ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΚΑΦ ΓΙΟΝ ΤΕΝΤ ΑΛΕΦ ΛΑΜΕΝΤ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 14:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ "ΚΑΦ ΓΙΟΝ ΤΕΝΤ ΑΛΕΦ ΛΑΜΕΝΤ" ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ "ΑΜΕΛΕ ΝΑ ΠΩ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ΤΟ ΣΘΕΝΟΣ".ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2003, 09:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΣΟΦΙΑ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΤΟΠΟ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΥ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΟΝΙΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ.

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
ΚΑΦ ΓΙΟΝ ΤΕΝΤ ΑΛΕΦ ΛΑΜΕΝΤ

ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΒΡΑΙΚΟ ΑΛΦΑΦΗΤΟ.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ????
ΣΕ ΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΟΥΣΑΝ ???????

ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ?????????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 14:36:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ.ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΕΜΜΕΣΑ ΟΙ ΑΝΩΘΕΝ.ΜΗΝ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

old tiger
Μέλος 3ης Βαθμίδας


507 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 14:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους old tiger  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη sofia καλώς ήλθες στο Esoterica
quote:
ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΕΜΜΕΣΑ ΟΙ ΑΝΩΘΕΝ

Mπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς;

Ευχαριστώ


Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye,
Dare frame thy fearful symmetry?
WILLIAM BLAKE
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 14:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΘΝΗΤΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ.ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ.ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΞΕΙΣ ΠΡΟΣ ΕΜΕΝΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΒΡΑΙΚΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.ΕΦΟΣΟΝ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΣΟΒΑΡΗ ΕΚΡΙΝΑ ΣΚΟΠΙΜΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ.ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ QUOTE ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΑ !!!ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 14:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Σοφία και από εμένα.

Θα είχε ενδιαφέρον να μας ανέφερες, πώς! επικοινωνείς με τον ‘πνευματικό κόσμο’. Υπό ποίες συνθήκες για παράδειγμα, από πότε σου συμβαίνει αυτό. Τι έχεις κατανοήσει εσύ από αυτήν την επαφή και πια η γεύση που σου αφήνει.

Πιστεύω ότι παίζουν σημαντικό ρόλο αυτές οι πληροφορίες, ακόμη και για αυτό που σε απασχολεί, δηλαδή την ερμηνεία των λέξεων (γραμμάτων) που ανέφερες.


Μέγας Συντονιστής και Κλειδοκράτορας των Forums Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 18:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"ΚΑΦ ΓΙΟΝ ΤΕΝΤ ΑΛΕΦ ΛΑΜΕΝΤ"
sofia

Ειναι οι δυο πολοι,
Αδης - Διονυσος, Σιβα - Κρισνα, Σετ -Ωρος, κλπ...

Στον ανθρωπο ειναι ο κατωτερος και ο ανωτερος εαυτος,
Το σωμα και η ψυχη,
το υποσυνειδητο και το συνειδητο.

Στη δημιουργια ειναι το υλικοαιθερικο και το αστρικο.

Ας μεινουμε σαυτα...


Προς ΕΧΕ...
Φιλε ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, μαυρα ματια κανουμε, τοσο πολυασχολος;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 14:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ.
ΕΝΩ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΓΓΕΛΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΜΟΥ.ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ(ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ).ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗ.ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΗΡΕΜΗΣΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ.ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙΣ.ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ .ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΒΡΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΛΑ.ΔΗΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΕΥΣΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΕ ΔΙΑΠΕΡΝΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΕΧΩ ΚΑΛΥΨΕΙ.
ΦΙΛΕ ΠΑΣΧΑΛΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ?ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2003, 01:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα γραμματα δινουν δυο λεξεις.
Κυριολεκτικα, "σκοταδι και φως".
ΚΙγιουν, ειναι ο θεος του σκοτους.
ΑΛ, ο θεος του φωτος..

"ΣΚΟΤΔΙ και ΦΩΣ", προκυπτει απο τα γραμματα, ΚΑΦ, ΓΙΟΝΤ εντ ΑΛΕΦ, ΛΑΜΕΝΤ.

Οι εμπειριες που περιγραφεις, φιλη μου, μη φοβασαι, δεν ειναι τιποτα τρομακτικο. Απλα ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ!!!

Συνεχισε να προσευχεσαι...Δεν εχει σημασια ποιας θρησκειας ειναι η προσευχη..ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 13:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΠΑΣΧΑΛΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
"ΚΑΦ ΓΙΟΝ ΤΕΝΤ ΑΛΕΦ ΛΑΜΕΝΤ"
sofia
Ειναι οι δυο πολοι,
Αδης - Διονυσος, Σιβα - Κρισνα, Σετ -Ωρος, κλπ...

quote:
Τα γραμματα δινουν δυο λεξεις.
Κυριολεκτικα, "σκοταδι και φως".
ΚΙγιουν, ειναι ο θεος του σκοτους.
ΑΛ, ο θεος του φωτος..

"ΣΚΟΤΑΔΙ και ΦΩΣ", προκυπτει απο τα γραμματα, ΚΑΦ, ΓΙΟΝΤ εντ ΑΛΕΦ, ΛΑΜΕΝΤ.


ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΚΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ.
Η ΕΡΜHΝEΙΕΣ ΔΙΔΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ.
Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΒΡΑΙΚΑ (ΤΑ ΠΑΛΑΙΑ) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΩΝΗΕΝΤΑ.
Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ.
(ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ Η ΑΡΧΗ )

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΓΙΟΝΤ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΕΦ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ (ΠΑΤΕΡΑΣ)
ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΥΙΟΣ Ο ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΣΟΦΙΑ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΒΡΑΙΚΗΣ ΑΛΦΑΒΗΤΟΥ.

ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 14:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητη σοφια θα ηθελα να σε ρωτησω απο καθαρη περιεργεια και αν βεβαια μπορεις να απαντησεις , απο πιο 'χωρο' προερχεται η προσευχη που σου ειπαν να ακολουθησεις ωστε να απαλαγεις απο τα αρνητικα γεγονοτα.
οσο για τον αν ειναι αρνητικο να καταλαβαινεις τον θανατο καποιου ,,,χωραει συζητηση!

Edited by - ΤΥΦΕΩΝΑΣ on 22/09/2003 14:05:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 14:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συμπλήρωσε αν θέλεις στα ερωτήματα του φίλου ΤΥΦΕΩΝΑ,

πως ξέρεις ότι "αυτό" που σου συμβαίνει είναι κάτι καλό; Πώς ορίζεις το "καλό"; Φοβάσαι μήπως κάποια στιγμή απογοητευτείς από αυτή την επαφή;

Edited by - hrismig on 22/09/2003 14:31:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 14:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΒΡΑΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ .ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΙΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΤΥΦΕΩΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΕΤΣΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ.ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ Η ΣΑΤΑΝΙΣΤΡΙΑ.
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΣ.
ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 72 ΔΗΛΑΔΗ 7+2=9 ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το οτι η προσευχη ξεκιναει με το πατερ ημων δεν σημαινει κατι.
απο την αλλη δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να εχεις μια χριστιανικη προσευχη και να εχει σχεση με την ημερομηνια γεννησεως σου!
βεβαια ειναι δικαιωμα σου καθαρο και μην νομιζεις οτι σε μαλωνω η κατι τετοιο απλα κουβαντιαζω και λογικο ειναι να εχω αποριες!
σε παρακαλω μην με παρεξηγησεις.
δεν θελω ουτε να σε αμφισβητησω ουτε να πω οτι κανεις κατι κακο απλα εχω αποριες!


τωρα δεν ξερω ποσο μπορει να τρομαξει εναν ανθρωπο το γεγονος οτι καταλαβαινει αν καποιος θα πεθανει {και για να καταλαβω αν πχ με εβλεπες θα μπορουσες να μου πεις ποτε θα πεθανω η σου ερχεται αυτο σε ανυποπτο χρονο?)
γιατι απλουστατα δεν το εχω βιωσει εντονα η καποια στιγμη που μπορει να το βιωσα δεν το καταλαβα!
αυτο ομως που εχω καταλαβει για τον θανατο ειναι οτι δεν ειναι κατι κακο!
οσο ασχημο και αν μας φαινεται εμας που ειμαστε εν ζωη αν σκεφτουμαι πως ειναι απο την αλλη μερια και μπορεσουμε να καταλαβουμε τι ακριβως ειναι ο θανατος δεν θα φοβομαστε τοσο!
για εμενα η ψυχη του ανθρωπου δεν μπορει να αισθανθει ουτε πονο ουτε πεινα ουτε φοβο ουτε κρυο και τα υπολοιπα κατωτερα συναισθηματα που εμεις τωρα βιωνουμε! και φυσικα οχι μονο αυτα!
αρα ο πονος που νιωθουμε για καποιον που πεθαινει αν το καλοσκεφτεις οφειλεται στην αγνοια μας για το τι συμβαινει μετα!
η ισως στην απουσια καποιου πολυ αγαπητου προσωπου! ολα αυτα ομως οπως η απουσια ο χρονος μετρανε μονο για εμας και οχι για μια ψυχη!

σε αυτη την αγνοια μας φταινε και οι γονεις που δεν μαθαινουν στα παιδια οτι ο θανατος ειναι κατι το απολυτα φυσικο μεσα στην ζωη και προσπαθωντας να τα προστατευσουν αποφευγουν να πηγαινουντα παιδια τους σε κηδειες πραγμα κατα την γνωμη μου κακο!

σε αυτο τον χωρο κινηθηκε και ο καθηγητης λιαντινις !
ο ανθρωπος προσπαθουσε να μας πει εκτος των αλλων οτι ο θανατος δεν ειναι κατι κακο! ισως θα σε βοηθουσε να διαβαζες σχτικα με τις ερευνες του!

τωρα σχετικα με το αν ειναι καλο αυτα τα λογια που δεχθηκες χωρις να θελω να το παιξω ειδημων , τα εβραικα γενικα δεν μου φαινονται και τοσο 'αθωα' σαν γλωσσα ετσι δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ειναι καλα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2003, 15:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΣΟΦΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.
ΠΩΣ ΕΜΑΘΕΣ ΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΚΑ ????
ΠΟΙΟΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ????

ΕΙΧΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ???

ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ (ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟΙ ????) ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ??
ΣΕ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΕΒΡΑΙΚΑ.

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΥΦΕΩΝΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ

quote:
τα εβραικα γενικα δεν μου φαινονται και τοσο 'αθωα' σαν γλωσσα ετσι δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ειναι καλα!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ 72 ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΘΩΟΣ...
ΑΠΛΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΩΣ 72 ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΣΙΛΕΙΣ (ΖΩΟΜΟΡΦΟΙ)ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΚΟΣΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΥΡΙΕΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΠΑΝΩ ΚΟΣΜΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΛΥΚΟΠΡΟΣΩΠΟΣ. (ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΤΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΙΕΡΑΤΕΙΟ ΤΟ ΑΠΟΚΡΥΠΤΕΙ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 15:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΤΥΦΕΩΝΑ.
ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΤΟ ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.
ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ.ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΩ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ.ΕΧΩ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ .ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ ΦΥΛΗ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΒΡΑΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΑ.
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΜΕΝΑ.
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑ.ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΒΡΑΙΚΑ .
ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.
ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ.

ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΕ "ΜΑΛΩΝΕΤΕ" ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΘΕΣΟΥΜΕ ΕΠΙ ΤΑΠΗΤΑ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 16:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΗ ΣΟΦΙΑ ΚΑΤ' ΟΥΔΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΟΤΙ ΣΕ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ.

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΘΕΣΑ.

ΣΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΙΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ????
ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ????
ΤΙ ΙΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ (ΠΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ)????????

ΠΩΣ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ (ΓΡΑΠΤΑ Η ΦΩΝΗΤΙΚΑ)????

ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΤΙΣ ΕΙΔΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ.
ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΙΔΕΣ ????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ 72 ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΕΑΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2003, 18:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειλικρινα αγαπητη σοφια και να ξερεις οτι το εννοω αυτο που λεω μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω!
δυστηχως δεν μπορω και δεν μπορω να νιωσω και αυτο που περνας!
βλεπεις μονο η χαρα μπορει να μοιραστει με αλλους,
την λυπη η τον προσωπικο πονο του καθενος μονο να προσποιηθουμε οτι τον νιωθουμε μπορουμε!
Λες οτι 'ειναι κατι που δεν γνωριζω εγω και γνωριζετε εσεις'
ειλικρινα δεν εχω γνωσεις τετοιες! (μακαρι να ειχα)

το μονο που μπορω να κανω και αυτο πρατω ειναι να σου βαλω καποια ερωτηματα που ισως σε βοηθησουν να καταλαβεις τι σου συμβαινει και αν αυτο που κανεις ειναι οντως σωστο!
δεν μπορω εγω να σου πω αν ειναι σωστο γιατι απλα δεν ξερω!

αν μας μπορεις να μας αποκαλυψεις περισσοτερες λεπτομερειες ωστε να καταλαβουμε τι εχει γινει και ισως να σου πουμε την γνωμη μας πιστευω θα ηταν καλυτερα
αλλα δεν ξερω αν μπορεις η αν θελεις .
οτι και αν ισχυει απο τα δυο ειναι σεβαστο!

επειδη μας εχεις πει καποια πραγματα που εγω τουλαχιστον δεν μπορω να τα συνδυασω οπως η φιλη σου που σου εδωσε την προσευχη ,συμφωνα με την ημερομηνια γεννησεις σου και οτι συμφωνησαν παπαδες οτι ειναι ενταξει. επειδη δεν εχω καταλαβει αν θελεις πες μα ς τι ακριβως εχει γινει.

φιλικα γιωργος!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 14:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!

ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.
ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΡΙΑ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΧΑ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ Χ.Ο. ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ ΕΝΑ ΜΕΣΟ ΤΟΝ ΕΒΡΑΙΩΝ ΝΑ ΥΠΟΤΑΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΑΝ ΑΥΤΟΙ,ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ 12 ΘΕΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ.
ΑΡΧΙΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΚΑΝΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ.
ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ.ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.
Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 10-12 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ,ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΓΕΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΟΥ.ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ SITAEL ΚΑΙ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟΥΣ SERAPHIENS.
Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΦ ΓΙΟΝ ΤΕΝΤ ΑΛΕΦ ΛΑΜΕΝΤ ΚΑΙ ΕΡΕΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΡ ΜΟΥ ΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙ ΜΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΛΚΠΙΩ ΕΠ ΑΥΤΟΝ.
ΠΑΤΕΡΑ ΕΠ'ΟΥΡΑΝΙΕ ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΕΝ ΣΟΦΙΑ ΕΠΙΟΙΣΕΣ ΔΥΝΑΙ ΜΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ ΒΟΗΘΗΣΕ ΗΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΧΑΡΙΖΕ ΜΑΣ ΥΓΕΙΑ-ΑΓΑΠΗ-ΕΥΤΥΧΙΑ-ΑΡΜΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΙΖΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ.ΓΕΝΟΙΤΟ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΑΥΤΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΗΡΕΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΙΣ ΕΔΕΙΞΑ ΣΤΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΙΣ ΛΕΩ.
Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ.ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΒΡΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΙΚΡΟΨΥΧΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ.ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.
ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΚΑΙ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΑΣ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ.ΑΝ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ.ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.Η ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ .ΤΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΕΣ ΑΥΤΕΣ.
ΕΓΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.
ΑΥΤΑ.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.
ΕΧΩ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΝΤΑΝ ΤΑ ΑΣΤΡΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΟΥΣ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2003, 16:25:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοριτσι μου, συντομα θα αντιμετωπισεις την κολαση...
Στειλε μου τα στοιχεια σου για τη συνταξη του Ωροσκοπιου σου..
Δυστυχως ΔΕΝ ειναι ροδινα τα πραγματα...
Παρατα αμεσα οποιαδηποτε "επικοινωνια" η επικληση οντοτητων..
Λεγε ΜΟΝΟ τις προσευχες της θρησκειας σου...
Αν εισαι χριστιανη, να λες ΜΟΝΟ το "Πατερ ημων"...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 07:47:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΦΙΑ!!!
εγω δεν θα σου πω οτι θα αντιμετωπησεις την κολαση

αλλα θα σου πω να το ψαξεις κι αλλο το θεμα ρωτωντας και αλλους ιερεις!

απο αυτα τα λιγα που ξερω μου φαινεται παραξενο που ιερεας συμφωνησε με ολα αυτα που σου συμβαινουν.
δεν ξερω μπορει να ειναι και σωστα αλλα επειδη μιλαμε για εσενα την ψυχη σου καλο θα ηταν να το ψαξεις κι αλλο ( πραγμα που βλεπω οτι κανεις!)
αυτο που θα σου πω ειναι οτι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις στο αγιο ορος
που ο διαβολος εμφανιζοταν σε μοναχους με την μορφη αγγελου !!!

ειναι πολυ δυσκολο και προσωπικα δεν
εχω ακουσει τετοια περιπτωση αγγελος να στελνει μυνηματα σε ατομο!

αν θελεις μπορω να σε φερω σε επικοινωνια με ιερεις που ειναι αξιολογοι (χωρις να θελω να θιξω αυτους που εχεις ηδη μιλησει).



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 13:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτος ο "αγγελος",ονομαζεται Σακουμπους,εμφανιζεται με την μορφη γυναικας.

http://www.everything2.com/index.pl?node=succubus
http://www.pantheon.org/articles/s/succubus.html
In medieval European folklore, a female demon (or evil spirit) who visits men in their sleep to lie with them in ghostly sexual intercourse. The man who falls victim to a succubus will not awaken, although may experience it in a dream. The male counterpart is the incubus

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 25/09/2003 13:41:05

Edited by - manos on 25/09/2003 13:42:51

Edited by - manos on 25/09/2003 13:50:15

Edited by - manos on 25/09/2003 13:53:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 14:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παντως με μια αναζητηση που εκανα με το sitael οτι σελιδα βρηκα αναφεροταν στην καμπαλα!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sofia
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 12:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sofia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΜΠΑΛΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΥΦΕΩΝΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 15:28:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΥΦΕΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλυτερα σε αυτο να απαντηση καποιος που ξερει καλυτερα!
παντως ασχολειτε με την μαγεια αν δεν κανω λαθος!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1240234
Maintained by Digital Alchemy