ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Η Άφιξη και ο Υδάτινος Κόσμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2003, 17:49:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους....

Ίσως να σας μπέρδεψε ο τίτλος του θέματος καθώς πρόκειται για φαινομενικά 2 εντελώς διαφορετικές ταινίες.

Παρακολουθόντας όμως ένα ρεπορτάζ της ΝΕΤ, είδα ότι οι πάγοι της Αρκτικής έχουν λιώσει ανησυχητικά... Συγκεκριμένα υπόθηκε ότι το ύψος των παγόβουνων είναι χαμηλά όσο ποτέ και ότι όπως ακούμε τόσο καιρό, αυτό θα φέρει μεγάλη αλλαγή στ κλίμα.

Τώρα θα μου πείτε πού κολλάνε οι ταινίες...

Στο ότι η 1η (Η Άφιξη), έχουμε τα σχέδια των εξωγήινων που αλλάζουν το κλίμα για να γίνει βιώσιμο για τους ίδιους, ενώ στη 2η (Υδάτινος Κόσμος)έχουμε την καταστροφή της Γης από το λιώσιμο των πάγων...

Με βρίσκεται υπερβολικό ή και πειραγμένο;;; Τί να σας πω... Και εγώ έχω μπερδευτεί. Μου φαίνεται ακραίο σαν σκέψη, αλλά από την άλλη παίζει και το άλλο: και οι 2 ταινίες είχαν απαίσια προώθηση και πάτωσαν εισπρακτικά..... Σαν κάποιος να μην ήθελε να τις δουμε. Θα μου πείτε τότε γιατί τις αφήσαν και γυρίστηκαν;;; Δεν ξέρω.... Και είναι περίεργο γιατί και οι 2 ασχολούνται με ένα ζήτημα που σε λίγο καιρό θα μας καίει και θα μας τσουρουφλάει!!!

Ποία η γνώμη σας γιατί μπερδεύτηκα... Και γενικότερα γιατί πιστεύετε ότι ταινίες με τέτοια θεματολογία πάνε άπατες;;;

-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 15:43:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΩΣΤΟΣ. ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑΣ. ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΦΙΛΕ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sirax
Νέο Μέλος

Jamaica
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 16:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και γενικότερα γιατί πιστεύετε ότι ταινίες με τέτοια θεματολογία πάνε άπατες;;;

Μηπως γιατι και οι δυο βασιστικαν σε προηγουμενες επιτυχιες;

Υδατινος Κοσμος----->Mad Max
Αφιξη---------->Contact

Non spero a niente,non temo nessuno,sono libero(N.K)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy