ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 00:29:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας,γεια σας!!!Ειμαι νέο μέλος και με πολυ ενδιαφέρον θέλω να συμμετάσχω στις συζυτήσεις του site!Σαν πρώτο θέμα θα σας πω μια εμπειρία που είχα πρόσφατα στο Λονδίνο μαζί με ένα φίλο.Φυσικά αναφέρομαι σε φαντάσματα και ενα στοιχειομένο σπίτι!Λοιπον...
Εκανα πρόσφατα ενα ταξίδι στο Λονδίνο με τον κολητό μου και μας φιλοξένισε μια φίλη του αγγλίδα που μένει μόνη σε ένα αγγλικό παραδοσιακό σπίτι του 1883 χτισμένο όμως σε ένα προάστιο αρκετά "ζωντανό" από κόσμο, το Chelmsford.Το σπίτι αυτο αν και ανακαινισμένο σε έκανε να νιώθεις την ηλικία του.Ετσι,καθώς η μέρες πέρναγαν και εμείς απολαμβάναμε τη διαμονή και τις βόλτες μας,κάτι άρχισε να μας κινεί την περιέργεια για το σπίτι.Σε διάστημα μιάς εβδομάδας συνέβησαν τα εξής...
Ενα βράδυ που βγήκα στον παραδοσιακό Λονδρέζικο κήπο στην πίσω πλευρά του σπιτιού για να καπνίσω,άκουγα περίεργους ήχους και ένας θάμνος ακριβώς δίπλα μου άρχισε να κουνιέται έντονα σπασμωδικά και παρ'ότι γύρναγα γύρω του μήπως είναι κανένα ζώο ΔΕΝ ΥΠΉΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ.Τονίζω οτι δεν φύσαγε μα η κίνηση του ψηλού θάμνου ήταν "λυσσασμένη".Φοβήθικα και μπήκα μέσα χωρίς να το αναφέρω στο φίλο μου και την αγγλίδα.Την επομένη φύγαμε το πρωί και όπως πάντα κλείσαμε φώτα και κλειδώσαμε.Το βράδυ που γυρίσαμε τα φώτα του κάτω ορόφου ήταν ΑΝΟΙΧΤΑ!!!Πρέπει να σημειώσω ότι μετα από κουβέντα που έκανα επιτόπου με το φίλο μου,συμπεράναμε ότι η φίλη του είχε μια περιεργη συμπεριφορά απέναντί μας που ακομα και εκείνον τον παραξενευε.Και πάλι όμως δεν δώσαμε μεγάλη σημασία.Κακώς!Το επόμενο βράδυ,μια νύχτα πριν φύγουμε,αφου η κοπελιά είχε ήδη κοιμηθεί και εμείς συζητάγαμε ξαπλωμένοι στο ίδιο δωματιο τις εμπειρίες μας στην ξένη χώρα...έγινε κατι που μόνο σε ταινίες είχα δει!Αρχισε η αγγλίδα να βογγάει και στο σπίτι μέσα ακουγόντουσαν βήματα,σχετικά γρήγορα που ξεκινούσαν από το σαλόνι στον κάτω όροφο και αφου ανέβαιναν σταθερά την ξύλινη εσωτερική σκάλα,σταμάταγαν έξω από το δωμάτιό μας.Ηταν τόσο ζωντανός ο ήχος και επαναλαμβανόταν για περίπου 2 ώρες όσο δηλαδή κράτισε και ο πανικός μας.Βέβαια,δεν κουνήσαμε από τα κρεβάτια μας και ανασαίναμε βασανιστικά αθόρυβα χωρίς να μιλάμε παγωμένοι.Το πρωί η αγγλίδα μας ρώτησε αν κοιμηθήκαμε καλά και της είπα όχι γιατί το σπίτι της έχει φαντάσματα και εκείνη αναψοκοκκίνησε και φώναξε κατηγορηματικά "μην ξανα-ακούσω τίποτα για αυτά-δεν έχω,δεν έχω τίποτα-δεν καταλαβαίνετε,εσεις θα φύγετε ενώ εγώ θα μείνω εδώ"κλπ.
Μερικές λεπτομέρειες..1)Η αγγλίδα μένει μόνη της και δεν έχει συγκάτοικο καθώς και κανένας δεν έχει δεύτερο κλειδι 2)Τα δυο κολητά σπίτια αριστερα και δεξια του δικού της είναι άδεια και εγκαταλελειμένα
Και η συνέχεια στην Ελλάδα...
Λίγες μέρες μετά την επιστροφή μας στη χώρα έτυχε να μείνει ο ίδιος φίλος σπίτι μου και κοιμήθικε στο διπλανό κρεβάτι.Για καλή μου τύχη δεν τον έπιανε ύπνος και κάπου στις 4 σηκώθηκε να πάει τουάλέτα.Προσέξτε!Κοίταξε από τις τρύπες το πατζουρι έξω και ΗΤΑΝ ΜΕΡΑ ΣΤΙς 4 ΤΟ ΠΡΩΙ!Δεν έδωσε ιδιαίτερη σημασία και έπεσε παλι μήπως κοιμηθεί.Κατι όμως τον έκανε να κοιτάξει προς το μέρος μου και εκείνη ακριβώς τη στιγμή εγώ άρχισα να τον φωνάζω πανικόβλητος μέσα στον ύπνο μου και σε λίγα δευτερόλεπτα ξύπνισα κλαίγοντας με λιγμούς και τρομερά φοβισμένος.Εβλεπα στον ύπνο μου το σπίτι που είχαμε μείνει στο Λονδίνο και φαντάσματα γύρω από τα κρεβάτια που κοιμόμασταν.Ξαφνικά,και στο όνειρο αλλά και στην πραγματικότητα,έτσι όπως εγώ το αντιλήφθικα,ένα χέρι που δεν έβλεπα,με ακινητοποίησε στο κρεβάτι"το πραγματικο"και μια φωνή γέλαγε ειρωνικά σα να με κορόιδευε.Φυσικά όπως πολλοί γνωρίζουν σε αυτες τις περιπτώσεις παρ'οτι ξυπνισα το σώμα μου ήταν ακινητοποιημένο και το χέρι κολημένο πάνω μου.Ο φίλος μου είχε μείνει άφωνος να με βλεπει να εκλιπαρω για βοήθεια και μόλις ελευθερώθικα με τράβηξε και προσπάθησε να με ηρεμίσει και να καταλαβει τι γίνεται.Το περίεργο?Ανοίξαμε τη μπαλκονόπορτα,η ώρα ήταν 5.30 και έξω ήταν ΝΥΧΤΑ!
Ρωτήσαμε την επομένη έναν Ιερέα και μας είπε ότι φεραμε από το Λονδίνο μια "σκιά-φάντασμα" κάτι που μας ακολούθησε και μας έκανε αισθητή την παρουσία του.Το καλο ειναι οτι αυτα φευγουν απο αυτον που ακολουθουν αλλά σχεδον ποτε δεν εγκαταλείπουν το σπίτι που εχουν στοιχειωσει.Επίσης η αγγλίδα φίλη προσπαθει να το αγνοήσει αλλά αυτο ίσως και να έχει μπει μέσα της και να προέβαλε αυτη τη περίεργη συμπεριφορά απέναντί μας.
Περιμένω σχόλια και άλλες εμπειρίες

8anos
Νέο Μέλος

Greece
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 05:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 8anos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MOY FAINETAI OTI AKOMA KOIMASE.
WRAIA H ISTORIA SOY ALLA THN EXW DIABASEI ALLOY...

8ANOS

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 14:11:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κυριε Θανε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια αλλα κράτα τα για τον εαυτό σου.Δεν ειναι ιστορια αλλα πραγματικοτητα και αν εσυ εχεις διαβασει πολλά παραμύθια τότε είσαι σε λάθος site!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 17:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΝΤΕΜΗ,

ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ!
ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΙΕΡΕΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ! ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΔΥΝΑΜΑ ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ! ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΝΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΧΕΙ ΥΠΟΘΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΝΕΡΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΦΥΣΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ ! ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΕΝΑΣ ΔΑΙΜΟΝΑΣ ΠΟΥ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΣΟΥ (ΑΦΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) ΤΗΛΕΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΣΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ!!!

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2003, 18:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα ντεμι και καλωσόρισες.
περίεργη η ιστορία σου.
Ενδιαφέρον μου προκαλεί ένα χέρι που σε ακινητοποίησε, είχα ένα παρόμοιο Όνειρο.

Βρισκόμουν στο σπίτι της γιαγιάς μου και μετά από μεγάλο περίπατο πήγα να κοιμηθώ(σε Όνειρο όλα αυτά).
Ενώ χαλάρωνα άρχισα να κρυώνω και να δέχομαι επιθέσεις(όχι τίποτα σοβαρό, απλά ήταν κάπως σαν να με έσπρωχνε) ένα χέρι.
Εγώ θα έλεγα ότι είχε μορφή.
Ήταν σαν σκιά αλλά όχι αυλή.(είχε σχήμα κανονικού χεριού),
κάμποσες φορές δέχθηκα επίθεση, έκανα τον σταυρό μου αλλά ξαναδέχτηκα επίθεση, αυτή την φορά ήμουν νευριασμένος και μόλις με κούνησε(στο κρεβάτι βρισκόμουν μέσα σε Όνειρο πάντα) του έριξα μια σφαλιάρα και σηκώθηκα.
Το Όνειρο συνέχησε αλλά δεν έγινε κάτι σημαντικό.
Το πρωί σηκώθηκα και ένιωθα περίεργα αλλά πιστεύω ότι με βοήθησε κάπως αυτή η εμπειρία.

Άτιμα πνευματακια ε !
Χε χε.


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2003, 02:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
xairomai pou brika an8rwpous me paromies empeiries 8a xarw na ma8w kai alles mipws eksigisw tin diki mou empeiria...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 13:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΝΤΕΜΗ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗΚΕ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΩΣ ΕΝΑΣ ΕΝΤΟΝΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗΚΕ ΑΝ ΣΕ ΤΡΟΜΑΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΕΦΡΑΣΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΣΟΥ ΜΠΟΡΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΑΣΥΝΗΔΥΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΟΙΜΟΣΟΥΝ ΕΞΑΛΛΟΥ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΜΙΑ ΑΟΡΑΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΕΖΕΙ...

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/10/2003, 14:18:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΙΕΣΜΑ ΣΤΟ ΣΒΕΡΚΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ,ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΟΥΤΕ Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΜΟΥ!!!

ΚΑΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΕ ΗΞΕΡΕΣ...ΙΣΩΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 15:17:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΙΩΣΕΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΝΕΥΜΑ?????

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/10/2003, 16:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!Συννεφιά από σήμερα και άσχημα καιρικά φαινόμενα,με τα φαινόμενα τα δικά μας ομως να δούμε τι θα κάνουμε!Δεν είναι κακό να ψάχνουμε,να ερευνούμε.Δεν είναι κακό ακόμα και να προκαλούμε το άγνωστο.Είναι όμως πολύ κακό οταν δεν έχουμε επίγνωση του τι κάνουμε και ακόμα χειρότερα οταν αγνοούμε τις συνέπειες που θα επιφέρουν οι πράξεις μας.Τι κι αν η περιέργεια σκότωσε τη γάτα?Οι υπόλοιπες γάτες το ήξεραν και πρόσεχαν.Κάποιος στο site είπε να σταματήσουμε τις αερολογίες και τις υποθέσεις και να μιλήσουμε με ντοκουμέντα.Και ποιός νοιάζεται για ντοκουμέντα?Τη στιγμή που έχω βάλει στο θέμα "Σπηλιά του Νταβέλη ξανα" 2 φωτογραφίες "ντοκουμέντα" και έχω λάβει μόνο δυο σχόλια και αυτά απο την ομάδα!Ακούγεται αστείο αλλά απ'οτι φένεται στους περισσότερους τελικά αρέσουν οι αερολογίες και οι υποθέσεις και αυτό φένεται ακόμα περισσότερο όταν σε κάποιο "ντοκουμέντο" σπέυδουν πολλοί να το κατακρίνουν,να το εξευτελίσουν,να το διαψεύσουν.Ισως τελικά δεν μας πολυ αρέσει η αλήθεια αλλά αυτό που ο καθένας "θέλει" να πιστεύει.Λυπάμαι γιατί μπήκα σα μέλος με χαρα να βοηθήσω στην τόσο σημαντική αναζήτηση γενικότερα αλλά με θλίψη διαπιστώνω πως καυτά θέματα είναι η Δρούζα,οι ιπτάμενοι δίσκοι και άλλα που ως συνήθως απαγορεύεται να αποκαλύπτονται!Τότε γιατί βγαίνουν???Τέλος πάντων,απο τη μεριά μου θα συνεχίσω την προσπάθεια και αν βοηθήσω ή έστω εμπνέυσω έστω και έναν τότε θα είμαι ικανοποιημένος.
Οσων αφορά σε αυτό το θέμα με τα φαντάσματα,θα ήθελα να καταθέσω και εγώ μια εμπειρία που συνέβει πριν ενα μήνα,τελείως αυθόρμητα αλλά πιστέυω όχι τυχαία.
Ενα απόγευμα,γυρνώντας από Ν.Μάκρη,σταμάτησα με ένα φίλο στο Κρυφό Σχολειό στην Πεντέλη που ποτέ δεν είχα επισκευθεί στο παρελθόν.Αφού το είδαμε και είδαμε και το μοναστήρι,πήγαμε και απο την πίσω πλευρά του μοναστηριού που ο φίλος μου γνώριζε πως υπήρχε ενα παλιό αλλά ακόμα ενεργό νεκροταφείο Ιερέων!Το τελευταιο βρισκόταν αρκετά μακρυα από το μοναστήρι και σε ερημική πλήρως περιοχή.Αφού μπήκαμε στο χώρο του νεκροταφείου,μας έκανε εντύπωση το ότι σε καθε τάφο υπηρχαν 2 και 3 πλάκες με πολλά ονόματα,τη στιγμή που ο τάφος ήταν ατομικός.Ασχετο αυτο,αλλου θέλω να καταλήξω.Στο τέλος του χώρου του νεκροταφειου υπάρχει ένα τεράστιος τσιμεντενιος αν δεν κανω λαθος σταυρος και στη βάση αυτου υπαρχει μια αγια τραπεζα.Οταν πλησίασα την Τραπεζα για να βγω φωτογραφία και μόλις την αγγιξα,εμφανίστικαν απο το πουθενα ενα ζευγαρι ηλικιωμένων στην είσοδο του νεκροταφείου και αφου καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα ειπα στο φίλο μου να κανει γρηγορα με τη φωτογραφια για να φυγουμε.Γυρισε και τους ειδε και αυτος και αναρωτήθηκε απο που ήρθαν,ομως με παρότρυνε να φύγουμε κανονικά και όχι βιαστικά γιατι καταλαβε οτι ήταν φαντάσματα(έχει μεγαλύτερη εμπειρια από εμενα)Ετσι και εγινε.Σασ πληροφορώ οτι στα 2-3 λεπτα που κάναμε να βγούμε από το χώρο και να απομακρυνθούμε στο στενό διάδρομο,το ζευγάρι μας παρατηρούσε συνεχώς χωρίς να βγάλουν κουβέντα,δεν κοιτάζονταν ποτέ μεταξύ τους και ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ.Η γριά μάλιστα έκανε από την ώρα που εμφανίστικε ισορροπία πανω σε ένα τυχάκι που υπαρχει εκεί και ο γέρος έκανε κύκλους από πισω της,αργα,μα συνεχώς τα μάτια τους πάνω σε εμας.Φυσικά φυγαμε και οταν στρέψαμε για τελευταια φορά το βλέμα,ΔΕΝ ΥΠΉΡΧΑΝ.Θέλω να τονίσω οτι αυτο που βλεπαμε ηταν κανονικοι άνθρωποι στην οψη,εννοω οτι δεν αιωρουνταν κλπ αλλα απ'οτι ξερω υπαρχουν τέτοια φαντάσματα που μπορει να έχουν ακομα και κάποιο βάρος σαν υλική σύσταση,οτι κι αν ειναι.
Το θέμα μας κατεπληξε γιατι πρωτη φορα βλεπαμε κατι τοσο ζωντανο.Επειτα ρωτήσαμε ενα ιερέα ο οποιος μας ειπε οτι αυτα λέγονται φύλακες και υπαρχουν για ενα συγκεκριμενο λογο οπου τυχαινει να υπαρχουν.Φυλανε δηλαδή κάποιον ή κατι.Το είπαμε αυτο στους δικούς μας ανθρώπους και η μητέρα του φίλου μας είπε πως λιγα χρόνια πριν,είχε πάει πίσω από το μοναστήρι με τον αδερφό και με παρέα της.Πηγαίνοντας πίσω είδαν ενα ποτάμι,δέντρα λουλούδια και ένα τεράστιο πλάτανο διπλ στο ποτάμι και στον οποιο εκατσαν να δροσιστουν. οταν έφυγαν μετα απο ώρα,τους ρωτησε κάποιος απο το μοναστηρι(νομιζω ο Ηγούμενος),αν τους αρεσε το μοναστήρι.Εκεινοι χωρις να ξερουν τι συμβαινει του ειπαν ολα ωραια αλλα πιο ωραιο απο ολα ειναι ο πισω χωρος με το ποταμι,τα λουλουδια και τον πλατανο.Ο Ανθρωπος τα έχασε γιατι αν δεν το καταλαβατε ηδη,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΚΕΙ ΠΙΣΩ.
Αυτα ήθελα να πω,ελπίζω να θεωρηθούν σοβαρά γιατι τα έζησα και δεν ημουν μονος.Αν κάποιος εχει καποια αναλογη εμπειρια στο μερος αυτο θα με βοηθούσε πολυ να τη μάθω!Αν παλι οχι,νομιζω οτι είναι πολύ ευκολο να αποκτησει καθώς ο χωρος εχει περασει πολλά και διαφορα και γενικά εχει βαριά ιστορία.
Φιλικα,Sonap!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 00:02:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λυπάμαι γιατί μπήκα σα μέλος με χαρα να βοηθήσω στην τόσο σημαντική αναζήτηση γενικότερα αλλά με θλίψη διαπιστώνω πως καυτά θέματα είναι η Δρούζα,οι ιπτάμενοι δίσκοι και άλλα που ως συνήθως απαγορεύεται να αποκαλύπτονται!Τότε γιατί βγαίνουν???Τέλος πάντων,απο τη μεριά μου θα συνεχίσω την προσπάθεια και αν βοηθήσω ή έστω εμπνέυσω έστω και έναν τότε θα είμαι ικανοποιημένος.

φίλε ςονάΠ,
νομίζω ότι αν έχεις λίγο υπομονή, θα καταλάβεις ότι δεν είναι μόνο αυτά που γράφεις τα καυτά θέματα εδώ. μπορεί να έτυχε, μπορεί να έπεσες σε κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις, δεν ξέρω. σε αυτά τα φόρουμς, αν κοιτάξεις λίγο πίσω θα δείς πολλά, πάρα πολλά θέματα με ποικίλο περιεχόμενο.
ακόμη, εμείς οι ίδιοι μπορούμε με τον τρόπο που γράφουμε να "κινήσουμε τα νήματα" και να "ξυπνήσουμε" κοιμισμένα θέματα...

κάνε λοιπόν φίλε μου υπομονή, γιατί νομίζω ότι αξίζει!


Λάρα Κροφτ -η αποθέωση!!!
click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 00:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να είσαι καλά λιλιθ!Εχω διαβάσει σχεδόν όλα τα θέματα και κυρίως για τη σπηλιά του Νταβέλη που με ενδιαφέρει.Υπάρχει όμως σύγκριση Νταβέλη-Δρούζα?Ολοι ψάχνουν για φωτογραφίες και λένε οτι είναι σπάνιες.Οταν υπαρχουν τις αγνοούν.Εγώ που πραγματικά καίγομαι να μάθω και να ψάξω θα είχα απαντήσει σαν τρελός αν έβλεπα καινουριες.Δες το θέμα μου εχει διαβαστεί απο 300 ατομα και δες και ποσες απαντησεις έχει.

Ειμαι απλά παραπονιάρης :)

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 09:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε SONAP, τρομερή η εμπειρία που μας περιγράφεις, αν και στη θέση σου θα μου είχαν "κοπεί" τα πόδια! Είναι πολύ ευχάριστο για μένα να μαθαίνω εμπειρίες που είχαν κάποια από τα μέλη και όχι ιστορίες που άκουσαν.

Σ' ευχαριστώ.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sansationf
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
378 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 14:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sansationf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ SONAP ΦΟΒΕΡΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ <<ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ>> (ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ!!) ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΦΙΛΙΚΑ Η ΕΧΘΡΙΚΑ? ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΟΙΤΑΖΑΝ. ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ?

respectΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 22:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου ηταν πολυ παγερα,δεν καταλαβαινα συναισθημα,μονο μας κοιταζαν εντονα.Παντως σημερα πηγα παλι εκει με τον ιδιο φιλο μου και το μονο που απολαυσα ηταν ενα υπεροχο ηλιοβασιλεμα!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Logical
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 10:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Logical  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας! Μου έχουν συμβεί και εμένα παράξενα φαινόμενα. (Για ένα απ'αυτά έχω γράψει και στο topic ξωτικά όπου πιθανόν να είδα κάποιο εσωγήινο πλάσμα)
Ήμουν 12 χρονών και ήταν βράδυ ώρα για ύπνο. Ήταν χειμώνας και έβρεχε καταρακτωδώς. Ενώ ετοιμαζόμουν για ύπνο λόγω κακοκαιρίας κόπηκε το ρεύμα. Επειδή φοβόμουν το σκοτάδι ανάψανε οι γονείς μου ένα καντήλι και το βάλανε στο δωμάτιό μου για να υπάρχει και κάποιο φως. Είχα ξαπλώσει και νύσταζα πολύ όταν ξαφνικά παρατήρησα τη φλόγα του καντηλιού να αρχίζει να τρεμοπαίζει όλο και πιο γρήγορα.
Δεν έδωσα και πολύ σημασία ώσπου παρατήρησα ότι οι σκιές από τη φλόγα του καντηλιού σχημάτιζαν στον τοίχο μια μικρή σκια μιας γυναίκας. Εντάξει είπα μέσα μου η φαντασία μου είναι. Αλλά όμως αυτή η σκια μεγάλωνε σιγά σιγά και έβλεπα τη γυναίκα αυτή να περπατάει και να μεγαλώνει και να έρχεται προς τα έξω σαν να θέλει να βγει έξω από τον τοίχο. Η σκια αυτή όλο και μεγάλωνε και αφού κατάλαβα ότι δεν μπορεί να είναι ένα παιχνίδι των σκιών του καντηλιού τρόμαξα και άρχισα να φωνάζω. Από τις φωνές σηκώθηκε ο πατέρας μου και μόλις τον είδα να μπαίνει στο δωμάτιο μου εγώ έφυγα και πήγα στο δωμάτιο των γονιών μου όπου ήταν η μάνα μου και της είπα τι είδα. Μη φοβάσαι μου είπε κάνε το σταυρό σου. Ό πατέρας μου άργησε λίγο να έρθει σε εμάς και όταν ήρθε τον είδα κατατρομαγμένο.Τι έγινε; τον ρώτησε η μάνα μου κι αυτός απάντησε με τρεμουλιαστή φωνή:μη φοβάσαι το καντήλι δημιουργεί σκιες.
Άρα το είδε και ο πατέρας μου και δεν νομίζω να είχαμε και οι δυο την ίδια φαντασία. Σε ερωτήσεις που του έκανα μου είπε ότι είχε και αυτός μια ανάλογη εμπειρία στα παιδικά του χρόνια:
Είχε ξαπλώσει για ύπνο όταν άκουγε κάτι χτυπήματα κάτω από το έδαφος.
Τα χτυπήματα αυτά ολοένα και αυξάνονταν ώσπου άκουσε κάτι σαν φύσημα και είδε έξω από το παράθυρο να πετάει ένα τεράστιο πουλί που έμοιαζε με σαύρα. Την άλλη μέρα πήγε στην εκκλησία και ανάφερε το περιστατικό στον παπά ο οποίος του είπε ότι πρέπει να είχαν εικόνες φυλαγμένες στο σπίτι και έπρεπε να τις βγάλουν έξω γιατί ήταν σαν φυλακισμένες. Ο πατέρας μου το είπε αυτό στη γιαγιά μου και όντως είχε φυλαγμένες εικόνες!
Έχω κι άλλες εμπειρίες, Θα τις γράψω στις επόμενες μέρες να μην σας κουράζω προς το παρόν.


LogicalΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ο ΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
71 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 12:47:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ο ΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΑΓΕΡΗ ΥΠΑΡΞΗ ΕΝΟΣ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΟΣ ? ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ? ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΚΡΟΤΑΦΙΟ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ! ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΤΙ ΠΑΛΙΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΝΑ ΑΕΡΑΚΙ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΨΙΘΗΡΗΣΕ <<ΜΗ>> ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ . ΟΙ ΤΑΦΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΩ ΕΙΧΑΝ 5Α ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΙΕΡΕΙΣ 5Α ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΤΑΦΟΥΣ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΠΑΛΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΗ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΞΩ ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΕΠΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΡΥΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΕ ! ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΕΝΑΣ ΓΕΡΟΝΤΑΚΟΣ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ <<ΚΑΨΕ ΑΥΤΟ ΠΡΑΓΜΑ >> . ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ <<ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ >> ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΑΦΟ <<ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ >> ΤΟΤΕ ΕΒΑΛΑ ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΦΙΛΜ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΣΑΝ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΥΣΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΟΥ . ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΓΕΡΟΝΤΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΙ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΣΤΟΝ ΝΕΚΡΟΤΑΦΙΑ (ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ) ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΦΡΙΚΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΚΤΥΠΑΕΙ ΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΗΤΑΝ ΔΕΜΕΝΕΣ ΣΤΙΣ ΚΟΡΥΦΕΣ ΤΟΥ 5Α ! Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΡΕΙΣΑΣΤΕΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΣΑΝ ΕΓΩ ΝΑ ΧΤΥΠΑΓΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΤΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ! ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΣΤΑ ΜΡΑΤΣΑ ΜΟΥ ΜΩΛΩΠΕΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ ΧΤΥΠΑΓΕ ΤΟΝ ΓΕΡΟ . ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ! ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΑΛΥΣΙΔΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 5Α ΚΑΙ ΑΥΤΟ (ΤΟ5Α) ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟΤΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ <<ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ , ΑΥΤΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟ ΤΩΡΑ>> ΚΟΙΤΑΞΑ ΠΑΛΙ ΤΟ 5Α ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΝΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΓΕΡΟ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ . ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΛΑΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!

ΒΙΟΣ ΑΝΕΟΡΤΑΣΤΟΣ ΜΑΚΡΑ ΟΔΟΣ ΑΠΑΝΔΟΧΕΥΤΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΑΣΩ
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 23:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΑΣΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ !
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ , ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ.

ΤΡΟΜΕΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΟΠΟΥ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ π.χ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ή ΜΥΡΙΖΕΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΧΩΡΟ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΕΤΣΙ κ.τ.λ.

ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΑΤΗΣΕ ΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ... ΚΑΤΑΛΗΤΗΣ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΖΕΙ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΟ ΚΥΚΝΙΟ ΑΣΜΑ ΤΟΥ.

ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΒΡΑΔΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ,ΜΠΕΝΟΝΤΑΣ ΕΙΔΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΤΟΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝΕ,ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝΕ ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ.
ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕΝΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ,ΑΝΑΒΩ ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.
ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΝΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΚΙΑ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΣΑΛΟΝΙΟΥ ΟΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ,ΝΑ ΣΚΟΤΙΝΙΑΖΕΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΔΟΜΑΤΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΡΟΗ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΣΚΙΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΕΡΑΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΡΕΥΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΟΗΤΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΕΡΑ ή ΣΑΝ ΝΟΗΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΜΟΥ.
ΚΑΛΑ ΩΣ ΕΔΩ...
ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΑΡΑ , ΕΥΩΔΙΑ ΚΑΙ ΓΑΛΗΝΗ ΠΟΥ ΟΜΟΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΠΟΤΑ ΞΑΝΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΟΓΟΥ ΑΝΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΝΑ ... ΦΩΝΑΞΩ 'ΠΑΠΠΟΥ' ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΛΟΓΙΚΟ , ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΩ.
ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΟΡΝΑΡΙΣΜΑΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ , ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ... Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΕ ΧΕΡΕΤΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΩΡΑΙΑ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ , ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΗ ή ΚΟΙΝΗ ή ΑΠΛΑ ΤΑΠΙΝΗ , ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ , ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΑΝΤΙΟ,

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

:-)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 23:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΑΣΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΗΡΘΕ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ?

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 23:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΒΑΣΩ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΟ SITE!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΟΛΥ ΟΙΚΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΛΙΓΑ ΒΡΑΔΥΑ ΑΦΟΥ ΠΕΘΑΝΕ Η ΠΡΟΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ,ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΧΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΑΣΩ
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 00:40:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΑΣΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ !

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ
ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ,Η ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ (ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ )
ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ
ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΒΑΛΕΙ


:-)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 10:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Βάσω, καλώς ήρθες.

Με συγκίνησες πάρα πολύ με την ιστορία σου. Έχω τρομερή αδυναμία στη γιαγιά μου και καταλαβαίνω πως πρέπει να ένιωσες με αυτή την εμπειρία.

Και 'γω πιστεύω οτι για ένα διάστημα (ίσως το διάστημα των 40 ημερών που αναφέρεται στην χριστιανική θρησκεία) η ψυχή του πεθαμένου "γυρίζει". Γι' αυτό υπάρχουν και διάφορες δεισιδαιμονίες, όπως το να σκεπάζουν τους καθρέπτες ώστε να μην "παγιδευτεί" η ψυχή του πεθαμένου.

Πάντως όταν έχασα την μητέρα μου, ακούγαμε πολλές φορές βήματα μέσα στο σπίτι μας ή μας έδινε διάφορα σημάδια ότι ήταν ακόμα κοντά μας...

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΑΣΩ
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 18:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΑΣΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oneiric1 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Η ΨΥΧΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΑΥΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ , ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ή ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ
ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ , ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΛΟΓΙΑ ή ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΜΕΛΟΔΡΑΜΑΤΙΚΗ Ε?
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΟΥΝ ΒΛΑΚΙΕΣ !!!

:-)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 22:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΑΣΩ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ,ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ!ΑΛΛΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΑ!

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 02:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας! Τι μου κάνετε;

Λοιπόν, είμαι 20 χρονών και τόσο καιρό διαβάζω στα διάφορα forums του esoterica περί φαντασμάτων, ξωτικών, παράξενων και ανεξήγητων φαινομένων που κατά καιρούς έχουν ζήσει τα μέλη του site.

Το παράπονό μου είναι πως εγώ ουδέποτε έχω ζήσει κάτι παρόμοιο ώστε να μπορώ να διηγηθώ, ούτε στον ύπνο μου ούτε στον ξύπνιο μου ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ.

Οπότε θα βγάλω και εγώ μια ιστορία από το μυαλό μου και θα σας την πώ, έτσι ρε γ... να μου φύγει το μεράκι!

Ακούστε!

Είναι καλοκαίρι, Τετάρτη, κατά τη 1 περίπου το βράδυ στην Κατερίνη και καθόμαστε στο σπίτι ενός γνωστού (λείπουν οι γονείς του για διακοπές, και τον Κώστα τον γνωρίσαμε εδώ και μια εβδομάδα περίπου).Δεν κάνουμε κάτι το σπουδαίο απλώς περνάμε την ώρα μας χαζολογώντας κ.λ.π

Κάποια στιγμή βαριόμαστε, λέμε να φύγουμε και να πάμε να καθίσουμε στην πλατεία στα Mac Donalds (κλειστά εκείνη την ώρα) όπως συνηθίζουμε να κάνουμε. Έτσι και έγινε...

Ενώ καθόμαστε και συζητάμε( για το χτύπημα της 11 Σεπτεμβρίου) συνειδητοποιώ πως έχω ξεχάσει την φωτογραφική μου μηχανή στο σπίτι του Κώστα (έτσι τον λένε) και ξεκινάω για το σπίτι του να την πάρω.
Ξέχασα να σας πω οτι ο Κώστας δεν είχε έρθει μαζί μας στην πλατεία.

Στο δρόμο σκεφτόμουν πόσο παλιά σκοτεινή και τρομακτική είναι η πολυκατοικία του Κώστα και ανατρίχιαζα.Με τα πολλά ανεβαίνω στον τρίτο χτυπάω το κουδούνι αρκετές φορές γιατί δεν ξυπνούσε και μου ανοίγει.Το βλέμα του αγουροξυπνημένο και τσαντισμένο επιδή τον ξύπνησα.

Του λέω πως ξέχασα την φωτογραφική στο υπνοδωμάτιό του και αποκρίνεται νευριασμένα αμάν ρε μ... ξημερώματα! Τον βλέπω να περπατάει στον μακρύ διάδρομο του σπιτιού ακριβώς μπροστά από την εξώπορτα και να μπαίνει στο δωμάτιό του. Μέχρι εδώ όλα καλά.

Όταν όμως ανοίγει την πόρτα για να βγει από το δωμάτιο και να έρθει πάλι πίσω (έκανε αρκετή ώρα στο δωμάτιο), κοιτάζω τα πόδια του και βλέπω πως δεν τα κινεί καθώς με πλησιάζει (αρκετά γρήγορα) αλλά αιωρείται!

Παιδιά χ.στ.κα πάνω μου! Περίμενα λίγο να έρθει πιο κοντά ώστε να βεβαιωθώ γι'αυτό που έβλεπα και όταν σιγουρεύτηκα οι τρίχες μου κόνταψαν να πεταχτούν από το σώμα μου και από το κεφάλι μου από την ανατριχίλα...

Βροντάω την πόρτα και κατεβαίνω από τις σκάλες κακείν κακώς τρία τρία τα σκαλοπάτια χωρίς να κοιτάω πίσω μου, και στον πρώτο όροφο περίπου ακούω την φωνή του από πάνω να με βρίζει: Αντε γ... ρε παλιομ..., να μην ξανάρθεις εδώ!

Την φωτογραφική δεν την πήρα (την έχει ακόμα και τον έχω δει έξω μ'αυτήν σε ένα πάρκο). Το περιστατικό δεν το είπα πουθενά.Άκουσα από συζητήσεις (στα κλεφτά) στις οποίες δεν συμμετείχα ότι αυτός ασχολούταν εδώ και πολύ καιρό με σολομονική.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RED_DRAGON
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 03:46:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RED_DRAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους ειμαι σχετικά καινουριος στο forum και θα ήθελα και εγώ να δώσω το δικο μου τόνο στο σχολιασμό των μηνυμάτων σας.
Προσωπική εμπειρία σε παραφυσικά φαινόμενα δεν έχω καμία αλλά εχω ακούσει πολά και ιδιαίτερα απο τη γιαγιά μου η οποια ειχε αυτο που λέμε ελαφρύ ίσκιο και εβλεπε διάφορα.
Φιλε ντέμη πραγματι περιεργη η ιστορία σου αλλα όσον αφορα τη μετανάστευση του πνεύματος απο την αγγλία στην ελλάδα πιστεύω περισσότερο οτι ήσασταν και οι δύο επιρεασμένοι απο την εμπειρία σας στην αγγλία.Αλλωστε το φαινόμενο του πλακοματος και της παρουσιας την ώρα του ύπνου το έχει ζήσει ενα μεγάλο ποσσοστό και σε παραπέμπω στο παρα κατω λινκ βαζωντας και εδω ενα μικρό κομμάτι του σχετικού αρθρου.


http://www.metafysiko.gr/varticleload.php?vart=varts/17.htm

"Όταν κοιμόμαστε, ο εγκέφαλός μας σταματάει να στέλνει σήματα στους μυς και στα άκρα μας, ωστε να μήν αντιδρούμε σωματικά όπως στα όνειρά μας. Σε περίπτωση π.χ. που ονειρευόμαστε οτι τρέχουμε, ο εγκέφαλός μας αποκλείει τα σήματα που στέλνονται στα κάτω άκρα, επομένως αυτά δέν εκτελούν κίνηση αντίστοιχη του τρεξίματος. Τώρα, στην υπνοπαράλυση, ο άνθρωπος που την βιώνει ανακτά τις αισθήσεις του απο τον ύπνο, λιγο πρίν ο εγκέφαλος ξεκινήσει και πάλι να στέλνει σήματα στο σώμα μας, βιώνοντας μια εικονική παράλυση, η διάρκεια της οποίας είναι συνήθως 20 με 30 δευτερόλεπτα, ενώ πολλές φορές φτάνει και τα 2 λεπτά. "

Αλήθεια μετα απο αυτό ειχατε άλλο περιστατικό εδω στην ελλάδα??

Τώρα για να σχολιάσω και το mail του user τσανακαλος, τι να πω αναλογιστήτε πόσοι λενε ιστορίες για να προβληθούν σε μια παρέα (μη μου πειτε οσες φορες ςχω ανοιξει συζητιση σε παρεα ακουω παραλαγες απο τις ίδιες ιστορίες)μεχρι και σημειου να πιστεύουν οτι τις εχουν ζήσει.Απλα θέλω να φανταστειτε πποσοι είναι αυτοί που λένε διάφορα χωρίς να παραδεχονται οτι είναι φαντασιώσεις.
Τα λέμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 04:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
με τοσες ιστοριες που κυκλοφορουν εχει μπερδευτει η αληθεια με το ψεμμα και το ψεμμα με το παραλογο ολες ξεκινουν με μια παρεα που αποφασιζει να καλεσει καποιο πνευμα συνηθως τον χιτλερ ή τον μουσολινι (πολυ δουλεια αυτοι οι δυο) και γινεται το ελα να δεις.

στην ουσια ομως τα φαντασματα ειναι ψυχες που παγιδευτηκαν αναμεσα στον κοσμο μας και στον αλλο κοσμο "οχι τον νεο κοσμο οπως λεει και ενας φιλος μου" ετσι λοιπον συμφωνω και εγω καπου με τα λεγομενα της Βασως

quote:
Η ΨΥΧΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ
εγω ξερω οτι μονο με βοηθεια μπορουν να φυγουν γιατι αν εφευγαν μεσα σε ενα χρονο δεν θα ηταν ο κοσμος μας γεματος με αρχαια φαντασματα και επισης οτι δεν ειναι θεμα μονο προσαρμογης απλα δεν εχουν πειστει οτι ολα τελειωσαν και οτι πρεπει να τα μαζευουν για αλλα μερη μακρυνα"πολυ πεισμα μερικοι ανθρωποι σκανε γαιδαρο ακομα και μετα θανατο"

quote:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ , ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΗ ή ΚΟΙΝΗ ή ΑΠΛΑ ΤΑΠΙΝΗ
ωραιοτατη εμπειρια


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luminus
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 11:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luminus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η
ΕΡΕΥΝΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΥΜΠΕΡΑΣΠΑΤΑ.

ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ (ΑΝΟΙΞΗ 1997) ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ.Η ΩΡΑ ΗΤΑΝ 10:30 ΚΑΙ ΟΚΕΡΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ LEGENT
ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΥΡΟΜΕΝΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΣΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ(ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PARKIN ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ)ΒΛΕΠΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΕΑ ΚΑΣΤΑΝΟΞΑΝΘΗ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΣΥΝΙΘΙΣΜΕΝΑ (ΗΤΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΑΝΑΛΟΓΑ ΝΤΥΜΕΝΗ ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΕΝΕ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ)ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΗ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΓΕ ΜΕ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΦΑΝΕΡΑ ΤΑΡΑΓΜΕΝΗ(ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΟΣ ΚΛΕΙΣΤΑ ΥΠΗΡΧΕ ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΗ)ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ ΜΕ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΤΑΡΑΧΗ.ΚΟΙΤΑΞΑΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΠΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΚΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΓΩ ΝΑ ΕΠΕΙΜΕΝΟ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΓΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΠΛΗΣΙΑΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΝΤΑ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΣΑ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΟ ΓΥΡΙΣΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑ ΕΔΕΙΞΑ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΜΑΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑ ΜΟΥ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΕ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗ....

ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΒΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΦΟΒΕΡΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΙΚΑΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΣΕ ΔΥΟ ΦΙΛΟΥΣ. ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΚΕΥΤΟΜΕ ΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΛΕΤΕ ΝΑ ΘΕΛΩ ΔΕΣΙΜΟ...

(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΗ.)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΒΑΣΩ
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 18:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΒΑΣΩ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ endorama
ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ.
ΜΑΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΟΗΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΕΤΣΙ
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ , ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΕΙΝΑΙ 'ΕΔΩ' ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΘΟΥΝ , ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ.

ΓΝΩΜΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ , ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ , ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΕΤΑ.

ΤΩΡΑ ΟΙ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΗΔΕΥΜΕΝΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΖΩΝΤΑΝΩΝ ΛΟΓΟ ΞΑΦΝΙΚΟΥ ή ΑΓΡΙΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ κ.τ.λ. ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΨΥΧΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΚΔΙΚΙΣΗ ΚΑΙ ΦΥΛΑΞΗ.

Β.Κ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ntemis
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 23:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ntemis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΟΒΕΡΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ,ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΤΑ ΧΑ ΠΑΙΞΕΙ

Αν η καρδιά σου είναι απο γυαλί,
μην την εμπιστευτείς σε χέρια που τρέμουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 04:11:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά κάποιος να σχολιάσει και την δική μου ιστορία που βρίσκεται λίγα κλικ προς τα πάνω. Τόσο κόπο έκανα να την γράψω

Συγγνώμη κιόλας που πετάγομαι σαν την τσουτσού, αλλά πρόκειται να γράψω σχετικό βιβλίο και θέλω να ακούσω (και πιο συγκεκριμένα να διαβάσω) κριτικές για να ξέρω αν θε πρέπει να προχωρήσω ή όχι!

Τέλος πάντων ό,τι θέλετε κάντε!

Feel the anxiety hold off the fear...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy