ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΟΡΤΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΕΙ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 04:00:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ Κ ΗΜΟΥΝ ΞΥΠΝΙΟΣ!ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ Κ ΔΕ ΦΥΣΟΥΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ!ΩΣΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ Η ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΚΣΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ Κ ΕΚΛΕΙΣΕ ΑΠΟΤΟΜΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ!ΑΡΧΙΖΩ Κ ΠΑΡΑΚΣΕΝΕΥΩΜΑΙ!ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΥΚΩΝΟΜΑΙ ΠΑΝΩ Κ ΕΛΕΝΧΩ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ!ΜΠΑΣ Κ ΗΤΑΝ ΑΠΤΟΝ ΑΕΡΑ!ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΤΑ!ΚΣΑΝΑΞΑΠΛΩΝΩ!ΓΙΝΕΤΕ ΠΑΛΙ!ΑΡΧΙΖΩ Κ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ!ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ Η ΠΟΡΤΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΗ ΑΝΟΙΚΣΕ Κ ΕΙΔΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΛΙΓΟ!ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΚΣΕ!ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΠΑΝΑΓΙΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 12:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σιγουρα κατι αλλο. Ειναι γνωστο οτι οι αγιοι ποτε δεν παρεμβαινουν με αυτο τον τροπο στην ζωη μας ανοιγοκλεινοντας πορτες και τα σχετικα. Φανταζομαι οτι αυτο εγινε στο σπιτι σου. Ετσι οπως το λες δεν υπαρχει αμφιβολια οτι αυτο που ειδες ηταν φαινομενο poltergaist.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 14:12:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TI EINAI TO POLTAIRGAIST?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 14:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Poltergaist σημαινει "θορυβοποιο πνευμα" και νομιζω πως ειναι λεξη γερμανικη. Με αυτο τον ορο περιγραφονται ολα εκεινα τα περιστατικα οπου μια αορατη μορφη προκαλει αναταραχη σε ενα χωρο μεσα απο ηχους (ξυσιμο τοιχων, μετακινησεις επιπλων και τα λοιπα) μετακινησεις αντικειμενων αλλα και με επιθεσεις σε ανθρωπους η ζωα. Η σταση των ανθρωπων ειναι μαλλον εχθρικη γιατι αυτα τα πνευματα νοουνται ως κακοβουλα και επικινδυνα για την σωματικη υγεια του ανθρωπου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 17:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Vandamme, βλέπω ότι είσαι νέο μέλος αλλά έχεις πολλές ιστορίες να διηγηθείς... Δεν νομίζεις ότι σου συμβαίνουν ΠΟΛΛΑ παράξενα;
Αλλά σου συμβαίνουν όντως; Η μήπως υπερβάλλεις λίγο; Η αν δεν υπερβάλλεις μήπως αποκλείεις όλες τις λογικές εξηγήσεις από την αρχή κ τα βλέπεις όλα υπερφυσικά;
Sorry αν ακούγομαι λίγο απότομη, αλλά απορώ...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 20:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OXI VALDA!ONTOS MOY EXOYN SYMBEI!DE KANO PLAKA!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 10:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε vandamme θα συμφωνησω με την valnta στο θεμα της πληθωρας ιστοριων που δημοσιευεις. Πχ θα μπορουσες να αποφυγεις αυτο με την κατασκηνωση αφου δεν προκειται για κατι παραφυσικο αλλα απλως για καποιο τρελο ο οποιος τρελενοταν για δολοφονιες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 16:15:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον ίδιο όροφο που βρίσκεται το γραφείο μου, υπάρχει και ένα μικρό wc.Απέναντι από το wc, βρίσκεται η πόρτα του ασανσερ.Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει αρκετά κουφά πράγματα!Όταν βγαίνω από το γραφείο, και πηγαίνω πρός το wc σε όποιον όροφο και να βρίσκεται το ασανσέρ εκείνη την στιγμη καλείται μόνο του και έρχεται!Είχα καλέσει αρκετές φορές το συνεργείο για να το κοιτάξει αλλα τίποτα!Ούτε το κουμπί είχε κολλήσει ούτε τίποτα άλλο!Προχθές ήμουν στο wc και καθάριζα και η πόρτα ήταν ανοιχτή. . το ασανσέρ όπως πάντα ανέβηκε στον 4ο.Άρχισα να ανησυχώ γιατί το θέμα έχει αρχίσει και ξεφεύγει από την πλάκα.Οπως ήμουν λοιπόν στο μπάνιο ακουσα βήματα πίσω μου(σαν να περπατα κάποιος και να κατευθύνεται πρός το ασανσερ).Έκει που τρελάθηκα ήταν όταν ακουσα που μπήκε στο ασανσέρ.Παρεπιμπτώντος όταν κάποιος μπαίνει στο ασανσερ ανάβει ΄το φώς που δείχνει ότι έχει βάρος και ανεβαίνει 2-3 πόντους πιο πάνω ώστε όταν πατήσεις το κουμπί για να φύγεις η πόρτα του να κλείσει κανονικά! . .Το αποκορύφωμα ήταν όταν είδα το κουμπί του τεταρτου ορόφου να ανάβει.. και το ασανσερ να μένει εκεί που είναι! ..Να σημειώσω ότι όταν το ασανσερ βρίσκεται για παράδειγμα στον 2ο και πατήσεις το κουμπί 2 δεν μπορεί να αναψει γιατί φυσικά είναι σε αυτόν τον όροφο. .

Τα συμπεράσματα δικά σας!

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 16:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΤΣΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ!ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΣΑΝΣΕΡ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΟΤΑΝ ΚΙΝΗΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ Η ΠΑΝΩ!ΤΩΡΑ ΚΟΙΤΑ!ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΨΥΧΗ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΑΝΑΒΟΥΝ ΜΕΣΑ?ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikouli
Νέο Μέλος

Greenland
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 19:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikouli  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
file mou se noi8wthw pistepse me...emena mou etyxe kati paromio me thn porta pou kata symptwsh htan kai mena pisw apo to oikonostasi...kathomoun gyrw stis 3 to brady kai milaga me enan filo sto thl..eimoun monh spiti kathws oi gwneis mou eixan fygei eidh diakopes..kathomoun se enan kanape dipla akribws apo ayth thn kleismenh porta kai ksafnika kapoios arxise na xtipaei to tzami ths portoulas kanonika opws tha to akouga an to ekane h mhtera mou px...prws stigmhn mperdeytika kai nomiza pws htan h mhtera mou sykwthika anoiksa thn porta kai tote thymithika pws eixe fygei to prwi..anatryxiasa kai fobithika den sto krybw...kathisa ston kanape kai synexisa thn koubenta prospathwntas na wramatisto enan syntomo kyklo prostasias kai legwntas to pater ymwn...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 21:52:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί η Παναγιά να παίζει με την πόρτα σου Vandamme? Πιο πιθανό είναι να ήταν κανένας δαίμονας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 23:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΞΩΤΙΚΟΥΛΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΕΛΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 00:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ Κ ΛΕΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ<<ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΞΑΝΑΚΑΝΤΟ>>Κ ΟΝΤΩΣ ΕΓΙΝΕ!!!ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΟΣ!!!ΞΩΤΙΚΟΥΛΗ ΣΕ ΠΟΙΑΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ ΣΗΝΕΒΗ??ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΤΟ ΠΟΡΤΑΚΙ ΤΟΥ ΤΖΑΜΙΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΚΟΝΟΣΤΑΣΙΟΥ?

Edited by - VANDAMME on 10/08/2003 00:03:00

Edited by - VANDAMME on 10/08/2003 04:53:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikouli
Νέο Μέλος

Greenland
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2003, 13:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikouli  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kalhspera ATHANATE oxi den eiphrxe tetia periptwsh giati htan eswterikh porta arkibos dipla mou...opote den eixe kaneis prosbash:)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2003, 13:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το φώς του ασανσερ ανάβει οταν μπαινει κάποιος μέσα . .αυτό που δεν ανάβει με τίποτα είναι το κουμπί του ορόφου (4) όταν το ασανσέρ βρίσκεται στον ίδιο όροφο (4).

Cassiopeia = girl

Byeee

Ό,τι δε γράφει η μοίρα δεν μπορεί να το φτάσει το χέρι σου
και ό,τι είναι γραμμένο θα σ'εύρει όπου κι αν είσαι..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 12:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ Η ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ. ΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΧΤΙΣΑΜΕ. ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΘΟΡΗΒΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ. Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΧΤΥΠΗΜΑ ΜΕ ΧΡΟΝΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 4,5 ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11. Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΟΦΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΙΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΘΑΡΟΣ ΣΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ.
ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ:
1. ΕΛΕΞΑΜΕ ΤΟΝ ΛΕΒΗΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΗΝ ΟΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΘΟΡΥΒΟΥΣ ΜΕ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΣΙΓΓΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΗΧΟΥΣ.
2. Ο ΗΧΟΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ
ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΤΑΒΑΝΙΟΥ. Ο ΗΧΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ Ο
ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕ ΤΙΠΟΤΑ.
3. Ο ΗΧΟΣ ΧΑΝΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΣΑ ΤΗΣ ΠΟΡΤΑΣ ΚΑΙ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟΝ
ΔΙΑΔΡΟΜΟ. ΜΟΛΙΣ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑΚΟΥΓΕΤΕ.
4. ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΟΝ ΑΚΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΟΣΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ
ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΙΡΑΖΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ.
5. ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΜΕ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ
ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.
6. ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΧΤΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΥΠΗΡΧΕ ΠΑΛΙΟ ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ ΠΡΙΝ
ΓΚΡΕΜΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΧΤΙΣΤΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΑΣ

ΦΙΛΙΚΑ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 21:16:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε VANDAMME, θα σχολιασω αυτο που ειπες οτι ηταν η Παναγια αυτη που ανοιγοκλεινε την πορτα. Πιστευω οτι αυτο το forum ειναι περα για περα δημοκρατικο και ετσι θα τολμησω να πω την πραγματικη μου αποψη πανω στο θεμα. Ειπες οτι οταν ειπες στην Παναγια αν εισαι εσυ ξανακαντο η πορτα ξανανοιγοκλεισε. Αρχιζω να πιστευω οτι αυτα που μας λες δεν ειναι και τοσο... αληθινα. Οπως ειχα πει και στο προηγουμενο reply μου, ενας αγιος -ποσο μαλλον η Παναγια- ΠΟΤΕ δεν παρεμβαινει με αυτο τον τροπο στην ζωη μας. Αν αποφασισουν να παρεμβουν θα ειναι ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να μας συμβουλεψουν η να μας βοηθησουν οταν εχουμε αναγκη τη βοηθεια του Θειου. ΠΟΤΕ των ΠΟΤΩΝ δεν θα προκαλουσαν διαφορα φαινομενα με σκοπο την τρομοκρατηση μας. Μελεταω τα θαυματα των αγιων και ποτε δεν συναντησα παρομοιο φαινομενο. Ποτε δεν αποκλειω το γεγονος να λες αληθεια σχετικα με το οτι η πορτα ανοιγοκλεινε, ομως οπως σου ειπα δεν το πολυπιστευω τωρα πια. Ομως γιατι δεν μας ειπες οτι μιλησες στην εικονα οταν εγραφες το θεμα σου;

Εντελως φιλικα (οπως παντα)

Edited by - matrix_ghost on 12/08/2003 21:26:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΑΝ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


161 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2003, 21:32:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΑΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΚΛΕΙΝΕΙ ΠΟΡΤΕΣ.
ΜΗΠΩΣ ΣΥΝΔΙΑΣΕΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΕΙΚΟΝΟΣΤΑΣΙΟΥ
ΜΕ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ;
ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΣ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ.
ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 03:20:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΑΤΡΙΧ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ!!Κ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ!ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΑ ΧΩ ΧΑΜΕΝΑ!!ΠΑΝΑΓΙΑ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝΕ!ΑΠΛΩΣ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΣΑΝΑΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ!ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΨΕΜΑΤΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 11:53:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ισως να ηταν απλη συμπτωση. Καλο θα ηταν να μην μπερδευουμε τους αγιους στον κοσμο του παραφυσικου. Καλο θα ηταν να παραμεινεις στο οτι το ανοιγοκλεισιμο της πορτας ηταν poltergeist.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 12:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε vandamme θα ήθελα να δώσω την δική μου εκδοχή στο περιστατικό που αναφέρεις.

Προσωπικά λοιπόν, δεν πιστεύω ότι η Παναγία θα Έκανε κάτι τέτοιο, όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά γιατί νομίζω και 'γω ότι δεν θα υπήρχε αιτία να το Κάνει. Το να Την δεις στον ύπνο σου θα μου ακουγόταν πολύ φυσιολογικό, αλλά το να Κλείσει μια πόρτα απλά δεν βλέπω τον λόγο.

Μήπως ήταν "κάτι" που ήθελε να πιστέψεις ότι ήταν η Παναγία??

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 03:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΟΝΕΙRIC ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΞΗ ΣΟΥ!!ΔΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ!!ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 10:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε vandamme συνήθως υπάρχουν δαίμονες (ή όπως αλλιώς μπορούμε να τα/τους ονομάσουμε) που προσπαθούν να μας "ξεγελάσουν" με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Οπότε είναι μία πιθανότητα.

Υ.Γ. Είμαι φίλη όχι φίλος!

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 15:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ τουλαχιστον καταφεραμε να βγαλουμε την Παναγια απο το κολπο (επιτελους!). Λοιπον μηπως θα πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε τα αιτια αυτου του φαινομενου; Φιλε vandamme ξερεις αμα το σπιτι εχει προιστορια παρομοιων φαινομενων;

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Edited by - matrix_ghost on 14/08/2003 15:23:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LAMANI
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 15:50:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LAMANI  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BLIND GUARDIAN
Στο topic ΨΥΧΟΚΙΝΗΣΗ έγραψα για την 13χρονη ανηψιά μου, στην οποία συμβαίνει ακριβώς το ίδιο φαινόμενο. Προσωπικά πιστεύω ότι πρόκειται για ψυχοκινητικό φαινόμενο που προκαλείς ο ίδιος. Αν θέλεις πες μας πόσων χρονών είσαι... Ο Γιώργος Μπαλάνος έχει ασχοληθεί πολύ με αυτό το φαινόμενο. Είναι πολύ ενδιαφέρον και θα είχε ενδιαφέρον να τόψαχνες λίγο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 23:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
19 ΕΙΜΑΙ!!ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ????!GHOST MATRIX ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!

Edited by - VANDAMME on 29/08/2003 23:37:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2003, 07:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hey Vandamme! Μην πορονεσαι ακομα τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Στην θεση σου θα ανησυχουσα...

RESPECT IS EARNED, NOT GIVENΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy