ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 Προτασεις τρομακτικων βιβλιων!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
FALKO
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2003, 22:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FALKO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε βιβλια με αναφορες σε ανεξηγητα φαινομενα,φαντασματα,στοιχεια κ.λ.π. αλλα οχι τιποτα απλα και εστι!Θα ηθελα αν εχετε υποψιν σας καποια σοκαριστικα και τρομακτικα βιβλια αυτου του ειδους με τρομακτικες ιστοριες......!

<>

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2003, 01:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tο πιο τρομακτικό και σοκαριστικό βιβλίο είναι η Παλαιά Διαθήκη

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2003, 17:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΑ ΤΟΥ LOVECRAFT...AN KAI ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΗΣ ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΕΖΗΣΕ...
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ
ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΑΙΤ
http://www.hplovecraft.com/

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ HΜΟΥΝ ΕΓΩΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2003, 13:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ/ΤΗΝ ryche Ο LOVECRAFT ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΙΔΟΣ!!!
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΜΠΟΔΕΣ ΥΦΟΣ ΤΟΥ...
ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ "ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ" ΚΑΙ "ΤΟ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΚΛΕΙΔΙ"


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 02:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες...Ο H.P. Lovecraft είναι μοναδικός!!! Ιδού κι όλα τα έργα του--κι όχι μόνο--on line και δωρεάν : http://www.gizmology.net/lovecraft/

Η γλώσσα του είναι λίγο δύσκολη, αλλά αξίζει τον κόπο...Εκτός από το "Mountains of madness", διάβασε οπωσδήποτε το "The Case of Charles Dexter Ward", το "Shadow over Innsmouth" και φυσικά το "Call of Cthulhu"...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2003, 21:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω ώς πρός τον καταπληκτικό Λαβκραφτ, αλλά έχω να σου προτείνω και κάποιους άλλους τίτλους...

Οι λύκοι του Σκότους, Jack Williamson, εκδ. Γαβριηλίδης/Άρκτος, 1992.

Φάκελος Βαμπίρ, Διονύσης Παπαδόπουλος, εκδ. Δελφίνι, 1997.

Ο Δαίδαλος του Διαβόλου, Geralad Suster, εκδ. Οξύ, Σειρά:Κόλαση, 2000.

Νεκροσκόπος, Brian Lumley, εκδ. Οξύ, Σειρά:Κόλαση, 1999.

Το Άρωμα, Πάτρικ Ζισκίντ, εκδ. Ψυχογιός, 1986.

Το τελευταίο δεν είναι τόσο τρομακτικό, όσο περίεργο, αλλά αν το προσέξεις και δεν κάνεις απλά μια βόλτα στις σελίδες του θα πίασεις πολλά κρυφά νοήματα.
Επίσης περίεργα, ενδιαφέροντα, ονειρικά έως και εφιαλτικά ανάγνωσματα είναι και τα:

Λίλιθ, Τζόρτζ ΜακΝτόναλντ, εκδ. Αίολος, 1994.

Ζώνη Πυρός, Ο άνθρωπος που ζωγράφισε το δράκο Γκριόλ (είναι ένα βιβλίο με δύο ιστορίες), Lusius Shepard, εκδ. Μέδουσα.

Καλή Ανάγνωση!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Maria Page
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 13:59:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Maria Page  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πιο τρομακτικός συγγραφέας από όλους είναι ο H.P.Lovecraft όπως ανέφεραν και προηγουμένως. Προσπάθησε να αποκτήσεις κάποια συλλογή με διηγήματά του. Τρομακτικός για μένα είναι και ο Stephen King αλλά πιο ελαφρύς από τον Lovecraft. Διάβασε το Κάρρυ, το κοράκι και τη νυχτερινή βάρδια αν θελεις κάτι τρομακτικό από τον Κινγκ.
Θα σου πρότεινα και Poe που η νοσηρή του φαντασία και ο πολύ ρεαλιστικός τρόπος γραφής του σε κάνει να κοιτάς γύρω σου καχύποπτα μήπως κάποιο παράξενο πλάσμα ξεπροβάλλει από τους τοίχους.
Συμφωνώ και για το άρωμα του Ζίσκιντ που έιναι πιο πολύ ανατριχιαστικό και όχι τρομακτικό. Αν σου αρέσουν τα παράξενα βιβλία μην το χασεις!

Καλή ανάγνωση!


"Is all that I see or seem but a dream within a dream"
E.A.PoeΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sirax
Νέο Μέλος

Jamaica
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 05:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Το Άρωμα, Πάτρικ Ζισκίντ, εκδ. Ψυχογιός, 1986.

Το τελευταίο δεν είναι τόσο τρομακτικό, όσο περίεργο, αλλά αν το προσέξεις και δεν κάνεις απλά μια βόλτα στις σελίδες του θα πίασεις πολλά κρυφά νοήματα.


Συμφωνω και εγω,ενα απο τα ωραιοτερα βιβλια που εχω διαβασει.

Απο ΚΙΝG θα προτεινα επισης δυο κλασσικα, ΤΟ ΑΥΤΟ και Η ΛΑΜΨΗ

Non spero a niente,non temo nessuno,sono libero(N.K)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

scully
Πλήρες Μέλος

Greece
916 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 11:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους scully  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τα βιβλια του lovecraft υπαρχουν και μεταφρασμενα στα ελληνικα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sunflower1
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 14:40:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sunflower1  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
scully βεβαιως και κυκλοφορουν στα ελληνικα και μαλιστα απο πολλους εκδοτικους οικους.
θα σου προτεινα
ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΤΡΕΛΑΣ/ΑΠΑΝΤΑ 1
ΝΤΑΓΚΟΝ/ΑΠΑΝΤΑ 2
Ο ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ/ΑΠΑΝΤΑ 3
απο τις εκδοσεις ΚΑΚΤΟΣ. Συνολικά περιέχουν 3 μυθιστορήματα, 44 διηγήματα και νουβέλες και το δοκίμιο «Ο υπερφυσικός τρόμος στη λογοτεχνία».


Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε οτι σου τρώει την ψυχή
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kaveiros
Νέο Μέλος

Japan
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 19:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kaveiros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kai ta vivlia tou Clive Barker aksizoun parapano apo mia matia.
Episis kala einai
The Wasp Factory (Ian Banks)
Requiem (Graham Joyce an h mnimi mou den me apata)

Gia to aroma tou Sizkind simfono apolitos

Sorry gia ta greeklish

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 05:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Clive Barker "ο Υφαντόκοσμος" "Το μεγάλο μυστικό θέαμα" Η σειρά"Τα βιβλία του αίματος" Φανταστικός τρόμος με σπίθες ομορφιάς (δεν μου έχει τύχει να διαβάσει ανάλογη περιγραφική - αφηρημένη - φαντασία... πολύ καλός
Συμφωνώ για τον Ζίσκιντ, περίεργος και ωραίος
Pοε διαχρωνικός ρομαντικός τρόμος
Lovecroft τρομαχτικός τρόμος.... μαζί με φαντασία..... το ασημένιο κλειδί, The Music of Erich Zann κ.α.

επίσης μία ωραία σειρά μεταξύ τρόμου και σουρεαλισμου ειναι το "ανθολογία του Μαύρου Χιούμορ" με μικρά διηγήματα διαφόρων μεγάλων συγγραφέων... μέχρι και De Sand έχει....του Μπρετών...

Η ομορφιά απλώνεται.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2004, 22:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Ολα του E.T.A.Hoffmann, του Ray Bradnury και του Robert Bloch. Και φυσικά αυτά που σου έχουν προτείνει όλοι εδώ μέσα. Ειδικά HP Lovecraft. Κι ακόμη κάποιο άλλο το οποίο μπορεί να περνάει απαρατήρητο λόγω του ότι κυκλοφορεί σε κάτι φτηνές εκδόσεις του στυλ BELL.Λεγεται AMITYVILLE και είναι βασισμένο σε αληθινή ιστορία (έτσι λέγεται τουλάχιστον ).Αφορά σε φαινόμενα Poltergeist και σε εμφανίσεις νεκρών μέσα σε μία παλιά κατοικία που μόλις νοικιάστηκε από καινούρια πρόσωπα. Αν το τελειώσεις να μου πεις και τι έγινε γιατί δεν το τέλειωσα ποτέ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Livas_D
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 00:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Livas_D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια Χαρα!!!!

Απο Stephen King κανενα καλο βιβλιο να πρωτεινεται? εκτος απο την λαψη και το "αυτο" γιατι τα εχω δει σε DVD...και τα βιβλια του κυκλοφορουν μεταφρασμενα στα ελληνικα?

εμενα παντως ειναι ο αγαπημενος μου ο King γραφει τελειες ιστοριες τρομου!!!!!(γνωμη μου) !!!

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 04:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από King το Gerald's game

Αλλά διάβασε και Clive Barker είναι μοναδικός

Η ομορφιά απλώνεται.....

SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/01/2004, 22:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Livas_D τι να σου πρωτοπροτείνω...
Ο Stephen King για μια εποχή έγραφε και ως Richard Bachman. Θεωρούσε τις νουβέλες, που υπέγραφε με αυτό το όνομα, κατώτερες από αυτές που υπέγραφε με το πραγματικό του όνομα ή απλά διαφορετικές.

Να τα πάρω με σειρά έκδοσης....

S.King "Νεκρή Ζώνη" 1979, εκδόσεις BELL.
R.Bachman "Ο δρομέας" 1892, εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ.
S.King "Ο μάυρος πύργος I: Ο τελευταίος πιστολέρο" 1982, εκδόσεις BELL.
S.King & Peter Straub "Το φυλακτό" 1984, εκδόσεις BELL.
S.King "Νυχτερινή πτήση 29" 1990, εκδόσεις ΕΠΙΛΟΓΗ.
S.King "Εφιάλτες και ονειρόκοσμοι" Τόμος Α,Β 1993, εκδόσεις BELL
S.King "Σαλεμς Λότ" 1993, εκδόσεις ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ.
S.King "Ρόουζ Μάντερ" 1995, εκδόσεις ΒELL.
S.King "Το κοράκι" 1996, εκδόσεις ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ.
S.King "Αϋπνία" 1996, εκδόσεις BELL.
R.Bachman "Οι ρυθμιστές" 1996, εκδόσεις BELL.
R.Bachman "Έργα οδοποιϊας" 1997, εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ.
S.King "Σάκος με κόκαλα" 1998, εκδόσεις BELL.

Από τις εκδόσεις BELL κυκλοφορούν επίσης και τα (μόνο που δεν μπορώ να σου δώσω άλλα στοιχεία γιατί τα έχω δανισμένα και πολύ φοβάμαι πως δεν τα θα ξαναδώ):
"Κριστίν"
"Οι Νυχτερίτες"
"Χρήσιμα αντικείμενα"
"Ντεσπερέισον"
"Μίζερι"
"Το Πρόσωπο του φόβου"
"Το πράσινο μίλι"
"Καρδιές στην Ατλαντίδα"

...από τις εκδόσεις ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ:
"Νυχτερινή βάρδια"
"Ντολορες Κλείμπορν"
"Το παιχνίδι του Τζέρλντ"

...και από τις εκδόσεις ΚΕΔΡΟΣ:
"Στάσου πλάϊ μου"

Τα βιβλία των εκδόσεων BELL τώρα κυκλοφορούν και σε κανονική βιβλιοδεσία οπότε μπορείς να τα βρείς σε όλα τα βιβλιοπωλεία.

Αυτά είναι όσα έχω διαβάσει εγώ, δεν γνωρίζω αν υπάρχει και κάποιο άλλο, αλλά ο King είναι πολυγραφότατος και συνεπής με τους αναγνώστες του, στα θέματα και στην κυκλοφορία των βιβλίων του....

Μερικά είναι διαφορετικά, αλλά όλα τους υπόσχονται υπέροχες στιγμές ανατριχίλας και σκέψης...
Όταν διάβαζα "το αυτό" έπιασα τον εαυτό μου να κοιτά γύρω του....
Όταν διάβαζα την "Λάμψη" και το έκανα κυρίως βράδυ, είχα όλα τα φώτα του σπιτιού αναμμένα... μεγαλομέτοχος της ΔΕΗ έγινα...
Όταν διάβαζα τα "Χρήσιμα αντικείμενα".... μπρρρρρ...

Αλλά να μην συνεχίσω γιατί δεν θα με φτάσουν ούτε 30 post για να μιλήσω για όλα του τα βιβλία...


"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark Twain

Edited by - Mantis on 16/01/2004 22:36:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Livas_D
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 00:55:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Livas_D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια Χαρα!!!

χθες το πρωι πηγα αγορασα το βιβλιο του στεβεν κινγκ το "Χρήσιμα αντικείμενα" (ενταξει ειδα πως ολα τα βιβλια του ειναι τεραστια!!!) εχω διαβασει μεχρι τωρα γυρο στις 90 σελιδες αν και ειμαι ακομα πολυ αρχη...εχει ενδιαφερον...

θα το τελειωσω οσο πιο γρηγορα μπορω για να μαθω τι γινεται στο τελος...!

και φιλε Mantis Thank's για την βοηθεια σου για τα βιβλια...
απο οτι γραφεις το βιβλιο "χρησιμα αντικειμενα" το εχεις διαβασει?!?!? σου αρεσε? ειναι καθολου τρομακτικο?

και το "αυτο" αξιζει να παρω να το δω? η ειναι σαν την ταινια? οποτε θα ξερω τι γινεται???

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2004, 22:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη είμαι καλέ μου...

Φίλε Livas_D, έχω δεί την ταινία και το βιβλίο είναι κλάσεις ανώτερο... είμαι λάτρης των θρίλερ και των μακάβριων ταινιών και βιβλίων, αλλά πραγματικά "Το Αυτό", ως βιβλίο, με έκανε να χάσω τον ύπνο μου. Στο βιβλίο λύνονται αρκετές από τις απορίες που σου αφήνει η ταινία...

Υπάρχουν και μικρότερα βιβλία του Stephen King... μπορεί "Το αυτό" να έχει 1039 σελίδες, αλλά η "Νυχτερινή πτήση 29" έχει μόνο 300, οπότε μην φρικάρεις....

Το "Χρήσιμα Αντικείμενα" δεν μπορεί να συγκριθεί με "Το Αυτό", αλλά είναι αρκετά τρομακτικό, ελπίζω να σου αρέσει....

Καλή ανάγνωση!

"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark TwainΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.Κανένας.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


98 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2004, 23:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Κανένας.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε βιβλια με αναφορες σε ανεξηγητα φαινομενα,φαντασματα,στοιχεια κ.λ.π. αλλα οχι τιποτα απλα και εστι!Θα ηθελα αν εχετε υποψιν σας καποια σοκαριστικα και τρομακτικα βιβλια αυτου του ειδους με τρομακτικες ιστοριες......!

Παρτε να διαβασετε τα προεκλογικα προγραματα των δυο μεγαλων κομματων. ΤΡΟΜΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!

quote:



Φιλικα ......Κανένας.

Γλυκια η ζωη και ο θανατος μαυριλα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Livas_D
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 02:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Livas_D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλη είμαι καλέ μου...


Ok...Sorry!!!

Το "αυτο" θα μου το δοσει ενας φιλος μου οταν με το καλο τελιωσω αυτο...το βιβλιο!!!

η ταινια καρυ υπαρχει πουθενα να το βρω σε DVD οπου και αν εχω παει με λενε πως δεν το εχουν!!! (εχει βγει σε DVD η παπαλα??? )!!!

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2004, 03:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς όχι...

Είναι παλιά ταινία, βρές κάποιον με VCR για να την δείς.

"The difference between the right word and almost the right word is the difference between lightning and lightning bug."
Mark TwainΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

madmax
Μέλος 2ης Βαθμίδας


163 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2004, 20:17:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους madmax  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ριξτε μια ματια στο

ΟΙ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΝΟΡΜΑΝΔΙΑΣ / Graham Masterton

αλλα και αλλα βιβλια του συγγραφεα...

ΤΟ ΜΑΝΙΤΟΥ
ΤΟ ΤΖΙΝ
Ο ΤΣΙΛ
Η ΣΦΙΓΓΑ
Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΜΑΝΙΤΟΥ
ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ
ΤΑ ΑΙΜΟΒΟΡΑ ΣΚΑΘΑΡΙΑ

Τα ειχε εκδοσει παλια η "βιβλιοθηκη του τρομου"

Ο ΝΕΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Ο ΑΝΩΡΙΜΟΣ ΩΡΙΜΑΖΕΙ
Ο ΑΔΑΗΣ ΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
Ο ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ ΞΕΜΕΘΑ.
ΟΜΩΣ Ο ΒΛΑΞ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

theye
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 18:59:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους theye  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Χαιρετώ...
Συγνώμη αν η ερώτηση μου είναι ολίγον άτοπη, αλλά προβληματίστηκα σχετικά με το πού να την κολλήσω (ε δεν παει αλλο δεν βαζω αλλους τονους εχω συνηθησει στα greeklish, forgive me) SO, θα ηθελα να μου πει αν καποιος γνωριζει αν υπαρχουν/κυκλοφορουν βιβλια για τον Νοστραδαμο ειτε βιογραφικα, ειτε (και κυριως) αναφορικα με τις μελλοντικες και παρελθοντικες προφητειες/προβλεψεις του.
(my first message ;))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2004, 19:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Ο ζητιανος¨»

Του Α. Καρκαβιτσα.


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 23:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Πριν 3 μέρες πήρα το πρώτο τρομαχτικό μου μυθιστόρημα. Γενικώς έχω διαβάσει αρκετά, αλλά ποτέ τρομαχτικό.

ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΑ!!!! του Richard Matheson, εκδόσεις ΟΞΥ. 278 σελίδες και το τελειώνω. Είναι αυτό που έλεγε μια διαφήμιση: ΔΕΝ Σ' ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ...

Καθώς το διαβάζεις βυθίζεσαι μέσα του.


Μια έπαυλη ενός ακόλαστου ανθρώπου.

Κανείς δεν κατοικεί πια.

Περίπου...

Δύο αποστολές που έχουν σταλεί να εξηγήσουν διάφορα γεγονότα, αποδεκατίστηκαν....

20 χρόνια μετά μια νέα ομάδα ενός επιστήμονα της συντρόφου του και 2 διάμεσων (μέντιουμ) δοκιμάζει ξανά...

Ο καθένας με τον τρόπο του...

Και η έπαυλη με τον δικό της....


Πόσο καλά ξέρουν τί αντιμετωπίζουν; Και πόσο καλύτερα ξέρουν τους εαυτούς τους;;;


Αρκεί να σας πω ότι στο οπισθόφυλλο έχει σχόλιο του Sterhen King, πως είναι το πιο τρομαχτικό βιβλίο για στοιχειωμένο σπίτι που έχει διαβάσει....


-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!! ΣΕ ΟΛΑ!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας). Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 10:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κανενα καινουργιο βιβλιο αυτα τα 2 χρονια που περασαν???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cult
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 14:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cult  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΩΜΑ!!!! του Richard Matheson, εκδόσεις ΟΞΥ. 278 σελίδες και το τελειώνω. Είναι αυτό που έλεγε μια διαφήμιση: ΔΕΝ Σ' ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ...

Καθώς το διαβάζεις βυθίζεσαι μέσα του



To οποιο εχει βγει στο σινεμα ως The Legend of Hell House .Καταπληκτικη ταινεια,υπαρχει σε dvdΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1132813
Maintained by Digital Alchemy