ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 τι ειναι ο χρονος?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 11
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 14:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας φιλοι μου ,αφορμη πηρα απο το δευτερο θεμα που μας ειχαν βαλει στην σχολη που πηγαινα και εδινα εξετασεις στο photoshop.
ποια ειναι η αποψη σας επι του θεματος?
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 17/08/2003 14:37:14

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 16:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου φίλε mano μας!
Ειλικρινά δε γνωρίζω επιστημονικά αν θέλεις,να σου απαντήσω.
Την άποψή μου θα πω...

Χρόνος είναι αυτός που μπορεί καταδυναστεύει,να καταστρέψει,να κάνει να ξεχαστούν και να χαθούν εντός του τα πάντα,ΕΚΤΟΣ από το θεό...

Αυτά τα ολίγα προς το παρόν,ας περιμένουμε και τα άλλα παιδιά!

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 19:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ!

ΛΟΙΠΟΝ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΥΡΙΖΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΙΣΩ; ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ;


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 20:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το topic μεταφέρεται στην κατηγορία ΓΝΩΣΗ, γιατί εκεί ταιριάζει καλύτερα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 22:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ:

1)Ο ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ
2)Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ
ΚΑΙ 3)Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΥΦΩΝΑΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΤΡΕΜΟΥΝ.

ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΙΝΗΤΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΒΗΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΧΑΝΕΤΑΙ.

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΟΝ.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΥΘΟΡΜΗΤΗ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2003, 23:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

-Ο Χρόνος είναι η αιτία που αποτρέπει να συμβαίνουν τα πάντα την ίδια στιγμή...
-Ο Χρόνος είναι ο καλύτερος δάσκαλος αλλά δυστυχώς σκοτώνει όλους τους μαθητές του...

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 01:10:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Μάνο

Ωραία ερώτηση... υπάρχει ο Χρόνος; Και αν υπάρχει έχει ροή και μάλιστα προς μία μόνο κατεύθυνση;

Μήπως διάβασες για την νέα θεωρία που έχει "αναστατώσει" τους επιστημονικούς κύκλους;

New Theory of Time Rattles Halls of Science
http://www.space.com/scienceastronomy/time_theory_030806.html

Κατά την ταπεινή μου γνώμη ο Χρόνος είναι (και έχει) μια καθαρά προσωπική-εμπειρική διάσταση.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 01:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατά την ταπεινή μου γνώμη ο Χρόνος είναι (και έχει) μια καθαρά προσωπική-εμπειρική διάσταση.

Αυτό αφορά κυρίως τον τρόπο που αντιλαμβανόμαστε τον Χρόνο και όχι απαραίτητα την "πραγματική" του φύση, η οποία νομίζω ότι παραμένει άγνωστη.


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 04:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τι ειναι ο χρονος?

Πρωτευόντως, άλλη μια πτυχή του ανθρώπινου Νού.
Δευτερευόντως είναι η σκέψη.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 18/08/2003 04:23:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 09:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους σας φιλοι μου,δεν υπαρχουν λογια να σας ευχαριστησω για ολα οσα προσφερετε,ειμαι ευτηχισμενος:))))
μου αρεσουν ολα οσα λετε,θα προσπαθησω να δωσω και την δικη μου αποψη,ενα μερος της απαντησης δηλαδη,αυτη που ειναι καταγεγραμμενη στο φυλο εξετασης:)))
ο χρονος για μενα ειναι συνδεδεμενος με την ζωη,ειναι ισως η ιδια η ζωη,ο χρονος ειναι αγαπη και ερωτας,μεσα απο αυτην την συνυπαρξη γεννιεται η διαιωνιση.ο χρονος ειναι ο κοσμος,ο χρονος ειναι ο ανθρωπος.χωρις ζωη ,χωρις τον ανθρωπο,δεν υπαρχει συγκριση,δεν υπαρχει αισθηση.
χρονος ειναι η υπαρξη,χρονος ειναι ενα αγγιγμα,ενα φιλι,ενα χαμογελο.
αυτος ειναι ο χρονος με ολες τις υποστασεις του,απο τα ματια ενος μεγαλου παιδιου:))))
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 22:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ο χρονος ειναι αγαπη και ερωτας,μεσα απο αυτην την συνυπαρξη γεννιεται η διαιωνιση.ο χρονος ειναι ο κοσμος,ο χρονος ειναι ο ανθρωπος.χωρις ζωη ,χωρις τον ανθρωπο,δεν υπαρχει συγκριση,δεν υπαρχει αισθηση.
χρονος ειναι η υπαρξη,χρονος ειναι ενα αγγιγμα,ενα φιλι,ενα χαμογελο.

Καλέ μας mano χαίρομαι που είσαι ευτυχής!
Όσο για τα παραπάνω,ένα μικρό σχόλιο αν μου επιτρέπεις:

χρονος ειναι η υπαρξη,αλλά ενα αγγιγμα,ενα φιλι,ενα χαμογελο,δίνουν στο χρόνο ΝΟΗΜΑ...

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 22:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρωτευόντως, άλλη μια πτυχή του ανθρώπινου Νού.
Δευτερευόντως είναι η σκέψη.

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you


ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ.ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟ ΗΜΕΡΩΝ ΕΚΘΕΣΕΙ,ΠΕΡΙ ΧΡΟΝΟΥ,ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

quote:
ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΕΔΩ ΜΑΛΛΟΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ...ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΤΑΒΕΒΛΗΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ..
ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ Η "ΜΑΓΕΙΑ" ΤΟΥ ΝΟΥ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΡΡΟΗ,ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΒΙΩΣΗ...(λ.χ.ΣΑΙΝ ΖΕΡΜΑΙΝ )Η ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΔΗΛ. ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΧΡΟΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΟΓΟΣ ΕΔΩ;
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΩΣ ΜΥΘΟΣ..ΠΑΝΤΟΥ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ...
ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙ...
[/quote]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 22:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλοι μου καλησπερα
ασφαλως και θελω τα σχολια σας και τις αποψεις σας και τις επισυμανσεις σας και να με διορθωνεται οποτε νοιωθετε οπου αυτο πρεπει.
πιστευω πως η υπαρξη απο μονη της ειναι ενα νοημα,απλα το φιλι,το χαδι το χαμογελο συμπληρωνουν αυτο το νοημα,συμπληρωνουν την υπαρξη.
οτι υπαρχει, υπηρχε ως ιδεα ,δεν θυμαμαι τον αρχαιο ελληνα που το αναφερε,συγνωμη.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2003, 23:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα δεν τίθεται θέμα διόρθωσης φίλε Μάνο!Απόψεις ανταλλάσουμε!
Μιας και λέμε για απόψεις κοιπόν,θα διαφωνήσω:
quote:
πιστευω πως η υπαρξη απο μονη της

Χμ...η ζωή είναι νόημα...η ύπαρξη είναι προϋπόθεση για τη ζωή...

O Σκοτεινός Άγγελος!
"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 01:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νοημα=ζωη,
χρονος=υπαρξη,
αγγιγμα-φιλι-χαμογελο=νοημα,
αγγιγμα-φιλι-χαμογελο=ζωη,
χρονος=αγαπη και ερωτας,
χρονος=ανθρωπος,
ανθρωπος=ζωη,
νοημα=ανθρωπος,
ανθρωπος=υπαρξη,
αγγιγμα-φιλι-χαμογελο=ανθρωπος,
ανθρωπος=νοημα της υπαρξης-ζωης.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας
ελπιζω να μην σας μπουρδουκλωσα πολυ,προσπαθησα να γινω οσο πιο κατανοητος μπορουσα με αυτο το "παιχνιδι λεξεων",σας ευχαριστω για την κατανοηση,καλο ξημερωμα φιλοι μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lidia
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 01:30:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lidia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ(!)
ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ;ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΙΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΣ 'Η ΝΑ
ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙΣ!
ΜΠΟΡΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ 'Η ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΛΑΝΕΙ!
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ.
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 08:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lidia,καλως ηρθες
καλημερα σε ολους σας φιλοι μου


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 18:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

νοημα=ζωη,
χρονος=υπαρξη,
αγγιγμα-φιλι-χαμογελο=νοημα,
αγγιγμα-φιλι-χαμογελο=ζωη,
χρονος=αγαπη και ερωτας,
χρονος=ανθρωπος,
ανθρωπος=ζωη,
νοημα=ανθρωπος,
ανθρωπος=υπαρξη,
αγγιγμα-φιλι-χαμογελο=ανθρωπος,
ανθρωπος=νοημα της υπαρξης-ζωης.
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας
ελπιζω να μην σας μπουρδουκλωσα πολυ,προσπαθησα να γινω οσο πιο κατανοητος μπορουσα με αυτο το "παιχνιδι λεξεων",σας ευχαριστω για την κατανοηση,καλο ξημερωμα φιλοι μου.



ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΚΑΛΕ ΜΑΣ ΜΑΝΟ,
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΤΙΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2003, 19:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2003, 13:27:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΜΑ ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ, ΓΕΡΝΑΣ....
ΑΝ ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΤΑ ΓΗΡΑΤΕΙΑ,ΓΕΡΝΑΣ....
ΑΝ ΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ,
ΑΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,
ΑΝ ΒΙΩΝΕΙΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ,
ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΤΟΤΕ...
ΤΟΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ...
ΤΟΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑ...
ΤΟΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΥΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΡΡΟΗ ΤΟΥ...
ΤΟΤΕ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΗΝ ...ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ!!!!!

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 16:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γειά σας

Να μπώ και εγώ στη συζήτηση.

Δεν υπάρχει χρόνος. Δεν είναι κάτι υπαρκτό.
Αν σταματήσει η φθορά δεν θα υπάρχει χρόνος.

Γνωρίζει κάτι κάποιος για την θεωρία των χορδών. Εχει κάποια σχέση με τον χώροχρόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 18:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΡΟΝΟΣ=ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΟΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ,ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ....

ΠΟΙΑ ΔΙΑΔΟΧΗ;
ΠΟΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑ;
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ;
ΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ;
ΠΟΙΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ;


ΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΕΙ;
ΟΛΑ;
ΚΑΝΕΝΑ;
ΤΑ ΜΙΣΑ;
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ;
ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΟΣ;
..........................................................

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2003, 18:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

"ονειρο ενος ονειρου μηπως ειναι μοναχα"? εντγκαρ αλλαν ποε.

χρονος ειναι ολα εκεινα που μας κανουν να χαιρομαστε,να γελαμε,να πικραινομαστε και να ποναμε.

χρονος ειναι ενα φιλι στα κλαμμενα ματακια του ανθρωπου που αγαπαμε,αλλα και οι φωνες μας βαζουν για κατι που ειχαμε κανει λαθος οταν ειμασταν πιτσιρικακια


χρονος ειναι οταν ακουμπας το χερι σου στην πλατη ενος φιλου για να του δειξεις πως εισαι διπλα του.

ολα αυτα και πολλα ακομη ειναι ο χρονος.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 01:20:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ Η ΦΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.
ΑΠΟ GRAFFITI ΣΕ ΤΟΙΧΟ.
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΑΣ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 03:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα σε ολους
θα απαντησω με μια ερωτηση απο την ταινια "αρμαγγεδων",με το ζευγαρι να αναρωτιεται αν την σημαντικη στιγμη που ζουν,την βιωνουν αντιστοιχα-παραλληλα και αλλα ζευγαρια.

γινονται πραγματα παραλληλα-ταυτοχρονα στον χρονο ,ασχετα με τον τοπο.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2003, 08:44:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλημερα σε ολους
θα απαντησω με μια ερωτηση απο την ταινια "αρμαγγεδων",με το ζευγαρι να αναρωτιεται αν την σημαντικη στιγμη που ζουν,την βιωνουν αντιστοιχα-παραλληλα και αλλα ζευγαρια.

γινονται πραγματα παραλληλα-ταυτοχρονα στον χρονο ,ασχετα με τον τοπο.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας



ΝΑΙ ΜΑΝΟ ΜΑΣ,
ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ..ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ,ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ..ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ...ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ...


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 12:19:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΛΕΙΔΙ "τι ειναι ο χρονος? "
ΠΟΛΛΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΤΙΚΡΟΥΟΜΕΝΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ....
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΠΛΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΝΙΟΘΩ ΕΓΩ.

ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΤΟΝ ΜΕΤΡΑΓΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΥΡΟ ΜΑΣ.

ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ , ΑΝΑΤΟΛΗ ΔΥΣΗ .... ΜΙΑ ΜΕΡΑ...
ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΗΝΗΣ .. ΜΕΡΕΣ

ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΔΕΝΔΡΩΝ ....
ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΟΙΞΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΦΘΙΝΟΠΟΡΟ... ΧΡΟΝΙΑ

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΣΥΝΤΕΛΟΥΝΤΑΙ ΓΥΡΟ ΜΑΣ..

ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΓΑΛΑΞΙΩΝ.... ΜΥΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ
ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΣΕ ΕΜΑΣ ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΜΑΣ ??????

ΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ?????

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ kapodistria ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ...

quote:
ΑΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,
ΑΝ ΒΙΩΝΕΙΣ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ,
ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΤΟΤΕ...
ΤΟΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ...
ΤΟΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑ...
ΤΟΤΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΥΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΡΡΟΗ ΤΟΥ...
ΤΟΤΕ ΠΕΡΝΑΣ ΣΤΗΝ ...ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 12:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την καλημερα μου σε ολους σας φιλοι μου

avatar,σε ευχαριστω και για την συμμετοχη σου στην συζητηση και για την αποψη σου :))))))

κανεις μια αντερωτηση "τι γνωσεις αποκομισαμε",ειλικρινα αυτην την απαντηση μοναχα ο χρονος γνωριζει.

θα συμφωνησω απολυτα και με τους δυο σας οσον αφορα στο να αδραξουμε την καθε στιγμη και να την ζουμε.

τα περισσοτερα απο τα χρονια μου,αυτο προσπαθω να κανω ,ομως υπο αντιξοες συνθηκες και δεν ειναι τοσο απλο -οσο και αν ακουγεται.

ευχαριστω που ειστε διπλα μου και μου προσφερετε τις ομορφες και σημαντικες σκεψεις σας,να ειστε παντα καλα:))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 13:14:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-Η- ΦΙΛΗ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ AVATAR,ΦΙΛΕ ΜΑΣ,
ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΟΣΑ ΑΝΕΦΕΡΕΣ,
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΕΣ,ΜΙΑ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΡΟΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΣ....


ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 13:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ...

ΦΙΛΕ ΜΑΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΙΣΩΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ.

ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
κανεις μια αντερωτηση "τι γνωσεις αποκομισαμε",ειλικρινα αυτην την απαντηση μοναχα ο χρονος γνωριζει.


ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ "ΓΝΩΣΕΙΣ".

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

x-files
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
192 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2003, 17:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους x-files  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ ,ΜΙΑ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΝΟΥ
ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΞΙΝΟΜΕΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΝΑΚΑΛΕΙ
ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΠΛΗΡΟΓΟΡΙΕΣ,ΟΤΑΝ
ΚΡΙΝΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΡΟΜΟΙΩΝ
ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ -ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΩΝ- ΤΟΥ ΠΕΡΡΙΒΑΛΟΝΤΟΣ,ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ Η' ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΑ.
[ΟΠΩΣ ΠΧ.ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΘΜΗΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΕΥΚΟΛΙΑ ΟΤΑΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ]
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΝ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ, ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ "ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ "ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ "ΙΣΤΟΡΙΑΣ".
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΑΝ ΕΝΝΟΙΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ "ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ"
ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΙΕΡΩΘΕΙ,ΝΑ "ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΛΟΥΚΙ"ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ?ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ,
ΣΤΟ ΚΗΝΥΓΙ ΤΩΝ ΑΞΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΤΥΠΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΟΣΑ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ "ΖΕΙ"(ΕΠΙΒΙΩΝΕΙ)ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΟΠΩΣ Ο ΔΡΟΜΕΑΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΕΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ,ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΡΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΤΟ..ΧΡΟΝΟ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΕΝΕΙ... ΧΡΟΝΟΣ...ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥ..ΧΡΟΝΟΥ..ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ.
Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΙΑΣΤΕΛΕΤΑΙ ΣΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΣΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΥΤΥΧΙΕΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ"ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ"ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΝΟΙΑ Η'ΣΕ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ...
Η ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ Η ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ, ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ
ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ.
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4?? ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ.[ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ -ΑΘΗΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΣ ΤΗ ΛΑΜΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΡΤΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ ΜΟΝΟ, ΕΤΣΙ ΤΟ ΧΘΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!!ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΚΔΟΧΗ ΠΟΥ ΔΕ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο "ΛΟΓΙΚΟΣ"ΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΣΑΝ ΕΝΝΟΙΑ.Ο,ΤΙ ΔΥΣΝΟΗΤΟ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΟΠΩΣ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ Α-ΓΝΩΣΤΑ.
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΤΡΕΧΑΝ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΚΗΝΥΓΟ ΤΟ "ΧΡΟΝΟ"ΠΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ "ΥΠΑΡΧΕΙ".ΟΛΗ Η ΖΩΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ -ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ- Η ΑΡΧΗ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ...ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ,ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΑ, Α-ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ Α-ΤΟΠΟΣ.
ΙΣΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ)ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ(ΕΙΝΑΙ,ΕΙΣΑΙ Η ΙΔΙΑ ΟΥΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΟΗΜΑ,Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΥΠΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ)
ΤΙ ΕΝΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟΠΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ? ΙΣΩΣ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ,Η ΑΓΑΠΗ.ΙΣΩΣ ΚΑΠΩΣ, ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ, ΤΩΡΑ ΜΕΣΑ ΜΑΣ..ΩΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ ΑΛΛΑ "ΣΗΜΕΡΑ"ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ "ΧΡΟΝΟ "ΚΑΘ'ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΩ.
ΧΡΟΝΟΣ,ΜΙΑ ΟΥΤΟΠΙΑ,ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ,ΜΝΗΜΕΣ,ΟΝΕΙΡΑ ,ΣΤΙΓΜΕΣ..ΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ??ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ Ε?ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΣΤΙΣ 11 ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ??
ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ,ΕΔΩ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 6 !!!ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Η ΠΛΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ.


fyhkgdcfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 11 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy