ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Σύμβολα, Εξήγηση.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Lycaianist
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2003, 21:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lycaianist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας θα ήθελα την βοήθεια σας, εάν κάποιος από εσάς ασχολείται πολύ με την συμβολολογία κτλ θα τον παρακαλούσα να μου πει – εξήγησει αν κάποιο από τα παρακάτω σύμβολα σημαίνει η θέλει να πει κάτι.

Το πρώτο το είδε ένα φίλος μου επανειλημμένα σε ένα όνειρο απάνω σε έναν λευκό μανδύα μιας γυναίκας που του έλεγε (όταν πεθάνεις γίνε πνεύμα όχι φάντασμα) –

Το δεύτερο το είδε πάλι πολλές φορές σε όνειρο απάνω στο σβέρκο ενός άντρα ο οποίος χτυπούσε τα χέρια του νευρικά στα ποδιά του (σαν να περιμένει κάτι πχ)

Το τρίτο το είδε έντονα σε όραμα στην μάπα ενός φίλου. (λέτε να παίρνει τίποτα?)

Αυτά, ευχαριστώ.

Για να δείτε την εικόνα με τα ζωγραφισμένα σύμβολα, copy paste σε έναν νέο explorer http://earth.prohosting.com/syred/d.GIF

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 01:11:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλως ηρθες, φιλε Lycaianist, εσωτερικα...
...το γεγονος οτι αρκετα πια χρονια ασχολουμαι με οποιοδηποτε σκελος της τυπολογιας αλλα + του συμβολισμου...θα μπορουσα θεωρω να σου δωσω καποιες επεξηγηματικες ερμηνειες οσο γινεται πιο αρχετυπικα ...μα δεν καταφερα να δω αυτο που παρεθεσες ..
dosmthng4it


φως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 19:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς ήρθες στο ESOTERICA φίλε Lycaianist!

Προσπάθησα κι εγώ να μπω στο link που παραθέτεις, αλλά δεν είναι δυνατόν. Είναι κάποιος χώρος ο οποίος φιλοξενεί αρχείο με φωτογραφίες και σχέδια δικά σου; Υπάρχει δυνατότητα να μας δώσεις κάποια άλλη διεύθυνση; Ωστε να μπορέσουμε να δούμε τα σύμβολα; (μπορείς εάν θες να μου στείλεις σε email τις εικόνες ή τη διεύθυνση για να σε βοηθήσω με το θέμα των εικονών στα φορουμ )

Επίσης, θα ήθελα να κάνω μία παρατήρηση σχετικά με την θεματική κατηγορία όπου άνοιξες το παρόν τόπικ.
Πράγματι τα σύμβολα, είναι ένα αντικείμενο το οποίο ταιριάζει στο .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-., αφού εδώ φιλοξενούνται θέματα σχετικά με "Αρχαίοι Πολιτισμοί - Θρησκείες - Μυθολογίες - Συμβολολογία ".
Αν όμως το θέμα αυτό έχει σαν βασικό άξονα να δοθεί κάποια εξήγηση στα παράξενα σύμβολα που εμφανίστηκαν στους φίλους σου, θα μπορούσε να ανοιχτεί στο φόρουμ του "ΠΑΡΑΞΕΝΟΥ". Οπως καταλαβαίνεις, διαφέρει η προσέγγιση με την οποία μελετάται ένα θέμα, ανάλογα με την κατηγορία όπου επιλέγεις να το ανοίξεις.

Εύχομαι πάντως σε κάθε περίπτωση, να πάρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fokaias
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
170 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2003, 19:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fokaias  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσπαθήστε εδώ

http://earth.prohosting.com/syred/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lycaianist
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 14:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lycaianist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκεί που είπε ο φίλος πιο πάνω θα το δείτε, θα το πήγαινα το θέμα εκεί που μου είπες αλλά δεν ξέρω πώς, σας ευχαριστώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2003, 15:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα.

Τα είδα τα σύμβολα. Για τους υπόλοιπους φίλους να πούμε, ότι θα τα δουν αν κάνουν κλικ στο gif, μπαίνοντας στο link που μας έδωσε ο fokaias.

Σχετικά με το θέμα, μην ανησυχείς. Αν υπάρξει ιδιαίτερος λόγος να μετακινηθεί (σε περίπτωση που δεν ταιριάζει με την θεματολογία αυτού του φόρουμ), θα γίνει με ένα άμπρα - κατάμπρα.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lycaianist
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 18:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lycaianist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν τα σχεδίασα με απόλυτη ακρίβεια, από ότι μου είπε ο φίλος μου όλοι οι κύκλοι και οι γραμμές ήταν όμοιοι, επίσης είδε κάτι γράμματα γραμμικού χαρακτήρα μάλλον ελληνικά, θυμάται μόνο τα πρώτα 4 και νομίζω δεν μπορεί να θυμηθεί άλλα δυο τελευταία που είχε δει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 19:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
..ακομη ψαχνουμε λοιπον!....
μα οπως ειπα καποια στιγμη +στον καλο μου ερμη...
μερικες φορες περνανε χρονια....-ακομη προσπαθω ν'ανακαλυψω τα συμβολα που μου αφησε πριν χρονια ενας φιλος ....πανε δεκα χρονια τωρα..-
ισως λοιπον,φιλε μου ,ετουτα τα συμβολα να τα ειδε ο φιλος σου αλλα ν'αποκωδικοποιουν το δικο σου 'η το δικο μου..ταξιδι....('η οποιου θα τα θεσει στο "search engine"του μυαλου του...προς αναζητηση...)


φως!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy