ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Γιατί ένας τέτοιος τύπος αθανασίας δε μας φαίνεται επαρκής?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Λεωνίδας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 21:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεωνίδας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εστω το παρακατω επιχειρημα για τη μη πραγματικοτητα
του θανατου:
α) ο νους και η προσωπικοτητα του ανθρωπου
ισοδυναμουν με το λογισμικο του, δηλ με τον
προγραμματισμο του εγκεφαλου του
β) καθε λογισμικη δομη μπορει να κωδικοποιηθει απο καποιο μεγαλο συνολο φυσικων αριθμων
γ) καθε συνολο φυσικων υπαρχει αιωνια
ως μια μαθηματικη αφαιρεση ανεξαρτητη απο το υλικο
συμπαν
δ) επομενως η προσωπικοτητα καθε ατομου ειναι
αθανατη.
Αυτό μάλιστα θεωρώ ότι ορίζει και την έννοια "ανθρώπινη ψυχή" .
Γιατι ενας τετοιος τυπος αθανασιας δεν μας
φαινεται επαρκης??


""βάλε στόχους μικρούς αν θες να ευτυχίσεις , βάλε στόχους μεγάλους για να παραμείνεις νέος""

Λεωνίδας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2003, 22:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεωνίδας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
επιχείρημα δεύτερο

'' Από την στιγμή που δύο ανθρώπινες υπάρξεις συναντήθηκαν δεν μπορεί παρά να είναι
ασύμμετρες- άπειρες -αθάνατες" .


Για να δούμε πόσο ισχυρό μπορεί να είναι το θεώρημα .
Καταρχήν τι σημαίνει ζω .
Ζω σημαίνει αναγνωρίζω τον εαυτό μου .
Ζω σημαίνει ότι έχω μπει σε μια ενεργή διαδικασία που βασίζεται στο ζεύγος εγώ και το περιβάλλον μου .
Από την στιγμή που το περιβάλλον μου είναι άπειρο σε έκταση (με την ευρύτερη έννοια ) σημαίνει ότι δεν προσδιορίζεται απόλυτα χρονικά . Άλλωστε όπως έχουμε ξαναπεί ως χρόνο λαμβάνουμε την παράγωγο των μεταβολών της διαδικασίας αυτής («περιδίνηση»).
Εγώ ως ζεύγος με το περιβάλλον μου λοιπόν αλληλεπιδρώ . Αν η αλληλεπίδραση αυτή είναι πεπερασμένη ως προς την έκταση , δηλαδή αν έχει τέλος θα πει ότι περιείχε συμμετρία τέτοια ώστε να μπορεί να αλληλοαναιρεθεί μέσα από τις συμμετρικές αντιθέσεις της κάθε στιγμή είτε στο μέλλον , είτε στο παρελθόν , μιας και ο χρόνος δεν έχει καμία σημασία από την αρχή που είναι σχετικός και ως προς εμένα , αλλά και ως προς το περιβάλλον μου . Άρα δεν θα πρέπει να υπήρξε ή να υπάρξει ποτέ μια τέτοια αλληλεπίδραση – γεγονός .
Από την στιγμή που παρατηρήθηκε να συμβαίνει , σημαίνει ότι το σύστημα αυτό του ζεύγους αλληλεπιδρά μέσα από μια αέναη , ανολοκλήρωτη , ασύμμετρη διαδικασία . Το φίδι που καταπίνει την ουρά του .
Νομίζω ότι από την στιγμή που θα δεχόμαστε ότι το σύμπαν είναι άπειρο δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικά .
Αν κάποιος πει ότι , αφού και άλλα πράγματα π.χ. υλικά μπορούν να περιγραφούν ως συνάρτηση , γιατί αυτά να έχουν τέλος και εμείς όχι . Μα γιατί οι συναρτήσεις αυτών που έχουν τέλος , δεν έζησαν ποτέ ,δεν αντιλήφθηκαν τον χρόνο δηλαδή δεν "περιδινήθηκαν" ποτέ .
Γιατί η περιδίνηση απαιτεί συναρτήσεις τέτοιες , ώστε η αλληλεπίδραση τους να επιφέρει άρρητο αποτέλεσμα . Και κάτι τέτοιο συμβαίνει όταν δύο καθρέπτες κοιτάζουν ο ένας μέσα στον άλλο .
Άπειρο το «περιβάλλον» μας λοιπόν ? Άπειροι και εμείς .

""βάλε στόχους μικρούς αν θες να ευτυχίσεις , βάλε στόχους μεγάλους για να παραμείνεις νέος""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 00:31:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λεωνίδα....τι έγινες αδερφέ?

Με τον ελεύθερο σε αναφέραμε τελευταία!!!

Αν δεν απαντήσει κάποιος.... κάτι θα βρούμε να πούμε... αν και απο μια πρόχειρη μάτια....θέλει πολυ intuition!!!

Τα λεμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 00:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Λεωνίδα, χαίρομαι που είσαι καλά.
Όταν διάβασα δικά σου μυνήματα, είπα μέσα μου: Αυτουνού το κεφάλι, δεν θα χωράει, ούτε και μέσα στην πλατεία Κάννιγγος.
Γράφε παιδί μου γράφε. . .δεν χρειάζεσαι απαντήσεις και τέτοια εσύ. Απλά γράφε και μεις θα σε διαβάζουμε.

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 11:13:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ το πας στην ψυχή πιο πολύ εγώ το γυρνάω στο υλικό, σίγουρα μπορεί αυτό το σύνολο αριθμών σαν ενα λογισμικό να μας εκφράζει και να παραμένει αθάνατο άλλα αν μπορέσουμε να αποκρυπτογραφήσουμε τον εγγέφαλο ενώς ανθρώπου και να πάρουμε τις πληροφορίες που καταγράφει ως σύνολο αριθμών κτλ και μπορέσουμε να δημιουργούμε έναν αντίστιχο κάθε φορά που πεθαίνει τώτε μιλάμε για μία συνεχής ανάσταση του ατόμου που μπορέι να ζήσει και για πάντα! (δεν ξέρω αν το διατύπωσα σώστα η λέω βλακίες θα ήθελα την άποψη του δημιουργού του θέματος:P )

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λεωνίδας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 00:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεωνίδας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου πλάτωνα χαίρομαι που τα ξαναλέμε
για σου ελεύθερε , λυπάμαι αλλά μάλλον υπερεκτίμησες τις ικανότητές μου . Το πρώτο επιχείρημα είναι απλή αντιγραφή απο το βιβλιο
"ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ" του Rudy Rucker (πανεπιστημιακες εκδοσεις Κρητης),ενώ το δεύτερο που είναι δικό μου λέει μάλλον ασυναρτησίες .
φίλε Protector νομίζω ότι έχεις δίκιο
εβίβα

""βάλε στόχους μικρούς αν θες να ευτυχίσεις , βάλε στόχους μεγάλους για να παραμείνεις νέος""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 00:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΓΗ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ...
ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΩ...ΓΑΙΤΙ ΟΤΑΝ ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΩ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!
ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΖΩΗ ΚΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΑΝΑΜΥΓΝΙΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ...
ΝΕΚΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ...ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ...ΠΑΤΑΩ ΓΚΑΖΙ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΩ ΤΟ ΕΓΩ ΜΟΥ ΣΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...
ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΝΟΣ ΥΠΝΟΥ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΟΜΝΩΣ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΛΥΣΜΟΟΝΩ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ...ΜΙΔΕΝΙΖΩ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΕΙΤΟΜΑΙ ΝΕΚΡΟΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΑΦΕΛΕΙΑΣ ΜΟΥ...
ΜΟΝΑΧΑ ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΖΩΝΤΑΝΟΙ...
ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ???
ΞΑΝΑ ΕΔΩ???
ΞΑΝΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΙΔΕΕΣ...
ΕΔΩ ΕΓΩ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΑΝΥΨΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΘΕΟ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΩΝΩ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΖΩΗ.
ΜΗΜΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΕΝΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΟ?
ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ...
ΠΑΥΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΙΡΡΕΠΗΣ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΣΟΣ ΣΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ Η ΕΠΑΦΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..
ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ...
ΟΠΟΙΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΑ Η΄ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ
Η΄ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ...


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ....

ΣΚΟΤΟΣ ΣΤΟ ΦΩΣ

ΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΧΑΝΕΙ
ΜΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελεύθερος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


537 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 01:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελεύθερος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες όμως; Ασυναρτησίες ξεασυναρτησίες προκάλεσες την διάνοια του protector να αρχίσει δράση και να βγάλει κάτι πολύ άξιο προσοχής. Τίποτα δεν πάει χαμένο. Μπορώ να πώ μάλιστα ότι πολλές φορές, ακόμη και βλακείες αν αρχίσουμε να λέμε, περνάει η ώρα και κάποτε η σκέψη αρχίζει και συγκεντρώνεται. Κι όταν η σκέψη αρχίσει, το νερό μπαίνει στ αυλάκι. Μια και κάπου εκεί πάει και το τόπικ σου, γιατί να μην δεκτούμε ότι η ανθρωπότητα, με τη βοήθεια της επιστήμης, ίσως τελικά να πετύχει την αθανασία που οραματίζεται ο protector; Αυτός κι αν ήταν ο σκοπός της ύπαρξης του ανθρώπου, που πολλοί ψάχνουν και δεν καταλήγουν πουθενά, πλην της μελέτης και ξαναμελέτης των αρχαίων.

Ελεύθερος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 10:30:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντος με την σημερινή λογική ο μόνος τρόπος υλικής "αθανασίας" του μυαλού ας πούμε είναι αυτός, ίσως σε κάποιους αιώνες να βρεθεί και άλλος τρόπος αθανασίας όλου του σώματος απο την επιστήμη άλλα μέχρι τότε έμεις δεν θα μπορούμε να το απολάυσουμε

Τώρα για το μυάλο από οτι διαβάζω σε σχετικά άρθρα στο internet δεν έχει γίνει κάποια πρόοδος στο να το καταλάβουν πόσο μάλλον να επέμβουν η να δημιουργήσουν κάτι, απλά θεωρίες κάνουμε και ονειρευόμαστε κάτι που θα γίνει σε χιλιετίες ίσως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 13:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΙ ΛΕΤΕ ,ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΠΕΙΡΟ ΧΡΗΜΑ ,ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΒΡΕΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ?
ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΝΟΣ π.χ BILL GATES ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΤΕ ΨΑΞΕΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΑΤΩΝΑΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Switzerland
3558 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 02:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΑΤΩΝΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι θέμα κυττάρων και μεταμόσχευσης μόνο?.... και προγραμματισμού?

Ας δεχτούμε λοιπόν πως είναι έτσι, πως είμαστε προγραμματισμένοι…
Το πρόγραμμα, είναι εκλογή συνθήκων/καταστασεων(ΝΑΙ/ΟΧΙ),ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ...

μα γνωρίζουμε (ΠΧ στο σκάκι…)

Αν βάλεις το τελειότερο πρόγραμμα να αναμετρηθεί με την ιδιοφυΐα…*(ίσως το πρόγραμμα κερδίσει, (και έγινε/ΙΒΜ,)

μα την GENIAL κίνηση την έχει ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ….*(μη προβλέψιμη /εξυπνάδα) που θα επικρατήσει. Αν το GENIO είναι σταθερά ενεργό στον Άνθρωπο, είναι αδύνατο στο προγραμματισμένο να επικρατήσει…. (και μιλάμε για κίνησεις)*

Δεν ξέρω αν σας λέει κάτι αυτό…..

για την εξυπνάδα/GENIO, (όπως και για την Ψυχή).. δεν έχει βρεθεί βιολογική θέση DNA, ουτε καν κυτταρικη **(Έστω στο περίπου που ευδοκιμει!)

Τώρα μιλώντας για ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ/ΖΩΗ, πρέπει να συμπεριλάβουμε, ΦΘΟΡΑ/ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ…./ΑΝΑΓΚΗ, μιας και στο (χρονο/γίγνεσθαι) υπάρχει πάντα μετατροπή ενέργειας*(ΦθοροΣυγκρουσης)

Και… ΑΙΤΙΟΑΝΑΓΚΗΣ…..

Υπάρχει ΑΥΤΟ…γιατί υπάρχει ΕΚΕΙΝΟ…

(Κοιτάχτε οτιδήποτε… επάνω στο γραφείο σας, θα δείτε πως εξυπηρετεί κάτι…άλλο
(ΕΓΙΝΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ... ΓΙΑ ΚΑΤΙ, ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ)

Είναι σαν να λέμε….πως μπορούμε σαν άνθρωποι να μεταλλάξουμε η διοχετεύσουμε ενέργειες, (Ανθρώπινη δημιουργία) μα να ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ *(ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ) ένα φασόλι….μας είναι ΑΔΥΝΑΤΟ…!!!

Και ο φίλος Λεωνίδας θα θυμάται από παλιά τη φράση του Πλάτωνα..

quote:
….ο Θεός, έχει την ΕΠΙΣΤΗΜΗ, και τη δύναμη να ανακατέψει τα πολλά σε ΕΝΑ, και εκ νέου να διαλύσει το ΕΝΑ σε ΠΟΛΛΑ. Κανείς όμως από τους ανθρώπους, ξέρει να κάνει είτε το ένα είτε το άλλο, ούτε θα το ξέρει στο μέλλον……

Τι κινεί τον ΑΝΘΡΩΠΟ?

Η δημιουργική ΕΞΥΠΝΑΔΑ,είναι στο χωροχρονο... σε κάποιο φυσικό μέρος?

Αυτη θελουμε σαν ΑΘΑΝΑΤΗ?

Ειναι δικια μας?

* Από εδώ το πάω, από εκεί το φέρνω….όλο ΣΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ πάω τη συζήτηση….
Σορρυ παιδιά, δεν είναι μόνο λόγο ονόματος,NIK Πλάτωνας...

…ούτε η λέξη ΘΕΟΣ για μένα έχει κάποια σχέση, με ότι γράφουν γραφές…και λένε οι ανθρώπινες εικασίες…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Λεωνίδας
Μέλος 1ης Βαθμίδας


96 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2003, 17:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Λεωνίδας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οι σκέψεις του πλάτωνα μου έδωσαν μια ιδέα για να προχωρίσουμε λίγο παρακάτω τον προβληματισμό .Όσοι φίλοι θέλουν ας ρίξουν μια ματιά σε κάτι πολύ σχετικό και όχι μόνο
http://hyperion.math.upatras.gr/courses/sts/thefoit/erg99/betas_etal.html

""βάλε στόχους μικρούς αν θες να ευτυχίσεις , βάλε στόχους μεγάλους για να παραμείνεις νέος""Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
732 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2005, 14:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΓΝΩΣΗΣ!!!

I LOVE IT !

---------------------------
ΠΙΣΤΗ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙ ΒΟΥΝΑ ΝΑ ΕΧΩ
ΑΓΑΠΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ
ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ.
---------------------------------------
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy