:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη MoHe καλημέρα.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι ήταν πολύ έμπειρη σ' αυτού του είδους τα ταξίδια (πόσο την ζηλεύω!).

Δεν είναι καθόλου, μα καθόλου εύκολο να "ανέβεις" σε ένα τέτοιο επίπεδο, όπου κατά την γνώμη μου "μένουν" οι "υγιείς ψυχές"!

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2003, 10:28:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ MoHe-L ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΚΑΙ ΧΑΙΡΩΜΑΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΝΕΡΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ.

ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ (ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ? ) ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΥΘΕΩΣ
** ΔΕΝ ΞΕΡΩ **.

ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΗΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΠΙΠΕΔΩΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MoHe-L
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2003, 22:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MoHe-L  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα και φυσικά για την αποδοχή στο θέμα που έβαλα !
Πρέπει να τονίσω για άλλη μια φορά ότι δεν ξέρω αν η φίλη μου το είχε ξανακάνει !
Ήταν 16 χρονών τότε και ήθελε πραγματικά να δει τον πατέρα της !Μακάρι να μπορούσα να την ρώταγα και άλλες λεπτομέρειες αλλά δυστυχώς έχει φύγει από τον προσωρινό γεμάτο δοκιμασίες αυτό κόσμο .
Που ξέρεις μπορεί μετά από καιρό να μπορέσω να την συναντήσω και τότε σίγουρα θα μπορέσω να μας λύσω πολλές απορίες !
Αυτός είναι ένας από τους λόγους που θα ήθελα να πραγματοποιήσω μια ολοκληρωμένη Α.Π.
Αν και μόλις προχτές μπόρεσα να καταλάβω τα αρχικά σταδία και έστω και λίγο να τα παίξω μαζί τους χωρίς να πολύ φοβάμαι !
Ξέρω ότι αν διώξω τον φόβο πολλά μπορούν να γίνουν .

Ευχαριστώ

Υ.Γ. @oneiric1 Είμαι φίλος και όχι φίλη !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 16:48:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη καλέ μου φίλε!

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 17:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είναι έτσι ο παράδεισος τότε ανάψτε ένα κεράκι για αυτούς που πλήττουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy