ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΙ ΟΜΩΣ...ΑΛΗΘΙΝΑ??? -ΟΧΙ, ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ!!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 16:19:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
Καλημέρα φίλοι και φίλες!

σε αυτό το θέμα θα ήθελα να μου παραθέσετε την κατά τη γνώμη σας πιό ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ πληροφορία, φήμη, υπόθεση κλπ. σχετική με τον εσωτερισμό, μεταφυσική, ανεξήγητο, συνομοσιολογία κλπ. κλπ. κλπ. που έχετε ακούσει...

παράδειγμα...

Ήταν τελικά ο Χίτλερ Έλληνας;

ή

Γράφτηκε η Παλαιά Διαθήκη από Εξωγήινους;

κλπ., κλπ...

κάτι θα θυμηθούμε όλοι, άματις το ψάξουμε λιγουλάκι...
μέσα στην πλάκα, μπορεί τελικά να βγεί και κάτι το εποικοδομιτικό!

φιλιά

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 17:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche
Ο ΧΙΤΛΕΡ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΣΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΕΝΔΟΓΗΙΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο 2ΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΝΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΓΟΝΟΣ ΤΗΣ 4ΗΣ ΛΟΜΠΑΝ ΡΑΜΠΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΚΩ ΣΤΗΝ 8Η ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΠΝΗΣΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ...

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 18:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist
Όλο βλακείες λέτε, θα σοβαρευτείτε επιτέλους ποτέ εδώ? Κάνετε λάθος και οι 2!!

Δεν ξέρετε εντελώς τίποτα, λοιπόν θα σας εξηγήσω εγώ τι έγινε μιας και στην προηγούμενη ζωή μου ήμουνα αυτός που καθάριζε τα παπούτσια του Χίτλερ.

Λοιπόν, ο Χίτλερ ήταν έλληνας, και μάλιστα πρώην διοικητικό μέλος της Ε, φυσικά εξωγήινος δηλαδή, η παλαιά διαθήκη γράφτηκε από την ομάδα Ω δηλαδή από εξωγήινους που προερχόντουσαν από έναν άλλο γαλαξία, επειδή όμως αυτοί οι εξωγήινοι ήταν μάπες και διώχτηκαν από τον γαλαξία τους, τώρα πια είναι πλανόδιοι σκορπισμένοι παντού, και με σκοπό να αποκτήσουν όλους τους γαλαξίες του πλανήτη, (σύνθημα, η όλα η τίποτα) Λοιπόν με πολλά τεχνάσματα κατάφεραν να εξουσιάσουν ένα μέρος από τους γαλαξίες, Βλέποντας αυτό το πράγμα ο Χίτλερ και έχοντας κάτι μικρό καβγαδάκια με τους Ε τα παράτησε και έφτιαξε την ομάδα Χ όπου προσπάθησε να αποτρέψει τους Ω να αποκτήσουν τους γαλαξίες, Δυστυχώς απέτυχε για αυτό τώρα έχει ξεκινήσει η αναδιοργάνωση της Ε όπου είναι η μόνη που θα καταφέρει να τους στείλει τους Ω από εκεί που ήρθανε.

Edited by - Satanist on 31/08/2003 18:28:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 18:50:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
ωραία, έτσι που πάμε θα προτείνουμε ΕΜΕΙΣ το σενάριο γιά το MIB νο3!

ΜΙΒ Νο3 -"οι αμαρτωλές καλόγριες, που δεν είναι αυτό που δίχνουν"...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 10:31:50  Εμφάνιση Προφίλ
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΛΙΛΙΘ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ.

ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ?????

ΠΟΣΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΤΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΗΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΞΑΔΕΛΦΟΥ ΜΟΥ.

Ο ΦΙΛΟΣ terpandros ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΣ ΤΑ ΔΟΥΜΕ.
ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΕΙΝΑΙ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2001

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΛΙΛΙΘ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΩΣ ΣΟΒΑΡΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ.
ΙΣΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΙΚ ΚΑΤ'ΕΜΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΑΠΗΧΗΣΗ.
ΙΣΩΣ ΕΔΩ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΘΕΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΩΝ ΠΗΓΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΣΤΕ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 11:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
Καλέ μου Αβατάρ, καλή σου μέρα -και online...

όντως, το θέμα το άνοιξα θέλοντας να ανακοινώσω την αντίδρασή μου σχετικά με διάφορες -ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ- εξωφρενικές υποθέσεις και θεωρίες.

όταν το μυαλό ενός ανθρώπου, που θέλει να γνωρίσει την αλήθεια, να ψάξει τα ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ, να φιλοσοφήσει, να αναπτυχθεί, αναλώνεται σε ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΑ αβάσιμα και αστήριχτα, απομακρύνεται από το στόχο του.

άρα, το πρώτο μήνυμα που θα ήθελε να περάσει αυτό το θέμα είναι σχετικό με τη ΒΑΣΗ των όποιων πληροφοριών παραθέτουμε, εδώ στα φόρουμς, αλλά ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ. γιά να προσεγγίσουμε την αλήθεια οφείλουμε δηλαδή να είμαστε κριτικοί και να μας οδηγεί ο ΠΟΘΟΣ ΓΙΑ ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ και όχι Η ΗΔΟΝΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 13:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist
quote:

οι αμαρτωλές καλόγριες, που δεν είναι αυτό που δίχνουν"...

χαχαχαχααχα Τεσπα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morph
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 15:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morph
ποιος είναι ο billy shears;

δεν ξερετε; Κι όμως σχεδον όλοι τον γνωρίζετε. είναι αυτός που αντικατεστησε τον paul mc cartney στους beatles οταν ο Paul πεθανε το 1967 (!!!)
και εξηγω: το 1969 που κυκλοφόρησε το abbey road των beatles κυκλοφόρησε η φήμη οτι ο paul ειχε σκοτωθει σε αυτοκινητιστικο και αντικαταστάθηκε απο τον σωσία του billy shears.
οι λοιποί beatles δεν μπορούσαν να διακινδυνευσουν την καριερα τους ανακοινωνοντας τον θανατό του αλλα από την άλλη δεν ήθελαν να κοροιδευουν τους fans. για αυτο άρχισαν να αφήνουν στοιχεία μέσα από τα albums τους. παραθέτω τα αγαπημένα μου στοιχεια:

-το εξωφυλλο του abbey road (με τους beatles να προχωρουν σε ενα δρομο ο ένας πίσω απο τον άλλον).στο εξωφυλλο αυτό ο john lennon είναι ο μόνος που φορά λευκα και αντιπροσωπευει τον θεό. ο paul είναι ξυπόλητος. στην ινδία το πρώτο πράγμα που βγάζουν σε έναν νεκρό είναι τα παπούτσια και είναι γνωστή η εμμονή που είχαν οι beatles με την ινδία. οι ringo starr και george harrison (με συμβατικά σκουροχρωμα ρούχα) είναι οι νεκροθαφτες! η πινακίδα στον σκαραβαίο που είναι παρακαρισμένος γράφει 28IF δήλαδή ο paul θα ήταν 28 χρονών εάν (IF) ζούσε το 1969. επιπλέον στη πινακίδα διακρίνονται τα γράμματα LMW (=Linda McCartney Weeps)! επιπλεον το μόνο αυτοκίνητο που φαίνεται να είναι εν κινήσει στο βάθος της φωτογραφίας ΄μοίαζει να κατευθύνεται προς το κεφάλι του paul συμβολίζοντας έτσι τον τραγικό του χαμό σε ατύχημα.
στο οπισθόφυλλο τώρα, του abbey road απεικονίζεται ένας τοίχος που πάνω είναι γραμμενη η λέξη beatles. πριν από την λέξη υπάρχουν 8 μικροσκοπικές κουκίδες οι οποίες αν ενωθούν σχηματιζουν τον αριθμό 3. με άλλα λόγια διαβάζουμε (με λίγη καλή θεληση την φράση " 3 Beatles" που μας επισημαίνει τον χαμό του 4ου beatle paul!!!

- στο καταπληκτικό τραγούδι strawberry fields for ever προς το τέλος ακούγεται θαμμένη κάτω από κιθάρες και μουσική, η φωνή του john να τραγουδάει κάτι που δύσκολα προσδιορίζεται. μια εκδοχή είναι ότι τραγουδά τη φράση "cranberry sauce". με λίγη φαντασία μπορεί να ακούσει κανείς τον john να ομολογεί ότι " i buried paul"(= ;έθαψα τον paul!)

- στο τραγούδι "revolution number 9" αν παίξουμε ανάποδα το δίσκο ακουγεται η φράση "turn me on dead man"( =διεγειρέ με νεκρέ άνθρωπε) προς τιμήν του μακαρίτη paul.

- (ένα απο τα αγαπημένα μου) αν κρατήσει κάποιος σε ένα καθρέφτη το εξωφυλλο του κορυφαίου (για μένα )SERGEANT PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND, με συγκεκριμένη κλήση μπορεί να διακρίνει (πάλι με πολλή φαντασία) τον αριθμό 231-1438 που την εποχή αυτή μπορούσε να σταθεί ως βρετανικος τηλεφωνικος αριθμος. ένας dj (σύμφωνα με το μύθο) πήρε τηλέφωνο αρκετές φορές αλλά κανείς δεν απαντούσε. όταν όμως πρόσεξε τους στίχους του τραγουδιού "she's leaving home" διαπίστωσε ότι υπάρχει ο στίχος "wednesday morning at five o'clock"(=τετάρτη πρωί στις 5 η ώρα). δοκίμασε να πάρει τηλέφωνο λοιπόν τη συγκεκριμένη μέρα και ώρα και προς μεγάλη του έκπληξη άκουσε το εξής μήνυμα τηλεφωνητή " Paul is dead. You're following the clues. Good" (= o paul είναι νεκρός. ακολουθείς τα στοιχεία. μπράβο)!!!!!!!

- τέλος, την εποχή αυτή είχαν τόσο φουντώσει οι φήμες που ήθελαν τον paul νεκρό που το περιοδικό time του πήρε συνεντευξη για να διαλυθούν οι φήμες. στο τευχος της συνέντευξης ο paul mc cartney είναι και στο εξώφυλλο. το παράξενο είναι πως στο εσωτερικό μέρος του εξώφυλλου υπάρχει μια διαφήμιση αυτοκινήτου. αν λοιπόν κάποιος κρατήσει το εξώφυλλο στο φώς θα δει το αυτοκίνητο της διαφήμισης να διαπερνά το κεφαλι του paul!!!


τα στοιχεία δεν τελειώνουν εδώ. υπάρχουν πολλά ακόμα τα οποία βαριέμαι να αναφέρω.

λοιπόν Λίλιθ πως σου φαίνεται; αρκετά εξωφρενικό;

"de profundis domine, τι ζώον είμαι..."
Ρεμπω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2003, 01:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
πολύ καλό morhp,
σχεδόν τόσο καλό όσο το άλλο με τον Έλβις Πρίσλει που φημολογείται ότι ήταν εξωγήινος...

πάντως, ό,τι και νάναι η αλήθεια γιά τους Beatles, αυτό που παρατηρώ είναι ότι αποτελεί μιά καλή άσκηση γιά το μυαλό, αυτό που έγραψες!


Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 00:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
http://www.forteantimes.com/forum/showthread.php?s=a504f0fe9a61a21701e66f0f67fc91a8&threadid=9854

Αναφέρομαι στα φόρουμς του site "Fortean Times".

Οπου περιηγήθηκα για λίγη ώρα, ψάχνοντας το παράξενο, για να βρεθώ μπροστά σε...

Ομιλούντα πρόββατα...!
Κάντε έναν κόπο (οι αγγλομαθείς) να το διαβάσετε.
Ενας τύπος, περιγράφει τη φοβερή του εμπειρία, όταν άκουσε ένα πρόββατο, να του μιλάει σχεδόν με ανθρώπινη φωνή.
Η απάντηση;
Στο αμέσως επόμενο μήνυμα:
"Now I know I'm not the only one"

Η απόλυτη ταύτιση.
Εχει συμβεί και σε άλλους...

Βέβαια, για να πω την αλήθεια, κάτω στα Σφακιά, μέσα Αυγούστου, την είχαμε καταβρεί με μία κατσίκα που έτρωγε τα σάντουίτσ μας, φαινόταν ότι άκουγε όταν της μιλάγαμε, και πόζαρε μαζί μας σε φωτογραφίες με φιλάκια...!

Είναι και η περήφημη ρήση (του Αρθρουρ Κλαρκ νομίζω)

Η πραγματικότητα ξεπερνά κατά πολύ τη φαντασία...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 05:40:06  Εμφάνιση Προφίλ

Είμαι ο Ιησούς!
(…….αλά μην το πείτε σε κανέναν)


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 20:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
quote:
Είμαι ο Ιησούς!

και όχι μόνο...

...

quote:
Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2003, 22:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury
ΟΧΙ Κύριε!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ!
Εσύ είσαι ο δίδυμος αδελφός μου Ιούδας ΘωμάςΕγώ είμαι ο Ιδρυτής του...Εβραιοχριστιανισμού.Εγώ σταυρώθηκα και εσύ μου έκλεψες
'ολη τη δόξα!
Αλλά έχουν γνώσην οι φύλακες!Η ώρα της αποκάλυψης της Αλήθειας έφτασε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Panagiotis
Νέο Μέλος

Germany
25 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 00:23:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Panagiotis
[quote]
ΟΧΙ Κύριε!
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΙΗΣΟΥΣ!
Εσύ είσαι ο δίδυμος αδελφός μου Ιούδας ΘωμάςΕγώ είμαι ο Ιδρυτής του...Εβραιοχριστιανισμού.Εγώ σταυρώθηκα και εσύ μου έκλεψες
'ολη τη δόξα!
Αλλά έχουν γνώσην οι φύλακες!Η ώρα της αποκάλυψης της Αλήθειας έφτασε!


[/quote
Xaire adelfe prosfilestate!!
ston Jesus.(pou eipai,egw eimai H zwh).

Zordas Panagiotis.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 01:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
και μη χειρότερα...

γιατί το πάτε όμως τόοοσο μακριά?
εδώ στη χώρα μας, τα εξωφρενικά δεν εκλύπουν...

χάσατε το υπερηχιτικό σας αεροπλανάκι?
μην εκπλίσεστε, κάτω από το βουνό Όλυμπος θα κρύβεται, πού αλλού?

(μαζί με πλήθος άλλα περίεργα, υπερσύγχρονα τεχνολογικά επιτέυγματα, μαγικά, παράξενα και απροσδιόριστης ταυτότητας αντικείμενα),

τα γνωστά δηλαδή "ΑΤΟΑ" -Άγνωστης Ταυτότητας Ολύμπια Αντικείμενα...

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 13:01:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13
Μπορειτε να το διαβάσετε:

Σνφμύωα με μαι έυρενα σοτ Πμανιπσητετο τυο Κμτρπιαιζ,
δνε πεαιζι ρλόο με τι σριεά ενίαι τοθοπεμετενα τα γταμαμρά μσέα σε μαί λξηέ,
αεκρί το πώτρο κια το ταελείτυο γάμρμα να ενιαί σητ στωσή θσέη. Τα υλοπιόπα
μροπούν να ενίαι σε τχίυεας θιέεσς κια να μροπετίε να τςι δαβαιάεστε χρωίς
πλβημόρα. Ατυό γνίταει γαιτί ο απρώνθονις εκέγλφοας δνε δαεβζιάι γάμρμα γάμρμα
κθάε λξηέ αλλά τνη λξηέ σνα σνύλοο. Ατίπτσυεο ε;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 13:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
καλά, τώρα Αλάτι έμεινα κάγκελο!!!
φοβερό!

το διάβασα!!!

Γκιβμιεκίς -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 14:44:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie
Καταπληκτικό, αγαπητό Αλάτι!!!

Και πρόσεξα και κάτι άλλο, που μάλλον ενισχύει τη θεωρία...Η λέξη που με "δυσκόλεψε" περισσότερο στην ανάγνωσή της με την πρώτη ματιά ήταν το "Καίμπριτζ"...ίσως επειδή την έχω δει πολύ λιγότερες φορές γραμμένη...

Το προσέξατε αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Πλου κλαο... Atila13.

Ενεμα με δσκυλψεοε πρεσιοστρεο η λξεη πρόβλημα

Ο Δρηχιεαιητσς ΤΤΟΗΗ

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 16:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss
πωωω!
πολύ καλό, όντως!

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 20:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
...

Γιβκκιιμές -η πώτρη γεκίνα

click ^


Edited by - λίλιθ on 19/09/2003 20:13:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LOGOS
Μέλος 1ης Βαθμίδας


149 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 21:25:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LOGOS
Καραφλιάσαμε να ακούμε και να βλέπουμε απο τηλεοράσεως οτι οι Έλληνες έχουμε συγγένεια με τους εξωγήινους...και όταν ζητάς να σου πούνε αποδείξεις ή έστω ενδείξεις που να στηρίζεται αυτή η άποψη τότε λένε άρες μάρες κουκουνάρες και πετούν και στο τέλος ότι αυτές είναι μυστικές γνώσεις και μόνο οι λίγοι γνωρίζουν.Αφού είναι μυστικά και απόκρυφα τότε τι τα λέτε στη τηλεόραση?
Παρόλα αυτά δε σας κρύβω οτι τελικά τους πιστεύω τους ανθρώπους αυτούς και έχω και αδιάσειστες αποδείξεις για του λόγου τους το αληθές.Αυτοί οι ίδιοι με την παρουσία τους αποδεικνύουν πως πράγματι οι έλληνες έχουν σχέση με εξωγήινους μιας και αυτές οι τηλεοπτικές καρικατούρες που μιλούν για τα θέματα αυτά μόνο σαν ΟΥΦΟ μπορούν να χαρακτηρισθούν.Απο ΟΥΦΟ ουκ ολίγα έχει η χώρα μας αλλά δεν ξέρω κατα πόσο αυτή η συμβίωση είναι προς το καλύτερο ή το χειρότερο μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 22:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Κλαα! φβορεό!
Εστι, λουύνμε και το πβροημλα της μαεγλης πσορχηος που πεερπι να κβαλτλυομε για να γφουαρμε στωσα στα φουμρς!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alati13
Μέλος 2ης Βαθμίδας


296 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 00:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alati13
Κατά την διάρκεια του μεγαλύτερου φεστιβάλ Hindu, στην Bombay, οι πολυάσχολοι Ινδοί καταφέρνουν να πάρουν τις πρώτες θέσεις στην σειρά αναμονής έξω από τον ναό, κάνοντας την δική τους προσφορά, μέσω SMS!

Για 51 ρούπιες (€1,88), συν την χρέωση του μηνύματος, οι πιστοί μπορούν να στείλουν την "προσευχή τους" μέσω γραπτού μηνύματος στην εταιρία κινητής τηλεφωνίας BPL, ώστε να διαβαστούν με αυτό τον τρόπο, στον δημοφιλέστερο ναό της πόλης, μπροστά στον θεό Ganesh, που έχει σώμα ανθρώπου με κεφάλι ελέφαντα.

Η BPL λέει ότι περισσότεροι από 5.000 άνθρωποι έχουν χρησιμοποιήσει την υπηρεσία – αποφεύγοντας έτσι, τις ουρές που σχηματίζονται από χιλιάδες ανθρώπους έξω από τον ναό – από την στιγμή που προωθήθηκε η υπηρεσία, την Κυριακή κατά την έναρξη του ετήσιου δεκαήμερου φεστιβάλ προς τιμή του θεού Ganesh.

"Βοηθά τους συνδρομητές μας να λάβουν, ένα είδος ευλαβικού συναισθήματος," δηλώνει ο Krishna Angara, ανώτερος υπάλληλος της BPL mobile, η οποία έχει σχεδόν 1 εκατομμύριο πελάτες στην Maharashtra της Bombay. Μετά από την προσευχή, ο ναός στέλνει στον πελάτη του δικτύου της BPL μία απόδειξη παραλαβής με ειδικές προσφορές και ένα πορτρέτο του θεού Ganesh.

Μην νομίζετε ότι επειδή αυτό συνέβη στην Ινδία είναι μακριά από εμάς.
Η γιορτή αυτή είναι κάτι σαν τον Δεκαπενταύγουστο. Πριν κρίνετε τους Ινδούς σκεφτείτε τις παρασημοφορημένες εικόνες της παναγίας με τα χιλιάδες χρυσάφια που στο τέλος το μόνο που βλέπεις είναι δυο μάτια που έχουν πνιγεί στο χρυσάφι.

Αυτός που στέλνει την προσευχή του με μήνυμα SMS είναι ο ίδιος που νομίζει ότι μπορεί να εξαγοράσει την εύνοια του θεού του με λίγο ή πολύ χρυσάφι.

Η εύκολη λύση της εξαγοράς της πίστης δεν έχει ούτε θεό ούτε πατρίδα .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 15:15:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Οφυ! Ταωρ το εαδι!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy