ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παραξενες εμπειριες κατα τη διαρκεια του υπνου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KaFriLa
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2003, 14:03:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KaFriLa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θελω να παραθεσω προσωπικες μου εμπειριες κατα τη διαρκεια του υπνου μου . Δεν ξερω αν εχει ανοιχθει και αλλο τοπικ με τετοιες εμπειριες αν εχει ανοιχθει τοτε ζητω συγνωμη .

Λοιπον ακουστε τα παραξενα που μου εχουν συμβει κατα καιρους . Κατα τη διαρκεια του ονειρου μου εχω δει πολλα παραξενα οπως οτι με εχουν πυροβολησει και το παραξενο ειναι οτι μπορω να πω με βεβαιοτητα πως ενοιωσα τη σφαιρα να τρυπαει το θωρακα μου . Πιστευω πως αν με πυροβολησουν στη πραγματικοτητα ( το απευχομαι : P ) θα νοιωσω το ιδιο συναισθημα . Και δεν ειναι μονο αυτο εχω νοιωσει πολλες παρομοιες εμπειριες οπως οτι αιωρουμαι και αισθανομουν οτι συνεβαινε στη πραγματικοτητα και μαλιστα αυτο που με παραξενευει περισοτερο ειναι οτι ποτε δεν μου εχει συμβει κατι παρομοιο στη πραγματικοτητα οποτε πως ο οργανισμος μου δημιουργει αυτα τα ΑΛΗΘΙΝΑ αισθηματα

Αν εχει καποιος να δωσει μια λογικη απαντηση θα με βοηθουσε πολυ ( ο λογος που γραφω αυτο το topic ειναι οτι τοσο καιρο το ειχα ξεχασει αυτο το θεμα αλλα χθες το βραδυ ξαναενοιωσα μια παρομοια εμπειρια και εχω μεγαλη αγωνια να μαθω τι συμβαινει ... )

'Το μονο που ξερω ειναι πως δεν ξερω τιποτα'

morpheus
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 10:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheus  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος morpheus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχετε δοκιμάσει ποτέ να "ελέγξετε" τα όνειρά σας;
Να αποκωδικοποιήσετε τα μηνύματα την ώρα που τα λαμβάνετε; Να αλλάξετε την πλοκή του ονείρου, να λύσετε ένα πρόβλημά ή να πάρετε μια απάντηση όταν έχουν εξαντληθεί όλοι οι "λογικοί" τρόποι;

Αυτό το μαγικό ταξίδι ξεκίνησε για μένα το τελευταίο εξάμηνο.
Έχω βιώσει αμέτρητες εμπειρίες σαν αυτές που περιγράφετε πιο πάνω.
Όνειρα προφητείας, τηλεπάθειας με αγαπημένα μου πρόσωπα, επαφής με ανθρώπους στον άλλο κόσμο και πρόσφατα δράσης σε άλλη διάσταση.
Χίλιες ζωές νιώθω πως γεύτηκα στο διάβα μου...

Όσοι από εσας κάνετε διαλογισμό, θα 'ναι εύκολο να διειδύσετε στο συνειδητό όνειρο. Δεν χρειάζεται πια να κοιμηθώ και να περιμένω πότε θα ανοίξει η "πόρτα". Το "κλειδί" είναι ο έλεγχος του νού.

Δεν ξέρω αν η διαίσθηση, η 6η αίσθηση ή η τηλεπάθεια είναι χαρίσματα. Ξέρω ότι σ' όλους μας ψιθυρίζει η "φωνή" κι ότι η αύρα δεν κρύβεται από κανέναν. Αρκεί να θέλουμε να ακούσουμε, να δούμε, να αισθανθούμε τον "παράλληλο κόσμο". Αρκεί να μπορούμε να βγάζουμε απ' το "πρόγραμμα" τη σκέψη μας.

Καλώς σας βρήκα...

Edited by - morpheus on 30/09/2003 10:12:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ηρακλής
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 10:22:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ηρακλής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι εμένα ένα όνειρό το οποίο με είχε προβληματίσει τις προάλλες ήταν ότι ήμουν βρικόλακας και έπινα το αίμα από μία κοπέλα. Στα ‘λήθια θυμάμαι ακόμα την έντονη γεύση του αίματος στο στόμα μου να με πνίγει και την μεγάλη χαλάρωση που ένιωσα όταν τελείωσα το μακάβριο γεύμα μου. Αυτό το όνειρο με είχε ταράξει όσο κανένα άλλο όσο θυμάμαι τον εαυτό μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katamala
Νέο Μέλος

Cyprus
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2003, 00:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katamala  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sas hereto
Paidia prin parasirthite se parafisikes kai perapsihologikes pagides tha ithela na sas protino merika vivlia pou tha dosoun apantiseis se ola sas ta erotimata.
"nea seira paradoseon gia eisagogi stin psihanalisi" Freud
"oneiro kai tilepathia" Freud
"logokrisia tou oneirou" Freud
Ekdosis epikouros.
Pistevo tha vrite apntiseis se ola ta erotimata pou ipovalate.Alithia sas leo den iparhi tipota to parafisiko sta oneira sas kai den paraksenevoume katholou, einai sinithismena kai apolitos fisiologika kai tha gelasete me tin aplotita ton pragmaton.Pantos i sexoualiki morfi pou ehoun einai anamfisvititi.KaFriLa oso gia to diko sou oneiro den einai katholou diskolo na exigithi idika apo ton freud pou edose tosi poli simasia sta simvola tou oneirou kai stis metaoneirikes empiries(Logo tou deuterou pagosmiou polemou edose poli simasia sta opla pou vlepoume to sigouro einai oti to oplo simvolizei to antriko genitiko organo kai i esthisi tou ponou einai o orgasmos tis sexoualikis praksis).To an tha nioseis to idio tin ora pou se pirovoloun na eisai sigouri oti tha einai diafforetiko.
Kai kati pou eho prosexi se ola ta forums poloi pistevoun se auta ta parafisika fenomena
kai se iperfisikes dinameis, polla na akoute kai liga na pistevete. Einai ola mesa stin psihologia tou anthropou kai poli kala exigimena malista ehoun omos mia diskoli morfi eksigisis pou den mpori o anthropos na to eksigisi mesa apo tin kathmerinotita tou gi'auto pernoun toso exopragmatiki kai parafisiki morfi.
Efharisto

AHsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ATHANATOS
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2003, 10:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ATHANATOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΝΟΙΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΑΣΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.ΤΟ ΕΝΟΙΩΘΑ ΣΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΤΡΟΜΕΡΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΦΑΓΑ ΣΦΑΙΡΑ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗΣ ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΣΗΜΗ ΞΕΝΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΣΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΠΡΙΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.ΟΤΑΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ ΤΟ ΣΙ ΝΤΙ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΣΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΑΓΙΚΑ ΕΞΩΤΙΚΑ ΤΟΠΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΣΕΞ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΙΤΙΑ ΜΟΝΟ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NetdeviL_GR
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 23:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NetdeviL_GR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Gia sas 8a h8ela na anafero mia empiria mou pou mou sinebike to sabbato ligo prin kimi8o.To sabbato pou lete pe8ane h progiagia mou se ilikia 95 xronon,Mas pairnoun til na mas to poun se kama 10lepto meno monos mou sto spiti kai apofasizo na pao gia upno.Ka8omai sto krebati,sbino ta fota, kai oute se 20 sec nio8o kapoion na einai piso mou ,mexri na skefto na anapso ta fota auti h parousia pida sto krebati ego kano ena gkel kai prin akoumpiso sto krebati auto me arpazei kai me esbigke me dinami gia kana 10 lepto kai katalabaina oti gelage eironika.

Mipos xerei kaneis ti na htan auto to pragma???????????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alafroiskiwtos
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 01:38:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alafroiskiwtos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η σημειολογεία τον ονείρων σε σχέση με την ψυχολογία του ανθρώπου που ονειεύεται έχει απασχολήσει κατά καιρούς ειδικούς επιστήμονες σε θέματα ψυχής και ψυχολογίας (όσο η ψυχή μπορεί να κατανοηθεί σε ένα απειροελάχιστο μέρος της).

Κάποιες νόρμες και κανόνες για την σημειολογία των ονείρων υπάρχουν και σηνήθως είναι λίγο πολύ τα ίδια για άτομα του ίδιου κοινονικού-πολιτισμικού συνόλου...
πολλές φορές όμως η σημειολογία έχει να κάνει και με ποιο προσωποιημένες καταστάσεις.

Πολλοί λαοί και φιλοσοφίες δε, διαχωρίζουν τα όνειρα και στην κατηγορία των "προφητικών" (μεταξύ άλλων)

Επίσης το προνόμοιο στον ονειρικό κόσμο δεν ανήκει αποκλειστικά στον άνθρωπο μιας και έχει πλέον αποδειχτεί πως και τα ζώα ονειρεύονται.

Σε ότι αφορά την ερώτηση του Netdevil: Αυτό που ισχυρίζεσε πως σου συνέβει περιγράφεται αρκετά στην λαογραφία σαν "επίθεση Μαύρου ή Αράπη" αν και συνήθως απλά κάθετε πάνω στο "θύμα" και τον ακινυτοποιεί χρησιμοποιώντας το υπερβολικό του βάρος και προκαλόντας δυσφορία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NetdeviL_GR
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 02:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους NetdeviL_GR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
stin perioxi mou to leme MORA alla se kamia periptosi den htan MORA giati mou exei xanasimbei xiliades fores kai mporo na to xexorizo........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΘΝΗΤΟΣ
Νέο Μέλος


47 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 13:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΘΝΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM. ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑΜΟΥ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ. ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ (ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ). ΕΠΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΦΤΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΕΝΑΝ ΙΠΠΟΤΗ (ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑ ΜΕ ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΣΤΟΛΗ - ΠΑΝΟΠΛΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΙΠΠΟΤΕΣ) ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ , ΠΑΝΤΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ Η ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΞΙΦΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ, ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ. ΑΥΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΤΑΝ ΕΠΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΤΕ ΑΝΟΙΓΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΩ, Η ΝΑ ΤΟΝ ΕΜΠΟΔΙΣΩ ΝΑ ΜΕ ΧΤΥΠΑΕΙ. ΚΑΠΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΕΝΑΝ ΝΟΗΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΙΠΠΟΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΔΙΩΧΝΕ ΤΟΝ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΒΡΑΔΙΕΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ. ΕΦΕΡΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΤΟΝ ΝΙΚΗΣΕΙ. ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕΙ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Η ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (X-RAYS,ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ) ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝ ΠΩΣ ΕΧΩ 3 ΔΙΣΚΟΚΟΙΛΕΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟ ΞΑΝΑΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ. ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΩΝΤΑΣ ΜΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ. ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ.... ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ

ΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy