ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Γιατί γράφεις στο esoterica?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 06:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοίγεις ή απαντάς σε θέμα γιατί είναι δικό σου?
Προτιμάς να απαντάς σε δικά σου θέματα για να ανεβάζεις τις "μετοχές" σου εδώ eso?...
Κάνεις φιλίες και συμμαχίες για να ανεβάσεις πάλι το image σου?...
Προσωπικά πιστεύω πως δε χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο.
Αν συμπέσουν οι απόψεις μου με κάποιου/ας, θα χαρώ αφάνταστα.
Δε το επιδιώκω όμως. Δε με ενδιαφέρει να παρουσιάζομαι "ανώτερος" ώστε να κερδίζω ψήφους εδώ eso.
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είμαι αληθινός στα θέλω μου και προπαντός με τον εαυτό μου.
Είχα κατά καιρούς διαμάχες με κάποια άτομα και ειλικρινά δε μένω σε τίποτε γιατί στο φινάλε, είναι γραπτός λόγος και ακόμη και με smilies είναι πλέον απίθανο να γνωρίζεις τα πάντα, να μπορείς να καταλάβεις τη διάθεση του γράφοντα και ξεκινώντας απο 'κει, να παίρνεις τοις μετρητοίς ό,τι λέει και να απαντάς σπέρνωντας τη χολή σου ολόγυρα...
Όπως είπα και αλλού, εδώ eso είμαι ο ελάσων, δε γυρεύω τίποτα, δεν ανήκω ούτε υπερσπίζομαι κάποια οργάνωση-θρησκεία-σκοπό-ιδεολογία.
Δε με ενδιαφέρει η τροπή που έχει πάρει αυτός ο κόσμος (δηλ. δε με αγγίζουν οι χαμηλές τροχιές που όλο και συχνότερα τέμνονται τριγύρω μου) και το μόνο που ερευνώ προσπαθώντας να αδειάζω το μυαλό και να ανοίγω την καρδιά...είναι μια θέση κοντύτερα στο ΦΩΣ...
Δε με νοιάζει πόσοι υπολογίζουν εδω μέσα με κομπιουτεράκι τις σχέσεις τους, δε με νοιάζει τι θα σκεφτούν για μένα και αυτά που θα πούν, γιατί εγώ είμαι καθαρός με τον εαυτό μου και προτιμώ να παραμένω στην αφάνεια.
Τέλος, πάρετε τη μάσκα παραμάσχαλα και θα 'ηθελα να μου πείτε γιατί γράφετε στο esoterica...

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 22/10/2003 06:07:59

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 09:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμμ... πολύ ενδιαφέρον θεματάκι...Γρηγόρη...

Λοιπόν εγώ σύμφωνα με μια ΚΑΚΗ ψυχή γράφω για τις εντυπώσεις...

Αν μετρά η δική μου άποψη... γράφω γιατί μ'αρέσει η συμμετοχή σε ομαδικά αθλήματα...(ήμουν βλέπεις κάποτε αθλήτρια)

Από τα πιο όμορφα και ευγενή λοιπόν πνευματικά αθλήματα είναι αυτό της διαλεκτικής μέσω esoterica...αν και μερικές φορές ο ανταγωνισμός στη θέση της άμιλλας με κάνει να πιστεύω ότι δεν είναι τόσο ευγενές ή ότι δεν είναι τόσο άθλημα...

Ναι απαντώ στα δικά μου τόπικ γιατί αρχικά κατηγορήθηκα ότι ανοίγω ένα θέμα και εξαφανίζομαι...νόμιζα ότι έτσι λειτουργεί το σύστημα.
Λάθος μεγάλο!
Κάποιοι με έμαθαν να μάθω να αναπτύσσω τα θέματα που ανοίγω, να συμβάλλω και με την δική μου έρευνα, να εργάζομαι πάνω σ'αυτά κοινώς να είμαι καλή οικοδέσποινα... Τους ευχαριστώ. (Τώρα μπορώ να φωνάζω εγώ σε άλλους που το κάνουν αυτό)
Υπάρχουν όμως κάποιοι (ξέρουν αυτοί) που ανοίγουν θέματα και τα συντηρούν με έναν ατέλειωτο μονόλογο... ΜΕΓΑ ΑΔΙΕΞΟΔΟ και γεμίζουν ολόκληρες σελίδες μ'αυτό τον τρόπο...
Τώρα όσον αφορά στις γνωριμίες μέσω esoterica είναι και αυτό ένα μεγάλο θέμα...

Για μένα:
-Δεν είναι αυτοσκοπός
-Δεν τις επιδιώκω
παρόλ'αυτά προκύπτουν...σε κάποιες φάσεις...ίσως καρμικά...
και τότε τις απολαμβάνω γιατί ομολογώ έχω κάνει (μια-δυο)αξιόλογες γνωριμίες-φιλίες και μια κουμπαρούλα χάρμα οφθαλμών... Ε! δεν είναι και λίγο...
Oσο τώρα για τις συμμαχίες..αφήνω να τις κάνουν άλλοι...Σαν γνήσιο κριάρι δεν αφήνω άλλους να δίνουν τις δικές μου μάχες...

Δε γράφω μόνο στο δικό μου τόπικ γράφω σε όλα τα τόπικ που θεωρώ ότι έχω κάτι να πω ασχετα αν αυτό είναι αρεστό ή όχι...είναι άπειρα τα παραδείγματα για τόπικ στα οποία συνέβαλλα με υλικό,φωτογραφίες η ποστ να γεμίσουν σελίδες ακόμη και αν τα είχαν ανοίξει άτομα για τα οποία δεν έτρεφα ιδιαίτερη εκτίμηση μόνο και μόνο γιατί αναγνώριζα την αξία του τόπικ αυτού...

Ομως πάνω απ'όλα δεν μ'αρέσει να γεμίζω ανούσια τις σελίδες των τόπικ με τεράστια copy paste όπως κάνουν άλλοι αλλά εστιάζομαι στη συγκεκριμένη φράση που θέλω να αναφερθώ... (αφαιρώ ακόμα και την εικόνα του άλλου και την ψηφιακή του υπογραφή αν υπάρχει για να μην καταναλώνω χώρο...)και δεν κοιτάζω τα νούμερα της ΑGB οπως κάνουν άλλοι...ονόματα δε λέμε...άλλωστε όσοι έχουν την μύγα θα τσιμπήσουν...ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!


"Τάδε έφη Avallon"

Edited by - Avallon on 22/10/2003 09:45:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tragikos_Klooun
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 12:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tragikos_Klooun  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Tragikos_Klooun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά εγώ είμαι νέο μέλος και αποποιούμαι των μηδαμινών μου ευθυνών...

Απλά γράφω γιατί μου αρέσει να χρησιμοποιώ δημιουργικά την απροσωπία που προσφέρει η μάσκα μου...Κλόουν δεν είμαι άλλωστε;

Καλώς ήλθατε πάλι να γελάστε ξανά, από μπροστά σας περνάω με αστεία ματιά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 13:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ reptilesalonica ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΙΣΩΣ ΕΔΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ESOTERICA.gr.

ΕΔΩ ΗΛΘΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ.
ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ ΠΟΥ Η ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΠΤΙΠΤΕ
ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ.

TON ΣΥΝΑΝΤΙΣΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΕΙΧΑΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ Η ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΑΙ Η ΠΕΜΤΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΓΝΩΣΗ.

ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΨΕΩΝ.
ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΦΩΝΙΣΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΑΛΛΩΝ....

ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ ...

ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΟ ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΙΜΗΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΤΟΥΣ....

ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΟΣ Η ΠΡΟΣΒΑΛΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΟΥ.

ΦΙΛΕ reptilesalonica ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΝΑ ΤΟΠΙΚ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Pandora
Νέο Μέλος


41 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 13:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Pandora  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γράφω περισσότερο για να μάθω εγώ κάτι παρά να δείξω ότι ξέρω.Είναι ένας τρόπος για να πεί ο καθένας την σκέψη του χωρίς να φοβάται μην κριθεί.Πολλές απόψεις συμπίπτουν άλλες όμως φαίνονται απίθανες και παράλογες.Γι'αυτό μην γνωρίζοντας τον άλλον καταθέτουμε όλοι την ψυχή μας σ'αυτό το site.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 13:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί γράφεις στο esoterica?

Χμ.. ενδιαφέρον...


Πρωτο σενάριο - Γράφω στο εσωτέρικα για να εχω μια φιλική/ειληκρινη/ κουβεντα με ατομα που μοιραζομαστε τις ιδιες ανησυχίες και προβληματισμούς προς στην πορεία μας στο ΦΩΣ.... ..

Δευτερο σενάριο (το ποιο evil) ..ειναι η δημιουργία μιας Μαγικής ταυτότητας στον δυκτιακό χώρο (απο τις πολλές που εχω απο τα χρόνια των BBS) για την προώθηση τον πρωσοπικών σκοπων/γνωμης/φιλοσοφίας/ατζέντας....

Διαλεξτε...


Γιώργος
..στο σκοτάδι δεν έχεις τίποτα να μοιραστείς...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 20:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΟΥ,
ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΒΕΒΑΙΑ,ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΚΟΥΣΤΩ ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ.ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ..ΕΙΠΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΕ ΜΕΝΑ...
ΗΘΕΛΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΗ..
ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ...
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΤΟΥΠΕ,Η ΚΑΚΙΑ,Η ΕΛΕΙΨΗ ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑΣ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ..
ΕΜΑΘΑ ΠΟΛΛΑ,
ΓΡΑΦΩ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΤΙ,ΝΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΑΠΛΟ ΤΡΟΠΟ.ΧΩΡΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΥΓΔΟΥΠΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ..ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΜΕΤΡΗΤΑ...
ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΘΕΑΤΗΣ,ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΡΑΤΟΣ..ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ...

ALMA LIBRE ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΟΥ...
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΝΙΩΘΕΙΣ....

ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 20:02:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου Rept...
θεμα ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΣΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ...

1.ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ...ΓΕΝΙΚΑ
ΕΙΧΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΠΕΝΑ ΤΗΣ ΑΤΜΑΣ,ΤΟΥ ΚΕΛΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΗΟΤΗ...
ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΩΘΗΣΑΝ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...ΚΑΙ ΕΓΩ...

2.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ...ΠΧ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ...ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΕΔΩ ΕΣΩ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΑΡΕΑ..

3.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ AVALLON...
4.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ....ΟΧΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ...ΜΑ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ(ΜΙΚΡΗ Η' ΜΕΓΑΛΗ)
5.ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΜΟΥ
6.ΓΙΑΤΙ ΒΑΡΙΕΜΕ
7.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ...
8.ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΤΟΥ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟΥ-ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΓΡΑΦΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ...
9.ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΖΗΤΩ ,ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΕ,
10.ΧΤΙΖΩ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΘΕΛΩ(ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΗΘΙΝΟΣ)
11.ΓΙΑΤΙ ΦΙΛΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΑΓΑΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΣΥΝΕΧΩΣ(ΟΠΩΣ ΣΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η VALDA)
12. ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ...
13.ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ...
14.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΙΕΥΡΗΝΩ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΜΟΥ...
15.ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΩ ΚΙ ΟΛΑΣ(ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ)
16.ΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...
17.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ...ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΚΡΟΚΟΣΜΟ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΤΩΡΑ ΘΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΑΣΚΑ??????????
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΩ...


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 20:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΑΣ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΧΩΡΟ...ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΓΑΠΗ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩΝΤΕΣ ΕΔΩ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΤΗΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΕΡΟΣ Ο ΝΑΟΣ ΜΟΥ *ΟΠΟΥ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΦΑΛΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΝΩ ΨΗΛΑ ΣΕ ΠΟΛΑΠΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΓΝΩΣΗΣ.
ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ, ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΧΩ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΑΣΚΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ,ΜΟΝΟ *ΜΑΣΚΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ) ΤΩΡΑ ΠΙΑ.
ΤΙΠΟΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,ΤΙΠΟΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΟ *ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ)))))))ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΛΑΝΒΑΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΜΑ.Ο ΘΩΘ,Ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΚΕΛΣΟΣ,ΚΑΙ Ο ΑΒΑΤΑΡ...
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΩΝ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΚΑΙΡΟ....ΔΥΣΤΙΧΩΣ.
ΟΜ

dsmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 21:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηρθα οταν ενοιωσα το καλεσμα...

ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ...
Ο ΑΒΑΤΑΡ
Ο ΚΕΛΣΟΣ
Ο ΕΡΜΗΣ
Ο ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ
Η ΛΕΥΚΗ ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ
Η ΠΕΡΣΕΙΑ ΕΚΑΤΗ ...


ΗΜΟΥΝ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΑΣ...
(ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ...)
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΩΣ ΕΔΩ ΠΑΡΕΑ...
ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΝΑ "ΧΡΟΝΟ" ΣΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ /ΕΔΩ ΕΣΩ/
ΑΧΡΟΝΕΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΑΙΩΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ...
ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΕΦΕΡΑ ΕΝΑ "ΜΗΝΥΜΑ".
ΕΦΤΑΣΑ ΩΣ ΕΔΩ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ-
ΕΔΩ ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΠΕΡΑΣΩ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΖΛ.
ΕΧΟΥΜΕ ID + PASSWORD
ΕΤΣΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠOIΟΥΜΕ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ +ΤΟΥ ΝΟΥ...
EΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΤΡΙΞ.-

("ο Αναμαρτητος"... "χτυπαει παντα τρεις φορες"):)

ΦΩΣ ΕΝ ΣΚΟΤΕΙ!

Edited by - ΑΤΜΑ on 24/10/2003 16:52:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 21:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
υπαρχω,γιατι εισαστε εδω/πλαι μου,οι σημαντικοτατοι ανθρωποι που γεμιζουν το ειναι μου,σας ευχαριστω

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2003, 22:45:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
υπαρχω,γιατι εισαστε εδω/πλαι μου,οι σημαντικοτατοι ανθρωποι που γεμιζουν το ειναι μου,σας ευχαριστω

Παρόλα αυτά φίλε Μάνο στο άνοιγμα του θέματος ο Γρηγόρης είχε μάλλον αντίθετη τοποθέτηση .
Όσο για την δικιά σου , οφείλω να πω ότι πολύ θα ήθελα να την έχω και γω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 02:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια βροχερή μουντη σχεδόν μαύρη μερα κάθησα μπροστά στον υπολογιστή άναψα δυο κεριά, ενα τσιγάρο, έβαλα ένα ποτήρι κρασί και μπήκα στα FORUMS του ESOTERICA. Αφού διαβασα κάποια μηνύματα, το χέρι μου, σχεδον απο μόνο του πάτησε "απάντηση στο θέμα".

Και τότε βγήκε εκείνο το παράθυράκι με το γαλάζιο πλαίσιο και το λευκό αδειο φόντο. Καθόμουν και το κοιτούσα. Σχεδόν συνειδητά, σχεδον ασυνειδήτα. Μετα απο απροσδιόριστο χρόνο ένιωσα οτι κι αυτό με κοιτουσε! Και τότε μου μίλησε! Μα τον Τουτατις και μα τον Μπελενος παιδια, μου μίλησε και είπε:

-Γράψε, μη φοβάσαι...
Γράψε, αλλά προσεξε και παρατήσε αυτά που γράφεις, ακόμη κι αν είναι βλακειες.
Γιατί αυτά που γράφεις κι αυτά που γράφουν καθρέφτης θα γίνουν για όλους σας
Κι όταν ο καθρέφτης μπει μπροστά σου, μην ξεχάσεις ποτέ αυτό που θα δεις...

Edited by - 1900 on 23/10/2003 02:15:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Astral_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
122 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 10:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Astral_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, όσο και να διαβάζω συνέχεια ανακαλύπτω ότι αυτό που ξέρω είναι ότι απολύτος δεν ξέρω τίποτα... Δεν γράφω τακτικά, γράφω μόνο εκεί που με ενδιαφέρει... Διαβάζω αρκετά, μέχρι το σημείο που αρχίζουν και γράφουνε οι μάσκες, εκεί κλείνω το θέμα... Δεν ξέρω αν είμαι αληθεινός, γιατί δεν με ξέρω ακόμα... Αλλά ξέρω πως είμαι σιωπηλός...
Αν ο καθένας εδώ είναι "μοναδικός", δεν βλέπω τα κριτίρια να βαφτιστή "ανώτερος"...
Δεν μ'αρέσει το Φως, γιατί με κάνει να μην σκέφτομαι, απλός να υπάρχο... Μ'αρέσει το σκοτάδι... Ξεκλειδώνει το μυαλό γιατί σου κλείνει τα μάτια και εκεί νιώθεις, δεν βλέπεις...
Εμένα με ενδιαφέρει η τροπή του κόσμου, προσπαθώ να του συμπεριφέρομαι όσο πιό καλά μπορώ... Δεν είμαι ξεκάθαρος με τον εαυτό μου, πολλές φορές δεν μου αρέσει πως σκέφτετε... και μαλώνουμε.
Και αφού είμαι σιωπηλός, γράφω, δεν χρειάζετε να μηλάω...

Edited by - Astral_ on 23/10/2003 10:17:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The seventh son of a seventh son
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 10:18:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The seventh son of a seventh son  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον απλούστατο λόγο ότι βρίσκω τα θέματά του πολύ ενδιαφέροντα.

Μετά τιμής, ο έβδομος γιος κάποιου έβδομου γιου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 11:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
steelspring ,:))))

ισως να ειναι οπως τα λες:)))))))))

οσο για το δευτερο σκελος της απαντησης σου,ναι με γεμιζει το esoterica ,ειναι εδω για τον μανο ,ειναι το φως που με κανει να βλεπω τον μανο απο διαφορετικες καταστασεις -οπτικες,οπως ειναι ,χωρις αντικατοπτρισμους και παρωπιδες:)

δεν ξερω αν δεν εχεις αισθανθει ετσι οπως λες,εστω και λιγο,μα για να εισαι εδω πλαι μας ,κατι σημαινει:)))

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


Edited by - manos on 23/10/2003 11:34:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 11:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Καλημερα μου...

Καλε μου Θεσσαλονικιε... πολυ καλη η σκεψη σου

Προσωπικα πριν απο ενα χρονο ειχα ανακαλυψει το www.esoterica.gr
Oυτε καν ηξερα την υπαρξη του forum.

Μου ειχαν κεντρισει πολλα πραγματα το ενδιαφερον εκει..

Καποια στιγμη τον Απριλιο μπηκα εντελως τυχαια στα forums.. kaι τα πρωτα που διαβασα ηταν απο τον Κελσο.. μπορω να πω οτι μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση ο τροπος γραφης του..
Και μετα ..η Ατμα.. να'σαι παντα καλα γλυκια μου.. Σημαντικη η Παρουσια σου

Οσον αφορα τους διαξιφισμους εναντιον των ανωτερω, ειναι κατι που δε με αφορα. Εμμενω στην ουσια

................................................................................................
Γραφω λοιπον στο εσω.. γιατι προφανως εχω την αναγκη να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας..
Αν δεν ηθελα να τις μοιραστω και ημουν τοσο αυταρκης απλα δε θα εγραφα..
Ξερετε ομως εμεις οι Ανθρωποι εχουμε εντονο το Συναισθημα (oχι Αναγνωρισης) μαλλον Αποδοχης ..εστω και με ID

Καποτε ειχα κανει μια συζητηση για τη διαφορα την πνευματικου ανθρωπου με το πνευματικο ατομο..
Ο ανθρωπος μοιραζεται... Δινει...Παιρνει...Βοηθα...Μοιραζεται..
Το ατομο ανεβαινει Μονο του το Γολγοθα του Πνευματος..
{Οδ.Ελυτης} θεμα συζητησεως..


Τελος στον κοσμο μου, Κανεις δεν ασχολειται με τετοιου ειδους Αναζητησεις, Αρα δημιουργειται εντονη η αναγκη να μοιραστω μαζι σας τις γνωσεις, τις αναζητησεις, τις αμφισβητησεις σας..


ουφφφφ!! σας κουρασα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 11:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρετώ τους πάντες!

Εγώ γράφω από αγάπη...
Προς την γνώση...
Τους ανθρώπους...
Την σοφία...

Απο αγάπη λοιπόν και τα λόγια που γράφω!

Να είστε όλοι καλά!

Υγεία... Αγάπη... Ζωή..!

Όλα είναι όμορφα..!

Edited by - cube on 23/10/2003 11:52:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 16:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από ανάγκη επικοινωνίας με ανθρώπους - άνω θρώσκοντες


quote:
{Οδ.Ελυτης} θεμα συζητησεως..

Destiny ρίξε μια ματιά στο...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2214


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΛΕΓΚΟ
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 21:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΛΕΓΚΟ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

[quote] Γιατί γράφεις στο esoterica?

Χμ.. ενδιαφέρον...


Πρωτο σενάριο - Γράφω στο εσωτέρικα για να εχω μια φιλική/ειληκρινη/ κουβεντα με ατομα που μοιραζομαστε τις ιδιες ανησυχίες και προβληματισμούς προς στην πορεία μας στο ΦΩΣ.... ..
Εφοσον ισχυριζεσαι οτι μοιραζεσαι τις ιδιες ανησυχιες και ποβληματισμους στην πορεια προς το φως μαθε να εισαι πιο φιλικος.Αν ειναι να ειρωνευεσαι μαλλον πορευεσαι προς το σκοτος .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

steelspring
Πλήρες Μέλος

Austria
829 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 22:35:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους steelspring  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να μιλάει εδώ γιατί είναι αδύνατον να πώ αυτά που πιστεύω στο περιβάλλον μου , ή στους κύκλους που συναναστρέφομαι . Δυστυχώς.
Αυτό όμως αλλάζει και δεν με πειράζει και τόσο
Άλλες φορές με ερεθίζει η "πρόκληση" και ίσως να κοντράρω χωρίς πραγματικά να το πιστεύω. Έχει κι`αυτό τη γοητεία του.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 15:29:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γραφω στο esoterica για να εκτιμησω την αξια της σιωπης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 21:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...για να ικανοποιήσω την αυταρέσκειά μου...


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 13:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
{Οδ.Ελυτης} θεμα συζητησεως..

Destiny ρίξε μια ματιά στο...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2214


Kαλε μου φιλε Oannes τοτε ηταν 1996...

Ευχαριστω παντως..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cristos56
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 16:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cristos56  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cristos56  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cristos56  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
GIA NA MATHW THN ELLADA AUTH THN AGNWSTH STOUS ELLHNES

SOU APANTO GIATI SE SEBOMAI.
ASXETOS AN SHMFONO H DIAFONO MAZI SOU.
"ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ
ΚΑΙ ΥΠΕΙΡΟΧΟΝ ΕΙΜΕΝΑΙ ΑΛΛΩΝ!"
(Όμηρος, Ιλιάς, Ζ, 2Ο8)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DIMITRIS_Z
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 14:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIMITRIS_Z  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIMITRIS_Z  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος DIMITRIS_Z  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΜΟΥ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΕΙ. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2564
ΦΙΛΙΚΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 16:48:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΦΙΛΕ ΓΡΗΓΟΡΗ.ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ.ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΤΟ ΚΡΗΤΙΚΑΡΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΣΤΟ ESOTERICA ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 12:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ.

...διατήρησε αυτή την ελευθερία, αυτή είναι που θα σου αποκαλύψει τον άγνωστο εαυτό σου...
Καλώς ήρθες...

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 20:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετά απο ενα ταξίδι μου στην Ταιλάνδη το 2000, ψάχνοντας στο internet για καποια θέματα ινδικης φιλοσοφίας ανακάλυψα το esoterica. Αυτό ηταν ερωτας με την πρώτη ματια, και οπως κάθε ερωτας εχει και τα μυστικά του για να διατηρηθεί!!! μοιράζομαι της ανησυχίες μου και τις απόψεις μου.....και αυτό ποτέ δε με εχει προδώση, ειναι πάντα εκεί οταν το χρειάζομαι, και επιπλέον τώρα πια, ξέρω οτι δεν ειμαι η μόνη που εχει τέτοιες ανησυχίες!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 03:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί γράφεις στο esoterica?

μα…..δεν γράφω…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 03:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μα…..δεν γράφω…

ΧΑΧΑ!...
θα σε καλωσόριζα για την επιστροφή αλλά...εκτιμώ την αινιγματική σιγή, απο τη στιγμή που είναι απόφασή σου.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1557617
Maintained by Digital Alchemy