ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 "ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ".... Απο το Esoterica.gr στον Alpha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 14
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 09:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!!!!

Στο νέο κύκλο των ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΩΝ εκπομπών της Κας 'Αννας Δρούζα με τίτλο "Μπορώ", είμαστε προσκεκλημένοι στην αυριανή εκπομπή (Τετάρτη 17/9/2003 και ώρα 17:30) που θα έχει ως κύριο θέμα "ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ"

Η παρουσία μας εκεί, θα έχει το ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ, μιάς και θα παρουσιάσουμε για ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ στο Ελληνικό τηλεοπτικό κοινό, το αποτέλεσμα μιας εκδρομής - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ - επίσκεψης στη περίφημη ΣΠΗΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΒΕΛΗ στη Πεντέλη, απο φίλους και μέλη του Esoterica.gr το περασμένο Μάρτιο...

Ποιό είναι αυτό το "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ";;;
Τι συνέβει στην εκδρομή αυτή;;;
Τι μπορεί να ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΑΚΟΣ;;;
Τι κρύβει η περίφημη αυτή σπηλιά;;;

Για ΟΛΑ ΑΥΤΑ τα ερωτήματα και για πολλά ακόμα που εύλογα θα δημιουργηθούν, οι απαντήσεις θα δωθούν στην ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ αύριο Τετάρτη στις 17:30 στον Alpha T.V

Θεωρώ ότι καλό είναι να παρακολουθήσουμε ΟΛΟΙ την εκπομπή και μετά να συνεχίσουμε ΕΔΩ, τα σχόλια για αυτό που θα μας αποκαλύψει ο "φακός"...
Τι λέτε;;;
Αξίζει τον κόπο;;;;

Αυτό που μπορώ ΑΠΟΛΥΤΑ να πώ, είναι πώς το "αποτέλεσμα" θα σας ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ στους δέκτες σας...
Μη το χάσετε...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 09:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητέ Kelsos

H μόνη μου ένσταση είναι ότι το κοινό μιας τέτοιας εκπομπής (Mπορώ - Δρούζα) είναι αυτό που λέμε ...πόπολο. Ωστόσο συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία, γιατί έστω και μέσα από τέτοιου είδους εκπομπές, όλο και κάποιος μπορεί να αφυπνιστεί από το λήθαργο των παραμυθιών των κρατικοδίαιτων ιερατείων.

Eγώ προτείνω να δημιουργηθεί μια ομάδα που θα αναλάβει την οργάνωση και παραγωγή ενός κύκλου εκπομπών με θεματολογία αντίστοιχη του esoterica σε κάποιο τηλεοπτικό σταθμό.

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 10:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή σου μέρα φίλε Ωάννη....

'Εχεις δίκιο ως πρός την ένστασή σου (ΕΝ ΜΕΡΗ), άλλά ΗΔΗ στο μήνυμά σου έχεις δώσει την ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ του θέματος...

Εννοώ αυτό που λές: "...γιατί έστω και μέσα από τέτοιου είδους εκπομπές, όλο και κάποιος μπορεί να αφυπνιστεί από το λήθαργο των παραμυθιών των κρατικοδίαιτων ιερατείων..."

Σε ότι αφορά αυτό που μόλις πρότεινες, σου λέω πώς "Εχουν ΓΝΩΣΗ οι Φύλακες"....
Εχουμε ΗΔΗ κινηθεί πρός αυτή τη κατεύθηνση και ΠΙΣΤΕΥΩ πώς θα υπάρξουν ΑΜΕΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...
Υπομονή λοιπόν...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 10:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπράβο παιδιά!
Εύχομαι να πάει καλά η εκπομπή... και κρατηθείτε όσο μπορείτε μακριά από τις "μπανανόφλουδες"!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 11:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ (ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ) ΧΩΡΙΣ ΛΕΚΤΙΚΕΣ ΟΞΥΤΗΤΕΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΥΤΗΝ.

ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ESOTERICA.gr ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΑΣΗ.
ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrix_ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
154 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 14:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrix_ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα το γραψω και σε κασσετα

RESPECT IS EARNED, NOT GIVEN

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elpida
Μέλος 3ης Βαθμίδας


541 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 15:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elpida  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή επιτυχία παιδιά και εις ανώτερα !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 16:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή Επιτυχία παιδιά!!!!

Έχω παρακολουθήσει το θέμα με την Πεντέλη (αν και δεν έχω συμμετάσχει, καθότι γράφω μόνο όταν έχω να πω κατι και για το συγκεκριμένο θέμα δεν γνωρίζω τίποτα παραπάνω...) και πραγματικά περιμένω με περιέργεια να δω το βίντεο και τις μετρήσεις που λέτε....

Κουράγιο, χαλαρά, έχετε επιχειρήματα και περιμένουμε να μας θαμπώσετε!!!!!

Α! Και πείτε και τα ψευδώνυμα σας να σας καταλάβουμε.....

Και πάλι Καλή Επιτυχία!!!!

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 17:04:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή επιτυχία σας εύχομαι...αν κ έχω ένα φόβο...Αυτές οι εκπομπές βιάζονται να χαρακτηρίσουν τους καλεσμένους τους που ασχολούνται με τέτοια θέματα "γραφικούς"...Σας εύχομαι να περάσετε τη παγίδα κ να πάνε όλα καλά...

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 17:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ryche χαιρετα Κελσο
ωστε αυτος ηταν ο λογος που χαθηκες...
προσοχη αυριο...
μπραβο....

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 18:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους...

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια...
Ο σκοπός του τόπικ αυτού, είναι να δούμε αφ'ενός την εκπομπή ώστε έτσι να δείτε ΟΛΟΙ ένα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ VIDEO ΑΠΟ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ και αφ'ετέρου να στήσουμε ένα ΔΙΑΛΟΓΟ για το πώς εσείς & εμείς ΟΛΟΙ ΜΑΣ αντιλαμβανόμαστε αυτό που θα δούμε...

Δείτε την εκπομπή και μετά εδώ ας τη ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΜΕ...
Ας την ερευνήσουμε...
Ας την επεξεργαστούμε...
Ας ανακαλύψουμε, ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ, το "μυστικό" που κρύβετε εκεί...

Είμαι σίγουρος ότι αυτή είναι ΜΙΑ ΑΡΧΗ...
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ θα είναι ΜΑΓΙΚΗ...
Αλήθεια σας λέω...
Πιστεύτε με...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 18:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΟVA.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 18:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΘΕΡΜΕΣ ΜΟΥ ΕΥΧΕΣ... ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!ΘΑ ΣΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ...


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΙΧΑΗΛ
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 18:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΙΧΑΗΛ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΝΤΑΒΕΛΗΣ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 19:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΥΠΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ!


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 19:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΥΠΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ...ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ


Πέθανε μια άλλη μέρα


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 19:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλή σας επιτυχία παιδιά!!!

...και τις καλυτερες ευχες μου για ενα καλο
δημιουργικο και τηλεοπτικο θρονο...

"To χθες δεν ειναι τιποτα περισσοτερο
απο την ανάμνηση του σήμερα και το αυριο είναι το όνειρο το σήμερα"
Χαλίλ Γκιμπράν
(Ο προφητης)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 19:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O MIXAHΛ είπε κάτι σωστό. O φίλτατος Ntavelis666 θα είχε πολλά να πει

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 19:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Κέλσο, το μόνο πράγμα που με ανησυχεί στην όλη ιστορία, είναι, οτι αν προβληθεί αυτό το βίντεο μέσα απο την εκπομπή, αυτό ίσως να είναι βλαβερό για την ίδια τη Σπηλιά. Εννοώ οτι θα δούμε πάλι ορδές επισκεπτών-ερευνητών να ανεβαίνουν τις Κυριακές στη Σπηλιά, όπου το μόνο που θα τις προσφέρουν (και που τις προσφέρουν πάντα) είναι μπόλικος θόρυβος, χαβαλές, φωνές, πικ-νικ στην ύπαιθρο, μουσική στο τέρμα, τόνοι σκουπίδια, γραψίματα στα βράχια, 500 κάμερες στημένες σε κάθε γωνία του Σπηλαίου και άλλα τόσα λογής-λογής μηχανήματα. Καταλαβαίνεις τι θα γίνει (που εύχομαι να μην γίνει) με την προβολή αυτού του βίντεου. Ο κόσμος θα πάθει σόκ.
Απλά αναρωτιέμαι ποιά μοίρα, ποιά κατάρα κυνηγάει αυτό το Σπήλαιο και δεν λέμε να το αφήσουμε στην ησυχία του. Αν δεν ήταν αυτός ο Μπαλάνος να βγάλει τότε στη φόρα τις έρευνες του, τώρα δεν θα γινόταν τίποτα. Φυσικά δεν τον κατηγορώ τον άνθρωπο, που να φανταζόταν τι θα επακολουθούσε. Δυστηχώς η Σπηλιά είναι απο εκείνα τα μέρη πλέον που δεν θα γαληνέψουν ποτέ ξανά.
Απλά αναρωτιέμαι που να βρίσκεσαι Παρθένα Κόρη, να δείς τον Τόπο Σου, το Βουνό Σου, το ΚΑΥΧΗΜΑ Σου, την ΠΕΝΤΕΛΗ Σου να παραδίδεται στα δόντια των αρπακτικών, είτε λέγονται κράτος, είτε εκκλησία, είτε απλοί επισκέπτες, είτε "καταξιωμένοι ερευνητές", είτε κωλοσατανιστές, είτε, είτε...
Φίλε Κέλσο, δεν θέλω να μεταφράσεις τα λεγόμενα μου σαν μια μορφή επίθεσης πρός εσένα και όσους συμμετέχουν σε αυτή την εκπομπή. Κάθε άλλο. Απλά τρέμω για αυτό που μπορεί να συμβεί, και που το θύμα δεν θα είναι άλλος τελικά απο την ίδια τη Σπηλιά. Ναί, για άλλη μια φορά έτσι θα γίνει. ’ξιζε αυτός ο Τόπος, Ο ΙΕΡΟΤΕΡΟΣ ΤΟΠΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, Η ΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ;;;;;
Ξέρω οτι οι προθέσεις οι δικές σας είναι εντελώς αγνές. Σας εύχομαι κάθε επιτυχία και όλα να πάνε κατ΄ευχήν.

Με σεβασμό και εκτίμηση
Νταβέλης666

ΤΙΝ ΓΑΡ ΠΟΤΑΕΙΣΟΜΑΙ ΑΣΥΧΑ ΔΑΙΜΟΝ,ΤΑ ΧΘΟΝΙΑ,Θ'ΕΚΑΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 20:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και οι δικες μου θετικες σκεψεις μαζι σας:)

μακαρι να υπαρχει και συνεχεια,να αρχισουμε και τα υπολοιπα παιδια να μαζευομαστε και για αλλα θεματα.

ζητω συγνωμη για την αλλαγη εκφρασης που εκανα,μα θεωρησα σωστο να γινει:)

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Edited by - manos on 16/09/2003 20:52:30

Edited by - manos on 17/09/2003 02:38:09

Edited by - manos on 17/09/2003 03:21:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2003, 23:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
10 φορες μπραβο!!!!!!!!!!!!!!

Θα σας δω οπωσδηποτε παιδια.


...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 00:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου σε ΟΛΟΥΣ τους φίλους...

Και πάλι θα σας ευχαριστήσω εκ μέρους του Esoterica.gr, ειδικά για την εμπιστοσύνη που μας δείχνεται....

Αγαπητέ μου Νταβέλη...
Ξέρεις ότι ΠΟΤΕ μεταξύ μας δεν έχουμε συζητήσει, ΕΚΤΟΣ απο ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ στο περίφημο πάρτυ των Διδύμων των forums...

Ελπίζω να ΘΥΜΑΣΑΙ τι ΑΚΡΙΒΩΣ σε ρώτησα εκείνο το βράδυ...
Αν ΟΧΙ, πρόσπάθησε να θυμηθείς και ΤΟΤΕ θα ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ποιά θα είναι η ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ απέναντι σε αυτό που τόσο γραφικά & χαριτωμένα εσύ αποκάλεσες "...είτε κράτος, είτε εκκλησία, είτε απλοί επισκέπτες, είτε "καταξιωμένοι ερευνητές", είτε κωλοσατανιστές, είτε, είτε..."

Ο σκοπός που θα προβληθεί το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Video είναι ΕΝΑΣ....
Είναι να ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟΣ ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΤΟΣΟ ΕΞΑΙΡΕΤΑ ΜΕΛΗ....
Τι θέλω να πώ με αυτό;;;

Καταρχάς να ΔΕΙΞΟΥΜΕ ότι όσοι ασχολούντε με ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ (παράξενα φαινόμενα, μεταφυσική κλπ), ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΩΝΑΡΕΣ, ΦΑΝΑΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΟΙ, ΜΥΘΟΜΑΝΕΙΣ...

- Οτι στο ΔΙΚΟ ΜΑΣ (και εννοώ ΟΛΩΝ ΜΑΣ) διαδυκτιακό τόπο, ΜΠΟΡΟΥΜΕ και ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΕΠΙ ΙΣΗΣ ΟΡΗΣ, αυτό που οι "άλλοι" θεωρούν στη καλύτερη των περιπτώσεων απλά "περιθωριακό", "αλλόκοτο", "παράξενο" κλπ κλπ...
- Οτι δίνουμε τη πρέπουσα βαρύτητα ΚΑΙ σοβαρότητα σε κάθε τι που μας παρουσιάζεται και με ΣΕΒΑΣΜΟ σκύβουμε για να το ερευνήσουμε...
- Οτι η έρευνά ΜΑΣ δίνει καρπούς...

Εάν έχεις ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΕΠΙ ΑΥΤΟΥ, πολύ θα ήθελα να την "ακούσω", αλλά είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι δεν έχεις, ΟΥΤΕ εσύ φίλε μου, αλλά και ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΑΙΡΕΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ...

Σχετικά με τις φοβίες σου τώρα...
Αλήθεια, ΕΣΥ πώς άρχισες να ερευνάς το θέμα;;;
Να εισχωρής σε βάθος;;;
Να θέλεις να ζείς ΕΚΕΙ τη ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΣΤΙΓΜΗ;;;

Σίγουρα ο Ιερός αυτός τόπος, η ΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ όπως τόσο χαρακτηριστικά ανέφερες και που άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αυτή σου η παρομοίωση, ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ Ο ΠΑΡΘΕΝΩΝΑΣ, θα συνεχίσει να δέχεται τους επισκέπτες του...
Θεωρώ (ίσως αυθαίρετα) ότι ΚΑΙ σε αυτό θα συμβάλουμε ΘΕΤΙΚΑ...
Σκοπός μας ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να δείξουμε το μέρος που έγινε η λήψη (ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΣΠΗΛΙΑ ΝΤΑΒΕΛΗ), αλλά να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ "ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ" τοι είναι αυτό που ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ στο εν λόγο Video...

Aλήθεια, ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ το Video αυτό, ΠΩΣ θα μπορούσαμε να θίξουμε την "ιερότητα του χώρου";;;
Και αναρωτιέμαι στο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ στη σπηλία;;;
Ισως σε εκείνον, να ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ Η ΣΠΗΛΙΑ, ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απ'όσα αποκάλυψε σε ΕΜΑΣ...

Τι θέλω να πώ;
Πώς δε βρίσκω "σωστό" το λόγο σου σε σχέση με το τι ΜΠΟΡΕΙ να επακολουθήσει...
Σίγουρα την αυξημένη ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ, θα έπρεπε να την είχαν ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΤΕΝΤΑΙ ΤΗ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΗ...
Αλλά σε ΚΑΘΕ Ιερό Χώρο που έχει ΠΟΛΛΑ ακόμα να μας αποκαλύψει...

Πότε θα μας αποκαλύψει;;;
'Οταν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ σκύψουμε με ΣΕΒΑΣΜΟ επάνω του και τον εξερευνήσουμε...
Τότε ΚΑΙ ΜΟΝΟ τότε ο εκάστοτε Ιερός Χώρος θα μας ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ...
'Οπως ΗΔΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΕΜΑΣ και τη περίφημη σπηλία...

Θέλω να πιστεύω, ότι ΕΔΩ κάνουμε μια ΑΡΧΗ...
Μια ΑΡΧΗ που θα έχει μαι ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ (και δεν αναφέρομαι στη σπηλία)...
Μια συνέχεια με θέματα που μας ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ Esoterica.gr

Να σημειώσω ότι έχουμε μια καλή εμπειρία απο τη τηλεόραση...
Δεν είναι η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ που θα βγούμε στο γυαλί...
Και σκοπός της ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ είναι να γινόμαστε ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ σε αυτό που κάνουμε...

Ελπίζω να σε καθησύχασα ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...

Φιλικά,

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 00:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μια ΑΡΧΗ που θα έχει μαι ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Αυτό το μηστήριο θα με φάει...!
Είμαι κι ανυπόμονο το φρούτο!

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 02:29:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E ama eixe sumvei kati to axioperiergo den tha to xate moirastei mazi mas? :P

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aredhel
Νέο Μέλος

Greece
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 03:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aredhel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν και λίγο αργά, καλή επιτυχία στην εκπομπή αύριο!Νομίζω ότι σε κάτι τέτοιες στιγμές ευχαριστείς τις δυνατότητες της τεχνολογίας! Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι θετικά!

Aredhel
Ai! laurië lantar lassi súrinen,yéni únótimë ve rámar aldaron!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 09:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν θα ευχηθώ καλή επιτυχία γιατί την θεωρώ δεδομένη

Nα ξέρετε οτι οι θετικές σκέψεις, νομίζω όλων όσων αποτελούμε αυτή τη διαδικτυακή κοινότητα, θα σας συντροφεύουν στο αποψινό δύσκολο εγχείρημα

Bάλτε στη θέση τους τους κάθε είδους και ύφους γραφικούς που θα προσπαθήσουν να υποβαθμίσουν ή να γελοιοποιήσουν το θέμα

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΓΕΓΟΝΟΣ!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί δεν έγινε η εκπομπή ρε παιδιά???


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 10:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon, σήμερα είναι η εκπομπή...

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 13:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ! Ωστε σήμερα έχουμε Τετάρτη!!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2003, 14:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANAMENOMEN ΛΟΙΠΟΝ,ΜΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ !
ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 14 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy