ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΑΙΝΙΑ (Underworld)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 16:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΤRAILER ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ UNDER WORLD Η ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΛΕΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΟ ΜΑΤΡΙΧ. ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

morph
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2003, 20:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
την είδα χτες στα πλαίσια ειδικών προβολών-previews που οργανώθηκαν στο κινηματογράφο ΟΠΕΡΑ.
λιγα λόγια για την υπόθεση: εδώ και 1000 χρόνια μαίνεται ένας μυστικός πόλεμος ανάμεσα στα βαμπίρ και στους λυκανθρόπους οι οποίοι είναι οργανωμένοι σε μυστικές κοινωνίας πέρα από τα βλέματα των ανυποψίαστων ανθρώπων. η ταινία εξιστορεί την κορύφωση αυτού του πολέμου με αφορμή την προσπάθεια κάποιων να φτιάξουν ένα πανίσχυρο υβρίδιο vampire-werewolf, και παράλληλα μας δείχνει και λίγη από την ιστορία αυτής της έχθρας.
η ταινία βασίζει την ύπαρξή της στα rpg του τύπου VAMPIRE και σύμφωνα με τους ειδήμονες των rpg έχει κλέψει πολλά από την φιλοσοφία αυτών των παιχνιδιων.(η εταιρία κατάσκευής αυτών των παιχνιδιών έχι καταθέσει άλλωστε μήνυση ενάντια στην ταινία για κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας).

τώρα όσον αφορά την προσωπική μου άποψη η ταινία δεν είναι τίποτε το σπουδαίο.θα την έλεγα απλά ευχάριστη. θυμίζει αρκετά κόμικς σε δομή και έχει και κάποιες σεκανς που εντυπωσιάζουν.
αυτά!!!


"de profundis domine, τι ζώον είμαι..."
Ρεμπω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2003, 02:28:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΚ ΠΑΙΔΕΣ Η ΤΑΙΝΙΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Secondborn
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 02:35:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Secondborn  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε Warface. Η ταινία ήταν όντως πολύ καλή. Ήταν ιδιαίτερα ατμοσφαιρική και σε μερικές σκηνές δράσεις πραγματικά σε καθήλωνε.
Μου έκαναν μεγάλη εντύπωση επίσης και κάποια σκηνοθετικά τρικ που σπάνια εμφανίζονται σε ταινίες τέτοιου είδους...

Όσοι φιλο-βαμπιρολυκάνθρωποι ας τρέξουν στις αίθουσες και δε θα μείνουν απογοητευμένοι...

"Δώρο είναι οι καρδιές των ανθρώπων που ψάχνουν πέρα απο τον κόσμο και δε βρίσκουν ανάπαυση εντός του."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 13:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΥΛ ΠΟΥ ΕΧΕΙ:ΣΑΝ GOTHIC VIDEO CLIP ΗΤΑΝ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΒΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΜΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy