ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ιστορίες από παππούδες και γιαγιάδες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Maria Page
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2003, 17:01:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Maria Page  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαβάζοντας κάποιο από τα υπάρχοντα μηνύματα και ακούγοντας τον παπόύ μου να μιλάει για διάφορες ιστορίες από το χωριό του πέρασε μια ιδέα από το μυαλό μου. Θα ήταν καλό και πολύ ενδιαφέρον όσοι είχαν την τύχη να γνωρίσουν ανθρώπους κάποιας παλαιότερης εποχής να αναφέρουν ιστορίες που έτυχαν να ακούσουν από αυτούς σχετικά με φαντάσματα, περίεργα περιστάτικα και ο, τιδήποτε έχει σχέση με αυτό τον χώρο.

Λέω να ξεκινήσω αναφέροντας ένα γεγονός που μου διηγήθηκε ο παππούς μου, ο οποίος δεν έχει καμία απολύτως ιδέα για εξωγήινους και άλλα παρόμοια ούτε πιστέύει σε τίποτα από αυτά. Συνέβη μετά το 1950 στην Αθήνα σε ένα μέρος κοντά στη Νέα Σμύρνη, δεν θυμάται ακριβώς την χρονολογία, τα ξημερώματα που επέστρεφε από την εργασία του. Αξίζει να αναφέρω ότι εκείνη την περίοδο δούλευε σε κάποιο εστιατόριο και ήταν αναγκασμένος να εργάζεται μέχρι τις πρωινές ώρες. Καθώς προχωρούσε το δρόμο που οδηγούσε στο σπίτι, ο οποίος ήταν εντελώς έρημος αφού ελάχιστα οικόπεδα ήταν χτισμένα εκείνη την περίοδο, είδε στον ουρανό μπροστά από αυτό ένα φωτεινό κόκκινο αντικείμενο. Στην αρχή το πέρασε για κάποιο αστέρι, όμως έπειτα κατάλαβε ότι δεν ήταν κάτι τέτοιο αφού το αντικείμενο είχε πλησιάσει περισσότερο και το μέγεθός του ήταν μεγαλύτερο από του φεγγαριού. Πρ'έπει να σημειώσω ότι δεν ακουγόταν τίποτα απολύτως. Έμεινε ακίνητο για λίγα λεπτά και ύστερα έκανε μια βουτιά και χάθηκε. Ο παππούς μου έψαξε να το βρει αλλά δεν μπορούσε.
Μου διηγ'ήθηκε το περιστατικό πριν τρία χρόνια και θυμάμαι ότι δεν πέρασε καν στο νου ότι θα μπορούσε να ήταν κάποιο UFO. Βέβαια ήταν σίγουρος και ότι δεν ήταν αστέρι. Του έδειξα φωτογραφίες και εικόνες διαφόρων ΑΤΙΑ ΄και προς μεγάλη μου έκπληξη αναγνώρισε το αντικείμενο που είδε σε μια από αυτές. Έμοιαζε με ένα "πούρο" κόκκινου χρώματος...

Αυτό ήταν το γεγονός. Αν θέλετε ή έχετε κάποια ερμηνεία θα σας παρακαλούσα να απαντήσετε! Λέω την αλήθεια, δεν έχω κανένα κέρδος γράφοντας κάτι πλαστό!

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 22:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Maria Page καλωσορισες στην παρεα μας. Θα σας πω μια ιστορια που μου ειχε πει η προγιαγια μου οταν ζουσε ομως επειδη ειναι λιγο μεγαλη θα την αντιγραψω απο μια αλλη σελιδα στην οποια και την εχω δημοσιευσει.

Αυτη η ανατριχιαστικη ιστορια που θα σας πω δεν ειναι προσωπικη εμπειρια. Αυτη την ιστορια μου την ειχε πει η προγιαγια μου οταν ακομα ζουσε και απλως θα σας μεταφερω οπως τα ακουσα καποια γεγονοτα τα οποια συνεβησαν σε ενα παλιο αρχοντικο στο χωριο μου. (Δεν θα σας πω το ονομα του χωριου μου για εναν μονο λογο. Δεν θα ηθελα κανας ψυχακιας να πορωθει με την ιστορια μου και να επισκευτει αυτο το αρχοντικο γιατι αν τελικα πεθανει οπως τοσοι αλλοι που το επισκευτηκαν δεν θελω να σκασει μυτη η ψυχουλα του στο σπιτι μου και να μου αποδωσει ευθυνες!). Πριν πολλα χρονια λοιπον αυτο το αρχοντικο ανηκε σε εναν μεγαλο και πλουσιο γεωκτημονα ο οποιος εκεινη την εποχη ειχε καταφερει να αγορασει τα 3/4 των χωραφιων του χωριου. Οταν πρωτοεγκατασταθηκε στο χωριο ειχε ερθει μονο με τον γιο του και την κορη του. Αργοτερα το χωριο εμαθε απο τα παιδια του οτι η μητερα τους ηταν νεκρη εδω και 2 χρονια και μαλιστα ειχε βρει τραγικο θανατο ομως απεφυγαν να δωσουν περισσοτερες λεπτομερειες. Κανεις δεν τους κατηγορησε. Ο πατερας τους μετα απο μερικα χρονια παραμονης επαθε καρκινο και πεθανε. Πριν πεθανει ομως τους εβαλε να υποσχεθουν οτι ποτε δεν θα πουλησουν αυτο το σπιτι επειδη ηταν και το πατρικο του (Μιλαμε για αρχοντικο με μεγαλη ιστορια. Ειχε χτιστει τα χρονια της τουρκοκρατιας και ο πρωτος που εμεινε εκει ηταν καποιος προπαππους του γεωκτημονα. Ετσι το σπιτι περασε απο γενια σε γενια παρολο που ειχε μεινει κλειστο για καποιο διαστημα πριν ξανακατοικηθει). Τα χρονια περνουσαν ομως τα 2 αδερφια δεν τα πηγαιναν και τοσο καλα με τις επιχειρησεις του πατερα τους και συντομα αν συνεχιζονταν αυτο θα εμεναν πανι με πανι. Ετσι μην εχοντας αλλη επιλογη αποφασισαν να πουλησουν το σπιτι και τα χωραφια για να μην κλεισουν οι επιχειρησεις και να πανε να ζησουν σε καποιο αστικο κεντρο πιο κοντα σε αυτες. Το σπιτι πουληθηκε σε μια πλουσια οικογενεια και τα χωραφια σε διαφορους γεωργους του χωριου. Τα 2 αδερφια βρηκαν τον θανατο 3 μερες μετα την πωληση του αρχοντικου. Το πιο περιεργο ειναι οτι βρεθηκαν και τα 2 απανθρακομενα στα κρεββατια τους χωρις αλλα σημαδια φωτιας στο σπιτι. Η οικογενεια που αγορασε το σπιτι πεθανε και αυτη μετα απο 5 μερες παραμονης και να πως: Κατα την διαρκεια της νυχτας επεσε ο τοιχος της κρεβατοκαμαρας πανω στο κρεββατι των γονιων και τους σκοτωσε. Ομως δεν ειχε γινει ουτε καν σεισμος 2 ριχτερ εκεινο το βραδυ. Το 7χρονο παιδι τους εμεινε ορφανο και πεθανε απο τετανο στο ορφανοτροφειο. Μετα απο αυτα τα γεγονοτα το σπιτι θεωρηθηκε στοιχειομενο απο τους κατοικους του χωριου που μαλιστα ειχαν ακουσει σχετικα με την υποσχεση των 2 παιδιων στον πατερα τους. Εξι μηνες μετα αυτα τα γεγονοτα εφτασαν στα αυτια καποιου ο οποιος μελετουσε παραφυσικα φαινομενα και ηταν αυτοπτης μαρτυρας αρκετων. Αποφασισε να περασει ενα βραδυ μεσα στο αρχοντικο για να δει αν πραγματι ειναι στοιχειομενο. Οταν βγηκε το πρωι απο το σπιτι ειχε χασει τελειως τα λογικα του. Πεθανε μετα απο 1 μηνα απο εγκεφαλικο επεισοδιο. Ο κοσμος ακομα και σημερα φοβαται αυτο το αρχοντικο και κανενας δεν θελει να αναλαβει την κατεδαφιση του. Το εχω δει αυτο το σπιτι με τα ιδια μου τα ματια. Φαινεται να ειναι ακομα σε καλη κατασταση ικανο να φιλοξενησει οποιονδηποτε εχει τα κοτσια να το επισκευτει. Απο τα ανοιχτα του παραθυρα μπορει να διακρινει κανεις τα ασπρα σεντονια πανω στα επιπλα. Παντως στο χωριο αν και εχουν σταματησει να παρουσιαζονται παραφυσικα φαινομενα τις τελευταιες δεκαετιες κανεις δεν τολμησε να περασει ουτε μερα στην αυλη του. Μερικοι παρολα αυτα λενε οτι εχουν δει τις νυχτες την ψυχη του γεωκτημονα να κοβει βολτες στα αγαπημενα του οπως ελεγε χωραφια.Η προγιαγια μου ζουσε στο χωριο εκεινη την εποχη.

matrix_ghost

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 22:18:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη,

Καλώς ήλθες στην παρέα του esoterica και ιδιαίτερα του συγκεκριμένου
forum.
Εγώ απλώς θέλω να επιβεβαιώσω την κατάθεσή σου καθ΄όσον γνωρίζω το
συγκεκριμένο περιστατικό που συνέβη την εποχή που αναφέρεις από μαρτυρία πατέρα φίλου μου.
Αυτός είδε το συγκεκριμένο αντικείμενο από την Γλυφάδα,καθώς
"μαύρα χαράματα" πήγαινε να πάρει το λεωφορείο για την δουλειά του.
Η θέαση αυτή αποτελεί μια από τις ελάχιστες ανεξήγητες θεάσεις συναφών
αντικειμένων στην μείζονα περιοχή του λεκανοπεδίου.Η μαρτυρία αυτή έχει και την ανάλογη βαρύτητα μια και έχει κατατεθεί από απλούς ανθρώ-
πους,μη έχοντες,τουλάχιστον την εποχή εκείνη,την παραμικρή πληροφόρη-
ση για "παράξενα ιπτάμενα αντικείμενα".


Φιλικώτατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 03:27:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω και εγω να πω δυο ιστοριες η πρωτη δεν ειναι τιποτα το τρομερο σαν του φιλου matrix και δεν μου την ειπε η γιαγια μου απλα δεν εχω ακουσει ποτε παρομοια ιστορια και ετσι αποφασισα να σας την διηγηθω
πρεπει να ηταν στην δεκαετια του 50 αν θυμαμαι καλα και σε καποιο χωριο γινοταν ενα πανηγυρι απο τα κλασικα που γινονται τον αυγουστο στα χωρια σε αυτο το πανηγυρι ειχαν παει και τρεις γριες απο το διπλανο χωριο μαζι με εναν αγροφυλακα

σε καποια στιγμη αφου ειχε βραδιασει και ειχε περασει η ωρα αρκετα αποφασισαν να γυρισουν στο χωριο το οποιο απειχε αρκετα χιλιομετρα στα μεσα της διαδρομης λοιπον (η οποια ηταν ενα δρομακι μεσα στο δασος και διπλα σε ποταμι κ φυσικα πισα σκοταδι) αρχισε να ακουγεται ενα πολυ δυνατο ποδοβολητο το οποιο δυναμωνε


κοντοσταθηκαν οι γριες με τον αγροφυλακα και προσπαθουσαν να καταλαβουν τι γινεται τοτε απο μακρια ειδαν ενα κατασπρο αλογο να τρεχει μεσα στο ποταμι και ενω ηταν πισα το σκοταδι αυτο φαινοταν καθαρα λες και ελαμπε τρομαζει ο αγροφυλακας και το σημαδευει με την καραμπινα που ειχε μαζι του


αλλα πεσανε οι γριες πανω του για να μην του ριξει η μια μαλιστα του αρπαξε το οπλο και ξαφνικα το αλογο εξαφανιστηκε οπως εμφανιστηκε μολις λιγα μετρα απο το σημειο που στεκοντουσαν οι τεσσερις τους....


αυτη ηταν η ιστορια και μου την ειπε ανθρωπος ο οποιος δεν ειχε λογο να μου πει αρλουμπες γιατι ηταν σε ηλικια που η διηγηση ψευτικων ιστοριων ηταν σπαταλη πολυτιμου χρονου απο τα λιγα χρονια που του ειχαν απομεινει


και η δευτερη ειναι για εναν παπα που ειχε καποτε το χωριο του ο οποιος την εβρισκε πιο πολυ με τα βιβλια της μαγειας παρα με το ευαγγελιο και με αυτα που μου περιεγραφε σχετικα με αυτον ειχα φτιαξει μια εικονα στο μυαλο μου για αυτον τον ανθρωπο σαν εθισμενο στην μαγεια ελεγαν για αυτον λοιπον στο χωριο οτι "μαζευε διαολους στο τραπεζι του"


και μια φορα εμφανιστηκε μαυρος στο ξυλο και καποιοι ειπαν οτι καλεσε τον διαολο και τον ρωτησε γιατι τον προσκαλεσε και τι ηθελε να κανει για αυτον και ο παπας προφανος δεν περιμενε τετοια προταση και τον ρωτησε ποσα βοτσαλα εχει το ποταμι και τοτε ο δαιμονας τον εκανε μαυρο στο ξυλο "ετσι ειπαν μερικοι οτι εγινε αλλα ο γερακος δεν εβαζε και το χερι του στην φωτια για το αν εγιναν ετσι τα πραγματα" παντως αργοτερα ο παπας αποφασισε να καψει τα βιβλια που ειχε και στην πορεια τρελαθηκε κιολας και ετρεχε μισογυμνος στο δασος και φωναζε διαφορα ακαταλαβιστικα και μετα απο λιγες μερες τον βρηκαν κρεμασμενο στο σπιτι του

απο το καψιμο των βιβλιων μεχρι την αυτοκτονια ο γερακος ηταν σιγουρος γιατι τα ειδε με τα ματια του

αυτες ηταν οι ιστοριες μου

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 13:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε endorama ενδιαφερουσες οι ιστοριες σου, ειδικα η πρωτη. Αποδεικνυει λοιπον την θεωρεια οτι δεν υπαρχουν μονο ανθρωποι φαντασματα αλλα και ζωα.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Maria Page
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 17:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Maria Page  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Πέτρο,

Είναι όντως εντυπωσιακά όσα λες!!!Μήπως έχεις κάποια διεύθυνση ή κάποια βιβλιογραφία όπου θα μπορούσα να μάθω περισσότερα για αυτό που συνέβη τότε; Πράγματι ήταν δυνατόν να γίνει ορατό το αντικείμενο αυτό από τη Γλυφάδα αφού η περιοχή όπυ βρισκόταν ο παππούς μου είναι εκεί κοντά και το μέγεθος του UFO αρκετά μεγάλο...
Ευχαριστώ όσους αναφέρατε περιστατικά που έχουν συμβεί...

"The truth is out there"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 23:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή MARIA PAGE,

Για το συγκεκριμένο συμβάν δεν έχω κάτι καταγραμμένο.Πιθανώς όμως
επειδή η συγκεκριμένη θέαση μοιάζει με αρκετές της περιοχής,να βρί-
σκεται καταχωρημένη κάπου σε κάποιο βιβλίο.Φυσικά θα γνωρίζεις τους
"συγγραφείς-αντιγραφείς" της συγκεκριμένης βιβλιογραφίας.
Βέβαια έχω στα χέρια μου άλλες αποδείξεις,εποχής Blue Book,τις οποίες
θεωρώ και τις πλέον σοβαροφανείς.(Πρόσεξε την λέξη "σοβαροφανείς").Οι
αποδείξεις αυτές φτάνουν μέχρι την 10ετία το '80.
Καμμιά φορά ξέρεις,η επιστημονική γνώση,σε κάνει,αθέλητα,να είσαι πο-
λύ προσεκτικός για οτιδήποτε καταχωρημένο,γενικά,σαν παράξενο.
Πάνω από 30 χρόνια ενασχόλησης με το αντικείμενο (Γενικά "Παράξενο"),
δεν μπορώ να πώ ότι κατέληξα κάπου που να μπορώ αβίαστα να παραδεχτώ.
Κατά καιρούς έτυχε να έχω κάποιες ενδείξεις,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

Φιλικώτατα
Πέτρος


Υ.Γ. Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση του ερωτήματός σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 00:58:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΕΡΑΣΜΕΝΟΥΣ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΖΑΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΑΝΟΙΞΑΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ. ΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΜΙΑ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΜΙΑ ΕΔΩ


ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 03:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και αλλη μια ιστορια την οποια την πιστευω και μπορω να πω οτι ειναι μια απο της ελαχιστες ιστοριες την οποια την πιστεψα και οχι απλα οτι ειναι μια ιστορια με καποιες δοσεις αληθειας τωρα βεβαια το αν θα την πιστεψετε η οχι ειναι αλλο θεμα απλα εγω ειχα τους λογους μου που την πιστεψα.

ενας τυπος λοιπον οταν ηταν εφηβος του κινησε την περιεργεια το παραξενο και πιο πολυ η μαγεια ρωταγε λοιπον φιλους και γνωστους αν εχουν καποια βιβλια για να διαβασει και να ενημερωθει

βρηκε μερικα λοιπον και αρχισε την μελετη μετα απο λιγο καιρο αποφασισε να κανει και την πρωτη του αποπειρα τελετης μαυρης μαγειας ετσι λοιπον ενα βραδυ περιμενε να κοιμηθει ο πατερας του κλειστικε στο δωματιο του και αρχισε την τελετη ζωγραφησε ενα κυκλο στο πατωμα μπηκε μεσα και αρχισε να διαβαζει διαφορα ξορκια

τελικα μετα απο ωρα αφου ειδε οτι δεν γινεται τιποτα τα παρατησε και επεσε για υπνο την αλλη μερα το πρωι ομως ξυπνησε απο φασαρια ο πατερας του ειχε φυγει στην δουλεια και ηταν μονος του σπιτι σηκωθηκε απο το κρεββατι και ανακαλυψε οτι η φασαρια ερχοταν απο την εξωπορτα και συγκεκριμενα ακουγε νυχια να ξυνουν την πορτα σταθηκε για λιγο μην ξεροντας τι γινεται και φωναξε ποιος χτυπαει την πορτα αλλα δεν ελαβε απαντηση

πανικοβλητος πηρε τηλεφωνο τον πατερα του να παει στο σπιτι κλεινει το τηλεφωνο και σταματησαν και οι γρατζουνιες στην πορτα μετα απο λιγο ξαναρχισαν πιο δυνατα ομως

ξαναφωναξε "ποιος ειναι" και τοτε ακουσε τον πατερα του να του λεει "ανοιξε ο πατερας σου ειμαι" και τρεχει προς την πορτα

τοτε ομως σταματησε γιατι κατι δεν του πηγαινε καλα και απομακρυνθηκε απο την πορτα για τον απλο λογο οτι ο πατερας του δεν του ελεγε ποτε "πατερας" αλλα "μπαμπας" μετα απο δυο τρια λεπτα σταματησαν οι γρατζουνιες και ακουσε την πορτα να ανοιγει

ηταν ο πατερας του και τον ρωτησε τι συμβαινει του ειπε λοιπον για την πορτα (οχι βεβαια τι εκανε το βραδυ ουτε για την φωνη) και τον ρωτησε αν ειχε ξαναερθει λιγα λεπτα πριν

και ο πατερας του του απαντησε οτι μολις ειχε φτασει βγηκαν και οι δυο εξω και κοιταξανε την πορτα αλλα δεν ειχε κανενα σημαδι η πορτα ο πατερας σκεφτηκε οτι καποιος σκυλος θα ηθελε να μπει μεσα και τελειωσε εκει η ιστορια (δεν ξαναειχε ποτε καμια ενοχληση απο τοτε) ετσι ξαφνικα οπως αρχισε.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2003, 20:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι υπάρχει ήδη αυτή η θεματολογία με θέμα Παράξενες Ιστορίες...http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1318

Εκεί θα βρείτε 3 σελίδες γεμάτες μυστήριο και παράδοξα από ιστορίες που διηγήθηκαν γιαγιάδες, παππούδες, θείοι, κουμπάροι κ.λ.π.
Καλύτερα να συνεχίσουμε το θέμα εκεί ώστε να μην υπάρχει διασπορά στοιχείων που μόνο κακό κάνει στο αγαπημένο μας site (εκτός και αν θέλετε το θέμα αυτό να εξειδικευτεί μόνο σε ιστορίες από παππούδες και γιαγιάδες)


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy