ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 DREAMWORLD No 2
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 12:46:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,
Σας έχει τύχει ποτέ να δείτε όνειρο μέσα σε όνειρο ? Εννοώ να βλέπεις όνειρο ότι ξύπνησες και να συμβαίνει κάτι που είναι όμως ακόμα όνειρο. Και τι άραγε σημαίνει αυτό ? Αλλάζεις "επίπεδο" (τώρα τι έίδους επίπεδο δεν ξέρω) ή απλά σημαίνει ότι κοιμήθηκες....βαρυστομαχιασμένος ?
Θα ήθελα να μοιραστείτε μαζί μου τις εμπειρίες σας, γιατί εμένα μου έχει τύχει μερικές φορές, και το δέυτερο όνειρο ήταν πάντα τρομακτικό και ζωντανό , χωρίς όμως να είναι ο "κλασσικός εφιάλτης". Ηταν περισσότερο κάτι σαν "ψυχολογικό θρίλερ", δηλαδή όχι συγκεκριμένα γεγονότα (πχ σε κυνηγούν ή βλέπεις τέρατα) αλλά η αίσθηση του "κακού" γύρω σου..Ξέρετε αυτή η αίσθηση που σε κάνει πάντα να λες το "Πάτερ ημων" ακόμα κι αν δεν το θυμάσαι...

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 13:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nothing but a dream within a dream...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 14:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗ ΦΙΛΗ ΒΑΛΝΤΑ!
(ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΤΟΝ ΟΝΕΙΡΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΗ !)
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΟΧΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΟΜΩΣ.
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ
ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΟΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ .
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΒΑΣΕ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΞΥΠΝΙΑ !ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΛΕΓΧΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ.
ΜΙΛΑΓΑ ΜΕ 2 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑ ΠΙΑ ΤΙ ΛΕΓΑΝΕ. .ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΒΛΕΠΑ ΟΝΕΙΡΟ(ΟΝΕΙΡΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΝΕΙΡΟ ΔΗΛ!!) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ.
ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΦΟΝΤΟ,
ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ‘ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΔΩ ‘ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ, ΑΝΟΙΞΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ (ΣΤΟ 1ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ !(ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΑΤΡΙΧ !)

ΦΙΛΗ ΒΑΛΝΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙΣ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΣΟΥ (ΔΗΛ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ)

YOURS JOHN (ΘΑ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙ Ο ΑΝΤΜΙΝ !!!)

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 15:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν φίλε flawless, ας το κάνουμε πιο συγκεκριμένο. Χτες βράδυ ονειρεύτηκα πως ήμουν στην αυλή ενός σπιτιού, ξαπλωμένη πάνω σε μια κουβέρτα και ήταν απόλυτο σκοτάδι.Τόσο σκοτάδι που δεν έβλεπα τίποτα και καθώς καθόμουν εκεί και περίμενα το φίλο μου να έρθει να ξαπλώσει μαζί μου, σκέφτηκα ξαφνικά πως ήταν αφύσικο να είναι τόσο σκοτεινά (χωρίς ούτε φώτα ούτε αστέρια) και τρόμαξα. Επειτα εμφανίστηκε ο φίλος μου και ένιωσα ανακούφιση αλλά όταν με πλησίασε με κοίταξε με έναν τρόπο εντελώς διαβολικό και ανατρίχιασα.. Τότε σκέφτηκα "είναι όνειρο και πρέπει να ξυπνήσεις" και "ξύπνησα" (ή έτσι νόμιζα εκείνη τη στιγμή). Βρέθηκα λοιπόν ξαπλωμένη στο κρεββάτι με το φίλο μου δίπλα (όπως δηλ. ίσχυε στην πραγματικότητα), και σκέφτηκα "τι εφιάλτης". Εκείνη τη στιγμή άκουσα ένα ξεφύλλισμα από σελίδες και είπα μέσα μου "διαβάζει" αλλά αμέσως μετά συνειδητοποίησα ότι το δωμάτιο ήταν κατασκότεινο και ότι δε γινόταν να διαβάζει χωρίς φως !!! Τότε τον άκουσα να μουρμουράει κάτι (που δεν μπορούσα να ξεκαθαρίσω τι ήταν) αλλά το όλο σκηνικό με έκανε να φοβηθώ και να σκεφτώ (!!!) "το κακό είναι ακόμα εδώ και δεν έχει φύγει". Τότε με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ προσπάθησα να γυρίσω πλευρο και να του μιλήσω , μήπως και με καθησυχάσει, αλλά άνοιξα το στόμα μου κα δεν έβγαινε φωνή...Και τότε κατάλαβα ότι έβλεπα ακόμα όνειρο και ότι έπρεπε να ανασυρθώ από εκεί που ήμουν. Κατέβαλλα τεράστια προσπάθεια (θυμάμαι που σκέφτηκα "ο τρόπος να ξυπνήσεις είναι να μπορέσεις να φωνάξεις") και τελικά φώναξα και ξύπνησα.
Το πιο σημαντικό όμως απ' όλα για μένα είναι το εξής : Τον τελευταίο καιρό (1 ή 2 χρόνια) έχω πιάσει τον εαυτό μου να προσπαθεί να σταματήσει όνειρο που με κάνει να φοβάμαι. Δεν ξέρω πώς συνέβη αυτό, ξέρω όμως ότι είναι άρρηκτα δεμένο με ένα γεγονός που μου είχε συμβεί παλιά. Είχα βιώσει μια ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ που όσο την είχα φρέσκια στη μνήμη μου έπαιρνα όρκο ότι συνέβη στ' αλήθεια, με τα χρόνια όμως (και καθώς η λογική προσπαθεί πάντα να επικρατήσει) προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου ότι ίσως τελικά και να ήταν όνειρο. Ετσι, κάθε φορά που συμβαίνει (στον ύπνο μου) κάτι που μου θυμίζει την εμπειρία μου, παρεμβαίνω στο όνειρο και το διακόπτω !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 15:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩχχΧΧΧχχΧ ΣΥΧΩΡΕΣΕ ΜΕ ΚΑΤΖΕ (ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ !)
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΕΛΕΝΧΟ ?
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ DREAMWORLD 1 EXΩ ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΩΡΑΙΟ .
ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΧΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΟΥ.
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΔΙΟΤΙ TΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΑΨΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ !


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 16:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ.... αρχικά συμφωνώ με τον Γιάννη, ως προς τη μη διακοπή μιας ονειρικής κατάστασης.... όμως....
quote:
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΔΙΟΤΙ TΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΑΨΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ.
.... αν θεωρήσουμε ότι τα όνειρα είναι όνειρα κ όχι μια άλλη αλήθεια, μια άλλη διάσταση, μια άλλη ζωή... Πολλές φορές μου έτυχε να φοβηθώ σε όνειρο, όχι από τον τρόμο της στιγμής, αλλά από το φόβο μη φέρω "πίσω" μαζί μου κ αυτό που με τρομοκρατούσε....
Πολύ ωραίο θέμα, αλλά μάλλον θα έπρεπε να συνεχίσει το DREAMWORLD χωρίς διασπάσεις....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katze
Μέλος 1ης Βαθμίδας


102 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 16:40:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katze  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η συνέχεια στο dreamworld...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2003, 16:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΤΑΛΕΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΤΑ ΕΝΩΣΟΥΝ.! ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ !

‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy