ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΟΙ........ΠΑΡΑΦΡΟΝΕΣ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 01:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΙΕΣ ΤΟΥ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ.ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΚΥΨΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΙΤΙΕΣ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΣΚΛΗΡΟ-ΥΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΦΛΕΡΤΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΦΡΟΣΥΝΗ.ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΦΡΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΙΣ:

1)ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΚΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΒΟΥΝ ΜΟΙΡΑΙΑ (ΨΥΧΙΚΑ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΖΩΗ ΤΟΥ.
2)ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΔΥΣΑΡΕΣΤΟ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΣΥΜΒΑΝ πχ(ΧΑΜΟΣ ΣΤΕΝΟΥ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ)ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
3)ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΕΚΔΟΧΗ (ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ)Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΗΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΠΑΙΧΝΙΔΙ"ΜΕ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ.ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΟ.ΠΟΛΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ "ΣΕΡΦΑΡΟΥΝ"ΣΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ Η ΝΑ ΕΙΣΧΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ "ΧΑΣΟΥΝ".ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑΝ,ΤΡΟΜΑΞΑΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝΕ?ΜΗΠΩΣ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ "ΛΟΓΙΚΟΙ" ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΜΕ Η ΚΑΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕ?ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΕΤΕΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΛΕΕΙ:"ΜΗΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ ΣΤΟ ΚΕΝΟ.ΟΙ ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ ΤΡΕΛΕΝΟΝΤΑΙ.ΟΣΟΙ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΟΝ "ΝΟΜΟ"ΘΑ ΤΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΑΛΗΘΗΝΗ ΤΗΝ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΟΝ ΖΩΗ".ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΟΣ?

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 13:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ BRAINSTORM ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΦΡΟΝΕΣ (ΤΡΕΛΛΟΥΣ ΠΟΙΟ ΑΠΛΑ) ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΣΕΒΑΣΤΑ ΚΑΙ ΙΕΡΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΘΕΙΟ.

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝAI ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΤΗΣ ΚΑΛΗΣ ΦΙΛΗΣ ΑΤΜΑ ('0' ...' ΤΡΕΛΟΣ' ).

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=668

ΕΚΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΔΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 18:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ AVATARGR.ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΟΥΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΘΥΣΙΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΑΣ, ΩΣΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΓΕΙΗΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΟΙ "ΤΡΕΛΟΙ" ΕΙΔΑΝ ΚΑΤΑΜΑΤΑ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ "ΛΟΓΙΚΟΙ" ΑΡΝΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 18:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.]


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BRAINSTORM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
112 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2003, 19:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BRAINSTORM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΑΤΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ,ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΡΙΕΥΟΥΝ ΟΙ ΦΤΗΝΕΣ ΥΛΙΚΕΣ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ.Η ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΟΗΤΕΥΤΙΚΗ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ.

piece love unity & respect

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2003, 12:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
H Ενδεκάτη Εντολή

Γιώργος Χατζηνάσιος / Νίκος Γκάτσος

Ρίξε ένα βλέμμα σιωπηλό
στον κόσμο τον αμαρτωλό
και δες η γη πως καίει.
Και με το χέρι στην καρδιά
αν δεν σ' αγγίξει η πυρκαγιά
ψάξε να βρεις ποιός φταίει.

Σαν χαμοπούλι ταπεινό
που δεν εγνώρισ' ουρανό
και περπατάει στο χώμα
την ενδεκάτη εντολή
δεν τη σεβάστηκες πολύ
γι' αυτό πονάς ακόμα.

Είναι καινούργια και παλιά
σαν της ψυχής την αντηλιά
σαν της καρδιάς τα βάθη.
Μα μεσ' στου κόσμου τη φωτιά
που μπερδευτήκαν τα χαρτιά
κανείς δεν θα τη μάθει.

Τράβα να βρεις το Μωυσή
και ξαναρώτα τον κι εσύ
μήπως αυτός την ξέρει
την ενδεκάτη εντολή
που είν' ολοκάθαρο γυαλί
και κοφτερό μαχαίρι.

Στην παγωμένη σου ερημιά
το γέλιο γίνεται ζημιά
κι η ομορφιά σκοτάδι.
Έτσι είναι φίλε μου η ζωή
φέρνει τον ήλιο το πρωί
την καταχνιά το βράδυ.

Κάνε λοιπόν υπομονή
τώρα που φως δεν θα φανεί
κι ούτε θα 'ρθεί καράβι.
Την ενδεκάτη εντολή
την ξέρουν μόνο οι τρελλοί
κι όλοι της γης οι σκλάβοι

Την ενδεκάτη εντολή
την ξέρουν μόνο οι τρελλοί
κι όλοι της γης οι σκλάβοι

Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYMEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy