ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 48
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2006, 21:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Παλιές ελληνικές σειρές, σχεδόν κλασσικές

Τα Λιονταράκια του Ανδροκλή -Κ.Βουτσάς
Η Κυρία Αντιγόνη (το κανόνι να μας μαλώνει)-Κατερίνα Γιουλάκη
Ορκιστείτε Παρακαλώ- Γιάννης Μιχαλόπουλος

όποτε έπεφτε το σήμα για το ξεκίνημα των εκπομπών αυτών και ακουγόταν στην γειτονιά, παρατούσαν όλοι το παιχνίδι κι έτρεχαν.........

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ"
Για να μην πω τι επικρατουσε όταν εμπαινε καποιο γκολ, ολη η Ελλαδα μια φωνή.............

Και τι λέτε για ΚΙΤΣ καταστάσεις?
Ροδα, τσάντα και κοπάνα
Έλα να αγαπηθούμε νταρλινγκ,
Κλεφτρόνι και Τζέντλεμαν
Καμικάζι αγάπη μου
Ταμπτάκος
Ο Εισαγόμενος κτλ κτλ κτλ

Σταθης Ψάλτης, Σταμάτης Γαρδέλης, Στηβ Ντούζος, Πάνος Μιχαλόπουλος, Καίτη Φίνου, Ισμήνη Καλέση, Έφη Πίκουλα, Σοφία Αλιμπέρτη, Ελένη Φιλίνη, δεκαετία ογδόντα, βίντεο κλαμπς και πολυ πολυ κιτς.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2006, 01:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αθλητική Κυριακή με τη μουσική της επένδυση ήταν all time classic.
ντι-ριν -ντι ριν ντι ρι ριν ντι ρι ριν- και να αγωνιούμε να δούμε τις μάχες μεταξύ Σαραβάκου και Αναστόπουλου με τις αφάνες και τις χέτες τους να ανεμίζουν περήφανα -cult στοιχείο των 80's.

Σίγουρα και οι παλιές κιτσ σειρές ή ταινίες είναι όλα τα λεφτά παρά την πενιχρή τους παραγωγή και τα παρακμιακά σενάρια. Εχουν αλητεία και μαγκιά.

Αλλά ας πάω το χρόνο ακόμα πιο πίσω

των πρακτόρων η σχολή είναι χρήσιμη πολύ, και οι καλοί της μαθηταί δεν ξεκουρά-κουρά-κουρά-ζονται ποτέ!!!

Οχι ότι έχει σχέση με παιδικά ο ανυπέρβλητος Θου Βου, αλλά εμένα με διασκέδαζε περισσότερο και από πολλά παιδικά στα παιδικά μου χρόνια. Γι'αυτό και ο παραπάνω φόρος τιμής.
Εσείς τι θέλετε
Θα ήθελα μια τούρτα για το σπίτι μου.
Δεν πειράζει θα την φας εδώ μαζί μας!!

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 00:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DES TE TON TITLO TOU TOPIC

http://www.sendover.com/APRP-UT-TM9B grand prix
http://www.sendover.com/WC76-FC-G14D grendizer
http://www.sendover.com/NRVN-GN-UVAL area88
direct downloads,metaglotismena sta ellinikaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ffun
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 01:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ffun  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paidia sygnwmi gia to greeklish alla ime asxetos me ta pc mporeite sas parakalw na mou peite pou tha vrw to LOCKE THE SUPERMAN i SHOJIN LOCKE se agglika subs gia download

kai pali hilia thanks gia ta idi iparxonta links

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

atlantian
Νέο Μέλος


16 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 02:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους atlantian  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη lencolas τι μου θύμισες τώρα...Δεκαετία του 80...Ax ΤΑ ΚΑΡΤΟΥΝ όχι αυτές οι βλακείες-αηδίες που βάζουν τώρα,τι να πείς για τα pokemon,την αντιγραφή του Τζουμαρου??Ετυχε να το δω μια φορά και έφριξα!!Λένε πως ο καθένας τα καρτούν της παιδικής του ηλικίας τα θεωρεί πάντα τα καλύτερα.Βλέποντας αυτες τις αηδίες που βαζει σήμερα η τηλεόραση και τα παρακολουθούσε το μικρό μου ξαδερφάκι,του είπα πως θα του βάλω εγώ να δει καποια που είχα καθώς έτυχε και είχα 3-4 κασσέτες στα πεταμένα που είχε μέσα τζουμαρού,Χ-μαν,καπαμαρου και πολλά αλλα..Ε απο τότε δεν εχω ζωή!!!!Κόλλησε θέλει να τα δει ολα!!!!Κάθομαι και κατεβάζω απο Ιντερνετ με εχει ζαλίσει!!!Ισως η πιο τρομερη αποδειξη της ανωτεροτητας τους...Αυτά που έβλεπα πιο πολύ ήταν:Thundercuts,He-Man and the MAsters of the Umiverse,Plawress Sanshiro(ευρέως γνωστό Jumaru,Το anime),Kapamaru και πολλά άλλα που έχουν ηδη προαναφέρει και που ξύπνησαν το παιδί μέσα μου,αν και ακόμα βλέπω καρτούν..




[URL=http://img47.imageshack.us/my.php?image=heman12800eq.jpg][/URL]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2006, 03:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ε θα την πω την "αμαρτία" μου.
Αν και ως αγοράκι εξτασιαζόμουν με τα "αγορίστικα πολεμοχαρή" παιδικά (π.χ. Masters of the universe, Silverhawks, X-Men κτλ... γούσταρα πολύ κι ένα cartoon "κοριτσίστικό"
Το Μικρό μου Πόννυ!!!!


σε βιντεοκασσέτες το έβλεπα κυρίως..και δεν θυμάμαι αν το έδειχνε η τηλεόραση καθόλου


Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 00:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε εκείνη την ηλικία που είμασταν τότε, δεν υπήρχαν αγορίστικα και κοριτσίστικα παιδικά... τότε μας αρέσαν όλα (άλλα πιο πολύ και άλλα λιγότερο), άρα καμία <<αμαρτία>> [:-)]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Margarita.P
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2006, 21:48:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Margarita.P  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καταρχήν θα σας προτείνω το www.imdb.com που είναι με διαφορά το καλύτερο site-εγκυκλοπαίδεια βασικά-για ότι αναζητείτε στην τέχνη αυτή. Έχει αν όχι τα πάντα πάρα πολλά αν και στα ελληνικά πράγματα δεν είναι τόσο ενημερωμένο.

Μιας και μιλήσαμε για ελληνικές σειρές ας κάνουμε ένα μικρό rewind.

Το φτερούγισμα του γλάρου, σειρά 22 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία του Γιώργου Κορδέλα, ΕΡΤ, 1997

Τζιβαέρι, δραματική σειρά 25 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία Γιώργου Κορδέλλα, MEGA, 1997

Παλίρροια, δραματική σειρά 30 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία Μανούσου Μανουσάκη, MEGA, 1996

Πειρασμός, 20 επεισόδια, σε σκηνοθεσία Ι. Διαμαντόπουλου, MEGA, 1995
Στην κόψη του ξυραφιού, 35 επεισόδια, σε σκηνοθεσία Δημήτρη Σοφιανόπουλου, MEGA, 1994

Ιστορία αγάπης, δραματική σειρά 30 επεισοδίων σε σκηνοθεσία Παύλου Τάσιου, ΑΝΤ1, 1993

Χρηματιστές, δραματική σειρά 20 επεισοδίων σε σκηνοθεσία Δημήτρη Σοφιανόπουλου, MEGA, 1993

Άφρικα, δραματική σειρά 44 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία Νίκου Κουτελιδάκη, MEGA, 1992

Η αγάπη της γάτας, αστυνομική σειρά 20 επεισοδίων, βασισμένη στη νουβέλα του Π. Αριστείδη σε σκηνοθεσία Ανδρέα Θωμόπουλου, MEGA, 1991

Οι τελευταίοι εγγονοί, κοινωνική σειρά 40 επεισοδίων βασισμένη στο μυθιστόρημα του Ν. Αθανασιάδη, σε σκηνοθεσία Νίκου Κουτελιδάκη, MEGA,1991

"Εξ αδιαιρέτου" Ήταν μια σειρά που έσπασε ταμεία και που προβλήθηκε πάμπολλες φορές σε επανάληψη από την ΕΡΤ. Το παράξενο είναι ότι δε βρίσκω τίποτε γι'αυτήν στο INTERNET. Πάνω στο σενάριο αυτό βασίστηκε το "Κωνσταντίνου κι Ελένης" αφού η ιστορία ήταν πάλι ένας άντρας μοντέρνος Ελληναμερικανος και μια γυναίκα συντηρητική να διεκδικούν το ίδιο σπίτι.Πρωταγωνιστούσε μια πολύ καλή ηθοποιός που δε θυμάμαι τ'όνομα της που εξαφανίστηκε και συμπρωταγωνιστής πάλι ένας πολύ καλός ηθοποιός που έπαιξε και στο "Οι παντρεμένοι έχουν ψυχή". Στους ρόλους των φίλων τους έπαιζαν οι Στέλιος Μάινας και Τζους Ευείδη που αργότερα θα τους δούμε πάλι μαζί στους "Μεν και Δεν".

Δίψα, καθημερινή σειρά 102 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία Μάριου Ρετσίλα, MEGA, 1990-91

Επικίνδυνη αλήθεια, 8 ωριαία επεισόδια, σε σκηνοθεσία του Αντώνη Τέμπου, ΕΡΤ, 1989

Αξιότιμοι Κύριοι, σειρά 33 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία Τάκη Παπαγιαννίδη, ΕΡΤ1, 1988

"Τα φιλαράκια", σειρά 13 επεισοδίων, σε σκηνοθεσία του Γιώργου Σκαλενάκη, ΕΡΤ1, 1987 Αυτή πρέπει να είναι η σειρά που σας λέω με την παρέα των τεσσάρων παιδιών.

Τολμηρές ιστορίες, σειρά αυτοτελών επεισοδίων, συνεργασία σε 4 επεισόδια

"Ο ήχος της σιωπής"(1993) με τους Δήμητρα Παπαδήμα, Άντζελα Γκερέκου, Δάνης Κατρανίδης, Νίκος Βερλέκης κ.α. Σκηνοθεσία: Βαγγέλης Φουρνιστάκης Σενάριο:Ελένη Ζαμπετάκη, Βαγγέλης Φουρνιστάκης

Όταν ήμουν δάσκαλος, διασκευή του ομότιτλου διηγήματος του
Ιωάννη Κονδυλάκη, 20 επεισόδια, σε σενάριο και σκηνοθεσία του ιδίου, ΕΤ1, 1993

Επικίνδυνες σχέσεις, σειρά σε σενάριο και σκηνοθεσία του ιδίου, ΕΤ2, 1992

Ο φόβος, κοινωνική σειρά 20 επεισοδίων σε σενάριο και σκηνοθεσία του ιδίου, ΕΤ2, 1991

Ο χαρτοπαίχτης, κοινωνική σειρά 28 επεισοδίων σε σενάριο και σκηνοθεσία του ιδίου, ΕΤ1, 1990

Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του, σατιρική σειρά 18 επεισοδίων σειρά σε σενάριο Νίκου Τσεκούρα και σκηνοθεσία Γιώργου Μυλωνά, ΕΤ1, 1990


"Έρωτας και πάθος" σειρά αυτοτελών επεισοδίων, συνεργασία σε 4 επεισόδια. Θυμάμαι αυτή τη σειρά. Ήταν πολύ πετυχημένη, με μυστήριο και αγωνία. Πρωταγωνιστούσε η Ελένη Φιλίνη, ο Γιάννης Βούρος κ.α.

"Και Εύθυμη και χήρα"(1991-1992), η καταπληκτική και πολυδάπανη αυτή σειρά-από τις πιο ακριβές ελληνικές παραγωγές. Και πως αλλιώς θα μπορούσε βέβαια με μια Αλίκη Βουγιουκλάκη στο καστ όπως και οι Κώστας Σπυρόπουλος, Καίτη Λαμπροπούλου, Λάκης Λαζόπουλος, Στέλιος Μαινας, Λουκία Παπαδάκη, Δημήτρης Πιατάς, Νόρα Βαλσάμη κ.α.
Σκηνοθεσία: Τάκης Βουγιουκλάκης Σενάριο:Παύλος Ματεσσης

Μια άλλη παιδική σειρά που θυμήθηκε ήταν αυτή που συνήθως έπαιζε πριν από το "Του κουτιού τα παραμύθια" στην ΕΡΤ. Ήταν μια γειτονιά(τα σκηνικά ήταν πολύ καλά) που ζούσαν πολλά παιδιά και πήγαιναν σε ωδείο με καθηγητές, σχολείο και ήταν πολύ ενδιαφέρουσα.

Απαράδεκτο που δε μιλησαμε ακόμη για τα "Παιχνίδια χωρίς σύνορα"(1965-1999). Κρίμα που τέλιωσαν γιατί δεν υπήρχαν τα ανάλογα κονδύλια αφού ήταν πανάκριβη παραγωγή. Ήταν ότι καλύτερο υπήρχε στην TV κάποτε. Ήταν λες και βλέπαμε Eurovision κάθε βδομάδα. Ήταν το όνειρό μου να συμμετάσχω κάποτε. Μακάρι να ξαναρχιζαν. Επισκεπρείτε το http://jsf1.tripod.com/ και θα βρείτε τα πάντα.

Από κινούμενα σχέδια δε θυμάμαι αν θίξατε το "The Gummi Bears"

Γιατί η ΕΡΤ δεν επενδύει πλέον σε παιδικά σοβαρά όμως προγράμματα??


kapispera se olous!
tha ithela na sas rotiso ean kserete pote peripou pezotane i sira eks adieretou???

euxatisto!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 01:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θυμήθηκα και άλλες σειρες της εποχης:

ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ. (Γ. Κωνσταντίνου- Τζοβ.Φραγκούλη-Γ.Βούρος)
ΜΗ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ (Γ Κωνσταντίνου-Μιρκα Παπακωνσταντίνου)
ΚΟΥΦΩΜΑΤΑ (Γ.Ζουγανέλης- Σ.Μπουλάς)
ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ (Τζοβ. Φραγκούλη)

Θυμάμαι αμυδρά κάποιο lyric εκπομπής με εκτελεστή τον Λάκη Παπαδόπουλο (ή Λάκη με τα ψηλά ρεβέρ!!!) που έλεγε:
"Χαμογελάστε λοξά, πιο λοξά πιο λοξά, να φανεί το χρυσό το δοντάκι"

Και μια εκπληκτική ξένη εκπομπή που λεγόταν "ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΙ ΟΜΟΩΣ ΑΛΗΘΙΝΑ". Τρομερή παραγωγή


Οσο για την ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ, που είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ την εχω προαναφέρει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2006, 06:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε εκείνη την ηλικία που είμασταν τότε, δεν υπήρχαν αγορίστικα και κοριτσίστικα παιδικά... τότε μας αρέσαν όλα (άλλα πιο πολύ και άλλα λιγότερο), άρα καμία <<αμαρτία>> [:-)]

δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω φίλε Panx

Μη σκοτώνεις τα κουνούπια...άλλοι σου πίνουν το αίμα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alvaradez
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 07:00:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alvaradez  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
gia sas, sas parakalo peite mou apo pou mporo na katevaso joumarou!!!!!!!!!!!!!!!exo to limewire pro alla den vrisko tipota(sorry gia tous latinikous xaraktires).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2006, 08:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
me limewire den prokeitai na katevaseis kai polla
blue-whitegt.com
animeclipse.com
animesuki.com
baka-updates.com
GOOGLE.COM
psaxe kai ligo den vlaptei
Fusika kai me dc++ boreis na katevaseis

http://www.sendover.com/APRP-UT-TM9B grand prix
http://www.sendover.com/WC76-FC-G14D grendizer
http://www.sendover.com/NRVN-GN-UVAL area88
direct downloads,metaglotismena sta ellinikaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ulver
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 09:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ulver  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον....

Βρηκα ολα τα επεισοδια silverhawks. Σε μερικες μερες παιζει να χω ολα τα επεισοδια απο:

Silverhawks
Voltron
Jumaru

Εχω ηδη τα απαντα απο thundercats, Kabamaru (και οχι καπαμαρου)


To ονειρο μου ειναι να βρω τα παντα απο saber rider...Πεθαινω για saber rider.......... Εχω μονο το soundtrack την σειρας. Αλλα τα saber rider τα μεταγλωτισμενα...Σιγα μην κατσω να τα δω στα γερμανικα.


αααααααααααααααααααχ και αυτο το robotech....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ulver
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 09:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ulver  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ρε, να οργανωθουμε να στελνουμε ο ενας στον αλλον ρε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GEO13
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 10:02:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEO13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΡΗΚΑ FOTO, ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ ΑΡΘΟΥΡΟ
ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ 30ΑΡΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 12:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.sendover.com/APRP-UT-TM9B grand prix
http://www.sendover.com/WC76-FC-G14D grendizer
http://www.sendover.com/NRVN-GN-UVAL area88
direct downloads,metaglotismena sta ellinikaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antonis24
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2006, 21:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonis24  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά εκείνο το παλιό παιδικό με τους 2 σκύλους που ο ένας έκανε συνέχεια βλακείες και έλεγε στον αλλον sorry George δεν θυμάται κανείς πώς το λένε???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνω κάτω σοκολάτα, μα ποια ειναι, η σερενάτα.
Μες στη γλύκα μες στη γεύση, δάγκωσε , θα σε μαγέψει.
Σερενάτα του σχολείου και του Πανεπιστημίου.
Σερενάτα διακοσάρα για τον Μπίλη και τη Σάρα.
Σερενάτα των γηπέδων, ενηλίκων μα και παίδων.
Σερενάτα εργασίας, ξαπλωτής, ορθοστασίας.
Σερενάτα επιστημών, σερενάτα των τεχνών.
Σερανάτα της τάξης, της πράξης, του σχολείου, των δύο, του ενός, του μηνός, του Νίκου, του ανηλίκου, της πίστας, της νύστας, της ωραίας, της παρέας, της ομάδος,
ΣΕΡΕΝΑΤΑ ΚΑΙ Π Α Σ Η Σ ΕΛΛΑΔΟΣ

(Αμα λάχει να' ούμε...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

candywhite-for ever
Μέλος 1ης Βαθμίδας


62 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους candywhite-for ever  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η παραπάνω διαφήμιση για να θυμηθούμε και τα κλασσικά και ανεξίτηλα στη μνήμη μας σποτάκια που μεσολαβούσαν των εκπομπών...

Αν θυμάστε, σε όλους μας άρεσαν...οι διαφημίσεις και...οχι ποτέ δεν αλλάζαμε κανάλι αλλά τρέχαμε να τις δούμε!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amyntas
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2006, 00:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amyntas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος amyntas  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος amyntas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

http://www.sendover.com/APRP-UT-TM9B grand prix
http://www.sendover.com/WC76-FC-G14D grendizer
http://www.sendover.com/NRVN-GN-UVAL area88
direct downloads,metaglotismena sta ellinikaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2006, 04:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΩΠΩ ΛΕΜΕ ΤΙ ΜΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΤΟ ΝΟΥ ΤΩΡΑ???
ΘΥΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΛΕΓΟΤΑΝ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ ΠΙΘΗΚΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΥΔΡΟΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΙΜΟΥ...
ΚΑΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ STIKERS ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΓΑΜΕ ΣΤΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΚΟΛΑΤΟΥΛΕΣ ΟΜΠΡΕΛΙΤΣΕΣ...
ΤΙΣ ΚΟΝΚΑΡΔΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ...
ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙ ΞΕΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝ Ο ΚΡΥΣΤΑΛΛΙΝΟΣ ΘΟΛΟΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΡΑΦΛΑ...
Ο ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ..

ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΒRAVESTARR ΚΑΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΙΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ, Ο ΒRAVESTARR ΕΔΙΝΕ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....

ME THN ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ....



ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΕΣ ΕΠΟΧΕΣ...

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

rena_myst
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 10:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους rena_myst  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος rena_myst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχην χαιρετω τους παντες, μια και ειναι η πρωτη φορα που γραφω.
Παρακολουθω τα forums εδω και πολυ καιρο, τα περισσοτερα τα βρισκω πολυ ενδιαφεροντα.Ειμαι Η Ειρηνη και μια και ειμαι κι εγω της γενιας των 30 ........αχ τι μου θυμισατε!!! Ενα ειναι το σιγουρο, δεν εχει πλεον τετοια παιδικα στις μερες μας.Τα σημερινα παιδια ολο ανοησιες νομιζω βλεπουν και φυσικα ολα τα παιδικα μεσα στην βια , δε το συζητω.
Anyway, αυτα για την ωρα.Ελπιζω να τα λεμε συχνα.

Να ευχαριστησω την amalia που με βοηθησε με το προβλημα που ειχα οταν εκανα login.Amalia μου να ΄σαι καλα, και παλι ευχαριστω.

Horus: "Τα μυστηρια του χρυσου Πιθηκου" , απιστευτη σειρα!!!! Διαδραματιζοταν στην Μανιλα!!! Θυμασαι?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

goingback
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2006, 10:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους goingback  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή η σειρά με τον "πίθηκο" λεγόταν "ιστορίες του χρυσού πιθήκου".Ο πρωταγωνιστής,ένας πιλότος,λεγόταν Τζέικ.Είχε και ένα βοηθό-μηχανικό με μούσι,αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του.Ήταν και μια υπέροχη ή Κινέζα ή Γιαπωνέζα,η πριγκιπισσα Κότζι,που όλο ήταν μπλεγμένη σε περίεργες δραστηριότητες.Ωραία σειρά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Horus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 15:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Horus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φοβερες εποχες οντως.....

ειχαν να δωσουν... πολλα στους μικρους και οχι μονο...
τωρα τα παιδια ενω ειναι πανεξυπνα θελουν να τα αποβλακωνουν με διαφορες χαζομαρες....


ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2006, 17:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ Ή ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΤΕ Ή ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ ΕΓΩ




ΕΠΙΣΗΣ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ "ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΛΕΙΒΑΔΙ" ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟ.



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**

Edited by - another star on 18/03/2006 17:50:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nightwish
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 01:57:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightwish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Μικρό Σπίτι Στο Λιβάδι


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PANXROMANA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


86 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 02:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PANXROMANA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο πιο πολλά βλέπω, τόσο πιο πολύ αναπολώ το παρελθόν... Τι ωραία και ανέμελα τα παιδικά μας χρόνια... Το μικρό σπίτι στο λειβάδι και ποιος δεν το έχει δει... Μήπως να παίρναμε όλοι τηλέφωνο την ΕΡΤ και να της λέγαμε να αρχίσει να βάζει και κανά παλιό παιδικό???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 13:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
NIGHTWISH μπραβο, εγώ δεν μπόρεσα να βρω τίποτα από το σπίτι στο λειβάδι

"ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΑΜΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΠΑΜΠΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΛΟΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΤΖΟΝ ΜΠΟΫ"

Ευχαριστώ βρε παιδιά για τις ωραίες αναμνήσεις που μου φέρατε.



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nightwish
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2006, 18:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightwish  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για περισσότερα σχετικά με το Μικρό Σπίτι Στο Λιβάδι, μπορείτε να ψάξετε με τον αγγλικό τίτλο: "Little House On The Prairie".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2006, 02:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Edited by - DAGON on 20/03/2006 02:53:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 48 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy