ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αστρική προβολή (μέρος δεύτερο)
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 21
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2004, 20:16:13  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα.

Θα επαναλάβω αυτό που είχα γράψει πρόσφατα:

Πολλά πράγματα στη ζωή είναι πέραν από λόγια.
Πολλές φορές η σιωπή είναι πιο χρήσιμη από 1000 λέξεις.

quote:
Στεφανε και ολοι οι αλλοι φιλοι ας προσπαθησουμε να κρατησουμε εμεις ζωντανο το θεμα!
Φίλε Κώστα, το θέμα μένει ζωντανό όταν συμβάλλουμε όλοι, με τις εμπειρίες μας.
Οι εμπειρίες μας βοηθούν το θέμα και το θέμα τις εμπειρίες μας. Είναι μία αμφίδρομη σχέση.

quote:
Καλησπέρα. Διάβασα στο Myst νομίζω, οτι βοηθάει αν συγκεντρωθείς ΄στο σημείο ανάμεσα στα μάτια και αν κατα τη διάρκειά της ημέρας αναρωτιέσαι αν ονειρεύεσαι. Ισχύει ή άδικά αναρωτιέμαι??
Κούφια Γη, είναι ένα πολύ καλό σημείο συγκέντρωσης το τρίτο μάτι, όπως επίσης το τσάκρα της καρδιάς.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 15:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη
Καλησπέρα. Πρόσφατα έζησα την εξής εμπειρία:Ένω κοιμόμουν πιστεύω, ένιωσα να είμαι πιο πάνω απο το σώμα μου.Ένιωσα χαρά παιδιού τότε γιατί ένιωθα οτι είχα τη δύναμη να πεταξω στο δωμάτιο. Θυμάμαι έντονα οτι ακούμπησα το ταβάνι και έπειτα συνηδητοποίησα οτι αφού δεν έχω υλικό σώμα θα μπορούσε το χέρι μου να διαπεράσει το τοίχο του ταβανιού, Ξάφνα καταλαβα οτι το χέρι εισχωρούσε σε κάτι ρευστο και είπα στον εαυτό μου "δεν είναι όνειρο!" αιφνίδια επέστρεψα στο σώμα μου τρομοκρατημένη και ξύπνια ,είχα κουκουλωθεί απο το φόβο μου να κοιτάξω το δωμάτιο. Αν και εκείνη τι στιγμή ήμουν σίγουρη οτι ήταν αστρική προβολή ,τωρα αποστασιοποιημένα που βλέπω την κατάσταση ,σκέφτομαι μήπως ήταν όνειρο ,αφού ούτε επίτηδες το κατόρθωσα-δεν εφάρμοσα καμία τεχνική- ούτε θυμάμαι να το σκέφτηκα ολη μέρα με αποτέλεσμα να είναι αυθυποβολή. Ποιά η γνώμη σας?

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 16:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλησπερα κουφια γη.

Η εμπειρια σου κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι περα για περα αστρικη προβολη και οχι ονειρο ακριβως γιατι ανεφερες οτι την στιγμη που το βιωνες ειχες συνειδητοποιηση οτι ηταν αληθινο και οχι ονειρο.

Ειναι πολυ συχνο φαινομενο σε οσους ανηκουν στα πρωτα σταδια της αστρικης προβολης (χωρις πολες εμπειριες) να σκεφτονται μετα μηπως ηταν ονειρο η ακομα και να ξεχνανε τελειως την εμπειρια τους με το που ξαναγυρναν στο σωμα τους.
Ολα αυτα με την προοδο θα εξαφανιστουν.

Μην σου κανει καθολου εντυπωση που δεν προσπαθουσες να βγεις απο το σωμα σου και συνεβηκε γιατι το εχω παθει αρκετες φορες και συμβαινει γενικα.
Η εξηγηση ειναι οτι επειδη ειμαστε στην καταληλη χαλαρωση σωματος και πνευματος το αστρικο σωμα αποσπαται το υλικο και επιδη η συνειδηση μας ειναι ξυπνια το βιωνουμε και το συνειδητοποιουμε.
Κατι δηλαδη που συμβαινει καθε βραδυ με την διαφορα οτι δεν εχουμε συνειδηση του συμβαντος. Στην δικια σου περιπτωση ειχες την συνειδηση μαζι σου!!

Edited by - Κωστας on 02/05/2004 12:54:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κούφια Γη
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
169 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 17:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κούφια Γη
Κώστα δεν εντοπίζεται η σελίδα

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 17:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Κώστα δεν εντοπίζεται η σελίδα

Ένα ξέρω, οτι δε ξέρω τίποτα"


Δοκιμασε τωρα

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 18:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΤΩΡΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Η ΣΕΛΙΔΑ ΚΩΣΤΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2004, 18:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Ωραια!!!

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amphipolis
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 08:06:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amphipolis
Το αρχείο δεν ανοίγει παίδες.
Μπορεί κάποιος να μου το στείλει? Θενκς.
Κάτι ακόμα, δώστε μου 2-3 τίτλους ελληνικών βιβλίων σχετικά με τα της ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.
Χαιρετώ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 09:13:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Το αρχείο δεν ανοίγει παίδες.
Μπορεί κάποιος να μου το στείλει? Θενκς.
Κάτι ακόμα, δώστε μου 2-3 τίτλους ελληνικών βιβλίων σχετικά με τα της ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.
Χαιρετώ...




Εχεις e mail!

Υπαρχουν ελαχιστα βιβλια και ειναι αυτα:

1)ΑΣΤΡΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ της Annie Besant εκδοσεις ΔΙΟΝ

2)Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ - ΑΡΧΕΤΥΠΟ - ΕΥΑ ΑΥΛΙΔΟΥ.

Καλυπτει πολλα θεματα οπως αυτογνωσια - τηλεπαθεια αλλα αναλυει και το συνειδητο ονειρεμα με μερικες τεχνικες και την αστρικη προβολη.

3)Ενα αλλο βιβλιο που εχω βρει και ειναι κι αυτο αξιολογο και εξηγει και την αστρικη προβολη ειναι το: 210ς αιωνας ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ -ΑΡΧΕΤΥΠΟ -
Εξηγει την αστρικη προβολη και αλλα θεματα ομως.

4)Μην κανεις ποτε το λαθος και αγορασεις το ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ απο Denning & Phillips

Πολυ πολυπλοκη εξηγηση της αστρικης προβολης και πιο πολυπλοκες τεχνικες!!!! Πιο πολλα εμαθα απο σαιτ μεσω search.

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...

Edited by - Κωστας on 29/04/2004 09:27:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 10:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Φίλοι μου γειά σας.
Θα σας ζητήσω συγνώμη εκ των προτέρων γιά την είσοδό μου.
Βλέπω ότι έχετε δώσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ στην Α.Π.
ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Έχει σίγουρα μεγάλη σημασίακαι έχει και κάποια οφέλη, αλλά έχει και κινδύνους όταν ενεργείται εκτός διαλογισμού. Η Αστρική Προβολή είναι ένα σχετικά μικρό κομμάτι του διαλογισμού στο εσωτερικό μονοπάτι της επιστροφής,όταν ο διαλογισμός γίνεται υπό την καθοδήγηση του πνευματικού δασκάλου καισίγουρα ΔΕΝ πρέπει να παραμένουμε πολύ (στην Α.Π. περισσότερο από όσο χρειάζεται, αλλά πρέπει να προχωράμε όλο και πιό πάνω.
Δεν συμφέρει η εξερεύνηση της Α.Π. εκτός διαλογισμού διότι τα κέρδη είναι συγκριτικά μικρά σε σχέση με την σπατάλη της ενέργειας και τους κινδύνους που περικλείει.
Μέσα όμως από τον διαλογισμό, από την μιά δεν έχει κανέναν κίνδυνο, από την άλλη η εξερεύνησή της είναι πολύ μεγαλύτερη, και τα κέρδη είναι πολύ μεγαλύτερα.
Και μην μου πει κάποιος ότι εγώ κάνω Α.Π. εκτός διαλογισμού και δεν έχω πάθει τίποτα, και μάλιστα έχω κερδίσει κιόλας. Ναι φίλε-η μου (όποιος-α και αν το πει αυτό), δεν έχεις πάθει τίποτα ΑΚΟΜΑ.Υπάρχουν αρκετοί όμως που έχουν πάθει.
Φίλοι μου σκεφθήτε το.
Φιλικότατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Amphipolis
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 11:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Amphipolis
Glin συμφωνώ σε γενικές γραμμές μαζί σου.
Κώστα, θενκς για τα βιβλία.
Το email που μου στειλες δυστυχώς έχει γραμματοσειρές που δε μπορώ να διαβάσω... Μπορείς να μου το ξαναστέιλεις σε κάποια άλλη ανάλυση?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 12:43:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Καλησπέρα. Πρόσφατα έζησα την εξής εμπειρία:Ένω κοιμόμουν πιστεύω, ένιωσα να είμαι πιο πάνω απο το σώμα μου.Ένιωσα χαρά παιδιού τότε γιατί ένιωθα οτι είχα τη δύναμη να πεταξω στο δωμάτιο. Θυμάμαι έντονα οτι ακούμπησα το ταβάνι και έπειτα συνηδητοποίησα οτι αφού δεν έχω υλικό σώμα θα μπορούσε το χέρι μου να διαπεράσει το τοίχο του ταβανιού, Ξάφνα καταλαβα οτι το χέρι εισχωρούσε σε κάτι ρευστο και είπα στον εαυτό μου "δεν είναι όνειρο!" αιφνίδια επέστρεψα στο σώμα μου τρομοκρατημένη και ξύπνια ,είχα κουκουλωθεί απο το φόβο μου να κοιτάξω το δωμάτιο. Αν και εκείνη τι στιγμή ήμουν σίγουρη οτι ήταν αστρική προβολή ,τωρα αποστασιοποιημένα που βλέπω την κατάσταση ,σκέφτομαι μήπως ήταν όνειρο ,αφού ούτε επίτηδες το κατόρθωσα-δεν εφάρμοσα καμία τεχνική- ούτε θυμάμαι να το σκέφτηκα ολη μέρα με αποτέλεσμα να είναι αυθυποβολή. Ποιά η γνώμη σας?
Φίλη Κούφια Γη, εκτιμώ ότι τα "συμπτώματα" που είχες είναι αστρική προβολή.
"Η έντονη ενθύμηση", το " πέρασμα του υλικού σώματος μέσα από στερεά σώματα" είναι σημεία που αποδεικνύουν τη συνειδητή Α.Π.

Και, όπως σωστά λέει και ο Κωστας, η απόσπαση του αστρικού σώματος από το φυσικό γίνεται ασυνείδητα, κάθε βράδυ.

Τώρα, ο φόβος είναι κάτι το τελείως φυσιολογικό, που όμως μας γυρνάει αναγκαστικά στο φυσικό σώμα, όπως και όλα τα έντονα συναισθήματα. Είναι, όμως, εξίσου απαραίτητο να τον βιώσεις, για να τον ξεπεράσεις.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 12:55:37  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε glinaaea.

Γιατί διαχωρίζεις το διαλογισμό από την αστρική προβολή;

Δεν το θεωρείς φυσικό κάποιος που κάνει διαλογισμό και ενεργοποιεί τα τσάκρα του, να κάνει συνειδητή Α.Π., ως φυσική συνέπεια;

Προσωπικά, αισθάνομαι ότι ο νους μου πετάει λιγότερο, κατά τη διάρκεια της μέρας, τώρα που ασκούμαι πιο εντατικά και αυτό, σαφέστατα, έχει επηρεάσει το πόσο συνειδητός είμαι στα όνειρά μου.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 16:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ "ΠΡΑΧΤΙΚΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ" ΤΟΥ ΠΑΠΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΞΙΑ


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 16:55:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κάτι ακόμα, δώστε μου 2-3 τίτλους ελληνικών βιβλίων σχετικά με τα της ΑΣΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ.
Amphipolis.
Συμπληρωματικά στα βιβλία που ανάφερε ο Κωστας, είναι το "Υπέρτατο Ταξίδι" Robert Monroe, εκδ. ΕΣΟΠΤΡΟΝ.

Ακόμα "Το Αστρικό Σώμα" του Άρθουρ Πάουελ, εκδ. ΚΕΔΡΟΣ, κάνει μία αναφορά στο όλο θέμα, στηριζόμενο κυρίως σε Besant και Liedbeater.

Ένα βιβλίο που μου άρεσε, δε σχετίζεται βέβαια άμεσα με αστρική προβολή, έμμεσα μόνο, θα μπορούσα να πω, είναι το "Η Δύναμη του Τώρα" Eckhart Tolle, εκδ. Η δυναμική της επιτυχίας.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 17:09:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
4)Μην κανεις ποτε το λαθος και αγορασεις το ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ απο Denning & Phillips

Πολυ πολυπλοκη εξηγηση της αστρικης προβολης και πιο πολυπλοκες τεχνικες!!!! Πιο πολλα εμαθα απο σαιτ μεσω search.



quote:
ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ "ΠΡΑΧΤΙΚΗ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ" ΤΟΥ ΠΑΠΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΞΙΑ

Έχετε δίκιο, καλοί μου φίλοι Κωστα και gretel. Γιατί δεν είναι όλα τα βιβλία για την Α.Π. το ίδιο καλά, όπως συμβαίνει με όλα τα θέματα.

Παράλληλα, λοιπόν, με τα βιβλία, απαραίτητο είναι να προσπαθεί ο καθένας να κάνει τις λίγο πολύ γνωστές ασκήσεις, όσο συχνότερα μπορεί.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 17:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Φίλε Στέφανε, γειά σου.
Μου γράφεις <<Γιατί διαχωρίζεις τον διαλογισμό απο την αστρική προβολή;>>
Εγώ φίλε μου δεν τα διαχωρίζω γιατί είναι και πρέπει νε είναι αναπόσπαστα. ΕΣΕΙΣ διαχωρίζετε την αστρική προβολή από τον διαλογισμό, κατι που είναι εσφαλμένο διότι η Α.Π. είναι κομμάτι του διαλογισμού και ανήκει στον διαλογισμό.
Φιλικότατα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 18:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

ΕΣΕΙΣ διαχωρίζετε την αστρική προβολή από τον διαλογισμό, κατι που είναι εσφαλμένο διότι η Α.Π. είναι κομμάτι του διαλογισμού και ανήκει στον διαλογισμό.
Φιλικότατα.



Αυτο ειναι κατι το οποιο δεν το γνωριζα. Ευτυχως οταν αρχθσα τις προσπαθειες τισ αρχισα και τις συνεχιζω μεσω διαλογισμου.

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 18:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

Κώστα, θενκς για τα βιβλία.
Το email που μου στειλες δυστυχώς έχει γραμματοσειρές που δε μπορώ να διαβάσω... Μπορείς να μου το ξαναστέιλεις σε κάποια άλλη ανάλυση?



Στο στειλα να το διαβασεις σε e mail

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 18:58:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εγώ φίλε μου δεν τα διαχωρίζω γιατί είναι και πρέπει νε είναι αναπόσπαστα. ΕΣΕΙΣ διαχωρίζετε την αστρική προβολή από τον διαλογισμό, κατι που είναι εσφαλμένο διότι η Α.Π. είναι κομμάτι του διαλογισμού και ανήκει στον διαλογισμό.
Φιλικότατα.
Φίλε glinaaea, φυσικά και θα συμφωνήσω μαζί σου.
Αν δεν προχωρήσεις στη σταδιακή ενεργοποίηση των τσάκρα σου, με ό,τι συνέπειες κι αν έχει αυτό, δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσεις σε συνειδητή αστρική προβολή.

Φίλε Κωστα, στο link σου γράφει unknown briefcase.
Αν θέλεις, στείλε μου το σε e-mail.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2004, 20:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Ετοιμος φιλε Στεφανε

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 11:48:44  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα Κώστα.

Σ' ευχαριστώ, για το e-mail σου. Οι Εμπειρίες σου είναι πολύ καλές.

Θα σου πρότεινα, αν θέλεις βέβαια, να τις μεταφέρεις σταδιακά στο topic και για να τις συζητήσουμε, αλλά και γιατί πιστεύω πως είναι χρήσιμες σε όλους μας.

Θέλεις να γράψω τα σχόλιά μου εδώ ή να σου τα στείλω με e-mail;


Ζήσε τη στιγμή!

Edited by - Στέφανος on 30/04/2004 11:52:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 12:14:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Καλημερα φιλε Στεφανε!. Τις ποσταρω εδω και μου λες και την γνωμη σου.
Αρχιζω με τις σταδιακες εμπειριες μου και στην πορεια θα ποσταρω και τις ασκησεις διαλογισμου!
ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΕ ΔΙΑΣΤΜΑ 7 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ..


ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ/ΑΠ


ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 7 μηνες ΠΟΥ ΑΣΚΩ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ/ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

1]ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΣΩΜΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ.

ΑΜΕΣΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΥΨΩΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ,ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΝΟΜΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΟΜΑΛΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.

2]ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΛΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΕΝΑΝ ΗΧΟ ΝΑ ΔΟΝΕΙΤΑΙ ΑΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΛΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.

3]ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΧΩ ΠΕΙ: ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ/ΘΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΟΝΗΣΕΙΣ,AΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΒΟΥΛΙΑΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΥΤΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ!

4]ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΕΠΙΣΗΣ 2 ΜΕ 3 ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΞΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΣΩΜΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΟΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΞΟΔΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ.


ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΝΙΩΘΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΕΝΩ ΒΓΑΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΝΙΩΘΩ ΤΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!


ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΩ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΩ ΕΝΩ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΛΗΘΙΝΟ!

5]ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΩ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.

6)ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΜΠΑΝΑ ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΗΧΟΣ ΟΧΙ ΓΝΩΡΙΜΟΣ.

7]ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΩ ΠΗΓΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΞΥΠΝΑΩ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΗΧΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ.

8)ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΝΩ ΔΙΑΛΟΓΙΖΟΜΟΥΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ ΛΕΠΤΑ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΕΛΩΔΙΑ...


Edited by - Κωστας on 30/04/2004 12:25:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 12:43:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
1]ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΣΩΜΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΦΕΥΓΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ.

ΑΜΕΣΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΥΨΩΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ,ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΓΕΙΩΝΟΜΑΙ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΟΜΑΛΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ.


Αυτήν την εμπειρία σου Κωστα την καταλαβαίνω απόλυτα.

Είναι τελείως μοναδική και διαφορετική η αίσθηση του να έχεις σταματήσει να ονειρεύεσαι και ξαφνικά να ξυπνάς μέσα στον ύπνο σου και να εκπλήσσεσαι από την ελαφρότητα του σώματος και από τη δυνατότητα του να πετάς!

Την έχω βιώσει 2 φορές τη συγκεκριμένη εμπειρία και τις 2 έφθασα, ανυψώνοντας το σώμα μου, μέχρι το ταβάνι του δωματίου. Φοβερή αίσθηση.

Κάποια στιγμή θα γράψω περισσότερες λεπτομέρεις, για τις λίγες εμπειρίες συνειδητής Α.Π. που έχω.

Οι δικές σου Κωστα είναι πολύ περισσότερες και πιο έντονες.

Θα συνεχίσω το σχολιασμό σε άλλα posts, για τις επόμενες.

Ας ακούσουμε και τη γνώμη άλλων φίλων, που θέλουν να σχολιάσουν.


Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/04/2004, 13:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
Ναι φιλε Στεφανε ειναι οντως μοναδικη η αισθηση! Μεχρι το ταβανι δεν εχω φτασει ακομα αλλα το εχω βαλει σκοπο
Οπως επισης και να καταφερω να δω το σωμα μου απο ψηλα στο κρεβατι.
Για 7 μηνες ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τον εαυτο μου. Σιγα σιγα θα καταφερω πιο πολλα.
Ολοι στα ξενα σαιτ τονιζουν οτι Η ασκηση φερνει αποτελεσματα/Αν το αφησεις σε αφηνει

Πρεπει να πιασεις πατο για να μπορεσεις να συνηδειτοποιησεις καποια πραγματα και για να βρεις την δυναμη να ξανασηκωθεις...Για παντα ομως αυτη την φορα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 12:06:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
2]ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΛΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΕΝΑΝ ΗΧΟ ΝΑ ΔΟΝΕΙΤΑΙ ΑΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΛΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.
Φίλε Κωστα.

Η παράλυση αναφέρεται από πολλούς ως προστάδιο αστρικής προβολής, όπως και το άκουσμα διαφόρων ήχων.
Δεν έχω, όμως, προσωπική εμπειρία.

quote:
3]ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΧΩ ΠΕΙ: ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ/ΘΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΟΝΗΣΕΙΣ,AΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΒΟΥΛΙΑΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΥΤΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ
Τελικά, έχεις δίκιο στο να λέει κανείς, πριν κοιμηθεί, την παραπάνω φράση.
Όσες φορές το έχω εφαρμόσει, βλέπω μεγάλες αλλαγές στα όνειρά μου.

Ζήσε τη στιγμή!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 12:32:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας
quote:

ΕΝΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΛΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΕΝΑΝ ΗΧΟ ΝΑ ΔΟΝΕΙΤΑΙ ΑΡΓΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΛΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.
Φίλε Κωστα.

Η παράλυση αναφέρεται από πολλούς ως προστάδιο αστρικής προβολής, όπως και το άκουσμα διαφόρων ήχων.
Δεν έχω, όμως, προσωπική εμπειρία.


Αληθεια? Μου κανε εντυπωση αυτο. Εχω πολλες εμπειριες με παραλυση και ακουσμα ηχων πριν ακομα μαθω για την αστρικη προβολη και πολυ συχνα τελευταια.
Ειναι συγκλονιστικη εμπειρια φιλε Στεφανε γιατι οι ηχοι ειναι κατι που δεν εχεις ακουσει ποτε σου και εχουν μια δυναμη,μια ενεργεια,μια ιδιατεροτητα,μια μοναδικοτητα που σε αφηνει αφωνο.
Μπορουν να σε τρομαξουν αλλα εγω κοντευω να τους συνηθισω.

quote:

ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΕΧΩ ΠΕΙ: ΘΑ ΘΥΜΗΘΩ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ/ΘΑ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΩ ΟΤΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΟΝΗΣΕΙΣ,AΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΝΑ ΒΟΥΛΙΑΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΥΤΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ
quote:
Τελικά, έχεις δίκιο στο να λέει κανείς, πριν κοιμηθεί, την παραπάνω φράση.
Όσες φορές το έχω εφαρμόσει, βλέπω μεγάλες αλλαγές στα όνειρά μου.

Αυτο συμβαινει γιατι απλουστα εκεινη την στιγμη ειμαστε σε πολυ καλη επαφη με το υποσυνειδητο μας και ετσι λαμβανει την επιθυμια μας.
Πολλοι ειδικοι επι της αστρικης προβολης συνιστουν εκτος απο τις προσπαθειες να λεμε πριν μας παρει ο υπνος και οταν ξυπναμε: Θελω να βγω απο το σωμα μου-Θελω να βιωσω αστρικη προβολη.
Τοτε οπως ειπα εχουμε επαφη με το υποσυνειδητο που κραταει περιπου για μιση ωρα.

Επισης πριν κοιμηθουμε να σεφτουμε: Ονειρευομαι? Η Θα συνειδητοποιησω οτι ονειρευομαι 10 με 20 φορες χωρις καμια αλλη σκεψη και αυτο ειναι ικανο να μας δωσει αστρικη προβολη η συνειδητο ονειρο στο ελαχιστο

Δοκιμασε το και θα δεις!



ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

Edited by - Κωστας on 02/05/2004 12:52:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέφανος
Πλήρες Μέλος

Greece
842 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2004, 14:35:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αληθεια? Μου κανε εντυπωση αυτο. Εχω πολλες εμπειριες με παραλυση και ακουσμα ηχων πριν ακομα μαθω για την αστρικη προβολη και πολυ συχνα τελευταια.
Ειναι συγκλονιστικη εμπειρια φιλε Στεφανε γιατι οι ηχοι ειναι κατι που δεν εχεις ακουσει ποτε σου και εχουν μια δυναμη,μια ενεργεια,μια ιδιατεροτητα,μια μοναδικοτητα που σε αφηνει αφωνο.
Μπορουν να σε τρομαξουν αλλα εγω κοντευω να τους συνηθισω.
Φαντάζομαι Κωστα πως θα είναι δυνατή εμπειρία.

Οι λίγες, μέχρι τώρα, εμπειρίες μου Αστρικής Προβολής έχουν να κάνουν με ξύπνημα μέσα από όνειρο.

quote:
4]ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΕΠΙΣΗΣ 2 ΜΕ 3 ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΚΑΝΑ ΕΞΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΣΩΜΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΟΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΞΟΔΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ.
Αυτές οι έξοδοι είναι πάντα ενδείξεις σοβαρές για συνειδητοποίηση στο όνειρο.

Η τελευταία εμπειρία που είχα, που μοιάζει με τη δικιά σου, είναι η εξής:

Μέσα στο όνειρο, τραβάω το δάκτυλό μου και ως εκ θαύματος μεγαλώνει.
Τότε λέω στον εαυτό μου, με πολύ χαρά: Είμαι στο αστρικό! Είμαι στο Αστρικό!

Ξαφνικά, σα να ξυπνάω στον ύπνο μου, διαπιστώνω να έχω ένα πολύ ανάλαφρο σώμα. Λέω: Θέλω να πετάξω!

Σταδιακά αισθάνομαι πως ανεβαίνω και βλέπω δίπλα μου το ταβάνι ενός δωματίου. Διερωτώμαι πού είμαι; Κοιτάζω λίγο γύρω και διαπιστώνω πως είμαι στο υπνοδωμάτιό μου, όχι εκεί που κοιμόμουν τότε, αλλά στο πατρικό μου σπίτι, περίπου 3 χλμ. απόσταση (όλα αυτά ομολογουμένως με όχι την καλύτερη δυνατή συνείδηση, αλλά παρ' όλα αυτά, ήξερα πως ήμουν εκεί).

Μετά σκέφτομαι πως θέλω να βγω από το δωμάτιο αυτό. Κατεβαίνω προς τα κάτω και βλέπω την πόρτα του δωματίου κλειστή. Μου έκανε εντύπωση, γιατί σπάνια είναι κλειστή αυτή η πόρτα.

Προσπαθώ να περάσω μέσα της και με έκπληξη βλέπω πως δεν μπορώ! Δοκιμάζω 2-3 φορές ακόμα, το ίδιο αποτέλεσμα.
Σκέφτομαι ότι ίσως αυτό είναι ένα εμπόδιο, που μου έχει μπει στο αστρικό.

Την επόμενη στιγμή, με μεγάλη λύπη μου, ξυπνάω.

Μετά από 2 μέρες, πηγαίνω σπίτι μου, δεν ήταν κανείς εκεί το διάστημα από την "αστρική επίσκεψη" μέχρι τότε και με μεγαλύτερη έκπληξη, βλέπω την πόρτα αυτού του δωματίου να είναι πράγματι κλειστή!

Ας αλλάξω θέμα τώρα.
Την ώρα που έγραφα αυτήν την εμπειρία, αισθάνθηκα μία λύπη να με διακατέχει. Όχι για την εμπειρία, αλλά επειδή:

Θα ήθελα πολύ να συμμετέχουν σε αυτήν τη συζήτηση και άλλα μέλη και να μοιράζονται μαζί μας τις χρήσιμες εμπειρίες τους, κυρίως έχοντας στο μυαλό μου την Πέγκυ και το Γιάννη, αλλά και άλλους που ίσως έχουν τέτοιες εμπειρίες κι απλώς μας παρακολουθούν.

quote:
ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ
Κι αξίζει τον κόπο να ριψοκινδυνεύσει κανείς, για αυτό το ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ.

Ζήσε τη στιγμή!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κωστας
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2004, 23:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κωστας

.
quote:
Φαντάζομαι Κωστα πως θα είναι δυνατή εμπειρία.

Οι λίγες, μέχρι τώρα, εμπειρίες μου Αστρικής Προβολής έχουν να κάνουν με ξύπνημα μέσα από όνειρο.


Ναι οντως ειναι παρα πολυδυνατη εμπειρια!

quote:

4]ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΕΠΙΣΗΣ 2 ΜΕ 3 ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

Αυτές οι έξοδοι είναι πάντα ενδείξεις σοβαρές για συνειδητοποίηση στο όνειρο.

Η τελευταία εμπειρία που είχα, που μοιάζει με τη δικιά σου, είναι η εξής:

Μέσα στο όνειρο, τραβάω το δάκτυλό μου και ως εκ θαύματος μεγαλώνει.
Τότε λέω στον εαυτό μου, με πολύ χαρά: Είμαι στο αστρικό! Είμαι στο Αστρικό!

Ξαφνικά, σα να ξυπνάω στον ύπνο μου, διαπιστώνω να έχω ένα πολύ ανάλαφρο σώμα. Λέω: Θέλω να πετάξω!

Σταδιακά αισθάνομαι πως ανεβαίνω και βλέπω δίπλα μου το ταβάνι ενός δωματίου. Διερωτώμαι πού είμαι; Κοιτάζω λίγο γύρω και διαπιστώνω πως είμαι στο υπνοδωμάτιό μου, όχι εκεί που κοιμόμουν τότε, αλλά στο πατρικό μου σπίτι, περίπου 3 χλμ. απόσταση (όλα αυτά ομολογουμένως με όχι την καλύτερη δυνατή συνείδηση, αλλά παρ' όλα αυτά, ήξερα πως ήμουν εκεί).

Μετά σκέφτομαι πως θέλω να βγω από το δωμάτιο αυτό. Κατεβαίνω προς τα κάτω και βλέπω την πόρτα του δωματίου κλειστή. Μου έκανε εντύπωση, γιατί σπάνια είναι κλειστή αυτή η πόρτα.

Προσπαθώ να περάσω μέσα της και με έκπληξη βλέπω πως δεν μπορώ! Δοκιμάζω 2-3 φορές ακόμα, το ίδιο αποτέλεσμα.
Σκέφτομαι ότι ίσως αυτό είναι ένα εμπόδιο, που μου έχει μπει στο αστρικό.

Την επόμενη στιγμή, με μεγάλη λύπη μου, ξυπνάω.

Μετά από 2 μέρες, πηγαίνω σπίτι μου, δεν ήταν κανείς εκεί το διάστημα από την "αστρική επίσκεψη" μέχρι τότε και με μεγαλύτερη έκπληξη, βλέπω την πόρτα αυτού του δωματίου να είναι πράγματι κλειστή![/quore]

Και η δικια σου εμπειρια μια χαρα ειναι!!!! Προχωρησες κιολας και πηγες μεχρι την πορτα. Εγω εχω καταφερει μονο να αιωρηθω και οχι να παω ως το παραθυρο η στην πορτα η στο ταβανι.

[quote]Ας αλλάξω θέμα τώρα.
Την ώρα που έγραφα αυτήν την εμπειρία, αισθάνθηκα μία λύπη να με διακατέχει. Όχι για την εμπειρία, αλλά επειδή:

Θα ήθελα πολύ να συμμετέχουν σε αυτήν τη συζήτηση και άλλα μέλη και να μοιράζονται μαζί μας τις χρήσιμες εμπειρίες τους, κυρίως έχοντας στο μυαλό μου την Πέγκυ και το Γιάννη, αλλά και άλλους που ίσως έχουν τέτοιες εμπειρίες κι απλώς μας παρακολουθούν.


Εμενα δεν με πειραζει! Θα ηθελα τις γνωσεις τους και τις αποψεις τους αλλα οποιος δεν επιθυμει τι να κανουμε.
Εγω θα συνεχιζω και θα τα καταφερω ακομα πιο καλα!!!

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2004, 10:54:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca
ΓΕΙΑ ΣΑΣ...
ΞΕΡΩ ΞΕΡΩ... ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑ!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.
ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΑΣΕ ΦΩΤΙΑ.
ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΤΕ ΜΕ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ. Ε?
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ.
ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΜΑΚΡΥΝΟ ΜΕΛΛΟΝ.


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 21 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy