ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Διάσημα ρητά
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Οδυσσεας
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 15:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Οδυσσεας  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Οδυσσεας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή θεωρώ ότι τα ρητά είναι ψήγματα σοφίας τα οποία λόγο της "απλής" μορφής τους και λόγο τις αλήθειας που περιέχουν έχουν παραμείνει ίσως αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου είπα να κάνω μια αναζήτηση στο εσωτερικά για αυτά. Δυστυχώς δεν βρήκα τίποτα αλλά μιας και δεν είμαι εξοικειωμένος με τη μηχανή αναζήτησης μπορεί να κάνω και λάθος. Αν όντως είναι έτσι τότε σας παρακαλώ να μου υποδείξετε το θέμα στο οποία συζητήθηκαν. Αν όχι τότε θέλω να δημιουργηθεί ένα θέμα στο οποίο θα καταγράφει ο καθένας ποια θεωρεί πολύ σημαντικά , ποίος τα είπε και τι πιστεύει αυτός ότι σημαίνουν μιας και πιστεύω ότι ο καθένας μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τα πράγματα.

Για να κάνω την αρχή έχω να παραθέσω δύο πολύ γνωστά ρητά τα οποία πιστεύω ότι πρέπει να τα έχουμε πάντα υπόψην σε όλες τις πλευρές τις ζωής μας και εγώ προσωπικά προσπαθώ γι' αυτό.

Εν οίδα ότι ουδέν οίδα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν ξέρω τίποτα.
Σωκράτης.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι για τίποτα και πάντα ακόμα και αν διαφωνούμε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή με κάτι να είμαστε ανοιχτοί στην πιθανότητα ότι αυτό μπορεί να είναι αλήθεια.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος Σόλωνας . Κανείς δεν πρέπει να πιστέψει ούτε στιγμή ότι είναι παντογνώστης ή ότι δεν υπάρχει περιθώριο για βελτίωση όσο μεγάλος και αν είναι.

Αυτά απο εμένα για τώρα.


εν οίδα οτι ουδέν οίδα

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 16:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου Οδυσσεα...
καλως ηλθες στην "ιθακη" μας...

ελπιζω να βρεις απαντησεις σε αυτα που ψαχνεις
εδω εσω...
φιλε μου θα πρεπει να σου πω οτι
το θεμα σου ηδη υπαρχει και καλο θα
ηταν καθε φορα που ανοιγεις ενα θεμα να
το πληκτρολογεις στο κουμπι Αναζήτηση
που βρισκεται αριστερα επανω στην σελιδα...
παντως καλως ηλθες φιλε μου!!!

για κοιτα τωρα και το τοπικ που σου ελεγα...
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=815


ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Οδυσσεας
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 17:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Οδυσσεας  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Οδυσσεας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως θα έπρεπε να ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψα μιάς και αναφέρο ότι έψαξα αλλά δεν βρήκα.

εν οίδα οτι ουδέν οίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 19:17:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΙΑΣΤΙΚΑ...
ΣΥΓΧΩΡΑΜΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 19:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΛΟΙΠΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ,
ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ ΟΔΥΣΣΕΑ...
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΞΕΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...
ΟΜΩΣ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΤΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ Σ'ΑΥΤΟ,ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...
ΕΤΣΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΕΙΡΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ.
ΤΙ;
ΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΩΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΘΙΞΕΣ ΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ"

Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΟΥΣ,Ο ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΟΝΟΣ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝ !!!
ΗΞΕΡΕ ΑΥΤΟΣ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΙΧΕ ΝΟΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ !!!
ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ "ΕΒΛΕΠΕ" ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ !!!
ΑΥΤΟΣ! Ο ΘΕΙΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ !!!
Ο ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΟΥΣ !!!
ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟΣ;
ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ,ΤΕΛΙΚΩΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ !!!
ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟΣ!!!
ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ!!!
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΕΕΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ ΕΝΟΣ ΝΟΥ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ !!!
ΜΠΟΡΕΙ ΑΡΑΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΝΟΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΤΟΥ;!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ...
ΠΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!
ΠΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ !!!
ΜΑΚΑΡΙ!!!


ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 16:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΡΗΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ

*Η ΜΟΙΡΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ,Η ΜΟΙΡΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ Η ΛΗΘΗ*

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 20:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ο άνθρωπος είναι θνητός με τους φόβους του, και αθάνατος με τις επιθυμίες του."

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 20:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Ο καθένας μας, λόγω του ότι σκέφτεται, είναι ο μοναδικός υπεύθυνος της σοφίας ή της τρέλας της ζωής του, δηλαδή της μοίρας του."

"Υπάρχουν μέσα στον καθένα μας υπολογισμοί τους οποίους ονομάζουμε ελπίδα."

"Ο σοφός μιλάει γιατί έχει κάτι να πει, ο τρελός γιατί έχει να πει κάτι".

ΠΛΑΤΩΝΑΣ

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.

ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΤΗ ΚΥΠΡΟ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1279Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 20:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Επειδή θεωρώ ότι τα ρητά είναι ψήγματα σοφίας τα οποία λόγο της "απλής" μορφής τους και λόγο τις αλήθειας που περιέχουν έχουν παραμείνει ίσως αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου είπα να κάνω μια αναζήτηση στο εσωτερικά για αυτά. Δυστυχώς δεν βρήκα τίποτα αλλά μιας και δεν είμαι εξοικειωμένος με τη μηχανή αναζήτησης μπορεί να κάνω και λάθος. Αν όντως είναι έτσι τότε σας παρακαλώ να μου υποδείξετε το θέμα στο οποία συζητήθηκαν. Αν όχι τότε θέλω να δημιουργηθεί ένα θέμα στο οποίο θα καταγράφει ο καθένας ποια θεωρεί πολύ σημαντικά , ποίος τα είπε και τι πιστεύει αυτός ότι σημαίνουν μιας και πιστεύω ότι ο καθένας μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τα πράγματα.

Για να κάνω την αρχή έχω να παραθέσω δύο πολύ γνωστά ρητά τα οποία πιστεύω ότι πρέπει να τα έχουμε πάντα υπόψην σε όλες τις πλευρές τις ζωής μας και εγώ προσωπικά προσπαθώ γι' αυτό.

Εν οίδα ότι ουδέν οίδα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν ξέρω τίποτα.
Σωκράτης.

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι για τίποτα και πάντα ακόμα και αν διαφωνούμε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή με κάτι να είμαστε ανοιχτοί στην πιθανότητα ότι αυτό μπορεί να είναι αλήθεια.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος Σόλωνας . Κανείς δεν πρέπει να πιστέψει ούτε στιγμή ότι είναι παντογνώστης ή ότι δεν υπάρχει περιθώριο για βελτίωση όσο μεγάλος και αν είναι.

Αυτά απο εμένα για τώρα.


εν οίδα οτι ουδέν οίδα


ΕΙ ΜΗ ΗΛΙΟΣ ΗΝ ΕΝΕΚΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΣΤΡΩΝ ΕΥΦΡΟΝΗ ΑΝ ΗΝ.

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΛΙΟΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΒΡΑΔΙΝΑ ΑΣΤΡΑ.
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ

ΑΦΡΟΔΙΤΗ..[-].Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ποσειδώνιος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 21:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ποσειδώνιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Γεώδη μέν, έμπυρα δέ τα άστρα"...Θαλής ο Μιλήσιος...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2003, 21:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΩΝ ΚΥΑΝΟΣΤΑΥΡΙΤΩΝ.
"ΔΟΣ ΜΟΥ ΓΑΛΗΝΗ Ν'ΑΝΤΕΞΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ,
ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ,
ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ..."

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2003, 15:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΙ ΛΟΓΩ,ΛΟΓΟΣ ΙΣΟΣ ΑΝΤΙΚΕΙΤΑΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΣΙΣΙΦΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2003, 12:42:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΣΙΣΙΦΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΕΣΤΙΝ ΣΤΟ ΡΟΥΝ ΤΟΥ ΠΟΤΑΜΟΥ ΔΥΣ ΕΚΒΑΝΕΙ


""ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΓΕΝΝΑΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΜΑΚΡΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΣΚΟΤΑΔΙ ΖΗΤΩ ΣΕ ΑΝΑΡΧΟ ΧΑΟΣ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΧΑΘΩ ΣΒΗΣΕ ΤΟ ΦΩΣ ΨΥΧΗΣ ΦΥΛΑΚΗ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΕΚΕΙ ΘΑΝΑΤΟΥ ΦΙΛΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2003, 23:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΔΕΝ ΚΡΥΠΤΟΝ ΥΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2003, 22:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.
ΓΚΑΙΤΕ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2003, 02:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΝΑΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΥΤΟΣ,ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ Η ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.

ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ 13,57

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

φαεθων
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2003, 11:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους φαεθων  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩΝ ΤΡΑΠΕΖΑ,ΦΑΤΝΗΣ ΟΥΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΕΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 01:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ, ΟΣΟ ΑΠΟ
ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ.
ΕΠΙΚΤΗΤΟΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2003, 22:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΘΗ ΜΑΣ.
ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 22:17:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΘΕ ΥΛΗ ΕΧΕΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ.
ΠΛΑΤΩΝΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Blue Knight of Section Seven
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2003, 23:34:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Blue Knight of Section Seven  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
BIRTH

FRIENDSHIP

LOVE

FAMILY

WISDOM

TRUTH

DEATH

+

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2004, 02:07:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΕΣ ΣΥΜΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ ΠΕΡΙ ΤΩΝ ΜΕΛΛΟΝΤΩΝ.
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/01/2004, 01:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΑΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 01:02:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΜΑΘΗΣ.
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 10:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ..
ΑΣ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΙ Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΝΟΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ,ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΑΣ....

"Το αύριο είναι ένα μαινόμενο τέρας μόνο μέχρι να στραφούμε μπροστά του,φέρνοντας το το παρόν,όπου σκορπίζει σε μικροσκοπικά,παραπονιάρικα χθές!Το έργο μπροστά μας δεν είναι ποτέ τόσο μεγάλο όσο η δύναμη μέσα μας."

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2004, 20:18:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΓΝΩΘΙ Σ'ΕΑΥΤΟΝ"



ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2004, 03:12:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΙΚΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ,Η ΑΤΑΡΑΞΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΥΤΟΥΜΕ.
ΠΛΑΥΤΟΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 02:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕ ΖΗΛΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΤΗΜΑ ΣΟΥ ΤΗ ΣΟΦΙΑ
ΣΩΣΙΑΔΗΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 02:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΥΣΗ.
ΕΥΗΝΟΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 02:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΙΝΑΙ ΑΤΥΧΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ.
ΒΙΑΣ Ο ΠΡΙΗΝΕΥΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GEORGE D
Μέλος 2ης Βαθμίδας


199 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 05:51:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GEORGE D  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΡΟΤΩ ΔΕ ΠΙΣΤΟΝ ΟΥΔΕΝ

ΣΟΦΟΚΛΗΣ

ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ,ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ-ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy