ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Ι ΤΖΙΓΚ :ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΑΛΛΑΓΩΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 00:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΜΟΥ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΗΣΗ ΤΟΥ.ΕΜΑΘΑ ΜΕΣΩ ΑΥΤΟΥ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ''ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ''ΕΥΚΟΛΟΤΑΤΑ ΤΙΣ ΔΑΙΔΑΛΩΔΕΙΣ ΑΝΤΙΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΜΟΥ,ΚΑΤΑΝΟΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΘΕΜΕΛΙΑΚΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΤΟΧΑΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΜΒΑΘΥΝΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΕΙ, ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ :1)ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΑΝΤΙΚΗΣ;ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ(ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ)ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΑΓΡΑΜΜΟ;2)ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ;3)ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΣΑΝ ΒΟΗΘΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ(Π.Χ ΣΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ);

Edited by - aenaos on 25/10/2003 01:01:39

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 01:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το Ι ΤΖΙΓΚ ασχολειται με την την μεταβλητη οψη των πραγματων οπως αναφερει και καπου μεσα το βιβλιο κατα την γνωμη μου "οπως παντα" ειναι κατι παραπανω απο ενα τροπο προβλεψης του μελλοντος

μην ξεχναμε οτι η κινεζικη φιλοσοφια (γιατι στην ουσια αυτο ειναι) δεν εχει καμια σχεση με τον τροπο σκεψης του υπολοιπου κοσμου ειναι πολυ δυσκολο για εναν "δυτικο" να κατανοησει το κινεζικο πνευμα.

ωραιο θεμα φιλε μου με πολλες πτυχες


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

harmonia
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 02:12:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους harmonia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα και στους δύο σας Μην γελάσετε αν σας πω ότι συχνά το έχω συμβουλευθεί Εξάλλου έίναι φιλοσοφικές ρήσεις ωραιότατες και λίγο passe partout σαν τους χρησμούς της Πυθίας Παίρνεις ό,τι συμπέρασμα θέλεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 03:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ!ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ Ι ΤΖΙΓΚ ΤΟ ΕΞΗΣ:ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΟΝΙΜΟ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ Ι ΤΖΙΓΚ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΣΤΑ FORUMS TOY ESOTERICA;
ΕΡΙΞΑ ΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΕΞΑΓΡΑΜΜΟ ΤΖΙΕΝ(ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΠΡΟΟΔΟΣ).Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ:ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ:Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.ΕΤΣΙ Ο ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΖΕΙ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΑΡΕΤΗ,ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙ ΤΑ ΗΘΗ.
ΜΑΛΙΣΤΑ,ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΧΤΕΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΘΕΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΕΣ ΜΕ ΣΥΝΕΣΗ,ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΠΑΣΜΟΥΣ,ΟΣΟ ΤΑΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΘΟΡΥΒΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ.ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΔΙΝΩ,ΚΑΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;
ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΡΑΜΜΗ,ΕΞΙ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ:Η ΑΓΡΙΟΧΗΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΑΡΓΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΒΡΑΧΙΑ.ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΠΙΟΤΟ ΜΕ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΟΜΟΝΟΙΑ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.
Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΜΟΥ:ΒΛΕΠΩ ΩΡΑΙΑ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΗ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟΨΕΩΝ..
ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΘΕΣΕΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΞΑΓΡΑΜΜΟ ΣΙΑΟΥ ΤΣ'ΟΥ(Η ΑΝΑΣΧΕΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ).Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΕΞΑΓΡΑΜΜΟΥ:Ο ΑΝΕΜΟΣ ΔΙΑΣΧΙΖΕΙ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ:Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΧΕΤΙΚΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ.ΕΤΣΙ Ο ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΞΕΥΓΕΝΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΟΨΗ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΤΟΥ. Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΣΥΜΦΙΛΙΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΗ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ Ι ΤΖΙΓΚ,ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟ ΚΑΙ ΟΙΚΙΟΤΕΡΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΑΔΙΑΦΟΡΑ,ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΑ Η ΑΡΝΗΤΙΚΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ,ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ,ΣΚΕΦΤΗΚΑΤΕ ΚΑΤΙ;
ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΙ ΣΤΟΧΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΕΔΩ,ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ,Η ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΠΡΟΟΔΟ!


Edited by - aenaos on 25/10/2003 03:15:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2003, 03:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπέρα και στους δύο σας Μην γελάσετε αν σας πω ότι συχνά το έχω συμβουλευθεί Εξάλλου έίναι φιλοσοφικές ρήσεις ωραιότατες και λίγο passe partout σαν τους χρησμούς της Πυθίας Παίρνεις ό,τι συμπέρασμα θέλεις




ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΑΙΕΣ ΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟΥΣ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΝΟΥ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ,ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΦΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ,ΣΑΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΝΑΠΛΑΣΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΥΛΥΓΙΣΙΑ,ΤΟ ΡΙΞΙΜΟ ΤΩΝ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΤΗΝ ΤΥΧΑΙΑ(;)ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 01:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ,ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΒΗΣΩ,ΑΥΤΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙΣ ΑΚΡΙΤΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΙ ΤΩΝ ΕΞΑΓΡΑΜΜΩΝ ΕΙΝΑΙ 4096 ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΝΚ ΠΑΡΑΤΙΘΕΤΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΩΣ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ.
http://www.luckymojo.com/esoteric/occultism/divination/iching/ichingpermutations.html

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 01:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ένα εικονίδιο διαγραφής φίλε μου πάνω ακριβώς από το μήνυμά σου... Ένας σκουπιδοτενεκές.
Πάτα το! (και μετά θα τον πατήσω κι εγώ για το παρόν!...)


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 02:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,TO ΣΒΗΣΑ!ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΝ-LINE ΣΤΟ Ι ΤΖΙΓΚ,ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΝΟΜΑ Η ΝΑ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ,ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΤΙ,ΓΡΑΨΤΕ ΕΝΑ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ QUESTION KAI ΠΑΤΗΣΤΕ,Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ,ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΤΕ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΓΡΑΜΜΑ,Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΕΞΑΓΡΑΜΜΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΒΑΛΛΟΜΕΝΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΒΑΣΙΚΗ ΣΗΜΑΣΙΑ
http://www.astrostar.com/PersonalIChing.htm

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SStathis
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2009, 22:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SStathis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Ι Τζιγκ, το οποίο πρόσφατα μελέτησα, το γνώριζα από παλιότερα και κάποια φίλη μου το έριχνε από κάποτε. Σε μια περίοδο μελέτης του βιβλίου του Καρλ Γιουγκ με τίτλο "Ο Άνθρωπος και τα Σύμβλα του" ο Γιουγκ ανέφεραι και το Ι Τζιγκ, ως σύστημα εσωτερικής αυτογνωσίας με την μέθοδο της συγχρονικότητας και του συμβολισμού με την οποία κατά βάσην ασχολείται ο γιουγκ. Έτσι λοιπόν αποφάσισα να πάρω τους δύο τόμους του βιλχελμ και τους μελέτησα. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος! Φυσικά και μπορεί να προλογίσει και τα μελούμενα, αλλά με την παραπάνω επιστημονική έννοια. Ρίχνεις τα κέρματα ή τα ξυλάκια, συχγρονιστικά με το ασυνείδητο προκύπτουν οι "χ" συνδηασμοί και ερμηνείες σε σχέση με την όποια "αγωνία" σου. Βέβαια μπορεί να επιβεβαιώση πολλές φορές πράγματα που ήδη "καταβάθος" ξέρεις. Γιατί ο μέγας μάντης δεν είναι άλλος από τον εαυτό (όχι το εγώ), όσο πιο κοντά του είμαστε τόσο περισσότερες αλήθειες και μελούμενα κατανοούμε.... Όλα τα συστήματα υπάρχουν για να αφυπνίσουν τον εαυτό και έτσι να αντιληφθεί να οξυνθεί στα ερεθίσματα.... Μην τα πολυλογό. Είναι από τα πλέον "καθαρά" συστήματα φιλοσοφίας. Μακριά από σκοταδισμούς, και παράνοιες. Με χαρά. Στάθης Σημερίδης.

StathisΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy