ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΛΟΛΑΤΡΕΣ.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 10:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχω ακουσει χιλιαδες φορες για εικονες που κλαινε και για εικονες που κανουνε θαυματα.
Η απορια μου ειναι η εξης:
Ποια η διαφορα της θαυματουργης εικονας της Τηνου απο την εικονα της Παναγιας που υπαρχει στο εκκλησακι της γειτονιας μου?
Το θαυμα το κανει τελικα η εικονα η το προσωπο που απεικονιζετε σε αυτην?
Γιατι αν δεχτουμε οτι το θαυμα το κανει η εικονα τοτε μιλαμε για νεοειδωλολατρεια στις μερες μας,ενω αν το θαυμα το κανει το προσωπο που απεικονιζετε τοτε η ολη υποθεση δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα καλοστημενο πανηγυρι της Εκκλησιας για να τα κονομαει και να εκμεταλευετε την πιστη των οπαδων της.
Δεν θα παω πιο μακρια στα προσκυνηματα που γινονται σε διαφορα αντικειμενα Αγιων γιατι τοτε το θεμα θα ξεφυγει,αλλα ας μεινουμε στις "θαυματουργες" εικονας για να μπορεσουμε να βγαλουμε ακρη.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.Νιτσε

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/10/2003, 10:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάποτε, κάποιοι, χρησιμοποίησαν ως βασικό τους "εργαλείο" κατα των Ελλήνων την "ειδωλολατρία".

Αφού σφάχτηκαν αναμεταξύ τους ως πρός το ΕΑΝ πρέπει να απεικονίζεται ο Θεός, κατέληξαν ότι ΝΑΙ πρέπει! Είναι πιό λογικό! Μάλιστα.

Αργότερα, οι ίδιοι "κληρονόμοι" του Ελληνικού ανθρωπομορφισμού, ενσωμάτωσαν και εμπλούτισαν με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ματζούνια την νεο-ιδρυθείσα Θρησκεία της Χριστολογίας, ώστε ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ.......ΤΟΤΕΜΙΣΤΗ!

Τόσο καλά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 01:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σωστα οι προγονοι μας δεν κανανε τετοια καραγκιοζιλικια και μου αρεσει που τους αποκαλουν και ειδωλολατρες ομως ειναι απλα τα πραγματα μας θελουν σκυφτους,να σερνομαστε και να φιλαμε ποδια και να περνανε απο πανω μας εικονες και λειψανα εκει καταντησαμε να περιμενουμε στην ουρα για να περασουν απο πανω μας.

οπως ειχε πει και ο Φωτοπουλος πρωτα θα περασει απο πανω μου και μετα απο πανω της.


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

O Pisteuon
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 02:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O Pisteuon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκείνο που μετράει είναι το νόημα της πίστεως και όχι τόσο το θαύμα' Τα θαύματα χρειάζονται για να ενδυναμώνονται οι ασθενείς τη πίστη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

O Pisteuon
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 02:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους O Pisteuon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν γίνεται λατρεία στην εικόνα αλλά ούτε στο πρόσωπο που εικονίζεται αλλά αποδίδεται τιμή διότι εκπλήρωσε αυτό που αγωνιζόνταν και εξαγιάσθηκε. Έχει παρρησία στο Θεό κι έτσι ο πιστός παρακαλεί να πρεσβεύεσει ο Άγιος στο Θεό όμως δωρεάν λάβετε δωρεάν δώτε υμίν. ημήν(ορθογραφία?) ποια λεφτά λοιπόν κι αν κάποιος θέλει να βγάλει να πάει να εργαστεί ή να τα ζητήσει και όχι να εκμεταλεύεται διότι αυτά είναι δώρο στους ανθρώπους που θέλουν και αγωνίζονται να έχουν. Σε αυτά ούτε δίπλωμα ευρεσιτεχνίας χωράει ούτε πνευματικά δικαιώματα τα copyrights και την ιδιοκτησία την έχουν οι πιστοί του Θεού ο λαός

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 09:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το θαυμα το κανει τελικα η εικονα η το προσωπο που απεικονιζετε σε αυτην?
Γιατι αν δεχτουμε οτι το θαυμα το κανει η εικονα τοτε μιλαμε για νεοειδωλολατρεια στις μερες μας,ενω αν το θαυμα το κανει το προσωπο που απεικονιζετε τοτε η ολη υποθεση δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα καλοστημενο πανηγυρι της Εκκλησιας για να τα κονομαει και να εκμεταλευετε την πιστη των οπαδων της.

ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ? ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙΣ? ΚΑΛΕ/Η ΜΟΥ ΦΙΛΕ/Η ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΜΑΣ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΙΚΑΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΡΟΣΚΑΛΩ 7-8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΣΤΟ ΚΑΖΙΛΕΡ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΘΑΥΜΑ., ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ,ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΙ. ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΑΕΙ, ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΦΤΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΤΥΠΑ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΕΥΓΟΥΝΕ ΜΕ ΜΩΛΩΠΕΣ.! ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ Η ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ! ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΕΚ’ ΓΕΝΕΤΗΣ ΑΝΑΠΗΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ. ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΤΑ ΜΑΤΙΑ, ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ/Α.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΑΡΙΣΤΑ Η ΕΙΚΟΝΑ, ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΣΑΝ ΥΛΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ, ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ..
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ...

ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 13:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ενα ταξιδι ενός φίλου μου στην Ταυλάνδη έτυχε να παει σε ενα μοναστήρι οπου κατι αγαλματα εκεινη την ημερα (βούδες αν θυμάμε καλά) εκλαιγαν.
Στο ιδιο στυλάκι με το ελληνικο, κοσμος,πανυγηρια και ενα σωρο σακατηδες περιμεναν να "φιλησουν" τα αγαλματα...
σε καποια φαση ενας αναπηρος αρχισε να φωναζει και να τρεχει πανω-κατω..."θεραπευτηκα" φωναζε...
Τώρα θα μου πειτε οτι δεν ειναι δυνατον να εγινε κατι τετοιο αφου η "ορθη" θρησκεια ειναι ο χριστιανισμος...
Εγω πιστευω οτι ο ίδιος ο ανθρωπος εχει την δυναμη να "θεραπευθει" οταν πραγματικά καταφέρει να πεισει τον οργανισμό του.
Γιατί ως γνωστόν το σώμα μας συμπεριφέρετε αυτονομα όσο αφορά την αντιμετώπιση καποιων παθησεων χώρις την συνένεση της "λογικής" μας.
Αν ειναι να δεχθω το "θαυμα" της παναγίας της τότε γιατί να μην δεχθώ και το "θαυμα" του βούδα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 22:38:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγω πιστευω οτι ο ίδιος ο ανθρωπος εχει την δυναμη να "θεραπευθει" οταν πραγματικά καταφέρει να πεισει τον οργανισμό του.

Οτι πιο σωστο εχω διαβασει.
Απλα ο καθενας μας το πρατει ειτε μεσω του Ιησου,ειτε του Βουδα,ειτε του Δια,ειτε σε οποιον θεο πιστευει και αυτο γιατι ακομα ο ανθρωπος δεν πιστευει στις δικες του δυναμεις και νομιζει οτι χρειαζετε για δεκανικι τον καθε θεο.

quote:
ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ?

Σαν θαυμα του θεου το αποκλειω.
Αλλα εαν οπως ειπες το κανει ο Αγιος τοτε γιατι η εικονα που υπαρχει στο εκκλησακι της γειτονιας μου δεν ειναι και αυτη θαυματουργη?
Τι ειναι αυτο που την ξεχωριζει απο την εικονα που την εχουνε ονομασει θαυματουργη και βρισκετε σε μια αλλη εκκλησια?
Αυτο το διαχωρισμο θελω να μου εξηγησεις φιλε μου.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2003, 23:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αχ ρε ΤΥΑΝΕΑ!

Ρωτάς ΤΙ??????


Μα.......ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΟΝΟΜΑ!!!!

Άλλο να σε λένε...Γοργοτάδε (εμπορικότατο!) και άλλο να'σαι η εικονίτσα της κάθε γειτονιάς.

Λογικό δέν είναι?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 12:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
RYCHE XAIRETA TYANEA
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
ΛΕΣ:
quote:
Σαν θαυμα του θεου το αποκλειω.


ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΕΠΙΤΕΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΛΕΟΝ...
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ...
ΟΤΑΝ ΤΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΝ ΤΟΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ''ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ'' ΚΑΙ ΑΥΤΗ?ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΝΟΗΣΗ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΦΥΣΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ...
ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΛΟ ΝΑ ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΕΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΕΙ...
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΣΤΗ...
Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΕΙΣ...ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΕΡΓΑΣΙΑ
ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΠΙΔΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 14:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σαν θαυμα του θεου το αποκλειω.
Αλλα εαν οπως ειπες το κανει ο Αγιος τοτε γιατι η εικονα που υπαρχει στο εκκλησακι της γειτονιας μου δεν ειναι και αυτη θαυματουργη?
Τι ειναι αυτο που την ξεχωριζει απο την εικονα που την εχουνε ονομασει θαυματουργη και βρισκετε σε μια αλλη εκκλησια?
Αυτο το διαχωρισμο θελω να μου εξηγησεις φιλε μου.

ΦΙΛΗ ΑΝ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!ΦΙΛΗ...
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΓΩ,ΑΛΛΑ Η ΙΔΙΑ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ.
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΝΑ ΛΟΓΟΜΑΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ Η ΟΧΙ,Η ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ Η ΟΧΙ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΣΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ.ΗΔΗ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ Η ΟΧΙ.
ΟΙ ΑΓΙΟΙ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΘΑΥΜΑ.Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ.ΜΠΟΡΕΙ ΜΕΣΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΗΣ,ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΡΩΜΕΝΗ(ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΕΤΣΙ),Η ΤΟΣΟ ΤΥΦΛΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΕΣ..
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ Η ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 22:15:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ryche
quote:
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ...

Συμφωνω ως προς το φυσικο φαινομενο αλλα οχι ως προς το αντικειμενο.
Ryche πιστευω οτι την δυναμη και την ενεργεια την κρυβει ο ανθρωπος μεσα του αλλα επειδη δεν το εχει ανακαλυψει ακομα οτι εχει τοσο τεραστια δυναμη φτανει στην πηγη μεσω μιας εικονας.
Ειναι σαν να θελεις να πας στην Ελευσινα απο Α.Παρασκευη αλλα επειδη δεν εχεις ανακαλυψει ακομα την Αττικη οδο κανεις ολοκληρο κυκλο για να φτασεις στον προορισμο σου.


quote:
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ.

Φιλη μου και εγω στα 10 μου χροννια ειχα ενα "θαυμα" οπως λες που με γλυτωσε απο χειρουργειο και τοτε ολοι μιλαγανε για την δυναμη του Αγιου που με θεραπευσε και αυτο το πιστευα μεχρι που αρχισα να αμφισβητω.
Σημερα πιστευω στους γιατρους που με κανανε καλα και στην δυναμη της παιδικης μου ψυχης να αποφυγει το χειρουργειο.

"Θαυματα"¨μπορω να δω και σημερα στην καθημερινοτητα μου αλλα θα τα ελεγα "θαυματα" αν κοιταζα με τα ματια του Χριστιανου,ενω εγω κοιταω πλεον με τα ματια του ερευνητη και του αμφισβητια,οποτε καταφερνω να εξηγω αυτο που ο διπλανος μου ονομαζει θαυμα η το εχω στο μυαλο μου σαν "ανεξηγητο" φαινομενο μεχρι τη μερα που θα εχω τη γνωση να το εξηγησω!

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 23:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΠΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ ? ΔΕΝ ΣΕ ΕΣΩΣΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ Η ΠΙΣΤΗ ΣΟΥ ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2003, 23:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παρεπιπτόντως, μπορεί να σας ενδιαφέρει κι αυτό:

Πιστεύετε στα θαύματα;

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1450


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skorpina
Μέλος 2ης Βαθμίδας


236 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 13:28:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skorpina  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη lencolas εχω ακουσει κι εγω γι'αυτη την εικονα απο καποιους γνωστους που επισκεφθηκαν το συγκεκριμενο μοναστηρι.Βιωσανε μαλιστα τοσο εντονα το θαυμα που ακομη και που το αναφερανε βουρκωνανε τα ματια τους απο συγκινηση.

Και μια και εγινε λογος για θαυματα ας μην ξεχναμε την Μονη των Αγιων Ραφαηλ Νικολαου και Ειρηνης στην Μυτιληνη.Εκει γινονται απειρα θαυματα χωρις εικονες να δακρυζουν αλλα με την Χαρη των Αγιων που φανερωνουν την παρουσια τους.Οποιος εχει επισκεφθει την Μονη καταλαβαινει τι εννοω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 14:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΑΝΑΝΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ!!!ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥ 2!ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΟ LINK ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΣΑΚ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ,ΕΣΥ!!!!ΕΥΓΕ!!!

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΣΚΟΡΠΙΝΑ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ.ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΩ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΧΝΑΣΜΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑΔΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΣΟΥΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΟΣ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ,ΕΠΑΘΑ ΤΟ ΣΟΚ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΔΑ ΣΥΜΜΑΘΗΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΠΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ!!!
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 14:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΦΙΛΕ ΑΝΑΝΝΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ!!!ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΟΥ 2!

ΘΑΥΜΑ!!!


ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είναι ΑΝΩΤΕΡΟΣ από τον άλλο,
μπροστά στη ΖΩΗ και στο ΘΑΝΑΤΟ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 15:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΡΩΤΗΣΙΣ: TEΛΙΚΑ ΑΛΛΕΣ ΘΡΗΣΚΕΙΕΣ ,ΕΜΠΕΡΙΕΧΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ Η ΟΧΙ ? ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΕΣ ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 19:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε ολες τις θρησκειες εχουν γινει θαυματα γιατι οπως ειπε ο νεος το θαυμα το κανει ο ανθρωπος και οχι ο εκαστοτε θεος
βεβαια το προβλημα ειναι στους πιστους τις καθε θρησκειας που μωλις ακουσουν για καποιο θαυμα σε καποια αλλη τοτε αρχιζουν η να λενε οτι ειναι στημενο η να λενε οτι το θαυμα το εκανε το κακο πνευμα για να κλονισει την πιστη


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 21:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μια και εγινε λογος για θαυματα ας μην ξεχναμε την Μονη των Αγιων Ραφαηλ Νικολαου και Ειρηνης στην Μυτιληνη

Μαλλον ενοεις των Ταξιαρχων.
Επειδη καταγομαι απο την Λεσβο εχω επισκεφθει τη συγκεκριμενη Μονη και εκει ακουσα οτι ο Ταξιαρχης αν δεν εισαι "σωστος Χριστιανος" μαυριζει στην εικονα του ενω αν εισαι "σωστος" μενει ως εχει η εικονα του.

Οταν πηγα εγω μπροστα στην εικονα ητανε μαυρη και λεω μαλλον δεν ειμαι καλος Χριστιανος με τις αντιληψεις που εχω.
Εμεινα ομως σε μια γωνια και ειδα τα μελη της οικογενοιας μου αλλα και αλλων που περναγανε μπροστα απο την εικονα ,για να δω αν τελικα αυτη η εικονα αλλαζει χρωμα.Το μονο που διαπιστωσα ειναι οτι η εικονα παρεμενε στο ιδιο χρωμα αλλα ο καθε ενας πιστος το εξηγουσε οπως του αρεσε και συμφωνα με τα οσα πιστευε.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2003, 21:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και οσονα αφορα το ερωτημα μου δεν ειναι για το αν γινονται η οχι θαυματα αλλα στο γιατι υπαρχει διακριση μεταξυ δυο εικονων που απεικονιζουνε το ιδιο προσωπο και η μια βρισκετε στν Τηνο και η αλλη στην Αθηνα.
Τι ειναι αυτο που ξεχωριζει την μια απο την αλλη και η μια αναφερετε απο την Εκκλησια ως θαυματουργη εικονα και η αλλη απλα ως εικονα.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 12:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΛΟ ΝΑ ΛΑΤΡΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΘΕΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΕΙ...


Εδώ και 4 μέρες έχω ένα μήλο μπροστά μου και το "λατρύω" αλλά...δεν "πιάνει"! Μάλιστα άρχισε να σαπίζει κιόλας...μήπως πρέπει να το φάω?


Φιλε (και πατριότη) Tyaneas ρωτάς,

quote:
Το μονο που διαπιστωσα ειναι οτι η εικονα παρεμενε στο ιδιο χρωμα αλλα ο καθε ενας πιστος το εξηγουσε οπως του αρεσε και συμφωνα με τα οσα πιστευε.


Άποψη μου είναι ότι θα πρέπει να αναθεωρήσουμε το ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ!
Δηλαδή αν εγώ χρειάζομαι αρρώστια και όχι ίαση για το καλό της ψυχής μου και (με κάποιο τρόπο) μου δίνεται, είναι θαύμα;

Αν για παράδειγμα εσύ έβλεπες την εικόνα στον Ταξιάρχη άσπρη...θα ήσουν σήμερα Ορθόδοξος Χριστιανός; Και εάν ναι...θα ήσουν επειδή εσύ το επέλεξες;

Τέλος γιατί εσύ δεν είσαι καλός χριστιανός και οι άλλοι είναι; Ποιός και που βάζει τον πήχη; Τι σημαίνει καλός χριστιανός;(???).

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 13:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θαυματοργά ματζούνια σε αφθονία........

Θαυματουργό νερό (!), θαυματουργά βραχιολάκια (!), θαυματουργά.......μουμιοποιημένα ανθρώπινα μέλη (!!), θαυματουργά κόκαλα (!!), θαυματουργές εικόνες, θαυματουργά σκεύη, θαυματουργά....σεντόνια (ά, ξέχασα, ξεσκεπάστηκε αυτό..), και δέν συμμαζεύεται!

Επίσης υπάρχει και αποχαύνωση σε βαθμό..............θαύματος!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 17:01:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τό έχω ξαναγράψει αλλά το επαναλαμβάνω δίοτι "μου αρέσει..¨"

Ο Διαγόρας θαύμαζε μαζί με έναν φίλο του τα πολλά ακριβά αναθήματα των θεών σε κάποιον ναό της Σαμοθράκης. Ο φίλος του, του εξηγούσε ότι ήταν προσφορές από ευγνώμονες πιστούς, και από κάποιους που κινδύνεψαν στην θάλασσα και έταξαν στους Θεούς, ότι αν τους έσωζαν από τον υγρό τάφο, θα τους έκαναν αυτά τα δώρα. Και κατέληξε λέγοντας, ότι τα μνημεία αυτά, αποτελούν αποδείξεις της αποτελεσματικότητας της προσευχής αλλά και της δύναμης των Θεών. Ο Διαγόρας τότε του απάντησε ειρωνικά :

«για φαντάσου πόσα περισσότερα τέτοια μνημεία θα υπήρχαν αν όλοι εκείνοι που έχουν πνιγεί, μπορούσαν επίσης να αφιερώσουν στους Θεούς!!»

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 17:20:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σωστος
φιλε ΠΛΩΤΙΝΕ τα νεκροταφεια ειναι γεματα απο αυτους που δεν καταφεραν να αναψουν λαμπαδες ισα με το μποι τους


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 19:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΑ ΥΠΑΡΚΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ.ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 01:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εδώ και 4 μέρες έχω ένα μήλο μπροστά μου και το "λατρύω" αλλά...δεν "πιάνει"! Μάλιστα άρχισε να σαπίζει κιόλας...μήπως πρέπει να το φάω?


δεν ξερω αν ειρωνευεσαι,μα δεν εχει σημασια
η ψυχη αδιαφορει
το νου μοναχα θελει να σου
πει πως οταν ενωνε τις λεξεις,
εννοουσε οτι το αντικειμενο που λατρευουμε δεν εχει σημασια
αλλα η πιστη=ενεργεια=συγκεντρωση...

τωρα φιλε hismiring αν το λατρευες πραγματικα
το μηλο θα το ειχες βαλει στην συντηρηση

αλλα αφου απιστος

ΦΑΤΟ...

αλλωστε μονο οταν μαυρισει ειναι ''σωστο''


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 10:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν ξερω αν ειρωνευεσαι,

Αστειεύομαι η σωστή έκφραση!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

yunan
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 15:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους yunan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Den kserw gia ta 8aymta en genh alla otan exoyme neoanagiromenoys naoys tote olo kai kapia eikona apo to agio oros h' kamia agia zwnh ths panagias h' kati allo.

Pantws pragmatika 8ayma 8a htan na eperne o panathinaikos prwta8lima, egw ptyxio h' na moy ka8otane mia kopelia poy exw balei sto mati

1.61803398874989484820458683436564...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Schwabe
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5715 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 16:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολλές φορές το.......τρίτο ενδεχόμενο είναι και το πιό δύσκολο!

Και αν σου κάτσει........τότε και αν δέν είναι ΘΑΥΜΑ!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1098633
Maintained by Digital Alchemy