ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ιερός Βράχος 2000...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 21:20:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πέρασαν πάνω απο 3 χρόνια και σε λίγο φτάνουμε στον 4ο χρόνο απο εκείνο το μυστήριο βράδυ της αλλάγης του χρόνου. (Milenioum)
Πολλοί μιλάγανε για εκείνο το βράδυ της αλλαγής της χιλιετηρίδας..
Είχαμε ακουσει απο συντέλεια του κόσμου και Δευτέρα παρουσία μεχρι δεν ξέρω κι εγώ τι.
Έχει τύχει και έχω διαβάσει σε διάφορα βιβλία και εδώ στο διαδύκτιο διάφορες θεωρίες σχετικά με εκείνο το βράδυ και συγκεκριμένα στον Ιερό Βραχο του Παρθενώνα.
Καποιοι με αφορμή της περίστασης και του θεαματικού παγκοσμίος πλεον εορτασμού με βεγκαλικά κτλ. προσπαθησαν ( ή πετυχαν... πιος ξέρει)
με διάφορα αλλα μεσα με την κάληψη των βεγκαλικών την 'καταστροφη;' της ενεργιας του Ιερού Βράχου.

Θα ήθελα πολυ αν γνωρίζετε κατι για αυτο το θέμα να πείτε την αποψη σας και τις πληροφορίες σας.
Κυκλοφορεί και μια φωτογραφία στο διαδύκτιο απο εκεινο το βραδυ που σχηματίζετε μια μορφή Ολύμπιου Θεού πανω στους καπνούς των βεγκαλικών.


Αν υπάρχει το θέμα αυτο σε άλλο forum ενημερώστε με... Εγώ δεν το βρήκα αλλου.

Ευχαριστώ.

Victory or Valhalla

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2003, 21:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Αυτη ειναι η φωτο που λες. Εχω ακουσει οτι λιγο πριν τα πυροτεχνηματα πολλοι ειδαν διαφορα φωτα πανω απ την Ακροπολη. UFO.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 01:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με τις φωτογραφίες να είστε επιφυλακτικοί... Υπάρχει και η τέχνη του μοντάζ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 03:13:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:



Αυτη ειναι η φωτο που λες. Εχω ακουσει οτι λιγο πριν τα πυροτεχνηματα πολλοι ειδαν διαφορα φωτα πανω απ την Ακροπολη. UFO.

WHO DARES... WINS!


δεν φαινετε καμια φωτογραφια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 12:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι το ξερω. Την εστειλα με mail στους συντονιστες του forum για να την εισαγουν εκεινοι. Παντως ο Anounakis εχει δικιο, να προσεχουμε τα μονταζ.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 12:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν υπάρχει το θέμα αυτο σε άλλο forum ενημερώστε με... Εγώ δεν το βρήκα αλλου.

Φίλε Smart Alex ακριβώς το ίδιο θέμα δεν υπάρχει αλλα στο παρακάτω topic θα βρείς πολλά ενδιαφέροντα για τον Ιερό μας βράχο.
Η ΜΥΣΤΙΚΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ!

Όσο για την φωτογραφία περιμένουμε να την δούμε αν και πρέπει να είναι αυτή που "βγαίνει" μια μορφή σαν τον Δία μεσα απο τα έντονα φώτα, η οποία είχε κυκλοφορήσει πάρα πολύ τότε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2003, 20:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε omega αυτήν την φωτογραφία εννοώ.. Την είχα βρεί κάποτε στο διαδύκτιο αλλα δεν την είχα κρατήσει.

Ευχαριστώ και για το link-forum που με παραπέμπεις. Θα το κοιτάξω.
Απλά ήθελα με το παρόν forum να ψάξουμε περισσότερο αυτο το θέμα.

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 09:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΗ ΕΙΑΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΙΟΥ

Ιστοσελίδα "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ" - ΠΑΝΕΙΟΣ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 14:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς Loukas.. Aυτη είναι.
Δεν ειναι παράξενο;
Η λέτε τελικά να ειναι δημιούγημα κάποιου;

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 15:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω αυτη την φωτογραφια εχω βρει. Δεν εχω ιδεα απο μονταζ και αλλα τετοια, αλλα μου φαινεται δυσκολο να ειναι δημιουργημα καποιου.Φαινεται πολυ φυσικο μεσα στο γενικο περιβαλλον της φωτογραφιας. Οποιος ξερει απο μονταζ ας μας φωτισει.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εχετλαίος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


141 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2003, 20:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εχετλαίος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μία ένδειξη για το αν είναι πλαστή ή όχι μια ψηφιακή φωτογραφία μπορεί να φανεί από την επιλογή histogram του Photoshop.
Απ' ότι είδα είδα είναι ομαλότατο.
Αν ήταν πλαστή θα έδειχνε κενά έστω και μικρά.
Πρέπει να έγινε εξαιρετικά καλή δουλειά εάν είναι πλαστή...

Φιλικά, Εχετλαίος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CyLight
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Russia
519 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 00:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CyLight  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μία ένδειξη για το αν είναι πλαστή ή όχι μια ψηφιακή φωτογραφία μπορεί να φανεί από την επιλογή histogram του Photoshop.
Απ' ότι είδα είδα είναι ομαλότατο.
Αν ήταν πλαστή θα έδειχνε κενά έστω και μικρά.
Πρέπει να έγινε εξαιρετικά καλή δουλειά εάν είναι πλαστή...

Φιλικά, Εχετλαίος




αν ειναι πραγματικη τοτε καποιοι πρεπει να ξεκινησουν να σκεφτοντε οτι τοσα χρονια κατι δεν παει καλα...
ο χριστοδουλος την ειδε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rathamanthes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
88 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 15:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rathamanthes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΒΡΑΧΟ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ. ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΞΗΣ ΛΟΓΟ:

ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΓΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΨΑΞΙΜΟ ΣΕ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΔΙΕΘΝΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΤΗΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΤΙΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ 30 ΜΕ 40000 ΠΟΔΙΑ ΕΤΣΙ?

ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΕΡΟ ΒΡΑΧΟ ΜΑΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 14:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Την εστειλα(την φωτογραφία) με mail στους συντονιστες του forum για να την εισαγουν εκεινοι.

Δυστυχώς δεν μπορούμε να φιλοξενήσουμε την συγκεκριμένη φωτογραφία στον χώρο(Server) του ESOTERICA καθώς έχει σαφή στοιχεία ιδιοκτησίας.
Δεν θα θέλαμε με κανέναν τρόπο να δημιουργήσουμε προβλήματα σε κάποιον άλλο διαδικτυακό Τόπο.
Γι'αυτό και έχουμε προσθέσει το Link για την Σελίδα του ΠΑΝΕΙΟΥ, "ΑΔΗΛΟΣ ΕΛΛΑΣ" στο μήνυμα παραπάνω που περιέχει την φωτογραφία με κατευθείαν σύνδεση από την Ιστοσελίδα αυτή.


-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smart Alex-
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 14:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smart Alex-  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστή η αποψη του admin αλλά τη γνώμη του για το θέμα δε μας την είπε.:p

Victory or ValhallaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 02:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως είναι δυνατόν να μου αποστείλει κάποιος την εν λόγω φωτογραφία της Ακρόπολης στο millenium, στο e mail μου ; ( babispd@virgilio.it )
η σελίδα http://homepages.pathfinder.gr/paneios δείχνει να είναι down :(
ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pelagos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 15:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pelagos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε παιδιά μια φωτογραφία σας ζήτησε το παιδί θαύμα !!! θα την ηθελα κι εγω αν ειναι δυνατον και για να μην ξεχνιομαστε χαιρομαι πολυ που μπηκα κι εγω στην παρεα σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

paidi-thayma
Νέο Μέλος

Italy
23 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 16:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paidi-thayma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλωσήρθες στην παρέα μας Pelagos ! σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου , τελικά κατάφερα να βρω τη φωτογραφία πάντως !
να σαι καλα !

Για να γίνει το θαύμα,τα πάντα ξεκινούν απο την καρδιά.Η φαντασία είναι το παιχνίδισμά της.Μετά είναι η σειρά του μυαλού να αναλάβει το κατασκευαστικό μέρος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 16:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μολις στην εστειλα pelagos. Kαλως ηρθες.

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pelagos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 16:58:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pelagos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ ευχαριστω πολυ george13,την ειδα μολις τωρα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

George_13
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
190 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 17:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτο θα πει αμεση ληψη .

WHO DARES... WINS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_PiNhEaD_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 19:25:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _PiNhEaD_  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος _PiNhEaD_  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος _PiNhEaD_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oson afora tin photo otan, toan tin eixa dixei se kapia atoma , megala se ilikia, me to pou tin eidan eipan oti itan i palada athina, kai oti i morfi pou emfanizetai miazei arketa me ena agalma pou legetai oti ypirxe pano ston braxo tis akropolis kai eixe akribos autin ti morfi....

kai kati akomi, simfona me to site tou paneiou (to opoio filoxenei tin photo auti gia toulaxiston ena xrono) exei xreisimopiithei yperithro film gia tin lipsi

-xerei kaneis tpt gia to agalma tis athinas?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy