ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μουσικά σύμβολα στις πινακίδες κυκλοφορίας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
dioskouros
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 18:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dioskouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας,

Ισως είναι βλακώδης η ερώτηση, αλλά γνωρίζει κανείς τον λόγο που υπάρχουν μουσικά σύμβολα σε κάποιες πινακίδες κυκλοφορίας.
Τα μουσικά σύμβολα που έχω δει ειναι μια κόκκινη νότα (συνηθισμένο)
και σε μαύρο χρώμα κλειδί του σολ και του φα (σπάνια) και βρίσκονται
στις πίσω πινακίδες των αυτοκινήτων εκεί που στα παλιά αυτοκίνητα υπάρχει η σφραγίδα από τα ΚΤΕΟ.

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 19:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι τα σήματα εταιρειών-μαγαζιών ηχοσυστημάτων αυτοκινήτου .
Με αυτά τα σηματάκια ξέρουν οι Fun του χώρου σε ποιο μαγαζί έχει τοποθετήσει ο ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου το ηχοσύστημα του .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dioskouros
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 15:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dioskouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μουσικά σύμβολα στα οποία αναφέρομαι δεν έχουν κάποια άλλα διακριτικά τα οποία μπορεί να υποδηλώνουν εταιρείες ή μαγαζιά. Είναι όλα ακριβώς τα ίδια. Απλώς εντύπωση μου προκαλεί η διαβάθμιση των μουσικών συμβόλων που "δείχνει" ένα είδος ιεραρχίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 15:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΔΙΟΣ-ΚΟΥΡΕ ΕΑΝ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΒΓΑΛΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΩΤΟ ΟΤΑΝ ΤΑ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΑΤΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
ΚΑΛΟ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΑΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΣΒΗΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ.

ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΛΕΝΧΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2003, 16:35:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι καλο θα ηταν να δημοσιευσει καποιος μερικες φωτογραφιες. Προσωπικα δεν εχω παρατηρησει ποτε κατι τετοιο στις πινακιδες των αυτοκινητων.

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 10:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου σου είπα πως το σήμα είναι για τους Fun του χώρου αυτοί μεταξύ τους ξέρουν σε ποιόν ανήκει η κάθε νότα .

Αν τώρα σε αυτό εμείς θέλουμε να δούμε κάποια άλλα πράγματα ΟΚ ας το ψάξετε .


Ο κακός λύκοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 14:16:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαλλον εχεις δικιο. Αλλα οφειλω να ομολογησω οτι πρωτη φορα το ακουω αυτο. Μα στις πινακιδες;

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2003, 15:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παίδες χαλαρώστε...
Ειδικά για την κόκκινη νότα ξέρω πως πρόκειται για ηχοσύστημα..και μάλιστα ακριβό. Το έχει ένας φίλος μου.
Τώρα αν έχετε δει και άλλα. Τί να πω;

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2003, 00:21:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πρόκειται για ηχοσύστημα..και μάλιστα ακριβό.

Γιαυτο δεν εχω πετυχει ακομα κοκκινη νοτα... Αλλα σας εγγυωμαι οτι δικες μου πινακιδες θα εχουν!

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 04:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαλλον δεν εχουν σχεση τα τρελα ηχοσυστηματα και db που φερνουν τον θανατο με αυτο που αναφερει ο φιλος dioskoyros αν θυμαμαι καλα εχω δει κατι παρομοιο πολυ παλια και φυσικα σε παλιο αυτοκινητο το οποιο ειχε μια τρομπετα στην πινακιδα μηπως εννοουσε "τωρα αυτοκινητο με standard την κορνα?" τωρα αν κανω εγω λαθος και ο φιλος μας εννοει τα τρελα ηχοσυστηματα αυτο ειναι αλλη ιστορια παντως εγω την καραμουζα την ειδα.

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 12:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδια τι το τοσο παραξενο ομως;

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dioskouros
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2003, 18:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dioskouros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα ξεκινησε σαν ερώτηση, εαν δηλαδη κάποιος γνώριζε κάτι.

Εάν υπήρχαν μόνο ιδιες νότες στις πινακίδες δεν θα υπήρχε λόγος για την ερώτηση. Ομως υπάρχουν διαβαθμισμένα μουσικά σύμβολα.

Παραθέτω και φωτο μέ νότα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2003, 03:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμ αλλο ειναι αυτο που ειχα δει εγω στα αριστερα της πινακιδας ηταν η τρομπετα τωρα εδω εγω βλεπω το τελευταιο γραμμα της πινακιδας και τον πρωτο αριθμο της δεν λεω ειναι νοτα αν το δεις ετσι

αν υποθεσουμε ομως οτι η πινακιδα ηταν ΖΑΕ 4040 δεν βλεπω κατι το παραξενο αλλα απλη συμπτωση αν εγραφε ομως μονο Ε4 η Ε4 και μετα συνεχιζε κανονικα ο αριθμος ε τοτε θα ειχαμε να κανουμε με την συνωμοσια της ορχηστρας

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy