ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Χόρευε με μία κοπέλα που ήταν ήδη νεκρή
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 19:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHSPERA SE OLOUS.STIS ARXES IANOUARIOU H EKPOMPH AYPNIES PAROUSIASE ENA THEMA SXETIKA ME MIA KOPELA APO THN KYPRO.SYGEKRIMENA PHRE THLEFONO STHN EKPOMPH ENAS KYPRIOS KAI EIPE OTI TO VRADY TOU DEKEMVRIOU TOU 1989 O IDIOS EIXE PAEI SE ENA PARTY POU GINOTAN LIGO PIO MAKRIA APO TO XORIO TOU.STO DROMO SYNANTHSE MIA KOPELA ,PERNONTAS AYTOS MESA APO ENA ALLO XORIO KAI TOU EIPE NA THN PAREI MAZI TOU STO AYTOKINHTO,GIATI HTHELE NA PAEI KAI EKEINH SE AYTO TO PARTY.AXIZEI NA SHMEIOTHEI OTI TO PARTY AUTO SE ENA CLUB HTAN TO PARTY TON XRISTOUGENON KAI PHGAN ATOMA APO TA GYRO XORIA.XOREPSE STO CLUB MAZI THS ALLA KAPOIOUS XRISTOUGENIATIKOUS XOROUS POU DEN AKOUMPOUSE O ENAS TON ALLON.YSTERA THN PHGE SPITI THS.ARGOTERA AYTOS PARATHRHSE OTI EIXE KSEXASEI TH ZAKETA THS STO AYTOKINHTO.META APO MIA EVDOMADA PHGE STO XORIO THS POU HTAN KONTA STO DIKO TOU XORIO KAI EDOSE TH ZAKETA STH MHTERA THS POU HTAN STO SPITI.MOLIS TO EIPE AUTO O ANTHROPOS, H MHTERA THS KOPELAS KONTEPSE NA LIPOTIMISEI KAI TOU EIPE OTI H KORH THS EIXE PETHANEI PRIN APO TESERA XRONIA.MALISTA TOU EDEIXE KAI FOTOGRAFIA THS KAI HTAN PRAGMATIKA AYTH.YSTERA APO AYTO H ZOH TOU ANTHROPOU EXEI ALLAXEI KAI DEN MPOREI NA TO XEPERASEI AKOMH KAI SHMERA.POIA EINAI H GNOMH SAS KAI EXETE AKOUSEI PAROMOIES ISTORIES?AXIZEI NA SHMEIOTHEI OTI TH VRADIA TOU PARTY THN EXEI VIDEOSKOPHSEI TO RIK, OPOS EIPE EKEINOS O ANTHROPOS

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 21:08:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΘΑΝΑΤΕ

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΕΣΟΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ.

ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΣΟΥ ΚΟΙΤΑΖΕΣ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΤΟΠΙΚ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ.ΛΟΓΟ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ.

ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΚΥΠΡΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.
(ΠΟΤΕ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ)

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΧΩΡΙΩΝ Η ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΚΡΙΒΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ,Η ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ.
ΕΙΔΙΚΑ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΧΩΡΙΩΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

ΑΝΑΜΕΝΩ.

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elena22
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 21:19:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Exei akoustei kati paromoio edw sthn Kalamata. Prin apo 5-6 xronia peripou eixe bouhksei h Kalamata , kai ma8eytike se olh thn Kalamata epeidh synebh se enan taksitzh. Htan nyxta peripou 12 to brady kai o taksintzhs phgaine spiti tou. Ston dromo ton stamathse mia gria aytos sthn arxh ths eipe oti sxolase kai den pernei kanenan alla meta thn lupi8ike kai thn phre. Htan xeimwnas kai ekane pollu kryo, ekeinh tou zhthse to sakaki tou kai tou eipe na thn paei sto nekrotafeio. Otan ftasane tou eipe na paei sthn tade diey8ynsh thn epomenh mera gia na parei to sakaki tou epeidh 8a to xreiazotan apopse. Ekeinos dex8ike. Thn epomenh mera loipon paei sthn diey8ynsh pou tou edwse h gria. Xtypaei thn porta kai tou anoigei enas antras. O taksinzths eksigise pios einai kai zhthse to sakaki tou. O antras me anoixto to stoma tou edeikse mia fwtografia kai ton rwthse an ennoei ayth thn gria. O taksinzths anagnwrise thn gria sthn fwtografia kai o antras tou eipe oti h mana tou exei pe8anei edw kai 5 xronia. O taksintzhs sthn arxh nomize pws paei na ton koroidepsei gia na krathsoun to sakaki.Tote o kyrios ton phge sto nekrotafeio gia na tou deiksei ton tafo ths kai panw ston tafo ths htan to sakaki tou.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 10:41:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εδω στην Αθηνα συνεβει ενα παρομοιο φαινομενο που συνδιαζει τα δυο προιγουμενα. Ενας ταξιτζης πηρε ενα βραδυ μια κοπελα στο αυτοκινητο του για να την παει στο σπιτι της οπως του ζητησε. Φτασανε, την αφησε εκει ομως μετα ειδε την ζακετα της στο πισω καθισμα. Οταν την αλλη μερα πηγε στο σπιτι της για να της την δωσει, ανοιξε την πορτα μια γρια η οποια αναγνωρισε αμεσως την ζακετα της εδω και 2 χρονια πεθαμενης κορης της.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 12:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου.

Έχω ακούσει και 'γω διάφορες παρόμοιες ιστορίες (οδηγός ταξί να ισχυρίζεται ότι κοπέλα του ζήτησε μέσα στην νύχτα να την πάει σε νεκροταφείο και την είδε να μπαίνει μέσα ενώ εκείνος νόμιζε ότι εννοούσε κάπου κοντά στο συγκεκριμένο νεκροταφείο).

Δεν έχω ιδέα φυσικά αν είναι αληθινά αυτά τα περιστατικά, όμως ειλικρινά αναρωτιέμαι τι να συμβαίνει (σε περίπτωση που αληθεύουν)!

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neo24483
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 09:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neo24483  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Neo24483  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πω;;; Πέρα από το ότι ο άνθρωπος μπορεί να κάνει πολλά πράγματα για να του δώσουν λίγη σημασία, κάποια από αυτά τα περιστατικά μου προκαλούν ανατριχίλα... Λέτε να υπάρχει ψυχή τελικά; Πάω να δω στο σχετικό θέμα του forum...

"Και ουδέν ό,τι ουκ απώλετο..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2003, 15:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω κανένα, η συγκεκριμένη ιστοριούλα είναι πασίγνωστη, μεταφέρεται εδώ και καιρό από στόμα σε στόμα, πολλοί θα πουν και θα πάρουν κι όρκο μάλιστα ότι συνέβη σε κάποιον γνωστό τους κι ανήκει σε αυτά που αποκαλούμε Urban Legends.

Το αν οι ιστορίες αυτές είναι αληθινές ή όχι δεν το γνωρίζω...Η ίδια πάντως η φιλολογία των Urban Legends είναι πολύ ενδιαφέρουσα. Έχει μάλιστα ανοιχτεί και σχετικό τόπικ στο παρελθόν :

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1204

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2003, 03:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mhpws htan auth h gunaika pou mou zhthse tsigara sthn paralia?? :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 18:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτήν την ιστορία την έχω ακούσει από πολλά διαφορετικά άτομα. Μάλλον αυτό αποδεικνύει ότι η ιστορία είναι ψεύτικη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

unknown
Νέο Μέλος

Cyprus
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 02:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους unknown  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ίδια ιστορία υπήρχε και στο site της Νεφέλης με κάποιες διαφορετικές μικρολεπτομέρειες πριν κλείσει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 03:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμάν ρε παιδιά βγαίνει μια ιστοριούλα και ο καθένας την λέει εκατό φορές, και μάλιστα ότι έγινε στον γνωστό του.

Το παραμύθι αυτό έχω βαρεθεί να το ακούω κυριολεκτικά.

Τώρα εάν είναι αλήθεια η όχι δεν ξέρω, πολύ πιθανόν η ρίζα του να είναι γεγονός, αλλά στον γνωστό μου και στους γνωστούς μου κτλ κτλ αστο καλύτερα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1054688
Maintained by Digital Alchemy